Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Sziasztok!
Audiolab 8200A típusú erősítője van valakinek esetleg kipróbálásra? Valahol Budapest és mondjuk 100km-es vonzáskörzetében? Elmegyek érte, ott hagyom az árát, aztán vissza is viszem pár nap próba után. Természetesen bármilyen karc, és egyéb kár esetén levonandó az otthagyott összegből. (átvétel csak maszkban természetesen)
Beleültették a fülembe hogy jó féle tulajdonságokkal bír :)

Köszi :smile29:

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

A 30 Watt elég lehet ha Venerékhez, ha nem bulizni akarsz velük. Másrészről nálam a Venerék nem igazán kedvelték a csöves hajtást, ellenben egy Luxman M-200-al közeli barátságban voltak...
[/quote]

Bulit otthon nem rendeznek soha...allandoan a Venereket neznem nehogy valaki felboritsa Oket vagy rajuk tegyen egy poharat...a csajokat addig meg elvinne mas :D
De komolyan, soha nem hallgatok zenet hangosan... Az is kerdes, hogy az a 30W tenylegesen mennyi lesz es valojaban ettol felek inkabb...nem lepne meg ha 20W koruli teljesitmeny jelentkezne...ettol fuggetlenul izgalmas lesz.... A Luxmanokra meg sajnos sporolnom kell....

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

gabika1969 írta:
2020.04.03., pén. 10:03
Koszonom szepen Alto! Gondltam...tulajdonkeppen ez is keresre keszult annak idejen, de a tulajt meg nem sikerult elernem....a keszulek most beszamitasbol jonne hozzam.... Kivancsi vagyok a Venerekkel hogy boldogul... Ahogy tudom 6P3SZ (6L6G orosz csovekkel szerelt meg egyeb Tungs stb csovek vannak hozza...
Szombaton talan mar nalam lesz...
A 30 Watt elég lehet ha Venerékhez, ha nem bulizni akarsz velük. Másrészről nálam a Venerék nem igazán kedvelték a csöves hajtást, ellenben egy Luxman M-200-al közeli barátságban voltak...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Koszonom szepen Alto! Gondltam...tulajdonkeppen ez is keresre keszult annak idejen, de a tulajt meg nem sikerult elernem....a keszulek most beszamitasbol jonne hozzam.... Kivancsi vagyok a Venerekkel hogy boldogul... Ahogy tudom 6P3SZ (6L6G orosz csovekkel szerelt meg egyeb Tungs stb csovek vannak hozza...
Szombaton talan mar nalam lesz...

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

gabika1969 írta:
2020.04.02., csüt. 20:06
Sziasztok!
Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e? Van valakinek infója Dénes Péter "Allegro" (2x30W) erősítőjéről? Hallotta már valaki ezt a típust? Sonus Faber Venere 2.5 falakhoz venném meg... Természetesen kaptam előtte egy itthoni meghallgatási lehetőséget is, de azért érdekelne más, nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező kollega véleménye is....

Előre is köszönöm!
Üdv mindenkinek! :guitar:
DP-nek nincs két egyforma erősítője, olyanra építi őket, amit a megrendelő szeretne/megengedhet magának. Tényleg meg kell hallgatni...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e? Van valakinek infója Dénes Péter "Allegro" (2x30W) erősítőjéről? Hallotta már valaki ezt a típust? Sonus Faber Venere 2.5 falakhoz venném meg... Természetesen kaptam előtte egy itthoni meghallgatási lehetőséget is, de azért érdekelne más, nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező kollega véleménye is....

Előre is köszönöm!
Üdv mindenkinek! :guitar:

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: voges »

hukkle írta:
2020.03.07., szomb. 08:55
Nem. Arról a NAD-ról feljebb lépni gyári, új erősítőben gondolkodva szerintem nehéz.

Ha veszel utódot, ne add el amíg meg nem látod, hogy "méltó utód" lesz - e vagy sem!
voges írta:
2020.03.02., hétf. 07:26
Sziasztok!
Egy Nad C326bee-t érdemes lenne lecserélni egy Cambridge Audio CXA80-ra?Hozzna akkora érdemrendbeli hangmínőség változást?kb 110ezer ft-ot kellene még rákölteni.
Köszi!Marad a Nad. :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kasumi írta:
2020.03.26., csüt. 16:44
BLX írta:
2020.03.25., szer. 14:48
kasumi írta:
2020.03.25., szer. 14:08
Üdv.!

...
Hogyan kell ezeket értelmezni annak vonatkozásában, hogy ez az erősítő hogyan birkózik meg egy "nehezen hajtható" hangsugárzóval?
Emlékeimben felvillant valami azzal kapcsolatban, hogy bizonyos impedancia alatt van egy leszabályozás, ami meggátolja, hogy egy erősítő kárt szenvedjen. Úgy értelmezem, ez itt is megvan, csak azt nem tudom, a gyakorlatban mit jelent az a 14A.

Tud valaki segíteni a "fordításban"?!

Köszönöm!
Milyen erősítőről és milyen dobozokról lenne szó?

Ha van többi info, valaki biztosan tud többet segíteni.
Dynaudio Contour S 1.4 LE
Unison Research Unico DUE
Az erősítőről ezt állítják: "a felvezetős végfok pedig elegendő erőt és dinamikát biztosítson számára a különféle igényekhez és a különféle hangsugárzók gond nélküli meghajtásához. "
A megadott teljesítményadatok is azt sugallják meghajt bármit, 2 ohmon 2x290W!
Ettől még persze szólhat rosszul.
Nem tudom mennyire hasonlítható a hangja a régi Simple Two csövesükhöz, de az pl nagyon szerényen szólt! És nem a teljesítménye volt kevés.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

kasumi írta:
2020.03.26., csüt. 16:44
BLX írta:
2020.03.25., szer. 14:48
kasumi írta:
2020.03.25., szer. 14:08
Üdv.!

...
Hogyan kell ezeket értelmezni annak vonatkozásában, hogy ez az erősítő hogyan birkózik meg egy "nehezen hajtható" hangsugárzóval?
Emlékeimben felvillant valami azzal kapcsolatban, hogy bizonyos impedancia alatt van egy leszabályozás, ami meggátolja, hogy egy erősítő kárt szenvedjen. Úgy értelmezem, ez itt is megvan, csak azt nem tudom, a gyakorlatban mit jelent az a 14A.

Tud valaki segíteni a "fordításban"?!

Köszönöm!
Milyen erősítőről és milyen dobozokról lenne szó?

Ha van többi info, valaki biztosan tud többet segíteni.
Dynaudio Contour S 1.4 LE
Unison Research Unico DUE
Gondolom az erősítő már megvan és a dobozokat tervezed beszerezni? gondolkodik.gif

Szemre meg papírforma alapján az tippelem megtudja hajtani, de ezt gondolom inkább hallani kellene, kinek mit jelent...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

kasumi írta:
2020.03.25., szer. 14:08
Üdv.!

Az alábbi adatokkal találkoztam egy erősítő tesztjében:
"...2x125W/8ohm and 2x205W/4ohm with a dynamic output of 153W, 280W, 331W and 200W into 8, 4, 2 and 1ohm (limited to 14A)..."

Hogyan kell ezeket értelmezni annak vonatkozásában, hogy ez az erősítő hogyan birkózik meg egy "nehezen hajtható" hangsugárzóval?
Emlékeimben felvillant valami azzal kapcsolatban, hogy bizonyos impedancia alatt van egy leszabályozás, ami meggátolja, hogy egy erősítő kárt szenvedjen. Úgy értelmezem, ez itt is megvan, csak azt nem tudom, a gyakorlatban mit jelent az a 14A.

Tud valaki segíteni a "fordításban"?!

Köszönöm!

Az szerintem 14 Amperes korlátozást jelenthet.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kasumi »

BLX írta:
2020.03.25., szer. 14:48
kasumi írta:
2020.03.25., szer. 14:08
Üdv.!

...
Hogyan kell ezeket értelmezni annak vonatkozásában, hogy ez az erősítő hogyan birkózik meg egy "nehezen hajtható" hangsugárzóval?
Emlékeimben felvillant valami azzal kapcsolatban, hogy bizonyos impedancia alatt van egy leszabályozás, ami meggátolja, hogy egy erősítő kárt szenvedjen. Úgy értelmezem, ez itt is megvan, csak azt nem tudom, a gyakorlatban mit jelent az a 14A.

Tud valaki segíteni a "fordításban"?!

Köszönöm!
Milyen erősítőről és milyen dobozokról lenne szó?

Ha van többi info, valaki biztosan tud többet segíteni.
Dynaudio Contour S 1.4 LE
Unison Research Unico DUE
Újratervezés

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

kasumi írta:
2020.03.25., szer. 14:08
Üdv.!

Az alábbi adatokkal találkoztam egy erősítő tesztjében:
"...2x125W/8ohm and 2x205W/4ohm with a dynamic output of 153W, 280W, 331W and 200W into 8, 4, 2 and 1ohm (limited to 14A)..."

Hogyan kell ezeket értelmezni annak vonatkozásában, hogy ez az erősítő hogyan birkózik meg egy "nehezen hajtható" hangsugárzóval?
Emlékeimben felvillant valami azzal kapcsolatban, hogy bizonyos impedancia alatt van egy leszabályozás, ami meggátolja, hogy egy erősítő kárt szenvedjen. Úgy értelmezem, ez itt is megvan, csak azt nem tudom, a gyakorlatban mit jelent az a 14A.

Tud valaki segíteni a "fordításban"?!

Köszönöm!
Szerintem ezeket az adatokat úgy kell értelmezni, hogy 4 és 8 Ohm-ra megvan adva mit tud hosszútávon kipréselni magából és milyen rövid idejű teljesítmény csúcsokat bír ki egészem 1 Ohm-ig.

Az, hogy hogyan hajtaná meg a "nehezen hajtható" dobozokat, azt ezek alapján nem lehet megmondani.

Milyen erősítőről és milyen dobozokról lenne szó?

Ha van többi info, valaki biztosan tud többet segíteni.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv.!

Az alábbi adatokkal találkoztam egy erősítő tesztjében:
"...2x125W/8ohm and 2x205W/4ohm with a dynamic output of 153W, 280W, 331W and 200W into 8, 4, 2 and 1ohm (limited to 14A)..."

Hogyan kell ezeket értelmezni annak vonatkozásában, hogy ez az erősítő hogyan birkózik meg egy "nehezen hajtható" hangsugárzóval?
Emlékeimben felvillant valami azzal kapcsolatban, hogy bizonyos impedancia alatt van egy leszabályozás, ami meggátolja, hogy egy erősítő kárt szenvedjen. Úgy értelmezem, ez itt is megvan, csak azt nem tudom, a gyakorlatban mit jelent az a 14A.

Tud valaki segíteni a "fordításban"?!

Köszönöm!
Újratervezés

pea01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.09.16., hétf. 08:01
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pea01 »

Vélemény érekelne a harman kardon hk 6150 6250 6550 - nel kapcsolatban . Milyen miőséget képvisel . Kifinomultabb , vagy inkább könnyebb műfajhoz alkalmas.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Létezik 10k 50k és 100k bemeneti impedanciájú változat.

Kérdés, hogy célszerű e kihagyni a sorból az OPA-t.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Ezt most találtam... Nem tudom eddig hogyan kerülte el a figyelmem...

https://m.aliexpress.com/item/328830238 ... 7-rknYFX2Y

A távvezérlős verzión is látok potmetert... Motort viszont nem ami forgatná. Ez vajon ilyenkor hogyan működik? Nekem a távvezérlős tetszene.

Illetve felmerült, hogy ha ezt beépíteném a DAC-ba akkor az opa a DAC végén elhagyható?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 18:55
avl2 írta:
2020.03.07., szomb. 18:38
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 14:20
Sziasztok
Egy Jungson 66 ra próbáltam 2 db 4ohmos 20 wattos kis hangfalat rákötni.Nagyon halkan de szólt .Kikapcsoltam mert nem vagyok otthon ebben az Ohm témában .
A Jungsonon 2- 8 ohm ig írja . Elvileg működhet a dolog szerintetek és lehet csak beállítások miatt volt halkabb?
G
szinte kizartnak tartom, hogy egy jol müködö Jungson-on mulna ez; azaz valami nem müködik jol

nekem evekig volt JA-66R, elvileg/pairon/spec. szerint 4 ohmos Dyno A52 is volt rajta, hangeröben sosem volt hiany (lakasban, nem stadionban 80m-röl persze :-)
Akkor lehetséges hogy a kis dobozokkal van valami. ?
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 17:03
Kis notebook ról ment dac és egy hosszabb kábelen.
Kis Jvc uxt 55 dobozka amúgy úgy kukáztam őket gondoltam valamire jó lesz :D

szerintem ennyiböl biztosan senki meg nem mondja, több lehetöseg (es esetleg kombinaciojuk) lehet, pl.:
- a forrasbol jövö jelszint tul kicsi. ezt masik - biztosan müködö es elegendö, szokasos jelszintü forrassal tudod ellenörizni (tuner, magno, CD jatszo, ...)
- a DAC beteg
- "hosszabb" kabel: ha sok km, akkor benne van :-)
- erösitö több bemenetet is probaltad ?
- nem veletlenül tettem oda a "jol müködö" jelzöt. lehet az erösitö nem müködik jol. ki tudod-e masik erösitövel probalni ?

szoval a legtöbb javaslat ilyen lehet: cserelgess elemeket, es abbol tudod beazonositani, melyik csereje mit okoz, hol a föhunyo. (mert jelszintet mérni szerintem felhasznalonak nehezebb; pl. van-e müszer :-))

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Ok... akkor a kérdés újra, hogy mit tegyek a Rotel RB-850 elé, ha csak a hangerő szabályozás a cél? A bemenet választást megoldja a DAC-om. Amúgy egyelőre nem szabtam összeghatárt, csak maradjunk az ésszerűség keretein belül :) A bluetooth sem feltétel, csak azt a +10k-t megéri a burkolat es a bluetooth nekem.

hukkle írta:
2020.03.08., vas. 12:44
Én a helyedben nem még gyűjtenék picit, vennék valami jól megépített dolgot. Az a bluetooth tudom csábító, de szerintem zsákutca hacsak nem low budget rendszert akarsz építeni.
nadtom írta:
2020.03.08., vas. 00:45
Az-X írta:
2020.03.07., szomb. 02:21
Nem szeretném újra felborzolni a kedélyeket... de ma volt időm picit bóklászni az Aliexpress-en.
A következőket néztem ki:

https://www.aliexpress.com/item/4000100 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/4000189 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/4000051 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/3290411 ... 2e0erGvmXf

És végül ugye volt amit korábban kinéztem:
https://www.aliexpress.com/item/3296480 ... 2e0erGvmXf

Szerintetek melyiket válasszam?
Erre nem nagyon fog tudni neked senki válaszolni. Nem egy nagy összeg egyik sem, az árához képest mind jól fog szólni. ;)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

hukkle írta:
2020.03.08., vas. 12:41
Normál géppel se lesz jobb ha az asztali PC-t jelent ebben a kontextusban. Sőt... egy kapcsolóüzemű tápra kötött alaplapon például a fejlett energiagazdálkodás révén szabályozott minden egyes váltást győnyörűen ki lehet hallani.
Pld. elindítassz egy alkalmazást és szépen hallani fogod. Ez nem olyan, mint egy CAT5 kábel "hangja".
Egy valamirevaló audio PC-ben sok más egyéb szolgáltatással egyetemben az energiagazdálkodás is le van állítva, hogy ne zavarja a műélvezetet. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Én a helyedben nem még gyűjtenék picit, vennék valami jól megépített dolgot. Az a bluetooth tudom csábító, de szerintem zsákutca hacsak nem low budget rendszert akarsz építeni.
nadtom írta:
2020.03.08., vas. 00:45
Az-X írta:
2020.03.07., szomb. 02:21
Nem szeretném újra felborzolni a kedélyeket... de ma volt időm picit bóklászni az Aliexpress-en.
A következőket néztem ki:

https://www.aliexpress.com/item/4000100 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/4000189 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/4000051 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/3290411 ... 2e0erGvmXf

És végül ugye volt amit korábban kinéztem:
https://www.aliexpress.com/item/3296480 ... 2e0erGvmXf

Szerintetek melyiket válasszam?
Erre nem nagyon fog tudni neked senki válaszolni. Nem egy nagy összeg egyik sem, az árához képest mind jól fog szólni. ;)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Normál géppel se lesz jobb ha az asztali PC-t jelent ebben a kontextusban. Sőt... egy kapcsolóüzemű tápra kötött alaplapon például a fejlett energiagazdálkodás révén szabályozott minden egyes váltást győnyörűen ki lehet hallani.

Pld. elindítassz egy alkalmazást és szépen hallani fogod. Ez nem olyan, mint egy CAT5 kábel "hangja".

Rakj mögé egy CD-t vagy egy kis energiafogyasztású Small Board Computer-t valami egyszerű DAC modullal, ha nem akarsz rá sokat költeni.
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 22:33
dragonweed írta:
2020.03.07., szomb. 22:25
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 20:03
A normál gépem sajnos most darabokban van.így csak a kis notebook al tudtam kipróbálni remélem ott van a bibi :rolleyes:
A notebook-ok szokásos audio kimenete fejhallgató szintre, ill. impedanciára van optimalizálva, innen maximum 2-300mV-os jelet lehet levenni, ez pedig messze nem elég egy erősítő vonalszintű bemenetének meghajtásához.
A minőségről nem is beszélve.... sad.gif
Köszönöm
Rendben megpróbálom majd "normál"gêppel. :D

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Az-X írta:
2020.03.07., szomb. 02:21
Nem szeretném újra felborzolni a kedélyeket... de ma volt időm picit bóklászni az Aliexpress-en.
A következőket néztem ki:

https://www.aliexpress.com/item/4000100 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/4000189 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/4000051 ... 2e0erGvmXf
https://www.aliexpress.com/item/3290411 ... 2e0erGvmXf

És végül ugye volt amit korábban kinéztem:
https://www.aliexpress.com/item/3296480 ... 2e0erGvmXf

Szerintetek melyiket válasszam?
Erre nem nagyon fog tudni neked senki válaszolni. Nem egy nagy összeg egyik sem, az árához képest mind jól fog szólni. ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: midian82 »

dragonweed írta:
2020.03.07., szomb. 22:25
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 20:03
A normál gépem sajnos most darabokban van.így csak a kis notebook al tudtam kipróbálni remélem ott van a bibi :rolleyes:
A notebook-ok szokásos audio kimenete fejhallgató szintre, ill. impedanciára van optimalizálva, innen maximum 2-300mV-os jelet lehet levenni, ez pedig messze nem elég egy erősítő vonalszintű bemenetének meghajtásához.
A minőségről nem is beszélve.... sad.gif
Köszönöm
Rendben megpróbálom majd "normál"gêppel. :D

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: midian82 »

midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 18:55
avl2 írta:
2020.03.07., szomb. 18:38
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 14:20
Sziasztok
Egy Jungson 66 ra próbáltam 2 db 4ohmos 20 wattos kis hangfalat rákötni.Nagyon halkan de szólt .Kikapcsoltam mert nem vagyok otthon ebben az Ohm témában .
A Jungsonon 2- 8 ohm ig írja . Elvileg működhet a dolog szerintetek és lehet csak beállítások miatt volt halkabb?
G
szinte kizartnak tartom, hogy egy jol müködö Jungson-on mulna ez; azaz valami nem müködik jol

nekem evekig volt JA-66R, elvileg/pairon/spec. szerint 4 ohmos Dyno A52 is volt rajta, hangeröben sosem volt hiany (lakasban, nem stadionban 80m-röl persze :-)
Akkor lehetséges hogy a kis dobozokkal van valami. ?
A normál gépem sajnos most darabokban van.így csak a kis notebook al tudtam kipróbálni remélem ott van a bibi :rolleyes:

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: midian82 »

avl2 írta:
2020.03.07., szomb. 18:38
midian82 írta:
2020.03.07., szomb. 14:20
Sziasztok
Egy Jungson 66 ra próbáltam 2 db 4ohmos 20 wattos kis hangfalat rákötni.Nagyon halkan de szólt .Kikapcsoltam mert nem vagyok otthon ebben az Ohm témában .
A Jungsonon 2- 8 ohm ig írja . Elvileg működhet a dolog szerintetek és lehet csak beállítások miatt volt halkabb?
G
szinte kizartnak tartom, hogy egy jol müködö Jungson-on mulna ez; azaz valami nem müködik jol

nekem evekig volt JA-66R, elvileg/pairon/spec. szerint 4 ohmos Dyno A52 is volt rajta, hangeröben sosem volt hiany (lakasban, nem stadionban 80m-röl persze :-)
Akkor lehetséges hogy a kis dobozokkal van valami. ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”