Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Nem. A PC-ből USB-n jövök ki. Külön D/A konverterem van. Nem analóg a hangerőszabályozás, hanem a digitális jelben van benne a hangerő információ.
Az-X írta:
2020.02.09., vas. 20:55
Azért ezzel kapcsolatban merül ám még fel pár kérdés.

A PC végzi a DA konverziót?
Ha igen akkor a hangerő szabályzást az Ő műveleti erősitője oldja meg.
Ha nem akkor milyen hanganyaggal próbáltad? És a PC és DAC közötti átvitel milyen bitrátán történik?

Stb stb...

De ez lassan már kezd egy másik topik témája lenni :)
hifitibi írta:
2020.02.09., vas. 20:38
Ebből is látszik, hogy nehéz kérdés a hangerőszabályozás, és nagyon ritka a legjobb minőséget adó univerzális megoldás.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Attól függ, hova akarod tenni. Ha a DAC-od kimenetére, akkor érdemes minél kisebb értékűt tenni. A DAC-od műveleti erősítős kimenetű, ami azt jelenti, hogy a fokozat kimeneti ellenállását gyakorlatilag a műveleti erősítő után kötött soros ellenállás határozza meg -50-100 ohm- (az IC-nek gyakorlatilag 0 ohm a kimeneti ellenállása), tehát az a fokozat kis ellenállású potit is szépen meg tud hajtani. Kisebb potinak viszont kisebb a kimenő ellenállása is, így a kábelt kisebb impedanciával hajtja meg. Ez jobb. Ha a DAC-ba tervezel potit, én 10 oda kilásat tennék.
Ha a végfokba tennéd (terhelésviszonyok, kábel meghajtás, jel-zaj viszony szempontjából jobb megoldás, de hát egy gyári készülék szüzességét kell elvenni miatta), oda 22, 47 kohm-os potit javaslok.
Az-X írta:
2020.02.09., vas. 15:25
A megépítéssel nincs gond... csak az értékeket szeretném tudni... most már 2 gyerek mellett nincs időm tervezgetni... kísérletezni... :) A DAC még 2014-ben készült :) De aztán lehet elkezdem magam picit beleásni...
6c33c írta:
2020.02.09., vas. 14:51
Ha a DAC átépítés ment,akkor nem lesz gomd egy Alps poti beépítése az előlapra. Nem kell túlgondolni a dolgokat. Az Alps tudja a dolgát. Persze biztos van jobb, de egy Rotelt kiszolgál.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Azért ezzel kapcsolatban merül ám még fel pár kérdés.

A PC végzi a DA konverziót?
Ha igen akkor a hangerő szabályzást az Ő műveleti erősitője oldja meg.
Ha nem akkor milyen hanganyaggal próbáltad? És a PC és DAC közötti átvitel milyen bitrátán történik?

Stb stb...

De ez lassan már kezd egy másik topik témája lenni :)
hifitibi írta:
2020.02.09., vas. 20:38
Ebből is látszik, hogy nehéz kérdés a hangerőszabályozás, és nagyon ritka a legjobb minőséget adó univerzális megoldás.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Hmmm.... Már vagy két éve a PC operációs rendszeréből állítom a hangerőt, de pont ma délután, amikor írtad ezeket a sorokat, elő kellett vennem a régi hangerőszabályozómat egy magnó tesztelése miatt, aminek nem szabályozható a kimenete. Leteszteltem a magnót, aztán visszadugtam a forrást a PC-re, de benne hagytam a hangerőszabályozót. Arról azt kell tudni, hogy SMD ezüst-palládium érintkezős latch relés szerkezet (behúzásnál nem kell, hogy álladóan áram folyjon a relén, elég egy impulzus - nehogy má mágneses térben utazzon a hang ;) ). A kapcsolt ellenállások 0.1%-os űberhájend vékonyréteg ellenállások. A nyákon a teljes jelút 9cm. A bevezető drót 5cm (Habia teflon szigetelésű ezüstözött réz), a kimeneten a drót (Fapaci jóféle huzal).
Nos, az eredmény ismételten az, hogy a PC-n állított hangerővel sokkal jobban szól a rendszer. A teljes képhez hozzátartozik, hogy a PC-m konfigurációja viszonylag modern (i7 8700T proci, Asus alaplap Z390chippel, 16BG RAM, ...), de ami a legfontosabb: 64 bites, hifire optimalizált operációs rendszer. Hatalmas dinamika, a legjobb megszólalás minden tekintetben.

Ebből is látszik, hogy nehéz kérdés a hangerőszabályozás, és nagyon ritka a legjobb minőséget adó univerzális megoldás.
Az-X írta:
2020.02.09., vas. 15:22
A digitális oldalon szoftveresen hangerőt állítani szerintem a legrosszabb megoldás. A digitális jelen végzett hangerő szabályzás elméleti síkon is kemény dinamikavesztést eredményez. A gyakorlatban (nálam) teljesen egyértelmű minőségromlást okoz. Van egy Squeezebox zenelejátszóm, azzal hajtottam meg egy másik (Sony 530ES) erősítőmet, és teljesen egyértelműen jobb volt ha az erősítő hangerő szabályzásával vettem le a hangerőt.
hifitibi írta:
2020.02.09., vas. 11:12
Egyébként jogos, én is PC-n, szoftverből állítom a hangerőt. (Én nem ismerem a gyári kütyüket, mert mindent magamnak építek. Nekem kívül esik az értelmezési tartományomon, hogy veszek egy másikat. :D ) De a szabályozható kimenet tényleg jobb.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Ha csak a hangerőt akkarod álitani és nem kell hozzá élőfok ,akkor kb 25 watot tudsz kinyomni a gépből egy 100kilo ohmos logaritmikust sztereó potival,így viszin veszteség mentes lesz a jel

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

A megépítéssel nincs gond... csak az értékeket szeretném tudni... most már 2 gyerek mellett nincs időm tervezgetni... kísérletezni... :) A DAC még 2014-ben készült :) De aztán lehet elkezdem magam picit beleásni...
6c33c írta:
2020.02.09., vas. 14:51
Ha a DAC átépítés ment,akkor nem lesz gomd egy Alps poti beépítése az előlapra. Nem kell túlgondolni a dolgokat. Az Alps tudja a dolgát. Persze biztos van jobb, de egy Rotelt kiszolgál.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

A digitális oldalon szoftveresen hangerőt állítani szerintem a legrosszabb megoldás. A digitális jelen végzett hangerő szabályzás elméleti síkon is kemény dinamikavesztést eredményez. A gyakorlatban (nálam) teljesen egyértelmű minőségromlást okoz. Van egy Squeezebox zenelejátszóm, azzal hajtottam meg egy másik (Sony 530ES) erősítőmet, és teljesen egyértelműen jobb volt ha az erősítő hangerő szabályzásával vettem le a hangerőt.
hifitibi írta:
2020.02.09., vas. 11:12
Egyébként jogos, én is PC-n, szoftverből állítom a hangerőt. (Én nem ismerem a gyári kütyüket, mert mindent magamnak építek. Nekem kívül esik az értelmezési tartományomon, hogy veszek egy másikat. :D ) De a szabályozható kimenet tényleg jobb.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Ha a DAC átépítés ment,akkor nem lesz gomd egy Alps poti beépítése az előlapra. Nem kell túlgondolni a dolgokat. Az Alps tudja a dolgát. Persze biztos van jobb, de egy Rotelt kiszolgál.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Szia,
Azért mert a DAC-omat én építettem (át) kifejezetten a rendszeremhez válogattam az alkatrészeit. Persze biztosan van nála jobb, de ebben rengeteg pénzem, időm, energiám van... Újra kezdeni, próbálgatni a kapcsolásokat, melyik kondi jó, melyik műveleti erősítő, tápot építeni... No meg a DAC-ommal tökéletesen elégedett vagyok. :)
K_IMG_4670.jpg
K_IMG_4670.jpg (170.25 KiB) Megtekintve 2391 alkalommal
K_IMG_4661.jpg
K_IMG_4661.jpg (475.12 KiB) Megtekintve 2391 alkalommal
K_IMG_0882.jpg
K_IMG_0882.jpg (544.97 KiB) Megtekintve 2391 alkalommal
gyongyhalas írta:
2020.02.09., vas. 10:18
Szia !
Építeni??? Miért nem a DAC cseréjén töröd a fejed ...
Van nem egy ami biztos jobb a meglévőnél és szabályozható a kimenete.
üdv.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Köszönöm az infókat. Fúrás, faragás, forrasztás nem gond... a kérdéses pont inkább az lett volna, hogy az erősítőhöz mi, milyen értékű ellenállás... passzolna. Az említett chippel szerelt szabályzókat megnézem, ha találtam szimpatikus példányt, még jelentkezem :)

hifitibi írta:
2020.02.09., vas. 10:00
A hangerőszabályozás egy nagyon nehéz kérdés. Gyenge és közepes minőségből van rengetegféle. Ha igazán jót akarsz, többszörösébe kerül, mint az a Rotel erősítő. Közepes minőségig bezárólag van rengeteg az Ebayen is.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... l&_sacat=0
Attól függ, hogy távírányítottat szeretnél, vagy nem. Attól is függ, hogy van-e fúrógéped és forrasztód. Ha igen, akkor vehetsz félkész modulokat, azt csak be kell dobozolni. Ha ilyen be nem akarsz belevágni, akkor javaslom a dobozoltat.
Ellenálláslétrásból is van többféle. Ott viszont vigyázni kell, mert a passzív előfokok nem kellőképpen kis impedanciával hajtják meg az utánalévő kábelt, ami minőségromlást okoz. Én úgy gondolom, hogy egy PGA2320 alapú hangerőszabályozó minőségben bőven illek az általad választott végfokhoz. (Nem a hangerőszabályozó lesz a lánc gyenge láncszeme.)
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... me+control
Biztosan találnál itthon olyan szakit, aki megcsinálná neked, de biztosan többe jönne ki...

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

gyongyhalas írta:
2020.02.09., vas. 10:18
Szia !
Építeni??? Miért nem a DAC cseréjén töröd a fejed ...
Van nem egy ami biztos jobb a meglévőnél és szabályozható a kimenete.
üdv.
Egyébként jogos, én is PC-n, szoftverből állítom a hangerőt. (Én nem ismerem a gyári kütyüket, mert mindent magamnak építek. Nekem kívül esik az értelmezési tartományomon, hogy veszek egy másikat. :D ) De a szabályozható kimenet tényleg jobb.

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Szia !
Építeni??? Miért nem a DAC cseréjén töröd a fejed ...
Van nem egy ami biztos jobb a meglévőnél és szabályozható a kimenete.
üdv.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Az-X írta:
2020.02.09., vas. 01:53
... Egyedül a hangerő szabályzás hiányzik. De csak emiatt nem iktatnék be egy előfokot. Neten találtam leírásokat ellenállásokból összerakott hangerőszabályzóról, de nem szívesen állok neki, mert nem csináltam még ilyet.
A hangerőszabályozás egy nagyon nehéz kérdés. Gyenge és közepes minőségből van rengetegféle. Ha igazán jót akarsz, többszörösébe kerül, mint az a Rotel erősítő. Közepes minőségig bezárólag van rengeteg az Ebayen is.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... l&_sacat=0
Attól függ, hogy távírányítottat szeretnél, vagy nem. Attól is függ, hogy van-e fúrógéped és forrasztód. Ha igen, akkor vehetsz félkész modulokat, azt csak be kell dobozolni. Ha ilyen be nem akarsz belevágni, akkor javaslom a dobozoltat.
Ellenálláslétrásból is van többféle. Ott viszont vigyázni kell, mert a passzív előfokok nem kellőképpen kis impedanciával hajtják meg az utánalévő kábelt, ami minőségromlást okoz. Én úgy gondolom, hogy egy PGA2320 alapú hangerőszabályozó minőségben bőven illek az általad választott végfokhoz. (Nem a hangerőszabályozó lesz a lánc gyenge láncszeme.)
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... me+control
Biztosan találnál itthon olyan szakit, aki megcsinálná neked, de biztosan többe jönne ki...

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Sziasztok,

Hosszas keresgélés, próbálgatás... után végre úgy tűnik megtaláltam az erősítőmet egy Rotel RB-850 személyében.

2 dolog volna amivel kapcsolatban lenne kérdésem.

- Mivel DAC-ot használok, így bemenet választásra nincs szükségem. Hangszín, balance... szintén felesleges nekem. Egyedül a hangerő szabályzás hiányzik. De csak emiatt nem iktatnék be egy előfokot. Neten találtam leírásokat ellenállásokból összerakott hangerőszabályzóról, de nem szívesen állok neki, mert nem csináltam még ilyet. Keresnék valakit aki tud ebben segíteni, illetve megfelelő javadalmazás fejében megcsinálná nekem.

- Illetve mivel most úgy érzem hogy sokáig barátok leszünk a kis Rotel-lel, szeretném kihozni belőle a maxot. A hangerő szabályzó miatt gondolom az Rca bemenetet mindenképp cserélni kell. A tápcsatit valaki előttem már lecserélte. Ha valaki tuningolt már ilyen erősítőt, vagy ránézésre látja hogy érdemes valamihez hozzányúlni benne, keressen meg. Lentebb csatolok pár képet.
K_IMG_6650.jpg
K_IMG_6650.jpg (499.8 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal
K_IMG_6651.jpg
K_IMG_6651.jpg (337.79 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal
K_IMG_6652.jpg
K_IMG_6652.jpg (324.11 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal
K_IMG_6653.jpg
K_IMG_6653.jpg (418.55 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal
K_IMG_6654.jpg
K_IMG_6654.jpg (411.48 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal
K_IMG_6658.jpg
K_IMG_6658.jpg (394.89 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Denon PMA-1510AE Megérkezett ,a jbl eken igen csak jól szol ;peace;

Avatar
colop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2011.05.20., pén. 13:18
Értékelés: 92

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: colop »

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogy egy vintage Onkyo Integra A8057 erősítő szervizelésével ki foglalkozik?
Egy csatorna elszállt, potik recsegnek.
Érdemes még hozzányúlni, vagy nehezéknek pont jó lesz? gondolkodik.gif

Köszönöm! :smile53:
Lumin T1 | NAD S500i | T+A PA 3000HV | Hivox | Valhalla | Gigawatt | Kácsa | Lessloss

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Gonagra írta:
2020.01.31., pén. 11:05
Üdvözletem!

Tanácstalan vagyok...segítséget szeretnék kérni.
Egy sima mezei stereo erősítőt behotam a munkatársamnak. Otthon kiválóan üzemelt, viszont az ő hangfalain amint beindulnak a mélyhangok, mintha esne a hangerő.

Ilyet még nem tapasztaltam. Mi lehet a probléma?

Köszönöm!
Szia !
Talán ha pontosítanál ....Milyen erősítő ? Hangfal ? Kábelek ?
Akkor talán segíteni is tud valaki. :smile53:

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Denon PMA-1510AEÉs ha egy ilyenbe ölnék 170 et?

Gonagra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2020.01.08., szer. 21:34
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gonagra »

Üdvözletem!

Tanácstalan vagyok...segítséget szeretnék kérni.
Egy sima mezei stereo erősítőt behotam a munkatársamnak. Otthon kiválóan üzemelt, viszont az ő hangfalain amint beindulnak a mélyhangok, mintha esne a hangerő.

Ilyet még nem tapasztaltam. Mi lehet a probléma?

Köszönöm!

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonya »

RocknRoller írta:
2020.01.30., csüt. 23:46

Illetve miért van az, hogy alig találni erősítőt 100W felett catornánként? Azt gondolnám, egy 120W dobozhoz minimum ekkora erősítő kellene, hogy rendesen szóljon, de tegyetek helyre ha rosszul gondolom

köszönöm előre is mindenkinek!
Hát ezt tényleg rosszul gondolod. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: manman12 »

bocsi axr100

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: manman12 »

fülelek írta:
2020.01.30., csüt. 16:31
Te vagy az áldozat,
no meg mi.
CXA100 nem is létezik.
egy akai am 59.sajna a hanpotim szet eset nem javithato.valamiert kijeb jött a poti tengeje ìgy az egyik oldal halkabb, ha nyomva tartom akkor kiegyenlödik a hang.no meg kb 25 eves

Avatar
RocknRoller
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 13:12
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RocknRoller »

sziasztok!

Szeretnék belépni a sztereo zenehallgatás világába, jelenlegi szettem:

Wharfedale Diamond 8.4 (120w 8 ohm, 150W RMS)
Erősítő: Sony TA-VA8ES
Lemezlejátszó: Sony CDP-XE700 (ez és az AVR egy AudioQuest Goldengate RCA-val van összekötve)
Hangfalkábel jelenleg no name, majd szeretnék egy kácsa KCE-FLW25-3, vagy hasonló árú de más márkájú kábelt (ajánlásokat elfogadok)
Tidal: Macbook összekötve erősítővel egy AQ evergreen jack - RCA kábellel.

Lényeg: szeretnék venni egy használt stereo erősítőt, de olyat amin van digitális bemenet (TV-t kötném vele össze, Netflix, Tidal), és a jelenlegi dobozokat is rendesen meghajtja.

100-150 ezerig miket tudnátok ajánlani?

Eddig amiket meghallgattam:
musical fidelity m2si egy bronze 2-essel, attól a hangtól seggre ültem, de egyrészt drága az erősítő, illetve optikait nem tud
Cambridge Audio SR20 valamint egy CXA80 egy fyne audio 501-on: SR20 semmi extra, CXA80 kicsit szélesebb térérzet, de szintén semmi extra (mindegyik hallgatás műteremben történt)

Illetve miért van az, hogy alig találni erősítőt 100W felett catornánként? Azt gondolnám, egy 120W dobozhoz minimum ekkora erősítő kellene, hogy rendesen szóljon, de tegyetek helyre ha rosszul gondolom

köszönöm előre is mindenkinek!

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2020.01.30., csüt. 19:24
Lefordítom, a temérdek szolgáltatás között a lényeg a hangminőség háttérbe szorul.
Üdv a 21. században! :D sad.gif gondolkodik.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

manman12 írta:
2020.01.30., csüt. 11:14
Jó köszi az infot most ép használtat nézek
Cambridge Audio SR20
ezt láttam a jofogin ,csak nem értem a gyártókat hogy mi a bánatér csinálnak erősítős tunert,ez annyira gáz számomra
Nos, utánanéztem ennek az SR20 erősítőnek. Beleolvasva a róla szóló tesztbe, egy szólás-mondás jutott eszembe róla, "sok bába közt elvész a gyerek".
Lefordítom, a temérdek szolgáltatás között a lényeg a hangminőség háttérbe szorul.
Csábító a sok hasznos (és kevésbé hasznos) szolgáltatás, de azt csodálom, hogy ez ebbe az árva mind belefért. Számomra már sokszor beigazolódott, hogy a kevesebb néha több.
A döntést természetesen Te hozod meg, mi ebbe nem szólhatunk bele, de egyet azért árulj el, mi a jelenlegi erősítőd, mit váltaná az új jövevény? Nehogy a vége az legyen, hogy kiadod a nehezen összekuporgatott pénzt az új(vadonat új) erősítőre, hazaviszed, de nem hallasz semmi javulást. Győzködöd magad, hogy de igenis jobb, hát jóval drágább mint az előd, elköltöttem rá az összes pénzem, jobbnak is kell halljam! Ez az állapot tart egy darabig, majd a szép új erősítő megjelenik az eladó készülékek között, és kezdődik elölről a kérdezz-felelek. Hidd el, láttam(láttunk) már ilyen esetet.
Kívánom, hogy ne így legyen!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”