Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Karl0
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.10.31., vas. 19:47
Értékelés: 3

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Karl0 »

Sziasztok!
Nem ehhez a témához szerettem volna hozzászólni - elnézést érte!
Ma regisztráltam a Fórumba. Nem sikerült rájönnöm, hogy hogy tehetek fel új kérdést ebben a Topic-ban.
Tudnátok abban segíteni, hogy tehetem fel a kérdésemet?
Köszönöm a segítséget!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

zsocc írta:
2021.10.29., pén. 15:21
Sziasztok!

Exposure 1010 vagy Heed Obelis One erősítő lenne a jobb egy Royd Abbot hangfalpárhoz?
Rövid határidővel el kellene döntenem, hogy melyiket veszem meg, és elméletileg a Roydhoz passzol a Heed is és az Expsoure is. Ez utóbbi jóval újabb és távirányítós is.
Van valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatosan?

Én lehet megkérdezném H.Zs-ot, hogy ehhez a régebbi Heed Obelisk One-hoz van-e terméktámogatás még. Jól ismeri a Royd dobozokat is, elképzelhető, hogy tudna tanácsot adni ezen a fronton is. Ha elméletileg passzolna hozzá, akkor elvinném egy átvizsgálásra.

Az Exposure 1010 az egy "új" távirányítós erősítő. Nem tudom a kettő közül melyik milyen hangminőséget képviselne az adott Royd dobozzal.

Ha H.Zs-ék ajánlják az adott Royd-hoz az Obelisk One-t és át is tudják nézni műszakilag, és nem fontos a távirányító, én lehet efelé hajlanék a kettő közül. Persze nem ártana meghallgatni.

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zsocc »

Sziasztok!

Exposure 1010 vagy Heed Obelis One erősítő lenne a jobb egy Royd Abbot hangfalpárhoz?
Rövid határidővel el kellene döntenem, hogy melyiket veszem meg, és elméletileg a Roydhoz passzol a Heed is és az Expsoure is. Ez utóbbi jóval újabb és távirányítós is.
Van valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatosan?
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Alex999
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.10.28., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex999 »

Üdv
Milyen erősítőt ajánlanátok monitor audio bronze 500-hoz?

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

_ap_ írta:
2021.10.25., hétf. 12:16
A Creek lett a befutó, de jó tudni, a többi infót is.
36_1_11.gif
Majd írj pár sort a tapasztalataidról lécci, ha más összeszoktatok! 36_1_11.gif

Avatar
_ap_
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013.04.02., kedd 22:47
Értékelés: 5

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: _ap_ »

Újfent köszönöm a válaszokat!
A Creek lett a befutó, de jó tudni, a többi infót is.
A 180-as keretbővítés az igazából keretduplázás lenne, de azért köszi a tippet. Ha majd ott tartok, hogy ennyit költök rá, akkor újra jelentkezek, de gyanítom akkor már nem csak az jöhet majd szóba :)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

_ap_ írta:
2021.10.23., szomb. 22:10
Köszönöm a válaszokat!

Lehet hogy félreérthető voltam, egyáltalán nem csak CA érdekel, hanem ponthogy minden más, amit nem ismerek :) Audiolab, Rotel stb. Ezeket sosem hallgattam még így egyáltalán nem tudom hogy érdemes-e figyelmet szentelnem rá.
A CA-ról és a NAD-ről tudom vélem tudni hogy olyan karakterrel bír, mint ami nekem kedves, a problémám, hogy nem tudom, van e még más opció is.
Mint írtam tisztában vagyok az árkategória jelentette korlátokkal, mint ahogy azzal is, hogy itt legtöbben alapvetően más kategóriában utaznak. De jelenleg ez a keret. Majd ha 3x ennyi lesz, akkor a 3x ennyibe kerülő készülékek közül nem fogok tudni választani :)
Most hírdetnek itt egy CXA80-at 180ezerért, ha tudod bővíteni a keretet, egy kis alkuval szerintem ez egy jó vétel lehetne.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mishow »

_ap_ írta:
2021.10.23., szomb. 01:44
Árketegóriájának korlátjait figyelembe véve, hangzásvilágban a természetességet és a könnyedséget keresem, és szempont lenne a kellő részletgazdagság is. A melegebb hangzásvilág inkább közelebb áll hozzám, mint a feszes, pattogós dinamikus
...
Értelemszerűen nem új készülékben gondolkozom, az egyetlen funkció amit követelményként megfogalmaznék, az a fejhallgatókimenet, mert az a mostani nincs és az nagy hiányossága. Minden más feature-nél a hang fontosabb.
Részemről +1 szavazat a korábban linkelt Creek Evo erősítőnek. A Puccini is jó irány, csak azon nincs fejhallgató kimenet, a Creekben viszont van, ráadásul egész jó. Ha tényleg ez a hangzásvilág tetszik, akkor még az olcsóbb Musical Fidelity-k jöhetnek szóba, de sajnos az alapokon ott se nagyon lesz füles csati. Most én is azt mondom, hogy a Rotelt kerüld el, nem a te világod lesz, Audiolab talán.

Avatar
viktorke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.08.11., vas. 20:55
Értékelés: 17

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: viktorke »

_ap_ nem tudom segít-e bármit, de megosztom a saját tapasztalatomat, hasonló erősítőről (CA A5) én egy régi Audio Analogue Puccini SE készülékre váltottam több, mint egy évvel ezelőtt, pont 100-ba került, és nekem megfelelő egyelőre ez a lépcsőzés felfelé, egy próbát esetleg megérhet ez is, ha látsz eladót :)

Avatar
_ap_
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013.04.02., kedd 22:47
Értékelés: 5

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: _ap_ »

Köszönöm a válaszokat!

Lehet hogy félreérthető voltam, egyáltalán nem csak CA érdekel, hanem ponthogy minden más, amit nem ismerek :) Audiolab, Rotel stb. Ezeket sosem hallgattam még így egyáltalán nem tudom hogy érdemes-e figyelmet szentelnem rá.
A CA-ról és a NAD-ről tudom vélem tudni hogy olyan karakterrel bír, mint ami nekem kedves, a problémám, hogy nem tudom, van e még más opció is.
Mint írtam tisztában vagyok az árkategória jelentette korlátokkal, mint ahogy azzal is, hogy itt legtöbben alapvetően más kategóriában utaznak. De jelenleg ez a keret. Majd ha 3x ennyi lesz, akkor a 3x ennyibe kerülő készülékek közül nem fogok tudni választani :)

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

_ap_ írta:
2021.10.23., szomb. 01:44
Sziasztok!

Ha van bárhol erről értekezés, akkor linket is szívesen veszek, de eddigi olvasgatásaim során nem futottam bele.

A véleményetek, ajánlásotok érdekelne - főleg valós tapasztalat alapján. Egy viszonylag kezdő szettem van, ezt szeretném egy kicsit erősíteni a szó szoros és átvitt értelmében is :)

Jelenleg egy CA A300-as erősítőm van, ami egy pár Monitor Audio Silver RS1 hangfalat szólaltat meg.
Alapvetően nem vagyok elégedetlen velük, csak szívesen lépnék egy kicsit feljebb erősítő fronton. Anyagilag egy százas nagyságrendben gondolkozom - ez is pont 3x annyi mint amennyiért a mostani Cambridge Audiot vettem - és igen tudom,hogy ez sok korláttal jár, de most ekkora keret van rá.

Árketegóriájának korlátjait figyelembe véve, hangzásvilágban a természetességet és a könnyedséget keresem, és szempont lenne a kellő részletgazdagság is. A melegebb hangzásvilág inkább közelebb áll hozzám, mint a feszes, pattogós dinamikus - ezért is nézegetem CA-kat és NAD-okat, de nem rendelkezem akkora tapasztalattal, hogy minden az itteni fórumon meghirdetett, ársávban passzoló márkáról, modellről tudjam érdemes-e jobban utánaolvasni, esetleg teszthallgatásig vinni az ügyet.

Értelemszerűen nem új készülékben gondolkozom, az egyetlen funkció amit követelményként megfogalmaznék, az a fejhallgatókimenet, mert az a mostani nincs és az nagy hiányossága. Minden más feature-nél a hang fontosabb.

Szóval a kérdés igazából az lenne, hogy ki milyen márkát/típust ismer és tart a fenti paraméterek alapján számomra megfontolásra érdemesnek?

Köszi előre is leborulok.gif
viewtopic.php?f=32&t=167187
Esetleg még egy kis tuning és egy jó ideig le vagy tudva erősítő fronton!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

_ap_ írta:
2021.10.23., szomb. 01:44
Sziasztok!

Ha van bárhol erről értekezés, akkor linket is szívesen veszek, de eddigi olvasgatásaim során nem futottam bele.

A véleményetek, ajánlásotok érdekelne - főleg valós tapasztalat alapján. Egy viszonylag kezdő szettem van, ezt szeretném egy kicsit erősíteni a szó szoros és átvitt értelmében is :)

Jelenleg egy CA A300-as erősítőm van, ami egy pár Monitor Audio Silver RS1 hangfalat szólaltat meg.
Alapvetően nem vagyok elégedetlen velük, csak szívesen lépnék egy kicsit feljebb erősítő fronton. Anyagilag egy százas nagyságrendben gondolkozom - ez is pont 3x annyi mint amennyiért a mostani Cambridge Audiot vettem - és igen tudom,hogy ez sok korláttal jár, de most ekkora keret van rá.

Árketegóriájának korlátjait figyelembe véve, hangzásvilágban a természetességet és a könnyedséget keresem, és szempont lenne a kellő részletgazdagság is. A melegebb hangzásvilág inkább közelebb áll hozzám, mint a feszes, pattogós dinamikus - ezért is nézegetem CA-kat és NAD-okat, de nem rendelkezem akkora tapasztalattal, hogy minden az itteni fórumon meghirdetett, ársávban passzoló márkáról, modellről tudjam érdemes-e jobban utánaolvasni, esetleg teszthallgatásig vinni az ügyet.

Értelemszerűen nem új készülékben gondolkozom, az egyetlen funkció amit követelményként megfogalmaznék, az a fejhallgatókimenet, mert az a mostani nincs és az nagy hiányossága. Minden más feature-nél a hang fontosabb.

Szóval a kérdés igazából az lenne, hogy ki milyen márkát/típust ismer és tart a fenti paraméterek alapján számomra megfontolásra érdemesnek?

Köszi előre is leborulok.gif
Cambridge Audio vonalon a CXA61-nél kezdődik az a hangzás (természetes, könnyed, részletgazdag, meleg) amit keresel. Ami ez alatt van náluk, azok ezt nem tudják. Tekintve hogy a CXA61 új ára 340.000 Ft, esélytelen hogy 100ezer körül hozzájuss. Legutóbb 250ezer körül láttam ilyet hírdetve.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
zatar01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.11.28., szomb. 05:48
Értékelés: 24

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zatar01 »

_ap_ írta:
2021.10.23., szomb. 01:44
Sziasztok!

Ha van bárhol erről értekezés, akkor linket is szívesen veszek, de eddigi olvasgatásaim során nem futottam bele.

A véleményetek, ajánlásotok érdekelne - főleg valós tapasztalat alapján. Egy viszonylag kezdő szettem van, ezt szeretném egy kicsit erősíteni a szó szoros és átvitt értelmében is :)

Jelenleg egy CA A300-as erősítőm van, ami egy pár Monitor Audio Silver RS1 hangfalat szólaltat meg.
Alapvetően nem vagyok elégedetlen velük, csak szívesen lépnék egy kicsit feljebb erősítő fronton. Anyagilag egy százas nagyságrendben gondolkozom - ez is pont 3x annyi mint amennyiért a mostani Cambridge Audiot vettem - és igen tudom,hogy ez sok korláttal jár, de most ekkora keret van rá.

Árketegóriájának korlátjait figyelembe véve, hangzásvilágban a természetességet és a könnyedséget keresem, és szempont lenne a kellő részletgazdagság is. A melegebb hangzásvilág inkább közelebb áll hozzám, mint a feszes, pattogós dinamikus - ezért is nézegetem CA-kat és NAD-okat, de nem rendelkezem akkora tapasztalattal, hogy minden az itteni fórumon meghirdetett, ársávban passzoló márkáról, modellről tudjam érdemes-e jobban utánaolvasni, esetleg teszthallgatásig vinni az ügyet.

Értelemszerűen nem új készülékben gondolkozom, az egyetlen funkció amit követelményként megfogalmaznék, az a fejhallgatókimenet, mert az a mostani nincs és az nagy hiányossága. Minden más feature-nél a hang fontosabb.

Szóval a kérdés igazából az lenne, hogy ki milyen márkát/típust ismer és tart a fenti paraméterek alapján számomra megfontolásra érdemesnek?

Köszi előre is leborulok.gif
Ha CA gondolkozol, itt van két teszt: Ezek inkább már a középkategória felső szegmense, főleg a 81-es.
https://www.av-online.hu/hifi/cambridge ... teszt_2955
de van a kistestvére is Cxa61
https://www.youtube.com/watch?v=4_Pd7s33LHk
Én a 81 ről csak jót tudok mondani, igaz én kiegészitettem egy Topping D70s-el is. Nem részletezem inkább nézd és olvasd el őket.
Orr: Iso Tek EVO3 Polaris
Horgony: Nordost Blue Heaven, Iso Tek EVO3 premier, AudioQuest Rocket 33
Fedélzet: Asus PN 60
Híd: Mátrix X Spidf 2 (lvds hdmi)
Kormány: Cambridge cxa 81
Kémény: Musician Pegasus
Tat: Quadral Chromium Style 8
Ja és a negyedik dimenzió az biza a zene

Avatar
_ap_
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013.04.02., kedd 22:47
Értékelés: 5

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: _ap_ »

Sziasztok!

Ha van bárhol erről értekezés, akkor linket is szívesen veszek, de eddigi olvasgatásaim során nem futottam bele.

A véleményetek, ajánlásotok érdekelne - főleg valós tapasztalat alapján. Egy viszonylag kezdő szettem van, ezt szeretném egy kicsit erősíteni a szó szoros és átvitt értelmében is :)

Jelenleg egy CA A300-as erősítőm van, ami egy pár Monitor Audio Silver RS1 hangfalat szólaltat meg.
Alapvetően nem vagyok elégedetlen velük, csak szívesen lépnék egy kicsit feljebb erősítő fronton. Anyagilag egy százas nagyságrendben gondolkozom - ez is pont 3x annyi mint amennyiért a mostani Cambridge Audiot vettem - és igen tudom,hogy ez sok korláttal jár, de most ekkora keret van rá.

Árketegóriájának korlátjait figyelembe véve, hangzásvilágban a természetességet és a könnyedséget keresem, és szempont lenne a kellő részletgazdagság is. A melegebb hangzásvilág inkább közelebb áll hozzám, mint a feszes, pattogós dinamikus - ezért is nézegetem CA-kat és NAD-okat, de nem rendelkezem akkora tapasztalattal, hogy minden az itteni fórumon meghirdetett, ársávban passzoló márkáról, modellről tudjam érdemes-e jobban utánaolvasni, esetleg teszthallgatásig vinni az ügyet.

Értelemszerűen nem új készülékben gondolkozom, az egyetlen funkció amit követelményként megfogalmaznék, az a fejhallgatókimenet, mert az a mostani nincs és az nagy hiányossága. Minden más feature-nél a hang fontosabb.

Szóval a kérdés igazából az lenne, hogy ki milyen márkát/típust ismer és tart a fenti paraméterek alapján számomra megfontolásra érdemesnek?

Köszi előre is leborulok.gif

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: arzachel »

BLX írta:
2021.10.14., csüt. 19:51
sutemenyx írta:
2021.10.13., szer. 22:25
BLX írta:
2021.10.13., szer. 17:20
Erősítőbe milyen 5x20mm-es olvadó biztosítékot javasoltok?

Sima üveg vagy kerámia vagy mindegy?

T2,5A 250V és T1,6A 250V fog kelleni nekem.
skapia
Az egyik erősítőben kerámia volt a másikban üveg. gondolkodik.gif
Régi, rézszálasat.
Köszönöm! :smile53: Egyelőre még nem találtam helyet a neten ahol ilyeneket árulnak.
Hol nézzem meg?

A Littlefuse márkát javasolták nekem még és néztem ki a Lomex oldalán. Van minden értékben üveg is és kerámia is.
E-bay vagy ócskapiac..a lényeg hogy ezek min. 30 évesek és még nem látták Kínát:)
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

Camelflapping írta:
2021.10.20., szer. 14:21
Én is sokáig Littlefusenak hívtam a gyártmányaikat, mert a Littelfuse-nak semmi értelme... :D
Russzul írtam valóban :smile29:
littelfuse_logo_1200_2000.png
littelfuse_logo_1200_2000.png (58.48 KiB) Megtekintve 2322 alkalommal

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

Egy ajánlás, mivel szerényebb villámvédelemben is érdekelt vagyok...
A sima üvegcsöves, porcelán biztosítéknál a kellően nagy, ráadásul netalán DC feszültségnél:
A kiégő szál helyett a félvezetőknek végtelen időknek tűnően ív keletkezik, igen kicsi ellenállás mellett = nagy áram, ami jóval meghalad(hat)ja a kívánt leoldási áramot.
Ajánlom a homoktöltésű biztosítékot, ami ezt kiküszöböli.
A Littelfuse biztik jók, smd-ben is használok, van benne, pl:
1.5A 125V 045101.5MRL SMD 2410 VERY FAST (LFS) GOLD PLATED CAP NANO2
Én is sokáig Littlefusenak hívtam a gyártmányaikat, mert a Littelfuse-nak semmi értelme... :D
A saját készítésű, ALEXANDER erősítőmben áganként ilyen van, verigyors :)
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

BLX írta:
2021.10.14., csüt. 19:51
sutemenyx írta:
2021.10.13., szer. 22:25
BLX írta:
2021.10.13., szer. 17:20
Erősítőbe milyen 5x20mm-es olvadó biztosítékot javasoltok?

Sima üveg vagy kerámia vagy mindegy?

T2,5A 250V és T1,6A 250V fog kelleni nekem.

Az egyik erősítőben kerámia volt a másikban üveg. gondolkodik.gif
Régi, rézszálasat.
Köszönöm! :smile53: Egyelőre még nem találtam helyet a neten ahol ilyeneket árulnak.
Hol nézzem meg?

A Littlefuse márkát javasolták nekem még és néztem ki a Lomex oldalán. Van minden értékben üveg is és kerámia is.
Ha valaki hasonló cipőben járna és normál biztosítékokat venne:
Én végül a Lomex-től rendeltem. Egy nap alatt megérkezett. Szépen külön csomagolták és felcímkézték a különböző típusú Littlefuse márkájú biztosítékokat. :drum:

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

sutemenyx írta:
2021.10.13., szer. 22:25
BLX írta:
2021.10.13., szer. 17:20
Erősítőbe milyen 5x20mm-es olvadó biztosítékot javasoltok?

Sima üveg vagy kerámia vagy mindegy?

T2,5A 250V és T1,6A 250V fog kelleni nekem.

Az egyik erősítőben kerámia volt a másikban üveg. gondolkodik.gif
Régi, rézszálasat.
Köszönöm! :smile53: Egyelőre még nem találtam helyet a neten ahol ilyeneket árulnak.
Hol nézzem meg?

A Littlefuse márkát javasolták nekem még és néztem ki a Lomex oldalán. Van minden értékben üveg is és kerámia is.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

alto írta:
2021.10.09., szomb. 08:28
ZolaBA írta:
2021.10.09., szomb. 06:56
asebestyen írta:
2021.10.06., szer. 15:52
A 602 S3 semmivel sem fog jól szólni,
Szerintem meg osztályzol egy pickup-ot a forma1-es szabályok szerint ;)
Nálam kb. 15 éve van a nappaliban 602s3, mindig valami egyszerű denon avr-el hajtva (épp x2400). Valószínűleg vannak hibái sztereo highend szemmel nézve, hiszen egy alsó-középkategóriának miért ne lenne, viszont kategóriájában egy szuper eszköz. (Nálunk 90% film, 10% háttér zene)

De tök egyszerű, ha szerinted ennyire szar, mondjál jobbat ebben a kategóriában! Az elvárások egyszerűek: nagyméretű állványos doboz, 18cm-es méllyel, nappali barát, falra tolható, első reflexport, all-rounder mozira, zenére műfaj függetlenül, nincs fájdalmas magasa, torzítása, nincs dobozhangja, nincs reflex hangja, megfizethető avr-el hajtható, _szép_, hangos, tartós és az árát is tartja (140-ért vettem 15 éve, most minimum 100-ért 1 nap alatt elvinnék).
Ha összehasonlítunk, akkor érdemes előbb a kategóriát belőni. A Bowers mai kínálatában az egykori 602S3-hoz legközelebb a 606 S2 Anniversary Edition van 280ezerért, vagy másképp megközelítve, 15 év alatt nagyjából duplázódtak a hifi árak, tehát az egykoron 140ezres doboz ma 250-300ezer körül lenne, ebben a kategóriában érdemes jobbat keresni. Kapásból a Fyne Audio F500 jut eszembe 259ezerért, messze jobb doboz mint ez a Bowers.

Egyébként az egy közkeletű tévedés, hogy ha első reflexport, akkor falra lehet tolni. A falra tolás negatív hatásai éppúgy jelentkeznek első vagy hátsó reflexport esetén, sőt, zárt konstrukció esetén is.
Talan a KEF Chorale hasonlo lehet, (sose szerettem a Bowers ezen szeriajat) 10 Euroert vettem..... ki is dobtam a hires Sonus Faber Concertinom ami 150ezer plusz alvany volt 1994 ben. Hangszorokat parba vallogatak es meg a hangvaltott is a mert eredmenyekhez epitettek egyedileg....
A 70-es evekben meg volt ra idejuk minoseget gyartani.....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

BLX írta:
2021.10.13., szer. 17:20
Erősítőbe milyen 5x20mm-es olvadó biztosítékot javasoltok?

Sima üveg vagy kerámia vagy mindegy?

T2,5A 250V és T1,6A 250V fog kelleni nekem.

Az egyik erősítőben kerámia volt a másikban üveg. gondolkodik.gif
Régi, rézszálasat.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

Erősítőbe milyen 5x20mm-es olvadó biztosítékot javasoltok?

Sima üveg vagy kerámia vagy mindegy?

T2,5A 250V és T1,6A 250V fog kelleni nekem.

Az egyik erősítőben kerámia volt a másikban üveg. gondolkodik.gif

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2021.10.09., szomb. 08:31
ZolaBA írta:
2021.10.09., szomb. 06:56
asebestyen írta:
2021.10.06., szer. 15:52
A 602 S3 semmivel sem fog jól szólni,
Szerintem meg osztályzol egy pickup-ot a forma1-es szabályok szerint ;)
Nálam kb. 15 éve van a nappaliban 602s3, mindig valami egyszerű denon avr-el hajtva (épp x2400). Valószínűleg vannak hibái sztereo highend szemmel nézve, hiszen egy alsó-középkategóriának miért ne lenne, viszont kategóriájában egy szuper eszköz. (Nálunk 90% film, 10% háttér zene)

De tök egyszerű, ha szerinted ennyire szar, mondjál jobbat ebben a kategóriában! Az elvárások egyszerűek: nagyméretű állványos doboz, 18cm-es méllyel, nappali barát, falra tolható, első reflexport, all-rounder mozira, zenére műfaj függetlenül, nincs fájdalmas magasa, torzítása, nincs dobozhangja, nincs reflex hangja, megfizethető avr-el hajtható, _szép_, hangos, tartós és az árát is tartja (140-ért vettem 15 éve, most minimum 100-ért 1 nap alatt elvinnék).
Távol álljon tőlem... ;) Pont az a baj vele, hogy kategóriájában vannak durva hibái. És bár elterjedt nézet, hogy filmezni meg háttérzenére tök jó valami olyan doboz is, amit egy elbaltázott vásárlás eredménye és ugyan arra nem jó, amire vette, de majd filmre meg háttérzenére, ez a legtöbb esetben nincs így, ugyanis ennek pont olyan hibái vannak, amik kifejezetten rosszá teszik erre. Pl az emberi hang, a beszéd kifejezetten rossz rajta, az "sz", "s", "c" hangok pusztítóak, bár találkoztam olyannal, akinek kifejezetten tetszett ez a torzítási effektus. gondolkodik.gif

Nincs tökéletes, meg minden körülmények között mindenre a legjobb doboz még drágán se, nemhogy ebben a kategóriában, de hogy mondjak egyet azok közül, ami nekem is volt ezen az áron és tér-idő ugrás minden szempontból a 602 s3-hoz képest, az pl az Epos ES-14. Hátsó reflexes, de betömöd a hátsó portot még mindig jobb mélye lesz, mint a B&W-nek bárhogy, a közepe meg a teteje meg fényévekkel. Rendesen elhelyezve meg bármire jó. Valószínű, hogy a 602s3 vásárlók szerint nem szép. :)
Az említett sybillant-ok torzítása nagyon sok esetben erősítőből is bír származni. Nemtudom ez a teszt milyen erősítővel zajlott, de talán érdemes lehet jobban körüljárni a témát.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

ZolaBA írta:
2021.10.09., szomb. 09:09
alto írta:
2021.10.09., szomb. 08:28
Ha összehasonlítunk, akkor érdemes előbb a kategóriát belőni. A Bowers mai kínálatában az egykori 602S3-hoz legközelebb a 606 S2 Anniversary Edition van 280ezerért, vagy másképp megközelítve, 15 év alatt nagyjából duplázódtak a hifi árak, tehát az egykoron 140ezres doboz ma 250-300ezer körül lenne, ebben a kategóriában érdemes jobbat keresni. Kapásból a Fyne Audio F500 jut eszembe 259ezerért, messze jobb doboz mint ez a Bowers.
Teljesen igazad van az árakkal kapcsolatban, sőt a 606S2 inkább az egykori 601S3-al azonos méret, súly, membrán felület, ami még olcsóbb volt.
Viszont az az igazság, hogy vagyunk páran akik a fizikai méretekben is hisznek. A 602s3 18cm-es mélyközéppel van, az új 606s2 16,5-essel míg az F500 csak 15cm-essel. Bevallom hiába hiszem el neked, hogy az F500 jó vagy jobb, a gyakorlatban ha cserélni szeretném 602s3-at, akkor a begyepesedett fejemmel el se mennék meghallgatni egy 15cm-es membránt.
Pedig lehet, hogy meglepődnél. Szerintem egy polcsugárzó esetén kénytelenek vagyunk elfogadni azt a kompromisszumot, hogy nincsen igazi mélyük, csak imitálják azt, kivéve persze olyan monstrumokat mint a nagyobb Harbethek, de hát azok inkább mondhatók állványos álló hangfalaknak, mint monitor sugárzóknak. Ettől kezdve egy polcsugárzó hangjának megítélésekor szerintem lényegesebb, hogy mennyire tisztán, mennyire természetesen hozza a közép és magas tartományt, ad absurdum milyen szinpadképet nyújt, mint hogy mennyit görcsöl a mélyhangok imitálásában.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

alto írta:
2021.10.09., szomb. 08:28
Ha összehasonlítunk, akkor érdemes előbb a kategóriát belőni. A Bowers mai kínálatában az egykori 602S3-hoz legközelebb a 606 S2 Anniversary Edition van 280ezerért, vagy másképp megközelítve, 15 év alatt nagyjából duplázódtak a hifi árak, tehát az egykoron 140ezres doboz ma 250-300ezer körül lenne, ebben a kategóriában érdemes jobbat keresni. Kapásból a Fyne Audio F500 jut eszembe 259ezerért, messze jobb doboz mint ez a Bowers.
Teljesen igazad van az árakkal kapcsolatban, sőt a 606S2 inkább az egykori 601S3-al azonos méret, súly, membrán felület, ami még olcsóbb volt.
Viszont az az igazság, hogy vagyunk páran akik a fizikai méretekben is hisznek. A 602s3 18cm-es mélyközéppel van, az új 606s2 16,5-essel míg az F500 csak 15cm-essel. Bevallom hiába hiszem el neked, hogy az F500 jó vagy jobb, a gyakorlatban ha cserélni szeretném 602s3-at, akkor a begyepesedett fejemmel el se mennék meghallgatni egy 15cm-es membránt.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”