Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: arn »


Üdv Bóta József! 
Nem ragaszkodok én a bowerekhez de halottam egy régi DM301 -es darabot (ha jól emlékszem) volt biztos 20 éves de nagyon tetszett a hangja egy DENON PMA700V vel ment, de ugyebár az nem távos.
Na mindegy az az érdekes ebből nekem is az onkyo a legszimpatikusabb mert hallottam már integra 8015 ös model nagyon tetszett kicsit keményebb volt a denonnál igaz, de ugyebár az sem távos.
Milyen hangfalat ajánlanál az onkyo 9711 integrához.?
Clarus jó lenne hozzá?
Bár tudom a Calruszt azért szarják szapulják mert sokak szerint SAL hangszoró van benne amit azért én sem hiszek el, mert már hallotam is Clarus Callisto frontot és egyátalán nem úgy nézett ki mintha gagyi lenne.
Egyébként az az érdekes aki pont a yamit ajánlotta mert nagyon szép hangja van az épp az onkyo 9711-re mondta hogy audiofilebbet kellene keresni.
És erősítőbe mit ajánlanál ami távos?
A sony ha jól emlékszem 8 év körüli...
Üdv.:RACPOWER

szvsz kicsit meredek regi tipus alapjan meghatarozni vmit... vagy egyaltalan egy termek alapjan altalanositani a marka minden termekere. plane manapsag

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Biztosan mind IC-s?
...erre azért helyedben nem vennék mérget.
Az én szar onkyo 601-ben is 6 pár végtranyó van.
Igaz nem szól olyan szépen sztereóban mint egy jó integrált sztereó, dehát melyik AVR ilyen, legfeljebb ami 1 millát súrolja de még lehet ott is lenne kivetnivaló.
A NAD310 sajnos nem távos és én ehhez egyszerűen ragaszkodom, de szerintem nemcsak én vagyok egyedül ennyire "megszállott" ebben a kérdésben.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nawazze! Most tettek be az aproba egy NAD 310-et. Annál jobbat nehezen kapsz ilyen olcson!
Wixont nem táwos, de a NAD egyik legjobb erölködöje.
 
A Roxan ojan pl kuwajo hozzá.
Itt Pesten is tok egy eladot olcsobban, mint az itt hirdetett.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Onkyo nem tud jo erölködöket. Eccerüen nem és kéx.
A többihez wolt mán xerencsém az idök folyamán.
Gondolom, h amiota haxnáltam öket, azota csak romlottak. Azaz olcsobbitottak a gyártáson. Már nem tranyos, hanem ic-s wégfokok wannak bennük.
Azokrol sok jot nem tok mondani. Eccerüen a technologia miatt nem lehetnek jok.
Ugyanis a fizikát nem lehet megbaxni. Átbaxni csak és kizárolag a luzereket lehet. Mint téged pl.
Ez nem baj, csak ne hirdetnéd fennen, h én akarlak átwágni, h wegyél wmi régi és jot. Oxt lehetöleg ne táwosat.
Me az is pizbe kerül, azt wagy korrekt, akko kuwadrága, wagy belexol a hangzásba.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Köszi a véleményt.
...ilyeneket várok még természetesen nem azt hogy akkor csakis az onkyo, hanem hogy ki hogyan vélekedik az alábbi "versenyzőkkel" kapcsolatban.
De hát mondhatom én ezt Biginek, Ő csak elintézi annyival hogy ezek mind szarok.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


RACPOWER!
nem idézek be 1 oldalt, az előzőre reagálnék.
Én adtam el bower 603s3-at a Callisto miatt. Más a hangzása mondjuk. A Callistonak kevesebb mélye van, illetve pontosabb , nem búgós, hanem megfogott, tiszta közép, és szép-egyeskenk sok magassal, de az tiszta. Azt rótták hibának, hogy kicsit kemény a hangja, meg persze nem tökéletes, lehet benne találni hibát. A régi Bowerek jók voltak, de az újak csak a 7-es szériától hallgathatósk nekem.
De mivel ez erősítő topik: az Onkyok jók sztem, nekem is volt még intgráltban gondolkoztam. A Sony Es szériából sem mind jó, hallani kéne, én csak nagyobbat hallottam, s nekem is komolyabb végfok van az Espritből.
Sztem a nad nem a te erősítőd az általd írott kritériumok alapján, mert kicsit melegebb hangú, brummogósabb.
Naim-ZU

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Üdv Bóta József!
 
Nem ragaszkodok én a bowerekhez de halottam egy régi DM301 -es darabot (ha jól emlékszem) volt biztos 20 éves de nagyon tetszett a hangja egy DENON PMA700V vel ment, de ugyebár az nem távos.
Na mindegy az az érdekes ebből nekem is az onkyo a legszimpatikusabb mert hallottam már integra 8015 ös model nagyon tetszett kicsit keményebb volt a denonnál igaz, de ugyebár az sem távos.
Milyen hangfalat ajánlanál az onkyo 9711 integrához.?
Clarus jó lenne hozzá?
Bár tudom a Calruszt azért szarják szapulják mert sokak szerint SAL hangszoró van benne amit azért én sem hiszek el, mert már hallotam is Clarus Callisto frontot és egyátalán nem úgy nézett ki mintha gagyi lenne.
Egyébként az az érdekes aki pont a yamit ajánlotta mert nagyon szép hangja van az épp az onkyo 9711-re mondta hogy audiofilebbet kellene keresni.
És erősítőbe mit ajánlanál ami távos?
A sony ha jól emlékszem 8 év körüli...
Üdv.:RACPOWER

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »

Nekem nem tűnik túl lágynak, de ez csak az én rendszerem, nem tudom másnál milyen lenne, a hangfalamnak is alu dómja van. Az alapváltozathoz képest már ez is egy második frissítes. Mindenesetre nekem nagyon hosszútávra hallgatható a hangja, de mégsem túl unalmas. A mélye nem elég megfogott talán, és egyéb helyeken is biztos bele lehet kötni, de tökéleteset messze nem adnak ennyi pénzért. Az más kérdés hogy szebbet és praktikusabbat már többért se nagyon (galériamban vannak képek) de ez nem szempont csak olyan készülék fétisisztáknak mint én.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Még mindig szeretném a segítségeteket távos integrált sztereón vásárlásához.az alábbi két típusokat találtam használtan és újonnan ami távos van rajta magas mély hangszinszabályzás és esetleg loudness:
 
Onkyo INTEGRA A-9711 (használt) 50 Eft
SONY TA-F690ES (használt) 60 E Ft
NAD C325BEE (új) 90 E Ft
Cambridge Audo Azur 640V2 (új) 90 E FT
Yamaha AX-890 (használt) 60 E Ft
 
elsősorban pop zenét hallgatok ami épp a rádióban megy, de néha celine dion enya és vangelist is.
...még nincsen de valószinű bower 602 S3 vagy 603-as S3 hangsugárzókat hajtanék vele 18-20nm-en, sajnos panelba.
MElyiket ajánlanátok a fent felsoroltak közül?
Denonokat keresgéltem de ami nekem kéne az vagy nincs eladó vagy nem tetszik, yamik hangja nem jön be, bár állítólag ez a 890-es nem egy kiabálós típus mint a Yami AVR-ekre jellemző hanem elég kifinomult audiofil hangja van, H/K-t meg sajnos nem hallottam még.
Ami fontos hogy nem a teljesítmény érdekel mert úgyse tudom kihaszálni, hanem hogy részletező ugyankkor feszes (nem búgós, brummogós) basszusa érthető közép csillingelő magasa, szép sztereó tere vagy kinek hogy tetszik színpada legyen.
Igaz eddig 50-60E ft -os kategóriában keresgéltem, de deirekt betettem egy két újat is NAD és a Cambridge hogy jobban megérné inkább azokkal foglalkoznom, mint a többi használttal.
A helyzet az hogy 50-60 nál nem nagyok akarok többet adni érte de mivel hosszútávra gondolkodom (min. 10 év), és mivel nem vagyok egy ilyen cserélgetős eladom veszek másikat típus ezért ha kell adok érte 2x annyit csak akkor az "tartson" már be egy jó darabig.
Előre is kössz a pozitív és negatív véleményeket. 

off: az általad leírt hangzás Bower sugárzókkal szinte kivitelezhetetlen sztem. Biztos, hogy azt akarsz?
on: a cmabridge-nek nincs elég mélye sztem, a Yamaha felejtős. A Nad újonnan szinte verhetetlen ennyiért, de használtan ennyiért jobbat lehet kapni.
A Sony mikori darab?
Én ezek közül az Onkyora szavaznék.
Naim-ZU

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: arn »


Köszi.Nem túl lágy a marantz?Énis szemeztem vele, de attól félek, hogy 'lágy' lesz. Tudom, hallgatózni kéne, csak az idő...De gondolom lágyabb mint az MF, nekem meg vegyes zenére kéne.
az mf allitolag eleg sokat valtozott jellegre is az egyes verziok kozott.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Germinator
Most hírdetnek a hificittyen A3-at 170-ért

Én a Marantz PM17 mk2 "M" -eket is megfontolnám, szintén ugyanennyiért hirdetik őket, csak ÚJONNAN (valami nepperbanda, ott vettem én is).
 
(jól leesett az ára a valamikor 450-ről, most már elérte az "ennyiért nagyon korrekt" szintet szvsz.)


Köszi.Nem túl lágy a marantz?Énis szemeztem vele, de attól félek, hogy 'lágy' lesz. Tudom, hallgatózni kéne, csak az idő...De gondolom lágyabb mint az MF, nekem meg vegyes zenére kéne.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ezért megyek én is a füles irányába. Lásd a canopusos topicot ahol nekem is estek, szerintem most oktalanul.

OFF:
 
Ez a hátulütője a fórumos hirdetési rendszereknek, a sok firtatás, meg kötözködés (persze baráti alapon). Én nem szeretem. *
 
A fülesből nekem kijut rendesen a melóhelyemen, egész nap nyúzom, ha úgy adódik, sajnos otthon már nem hiányzik, és rendesen helyhez is köt, de azért ad egy lehetőséget az elmélyült, meghitt zenehallgatásra, mások zavarása nélkül. Még filmet nézni is jólesik néha vele, sok apró részletet megmutat.
 
Viszont egy jó füles erősítő nem árt hozzá...
 
*legalábbis nem nyilvánosan, max pü. szintjén

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hetente egyszer, lelép a család, olyankor élvezkedem. Esetenként még belefér némi vadulás, de alapjában véve, igen, kihasználatlan. Ez az én nagy bánatom, azóta is keresem az új hobbit, csak még semmi nem fogott meg eléggé. (kivéve az autók talán)
Ezért megyek én is a füles irányába. Lásd a canopusos topicot ahol nekem is estek, szerintem most oktalanul.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »



amit Te művelsz az a "night mode" dinamika kompresszió manuálisan


 
Nem mondod!
 
A hozzászólásod második felében meg is válaszoltad: ha normális körülmények közöt tudnál zenét hallgatni (megfelelő dinamikával, hangerővel) akkor teljesen felesleges lenne a táv.
 
Gyűjtök is az új házikóra. Pl. egy olyanra ahol már nekem is lesz beleszólásom, mi hogy és hol legyen. Már csak várni kell 4-5 évet. :kiraly:
 
Ha meg nem tudsz megfelelő körülmények között, akkor nem a táv a felesleges, hanem a messze kihasználatlan minőségi muzsika rendszer.
 
Hetente egyszer, lelép a család, olyankor élvezkedem. Esetenként még belefér némi vadulás, de alapjában véve, igen, kihasználatlan. Ez az én nagy bánatom, azóta is keresem az új hobbit, csak még semmi nem fogott meg eléggé. :vazeg: (kivéve az autók talán)
 
Amúgy persze lehet jó minőségű távos erősítőket venni, de nem olcsók. Ami olcsó az pedig nem feltétlenül audiofil kialakítású.
 
Végülis csak attól függ, mit veszünk jó minőségűnek, és olcsónak, és mik az igényeink.
Én pl. most már csakazért sem akarok soha lemondani bizonyos kényelmi funkciókról és egy bizonyos "igényességi" szintről még az esetleges jobb hangminőségért sem. De ezt mi már azt hiszem kibeszéltük priviben.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »


Germinator
Most hírdetnek a hificittyen A3-at 170-ért

Én a Marantz PM17 mk2 "M" -eket is megfontolnám, szintén ugyanennyiért hirdetik őket, csak ÚJONNAN (valami nepperbanda, ott vettem én is).
 
(jól leesett az ára a valamikor 450-ről, most már elérte az "ennyiért nagyon korrekt" szintet szvsz.)

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Tscamit Te művelsz az a "night mode" dinamika kompresszió manuálisan


Ezt nekem is mondtad már.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Basszus, szerintem a táv alap. Nekem legalábbis.  
Csak hogy egy életszerű példát mondjak:
 
Éjjel filmet nézek a sztereó rendszeremen (mert akkor van rá időm, és mert szeretek filmeket nézni), mi történik ilyenkor:
 
A filmben beszélnek. Én pedig érteni szeretném a párbeszédeket, tehát feltekerem a hangerőt - mert ugye szar sztereó rendszeremen nincs center hangfal amit külön felhangosíthatnék.
 
Jön egy "robbanásos" rész (megesik az ilyesmi), gyorsan letekerem a hangerőt - hiszen muszáj, mert nem akarom hogy a gyerek/feleség felébredjen, meg a szomszédokat se akarom zavarni. (a szoba nem jól hangszigetelt, nincs ajtaja, satöbbi, elsírtam már pár helyen).
 
Namost épp elég baj ez így, de ha fel is kell ugrálnom hozzá kétpercenként, akkor végképp t*k*nszúrom magam.
 
Ha lenne egy független szobám, jól elzárva, akkor konstans hangerőn nyomatnám végig, és kevéssé érdekelne ez a probléma. De nincs.
 
Nos ennyi. Csak próbáltam érzékeltetni hogy néha nem árt a táv és nem feltétlen lusta dög akinek szüksége van rá. :kiraly:

Basszus mintha csak magamat látnám!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Tsc
amit Te művelsz az a "night mode" dinamika kompresszió manuálisan
 
A hozzászólásod második felében meg is válaszoltad: ha normális körülmények közöt tudnál zenét hallgatni (megfelelő dinamikával, hangerővel) akkor teljesen felesleges lenne a táv.
Ha meg nem tudsz megfelelő körülmények között, akkor nem a táv a felesleges, hanem a messze kihasználatlan minőségi muzsika rendszer.
 
Amúgy persze lehet jó minőségű távos erősítőket venni, de nem olcsók. Ami olcsó az pedig nem feltétlenül audiofil kialakítású.
 
Germinator
Most hírdetnek a hificittyen A3-at 170-ért
gordon314.fw.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mennyibe kerül mostanság egy MF A3, MF A3.2, MF A3.5? ( használtan)

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Pedig én távosat szeretnék mindenképpen a korábban felsorolt kényelmek miatt, nem fogok állandóan a potihoz ungrándozni

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Vazze, itten sztereó erölködőkről van szó, azon zenét kell hallgani, állandó hangerőn. Mozizni házimozin kell, ahhoz meg van táv   
Akkor már csak azt kell megoldani, hogyan cserélgessem a két rendszert a szobában, feltűnésmentesen, gyorsan.

Hja kérem, az élet nem egy habostorta :kiraly:
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »


Vazze, itten sztereó erölködőkről van szó, azon zenét kell hallgani, állandó hangerőn. Mozizni házimozin kell, ahhoz meg van táv :kiraly:
Akkor már csak azt kell megoldani, hogyan cserélgessem a két rendszert a szobában, feltűnésmentesen, gyorsan.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »


Te Bigi, a te erölködődhöz véletlenül nincs táv?

Ha véletlen van, akkor viszont azonnal megsemmisíteni tessék! :smile19:

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Még mindig szeretném a segítségeteket távos integrált sztereón vásárlásához.az alábbi két típusokat találtam használtan és újonnan ami távos van rajta magas mély hangszinszabályzás és esetleg loudness:
 
Onkyo INTEGRA A-9711 (használt) 50 Eft
SONY TA-F690ES (használt) 60 E Ft
NAD C325BEE (új) 90 E Ft
Cambridge Audo Azur 640V2 (új) 90 E FT
Yamaha AX-890 (használt) 60 E Ft
 
A helyzet az hogy 50-60 nál nem nagyok akarok többet adni érte de mivel hosszútávra gondolkodom (min. 10 év), és mivel nem vagyok egy ilyen cserélgetős eladom veszek másikat típus ezért ha kell adok érte 2x annyit csak akkor az "tartson" már be egy jó darabig.


Kuwára nem értem, h minek a táwos erölködö?
Hangositani a CD-n is tucc!
Akko minek?


Te Bigi, a te erölködőd véletlenül nem távos?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Basszus, szerintem a táv alap. Nekem legalábbis.  
Csak hogy egy életszerű példát mondjak:
 
Éjjel filmet nézek a sztereó rendszeremen (mert akkor van rá időm, és mert szeretek filmeket nézni), mi történik ilyenkor:
 
A filmben beszélnek. Én pedig érteni szeretném a párbeszédeket, tehát feltekerem a hangerőt - mert ugye szar sztereó rendszeremen nincs center hangfal amit külön felhangosíthatnék.
 
Jön egy "robbanásos" rész (megesik az ilyesmi), gyorsan letekerem a hangerőt - hiszen muszáj, mert nem akarom hogy a gyerek/feleség felébredjen, meg a szomszédokat se akarom zavarni. (a szoba nem jól hangszigetelt, nincs ajtaja, satöbbi, elsírtam már pár helyen).
 
Namost épp elég baj ez így, de ha fel is kell ugrálnom hozzá kétpercenként, akkor végképp t*k*nszúrom magam.
 
Ha lenne egy független szobám, jól elzárva, akkor konstans hangerőn nyomatnám végig, és kevéssé érdekelne ez a probléma. De nincs.
 
Nos ennyi. Csak próbáltam érzékeltetni hogy néha nem árt a táv és nem feltétlen lusta dög akinek szüksége van rá.

Vazze, itten sztereó erölködőkről van szó, azon zenét kell hallgani, állandó hangerőn. Mozizni házimozin kell, ahhoz meg van táv :kiraly:
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”