Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: muvimi »



nincs 42 voltos trafo,csak 36 illetve 48 voltos. melyik fesz alkalmasabb?
 

Veszel 48 Voltosat és letekersz belőle pár menetet, és máris 42 Volt lesz, hogy ezt meg tudd oldani, olyan trafó kell, ami nincs kiöntve.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: szamóca »



nincs 42 voltos trafo,csak 36 illetve 48 voltos. melyik fesz alkalmasabb?
 

Pontos válaszhoz, kellene a kapcsolási rajz.
A 36V-al biztos működni fog, de ennek eredményeként, csökkenni fog a kimeneti teljesítmény, és be kell állítani hozzá a nyugalmi áramokat is.
A 48V-os szekunderfeszültséggel ~66-67VDC-t kapsz. A pufferkondik feszültségtűrési értékéből következtethetsz, (63V-os ugye eleve kiesett) de a kapcsolás ismerete nélkül ez már reszkírozás.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.11.27., csüt. 06:55
Értékelés: -3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rmagos tyúk »


ez lenne


Avatar
rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.11.27., csüt. 06:55
Értékelés: -3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rmagos tyúk »


Ezt egy kissé érthetőbben, ha lehetne.
 
nincs 42 voltos trafo,csak 36 illetve 48 voltos. melyik fesz alkalmasabb?
 

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: szamóca »



segitseg kellene.integraltat akarok trafoilag szetvalasztani.az ujabb modell mar kulon van,de en pont lemaradtam rola.A gond 42volt 4 szer,12 v 2 szer.Megcsinaltam a 2x 12 voltot r magos :rolleyes:a hangeronek job es bal.Valami fantasztikus,sokat javult.Sajna nem kapok 42 voltot,csak 36 ot vagy 48 at.
Kerdesem az lehet e ezekkel a voltokkal probalkozni avagy kapufa.

Ezt egy kissé érthetőbben, ha lehetne.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
rmagos tyúk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.11.27., csüt. 06:55
Értékelés: -3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rmagos tyúk »


segitseg kellene.integraltat akarok trafoilag szetvalasztani.az ujabb modell mar kulon van,de en pont lemaradtam rola.A gond 42volt 4 szer,12 v 2 szer.Megcsinaltam a 2x 12 voltot r magos :rolleyes:a hangeronek job es bal.Valami fantasztikus,sokat javult.Sajna nem kapok 42 voltot,csak 36 ot vagy 48 at.
Kerdesem az lehet e ezekkel a voltokkal probalkozni avagy kapufa.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Amelyik kábellel minden"jól" szól ott gond van... 
Ott már a készülékekkel is...

Avatar
Tibby Joe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.07.21., kedd 16:47
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Vértessomló

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tibby Joe »


"De melyikkel? Mert van belőle jó pár fajta..."
 
Heco Celan GT 902, esetleg 702

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sokekola »


"Heco Celan GT"
De melyikkel? Mert van belőle jó pár fajta...

Avatar
Tibby Joe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.07.21., kedd 16:47
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Vértessomló

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tibby Joe »


Sziasztok! Üdvözlet mindenkinek a fórumon!
 
A segítségeteket szeretném kérni!
Nad C-365 BEE és Marantz PM7005-ös erősítőt használ valaki, (vagy tapasztalat) ?
Tudom a legfontosabb, hogy a saját fülemnek melyik tetszik, de ha van bármi ami itt le tudtok írni, az nagyon jó lenne.
Mindkettőben van DAC,USB ami számomra nagyon fontos, a Marantz ban van egy Amp mode ami nagyon tetszik, mert phono is lesz hozzá (egyszer)
Rock, metál zenétől bluesig, sokmindenhez, de csak 2.0 rendszer, Heco Celan GT-vel.
 
Köszönöm
 
Gyuri

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »


A kábel kerdést inkább a kábeles topicban kellene folytatni...
 
Egyébként úgy érzem hogy mindenkinek igaza van kisebb, nagyobb mértékben!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sokekola »


A kábel keresztmetszete és a mélyek mennyisége/minősége között a világon semmilyen összefüggés nincs.
Pedig van, nagyon is, lehet, hogy nem minden típusú kábelnél, de van. Legalábbis én úgy tapasztaltam.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: meridián »


Az a kábel amely nem hazudik,csak azt mutatja ami a forrás anyagon van.
A felvételek közötti különbségeket nagyon kimutatja!
Amelyik kábellel minden"jól" szól ott gond van... 
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: audioline »


A kábel keresztmetszete és a mélyek mennyisége/minősége között a világon semmilyen összefüggés nincs.
Én úgy fogalmaznék, hogy csekély, a minőség esetében kicsit több! Természetesen nem a kábelen múlnik oroszlánrészt a mély mennyisége, viszont más-más kábelezéssel - kevesebbnek, többnek, tisztábbnak, puhábbnak, feszesebbnek stb. érzékelhetjük. Ha volt már lehetőségünk ugyan abból az alapanyagból különböző átmérőket megvizslatni, tudjuk, hogy a "balanszon" - mélyérzeten - módosít az átmérő, nem ritkán (bármily hihetetlen), a vékonyabb a nyerő... Persze azt tényleg senki ne várja, hogy egy x-bass kanóc fog normális mélyet varázsolni rendszerébe.
.

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Hát ez a kábel téma is olyan, hogy ahány ember annyi vélemény Szerintem nem bajlódom vele sokat....ez kellően vastag és jó árban van:
 
Tudom, hogy teljesen hihetetlen, de egy csomó szaküzletben lehet ám komplett rendszereket is venni, kábelestül. Én már álltam olyan ember mellett, akinek a másodunokatestvérének az óvodai csoporrtársa ismert olyan szaküzletet, ahol tudták is, hogy mit mivel érdemes párosítani.
 
Az talán egy fokkal jobb ötlet a lutrinál.

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


a nagy mélyekhez kellett a kellő keresztmetszettel rendelkező, azért ennél jobb kábel.
 
A kábel keresztmetszete és a mélyek mennyisége/minősége között a világon semmilyen összefüggés nincs.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Főleg a mozira való subok lassúak, amiknek jó vastag a membránja.
Zenéhez a legtöbb sub lassú, főként a nagy membrán felület miatt (és most mellőzzük a magasabb kategóriát), na meg a nem elég "gyors" erősítő miatt.
Ezért sok esetben (hallottam) a zene, öszkép szétesik ha sub-al zenélgetünk...

Mindenek előtt a rendszerszinergiát kell figyelembe venni!
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...Zenéhez a legtöbb sub lassú, főként a nagy membrán felület miatt ...
 
nagy membranfelülete jonehany regebbi hangsugarzonak is van, nagyobb, mint nehany mai szubnak. fent idezett resz azt jelentene, hogy azok is lassuak zenehez.  ..en ezt nem gondolom igy
 
en REL T2-vel nem tapasztalom az "összeesest"

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Kicsit elkanyarodva a vasaktól...
Zenéhez a legtöbb sub lassú, főként a nagy membrán felület miatt (és most mellőzzük a magasabb kategóriát), na meg a nem elég "gyors" erősítő miatt.
Ezért sok esetben (hallottam) a zene, öszkép szétesik ha sub-al zenélgetünk...
 
Mindenek előtt a rendszerszinergiát kell figyelembe venni!

Én nem is használok sub-ot( a sztereóhoz), de nincsenek is oszlopos frontjaim...

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ezek soha nem fognak úgy "dübörögni", egyszerűen nem olyan a felépítésük, a mély hangszórók mérete, az általuk megmozgatott légtömeg stb. nem véletlenül használják subbal...Kicsit elkanyarodva a vasaktól...Zenéhez a legtöbb sub lassú, főként a nagy membrán felület miatt (és most mellőzzük a magasabb kategóriát), na meg a nem elég "gyors" erősítő miatt.
Ezért sok esetben (hallottam) a zene, öszkép szétesik ha sub-al zenélgetünk...
 
Mindenek előtt a rendszerszinergiát kell figyelembe venni!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sokekola »



Hát ez a kábel téma is olyan, hogy ahány ember annyi vélemény Szerintem nem bajlódom vele sokat....ez kellően vastag és jó árban van:
http://kacsa-audio.hu/webshop/kacsa.b.6 ... et40.p.380

Nekem volt ilyen, mondtam: kezdésnek nem rossz, ár-érték arányban megfelelő, és még a dizájn is tetszett De ha egyszer elindulsz egy úton, egyre tovább jutsz...

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sokekola »


"Nagy mélyekhez jó hangfal kell"
Az már szentigaz! De a megfelelő kábel nélkül nem tudja megmutatni ezt a képességét.(ez is igaz)

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »



Nagyon jól látod )) A tisza és öblös mélyek még hiányoznak nekem, ezért hamarosan beszerzek egy jbl es150p subot. Tudom, hogy a es250p durvább, de méretek és anyagiak miatt ez jöhetett szóba, remélem nem fogok csalódni.
Egy HK 3490-et találtam, a próblémája az eladó szerint, hogy bemenet váltásnál pukkanás hallatszik...hát így venni valamit nem biztos, hogy jó előjel, de végülis egy meghallgatást lehet megérne Vagy HK 3380-at találtam még, de nem tudom, hogy erőben elég lenne
Szerintetek a frontokhoz ez a kábel megfelelő választás?
http://www.ebay.co.uk/itm/Hi-Fi-Speaker ... 3aad84ac98
Vásárlás előtt lehetőleg hallgatozz!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Új fizikai tanokat készülsz lefektetni?
 
Nem kell a szövegösszefüggéséből kiragadni egy mondattöredéket és akkor nem.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... kábellel csak kiemelni tudsz.
Új fizikai tanokat készülsz lefektetni?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”