Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

alto írta:
2024.02.21., szer. 20:01
sutemenyx írta:
2024.02.21., szer. 17:07
Teljesen nem volt hibátlan a Graaf GM 20, amit vettem, ki kellett cserélni a csőfoglalatokat. Ez már időközben megtörtént, de most került fel az i-re a pont, mert megérkezett a szuper csőkészlet mindegyik tagja ma. Így került bele:
- zsiruj 6C33C-B válogatott quad
- zsiruj, komplett sleeve-ből való 4db feketeanódos Sylvania 6EJ7
- 2db szimmetrikus és 110%-os Gold Brand Sylvania 6922
IMG_0975.jpegIMG_0979.jpegIMG_0978.jpegIMG_0980.jpeg
A 6c33c csövek PP vagy PSE kacsolásban dolgoznak? Én imádtam ezek hangját a korábban forgalmazott Almarro erősítőimben, de ott sima SE módban 18 Wattot hozott, ami azért nem minden hangfalhoz elég.
Egyik sem. Cirklotron OTL. Nincs kimenotrafo. 25-30W asszem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

sutemenyx írta:
2024.02.21., szer. 17:07
Teljesen nem volt hibátlan a Graaf GM 20, amit vettem, ki kellett cserélni a csőfoglalatokat. Ez már időközben megtörtént, de most került fel az i-re a pont, mert megérkezett a szuper csőkészlet mindegyik tagja ma. Így került bele:
- zsiruj 6C33C-B válogatott quad
- zsiruj, komplett sleeve-ből való 4db feketeanódos Sylvania 6EJ7
- 2db szimmetrikus és 110%-os Gold Brand Sylvania 6922
IMG_0975.jpegIMG_0979.jpegIMG_0978.jpegIMG_0980.jpeg
A 6c33c csövek PP vagy PSE kacsolásban dolgoznak? Én imádtam ezek hangját a korábban forgalmazott Almarro erősítőimben, de ott sima SE módban 18 Wattot hozott, ami azért nem minden hangfalhoz elég.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Fody írta:
2024.02.21., szer. 19:22
Na és a hangja??!😁😁😁
Nemtudom, még járódnak a kínai csőfoglalatok. Korábbi tapasztalat szerint az sokat ront frissen. Amúgy van benne olyan is, mint amit asebestyen leirt. Legalabbis az eddig bent lévő 6N23P kicsit koszosabb hangja helyett most tisztábban szól. Azért a GB Sylvania mérföldeket ver a legtöbb ECC88 variánsra. A Sylvania driver pentodáktól meg azt várom az eddigi RFT-k helyett, hogy finomabb, krémesebb, zeneibb (ezt a kifejezest sokan szeretik) lesz a hang. Szoval összesegeben nagyobb felbontasunak de zeneibbnek kene majd lennie, ha benne lesz vagy 70-100óra.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Fody írta:
2024.02.21., szer. 19:22
Na és a hangja??!😁😁😁
Letisztultabb lett, frissebb, ropogósabb hang, felrakódásoktól mentes, eltűnt a zsíros basszus, a közepek 1-2 hajszállal javultak. :D
Mindjárt adok magamnak egy warningot. bocs.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fody »

Na és a hangja??!😁😁😁

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

A szervízelés folyamatában volt egy pont, amit megosztok, mert ilyet mindennap nem látni:
IMG_0204.jpeg
IMG_0205.jpeg
IMG_0206.jpeg
IMG_0207.jpeg
Graaf GM-20 a fürdőkádban. Megkapta a neki járó zsíroldó adagot. Sajnos mindig ez van, hogy több év vagy 10-20év után már tele vannak az ilyen készülékek rántotthús sütésből származó olajjal, emberi hajszállal, szőrrel, szempillával. Úgy meg nemannyira guszta szerelni valamit.
Utolsó képen a már megtisztított panel látható.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Teljesen nem volt hibátlan a Graaf GM 20, amit vettem, ki kellett cserélni a csőfoglalatokat. Ez már időközben megtörtént, de most került fel az i-re a pont, mert megérkezett a szuper csőkészlet mindegyik tagja ma. Így került bele:
- zsiruj 6C33C-B válogatott quad
- zsiruj, komplett sleeve-ből való 4db feketeanódos Sylvania 6EJ7
- 2db szimmetrikus és 110%-os Gold Brand Sylvania 6922
IMG_0975.jpeg
IMG_0979.jpeg
IMG_0978.jpeg
IMG_0980.jpeg
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

denesdr írta:
2024.02.08., csüt. 15:29
halfej1980 írta:
2024.01.14., vas. 08:28
Nem egészen :) MA Gold GX 200-at cserélnék, és én helyeztem kilátásba az 500SP és 501SP-t is.
Úgy tűnik mégis megtartod a GX-eket?
Megtartom igen. A Hegel-t már eladtam, és teljesen más irányba megyek. Vettem egy Arcam Avr10-et. Elvileg elég jól kalibrálható Dirac-kal. Egyébként tényleg elég jó stereora is. Szóval ilyesmi az irány. leborulok.gif

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

halfej1980 írta:
2024.01.14., vas. 08:28
Nem egészen :) MA Gold GX 200-at cserélnék, és én helyeztem kilátásba az 500SP és 501SP-t is.
Úgy tűnik mégis megtartod a GX-eket?

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 972

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rock60 írta:
2024.02.02., pén. 21:54
revox írta:
2024.01.27., szomb. 09:27

Ha messze van két ilyen relatíve kicsi doboz, az is lehet ludas. nálam, kb 4 méterről hallgatva a sokkal nagyobb dobozok 190-195cm távolságra vannak. ha ide áthozok kisebb dobozokat, kb 140cm teszem le őket. a Te dobozaidnak is kb 170cm távolság elég kelene legyen, hogy a sztereókép halkan is jó legyen.
Én a legnagyobb problémának a szekrények közelségét érzem, nem önmagában a bázistávolságot.
Ránézek és szinte hallom is, hogy brummog és összekuszálja teret... :smile49:
Nem kell ránézni...

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.01.27., szomb. 09:27

Ha messze van két ilyen relatíve kicsi doboz, az is lehet ludas. nálam, kb 4 méterről hallgatva a sokkal nagyobb dobozok 190-195cm távolságra vannak. ha ide áthozok kisebb dobozokat, kb 140cm teszem le őket. a Te dobozaidnak is kb 170cm távolság elég kelene legyen, hogy a sztereókép halkan is jó legyen.
Én a legnagyobb problémának a szekrények közelségét érzem, nem önmagában a bázistávolságot.
Ránézek és szinte hallom is, hogy brummog és összekuszálja teret... :smile49:

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

fererencz írta:
2024.01.27., szomb. 21:31
gomolalaci írta:
2024.01.27., szomb. 20:42
Szó sincs róla! Nincs loudness-es erősítésem!

https://en.wikipedia.org/wiki/Loudness
Nem is gondoltam, hogy lenne. De a Wikipédia link sem annyira az erősítő funkcióról szól, hanem az emberi hallás sajátosságáról.
https://www.karinthy.hu/home/grofandrea ... ysege.html

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fererencz »

gomolalaci írta:
2024.01.27., szomb. 20:42
Szó sincs róla! Nincs loudness-es erősítésem!

https://en.wikipedia.org/wiki/Loudness
Nem is gondoltam, hogy lenne. De a Wikipédia link sem annyira az erősítő funkcióról szól, hanem az emberi hallás sajátosságáról.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

fererencz írta:
2024.01.26., pén. 21:13
gomolalaci írta:
2024.01.26., pén. 20:45


Egy jó rendszernek kis hangerőnél is van mély hangja, amennyi kell. A hangnyomás nem helyettesítheti az ún. ,,ütős" basszust...
Az lenne tehát a jó rendszer, amiben "Loudness" funkció van? Szó sincs róla! Nincs loudness-es erősítésem!

800px-Lindos1.svg.png

https://en.wikipedia.org/wiki/Loudness
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Megnéztem megint. Azt nézem, van még ott egy kus hely. Húzd előrébb kb 10 centit a dobozokat és fordítsd jobban be
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

hellaflush0818 írta:
2024.01.27., szomb. 17:16
fererencz írta:
2024.01.27., szomb. 16:31
hellaflush0818 írta:
2024.01.27., szomb. 15:40

Most csináltam egy videót amit feltettem youtubera, tudom a bútort is cserélni kellene mert az sem ideális, de az is tervben lesz idén.
Hát, így youtube videó alapján nincs nagyobb gond, mint bármelyik hájgend rencer esetén, amit hasonló módon demóztak. :D
Sőt, ebből inkább azt vonnám le, hogy burjánzik a mély, felfelé meg apad minden. Valószínűleg félig helyesen, félig helytelenül?
Sajnos a videó nem adja vissza a valóságot, ahol ültem ott jó a mély de nem is az fáraszt igazából hanem a magas valamiért (talán mert túl 3D-s?!) ha becsukom a szemem nem igazán tudnék rámutatni, hogy honnan szól.
Most lemértem a szobát is...15.91m2, szóval lehet visszatérek majd valami kevésbé érzékeny polcsugárzókra mert szerintem sok ez ide.
osztom amit Ferenxz is ír. a videó alapjân itt nincs nagy baj, de a dobzok sajnos, így ebben az elhelyezésben, főleg a második zeneszámon hallatazik, higy "burjánzik". ez igazából lehetne orvosolni, ha valami módon ki lehetne abból a sarokból szabadítani a dobozt(ba oldalon), de megértem, ha nem tudod. a sztereója se ér teljesn ösze, ezt meg tudod próbálni egy kicsit ha befele forgatod a két dobozt még, lehet igazítana rajta. mivel elég nagy a távolság köztük, itt a direktsugárzást(hogy rád nézenk a frontlapok) érdemesebb lenne kicsit elfrodítani, hogy ne rád nézzenek, hanem eléd.
ami viszont nekem a videó alapján lejön, a hangsugárzód magasa kicsit külön életet él. az alja terjengós, a teteje szikár nagyon és gyors. lehet, ideális akusztikai környezetben ezek tudnak együtt dolgozni, de amíg a mélyeket fel nem szabadítod, nem biztos. hogy ez sikerülni fog.
a fiúk mondják az R2-t, ami tényleg egy jó hangú doboz, de ha azt is így berakod a sarokba, kb ugyanígy borul a sztereókép. sajnos a hifi egy könyörtelen játék :D nálam költözéskor az volt az első, hogy megrajzoltam, itt lesz a 2 hangfal és nincs ellenvetés, vagy maradok a régi házban :D szerencsére engem támogatnak ebben (bár a tegnap említett Rega Jurát már nem engedték megvenni, de nálunk már van hangfal a szekrényben is, ami "egyszer még biztos jó lesz valamire" :rolleyes:
Ha a beremdezésen nem tudsz variálni. akkor egy jobbképességű monitor megoldás lehet. Tegyél próbát a Quad 11, de inkább a 12L dobozokkal. de nem a mostani széria, hanem a 77-es, vagy 99-esből. Lehet, a mostani is jó, bár más magasakat kapott, ismeretlenül azokról nem tudok mit mondani, de 77 vagy 99 már van használtan és olcsón szokták adni. ára nem tükrözi a tudását!!!! mellesleg zongoralakkozott, ami egy prémium doboznál lehet 2-300ezer felár is :D

röviden és tömören, ott az a doboz fullad. de, ha egy olyan magas állványt szerzel monitorokhoz, ami a polc tetejéig felér, oda már tudsz tenni egy monitort, ami nem szorul be a polc oldala és a falak közé. cserébe a falak közelsége kicsit segíteni is fog, hogy testesebb hangja legyen. Más alternatíva lehet egy Rogers LS6, vagy egy-két számal kisebb, hasonló doboz (gondolom, ha az LS6 jó, akkor a kisebbek is. kérdés. nálad mi adja ki, bár ezeket érdemes kicsit hajtani, elég dögös dobozok). csak monitornál plusz költség az állvány...

de ne kapkodd el. nem veszett fejsze nyele ez a rendszer, itt akusztikai, elhelyezési probléma van rendesen...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

akos.milibak
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2022.08.18., csüt. 09:35
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: akos.milibak »

Snipi írta:
2024.01.26., pén. 11:46
hellaflush0818 írta:
2024.01.26., pén. 05:55
Sziasztok!
Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék tőletek kérni.
Szia!

Nem lévén műszaki ember (én) biztos nem mókolnék az erősítő állítgatásával és/vagy hangváltóval, hanem egyszerűen lecserélném valamelyik komponenst. Nos ez esetben a hangfalat. És pontosan tudom, hogy mire. Életem egyik (ha nem A) legjobb "budget" hangja (értsd kis pénzből jót) egy CA erősítő és egy Tannoy R2-es kis állóhangfal volt. Elképesztően muzsikált az árához képest.
Sajnos elég nehéz találni egyet talán nem is véletlenül. De ugyanez a doboz nagyon jól muzsikál régebbi Arcam (Alpha sorozat) modelljeivel is.
Beteszek (megpróbálok) egy képet róla, mert úgy tudom több féle Tannoy R2 is létezik, és így egyértelmű lesz, hogy én melyikre gondoltam.tannoyr2.jpg
Nekem egy Tannoy R2-m van egy Arcam Alpha 8-al és ez az első és utolsó hifi szettem, mert annyira meg vagyok elégedve vele.

hellaflush0818
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.09.19., vas. 09:58
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hellaflush0818 »

fererencz írta:
2024.01.27., szomb. 16:31
hellaflush0818 írta:
2024.01.27., szomb. 15:40

Most csináltam egy videót amit feltettem youtubera, tudom a bútort is cserélni kellene mert az sem ideális, de az is tervben lesz idén.
Hát, így youtube videó alapján nincs nagyobb gond, mint bármelyik hájgend rencer esetén, amit hasonló módon demóztak. :D
Sőt, ebből inkább azt vonnám le, hogy burjánzik a mély, felfelé meg apad minden. Valószínűleg félig helyesen, félig helytelenül?
Sajnos a videó nem adja vissza a valóságot, ahol ültem ott jó a mély de nem is az fáraszt igazából hanem a magas valamiért (talán mert túl 3D-s?!) ha becsukom a szemem nem igazán tudnék rámutatni, hogy honnan szól.
Most lemértem a szobát is...15.91m2, szóval lehet visszatérek majd valami kevésbé érzékeny polcsugárzókra mert szerintem sok ez ide.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fererencz »

hellaflush0818 írta:
2024.01.27., szomb. 15:40

Most csináltam egy videót amit feltettem youtubera, tudom a bútort is cserélni kellene mert az sem ideális, de az is tervben lesz idén.
Hát, így youtube videó alapján nincs nagyobb gond, mint bármelyik hájgend rencer esetén, amit hasonló módon demóztak. :D
Sőt, ebből inkább azt vonnám le, hogy burjánzik a mély, felfelé meg apad minden. Valószínűleg félig helyesen, félig helytelenül?
Nem szotkam hibázni.

hellaflush0818
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.09.19., vas. 09:58
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: hellaflush0818 »

revox írta:
2024.01.27., szomb. 09:27
ami még eszembejutott és játszhatsz vele, az a két hangsugárzó közti távolság és a beforgatásuk szöge.
ha messze van két ilyen relatíve kicsi doboz, az is lehet ludas. nálam, kb 4 méterről hallgatva a sokkal nagyobb dobozok 190-195cm távolságra vannak. ha ide áthozok kisebb dobozokat, kb 140cm teszem le őket. a Te dobozaidnak is kb 170cm távolság elég kelene legyen, hogy a sztereókép halkan is jó legyen. mert nem biztos. hogy a mélyekkel van gond, lehet a sztereó nem áll jól össze. a beforgatás is segíthet. régi aranymetszés, hogy a két hangsugárzó előlapra állított merőleges egyenes a hallgatási pocíció előtt metsze egymást. de ezt próbálgatni kell, nem kőbevésett.
amivel még lehet játszani a szoba csillapítása, az akusztika.
de segít az említett fotó és videó, hogy mások segíthessenek.

jó tologatást, legjobb. ha magad járod ki az utat, ami a nirvanába vezet :rolleyes:
Tologatni sajnos nem nagyon tudom őket, az egyik hangsugárzó már így is az ajtón van kb (le is kellett szerelnem az ajtót, hogy oda férjen) meg a faltól számítva 10cm-re vannak a doboz egyik sarkai, a másik sarkai pedig 16cm-re szóval annyira be vannak forgatva, hogy nagyjából rám nézzenek.
Rezgéscsillapítókat rendeltem már hozzájuk viszont pár hét mire megérkeznek, addig csak egy M6-os csavarokon pihennek ami alá öntapadós bútor tappancsokat helyeztem amik gumiból vannak.
Most csináltam egy videót amit feltettem youtubera, tudom a bútort is cserélni kellene mert az sem ideális, de az is tervben lesz idén.

[youtube]https://youtu.be/vR3POCOWbMs?si=DjIxMCYiMDgU9pxM[/youtube]

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

ami még eszembejutott és játszhatsz vele, az a két hangsugárzó közti távolság és a beforgatásuk szöge.
ha messze van két ilyen relatíve kicsi doboz, az is lehet ludas. nálam, kb 4 méterről hallgatva a sokkal nagyobb dobozok 190-195cm távolságra vannak. ha ide áthozok kisebb dobozokat, kb 140cm teszem le őket. a Te dobozaidnak is kb 170cm távolság elég kelene legyen, hogy a sztereókép halkan is jó legyen. mert nem biztos. hogy a mélyekkel van gond, lehet a sztereó nem áll jól össze. a beforgatás is segíthet. régi aranymetszés, hogy a két hangsugárzó előlapra állított merőleges egyenes a hallgatási pocíció előtt metsze egymást. de ezt próbálgatni kell, nem kőbevésett.
amivel még lehet játszani a szoba csillapítása, az akusztika.
de segít az említett fotó és videó, hogy mások segíthessenek.

jó tologatást, legjobb. ha magad járod ki az utat, ami a nirvanába vezet :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

fererencz írta:
2024.01.27., szomb. 07:18


Az erősítők hangerőpoti állásától függő frekimenetéről van bárkinek anyaga?
:rolleyes: olyat lehet nem fogsz találni :D. gondolom az enyémre célzol, de ott van a sung is :)
lehet az erősítőn kimérve nincs jelentős difi, de amit hallunk, eredőt ott lesz hiányérzet ilyen alacsony álláson.(mint a nyitó felvetés is erre pamaszkodik). de jogos, fogalamzzunk pontosan (bár itt nem éreztem fontosnak. ez a jelenésg már a videoton, orion időkben is bent volt a köztudatban :smile53: )

esti, csendes zenehallgatás nálam is él, de a félvezetős ampom 1,5Wattig tiszta A. a csöves meg teljes tartományban tiszta A. A TMP ANT erősítőmet passzolom, milyen kapcsolás, de azt is inkább feltekerem 11h-ra és a rákötött dvd jelszintjét veszem vissza, úgy jobban szól :smile53:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vazze »

Csak egy buta kérdés: mindkét hangfal fázishelyesen van az erősítőre kötve?
Ha véletlenül az egyik fordított polaritással lett összedugva az kb pont ilyen jelenséget okoz, hogy a mélyhangok megsemmisülnek.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fererencz »

diagnet írta:
2024.01.26., pén. 23:37


Nem. Az a jó rendszer aminek a hangja nem omlik össze a névleges terhelhetőség század részénél sem.
Az ilyen esetekben az emberi fül helyett a hangdoboz érzékenységével van a gond. Nem azzal amit ráírtak, hanem a benne lévő hangszóróik egymáshoz viszonyított eltéréseivel.
Ha egy rossz minőségű 100W terhelhetőségű hangfalat éjszakai hangerőn üzemeltetünk, akkor a mélysugárzó a tehetetlensége/előfeszítettsége és az elavult szerkezeti felépítése miatt egy bizonyos küszöbérték alatt meg sem mozdul.
Miközben a jóval könnyebb közép-magassugárzó már hallhatóan dolgozik. Lowend kategóriában ez máshogy nem oldható meg, különben a névleges terhelhetőséghez közelítve már elviselhetetlenül búgna, brummogna a doboz.
Ez teljesen logikusan hangzik, bár nem zárja ki a jelenséget, amit említettem.
Viszont, rövid hifis pályafutásom alatt még nem találkoztam olyan dobozzal (itt most nem számítom bele a szürke műanyag "egybehifit"), még a belépő, pártízezerforintos, 30+ éves kategóriában sem, ahol ezt éreztem volna. Pedig nekem nagy hobbim (kényszerből, de szerencsére tudom élvezni :D) az esti, igazán halk zenehallgatás.

Az erősítők hangerőpoti állásától függő frekimenetéről van bárkinek anyaga?
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12176
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

az jutott eszembe, neked az un angolos hangzás lehet ideális. amihez az erősítőd elvileg jó is lenne. nemrég volt itt az apróban egy Rega Jura(?) hangsugárzó. valahol 100alatt. Azzal lehet érdemes lenne próbálkozni. Debrecenben árulják, ha érdekel. esetleg elmegyek veled meghallgatni, ha elhozod az erősítődet. szerintem azzal közelebb kerülhetsz a célhoz. jó lehet a lentebb javasolt tannoy R2 is, de a Rega komolyabb kategória. drótok terén inkább sodorottat próbálj (de lehet ez avandam is az, nem ismerem. csak már hallottam a nevet) mondanám. hogy pl audio note AN-B(lehetőleg a sárga), de az már fizetős játék, meg nem is árulja senki. Esetleg, ha kalódik valahol Tiglon madzag. az is jó lehet, de érdemes a tápkábeleket is ilyenre cserélni. próbálkozhatsz még a hangsugárzó tüskéi alá valami vastagabb újságot, pl régi hifiMagazin tenni. az is jól csillapít, de a készülékek alátámasztása se elhányagolható. mindenképp valami lágyabb alátétezésre lehet szükséged. nyugodtan bepróbálhatsz a készülékek alá is valami vastag újságot (1cm legalább).
azt is meg kellene nézni, fázishelyesen vannak e bekötve a készülékek. ez egy ingyenes próba: 220-as csatalkozót kipróbálod szépen sorba minden készüléken, mindkét irányba bedugva. a rossz irányba zavarosab. hangkép és a sztereó.
hajrá
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”