Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


háát, fene tudja. alapvetően olyan ez a dolog,mint amikor a kókler amerikáról álmodozik,aztán ha mehetne, inkább nem megy. lustaság? földhözragadtság, vagy mindkettő? Ha valakinek van egy normális munkahelye, beállt életvitele, megvan mindene,amire szüksége van, minek menne el egy büdös városba hifit árulni, ahol minden szaros sarkon parkolódíjat kell fizetni, mocsok van, dugó,stb... Aztán a hifikerskedés nem egy nyugodt történet. Stresszes, mint minden "vállalkozás". A pénz is hol így, hol úgy csorog, de ami fontos dolog, hogy az embernek vannak rokonai is, akikkel esetleg fogllakozni kell néha. szal nem nagy dolog ez, vagyis innen nézve nem. onnan lehet igen. ... vagyis nagy dolog,mert megtiszteltetés, de egyelőre van akinek nem perspektíva. Lehet ha bazi sok pénzem lesz, hobbyból beállok a sorba, de amíg ebből kellene megélnem, addig én választom a kényelmes létet fizetett szabadsággal, nyugis munkakörrel a családom közelébe... már ha megengeded
 
ennyire egyszerű ez. de ha gondolod beprotezsállak no jó, nem. de látok egy-két tehtséget a fórumon(close, leva, blaki), akikkel lehetne mit kezdeni idővel. majd Koscsó Feri lecsap rájuk(ha fölfedezi bennük a tehetséget)

off
persze igaz, hogy nem fenékig tejfel a "menedzserek" sorsa sem, de mondjuk egy jó ügyvezető többek között éppen attól jó, hogy viseli és jól kezeli a stresszt, sőt a beosztotjai számára úgy adagolja, hogy az elviselhető legyen, de még kellő motiváló erő. Hogy valaki egy kényelmesebb, kiszámítható életet választ, azt megértem, de általában bennük nincsen ambíció és az ambíció nélküli embereket nem is kérik fel vezetői posztokra.
a tvshoppos stílusu emberkék egy átmeneti zavarodott környezetben persze érhetnek el rövid távú sikereket, de egy komoly cég, amelyik hosszú távra tervez, az nem ilyeneket keres, hanem olyat, akiben az alapos(!) szakmai ismereten túl vezetői képeségek és némi kereskedelmi véna is szorul
 
amúgy nem mondta neked senki, hogy a munka és a család között választani kellene. Most mondhatnám azt, hogy ebben az Országban néhány száz kilóméteresek a távolságok és akik ezeket nem tudják leküzdeni azoktól nagyobb feladatok elvégzését is hiába várják, de azt is, hogy egy működő család kötelékeit sem szakíthatja szét egy Debrecen Budapest távolság.
 
MIndez azonban tök felesleges, hisz aki ismeri revoxot az tudja, hogy szeret nagyot mondani és tudja helyén kezelni az ilyen kijelentéseket.
gordon314.fw.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


azért sincs jobb cuccom mert mindig elköltöm a pénzt cd-kre meg lemezekre
Ezt nagyon jól teszed, de a Wharfi cseréjével komolyat tudnál lépni...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: close652 »


csak egy vidéki zenehallgató vagyok.

és itt a vidéken van a hangsúly

inkább a zenén
azért sincs jobb cuccom mert mindig elköltöm a pénzt cd-kre meg lemezekre
system

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


csak egy vidéki zenehallgató vagyok.

és itt a vidéken van a hangsúly
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... Aztán a hifikerskedés nem egy nyugodt történet. Stresszes, mint minden "vállalkozás". A pénz is hol így, hol úgy csorog...
Ezzel nagyon egyet tudok érteni, de most nem fejteném ki az én érveimet.
 
ON
Beszéljetek erősítőkről szardobálás helyett, de inkább hallgassátok őket, mindenki jobban jár.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


nem értek se a hifihez, se a kereskedéshezcsak egy vidéki zenehallgató vagyok.

most áruljam el, mi alapján szúrom ki az arra alklamas embereket? még a végén, ha tényleg hifibótos leszek, az összes embert elhalásszák előlem
a hififórumok jó tehetségkutatók
könyvelők és nagymellű titkárnők ne jelentkezzenek. azok a posztok már beteltek
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: DDL »


NAD 3240PE lehet, hogy másnak a 3020 jön be, csak ha van lehetőséged érdemes meghallgatni.
Biztos attól is függ, hogy milyen zenéket hallgatsz, milyen a lánc többi tagja.

A NAD3240PE jobb, egyértelműen jobb masina a 3020-nál. De nem menőbb manó. A 3020 csupán azért lett annyira népszerű, mert újkorában (!) nem nagyon volt hasonló ár/minőség arányú masina a 100-150 angol fontos ársávban. Jobb hangúak voltak Mission Cyrus ONE, Audiolab 8000A stb. De ezek mind az ársáv fölső részén helyezkedtek el. A 3020 meg ippen 100 Font volt. A különbségből egy jó pick-up kijöhetett annó!
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: close652 »


nyugis munkakörrel a családom közelébe... már ha megengeded 
ennyire egyszerű ez. de ha gondolod beprotezsállak no jó, nem. de látok egy-két tehtséget a fórumon(close, leva, blaki), akikkel lehetne mit kezdeni idővel. majd Koscsó Feri lecsap rájuk(ha fölfedezi bennük a tehetséget)

??

én se értem teljesen
nem értek se a hifihez, se a kereskedéshez
csak egy vidéki zenehallgató vagyok.
system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: close652 »


itt van egy rossz kép a revi-féle lafayette-ről. mondjuk bemenet az nincs sok rajta  
nekem amúgy a 3020-nál jobban tetszik a mostani NAD-om, pont a mélyek miatt.

Én nem ilyet láttam. Miért neked milyen NAD-od van?

NAD 3240PE
lehet, hogy másnak a 3020 jön be, csak ha van lehetőséged érdemes meghallgatni.
Biztos attól is függ, hogy milyen zenéket hallgatsz, milyen a lánc többi tagja.
system

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


nyugis munkakörrel a családom közelébe... már ha megengeded 
ennyire egyszerű ez. de ha gondolod beprotezsállak no jó, nem. de látok egy-két tehtséget a fórumon(close, leva, blaki), akikkel lehetne mit kezdeni idővel. majd Koscsó Feri lecsap rájuk(ha fölfedezi bennük a tehetséget)

??

nem kell mögíjjedni
 
csak azt mondtam, majd ha embert keresel a céghez, lecsapsz a fiúkra. van bennük potenciál.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nyugis munkakörrel a családom közelébe... már ha megengeded 
ennyire egyszerű ez. de ha gondolod beprotezsállak no jó, nem. de látok egy-két tehtséget a fórumon(close, leva, blaki), akikkel lehetne mit kezdeni idővel. majd Koscsó Feri lecsap rájuk(ha fölfedezi bennük a tehetséget)

??

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


Nagyon hitelesnek tűnik, hogyha felkértek volna arra, hogy abból élj, amit szeretsz és amivel amúgy is az időd nagy részét töltöd, akkor inkább azt válaszd, hogy maradsz informatikus és guberált hifi kupec Debrecenben.

háát, fene tudja. alapvetően olyan ez a dolog,mint amikor a kókler amerikáról álmodozik,aztán ha mehetne, inkább nem megy. lustaság? földhözragadtság, vagy mindkettő? Ha valakinek van egy normális munkahelye, beállt életvitele, megvan mindene,amire szüksége van, minek menne el egy büdös városba hifit árulni, ahol minden szaros sarkon parkolódíjat kell fizetni, mocsok van, dugó,stb... Aztán a hifikerskedés nem egy nyugodt történet. Stresszes, mint minden "vállalkozás". A pénz is hol így, hol úgy csorog, de ami fontos dolog, hogy az embernek vannak rokonai is, akikkel esetleg fogllakozni kell néha.
szal nem nagy dolog ez, vagyis innen nézve nem. onnan lehet igen. ... vagyis nagy dolog,mert megtiszteltetés, de egyelőre van akinek nem perspektíva. Lehet ha bazi sok pénzem lesz, hobbyból beállok a sorba, de amíg ebből kellene megélnem, addig én választom a kényelmes létet fizetett szabadsággal, nyugis munkakörrel a családom közelébe... már ha megengeded
 
ennyire egyszerű ez. de ha gondolod beprotezsállak no jó, nem. de látok egy-két tehtséget a fórumon(close, leva, blaki), akikkel lehetne mit kezdeni idővel. majd Koscsó Feri lecsap rájuk(ha fölfedezi bennük a tehetséget)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


És a legendás Pioneer A400-al mi a helyzet ezekhez képest?
Ha érdekel a Pioneer hangja, meg tudod nálam hallgatni.

Köszönöm, sztem valamikor élni is fogok vele, ha ráérek! Alig hallottam még néhány készüléket! Elég nehéz ilyenkor ítéletet hozni, ehhez sok más készüléket, meg drótot is ismerni kéne, hogy az ember ki tudja szűrni ami őt érdekli.
 
 
OFFTOPIC:

Gordon! Szerintem vegyél vissza! Bármit is mondott revox, akkor sincs jogod így beszélni vele! Különben is, a fikázás nem érdekel itt senkit.

Off
 
frankie!
ama tur
 
látszik, hogy új emberek vagytok erre, mert hát ha komolyan gondoljátok, amit a fikázásról írtok, és hát miért ne gondolnátok azt, akkor revox a ti emberetek
nem egy topikot megtöltene csak az a revoxtól született hozzászólás, amit csak itt az AVX-en kitöröltek tőle (joggal!) a modik
sőt hát ő azért eléggé mozgolódik más fórumokban is, amíg ki nem tiltják
 
amúgy meg, már elnézést, lehet, hogy ti nem értettétek, de a személyeskedés, fikázás éppen revoxnál kezdődött most is. Tessék csak szépen visszaolvasni!
 
az pedig engedtessék már meg nekem, hogy ha valaki személyeskedik velem, bunkó módon, azt ne álljam meg szó nélkül!
gordon314.fw.hu

Avatar
ama tur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2007.06.10., vas. 13:13
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ama tur »


Anyázós topic viszont van
télleg?
upsz, sorry
mégsem én találtam fel a spa....
nade akkor mindennek megvan a helye!
az biztos, hogy sokat lehet itt tanulni a vitákból, nade komolyan, szerintem a legtöbben hiper profik vagyunk anyázásból, ócsárolásból, égetésből stb. (a kultúránk része sajnos )
én részemről csak ennyit szerettem volna hozzátenni, és ebben a "témában" ez volt az utolsó hozzászólásom ígérem!

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

Anyázós topic viszont van

Avatar
ama tur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2007.06.10., vas. 13:13
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: ama tur »


OFFTOPIC:

Gordon! Szerintem vegyél vissza! Bármit is mondott revox, akkor sincs jogod így beszélni vele! Különben is, a fikázás nem érdekel itt senkit.

EZZEL TELJES MÉRTÉKBEN EGYETÉRTEK!!
már párszor be akartam írni, de kiváncsi voltam, hogy mikor tűnik fel másnak.
ez nem csak Gordonnak szól!
Lenne egy építő javaslatom: akinek ilyen ambíciói vannak, az hozzon létre fikázás, vagy szardobálás néven egy topicot, és akkor akit nem érdekel, annak nem kell ezt olvasni, akit meg igen (mert erre is olvastam példát, és ezért nem a privit javaslom)
az bármikor követheti. Ott elmondhatnák az emberek egymásról a negatív véleményüket. itt pedig folytatódhatna az erősítő téma végre!
Tehát úgy gondolom, ha egy vita kezd eltérni a témától, akkor az nagyon nem ide való. végülis ezért más minden topic neve nem???
Tudom, most én is nem ide vágó témában mondok véleményt, dehát nincs ilyen topic;)
Bocsesz!

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: frankie- »


És a legendás Pioneer A400-al mi a helyzet ezekhez képest?
Ha érdekel a Pioneer hangja, meg tudod nálam hallgatni.

Köszönöm, sztem valamikor élni is fogok vele, ha ráérek! Alig hallottam még néhány készüléket! Elég nehéz ilyenkor ítéletet hozni, ehhez sok más készüléket, meg drótot is ismerni kéne, hogy az ember ki tudja szűrni ami őt érdekli.
 
 
OFFTOPIC:

Gordon! Szerintem vegyél vissza! Bármit is mondott revox, akkor sincs jogod így beszélni vele! Különben is, a fikázás nem érdekel itt senkit.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: frankie- »


itt van egy rossz kép a revi-féle lafayette-ről. mondjuk bemenet az nincs sok rajta  
nekem amúgy a 3020-nál jobban tetszik a mostani NAD-om, pont a mélyek miatt.

Én nem ilyet láttam. Miért neked milyen NAD-od van?

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »



szevasztok ismét

Megint eltévedtél pajti..
Ezek először is hangfalak, ez meg egy erősítő topic. ráadásul beszélgetős, nem adásvételes...
Kéne ezeknek nyitnod ott egy saját topicot...

...javíthatatlanok vagytok...
de jó értelemben mondom..
mea culpa.
látjátok én ehhez a fórum dologhoz nem értek, de nem ám..
 
akkor mindjárt nyitok valami topicot.. a múltkor sikerült csak nem emlékszem hogyan, de megoldom..
 
kösz
minden jót pajtikák
mindenesetre kisvizi-nek üzenem hogy ami az aláírásában van, miszerint ö pont monitorhangfalakat keres... nos, keressen meg.

jbl ügyben privi és mél ment ha minden igaz, de lehet többször is mert szarakodik az avx.

Avatar
hudomeld
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 10:10
Értékelés: -6

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hudomeld »



szevasztok ismét

Megint eltévedtél pajti..
Ezek először is hangfalak, ez meg egy erősítő topic. ráadásul beszélgetős, nem adásvételes...
Kéne ezeknek nyitnod ott egy saját topicot...

...javíthatatlanok vagytok...
de jó értelemben mondom..
mea culpa.
látjátok én ehhez a fórum dologhoz nem értek, de nem ám..
 
akkor mindjárt nyitok valami topicot.. a múltkor sikerült csak nem emlékszem hogyan, de megoldom..
 
kösz
minden jót pajtikák
mindenesetre kisvizi-nek üzenem hogy ami az aláírásában van, miszerint ö pont monitorhangfalakat keres... nos, keressen meg.
ami lehet magam készítek..
tanácsot és tapasztalatot szives adok át..
70/317 69 64

Avatar
hudomeld
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 10:10
Értékelés: -6

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hudomeld »


szevasztok ismét

Megint eltévedtél pajti..
Ezek először is hangfalak, ez meg egy erősítő topic. ráadásul beszélgetős, nem adásvételes...
Kéne ezeknek nyitnod ott egy saját topicot...

...javíthatatlanok vagytok...
de jó értelemben mondom..
látjátok én ehhez a fórum dologhoz nem értek, de nem ám..
 
akkor mindjárt nyitok valami topicot.. a múltkor sikerült csak nem emlékszem hogyan, de megoldom..
 
kösz
minden jót pajtikák
mindenesetre kisvizi-nek üzenem hogy ami az aláírásában van, miszerint ö pont monitorhangfalakat keres... nos, keressen meg.
ami lehet magam készítek..
tanácsot és tapasztalatot szives adok át..
70/317 69 64

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szevasztok ismét

Megint eltévedtél pajti..
Ezek először is hangfalak, ez meg egy erősítő topic. ráadásul beszélgetős, nem adásvételes...
Kéne ezeknek nyitnod ott egy saját topicot...

Avatar
hudomeld
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 10:10
Értékelés: -6

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hudomeld »


szevasztok ismét

az eddigi derültségekre és ahhoztartozó bocsánatkérésem közepette...előállok egy kicsit komolyabb hirdetéssel..
ismét van ami érdekelhet egy-két hifiőrültet..
most eladok 4db JBL Control 1-es monitorhangfalat új ára: ~25ezer per darab), 2db canton ergo r52 studio-monitor hangfalat (fekv:45 - 30000 Hz) új ár ~150euro per darab, és egy Canton Ergo AV 950 centersugárzót. új árát nem tudom pontosan de szerintem 30 körül..(de ezt inkább ti mondjátok meg mert tényleg nem tudom)
az egész egyben 50ezer. a cantonok külön 30ezer. a 4 jbl is külön 30ezer..
mi a véredényetek a dologról..? reálisan gondolkozom?

akit tényleg érdekel az minden infót megtalál a neten.
és ha kérhetem.. irjon nekem egy mail a hudomelkukact-onlineponthu-ra, mert ritkán tudok ide beugrani..
 
kösz
csumpesz
ami lehet magam készítek..
tanácsot és tapasztalatot szives adok át..
70/317 69 64

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


és kökény én tisztában vagyok azzal, hogy revox nem egy valós személy,
Pedig beszéltem vele telefonon
 
tök jó... már megint a fórum valóban minden 2x megy el...

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


és kökény én tisztában vagyok azzal, hogy revox nem egy valós személy,
Pedig beszéltem vele telefonon

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”