Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

sutemenyx írta:
2020.09.10., csüt. 18:23
meszi222 írta:
2020.09.10., csüt. 17:18
Sziasztok,

Nagyon gondolkozom a jelenlegi sztereó rendszerem leváltásán. Marantz volt eddig és alapvetően maradnék is ennél a márkánál. Integrált erősítő +Cd lejátszóra van szükségem. Az új PM6007 és CD6007 a kiszemelt.

Viszont azt látom, hogy árban nincs túl messze a Musical Fidelity M2si+M2scd, tudom, hogy ezen nincs Phono+headphone (ezekre nincs is szükségem) és digitális kimenet sem, ami lehet hiányozna is kicsit.

Kérdésem az lenne, hogy valóban annyival (érezhetően) jobban szólhat-e a Musical fidelity, mint a Marantz, hogy megérje azt a plusz 10% pénzt és a digitális kimenetről való lemondást.

Előre is köszönöm a segítséget.
Ne csinálj ilyesmit szerintem. A CD még csakcsak, bár abbol is kapsz olcsobban sokkal jobbat -igaz használtan-, de erősítőből próbáld ki a TMP Ant-ot. El tudod hozni kipróbálósan elvileg, 140k forint, és bármelyik Marantz -kivéve az 50-60’ modelljeit- egy szutyok ehhez képest.
Semmilyen kapcsolatban nem állok sem az gyártóval, sem a forgalmazóval, viszont nemrégiben meghallgattam egyet.
Még annyit hadd tegyek hozzá, hogy volt jópár fajta 80-as és 90-es évek beli Marantzom, és volt 2010 utani, tehat a mostani design-nal rendelkezők is. Hallottam PM12S3-at is. Az újak végképp semmire sem jók. A Ken Ishiwata munkássàga mélyrepülésbe hajtotta a hangminőséget. A régi kockadesignbol még van, ami szódával elmegy, de rendes, jó hangért vissza kell menni a csöves korszakukhoz.
A TMP Ant viszont egy nagyon egyszerű, visszacsatolásmentes csöves hibrid, abban már megkapod a végtelen nyíltságot, zeneiséget és csöves hangzást, de a csöves erősítők műszaki problémái és hangfal finnyássága nélkül. Van persze jobb, de azt nem a mostani kommersz gyártók mostani modelljei közt kell keresni, és főleg nem ennyiért.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: K P »

sutemenyx írta:
2020.09.10., csüt. 18:23
meszi222 írta:
2020.09.10., csüt. 17:18
Sziasztok,

Nagyon gondolkozom a jelenlegi sztereó rendszerem leváltásán. Marantz volt eddig és alapvetően maradnék is ennél a márkánál. Integrált erősítő +Cd lejátszóra van szükségem. Az új PM6007 és CD6007 a kiszemelt.

Viszont azt látom, hogy árban nincs túl messze a Musical Fidelity M2si+M2scd, tudom, hogy ezen nincs Phono+headphone (ezekre nincs is szükségem) és digitális kimenet sem, ami lehet hiányozna is kicsit.

Kérdésem az lenne, hogy valóban annyival (érezhetően) jobban szólhat-e a Musical fidelity, mint a Marantz, hogy megérje azt a plusz 10% pénzt és a digitális kimenetről való lemondást.

Előre is köszönöm a segítséget.
Ne csinálj ilyesmit szerintem. A CD még csakcsak, bár abbol is kapsz olcsobban sokkal jobbat -igaz használtan-, de erősítőből próbáld ki a TMP Ant-ot. El tudod hozni kipróbálósan elvileg, 140k forint, és bármelyik Marantz -kivéve az 50-60’ modelljeit- egy szutyok ehhez képest.
Semmilyen kapcsolatban nem állok sem az gyártóval, sem a forgalmazóval, viszont nemrégiben meghallgattam egyet.
Sütivel egyetértek.
Hallatlanban szerintem bármelyik magyar gyártó vagy akár DIY- er jobb megszólalást produkál.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

meszi222 írta:
2020.09.10., csüt. 17:18
Sziasztok,

Nagyon gondolkozom a jelenlegi sztereó rendszerem leváltásán. Marantz volt eddig és alapvetően maradnék is ennél a márkánál. Integrált erősítő +Cd lejátszóra van szükségem. Az új PM6007 és CD6007 a kiszemelt.

Viszont azt látom, hogy árban nincs túl messze a Musical Fidelity M2si+M2scd, tudom, hogy ezen nincs Phono+headphone (ezekre nincs is szükségem) és digitális kimenet sem, ami lehet hiányozna is kicsit.

Kérdésem az lenne, hogy valóban annyival (érezhetően) jobban szólhat-e a Musical fidelity, mint a Marantz, hogy megérje azt a plusz 10% pénzt és a digitális kimenetről való lemondást.

Előre is köszönöm a segítséget.
Ne csinálj ilyesmit szerintem. A CD még csakcsak, bár abbol is kapsz olcsobban sokkal jobbat -igaz használtan-, de erősítőből próbáld ki a TMP Ant-ot. El tudod hozni kipróbálósan elvileg, 140k forint, és bármelyik Marantz -kivéve az 50-60’ modelljeit- egy szutyok ehhez képest.
Semmilyen kapcsolatban nem állok sem az gyártóval, sem a forgalmazóval, viszont nemrégiben meghallgattam egyet.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

meszi222
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.09.10., csüt. 17:05
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: meszi222 »

Sziasztok,

Nagyon gondolkozom a jelenlegi sztereó rendszerem leváltásán. Marantz volt eddig és alapvetően maradnék is ennél a márkánál. Integrált erősítő +Cd lejátszóra van szükségem. Az új PM6007 és CD6007 a kiszemelt.

Viszont azt látom, hogy árban nincs túl messze a Musical Fidelity M2si+M2scd, tudom, hogy ezen nincs Phono+headphone (ezekre nincs is szükségem) és digitális kimenet sem, ami lehet hiányozna is kicsit.

Kérdésem az lenne, hogy valóban annyival (érezhetően) jobban szólhat-e a Musical fidelity, mint a Marantz, hogy megérje azt a plusz 10% pénzt és a digitális kimenetről való lemondást.

Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

@cécó
A Primare ezen tipusánál a standby állapot csak a végtranyók nyugalmi áramát állítja nullára, ebből következően
azok kihűlnek, tehát semmit nem érsz el vele.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1928
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az állandóan bekapcsolva hagyott erősítőkben (másban is) az elektrolit kondenzátorok üzemidő óraszámlálója bizony ketyeg. Egy általános felhasználásra gyártott elkónál ez a garantált paraméterű idő kb. 5-15.000 óra 25°C fokon. Mivel állandósult üzemmeleg állapotú lett az erősítő, ez a belső hőmérséklet jóval magasabb lehet ;), így még ennél is kevesebb jut nekünk a hifi hangzásból.
A higend világában már "Long Life" elektrolit kondenzátorok is felbukkannak, amelyeknél nem ritka a 40.000 üzemóra, vagy az felettí garantált élettartam...de ez gondolom nem vigasztalja a normál hifi készülékek tulajdonosait.
Javaslatom az erősítő bekapcsolása utáni 30 percét más teendőkre elhasználni és majd aztán mehet a zenehallgatás ezerrel :smile53:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: prando »

cécó írta:
2020.09.10., csüt. 08:34
Sziasztok!
Egy gyors kérdést engedjetek már meg!
Készülök vásárolni egy Primare A30.1-et, az eladó fórumtársunk alapján ezt a típust nem kell kikapcsolni,mert az üzemi hőfokhoz és a teljes hangképhez 30-40 perc szükséges, ezzel nincs is gond,de elegendő standby-ban hagyni vagy üzemi állapotban kell,ha nincs időm a felmelegedéshez.
Viszont,ha üzemi állapotban hagyom az nem ártalmas-e hosszútávon?
Megtisztelő válaszaitokat megköszönve:
Üdv.Jani
A standby nem lesz elég, sztem.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 535
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Egy gyors kérdést engedjetek már meg!
Készülök vásárolni egy Primare A30.1-et, az eladó fórumtársunk alapján ezt a típust nem kell kikapcsolni,mert az üzemi hőfokhoz és a teljes hangképhez 30-40 perc szükséges, ezzel nincs is gond,de elegendő standby-ban hagyni vagy üzemi állapotban kell,ha nincs időm a felmelegedéshez.
Viszont,ha üzemi állapotban hagyom az nem ártalmas-e hosszútávon?
Megtisztelő válaszaitokat megköszönve:
Üdv.Jani
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
kpykpy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2016.03.13., vas. 20:33
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kpykpy »

Sziasztok!

Sztereó végfokot v int.erősítőt keresek Adam Audio GTC 88 hangfalakhoz.

https://www.adam-audio.com/en/gtc-series/gtc88/

Digitális vonalom már megtaláltam a lehetséges végfokokat, de érdekelne, hogy milyen hagyományos (class ab) erősítővel lehetne normálisan meghajtani ezt a két, egyenként közel 30 kilós hangfalat.

A nagy hangszórók miatt felhívták a figyelmem, hogy estetemben különösen fontos a damping factor is. Ha van vkinek tippje mivel lenne érdemes meghajtani, ne tartsa magában! :) Köszi!!
Samsung 65Q9FN
Anthem AVM60
ApollonAudio NCMP6200/NC500DualMono
Adam Audio GTC77/88/ANF10, Svs sb-2000
AQ forest, Inakustik Silver Premium, Supra
i5 6600k/Fatal1ty Z170/32Gb ddr4/MSI 1080Ti/Acer predator X35
Beyer DT990+Steinberg UR12
Psx,Ps2-3-4-5,Xbox360,XboxOneX,Wiiu,Switch

Avatar
excalibur38
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2008.02.14., csüt. 07:10
Értékelés: 31

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: excalibur38 »

Sziasztok!
Van valakinek véleménye, tapasztalata a Sony Lissa rendszerről?
hangilag, műszakilag milyen?
Jelenleg egy Sony QS egységekből álló tornyom van (erősítő 940, CD 930, MD930)
Érdemes lehet lecserélni rá?
sony-str-ls-a1-high-end-torony-6bfa_5_big.jpg
sony-str-ls-a1-high-end-torony-6bfa_5_big.jpg (220.71 KiB) Megtekintve 2884 alkalommal

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

KopaszKutya írta:
2020.08.30., vas. 09:56
Sziasztok!

Szeretnék venni egy előfokot lehetőleg minél olcsóbban és jó lesz valamelyik régi vintage is. A kérdésem az lenne, hogy ki mit ajánlana?

Idáig egy NAD 3020-as (sima) tippet kaptam, annak elég jó az előfokja és megvan 20-30 ezerből.

Esetleg más alternatíva 50eFt-ig a minél jobb hangminőség jegyében?

Köszönöm!
Köszönöm a válaszokat!

Idő közben tárgytalanná vált a dolog, maradok az eredeti terv mellett, vettem külföldön egy Fidelity Achat előfokot.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

KopaszKutya írta:
2020.08.30., vas. 09:56
Sziasztok!

Szeretnék venni egy előfokot lehetőleg minél olcsóbban és jó lesz valamelyik régi vintage is. A kérdésem az lenne, hogy ki mit ajánlana?

Idáig egy NAD 3020-as (sima) tippet kaptam, annak elég jó az előfokja és megvan 20-30 ezerből.

Esetleg más alternatíva 50eFt-ig a minél jobb hangminőség jegyében?

Köszönöm!
Ha praktikusan a hangerő szabályzása és némi bufferelés kell csak az előfokból (vagyis egy forrással, esetleg többel, nem bánva a források dugdosását) akkor ajánlanék egy költséghatékony, unortodox megoldást:
viewtopic.php?f=32&t=148603
Én a Mk III-at használtam ilyesmire nagyon jó eredménnyel. Lehet játszogatni, hogy melyik kimeneten használod, a hátsó RCA-kon, vagy (titkos tipp ;) ) a fejhallgató kimenetről jack->RCA átalakítóval.
Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

bitrograde írta:
2020.08.30., vas. 10:08
KopaszKutya írta:
2020.08.30., vas. 09:56
Sziasztok!

Szeretnék venni egy előfokot lehetőleg minél olcsóbban és jó lesz valamelyik régi vintage is. A kérdésem az lenne, hogy ki mit ajánlana?

Idáig egy NAD 3020-as (sima) tippet kaptam, annak elég jó az előfokja és megvan 20-30 ezerből.

Esetleg más alternatíva 50eFt-ig a minél jobb hangminőség jegyében?

Köszönöm!
Nem tudom, az átalakításokkal milyen, de ez eredetiben sem volt rossz. Az egyik barátom is a NAD-ot használta előfoknak, nem szólt rosszul. Azt könnyebb lesz eladni, ha összejön egy komolyabbra a tehet(ős)ség.
Köszi szépen!

Egy Fidelity Achat lenne a cél, de az emberek nagy része nem tudja mi az, ebből következik, hogy itthon beszerezhetetlen. Annak a pár embernek akinek van, az meg nem adja el, tehát vagy eBay vagy más alternatíva.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

KopaszKutya írta:
2020.08.30., vas. 09:56
Sziasztok!

Szeretnék venni egy előfokot lehetőleg minél olcsóbban és jó lesz valamelyik régi vintage is. A kérdésem az lenne, hogy ki mit ajánlana?

Idáig egy NAD 3020-as (sima) tippet kaptam, annak elég jó az előfokja és megvan 20-30 ezerből.

Esetleg más alternatíva 50eFt-ig a minél jobb hangminőség jegyében?

Köszönöm!
Nem tudom, az átalakításokkal milyen, de ez eredetiben sem volt rossz. Az egyik barátom is a NAD-ot használta előfoknak, nem szólt rosszul. Azt könnyebb lesz eladni, ha összejön egy komolyabbra a tehet(ős)ség.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Szeretnék venni egy előfokot lehetőleg minél olcsóbban és jó lesz valamelyik régi vintage is. A kérdésem az lenne, hogy ki mit ajánlana?

Idáig egy NAD 3020-as (sima) tippet kaptam, annak elég jó az előfokja és megvan 20-30 ezerből.

Esetleg más alternatíva 50eFt-ig a minél jobb hangminőség jegyében?

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: eszeky »

Majik írta:
2020.08.28., pén. 13:49
Az infravörös vevő diódája a kijelző ablakban, közvetlenül a hangerő kétszámjegyű kijelzője mellett van a jobb oldalon.
A próbához ragaszd le az egész ablakot.
Koszonom a segitseget. Takarom

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pferi »

Én is takarom az infravevőt, mert néha bekapcsol az erősítőm (Synthesis Isobel) amikor a TV-t kapcsolgatom. Hajtogattam kartonból egy takaró lapot, alufóliával bélelve.
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Majik »

Az infravörös vevő diódája a kijelző ablakban, közvetlenül a hangerő kétszámjegyű kijelzője mellett van a jobb oldalon.
A próbához ragaszd le az egész ablakot.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Indy »

eszeky írta:
2020.08.28., pén. 12:43
Primare a20 MKII erősítő
Úgy látom, ez az erősítő különösen érzékeny a kóbor infravörös jelekre.

http://www.primare.net/wp-content/uploa ... rmware.pdf
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: eszeky »

turho írta:
2020.08.26., szer. 16:34
eszeky írta:
2020.08.26., szer. 14:40
turho írta:
2020.08.25., kedd 15:40


Jártam már így, rossz földelés, feszingadozás, feszültségtüskék...érzékeny volt, a hálózati zavarra kapcsolt be. Ezt sem zárnám teljesen ki.
A probléma ott kezdődik, hogy nem tudom hol van az infra vevő a gépen. Nem látszik.
Típus vagy fotó segítene, mert az eddig nem írtál.
Primare a20 MKII erősítő

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: turho »

eszeky írta:
2020.08.26., szer. 14:40
turho írta:
2020.08.25., kedd 15:40
eszeky írta:
2020.08.24., hétf. 09:17
Sziasztok!
Adott egy Primare dual mono felépítésű erősítő. A kérdésem ill. problémám az hogy néha gondolod egyet és bekapcsol. Ezt vajon miért csinálja?
Egy Philips televízióm van. Ezt a jelenséget este szokta csinálni. Lehet a távkapcsoló bezavar?
Attila
Jártam már így, rossz földelés, feszingadozás, feszültségtüskék...érzékeny volt, a hálózati zavarra kapcsolt be. Ezt sem zárnám teljesen ki.
A probléma ott kezdődik, hogy nem tudom hol van az infra vevő a gépen. Nem látszik.
Típus vagy fotó segítene, mert az eddig nem írtál.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Majik »

Add meg a típusát.

Avatar
eszeky
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015.03.06., pén. 14:59
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: eszeky »

turho írta:
2020.08.25., kedd 15:40
eszeky írta:
2020.08.24., hétf. 09:17
Sziasztok!
Adott egy Primare dual mono felépítésű erősítő. A kérdésem ill. problémám az hogy néha gondolod egyet és bekapcsol. Ezt vajon miért csinálja?
Egy Philips televízióm van. Ezt a jelenséget este szokta csinálni. Lehet a távkapcsoló bezavar?
Attila
Jártam már így, rossz földelés, feszingadozás, feszültségtüskék...érzékeny volt, a hálózati zavarra kapcsolt be. Ezt sem zárnám teljesen ki.
A probléma ott kezdődik, hogy nem tudom hol van az infra vevő a gépen. Nem látszik.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: turho »

eszeky írta:
2020.08.24., hétf. 09:17
Sziasztok!
Adott egy Primare dual mono felépítésű erősítő. A kérdésem ill. problémám az hogy néha gondolod egyet és bekapcsol. Ezt vajon miért csinálja?
Egy Philips televízióm van. Ezt a jelenséget este szokta csinálni. Lehet a távkapcsoló bezavar?
Attila
Jártam már így, rossz földelés, feszingadozás, feszültségtüskék...érzékeny volt, a hálózati zavarra kapcsolt be. Ezt sem zárnám teljesen ki.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

eszeky írta:
2020.08.24., hétf. 09:17
Sziasztok!
Adott egy Primare dual mono felépítésű erősítő. A kérdésem ill. problémám az hogy néha gondolod egyet és bekapcsol. Ezt vajon miért csinálja?
Egy Philips televízióm van. Ezt a jelenséget este szokta csinálni. Lehet a távkapcsoló bezavar?
Attila
Koránt sem kell első körben hardver hibára gyanakodni. Azon készülékeknél, ahol a kikapcsolás készenléti (standby)
állapotot jelent, érdemes bizonyos időközönként feszültségmentes állapotba hozni, hogy alaphelyzetből induljon,
elfelejtve a vezérlő szoftver esetleges kisiklását.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”