Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

bratyesz74 írta:
2019.12.24., kedd 14:55
Helló .Tudna valaki segiteni.Cyrus 2 -t PSX -el hogyan tudom használni ha phonot szeretném használni.Van valami varai ha jól tudom .Köszi.
A fonot akarod használni a psx-el akkor csatlakoztatod a psx-et az erősítőhöz majd kívásztod az erősítőn milyen hangszedőt használsz oda kell csatlakoztatni és kapcsolni a kapcsolót mint bemenetválasztót, és kész ennyi. A psx az csak egy külső táp semmi köze a fonohoz, anélkül is kell hogy szóljon a phono.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

Helló .Tudna valaki segiteni.Cyrus 2 -t PSX -el hogyan tudom használni ha phonot szeretném használni.Van valami varai ha jól tudom .Köszi.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Arra tud valaki épeszű magyarázatot adni, hogy miért jelenik meg egy 2005-ös magyar teszt 2018-ban angolul? Lenne valami ősforrás?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

vidor2009 írta:
2019.12.24., kedd 12:54
"A monoblokk szinte mindig földhurok képző."

Nekem is csöves monoblokkjaim vannak és teljesen földhurok mentes!(Pedig a fónóm is csöves.)
Üdv. Gyuri :napsut:
"Szinte mindig" ami nem zárja ki hogy lehetnek kivételek, főleg ha készülék tervezéskor készültek erre is.
Ha valóban meg akarsz győződni a földhurok létéről a monoblokkoknál, akkor egy egyszerű teszt:

Kösd össze a két erősítő bemenetét egy RCA IC kábellel. Két bemenetnek semmi baja nem származik ettől.
Ha hallasz valami búgás növekedést akkor van hurok, ha nem hallasz, akkor vagy van az erősítőben erre megoldás, pl a jel GND nincs galvanikus kapcsolatban a védővezetővel, vagy valami más megoldás is lehet benne.
Aztán az is tényező, hogy a hurok környezetében van-e olyan forrás, itt most főleg a 230V/50Hz játszik inkább, ami gerjeszteni tudja ezt a hurkot, mint antennát. Mert ez egy antenna, aminek lehet érzékenysége az 50Hz és felhamonikusaira.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

"A monoblokk szinte mindig földhurok képző."

Nekem is csöves monoblokkjaim vannak és teljesen földhurok mentes!(Pedig a fónóm is csöves.)
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

kasumi írta:
2019.12.23., hétf. 18:27
istvan01 írta:
2019.12.23., hétf. 17:13
G66 írta:
2019.12.23., hétf. 16:57


Köszi a válaszokat...
...A monoblokk szinte mindig földhurok képző.
Miért az?
Monoblokkokhoz, ahol mindkettő védővezetős, csövesek kivétel nélkül, csatlakozik egy-egy IC egy forrásról, pl CD/DAC. Az IC GND vezetőjén keresztül körbejár a hurok. A jel GND-t nem szokás szeparálni a védővezetőtől. Itt is lehet hurok feloldásra, pl szimmetrikus /balansed/ kábel illesztéssel, ahol a GND nélkülözhető, továbbá ha trafós IT bemenete van a csövenek

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kasumi »

istvan01 írta:
2019.12.23., hétf. 17:13
G66 írta:
2019.12.23., hétf. 16:57
istvan01 írta:
2019.12.23., hétf. 12:00

Igen, de ezt magadtól is megállapíthatod...
Köszi a válaszokat...
...A monoblokk szinte mindig földhurok képző.
Miért az?
Újratervezés

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

G66 írta:
2019.12.23., hétf. 16:57
istvan01 írta:
2019.12.23., hétf. 12:00
G66 írta:
2019.12.23., hétf. 09:48
Sziasztok, érdekelne, hogy csöves erősítőnél, ha nem kötöm be a földelést, az eredményezhet -e más hangot mint földeléssel.
Jelenleg földelés nélkül használom, amúgy tudom mire szolgál az a drót.
Igen, de ezt magadtól is megállapíthatod. Ha nem hallasz eltérést, akkor kösd vissza azt a földelést. Ha földelés nélkül használod a szivárgó áram által, vagy pláne ha van valami meghibásodás, akkor lehet még életveszélyes is.
Van az az eset hogy kimenő trafó szekunderről is van negatív visszacsatolás, na ekkor nem mindegy hogy áll az a védővezető lekötés. Van az a kapcsolás, ahol az OPT szekunder is földelt egyik végén, tehát van több tényező is, aminél zavart okozhat a földelés hiánya.
Köszi a válaszokat, földhurok van, azért nincs bekötve, mert a mostani előtti erősítőm búgott és kikötöttem. Nehéz hozzáférni a hátuljához, ezért gondoltam, hogy ha van ilyen irányú tapasztalat inkább rákérdezek.
Földhurok feloldásra van több módszer is. A legegyszerűbb pl optika kábelek az ahol lehet. Ennél is egyszerűbb, a védővezetőt készüléken belül 4,7ohm/10W kerámia ellenálláson keresztül bekötni. Nálam is ez van a monoblokk csövesemben. A monoblokk szinte mindig földhurok képző.

Avatar
G66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.10.09., pén. 18:19
Értékelés: 28

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: G66 »

istvan01 írta:
2019.12.23., hétf. 12:00
G66 írta:
2019.12.23., hétf. 09:48
Sziasztok, érdekelne, hogy csöves erősítőnél, ha nem kötöm be a földelést, az eredményezhet -e más hangot mint földeléssel.
Jelenleg földelés nélkül használom, amúgy tudom mire szolgál az a drót.
Igen, de ezt magadtól is megállapíthatod. Ha nem hallasz eltérést, akkor kösd vissza azt a földelést. Ha földelés nélkül használod a szivárgó áram által, vagy pláne ha van valami meghibásodás, akkor lehet még életveszélyes is.
Van az az eset hogy kimenő trafó szekunderről is van negatív visszacsatolás, na ekkor nem mindegy hogy áll az a védővezető lekötés. Van az a kapcsolás, ahol az OPT szekunder is földelt egyik végén, tehát van több tényező is, aminél zavart okozhat a földelés hiánya.
Köszi a válaszokat, földhurok van, azért nincs bekötve, mert a mostani előtti erősítőm búgott és kikötöttem. Nehéz hozzáférni a hátuljához, ezért gondoltam, hogy ha van ilyen irányú tapasztalat inkább rákérdezek.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

G66 írta:
2019.12.23., hétf. 09:48
Sziasztok, érdekelne, hogy csöves erősítőnél, ha nem kötöm be a földelést, az eredményezhet -e más hangot mint földeléssel.
Jelenleg földelés nélkül használom, amúgy tudom mire szolgál az a drót.
Nekem nincs rajta a földelésen mert a szobába nincs föld, és tökéletesen muzsikál, és nem is lesz. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

G66 írta:
2019.12.23., hétf. 09:48
Sziasztok, érdekelne, hogy csöves erősítőnél, ha nem kötöm be a földelést, az eredményezhet -e más hangot mint földeléssel.
Jelenleg földelés nélkül használom, amúgy tudom mire szolgál az a drót.
Igen, de ezt magadtól is megállapíthatod. Ha nem hallasz eltérést, akkor kösd vissza azt a földelést. Ha földelés nélkül használod a szivárgó áram által, vagy pláne ha van valami meghibásodás, akkor lehet még életveszélyes is.
Van az az eset hogy kimenő trafó szekunderről is van negatív visszacsatolás, na ekkor nem mindegy hogy áll az a védővezető lekötés. Van az a kapcsolás, ahol az OPT szekunder is földelt egyik végén, tehát van több tényező is, aminél zavart okozhat a földelés hiánya.

Avatar
G66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.10.09., pén. 18:19
Értékelés: 28

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: G66 »

Sziasztok, érdekelne, hogy csöves erősítőnél, ha nem kötöm be a földelést, az eredményezhet -e más hangot mint földeléssel.
Jelenleg földelés nélkül használom, amúgy tudom mire szolgál az a drót.

fpisti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.02.14., csüt. 09:18
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Encs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fpisti »

Köszönöm!

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

fpisti írta:
2019.12.05., csüt. 22:32
Sziasztok!
Primare i32 + MM30 erősítőhöz szeretnék felhasználói kézikönyvet. Tudna valaki ebben segíteni, tanácsot adni?
A Primare oldalán van letölthető User-Guide.pdf mindkét eszközre.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

fpisti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.02.14., csüt. 09:18
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Encs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fpisti »

Sziasztok!
Primare i32 + MM30 erősítőhöz szeretnék felhasználói kézikönyvet. Tudna valaki ebben segíteni, tanácsot adni?

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: John »

audioline,BLX,Doky,tonee73,urak!
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. :smile53:
Ezután,nincs más hátra, jöhet a személyes meghallgatás,és ha tetszik a hangja... :napsut:

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: audioline »

John írta:
2019.11.30., szomb. 19:31
audioline írta:
2019.11.30., szomb. 17:49
John írta:
2019.11.30., szomb. 13:06
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,olyan fórumtárs(ak) véleményére lennék kíváncsi,aki(k) Etalon Suprampli, illetve Vibavoice tube clone integra erősítőket halottak már.Az Etalonhoz volt szerencsém,viszont a Vibavoice-ról semmi infóm nincs.
Viba Gemini integrám volt, jó erősítőnek tartom. Füleld meg, ha teheted. Annyi pénzért rendben van. :smile32:
És arról esetleg van-e valamilyen infód,hogy 4 Ohm-os 90db érzékenységű párossal hogyan boldogulna?
Nincs gondja 4ohm-on. Én Dyno-kat hajtottam vele, melyek 86dB érzékenyek. Ahol nincsenek perverz igények a hangnyomásra, ott elegendő.
.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Doky »

John írta:
2019.11.30., szomb. 13:06
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,olyan fórumtárs(ak) véleményére lennék kíváncsi,aki(k) Etalon Suprampli, illetve Vibavoice tube clone integra erősítőket halottak már.Az Etalonhoz volt szerencsém,viszont a Vibavoice-ról semmi infóm nincs.
Keresd BLX forumtársat... hátha tud segíteni.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=41565
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: John »

audioline írta:
2019.11.30., szomb. 17:49
John írta:
2019.11.30., szomb. 13:06
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,olyan fórumtárs(ak) véleményére lennék kíváncsi,aki(k) Etalon Suprampli, illetve Vibavoice tube clone integra erősítőket halottak már.Az Etalonhoz volt szerencsém,viszont a Vibavoice-ról semmi infóm nincs.
Viba Gemini integrám volt, jó erősítőnek tartom. Füleld meg, ha teheted. Annyi pénzért rendben van. :smile32:
És arról esetleg van-e valamilyen infód,hogy 4 Ohm-os 90db érzékenységű párossal hogyan boldogulna?

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: audioline »

John írta:
2019.11.30., szomb. 13:06
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,olyan fórumtárs(ak) véleményére lennék kíváncsi,aki(k) Etalon Suprampli, illetve Vibavoice tube clone integra erősítőket halottak már.Az Etalonhoz volt szerencsém,viszont a Vibavoice-ról semmi infóm nincs.
Az Etalont nem ismerem, Viba Gemini integrám volt, jó erősítőnek tartom. Füleld meg, ha teheted. Annyi pénzért rendben van. :smile32:
.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: prando »

tonee73 írta:
2019.11.26., kedd 08:35
tamagaba írta:
2019.11.26., kedd 08:20


Az apro.hifipiacon vannak jól kinéző darabok
Ott még nem nézelődött?
Ha van konkrét, arra hozzászólnának gondolom
Belső fotók, van-e hozzá service manual ...
Bocs, nem írtam, hogy Angliában élek és a szóban forgó kolléga lengyel.Szóval nem, a HFP-n nem nézelődött.
Köszönöm a segítő szándékod. :smile53:

Én használtam évekig rotel-tannoy párost az alsóbb kategóriából, jól összepasszoltak és úgy olvastam, hogy általában véve is összeillenek.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: John »

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,olyan fórumtárs(ak) véleményére lennék kíváncsi,aki(k) Etalon Suprampli, illetve Vibavoice tube clone integra erősítőket halottak már.Az Etalonhoz volt szerencsém,viszont a Vibavoice-ról semmi infóm nincs.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tamagaba írta:
2019.11.26., kedd 08:20


Az apro.hifipiacon vannak jól kinéző darabok
Ott még nem nézelődött?
Ha van konkrét, arra hozzászólnának gondolom
Belső fotók, van-e hozzá service manual ...
Bocs, nem írtam, hogy Angliában élek és a szóban forgó kolléga lengyel.Szóval nem, a HFP-n nem nézelődött.
Köszönöm a segítő szándékod. :smile53:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tonee73 írta:
2019.11.24., vas. 11:42
Az egyik kollégám sztereó elő-végfok kombót vadászgat a meglévő Tannoy XT6F Rev dobozaihoz.Eddig egy H/K hm vassal meg Bluray lejátszóval hajtotta őket, de rá kellett jönnie, hogy sztereóra jobb a sztereó...Első sorban Rotel cuccokkal szemez,(A Cd jelölt egy RCD1070 vagy 1072 lenne a tervek szerint, de az elő végfok kombóban nem biztos, és engem kérdezett róluk, viszont nekem abszolúte semmi tapasztalatom a Rotelekkel gondolkodik.gif .Szóval ki mit javasolna a Rotelek közül? Természetesen használt készülékekben gondolkozik, és nem az aktuális széria a célcsoport.
Köszi minden segítő javaslatot, tanácsot. :smile53:
Senki?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: aeternum »

Sziasztok!

Bp, kihez lehet vinnni erősitőt javitásra, aki normális, és nem ül rajta hónapokig. Sajnos vacakol a hangerő potim, és muszáj javittatnom. Nagy köszi ha vki segit.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”