Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
Zoli78
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2007.08.01., szer. 21:52
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Zoli78 »


Hello mindekinek!bowersandwilkins 704 eshez milyen avr erősítő a jó? KI milyet ajáln? Mi a véleményetek?

Hello
A Bowerek álltalában jol megvannak a: Rotel,Denon,Onkyo av erősitőkel
PD F30, Panasonic pt at 5000 / Oppo bdp95 / Lexicn rv5 / Jamo D600

Avatar
home
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2007.08.29., szer. 08:56
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: home »


Hello mindekinek!
bowersandwilkins 704 eshez milyen avr erősítő a jó? KI milyet ajáln? Mi a véleményetek?

Avatar
Zoli78
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2007.08.01., szer. 21:52
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Zoli78 »


Sziasztok!Van egy ONKYO TX-DS 898 INTEGRA erőlködőm.Elvileg lehetne az "agyát" frissíteni csak nem tudom,hogy van-e újjabb szofti és,ha van akkor azt hogyan lehetne rátenni az erőlködőre. Ha tudná valaki nagyon örülnék!
A segítséget előre is köszi!

Szia
Nos ha jol emlékszem csak a 989-est lehetet upgradelni és a külsöre vele megegyező Integra Research elöfokot,esetleg érdemes felhivni a szervizt ugyanis ök csinálták az upgradeket.
PD F30, Panasonic pt at 5000 / Oppo bdp95 / Lexicn rv5 / Jamo D600

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Most vettem egy régi Denon PMA-360 as erősítőt És nagyon tetszik...
Én most adtam el egy 320-t (ha péntekig vissza nem hozzák), szerintem is jó hangja van az árkategórián belül, nekem főleg a magasai tetszettek.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Hello ! Köszönöm Válaszaitokat Megtudtam amit eddig is gondoltam De a prospektusokban lévő adatok csak számitanak valamit , ? Azért annyi viszonyítási alapot csak figyelembe kell venni ! Most vettem egy régi Denon PMA-360 as erősítőt És nagyon tetszik... Persze elötte megnéztem az adatait, ami igen biztatóak voltak S nem is bántam meg ! Utóljára egy Technics SA-AX7 házimozis erőlködöm volt 2 hónapig - Ég és föld a kettő közötti zenei hangzás.. Tudom a mostani Denon se a CSÚCS de amig jobbat nem hallok addig ez is Megfelel.. Mivel nemvagyok egy Gazdag emberke

UI : A hangfalakkal akkor ugyan ez a helyzet Mindenképp meghallgatni !!?? (igen)

Pedig az SA-AX7 SZERINTEM kiemelkedően jó zenére a házimozicuccok közül, persze csak bi-ampba, ugyanis sztereóra be lehet állítani hogy a surround végfokokat használja mondjuk a mély meghajtására.

Avatar
mezehe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.10.24., szer. 16:22
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mezehe »


Hello ! Köszönöm Válaszaitokat Megtudtam amit eddig is gondoltam
De a prospektusokban lévő adatok csak számitanak valamit , ? Azért annyi viszonyítási alapot csak figyelembe kell venni ! Most vettem egy régi Denon PMA-360 as erősítőt És nagyon tetszik... Persze elötte megnéztem az adatait, ami igen biztatóak voltak S nem is bántam meg ! Utóljára egy Technics SA-AX7 házimozis erőlködöm volt 2 hónapig - Ég és föld a kettő közötti zenei hangzás.. Tudom a mostani Denon se a CSÚCS de amig jobbat nem hallok addig ez is Megfelel.. Mivel nemvagyok egy Gazdag emberke

UI : A hangfalakkal akkor ugyan ez a helyzet Mindenképp meghallgatni !!?? (igen)

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyelőre ideiglenesen csak úgy tudtam elhelyezni a dolgaim, hogy gyakorlatilag a két hangfal közrefogja az erősítőt és rajta a cd lejátszót, van vagy 3 centi köztük. Legalább 1 hónapig így is marad a dolog, lehet ebből vmi gond?
Nyugi. Nem lex semmi baj, hacsak meg nem süketülx, a tul közeli hallgatozástol.

Avatar
Orgi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2006.09.19., kedd 20:08
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Orgi »

Offtopic, de nem találtam olyat, ahová beférne Új helyre költöztem és az eddigi ideális zenehallgatási lehetőségeim roszabbra fordultak (hangerő tekintetében végérvényesen ). Egyelőre ideiglenesen csak úgy tudtam elhelyezni a dolgaim, hogy gyakorlatilag a két hangfal közrefogja az erősítőt és rajta a cd lejátszót, van vagy 3 centi köztük. Legalább 1 hónapig így is marad a dolog, lehet ebből vmi gond? Dyno 1.1, Korsun KS-99, Arcam Alpha 8SE az alanyok. Sajnos az állványom és a hangfalállványok elhelyezésére egyelőre nincsen mód, de ez csak ideiglenes megoldás...
Dynaudio Contour 1.1 Korsun KS99 Xindak FS-2

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Sziasztok!
Van egy ONKYO TX-DS 898 INTEGRA erőlködőm.Elvileg lehetne az "agyát" frissíteni csak nem tudom,hogy van-e újjabb szofti és,ha van akkor azt hogyan lehetne rátenni az erőlködőre. Ha tudná valaki nagyon örülnék!
A segítséget előre is köszi!

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: simi »


A High END vágja a magasakat. Benne van a nevében.
...meg a kuncsaftok pénztárcáját.
Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sziasztok ! Valaki tudna segíteni ? Érdekelne Mitől AODIOFIL vagy HIGH END az erősítők be sorolása Főleg Műszaki paraméterek érdekelnének. (mint torzítási %... egyebek) Mert meghallgatás az körűlményes dolog.. Köszi
A gyártóknak az az érdekük, hogy minél több készüléket tudjanak eladni, minél kevesebb ráforditás mellett, hiszen akkor legnagyobb a profit. Ezért olyan műszaki paraméter együttest szabványositottak, amelyet elég könnyű teljesiteni, lehet rá hivatkozni, hogy az adott készülék tudja, szinte sugallja, hogy akkor az jó.
Viszont vannak olyan mérési módszerek, amelyeknek már nem olyan könnyű megfelelni, mérni is drágább és körülményesebb, és elég sok elektronika elvérezne egy műszaki összehasonlitó teszten, ami sem a gyártóknak, sem a kereskedőknek nem érdeke. Persze ezeken a méréseken kivül is lehetnek olyan tényezők, amelyek szinte (vagy egyáltalán) nem mérhetők, és mégis hallható különbségeket idéznek elő, ezeknél a hallgatási gyakorlat, izlés, egyéni szociális problémák is befolyásolhatják értékitéleteinket.
tetszik ,nem tetszik, hallgatás alapján célszerű eldönteni, kinek milyen zenehallgató cucc a megfelelő.
Adatlap alapján vennél-e kocsit, anélkül, hogy beleülnél?
Vagy a legjobb haver ajánlása elegendő, igaz 20 cm-rel ás 20 kg-mal kisebb mint te?

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megproxálom walamennyire tisztába tenni a fogalmakat.
 
Anno az 50-es éwekben kezdtek elterjedni a sztereo kéxülékek.
Elöxör még egybe épitettek csomo dolgot. Recewier, azaz rádios erölködök woltak esetenként öxxeépitwe wagy magnowal, wagy lemezjáccowal.
Mostanában mjuzikcenternek newezik e kategoriát, és olyan is.
Aztán a mérnökök, marketingesek kezdtek rájönni, h nem jo, ha egybe raknak mindent, ezért külön rakták az erölködöket, LP-t, magnot, stb.
Aztán már kezdték xétxedni az erölködöket is külön komponensekre és rájuk irták, h higt fidelity, azaz magas hangzáshüség.
Aztán woltak olyan cégek, amik nagyon drága alkatréxekböl épitkezwe, mindent külön komponensbe épitwe csináltak elö, wég fokokat, meg minden egyebet. Külön Phonot és perxe külön dobozos tápokat.
Azt perxe ezeket mán igen nehéz überelni, a specifikáciot mexxe teljesitik és nagyon drágák.
Ezekre találták ki a high-end newet.
 
Xal ha wexel egy olyan erölködöt, cd játékost amit nem xokwányos MM, Saturn, Tesco, stb boltban árulnak, hanem kisebb darabxámban kereskedök, de még megfizethetö áron, azt tekinthetjük HI-FI-nek, mig más kereskedök nagyondrága, esetenként millionál jowal felett/készülékáron forgalmazott termékeket lehet tekinteni High-End-nek.
 
Hangilag perxe átjárhatoak a határok, de az igazán drágákat nem lehet elérni olcso komponensekböl.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Igazából az zavar, volt egy pár erősítőm de mind máshogy szólt más tónusban mint magas mint mély a hangfalaknál is hallottam a külömbségeket ! s ezért kérdeztem Mert ha nincs adatkorlát, akkor vehetek bármiet !! Ha tetszik s asztiszem ez már HIFI :-(

Adja magát a kérdés: Melyiknek örülnél jobban? Egy Neked tetsző produkciót nyújtó HiFi erősítőnek, vagy egy HighEndnek titulált, de kevésbé megnyerő készüléknek? Direkt nem írtam konkrét példákat, pedig lehetne bőven.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: frankie- »


a mért adatok alapján voltak osztájozva hanem hallás után akkor nagyon nehéz eldönteni kinek mi az Audiofil ! Vagy a High-End !
A High END vágja a magasakat. Benne van a nevében.

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: simi »


Talán egy hasonlattal:
Kizárólag prospektusban publikálható műszaki adatok alapján semmi külömbség nincs egy Daewo, vagy egy BMW 1; 1,6-os között.
Pedig 1000 km-et levezetve mecsoda differencia...
Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Avatar
mezehe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.10.24., szer. 16:22
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mezehe »


Igazából az zavar, volt egy pár erősítőm de mind máshogy szólt más tónusban mint magas mint mély a hangfalaknál is hallottam a külömbségeket ! s ezért kérdeztem
Mert ha nincs adatkorlát, akkor vehetek bármiet !! Ha tetszik s asztiszem ez már HIFI :-(

Avatar
mezehe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.10.24., szer. 16:22
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mezehe »


Akkor a 0.1%-os torzitás is Audiofil ? Ha szép a hangzása (TERES)?
Mert olvasgattam sok helyen,de nem elég helyen,Dicsérik ezt -azt amikor megnézem az adatait az adott erősítőnek látom nem is JÓK !! Mint Dinamika (95dB) Torzítás (0.03%)
ezt az értékeket sok egyszerűbb erősítő is tudja hozni. Akkor minek olyan drága készülék ?? A márka miatt ! A régebbi német magazinokban voltak kategoria besorolások ! Mert ha nem a mért adatok alapján voltak osztájozva hanem hallás után akkor nagyon nehéz eldönteni kinek mi az Audiofil ! Vagy a High-End !

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: richies »

es marketing
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Sziasztok ! Valaki tudna segíteni ? Érdekelne Mitől AODIOFIL vagy HIGH END az erősítők be sorolása Főleg Műszaki paraméterek érdekelnének. (mint torzítási %... egyebek) Mert meghallgatás az körűlményes dolog.. Köszi 
Erre nincs ilyen wálax...

Ez inkább misztikum, mint technikai paraméter kérdése.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok ! Valaki tudna segíteni ? Érdekelne Mitől AODIOFIL vagy HIGH END az erősítők be sorolása Főleg Műszaki paraméterek érdekelnének. (mint torzítási %... egyebek) Mert meghallgatás az körűlményes dolog.. Köszi
Erre nincs ilyen wálax...

Avatar
mezehe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.10.24., szer. 16:22
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mezehe »

Sziasztok ! Valaki tudna segíteni ? Érdekelne Mitől AODIOFIL vagy HIGH END az erősítők be sorolása Főleg Műszaki paraméterek érdekelnének. (mint torzítási %... egyebek) Mert meghallgatás az körűlményes dolog.. Köszi

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Acme »


Dali Ikon - H/K párosítás klasszikus, nekem mégsem jött be. A H/K árából a Bigi által ajánlott francia erősítő sokkal jobb választás. Egy olcsó csövessel is próbáld ki (pl. Fountek 3500), jól kompenzálják egymást! Saját tapasztalat beszél belőlem, nem mende-modnák!  
Ennyiért inkább Adwance MAP 105 integráltat...
112e brutto az ára.

Köszi mindkettőtöknek
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
aks
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.11.05., hétf. 22:23
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: aks »


Ide is bekérdezek, hátha jön építő jellegű kritika/vélemény:
 
Sziasztok!
 
Egypár hozzáértő szakember vagy lelkes amatőr véleményét szívesen meghallgatnám így vásárlás előtt:
 
Szóval egy erősítőt és mellé egyelőre csak két front hangfalat szeretnék vásárolni, nagyjából 150-150 ezer forint van rá.
80%-ban zenét hallgatnék velük, és csak kb. 20%-ban néznék filmet. Tehát fontos, hogy a zenei élmény legyen nagyon jó.
A center és háttérsugárzókat majd csak később venném meg a rendszerhez.
 
Az erősítők terén a Denont, hangfalak terén pedig talán a JBL-t, Dali-t, Rubicon-t preferálom, de nyitott vagyok minden véleményre, ötletre.
Ha valaki leírná a véleményét, vagy esetleges tapasztalatait azt előre is köszönöm.
 
Amire én gondoltam:
Denon AVR-1908 (150k - ebbe eléggé beleszerettem, Denon erősítőm volt eddig is, semmi probléma nem volt vele, valszeg maradok a márkánál...)
hozzá
JBL E80 (120k) vagy Dali Concept 8 vagy Dali Ikon 5 (mondjuk ez már 170-180k ami kiesik a 300-as keretből)
 
Negatívés pozitív kritikát is elfogadok
 
 
Végül pedig, ha valaki hasonlított már össze JBL, Dali és Rubicon hangfalakat és van konkrét véleménye/élménye, ne tartsa magában!! (Főleg a DALI érdekelne, mert azokat még nem hallottam élőben)
 
Üdv!
 
(Ja igen, ha valaki más szettet javasolna ennyi pénzért zt is szívesen veszem!)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Dali Ikon - H/K párosítás klasszikus, nekem mégsem jött be. A H/K árából a Bigi által ajánlott francia erősítő sokkal jobb választás. Egy olcsó csövessel is próbáld ki (pl. Fountek 3500), jól kompenzálják egymást! Saját tapasztalat beszél belőlem, nem mende-modnák!

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dali-soknál már kéárdeztem, de hátha itt is kapok jó tippet: 
Dali Ikon 6-oshoz milyen erősítőt ajánlanátok jó szívvel? Kizárólag CD sztereó használatra.
 
Az ár első körben másodlagos

Ennyiért inkább Adwance MAP 105 integráltat...
112e brutto az ára.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”