Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

piroskuka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 12:17
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: piroskuka »

Indy írta:
2020.05.04., hétf. 17:16
piroskuka írta:
2020.05.04., hétf. 16:00
Helló.
Egy Sonab OA 5 type 2 hangfalhoz keresek erősítőt. Jelenleg egy Dual CR1750-vel van hajtva.
Legtöbszőr Tidal-ról hallgatok zenét. Schiit Modi végzni a digitálisról analógra konvertálást. Sokszór hallhatok vinylről is zenét egy Dual cs 604-esen.
Jelenleg úgy érzrm, hogy az erősítő a szűk keresztmetszet ezért szeretném cserélni.
Ezeket találtam jelenleg használtan a neten: Nad C300, Creek cas 4040, Cambridge Audio p25, Musical Fidelity E10.

Tudnátok segíteni, hogy a felsorolólt erősítők közül melyik az amit inkább kerülni kéne és melyik best buy? Esetleg hasonló erősítöket is ajálhattok.

Köszönöm.
Miből gondolod hogy a Dual a gyenge pont? Miben szeretnél változást? Volt Sonab dobozom, ha pontosítanád az igényedet, könnyebb lenne javasolni...
Pár hónapja van meg a Sonab, előtte egy Tannoy Mercury 1 volt. A Tannoy után a Sonab sokkal több mindent megmutat a zenéből, főleg a magas frekvenciáknál. Nagyobb a tere a Sonabnak, nincs meg az az egy pontból jővő zene mint a normális kialakítású hangfalaknál de azt annyira nem is várnám el egy ilyen hangfaltól. Viszont a mélyekeket kevésnek érzem, vagyis inkább azt mondnám, hogy összemosódik a közép tartománnyal. És így vissza gondolva a Tannoy-ra, ott is hasonló történik csak ott a magas tartomány is belekeveredik ebbe a közép-mély masszába. Gyorsabb, pörgősebb zenéknél szembeötlőbb ahol a magas-közép-mély jelen van.

Remélem érthető amiket írtam. :D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Indy »

piroskuka írta:
2020.05.04., hétf. 16:00
Helló.
Egy Sonab OA 5 type 2 hangfalhoz keresek erősítőt. Jelenleg egy Dual CR1750-vel van hajtva.
Legtöbszőr Tidal-ról hallgatok zenét. Schiit Modi végzni a digitálisról analógra konvertálást. Sokszór hallhatok vinylről is zenét egy Dual cs 604-esen.
Jelenleg úgy érzrm, hogy az erősítő a szűk keresztmetszet ezért szeretném cserélni.
Ezeket találtam jelenleg használtan a neten: Nad C300, Creek cas 4040, Cambridge Audio p25, Musical Fidelity E10.

Tudnátok segíteni, hogy a felsorolólt erősítők közül melyik az amit inkább kerülni kéne és melyik best buy? Esetleg hasonló erősítöket is ajálhattok.

Köszönöm.
Miből gondolod hogy a Dual a gyenge pont? Miben szeretnél változást? Volt Sonab dobozom, ha pontosítanád az igényedet, könnyebb lenne javasolni...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

piroskuka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 12:17
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: piroskuka »

Helló.
Egy Sonab OA 5 type 2 hangfalhoz keresek erősítőt. Jelenleg egy Dual CR1750-vel van hajtva.
Legtöbszőr Tidal-ról hallgatok zenét. Schiit Modi végzni a digitálisról analógra konvertálást. Sokszór hallhatok vinylről is zenét egy Dual cs 604-esen.
Jelenleg úgy érzrm, hogy az erősítő a szűk keresztmetszet ezért szeretném cserélni.
Ezeket találtam jelenleg használtan a neten: Nad C300, Creek cas 4040, Cambridge Audio p25, Musical Fidelity E10.

Tudnátok segíteni, hogy a felsorolólt erősítők közül melyik az amit inkább kerülni kéne és melyik best buy? Esetleg hasonló erősítöket is ajálhattok.

Köszönöm.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

tottyi írta:
2020.05.04., hétf. 11:15
Hello, ket szek koze estem, az erositom egyre gyakrabban azt csinalja, hogy a ventilator bizonyos idokozonkent szoval mar eleg gyakran rogton a bekapcsolas utna is fullra rakapcsol azta visszakapcsol a rele es ez eleg idegesito ha zenet hallgatsz na most a szerelo azt mondja akinel volt, hogy o ehez nem nyul mert nincs rola dokumentacio, hogy egy masik illeto mit csinalt at de az illeto meg nem emlekszik ra, hogy pontosan mi lett atalakitva. Leroviditve ennyi de most akkor mit lehet ilyen esetben tenni? Az illeto akitol az erosito szarmazik azt mondja ne foglalkozzak vele es dobjam ki de azert eleg dragan vettem ahoz, hogy csak ugy kidobjam.
Talaltam egy oldalt ahol eleg jol rakozelitenek, hogy mi okozza a problemat de sajnos nalam ezek az ertekek ugralnak 15 es 13 volt kozott de azt is csak neha es akor porog fel a ventilator.
Szerintetek ezt igy tavolbol egy szerelo meg tudna mondani mit kellene kicserelni vagy meg lemerni ha az eredeti dokumentumok (nem az atcsinalas utan) meglennenek neki?

Crown PSA2 erositorol lenne szo.

https://audiokarma.org/forums/index.php ... ue.786768/
20200426_164637.jpg
20200426_164521.jpg
20200426_164332.jpg
Nézzél másik szerelő után, mert az Elektrotanyáról olyan részletes SM tölthető le, hogy az alapján le lehet gyártani az erősítőt... :) Ingyé' van.

https://elektrotanya.com/crown_psa-2_sa ... nload.html

De ha mégis kidobnád, jelezd lécci. :)

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2020.05.04., hétf. 11:15
Hello, ket szek koze estem, az erositom egyre gyakrabban azt csinalja, hogy a ventilator bizonyos idokozonkent szoval mar eleg gyakran rogton a bekapcsolas utna is fullra rakapcsol azta visszakapcsol a rele es ez eleg idegesito ha zenet hallgatsz na most a szerelo azt mondja akinel volt, hogy o ehez nem nyul mert nincs rola dokumentacio, hogy egy masik illeto mit csinalt at de az illeto meg nem emlekszik ra, hogy pontosan mi lett atalakitva. Leroviditve ennyi de most akkor mit lehet ilyen esetben tenni? Az illeto akitol az erosito szarmazik azt mondja ne foglalkozzak vele es dobjam ki de azert eleg dragan vettem ahoz, hogy csak ugy kidobjam.
Talaltam egy oldalt ahol eleg jol rakozelitenek, hogy mi okozza a problemat de sajnos nalam ezek az ertekek ugralnak 15 es 13 volt kozott de azt is csak neha es akor porog fel a ventilator.
Szerintetek ezt igy tavolbol egy szerelo meg tudna mondani mit kellene kicserelni vagy meg lemerni ha az eredeti dokumentumok (nem az atcsinalas utan) meglennenek neki?

Crown PSA2 erositorol lenne szo.

https://audiokarma.org/forums/index.php ... ue.786768/
20200426_164637.jpg
20200426_164521.jpg
20200426_164332.jpg
Nincs azon átalakítva semmi, szerintem az csak duma. :rolleyes:
Vagy valamiféle kontakthiba ez, vagy az elkok kiszáradtak az idők során, vagy is-is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, ket szek koze estem, az erositom egyre gyakrabban azt csinalja, hogy a ventilator bizonyos idokozonkent szoval mar eleg gyakran rogton a bekapcsolas utna is fullra rakapcsol azta visszakapcsol a rele es ez eleg idegesito ha zenet hallgatsz na most a szerelo azt mondja akinel volt, hogy o ehez nem nyul mert nincs rola dokumentacio, hogy egy masik illeto mit csinalt at de az illeto meg nem emlekszik ra, hogy pontosan mi lett atalakitva. Leroviditve ennyi de most akkor mit lehet ilyen esetben tenni? Az illeto akitol az erosito szarmazik azt mondja ne foglalkozzak vele es dobjam ki de azert eleg dragan vettem ahoz, hogy csak ugy kidobjam.
Talaltam egy oldalt ahol eleg jol rakozelitenek, hogy mi okozza a problemat de sajnos nalam ezek az ertekek ugralnak 15 es 13 volt kozott de azt is csak neha es akor porog fel a ventilator.
Szerintetek ezt igy tavolbol egy szerelo meg tudna mondani mit kellene kicserelni vagy meg lemerni ha az eredeti dokumentumok (nem az atcsinalas utan) meglennenek neki?

Crown PSA2 erositorol lenne szo.

https://audiokarma.org/forums/index.php ... ue.786768/
20200426_164637.jpg
20200426_164637.jpg (110.4 KiB) Megtekintve 2817 alkalommal
20200426_164521.jpg
20200426_164521.jpg (153.6 KiB) Megtekintve 2817 alkalommal
20200426_164332.jpg
20200426_164332.jpg (141.73 KiB) Megtekintve 2817 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

Tibbi írta:
2020.04.30., csüt. 15:14
Sziasztok,

Ha csak 2.0 sztereó a cél, viszont a házmozi erősítő összes egyéb tulajdonságát szeretném, mint pl internet rádió, hálózati lejátszás, fm rádió, optikai bemenet, usb pendrive, HDMI ARC...stb, akkor erre milyen készülék ajánlott?

Vagy vegyek egy házimozi erősítőt, amit sztereóban használok "oszt csókolom"?

Célom a legjobb hang elérése, a szolgálatások megtartásával. 200e-ig.
Ne vegyél, ennyi pénzből kapsz öt vagy hét gyenge végfokkal rendelkező házimozierősítőt, amiből csak kettőt fogsz használni, és szarul fog szólni.
De pl. MArantz NR1200, az olyasmi, mint amit te keresel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tibbi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.09.10., pén. 16:59
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tibbi »

Sziasztok,

Ha csak 2.0 sztereó a cél, viszont a házmozi erősítő összes egyéb tulajdonságát szeretném, mint pl internet rádió, hálózati lejátszás, fm rádió, optikai bemenet, usb pendrive, HDMI ARC...stb, akkor erre milyen készülék ajánlott?

Vagy vegyek egy házimozi erősítőt, amit sztereóban használok "oszt csókolom"?

Célom a legjobb hang elérése, a szolgálatások megtartásával. 200e-ig.

tiii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 10:54
Értékelés: 5

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tiii »

diagnet írta:
2020.04.29., szer. 21:24
tiii írta:
2020.04.27., hétf. 22:08
Köszi Szépen! Azt hiszem megvan a megoldás. A Teac maximum outputja variable módban:
RCA: 6Vrms
XLR: 12Vrms

Így nem csoda, hogy combosabban szól...


A szimmetrikus bemeneteken használt nagyobb jelfeszültséget az előfokba épített differenciáló áramkörök visszakonvertálják RCA jelszinre. Ugyanazt kellene hallanod. Ha tónusbeli eltérés, vagy mélyhiány tapasztalható, akkor ott valamelyik eszköz hibás.
Nem az ellen amit mondasz, de az elofokbol megy a nagyobb feszültség a végfokba. Én sem értem 100%ban de nem látok más magyarázatot.

Írtam a T+A- nak nekik az volt a véleményük, hogy az elofok lehet csak a különbség oka és nem lehet hiba, mivel a balanced jelut egyikét használom az Unbalanced módban is, ezért akkor ott is rossz lenne.

Ami még furcsa, hogy Unbalanced módban a -40db jelszint kb ugyanakkora hangerőt eredményez mint a -30db balanced módban.

Ezen kívül csak a kábel a különbség de szerintem ez nem lehet ennyire más. Mindkét elég semleges(siltech sq28 az xlr és chord epic az RCA)

Próbáltam a vegfokot több másik hangfallal is, de csak a dynaudio- val volt melyhianyos rca-rol sehol máshol.
Régen minden könnyebb volt. ( Én is )

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: diagnet »

tiii írta:
2020.04.27., hétf. 22:08
Köszi Szépen! Azt hiszem megvan a megoldás. A Teac maximum outputja variable módban:
RCA: 6Vrms
XLR: 12Vrms

Így nem csoda, hogy combosabban szól...
A szimmetrikus bemeneteken használt nagyobb jelfeszültséget az előfokba épített differenciáló áramkörök visszakonvertálják RCA jelszinre. Ugyanazt kellene hallanod. Ha tónusbeli eltérés, vagy mélyhiány tapasztalható, akkor ott valamelyik eszköz hibás.

tiii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 10:54
Értékelés: 5

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tiii »

Köszi Szépen! Azt hiszem megvan a megoldás. A Teac maximum outputja variable módban:
RCA: 6Vrms
XLR: 12Vrms

Így nem csoda, hogy combosabban szól...
Régen minden könnyebb volt. ( Én is )

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

tiii írta:
2020.04.26., vas. 20:51
Sziasztok!

Lenne egy láma kérdésem.

Adott a rendszer, ami áll egy Teac nt503-ból, mint dac és előerősítő ez után van egy T+A 1520-as végfok, ami két dynaudio contour 2 mk2-t hajt meg.

Régóta küzködtem vele különböző módokon, mert nem akart rendes basszus kijönni a rendszerből. Próbáltam külön előerősítővel, többféle RCA kábellel, de nem hozott eredményt.

Egy újabb próbához vettem egy xlr kábelt.
Mióta ezzel kötöttem össze a Teacot a T+A-val van basszus és minden ok.

Az normális dolog, hogy ekkora különbség legyen a végfok két jelútja között?

Köszi előre is.

Illetve egy kiegészítő kérdés. Régóta gondolkozom egy előfok vásárlásán. Ami valamelyik korban passzoló T+A lenne jó eséllyel. A p1220, p1230, p1200 közül melyiket érdemes venni?
Elméletileg a Teac NT503-mal is remekül kellene szólnia mind RCA kimeneteken keresztül mind pedig XLR-en keresztül.
Ha most elégedett vagy az XLR-es összeköttetéssel, lehet érdemes nem babrálni és csak zenét hallgatni. :guitar:

Szerintem a különbség nem a végfokban keletkezik. A Teac-ban nincs valamilyen beállítás, ami "megtréfálhatott"?

tiii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 10:54
Értékelés: 5

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tiii »

Sziasztok!

Lenne egy láma kérdésem.

Adott a rendszer, ami áll egy Teac nt503-ból, mint dac és előerősítő ez után van egy T+A 1520-as végfok, ami két dynaudio contour 2 mk2-t hajt meg.

Régóta küzködtem vele különböző módokon, mert nem akart rendes basszus kijönni a rendszerből. Próbáltam külön előerősítővel, többféle RCA kábellel, de nem hozott eredményt.

Egy újabb próbához vettem egy xlr kábelt.
Mióta ezzel kötöttem össze a Teacot a T+A-val van basszus és minden ok.

Az normális dolog, hogy ekkora különbség legyen a végfok két jelútja között?

Köszi előre is.

Illetve egy kiegészítő kérdés. Régóta gondolkozom egy előfok vásárlásán. Ami valamelyik korban passzoló T+A lenne jó eséllyel. A p1220, p1230, p1200 közül melyiket érdemes venni?
Régen minden könnyebb volt. ( Én is )

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm Uraim!
Előbbi megerősített az Ant nagyszerűségében, utóbbi pedig egy másik szimpatikus lehetőség!
Egyenlőre ez a két irány maradt.
Szép napot mindenkinek! :smile29:
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

cécó írta:
2020.04.24., pén. 11:20
Sziasztok!
Kis segítség.
Adott egy Rega apollo-Primare A20-Quad 21 L2.
Nagyon szeretem,de egyre inkább száraznak hallom.Mivel barátoknál alkalmanként hallgatunk csövest eldönttem az A20-nak mennie kell.
Kérdés, 150-170ből mire tudnám?
Használt csöves valamelyik vagy TMP Ant újonnan?
Ha lenne tippetek,kérlek segítsetek!
Köszönöm...
Csak egy ötlet:
Kérj tesztre egy RIF Audio csöves DAC-ot és kösd a Rega Apollo CD digit kimenetére.
Lehet ez a változás is tetszetős lehet. Talán így a forrás hangja is javulhat és egy kicsi melegség is megjöhet vele.
A csövet lehet cserélni benne könnyedén és ezzel is kicsit játszadozni.
http://www.rifaudio.hu/contact.html
A weboldalon szerintem nem a legfrissebb modell van felrakva, vannak azóta kisebb-nagyobb fejlesztések.
Használtan is fel szokott bukkanni igen kedvező áron.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cécó írta:
2020.04.24., pén. 11:20
Sziasztok!
Kis segítség.
Adott egy Rega apollo-Primare A20-Quad 21 L2.
Nagyon szeretem,de egyre inkább száraznak hallom.Mivel barátoknál alkalmanként hallgatunk csövest eldönttem az A20-nak mennie kell.
Kérdés, 150-170ből mire tudnám?
Használt csöves valamelyik vagy TMP Ant újonnan?
Ha lenne tippetek,kérlek segítsetek!
Köszönöm...
Ennyiért nem kapsz normális csöves erősítőt, legalábbis gyárit, építettet talán. A TMP nagyon jó készülék, viszont hibrid és nem az a tipikus csöves hang, de nem is száraz, nem steril. Nagyon jó, árban nem találsz ellenfelét. Ráadásul megvan az az előnye, hogy bele tudsz szólni a kivitelezésbe, az alkatrészek minőségét Te választhatod meg, pl. egy komolyabb kicsatolókondenzátor hatalmas előrelépés hangban. A gyártó (Tamás) nagyon segítőkész... :smile32:

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Kis segítség.
Adott egy Rega apollo-Primare A20-Quad 21 L2.
Nagyon szeretem,de egyre inkább száraznak hallom.Mivel barátoknál alkalmanként hallgatunk csövest eldönttem az A20-nak mennie kell.
Kérdés, 150-170ből mire tudnám?
Használt csöves valamelyik vagy TMP Ant újonnan?
Ha lenne tippetek,kérlek segítsetek!
Köszönöm...
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

halfej1980 írta:
2020.04.15., szer. 08:59
Sziasztok. Ugymond kezdo vagyok ebben a temaban, es lehet volt is rola szo mar, ha igen akkor elnezest kerek. Ugye sokszor mondjak, hogy nagyon jot tesz a hangzasnak, ha az erosito DAC-rol kapja a jelet. Evvel nincs is problemam es ertem sot tapasztaltam is. Viszont amit nem ertek, ha van egy olyan erosito, amiben eleve van DAC. Esetemben egy Cambridge Audio CXA 80. Lattam mar, hogy ehhez az erositohoz is hasznalnak kulso DAC ezkozt. Tehat itt jon a kerdes, hogy ok, kulso DAC, de ha csatlakoztatom az erositohoz, akkor a beepitett DAC nem szol bele? Szoval ha vesz az ember egy jo kulso forrast, akkor a beepitett DAC nem "rontja" le a maga szintjere?:) Auto hi-fi korszakombol visszaemlekezve, olyan forrast kellett valasztani ami minel tisztabb jelet kuldott a DSP reszere, amit feldolgozott. Akkor DAP lejatszo lett veve, es optikaval, kesobb koax-al lett csatlakoztatva a DSP-hez. Bocsanat ha lama kerdes, de szeretnem tisztazni magamban ezt a kerdest.
Koszonom!
Nem, mert az eszközből optikai vagy koax kábel vezet a DAC-hoz, onnan pedig analóg (RCA vagy XLR) összekötő kábel az erősítőbe - vagyis az már az analóg jelet kapja, így az erősítő DAC-ja nem beszél bele.

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Sziasztok. Ugymond kezdo vagyok ebben a temaban, es lehet volt is rola szo mar, ha igen akkor elnezest kerek. Ugye sokszor mondjak, hogy nagyon jot tesz a hangzasnak, ha az erosito DAC-rol kapja a jelet. Evvel nincs is problemam es ertem sot tapasztaltam is. Viszont amit nem ertek, ha van egy olyan erosito, amiben eleve van DAC. Esetemben egy Cambridge Audio CXA 80. Lattam mar, hogy ehhez az erositohoz is hasznalnak kulso DAC ezkozt. Tehat itt jon a kerdes, hogy ok, kulso DAC, de ha csatlakoztatom az erositohoz, akkor a beepitett DAC nem szol bele? Szoval ha vesz az ember egy jo kulso forrast, akkor a beepitett DAC nem "rontja" le a maga szintjere?:) Auto hi-fi korszakombol visszaemlekezve, olyan forrast kellett valasztani ami minel tisztabb jelet kuldott a DSP reszere, amit feldolgozott. Akkor DAP lejatszo lett veve, es optikaval, kesobb koax-al lett csatlakoztatva a DSP-hez. Bocsanat ha lama kerdes, de szeretnem tisztazni magamban ezt a kerdest.
Koszonom!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: prando »

Szisztok!
A DIY erősítő topikba beraktam egy képet szöveggel, szeretnék tanácsot kérni és kapni.
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

rokamester írta:
2020.04.06., hétf. 18:49
Sziasztok!
Audiolab 8200A típusú erősítője van valakinek esetleg kipróbálásra? Valahol Budapest és mondjuk 100km-es vonzáskörzetében? Elmegyek érte, ott hagyom az árát, aztán vissza is viszem pár nap próba után. Természetesen bármilyen karc, és egyéb kár esetén levonandó az otthagyott összegből. (átvétel csak maszkban természetesen)
Beleültették a fülembe hogy jó féle tulajdonságokkal bír :)

Köszi :smile29:
Próbáld itt:
viewtopic.php?f=32&t=142218
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

rokamester írta:
2020.04.06., hétf. 18:49
Sziasztok!
Audiolab 8200A típusú erősítője van valakinek esetleg kipróbálásra? Valahol Budapest és mondjuk 100km-es vonzáskörzetében? Elmegyek érte, ott hagyom az árát, aztán vissza is viszem pár nap próba után. Természetesen bármilyen karc, és egyéb kár esetén levonandó az otthagyott összegből. (átvétel csak maszkban természetesen)
Beleültették a fülembe hogy jó féle tulajdonságokkal bír :)

Köszi :smile29:
Ezt max olyannal tudod megcsinálni aki árulja, szóval az aprót kéne figyelned😉

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Sziasztok!
Audiolab 8200A típusú erősítője van valakinek esetleg kipróbálásra? Valahol Budapest és mondjuk 100km-es vonzáskörzetében? Elmegyek érte, ott hagyom az árát, aztán vissza is viszem pár nap próba után. Természetesen bármilyen karc, és egyéb kár esetén levonandó az otthagyott összegből. (átvétel csak maszkban természetesen)
Beleültették a fülembe hogy jó féle tulajdonságokkal bír :)

Köszi :smile29:

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

A 30 Watt elég lehet ha Venerékhez, ha nem bulizni akarsz velük. Másrészről nálam a Venerék nem igazán kedvelték a csöves hajtást, ellenben egy Luxman M-200-al közeli barátságban voltak...
[/quote]

Bulit otthon nem rendeznek soha...allandoan a Venereket neznem nehogy valaki felboritsa Oket vagy rajuk tegyen egy poharat...a csajokat addig meg elvinne mas :D
De komolyan, soha nem hallgatok zenet hangosan... Az is kerdes, hogy az a 30W tenylegesen mennyi lesz es valojaban ettol felek inkabb...nem lepne meg ha 20W koruli teljesitmeny jelentkezne...ettol fuggetlenul izgalmas lesz.... A Luxmanokra meg sajnos sporolnom kell....

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

gabika1969 írta:
2020.04.03., pén. 10:03
Koszonom szepen Alto! Gondltam...tulajdonkeppen ez is keresre keszult annak idejen, de a tulajt meg nem sikerult elernem....a keszulek most beszamitasbol jonne hozzam.... Kivancsi vagyok a Venerekkel hogy boldogul... Ahogy tudom 6P3SZ (6L6G orosz csovekkel szerelt meg egyeb Tungs stb csovek vannak hozza...
Szombaton talan mar nalam lesz...
A 30 Watt elég lehet ha Venerékhez, ha nem bulizni akarsz velük. Másrészről nálam a Venerék nem igazán kedvelték a csöves hajtást, ellenben egy Luxman M-200-al közeli barátságban voltak...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”