Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Sztereó erősitők

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1888

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

macdroog írta:
2020.11.15., vas. 16:52
Koszonom a tippet, meghallgattam elhoztam aranylag egyben van, egy atnezesre azert elviszem egy muszereszhez. Kivulrol sincs komolyabb problema, nem recseg-ropog egyik potmetere sem. A helyszinen jobb minosegu hangfalakon hallgattam, mint ami nekem jelenleg van, de ugy tunik nalam sem kell szegyenkeznie, jonnek a melyek rendesen.
Nagyon örülök, hogy hasznosnak bizonyult a tanácsom! :D
Remélem, sok szép zenével eltöltött órád lesz vele!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

macdroog
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: macdroog »

juliush írta:
2020.11.05., csüt. 15:16
macdroog írta:
2020.11.05., csüt. 12:41
Sziasztok,
Tanacsot szeretnek kerni, kezdo hi-fi rendszert szeretnek epiteni es jelenleg az erosito mint kozponti egyseg beszerzesen torom a fejem....
macdroog
Amennyire fel tudom idézni, életem egyik legkellemesebb zenei emlékeivel teli időszaka az alábbi erősítő kortárs rokondarabjával eltöltött idő volt (nyilván a jelent leszámítva :D ), egy pár Mission 753-at hajtva. Ha most kellene limitált büdzséből összeraknom magamnak egy rendszert, jó eséllyel ilyesmi köré építeném! Az ára a kereteden belül bőven, még arra is marad, hogy átnézesd, ha szükséges, a kondicserét is megejtheted, sőt a forrás oldalon is picit mélyebben a zsebedbe nyúlhatsz.
https://www.jofogas.hu/pest/Harman_kard ... 069075.htm
Sok sikert a vadászathoz!
Koszonom a tippet, meghallgattam elhoztam aranylag egyben van, egy atnezesre azert elviszem egy muszereszhez. Kivulrol sincs komolyabb problema, nem recseg-ropog egyik potmetere sem. A helyszinen jobb minosegu hangfalakon hallgattam, mint ami nekem jelenleg van, de ugy tunik nalam sem kell szegyenkeznie, jonnek a melyek rendesen.

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 444

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 19:07
sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 19:02
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 18:48
...amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
Igen, azt erdemes mindenkepp.
ugy érted minel hamarabb megjavíttatni érdemes ? nehany éve már el van téve
Ha kifolyt de megszaradt es szaraz helyen van, akkor mindegy. De ha valamelyik nem, akkor nem erdemes halogatni. Kitudja mit muvel a forrasztasokkal/foliaval/alkatreszekkel a kifolyt elektrolit.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1138

Hozzászólás Szerző: avl2 »

sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 19:02
avl2 írta:
...amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?
ugy érted minel hamarabb megjavíttatni érdemes ? nehany éve már el van téve

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

avl2 írta:
sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 18:06
avl2 írta:
2020.11.12., csüt. 16:47
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.
max. 100e Ft, megbízható típus, müszaki problémák nélkül
kisebb szobába, Kolibrihez, esetleg Jungson LS3/5A-hoz.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m
Marantz PM62. Gyárilag ugy jo, amennyire egy ilyen lehet. Távos is.
A Rotelnel pl biztosan jobb.

Amugy mi baja a Rotelnek?
köszi.
nem tudom mi baja, volt hogy mindket csatorna szolt, volt hogy csak az egyik, latok benne pupos kondi(ka)t. de amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?

avl2
V.I.P.
V.I.P.

sutemenyx írta:
2020.11.12., csüt. 18:06
avl2 írta:
van 3.5 erösitöm (Dunaudio Evergreen A30, Ethosz UNI-PAK, Quad Elite Int; es egy beteg Rotel RA960BX), érdekelne ajánlás távos jó hangú erösítöre.

nem gondolom, hogy sok ilyen hemzseg, de hátha valamit elfelejtettem, nem jut eszembe

korabban volt: AA X-i60-am, Jungson JA-66R-em, Kenwood KA-3020SE-m, Rotel RA-935BX-em, Creek Evo-m

köszi.
nem tudom mi baja, volt hogy mindket csatorna szolt, volt hogy csak az egyik, latok benne pupos kondi(ka)t. de amig van 3 müködö jo erösitöm, nincs nagy kesztetes megjavittatni. illetve: pupos kondi miatt erdemes (pl. mert kifolyhat, es nagyobb bajt tehet) ?

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

avl2 írta:

avl2
V.I.P.
V.I.P.

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1044

Hozzászólás Szerző: viri »

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:53
trane írta:
2020.11.10., kedd 19:45
akkor meg mi a gond gondolkodik.gif ? :napsut:
Azt gondoltam, ez egyértelmű. Van 5 forrás, amiből rca-csatlakozós kábel jön ki, de csak 2 megy bele simán az erősítőbe az rca-s csatlakozókba. A maradék 3-nak xlr-csatlakozót kellene fogadnia. Mivel lehetne átalakítani a drót másik végét? Illetve van-e erre egyáltalán megoldás, és ha igen, mi a legjobb?
Lehet, hogy neked könnyű erre a válasz, nekem nem. Bocsi.
A legegyszerűbb megoldás:

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/xlr-adapter-3

Én ATC rendszerben használtam, és nem rontott a hangon. Ne is keress kicsit drágább, kicsit jobb átalakítót, mert nem tudom miért, de nem kapható, a következő lépcső a Cardas rca-xlr átalakító 50eft. A belinkelt kácsást el is tudod hozni próbára, nem fogsz csalódni szerintem,és még van oldva a problémád.
Audio PC(PPV4)-Lab12DAC1SE-Convergent Audio Technology SL1 sign.előfok-PS Audio Delta 250 monoblokkok-Martin Logan CLS ll.-2db Rythmic Audio F15 sub-sub ic:AQ Husky-Tápok:AN L-ic-k:VdH 3T The Mountain rca-hf kábel:VdH Inspiration-usb:VdH Ultimate-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 246

Hozzászólás Szerző: pali923 »

trane írta:
2020.11.10., kedd 20:03
csak hülyültem,
Bíztam benne! :smile29:
Köszi! :smile53:
erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2, hangfal: Triangle Antal EX, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1863

Hozzászólás Szerző: trane »

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:53
trane írta:
Azt gondoltam, ez egyértelmű. Van 5 forrás, amiből rca-csatlakozós kábel jön ki, de csak 2 megy bele simán az erősítőbe az rca-s csatlakozókba. A maradék 3-nak xlr-csatlakozót kellene fogadnia. Mivel lehetne átalakítani a drót másik végét? Illetve van-e erre egyáltalán megoldás, és ha igen, mi a legjobb?
csak hülyültem, Pali :smile53:
komolyra fordítva, a legegyszerűbb és szvsz legjobb megoldás az RCA-kat levéve a vezetékek XLR-csatikra forrasztása - az RCA/XLR átalakítók vagy a kapcsolódobozok ehhez képest csak rontanak a hangon leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

pali923
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2, hangfal: Triangle Antal EX, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV

trane
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 19:43
trane írta:
2020.11.10., kedd 19:15
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe...
Haha. :rolleyes: Több xlr is van rajta, és "általában" most is csak egy forrást hallgatok egyszerre. :D

pali923
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.11.10., kedd 19:15
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe, u
Haha. :rolleyes: Több xlr is van rajta, és "általában" most is csak egy forrást hallgatok egyszerre. :D

trane
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2020.11.10., kedd 18:41
Tegyük fel, hogy veszek egy erősítőt, aminek 2 db rca-bemenete van, a többi xlr. Nekem meg van 4-5 forráskészülékem lemezjátszótól tunerig, amik természetesen mind rca-sak. Meg lehet-e oldani az összekötést gond nélkül (átalakítók, spéci kábelek, egyebek), úgy, hogy szóljon minden, sőt jól is szóljon?
Ha hülyeséget kérdeztem, nevessetek ki nyugodtan. :D
mivel a leírtak szerint egyszerre úgyis csak 3 forrást tudsz bedugni az erősítődbe, ugyanakkor azokból egyszerre lehetetlen 1-nél többet hallgatni, ezért minden nem fog semmiképp' szólni :ohnoohnoohno: , bár ami meg szól azért jól még szólhat :music1:
31_1_21.gif :smile53: 36_1_5.gif

pali923
V.I.P.
V.I.P.

Tegyük fel, hogy veszek egy erősítőt, aminek 2 db rca-bemenete van, a többi xlr. Nekem meg van 4-5 forráskészülékem lemezjátszótól tunerig, amik természetesen mind rca-sak. Meg lehet-e oldani az összekötést gond nélkül (átalakítók, spéci kábelek, egyebek), úgy, hogy szóljon minden, sőt jól is szóljon?
Ha hülyeséget kérdeztem, nevessetek ki nyugodtan. :D

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 568
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

sutemenyx írta:
2020.11.10., kedd 00:13
Hogy van az, hogy nem mindenkinél ilyen van otthon?
Úgy, hogy már legalább 25 éve nem gyártják. :smile28:

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

Akkor ennek a Marantz PM80-as erositonek az mk2-es verzioja kb mindent is ver:

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... m-80.shtml

A 0.006% THD teljes teljesitmenyen elegjo ertek, ez -85dB. Ha nem is ez a vilagcsucs, de elokelo helyen szerepelhet.

Hogy van az, hogy nem mindenkinél ilyen van otthon?

(Különben a kategoriajaban nem egy rossz erősítő, sőt! De azért messze nem olyan fantasztikus)

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

fülelek írta:
2020.11.09., hétf. 17:16
sutemenyx írta:
2020.11.09., hétf. 12:29
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Honnan veszed, hogy torzításmérés gondolkodik.gif
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, ebből elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...
Ja igen, ez valoban zaj. Nade akkor annál inkább... most komolyan a zajbol akarjuk megallapitani a hangminoseget? Vicceltek csak ugye?
Még jó hogy nem a hőfoktűrésböl..

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3137

Hozzászólás Szerző: fülelek »

fülelek írta:
2020.11.09., hétf. 17:16
sutemenyx írta:
Jok ezek a szinuszos torzitas meresek, csak semi közük a kapott hanghoz. Ahogy komplett erősítőknél sincs.
Másrészről hianyolom az ábráról a szénréteg/szénkompozit és grafit ellenállások torzításait.
Különböző anyagú és technológiájú, felületszerelt ellenállások zaját hasonlítják össze.
Másrészt pedig a szinuszos jellel történő torzítás spektrális jellege, frekvencia és terhelés függése igenis sokat mondó információ, persze ezt részletesen a gyártó sose adja meg, mert nem kötelező, és a mezei felhasználó úgysem érti, csak összezavarodik.
Természetesen más mérések is fontosak, elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3137

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
Természetesen más mérések is fontosak, ebből elég sokféle létezik és nagyon keveset mérnek illetve specifikálnak. A mérések összessége megfelelően kiértékelve igenis legalább 90%-ban korrelál a hangminőséggel, a maradék 10% még kutatás tárgya illetve gyártási titok. Az egyéni ízlés persze mindent felülírhat...

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 132

Hozzászólás Szerző: shany »

dbrnsk írta:
2020.11.08., vas. 09:18
sutemenyx írta:
2020.11.07., szomb. 21:34

Határozottan igen.
Már egy jóideje nem egy matyóhímzés, de amiota megalakult a csodálatos Denon-Marantz group, azóta nagyjabol szallithato lenne egyből minden gyárból kikerült termék a szeméttelepre.
Csak nézzél körül, hogy milyen alkatreszeket tettek a 80-as évek vége felé egy multibites CD jatszoba, es milyeneket most. Csoda, hogy egyaltalan mukodik.
Nem védeném a márkát, de pl. egy NA6006, ND 8006-ba belekukkantva nincs szégyellnivalója a gyártónak....

Kép
Pl. a képen látható kis világoskék hengerecskék ( "MELF" resistors ) nem léteztek a '80-as években, ilyen minőségű alkatrészek egyszerűen ismeretlenek voltak az audio készülékekben:
MELF_resistor.jpg
MELF_resistor.jpg (76.32 KiB) Megtekintve 1439 alkalommal
Ugyanígy a félvezetők gyártástechnologiája, konstrukciója is meghatározó fejlődésen ment keresztül, pl. audio műveleti erősítők, dac-ok, stb.
Az alkatrészeknek most is van specifikációja, amely számon kérhető a gyártókón ( függetlenül a gyártás tényleges helyétől ), a másik oldalról nézve, ez védi a gyártót is, definiálja a számonkérhetőségét.
Viszont megváltoztak a felhasználói szokások, manapság alapvető elvárás a valamilyen szintű távvezérelhetőség, a készenléti állapot megléte, amely magával hozta, hogy a készülékeink - gyakorlatilag - éjjel-nappal, különböző mértékben "bekapcsolt" állapotban vannak, működniük kell...

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

asebestyen írta:
2020.11.08., vas. 11:27
sutemenyx írta:
2020.11.08., vas. 10:50

Na..
Pont erről beszélek.

Addig amig egy mérnöknek egy kondenzator csak kapacitas, fesztűrés és esetleg nagyritkàn ESR és induktivitas, addig nem lesz belőle jó hang. Az anyag és gyártásminőség figyelembevétele elsőrendű a hifiben. Talán nem kell teljesen hulyenek nezni azt sem, aki megvesz egy 500GBP-s kondenzatort.

Inkabb esetleg mérnökként / hangmérnökként ki kell próbálni.
Az 500GBP-s kondenzátort és annak gyártástechnológiáját is mérnök tervezte. Nincs a minőségi alkatrészekkel probléma természetesen, sőt, csak legyen indokolt és tudatos a használatuk. A hifiben sokkal inkább az a gond, néhányan elhiszik, hogy drága kondenzátort kell beépíteni és attól jó lesz a hang. De nem lesz. Szir-szar elektronikákba beépítve "tuning" gyanánt, meg drótok és csatlakozók cseréjével se. Az csak egy drágább alkatrészeket tartalmazó szar marad.
Jó kapcsolást kell tervezlni, azt jól kell megvalósítani a megfelelő - nem feltétlenül a legdrágább - alkatrészekből. Nah, ez már kicsit nagyobb feladat, mint megvenni a drága kondenzátort és beforrasztani egy olcsóbb helyére.
Ebben neked tökéletesen igazad van. Azt én sem mondtam, hogy egyébként egy béna erősítőt megeri teleramolni 10x olyan erteku alkatresszel.
Beteszek ide egy rajzot, amit a tunerman, azaz a Takács Jenő rajzolt le és tette már be több helyre. Abszolut a témábavág:
B606AA74-735A-4BDB-AC33-DD8EF7B7F646.jpeg
B606AA74-735A-4BDB-AC33-DD8EF7B7F646.jpeg (344.17 KiB) Megtekintve 1572 alkalommal
Ez arról szól, hogy a végső hangminőséget az elvi működés, a felhasznált anyagok és a gyártás technologiajanak harmasa fogja meghatarozni. Érdemes ezt a 3 dolgot balanszban tartani, mert ha csak 1 dologra koncentralunk, akkor ugyan lesz hatasa, de nem annyi mint lehetne, hiszen a masik 2 dolog “lehuzza” a vegeredmenyt. Igy nem is költséghatékony az 1 dologra koncentralas.

A mostani tendencia viszont az, hogy a gyartok az összes szempontot mélyzuhanásban tartják.

Belinkelem az adott forumot is, ahonnan ez elokerult:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/c ... se?pg=2106

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 688

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Ma már minden a költséghatékonyságról szól, és ez egyre több, és nagyobb kompromisszummal jár.
Ennek ellenére az árcédulák egyre vaskosabbak, és ennek Mi, a végfelhasználók látjuk a kárát, a minzsebünkre megy.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”