Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

pali923 írta:
2023.09.26., kedd 23:03
tonya írta:
2023.09.26., kedd 22:07
Mivel ilyen remek ötletekkel folyamatosan előrukkolsz, érdeklődve várjuk a tapasztalataidat, hogy kipróbáld a saját rendszereden, ha gondolod betonkeverőt tudok adni, meg sódert, cementet…aztán hajrá… ;)
1980-ban a néphadseregben rendszeresített legkisebb rádió az R107-es volt, alig 7kg, hordozható. :D Annak volt olyan orosz változata, amin hagytak egy lyukat, és a gyártás végén kiöntötték bitumennel. Akár vízbe is lehetett dobni.
Valószínűleg a másik oka ennek a rezgéscsillapítás volt, ugyanis az is csöves készülék volt. A régiek is tudtak ám trükköket, lehet próbálgatni! 31_1_21.gif
Na ugye.
Amúgy az enyém már ki van öntve és hallani is a különbséget.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tonya írta:
2023.09.26., kedd 22:07
Mivel ilyen remek ötletekkel folyamatosan előrukkolsz, érdeklődve várjuk a tapasztalataidat, hogy kipróbáld a saját rendszereden, ha gondolod betonkeverőt tudok adni, meg sódert, cementet…aztán hajrá… ;)
1980-ban a néphadseregben rendszeresített legkisebb rádió az R107-es volt, alig 7kg, hordozható. :D Annak volt olyan orosz változata, amin hagytak egy lyukat, és a gyártás végén kiöntötték bitumennel. Akár vízbe is lehetett dobni.
Valószínűleg a másik oka ennek a rezgéscsillapítás volt, ugyanis az is csöves készülék volt. A régiek is tudtak ám trükköket, lehet próbálgatni! 31_1_21.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonya »

blackfriar írta:
2023.09.26., kedd 21:15
Több helyen ajánlják mint leghatékonyabb megoldást a rezgések ellen, a betonba öntést.
Szóval highly recommended.
Mivel ilyen remek ötletekkel folyamatosan előrukkolsz, érdeklődve várjuk a tapasztalataidat, hogy kipróbáld a saját rendszereden, ha gondolod betonkeverőt tudok adni, meg sódert, cementet…aztán hajrá… ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

tonya írta:
2023.09.26., kedd 15:42
Ha valahol akkor a csöveknél bizony pont számít a rezgés mentesítés, mivel mindegyik kisebb vagy nagyobb mértékben mutat mikrofóniát, ezért is van értelme és jól hallható hatása akár az erősítő alá pakolt különböző rezgés csillapító talpaknak, vagy a csőre húzott szilikon gyűrűnek, ráhelyezett csavaroknak....ja és szabadalmaztatni se kell, diff. egyenleteket is felesleges írni róla, filc tollal zöld X-et is felesleges ráírni és még mérnöknek sem kell lenni hozzá... ;) aki csöves erősítőt használ előbb vagy utóbb úgyis szembesül vele,
Több helyen ajánlják mint leghatékonyabb megoldást a rezgések ellen, a betonba öntést.
Szóval highly recommended.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ha valahol akkor a csöveknél bizony pont számít a rezgés mentesítés, mivel mindegyik kisebb vagy nagyobb mértékben mutat mikrofóniát, ezért is van értelme és jól hallható hatása akár az erősítő alá pakolt különböző rezgés csillapító talpaknak, vagy a csőre húzott szilikon gyűrűnek, ráhelyezett csavaroknak....ja és szabadalmaztatni se kell, diff. egyenleteket is felesleges írni róla, filc tollal zöld X-et is felesleges ráírni és még mérnöknek sem kell lenni hozzá... ;) aki csöves erősítőt használ előbb vagy utóbb úgyis szembesül vele,
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

Hát meg kell hajolnom a sok érv előtt. :lol:
Ez egy szabadalomképes megoldás, csak be kell adni. Sok sikert hozzá.
Hajrá !!!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

arzachel írta:
2023.09.26., kedd 07:19
blackfriar írta:
2023.09.26., kedd 06:13

És persze mindig voltak és lesznek, akik hallják majd a különbséget.
Te nem hallod,de ne nézzük már le azokat akik hallják.....
Elektroncső mikrofónia mértékét pofon egyszerű módon is lehet mérni-tesztelni. Fa ceruzával apró kocogtatás a cső oldalán, hallani-mérni lehet a hangsugárzón. Persze az erősítő bekapcsolt és forrás zene nélküli állapotban legyen.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

-CB- írta:
2023.09.26., kedd 07:14
juliush írta:
2023.09.26., kedd 07:09
blackfriar írta:
2023.09.26., kedd 06:13
Ha diff. egyenleteket írtam volna ide, akkor elégedett lettél volna ?
Arra próbáltam rávilágítani, hogy a józan paraszti eszünket használva is kiszűrhetünk effajta sötét mágiákat, amiket előszeretettel alkalmaznak a hifi területén...
Hát nem tudom...a pár grammos gumi bizbaszok helyett a combos csavarok a nagyobb tömegükkel messze jobban beleszólnak az együtt rezgő rendszer rezonanciafrekijébe és amplitudójába, sokkal nagyobb hatást fejtve ki a mikrofóniára. Nem is beszélve arról, hogy a cső körül kialakuló változó elektromágneses mezőbe egy jó nagy darab vezetőt helyezünk...
Általában én szoktam szkeptikusan hozzáállni dolgokhoz, de ez speciel akár még működhet is.
A saválló acél nem mágnesezhető.
AC áram minden közelben lévő fémesen vezetőben okoz örvényáramokat, aluminumban is. Minél kisebb a fajlagos villamos ellenállása, annál erősebb ez a hatás. De, ennek van pozitív oldala is, mert az örvényáram az energia elnyelés formában árnyékol. Azonban ennek van csekély mechanikus erőhatása is, tehát rezeghet.

/Az A2 nem saválló rozsdamentest enyhén fogja a mágnes/

Online
Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: arzachel »

blackfriar írta:
2023.09.26., kedd 06:13

És persze mindig voltak és lesznek, akik hallják majd a különbséget.
Te nem hallod,de ne nézzük már le azokat akik hallják.....
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: -CB- »

juliush írta:
2023.09.26., kedd 07:09
blackfriar írta:
2023.09.26., kedd 06:13
Ha diff. egyenleteket írtam volna ide, akkor elégedett lettél volna ?
Arra próbáltam rávilágítani, hogy a józan paraszti eszünket használva is kiszűrhetünk effajta sötét mágiákat, amiket előszeretettel alkalmaznak a hifi területén...
Hát nem tudom...a pár grammos gumi bizbaszok helyett a combos csavarok a nagyobb tömegükkel messze jobban beleszólnak az együtt rezgő rendszer rezonanciafrekijébe és amplitudójába, sokkal nagyobb hatást fejtve ki a mikrofóniára. Nem is beszélve arról, hogy a cső körül kialakuló változó elektromágneses mezőbe egy jó nagy darab vezetőt helyezünk...
Általában én szoktam szkeptikusan hozzáállni dolgokhoz, de ez speciel akár még működhet is.
A saválló acél nem mágnesezhető.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: juliush »

blackfriar írta:
2023.09.26., kedd 06:13
Ha diff. egyenleteket írtam volna ide, akkor elégedett lettél volna ?
Arra próbáltam rávilágítani, hogy a józan paraszti eszünket használva is kiszűrhetünk effajta sötét mágiákat, amiket előszeretettel alkalmaznak a hifi területén...
Hát nem tudom...a pár grammos gumi bizbaszok helyett a combos csavarok a nagyobb tömegükkel messze jobban beleszólnak az együtt rezgő rendszer rezonanciafrekijébe és amplitudójába, sokkal nagyobb hatást fejtve ki a mikrofóniára. Nem is beszélve arról, hogy a cső körül kialakuló változó elektromágneses mezőbe egy jó nagy darab vezetőt helyezünk...
Általában én szoktam szkeptikusan hozzáállni dolgokhoz, de ez speciel akár még működhet is.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tctronic írta:
2023.09.25., hétf. 14:11
istvan01 írta:
2023.09.25., hétf. 11:20
......
Az ami leárnyékolja a cső üvegpaláston keresztüli hősugárzást, annak hatása van vissza az anód és főleg fűtésre. Emeli annak üzemi hőmérsékletét. Ettől elmászhat a munkapont is, ami persze után állítható, de a cső élettartamát rövidítheti. Ennél sokkal praktikusabb a rugalmas szilikon gyűrű, abból egy csőre kettőt kell felrakni úgy hogy az anódlemez felső és alsó vonalába és ne a közepére kerüljön.
Én magam gyártottam szilikon gyűrűket 4mm és 5mm vastag szilikon lemezből körvágókkal. Murányi utca a lelőhely. A tejfehér az max 200C-ig garantált, a piros-bordó színű (adalékolt) az kb 250-300C.
https://szilikonbolt.hu/
Köszi, de az említett Tube radiátor inkább a hő leadást segíti ahogy én nézem az írás szerint. gondolkodik.gif (Plusz állítólag a rezgéseket is csökkenti) Csak kicsit drága, ezért nem tudom ér-e annyit amennyit. 5 csőre kellene ami kb 150E Ft-os tétel lenne.... A szilikon gyűrűket tervezem kipróbálni, az ehhez képest filléres kiadás.
A elektroncsövek alapból nem igényelnek kívülről hűtést. A hőt akkor tudják leadni, ha van körülötte levegő és nincs közelben hősugárzás árnyékoló, vagy nincs közelben másik hőforrás.

A csőre két irányból érkezik külső mechanikus gerjesztés. (elvben belső AC áramok is tudnak a belső fémes anyagban mechanikus rezgetésre). A készülék háza->cső foglalatán keresztül és a levegőből hang hatással. A csőfoglalat irányú az mindig erősebb mint a hanghatású, ezért tanácsos ott is csillapítást beépíteni. Ebből a legrosszabb a fémsasszin kerámia foglalat. Ha nincs a foglalatban külön csillapítás (nekem teflon foglalatom van) akkor érdemes a cső bázisára szilikon gyűrűt rakni. ( a nagyobb csöveknek hőálló műanyag vagy fém bázisuk van)

Tömítő gyűrű is van több méretben a szilikon boltban, de azok keresztmetszete meg sem közelítette ami nekem kellett volna, és abban az átmérőben végképp nem volt nekik.
Ami szempont az üveg búra csillapításnál, hogy feküdjön fel elegendő rugalmassággal, az üvegen felfekvő szélessége legyen több mint 1-2mm, és talán legfontosabb legyen az anyag belső csillapítása, tömege, hogy lenyelje, elvigye a csőröl a saját és kívülről érkező gerjesztés rezgéseit, csengését.

Szilikon lapból nem könnyű barkácsolva körkivágni. Ehhez én vágtam 7mm vastag bambusz vágódeszkából 1-2mm-el nagyobb átmérő lukakat, amivel lefogtam a vágandó szilikon lapot. enélkül szakad a vágandó gyűrű.

Van a boltban átmérőben 1mm-40mm között mm-enként szilikon zsinór, de van több méretben négyzet keresztmetszetű is. Abból is lehet gyűrűt képezni, ezt később gondoltam ki. Ragasztani jól lehet FBS-el, vagy a boltban adnak FBS-nél szaradás után rugalmasabb ragasztót. Annyi az ügyeskedés, hogy nem merőlegesen tanácsos hosszat vágni a zsinórból, hanem lapos szögben, hogy minél nagyobb legyen a ragasztandó felület.

Aztán lehet még egy alternatíva, szilikon szivacs, ami puhább mint a normál szilikon anyag, rugalmasabb is. Viszont a belső csillapítása erősebb mint a normál szilikonnak. Egy hátránya is van, hővezetése alacsonyabb, ezért jobban hőárnyékol.
https://szilikonbolt.hu/fokat/52ead75db ... ito-zsinor
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2023.09.26., kedd 07:20-kor.

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 20:13
Nagyon szépen köszönöm a "mérnöki" indoklást.
TJ.
Ha diff. egyenleteket írtam volna ide, akkor elégedett lettél volna ?
Arra próbáltam rávilágítani, hogy a józan paraszti eszünket használva is kiszűrhetünk effajta sötét mágiákat, amiket előszeretettel alkalmaznak a hifi területén.
Gondolod, hogy ha egy több évtizede a hifiben használatos elektronikai eszköznél működne ez az egyszerű megoldás, már réges régen nem csapott volna le erre valamelyik cég és szabadalmaztatta volna ? Tudom, rájöttek erre az olcsó tuningra, csak direkt nem használják, hogy kicsesszenek a hifistákkal. :D
És persze mindig voltak és lesznek, akik hallják majd a különbséget. No ezeket az embereket ültetném le ugyanazon rendszer elé (vaktesztre persze) különböző időpontban. Te még nem hallottad a saját rendszeredet másnak egy fárasztó nap után, mint mondjuk egy nyugis vasárnap délután ? Ha nem, akkor felejtsd el a zenehallgatást.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

blackfriar írta:
2023.09.25., hétf. 20:09
tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 19:52
Miért?
Mert hiányoznak a zöld X-ek a csavarok tetejéről.
Az elektroncső nem mai találmány. Meg lehet próbálni szabadalmaztatni ezt a "találmányt".
Aztán utána meg elkerekedett szemekkel olvasni a szabadalmi hivatal elutasító határozatát.
Írhatnál kicsit összefüggőbben, így egy kicsit gimisnek nézünk, és nem értjük mit akarsz mondani.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: vazze »

tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 16:26
Az elektroncsöves MCRIAA phono erősítő csöveire M12-es zárt KOR anyákat tettem, nagy szakértői vitákat kiváltva :smile29:
Infó itt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f= ... &start=550
TJ.

Khm-khm…
Gondolom az sem mindegy bal vagy jobbmenetes az anya…😊
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

blackfriar írta:
2023.09.25., hétf. 19:34
Hát urak nem akarok megsérteni senkit, de mérnök szemmel nézve ezt a fotót, csak ingatni tudom a fejem.
Próbáljuk használni a fejünket, nem kell hozzá villamosmérnöknek lenni, hogy rájöjjünk, itt valami nem kóser.
Nyilván vannak olyanok, akik lehengerlően bizonygatják majd az ellenkezőjét, de nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk a véleményüket.
Senki véleményét sem szabad figyelmen kívül hagyni. Lehet, hogy neki van igaza.
Az észérveket meg tessék alátámasztani tényekkel, esetleg számításokkal. A reál
tudományok nyelve a matematika.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tunerman »

blackfriar írta:
2023.09.25., hétf. 20:09
tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 19:52
Miért?
Mert hiányoznak a zöld X-ek a csavarok tetejéről.
Az elektroncső nem mai találmány. Meg lehet próbálni szabadalmaztatni ezt a "találmányt".
Aztán utána meg elkerekedett szemekkel olvasni a szabadalmi hivatal elutasító határozatát.
Nagyon szépen köszönöm a "mérnöki" indoklást.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 19:52
Miért?
Mert hiányoznak a zöld X-ek a csavarok tetejéről.
Az elektroncső nem mai találmány. Meg lehet próbálni szabadalmaztatni ezt a "találmányt".
Aztán utána meg elkerekedett szemekkel olvasni a szabadalmi hivatal elutasító határozatát.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tunerman »

blackfriar írta:
2023.09.25., hétf. 19:34
tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 16:26
Az elektroncsöves MCRIAA phono erősítő csöveire M12-es zárt KOR anyákat tettem, nagy szakértői vitákat kiváltva :smile29:
Infó itt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f= ... &start=550
TJ.
Hát urak nem akarok megsérteni senkit, de mérnök szemmel nézve ezt a fotót, csak ingatni tudom a fejem.
Próbáljuk használni a fejünket, nem kell hozzá villamosmérnöknek lenni, hogy rájöjjünk, itt valami nem kóser.
Nyilván vannak olyanok, akik lehengerlően bizonygatják majd az ellenkezőjét, de nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk a véleményüket.
Miért?
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

tunerman írta:
2023.09.25., hétf. 16:26
Az elektroncsöves MCRIAA phono erősítő csöveire M12-es zárt KOR anyákat tettem, nagy szakértői vitákat kiváltva :smile29:
Infó itt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f= ... &start=550
TJ.
Hát urak nem akarok megsérteni senkit, de mérnök szemmel nézve ezt a fotót, csak ingatni tudom a fejem.
Próbáljuk használni a fejünket, nem kell hozzá villamosmérnöknek lenni, hogy rájöjjünk, itt valami nem kóser.
Nyilván vannak olyanok, akik lehengerlően bizonygatják majd az ellenkezőjét, de nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk a véleményüket.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az elektroncsöves MCRIAA phono erősítő csöveire M12-es zárt KOR anyákat tettem, nagy szakértői vitákat kiváltva :smile29:
Infó itt: https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f= ... &start=550
TJ.
Csatolmányok
MCRIAA_KOR_zárt_anyacsavarok.jpg
MCRIAA_KOR_zárt_anyacsavarok.jpg (69.41 KiB) Megtekintve 1621 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2023.09.25., hétf. 14:11
istvan01 írta:
2023.09.25., hétf. 11:20
......
Az ami leárnyékolja a cső üvegpaláston keresztüli hősugárzást, annak hatása van vissza az anód és főleg fűtésre. Emeli annak üzemi hőmérsékletét. Ettől elmászhat a munkapont is, ami persze után állítható, de a cső élettartamát rövidítheti. Ennél sokkal praktikusabb a rugalmas szilikon gyűrű, abból egy csőre kettőt kell felrakni úgy hogy az anódlemez felső és alsó vonalába és ne a közepére kerüljön.
Én magam gyártottam szilikon gyűrűket 4mm és 5mm vastag szilikon lemezből körvágókkal. Murányi utca a lelőhely. A tejfehér az max 200C-ig garantált, a piros-bordó színű (adalékolt) az kb 250-300C.
https://szilikonbolt.hu/
Köszi, de az említett Tube radiátor inkább a hő leadást segíti ahogy én nézem az írás szerint. gondolkodik.gif (Plusz állítólag a rezgéseket is csökkenti) Csak kicsit drága, ezért nem tudom ér-e annyit amennyit. 5 csőre kellene ami kb 150E Ft-os tétel lenne.... A szilikon gyűrűket tervezem kipróbálni, az ehhez képest filléres kiadás.
Ilyen gumi "o" gyűrűket, különböző hőterhelésűeket csapágybolban, fillérekért lehet venne. Bármilyen ügyes barkácsoló vagy, olyat nem tudsz kreálni, meg nincs is sok értelme, mikor tényleg filléres vacak.
Nekem az előerősítőmben gyárilag van, csövenként két piros.
Aztán hogy ezt meghallani-e? Vakteszten tuti elvéreznék...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

istvan01 írta:
2023.09.25., hétf. 11:20
......
Az ami leárnyékolja a cső üvegpaláston keresztüli hősugárzást, annak hatása van vissza az anód és főleg fűtésre. Emeli annak üzemi hőmérsékletét. Ettől elmászhat a munkapont is, ami persze után állítható, de a cső élettartamát rövidítheti. Ennél sokkal praktikusabb a rugalmas szilikon gyűrű, abból egy csőre kettőt kell felrakni úgy hogy az anódlemez felső és alsó vonalába és ne a közepére kerüljön.
Én magam gyártottam szilikon gyűrűket 4mm és 5mm vastag szilikon lemezből körvágókkal. Murányi utca a lelőhely. A tejfehér az max 200C-ig garantált, a piros-bordó színű (adalékolt) az kb 250-300C.
https://szilikonbolt.hu/
Köszi, de az említett Tube radiátor inkább a hő leadást segíti ahogy én nézem az írás szerint. gondolkodik.gif (Plusz állítólag a rezgéseket is csökkenti) Csak kicsit drága, ezért nem tudom ér-e annyit amennyit. 5 csőre kellene ami kb 150E Ft-os tétel lenne.... A szilikon gyűrűket tervezem kipróbálni, az ehhez képest filléres kiadás.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tctronic írta:
2023.09.23., szomb. 20:04
Kinek milyen tapasztalata van a csöves erősítő csöveire való rezgéscsillapító gyűrűkről? Továbbá használ-e valaki a lent említett Tube radiátort? Ha igen milyen tapasztalatai vannak? Köszi!

https://www.soreal-audio.de/tubegitter.html

tube_BG.png
Az ami leárnyékolja a cső üvegpaláston keresztüli hősugárzást, annak hatása van vissza az anód és főleg fűtésre. Emeli annak üzemi hőmérsékletét. Ettől elmászhat a munkapont is, ami persze után állítható, de a cső élettartamát rövidítheti. Ennél sokkal praktikusabb a rugalmas szilikon gyűrű, abból egy csőre kettőt kell felrakni úgy hogy az anódlemez felső és alsó vonalába és ne a közepére kerüljön.
Én magam gyártottam szilikon gyűrűket 4mm és 5mm vastag szilikon lemezből körvágókkal. Murányi utca a lelőhely. A tejfehér az max 200C-ig garantált, a piros-bordó színű (adalékolt) az kb 250-300C.
https://szilikonbolt.hu/
Csatolmányok
IMG_20230925_112824.jpg

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Kinek milyen tapasztalata van a csöves erősítő csöveire való rezgéscsillapító gyűrűkről? Továbbá használ-e valaki a lent említett Tube radiátort? Ha igen milyen tapasztalatai vannak? Köszi!

https://www.soreal-audio.de/tubegitter.html

tube_BG.png
tube_BG.png (509.63 KiB) Megtekintve 1662 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”