Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
gabesz8207
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013.01.22., kedd 08:36
Értékelés: 20

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gabesz8207 »

Kedves Fórum társak! Tudna valaki segíteni, hogy A osztályú végfok erősítőnél erős túlmelegedés mitől lehet,(tűz forro a készülékház) és ismertek-e megbízható hozzáértőt (ha lehet akkor az É-Dunántúlon) aki tudna segíteni, és szervizelni. Köszönöm a segítséget! Üdv mindenkinek:)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2022.05.25., szer. 06:58
Hello, vala veletlen nem ismeri a Primare Pre32 eloerositot, hogy a potenciometere digitalis vagy analog-e?
Szia! Chip vezérlésű analóg, tehát nem forgatós-potenciométeres.
https://moremusic.nl/primare/pre-32.html

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, vala veletlen nem ismeri a Primare Pre32 eloerositot, hogy a potenciometere digitalis vagy analog-e?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: SSS »

306 az nagyon jo cucc, itt most az szol Epos es14-el, :D es egy music first elofokkal zseni. Mondjuk kapott egy dada revisiont. 520 ami szerintem meg ugyan ilyen jo a quadok kozul.
vazze írta:
2022.05.08., vas. 18:25
Azon filozofáltam a minap , hogy az elmúlt kb 15 évben nagyjából egy tonna erősítőm volt.
Az egy tonna soknak tűnik de hamar összejön 30-40-50 kilós példányokból.
Mégis egy kezemen meg tudnám számolni azokat amiknek az eladását nagyon megbántam.
Ezek pedig az Elekit TU-879s , Sonus Faber Quid , Quad 306 , Luxman M200.
Lehet van még egy-kettő ami most nem jut eszembe.
Ezek persze messze nem a világ legjobb erősítői , de nálam az én villamos hálózatommal , az itteni páratartalom és holdállás valamint a nálam maximálisan elérhető woodoo szint mellett ezek szóltak a leginkább eszköztelenül.
Eszembe sem jutott velük a mélyek , közepek és magasak aránya , a színpad háromdéje meg a humbukk és blabla , csak zenéltek folyékonyan.
Tegnap azért sikerült lőni egy 306-ot egy itteni aukciós oldalon :D

78386D15-8B9B-48EA-8492-21CF2E253147.jpeg
[/i]
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

kupecke írta:
2022.05.14., szomb. 17:22
firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Sokmindent kipróbáltam, továbbadtam az évek során. A HK 680-at annyira megszerettem, hogy az maradt "tartalék " erősítőmnek. A munkahelyen szól jelenleg, egy HLS 610 társaságában (szinergia :D ), de ha nem ez lenne mellette Arsenlupint már hívnám is, hogy csomagolja az L20T-t ;) ,de hát megelégedttség, megelégedettség :napsut:
Nem piszkáltanék bele ;) , egy jó JBL kell mellé és :drum:
Köszönöm! Akkor nem vagyok egyedül. :)
Nálam egy pár átalakított Canton CT800 van rákötve és azokkal is nagyon vidáman zenél.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kupecke »

firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Sokmindent kipróbáltam, továbbadtam az évek során. A HK 680-at annyira megszerettem, hogy az maradt "tartalék " erősítőmnek. A munkahelyen szól jelenleg, egy HLS 610 társaságában (szinergia :D ), de ha nem ez lenne mellette Arsenlupint már hívnám is, hogy csomagolja az L20T-t ;) ,de hát megelégedttség, megelégedettség :napsut:
Nem piszkáltanék bele ;) , egy jó JBL kell mellé és :drum:

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Kipróbáltam végerősítőként is. Egy Yamaha wxc50-t dugtam rá a main bemenetre. Lehet, botfülem van, de nem hallottam jobbnak a hangot.
Azt hiszem, igazatok van, nem fogom piszkálni, úgy használom, ahogy van.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tonya írta:
2022.05.13., pén. 22:02
firka0511 írta:
2022.05.13., pén. 18:25
Van viszont rajta egy tone defeat nevű gomb, ami kiiktatja a mély/magas/balace potikat. Hogy ez tényleg megkerüli ezeket vagy csak humbug, azt nem tudom. Mindenesetre én bekapcsolva tartom.
Tényleg megkerüli... de szerintem felesleges ebbe az erősítőbe pénzt és energiát bele ölni, ez így jó ahogy van, ;) amit ráköltenél, azt inkább félre tenném egy komolyabb erősítőre
Nem kerüli meg, az az aktiv fokozat ugyanugy bennevan, csak a frekvenciafüggőséget hidalja át. A main in bemeneten lehet tisztan a vegfokot vezerelni, csak akkor nincs hangerő sem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonya »

firka0511 írta:
2022.05.13., pén. 18:25
Van viszont rajta egy tone defeat nevű gomb, ami kiiktatja a mély/magas/balace potikat. Hogy ez tényleg megkerüli ezeket vagy csak humbug, azt nem tudom. Mindenesetre én bekapcsolva tartom.
Tényleg megkerüli... de szerintem felesleges ebbe az erősítőbe pénzt és energiát bele ölni, ez így jó ahogy van, ;) amit ráköltenél, azt inkább félre tenném egy komolyabb erősítőre
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

A HK 680-ban alapból nincs se phono bemenet, se loudness.

https://www.tnt-audio.com/ampli/hk680_e.html

Van viszont rajta egy tone defeat nevű gomb, ami kiiktatja a mély/magas/balace potikat. Hogy ez tényleg megkerüli ezeket vagy csak humbug, azt nem tudom. Mindenesetre én bekapcsolva tartom.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

firka0511 írta:
2022.05.13., pén. 14:54
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
Bevallom, az érdekel a legkevésbé, hogy eladáskor mekkorát bukok a tuningon.
Két éve a Human Audio A42 kis integráltját hallgatom, ami sok dologban meglépi ezt az erősítőt, de mégis a H/K680-nak van egy olyan erőteljes, nyílt, dinamikus hangja, amit hiányolok az A42-ből. Nem annyira részletező, nem annyira természetesek a hangszerek hangjai, de ezt bőven pótolja nyíltsággal, elevenséggel. Ezért gondoltam, hogy megtartom. Tuningon azért nem nagy dolgokat értek. Kondik cseréje jobbra, eredeti értékek megtartásával, hangfal csatlakozások leváltása minőségibb darabokra és az odáig vezető kábelek cseréje. Amit várnék tőle az egy picit nagyobb felbontás és a mély hangoknál egy hangyányit jobb megfogottság. Érdekes, hogy az A42 az igazán mély hangokat sokkal tisztábban, megfogottabban tudja átadni a hangsugárzók felé. Lehet, a H/K-ban lévő kondik már vesztettek az eredeti értékükből, bár szemre jónak tűnnek és nincsenek felpúposodva. Azt is észrevettem, hogy 4-5 nap járatás jót tett neki. Évek óta nem volt már használva, csak tárolták.
Nehéz ügy! Egyszer babráltam egy ilyesmi HK-t, a végfok egész tűrhető, de ami a legtöbb rontást beleteszi az az a panel, ami az előlapra van szerelve. Ott minden van: loudness, mono/stereo, hangszin, keresztul megy a jel csomo dolgon, a vegfok kb egyszerubb, mint ez a modul. Ha kiiktatod, akkor tavol lesz a hangero potitol a vegfok, ra kell tenni egy A-osztalyu drivert, de még úgy is érzéketlenebb lesz a végfok. Végül ha a vezetékezést is megmacerálod, akkor elég jó lesz vonalszintü forrással, de a phonoja döglöttebb lesz, mint gyarilag. A nagy táp kondijaihoz nem szabad nyúlni, kicsik helyére lehet tenni Cerafine-t, Kaiseit, KZ-t.

Összességében nem javaslom, mert sok meló, a phonoja nem lesz az igazi és pontosan 0Ft-tal fog többet érni.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: -CB- »

trane írta:
2022.05.13., pén. 15:27
cannonball írta:
2022.05.13., pén. 15:17
...Ki volt ez a pasas?
izé, idáig azt hittem, már nem a 20-as évediben jársz... gondolkodik.gif Alvin Gold-ot a nagybetűs Hi-Fi-ben nem ismerni (ie. not to have known > https://www.enjoythemusic.com/magazine/ ... n_Gold.htm :byebye: ) azért, hm... :yingyang:
Bocsáss meg az én tudatlanságomnak, én is megbocsájtok az övének. Sok tesztet, leírást olvastam, melyeknek utóbb a fele sem volt igaz, és/vagy a valós információ gondosan el volt rejtve a sorok közt. Nem néztem soha a szerzőiket.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: -CB- »

dixie-chicken írta:
2022.04.29., pén. 18:16
cannonball írta:
2022.04.29., pén. 16:15
tamagaba írta:
2022.04.29., pén. 16:12


Akkor ma nem is vegyünk új építésü erősítőt?
Amit említettél nem véletlenül tervezési hiba vagy szándékos avultatás.
Kicsit túlméretezni esetleg? Nem koppanásra kifaragni azt a jelalakot? Számítva rá, hogy a valóság nem azt a matekot fogja kiadni, mint az elektronikai szimuláció.
Pont te kérdezed, aki szintén 40 éves készülékeket használ? Te miért nem vettél újat mondjuk az Onkyók helyett?:-)
ez a Focal amit most használsz ?:

https://www.enjoythemusic.com/magazine/ ... utopia.htm

"Suffice to say that some of the best results on test were had from small integrated amplifiers from Krell and YBA, and quite acceptable ones from a near-budget Marantz model called the PM7000, while some very expensive and exotic amplifiers fell flat on their faces. Another story, for another time..."

:D
Vettem a fáradtságot, és elolvastam most már teljesen ezt az írást. Nem tudom, hogyan higgyek egy olyan embernek, aki azt sem tudja, hol a hangváltó a véleményezett hangfalban...
A pontozása végleg vicces, mert szerinte 60 Hz alatt nem teljesít jól ez a doboz (nálam a 25 Hz is gazdagon szól), illetve a hangfalak mögötti színpad nem 100-as...
Ki volt ez a pasas?

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
Bevallom, az érdekel a legkevésbé, hogy eladáskor mekkorát bukok a tuningon.
Két éve a Human Audio A42 kis integráltját hallgatom, ami sok dologban meglépi ezt az erősítőt, de mégis a H/K680-nak van egy olyan erőteljes, nyílt, dinamikus hangja, amit hiányolok az A42-ből. Nem annyira részletező, nem annyira természetesek a hangszerek hangjai, de ezt bőven pótolja nyíltsággal, elevenséggel. Ezért gondoltam, hogy megtartom. Tuningon azért nem nagy dolgokat értek. Kondik cseréje jobbra, eredeti értékek megtartásával, hangfal csatlakozások leváltása minőségibb darabokra és az odáig vezető kábelek cseréje. Amit várnék tőle az egy picit nagyobb felbontás és a mély hangoknál egy hangyányit jobb megfogottság. Érdekes, hogy az A42 az igazán mély hangokat sokkal tisztábban, megfogottabban tudja átadni a hangsugárzók felé. Lehet, a H/K-ban lévő kondik már vesztettek az eredeti értékükből, bár szemre jónak tűnnek és nincsenek felpúposodva. Azt is észrevettem, hogy 4-5 nap járatás jót tett neki. Évek óta nem volt már használva, csak tárolták.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Camelflapping írta:
2022.05.13., pén. 08:35
sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:42
firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Függetlenül attól, hogy mennyire jó készülék vagy sem, nem érdemes nagyon tuningolni, hacsak nem vagy benne 100% biztos, hogy megtartod nagyon sokáig.
A ráköltött pénzt csak úgy tekintheted, hogy kidobtad a szemétbe, akkor is ha 10x jobb lesz tőle.
Ugyanis ha eladásra kerül sor, nemhogy a tuning árát nem fogod tudni érvényesíteni, de még valószínűleg extrán olcsón kell adnod, mert bele lett nyúlkálva.

Csak olyan készüléket érdemes tuningolni, ami eleve nagyon elismert és közakarat tárgya. Ezen kívül csak azzal szabad tuningoltatni, aki elismerten ért hozzá és akinek mindenki által elfogadottan a tuningjai csakis értéknövelőek.
Ilyet én mindössze egyet ismerek.
Nem tudom, bizonyára fehér holló, meg amúgy is elvitte az ügyelet, de tudok olyanról, aki csak merő hobbiból, minden előre megfontolt értékesítési szándék nélkül tuningol valami elektronikát.
Mert ez nem tisztázott okból örömöt okoz neki.
Pl. múltkor 5ezerért vettem egy igen régi, épp a házimozizás kezdetén, mintaszerűen elkészített JVC rádióerősítőt. Egy földelő csavar volt benne kilazulva. Azóta is azt hallgatom, de van HK PM665 és egyéb, régen kiváló Kenwoodom is és rájuk nézek és örülés van. Menjek orvoshoz...? Persze, itt a kereskedői topicban gondolkodik.gif ez idegenül hangzik, mert mi a túróért kéne mindent eladni? Mentségemre: Az elektronika nekem hobbi...
(Teljesen véletlenül mással keresem a pénzt.)
Persze a tuning és a régi, "kifakult" alkatrészek kicserélés két különböző, de ha valakinek elég az alkotás szimpla öröme? Amúgy, ha jó sokat költ valaki egy régi vas felújítására, bár jól szól amúgy is, az sokat javít a minőségen, jól hallhatóan, hiszen ha jó sokba kerül, az biztosan sokkal jobban is szól, akár be se kell kapcsolni a cuccot...
Csak elmondja, megmutatja a leendő kuncsaftnak, micsoda aranyárú cuccokban bővelkedik a kutyulmány és a hapsit helyben fel kell locsolni az ájulásból.
Az önszuggesztió egy megbízható csodaszer.
Meg aztán, ha megvett valaki olcsón egy régi vasat, abban kell gondolkodni, talán pont annyiért tudja eladni, ha már tényleg nincs otthon kenyér sem. De javítani, fényezni, na ez a lényege számomra a lényeg. Az a horgász, aki kimegy a milliós cuccával horgászni és mégse fog halat, attól még érezhette jól magát a vízparton.
Na igen, a helyben vágott karóval, zsinórral megfogni a kapitális halat, annak is megvan a gyönyörűsége.
Magának mindenki azt csinál, amit akar és tud, ezzel nincs semmi gond. Én az üzletszerű tuningolásról beszéltem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:42
firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Függetlenül attól, hogy mennyire jó készülék vagy sem, nem érdemes nagyon tuningolni, hacsak nem vagy benne 100% biztos, hogy megtartod nagyon sokáig.
A ráköltött pénzt csak úgy tekintheted, hogy kidobtad a szemétbe, akkor is ha 10x jobb lesz tőle.
Ugyanis ha eladásra kerül sor, nemhogy a tuning árát nem fogod tudni érvényesíteni, de még valószínűleg extrán olcsón kell adnod, mert bele lett nyúlkálva.

Csak olyan készüléket érdemes tuningolni, ami eleve nagyon elismert és közakarat tárgya. Ezen kívül csak azzal szabad tuningoltatni, aki elismerten ért hozzá és akinek mindenki által elfogadottan a tuningjai csakis értéknövelőek.
Ilyet én mindössze egyet ismerek.
Nem tudom, bizonyára fehér holló, meg amúgy is elvitte az ügyelet, de tudok olyanról, aki csak merő hobbiból, minden előre megfontolt értékesítési szándék nélkül tuningol valami elektronikát.
Mert ez nem tisztázott okból örömöt okoz neki.
Pl. múltkor 5ezerért vettem egy igen régi, épp a házimozizás kezdetén, mintaszerűen elkészített JVC rádióerősítőt. Egy földelő csavar volt benne kilazulva. Azóta is azt hallgatom, de van HK PM665 és egyéb, régen kiváló Kenwoodom is és rájuk nézek és örülés van. Menjek orvoshoz...? Persze, itt a kereskedői topicban gondolkodik.gif ez idegenül hangzik, mert mi a túróért kéne mindent eladni? Mentségemre: Az elektronika nekem hobbi...
(Teljesen véletlenül mással keresem a pénzt.)
Persze a tuning és a régi, "kifakult" alkatrészek kicserélés két különböző, de ha valakinek elég az alkotás szimpla öröme? Amúgy, ha jó sokat költ valaki egy régi vas felújítására, bár jól szól amúgy is, az sokat javít a minőségen, jól hallhatóan, hiszen ha jó sokba kerül, az biztosan sokkal jobban is szól, akár be se kell kapcsolni a cuccot...
Csak elmondja, megmutatja a leendő kuncsaftnak, micsoda aranyárú cuccokban bővelkedik a kutyulmány és a hapsit helyben fel kell locsolni az ájulásból.
Az önszuggesztió egy megbízható csodaszer.
Meg aztán, ha megvett valaki olcsón egy régi vasat, abban kell gondolkodni, talán pont annyiért tudja eladni, ha már tényleg nincs otthon kenyér sem. De javítani, fényezni, na ez a lényege számomra a lényeg. Az a horgász, aki kimegy a milliós cuccával horgászni és mégse fog halat, attól még érezhette jól magát a vízparton.
Na igen, a helyben vágott karóval, zsinórral megfogni a kapitális halat, annak is megvan a gyönyörűsége.
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

vazze írta:
2022.05.12., csüt. 21:26
sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:51
vazze írta:
2022.05.12., csüt. 20:44



Éspedig…?
A Takács Jenő szokott kivételes esetben csöves erősítőt, némely Philips CD játszót és talán elvétve csöves tunert felpiszkálni. Ezeket el szokás ismerni és érvényesíthetőek az eladási árban.
Köszi. Olyat tudsz esetleg aki rádió tunert javít/felújít?
Hát ő szokott olyat csinálni, de csak ami nem digitális -tudtommal-.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vazze »

sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:51
vazze írta:
2022.05.12., csüt. 20:44
sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:42


Függetlenül attól, hogy mennyire jó készülék vagy sem, nem érdemes nagyon tuningolni, hacsak nem vagy benne 100% biztos, hogy megtartod nagyon sokáig.
A ráköltött pénzt csak úgy tekintheted, hogy kidobtad a szemétbe, akkor is ha 10x jobb lesz tőle.
Ugyanis ha eladásra kerül sor, nemhogy a tuning árát nem fogod tudni érvényesíteni, de még valószínűleg extrán olcsón kell adnod, mert bele lett nyúlkálva.

Csak olyan készüléket érdemes tuningolni, ami eleve nagyon elismert és közakarat tárgya. Ezen kívül csak azzal szabad tuningoltatni, aki elismerten ért hozzá és akinek mindenki által elfogadottan a tuningjai csakis értéknövelőek.
Ilyet én mindössze egyet ismerek.

Éspedig…?
A Takács Jenő szokott kivételes esetben csöves erősítőt, némely Philips CD játszót és talán elvétve csöves tunert felpiszkálni. Ezeket el szokás ismerni és érvényesíthetőek az eladási árban.
Köszi. Olyat tudsz esetleg aki rádió tunert javít/felújít?
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

vazze írta:
2022.05.12., csüt. 20:44
sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:42
firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Függetlenül attól, hogy mennyire jó készülék vagy sem, nem érdemes nagyon tuningolni, hacsak nem vagy benne 100% biztos, hogy megtartod nagyon sokáig.
A ráköltött pénzt csak úgy tekintheted, hogy kidobtad a szemétbe, akkor is ha 10x jobb lesz tőle.
Ugyanis ha eladásra kerül sor, nemhogy a tuning árát nem fogod tudni érvényesíteni, de még valószínűleg extrán olcsón kell adnod, mert bele lett nyúlkálva.

Csak olyan készüléket érdemes tuningolni, ami eleve nagyon elismert és közakarat tárgya. Ezen kívül csak azzal szabad tuningoltatni, aki elismerten ért hozzá és akinek mindenki által elfogadottan a tuningjai csakis értéknövelőek.
Ilyet én mindössze egyet ismerek.

Éspedig…?
A Takács Jenő szokott kivételes esetben csöves erősítőt, némely Philips CD játszót és talán elvétve csöves tunert felpiszkálni. Ezeket el szokás ismerni és érvényesíthetőek az eladási árban.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vazze »

firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….

Ha valóban jól működik és a hangja is tetszik akkor én sem piszkálnám.
A tuning ingoványos terület. A helyedben inkább hallgatóznék , vennék lemezeket stb…stb. Aztán ha megunod keresel egy másikat ami tetszik ezt meg eladod mint belenyúlásmentes , keveset futott , garázsban tartott… :D
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vazze »

sutemenyx írta:
2022.05.12., csüt. 20:42
firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Függetlenül attól, hogy mennyire jó készülék vagy sem, nem érdemes nagyon tuningolni, hacsak nem vagy benne 100% biztos, hogy megtartod nagyon sokáig.
A ráköltött pénzt csak úgy tekintheted, hogy kidobtad a szemétbe, akkor is ha 10x jobb lesz tőle.
Ugyanis ha eladásra kerül sor, nemhogy a tuning árát nem fogod tudni érvényesíteni, de még valószínűleg extrán olcsón kell adnod, mert bele lett nyúlkálva.

Csak olyan készüléket érdemes tuningolni, ami eleve nagyon elismert és közakarat tárgya. Ezen kívül csak azzal szabad tuningoltatni, aki elismerten ért hozzá és akinek mindenki által elfogadottan a tuningjai csakis értéknövelőek.
Ilyet én mindössze egyet ismerek.

Éspedig…?
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

firka0511 írta:
2022.05.11., szer. 11:37
Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….
Függetlenül attól, hogy mennyire jó készülék vagy sem, nem érdemes nagyon tuningolni, hacsak nem vagy benne 100% biztos, hogy megtartod nagyon sokáig.
A ráköltött pénzt csak úgy tekintheted, hogy kidobtad a szemétbe, akkor is ha 10x jobb lesz tőle.
Ugyanis ha eladásra kerül sor, nemhogy a tuning árát nem fogod tudni érvényesíteni, de még valószínűleg extrán olcsón kell adnod, mert bele lett nyúlkálva.

Csak olyan készüléket érdemes tuningolni, ami eleve nagyon elismert és közakarat tárgya. Ezen kívül csak azzal szabad tuningoltatni, aki elismerten ért hozzá és akinek mindenki által elfogadottan a tuningjai csakis értéknövelőek.
Ilyet én mindössze egyet ismerek.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
Nemrég hozzám került egy Harman Kardon hk 680-s erősítő, belenyúlás mentes, szép állapotban.
Meglepődtem, hogy ez a több mint 30 éves technika mennyire szépen szól még ma is. Érdeklődnék, hogy van-e a csoportban olyan, akinek birtokában volt, vagy jelenleg is van ilyen erősítő és tudna tippeket adni esetleges tuningra. Vagy ha hibátlanul működik, nem érdemes vele foglalkozni, mert úgy jó ahogy van.
Köszönöm….

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Én csak egyet bántam meg, hogy eladtam. Nakamichi IA3. A filléres árához képest szerintem imádni való volt. (Ár/minőség arányban) Nyilván nem cserélném le a mostanira, de az árához képest nagyot nőtt a szememben. :smile32:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

vazze írta:
2022.05.08., vas. 18:25
Azon filozofáltam a minap , hogy az elmúlt kb 15 évben nagyjából egy tonna erősítőm volt.
Az egy tonna soknak tűnik de hamar összejön 30-40-50 kilós példányokból.
Mégis egy kezemen meg tudnám számolni azokat amiknek az eladását nagyon megbántam.
Ezek pedig az Elekit TU-879s , Sonus Faber Quid , Quad 306 , Luxman M200.
Lehet van még egy-kettő ami most nem jut eszembe.
Ezek persze messze nem a világ legjobb erősítői , de nálam az én villamos hálózatommal , az itteni páratartalom és holdállás valamint a nálam maximálisan elérhető woodoo szint mellett ezek szóltak a leginkább eszköztelenül.
Eszembe sem jutott velük a mélyek , közepek és magasak aránya , a színpad háromdéje meg a humbukk és blabla , csak zenéltek folyékonyan.
Tegnap azért sikerült lőni egy 306-ot egy itteni aukciós oldalon :D

78386D15-8B9B-48EA-8492-21CF2E253147.jpeg
van vlmi nagyon szeretnivaló a 306-sban :smile32: 2x volt a rendszeremben mint kölcsönkészülék,jobban szerettem mint a 606-ost ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”