Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Egy sima végerősítőre rá lehet kötni csak úgy magában egy cd játszót, és még jó hang is fog felszabadulni? Ez valóban így van?
 
Ha a CD-játszónak van szabályozható szintű kimenete, vagy a végfoknak van szabályozható szintű bemenete, akkor akár jó is lehet a párosítás.
 
De az előerősítő nem Isten elleni vétek, tessék művelődni:
 
http://ear.hu/?p=380

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: csoma »


Egy egészen új kérdés merült fel bennem, amit itt olvastam valamelyik topicban, de ugye nem értek a technikához.
 
Egy sima végerősítőre rá lehet kötni csak úgy magában egy cd játszót, és még jó hang is fog felszabadulni? Ez valóban így van?

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Ujabb velemnyre lenne szuksegem Szerintetek lecsereljem a SONY TA-FA3ES erositomet egy HK 980-ra? Kicsit olyan muanyagnak tunik nekem a HK, nem olyan massziv mint a SONY, habar eloben nem lattam meg. A masik ami meg vissza tart h a SONY MOS-FET vegfokokkal van illetve toroid trafo es a HK-ban ezek kozul egyik sincs meg......ezektol eltekintve lehet jobb hangja?? Koszonom elore is
Én sem cserélném le. Kb. 6 évig használtam egy ilyen Sony-t, megbízható, jól sikerült darab. 45ezerért adtam el, és 110ezret kellett adjak hogy egyértelmüen jobb hangot kapjak. A HK 980-at nem ismerem hangilag, viszont egy HK 610 járt nálam, de a Sony minden tekintetben jobb volt. Persze a Mos-fet egyáltalán nem garancia a jó hangra.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
balint01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 14:34
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: balint01 »



10% eltérés elektrolit kondenzátoroknál teljesen rendben van. Ami fontos lehet, hogy az  a "búgás" 100 vagy 50Hz-es ? Ugyanis a pufferelés elégtelenségéből adódó brumm a (kétutas egyenirányítás miatt) 100Hz-es hangot produkál, míg az 50Hz-es búgás földelési-árnyékolási anomáliák miatt jelentkezhet  ( a rendszer antennaként viselkedik, és az erősáramú zavarjeleket erősíti fel ) pl. egy hibás forrasztás, törött csatlakozó miatt.
Üdv: glider

 
Honnan tudom meg hogy hány Hz-es a brumm? Apám azt mondta, hogy nem földelési probléma, de viszont forrasztási az lehet. Mert vettem az erősítőt és sajnos belenyúltak nem hozzáértő kezek is, és elég rondák a forrasztások.
Harman/Kardon HK 3490, Harman/Kardon HD 980, Dali Concept 2, Neotech KS-1515 M

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Glider »


Hát sajnos én is az vagyok. Úgy néz ki a kondik rendben vannak, 10%-os eltérés nem tűnik olyan soknak. Passz...
10% eltérés elektrolit kondenzátoroknál teljesen rendben van. Ami fontos lehet, hogy az  a "búgás" 100 vagy 50Hz-es ? Ugyanis a pufferelés elégtelenségéből adódó brumm a (kétutas egyenirányítás miatt) 100Hz-es hangot produkál, míg az 50Hz-es búgás földelési-árnyékolási anomáliák miatt jelentkezhet  ( a rendszer antennaként viselkedik, és az erősáramú zavarjeleket erősíti fel ) pl. egy hibás forrasztás, törött csatlakozó miatt.
Üdv: glider
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
balint01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 14:34
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: balint01 »


Én is találkoztam már ilyen erősítővel, én is tanácstalan voltam , és egy villamosmérnök barátomat kérdeztem meg. Ő is azt mondta, amit apukád, hogy a kondik miatt lehet búgás, de ő még mást is mondott, talán a tápot, de erre most nem vennék mérget. Egy régebbi készüléknél előfordulhat sok minden sajna.
 
Hát sajnos én is az vagyok. Úgy néz ki a kondik rendben vannak, 10%-os eltérés nem tűnik olyan soknak. Passz...
Harman/Kardon HK 3490, Harman/Kardon HD 980, Dali Concept 2, Neotech KS-1515 M

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


A masik ami meg vissza tart h a SONY MOS-FET vegfokokkal van illetve toroid trafo es a HK-ban ezek kozul egyik sincs meg......ezektol eltekintve lehet jobb hangja??
 
A hifi egyik alapigazsága, hogy nincsenek egyedül üdvözítő megoldások. A MOS-FET-ekek is vannak előnyeik, meg a toroid (teljesítmény) trafóknak is - de hátrányaik is.
 
Ha egy konstruktőr tudja, hogy mit csinál és miért, akkor jól fog szólni az általa létrehozott készülék.
 
Hogy is van a mondás? Aki szereti a véres hurkát, az ne nézzen utána, hogy készül ;-)

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Ujabb velemnyre lenne szuksegem Szerintetek lecsereljem a SONY TA-FA3ES erositomet egy HK 980-ra? Kicsit olyan muanyagnak tunik nekem a HK, nem olyan massziv mint a SONY, habar eloben nem lattam meg. A masik ami meg vissza tart h a SONY MOS-FET vegfokokkal van illetve toroid trafo es a HK-ban ezek kozul egyik sincs meg......ezektol eltekintve lehet jobb hangja?? Koszonom elore is
Szerintem ne cseréld, nem jobb.

Online
Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tiha »

Ujabb velemnyre lenne szuksegem Szerintetek lecsereljem a SONY TA-FA3ES erositomet egy HK 980-ra? Kicsit olyan muanyagnak tunik nekem a HK, nem olyan massziv mint a SONY, habar eloben nem lattam meg. A masik ami meg vissza tart h a SONY MOS-FET vegfokokkal van illetve toroid trafo es a HK-ban ezek kozul egyik sincs meg......ezektol eltekintve lehet jobb hangja?? Koszonom elore is

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: csoma »



Sziasztok!
 
Van egy Harman/Kardon 3490-es erősítőm ami búg. Mivel fater elektronikai műszerész nem vittem szervizbe, kapásból mondta, hogy akkor szokott búgni ha száradnak benne a kondenzátorok.
 
Szét is kaptuk, és megmértük a kondikat. Sajnos nem tudta megmondani, hogy mennyi eltérés a megengedett az ilyen erősítőknél, de átlagban 10-15% eltérést mértünk. Okozhat ilyen kis eltérés búgást? Van olyan kondi ahol megvan adva hány % eltérés a megengedett, de ezeknél nem találtam, 15 000 uF-osak.
 
Segítségeteket előre köszönöm!
Üdv,
Bálint

 
Én is találkoztam már ilyen erősítővel, én is tanácstalan voltam , és egy villamosmérnök barátomat kérdeztem meg. Ő is azt mondta, amit apukád, hogy a kondik miatt lehet búgás, de ő még mást is mondott, talán a tápot, de erre most nem vennék mérget. Egy régebbi készüléknél előfordulhat sok minden sajna.

Avatar
balint01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 14:34
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: balint01 »


Sziasztok!
 
Van egy Harman/Kardon 3490-es erősítőm ami búg. Mivel fater elektronikai műszerész nem vittem szervizbe, kapásból mondta, hogy akkor szokott búgni ha száradnak benne a kondenzátorok.
 
Szét is kaptuk, és megmértük a kondikat. Sajnos nem tudta megmondani, hogy mennyi eltérés a megengedett az ilyen erősítőknél, de átlagban 10-15% eltérést mértünk. Okozhat ilyen kis eltérés búgást? Van olyan kondi ahol megvan adva hány % eltérés a megengedett, de ezeknél nem találtam, 15 000 uF-osak.
 
Segítségeteket előre köszönöm!
Üdv,
Bálint
Harman/Kardon HK 3490, Harman/Kardon HD 980, Dali Concept 2, Neotech KS-1515 M

Avatar
ghoszty
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.11.04., hétf. 00:34
Értékelés: 2

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ghoszty »


üdv!

 

a velemenyetekre lennek kivancsi:

 


Yamaha AX 492 hibatlan kulso/belso allapotban  jo vetel lenne 26k -ért?

 

egy hivox tuningos AR s40 mellé kéne egyebkent. vagy ez a yamaha vagy egy onkyo a-9155 johet meg szoba 23k -ért

 

koszonom elore is 


Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sajnos Binder Úr valami borzalmas hirdetésekkel jelenik meg a német ebay-en.
 
Láttam párszor.
 
 
.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nor »



Nem. (És ezt csak én leírtam már legalább hetvenszer, a többiekről nem is beszélve.) Tube Guru az Binder János, aki saját márkanév alatt (Tube Guru) árulja a Dénes Péter által készített erősítőket.
 
 
.

Sajnos Binder Úr valami borzalmas hirdetésekkel jelenik meg a német ebay-en.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja, látom, Tube Guru. Az Dénes Péter, igaz?
 
Nem. (És ezt csak én leírtam már legalább hetvenszer, a többiekről nem is beszélve.) Tube Guru az Binder János, aki saját márkanév alatt (Tube Guru) árulja a Dénes Péter által készített erősítőket.
 
 
.

Avatar
Knez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 00:56
Értékelés: 18

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Knez »



Ragyogó eredmény!
 
Kár, hogy a Leonardo teljesen olasz cég

 
Ja, látom, Tube Guru. Az Dénes Péter, igaz?

Avatar
Knez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 00:56
Értékelés: 18

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Knez »



http://leonardospeakers.com/wp-content/ ... -20132.pdf
 
Ez is szép eredmény

 
Ragyogó eredmény!
 
Kár, hogy a Leonardo teljesen olasz cég

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nor »



Annyit azért hozzáfűznék, hogy a "fülre tervezésben" a magyar gyártók esetében is benne van a pakliban az "ízlésfüggőség", ami egy másféle fülű/ízlésű/igényű egyén számára nem valószínű, hogy a fenti ár/érték arányt fogja jelenteni.
 
Egyébként le a kalappal a magyar gyártók előtt!!!

Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Mellesleg épp a sokféle ízlés teszi olyan izgalmassá a zenehallgatást és  a készülékek, rendszerek keresgélését.
 
http://leonardospeakers.com/wp-content/ ... -20132.pdf
 
Ez is szép eredmény
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Online
Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tiha »


Az 530-as felepitesileg nem teljesen igy nez ki mint ez ami a kepeken van (http://oi40.tinypic.com/2j17xuu.jpghttp ... damu4k.jpg), nem tudom ez hangzasban mennyire befojasolja, de gondolom igen. Igazsag szerint apukamnak szeretnem megvenni es elegge olcson hozza tudok jutni ezert gondoltam ezt a tipust, egyebkent nem ragaszkodok hozza.
igy nez ki belulrol

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Edy »

Nem tudom, segít-e neked...
Nekem 500ES volt, kb. három hetet bírtam vele. Nagyon jó felépítésű, masszív erősítő, de semmi több.
http://oi40.tinypic.com/2j17xuu.jpg
http://oi39.tinypic.com/iz0tqg.jpg
http://oi41.tinypic.com/2en25o5.jpg
http://oi39.tinypic.com/2damu4k.jpg

Online
Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tiha »

Hello Most inkabb a SONY fanokoz szolnek leginkabb, jobban mondva kerdeznek volt valakinek valaha ta-f530es modellje, vagy esetleg hallaota mar a hangjat, hoza tudnek jutni egyhez elegge olcson, jelenleg csak egy SONY-m van egy ta-fa3es tipus, gondolom azert ennel gyengepp vas az 530 ha az alkatreszeit veszem alapul

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: audioline »



(Dunaudio, HiVox) meg a többi magyar gyártó (Dénes Péter, Heed, Etalon, Pointe, Alisca, Vibavoice, Ethosz, AVA, Godina, Soner, AQ1, Mellorn, s valahány név a naptárban) "trükkje" éppen az, hogy az árkalkulációból kimarad egy csomó drága, de nem alapvető fontosságú tétel, úgy mint hajóút Kínából, országos lefedettségű garanciális hálózat, csomagolóanyag, ha rosszmájú akarok lenni, formatervező
 
Arról nem is beszélve, hogy a fenti cégek konstruktőrei tudtommal maguk is aktív zenehallgatók, és kifejezetten fülre terveznek, ami a Nagy Audiofil Márkák alap készülékeiről nem minden esetben mondható el.
 
A fentiekből levezetett Rooibos Elv úgy szól, hogy a magyar belpiacos készülékek műszaki tartalomban a másfélszer-kétszer annyiba kerülő külföldiekkel vannak partiban, zenei minőségben pedig még jobb lehet az arány, akár két-háromszoros is lehet. Tehát egy 100 ezer forintos magyar erősítőt nyugodtan le lehet tenni egy 200-300 ezer forintos import mellé.

Annyit azért hozzáfűznék, hogy a "fülre tervezésben" a magyar gyártók esetében is benne van a pakliban az "ízlésfüggőség", ami egy másféle fülű/ízlésű/igényű egyén számára nem valószínű, hogy a fenti ár/érték arányt fogja jelenteni.
 
Egyébként le a kalappal a magyar gyártók előtt!!!
.

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Ezt borzasztóan ár alatt vetted.... Csak a káva majdnem annyiban lehetett, mint amennyiért megszerezted.... A KT90-re épített erősítőkhöz komoly trafók kellenek, darabja lehet vagy egy húszas....
 
...és akkor még nem beszéltünk a csövekről. Egy szett normális KT90 cső alsó hangon 40-45 ezer.
 
Szóval, ha tényleg egy ötvenesért megszerezted, azzal nagy boltot csináltál. Egyben igazolod is, hogy egy kis türelemmel, utánajárással sokkal komolyabb magyar szerkezeteket lehet találni, mint a topikban ajnározott, belépő szintű NAD-ok, H/K-k, Rotelek, CA-k, Denonok, stb.
 
A Szabó Zoli (Dunaudio, HiVox) meg a többi magyar gyártó (Dénes Péter, Heed, Etalon, Pointe, Alisca, Vibavoice, Ethosz, AVA, Godina, Soner, AQ1, Mellorn, s valahány név a naptárban) "trükkje" éppen az, hogy az árkalkulációból kimarad egy csomó drága, de nem alapvető fontosságú tétel, úgy mint hajóút Kínából, országos lefedettségű garanciális hálózat, csomagolóanyag, ha rosszmájú akarok lenni, formatervező
 
De a végső ár szempontjából a leglényegesebb tétel a nagykereskedő és kiskereskedők (illetve árréseik) kikerülése, hiszen többnyire mindenki a saját cuccát árulja. Nincs három profithely (gyártó, nagyker, kisker), csak egy. Ez még akkor is durva különbség, ha belekalkuláljuk a kisebb sorozatok miatti magasabb fajlagos előállítási költségeket.
 
Így viszont az ő készülékeik új korukban, egy adott áron egyszerűen sokkal komolyabb műszaki színvonalat tudtak prezentálni, és ez az árelőny a készülékek használt korában is megmarad.
 
Arról nem is beszélve, hogy a fenti cégek konstruktőrei tudtommal maguk is aktív zenehallgatók, és kifejezetten fülre terveznek, ami a Nagy Audiofil Márkák alap készülékeiről nem minden esetben mondható el.
 
A fentiekből levezetett Rooibos Elv úgy szól, hogy a magyar belpiacos készülékek műszaki tartalomban a másfélszer-kétszer annyiba kerülő külföldiekkel vannak partiban, zenei minőségben pedig még jobb lehet az arány, akár két-háromszoros is lehet. Tehát egy 100 ezer forintos magyar erősítőt nyugodtan le lehet tenni egy 200-300 ezer forintos import mellé.

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »



Ha esetleg ez segít belőni az árat.
 
DUNAUDIO EVERGREEN TA-3 (KT90 PP)

Én ezt az erősítőt, ha jól emlékszem, 50 000Ft körül vettem pár évvel ezelőtt.
(És a kettő közül valószínűleg most is inkább ezt választanám.)
 
 
.

 
Ezt borzasztóan ár alatt vetted....
 
Csak a káva majdnem annyiban lehetett, mint amennyiért megszerezted....
 
A KT90-re épített erősítőkhöz komoly trafók kellenek, darabja lehet vagy egy húszas....

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Csöves erősítőkre az "A-osztály" nem értelmezhető. Olyan, mintha dízel motornál valaki a gyújtógyertyáról beszélne :-)
 
Ha ez egy sztereó integrált erősítő, aminek kinéz, akkor SE (Single Ended, együtemű) rendszerű - ezt sokan preferálják, de tény, hogy igen magas érzékenységű hangfalakkal tud csak értékelhetően megszólalni.
 
 
 
 
 

2x10watt "A" osztálybanA csövek benne :
6n3c
ecc85


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”