Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Amúgy a CA amit hírdetnek 57-ért egy CD lejátszó, nem pedig erősítő!
De ez is jó lenne Stefano-nak. Jó vétel.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Az én jawallatom az, h csere. Majdnem az egéx. De csak majdnem.  
A megléwö DVD-re köss rá egy DAC-ot. Az jo haxnáltan is. Aztán itt az aproban épp felraktak egy CA erölködöt 57-ért.
Hangfalat mindenképp cseréld.
Ha 200 körül gondolkocc, akkor még marad a hangfalra cirka 90e-d. A Sonido ANT-ot jawallom. Állwány az köll hozzá, mert kisdoboz, de amit hallgacc arra nagyon jo.

Nos egy DAC (amit érdemes is megvenni) általában drágább, mint egy használt, de hallgatható CD lejátszó. Mellesleg szvsz egy 50 eFt-os használt CD jobban szól, mint egy dvd lejátszó + 50 eFt-os használt DAC. (A dvd lejátszók többnyire csapnivaló futóművek.)
 
Amúgy a CA amit hírdetnek 57-ért egy CD lejátszó, nem pedig erősítő!
gordon314.fw.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


noname dvd-playerEzeket több éve vettem, azt hittem majd házimozit építek ki idővel, de a gyakorlat azt mutatja, hogy csak zenét hallgatok. Erre pedig azt hiszem ez az összeállítás nem a legmegfelelőbb... Olyan élettelen az egész. Jobban nem tudom megfogalmazni mi a bajom vele.


Az én jawallatom az, h csere. Majdnem az egéx. De csak majdnem.
 
A megléwö DVD-re köss rá egy DAC-ot. Az jo haxnáltan is. Aztán itt az aproban épp felraktak egy CA erölködöt 57-ért.
Hangfalat mindenképp cseréld.
Ha 200 körül gondolkocc, akkor még marad a hangfalra cirka 90e-d. A Sonido ANT-ot jawallom. Állwány az köll hozzá, mert kisdoboz, de amit hallgacc arra nagyon jo.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
A DVD, ahogy már többszörösen elhangzott, nagyon gyenge mint CD műsorforrás.


Xerintem nix igazad.
Gyere el mostanában, azt nézzé körül itt, meg perxe hallgatozhacc is.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Sziasztok! 
 


Én is azt javallom hogy az egész rendszert cseréld úgy ahogy van.
Az Onkyo egy biztos jó erősítő a maga nemében,de stereóra felejtős.
A dvd meg filmnézésre van.Cd hallgatásra felejtős,hacsak nem toldod meg egy Dac-al.De annyira "piti" áron dobálják a használt cdket hogy érdemesebb venni azt is.A hangfalról meg ne is beszéljünk.Tudom mert én is ilyet használtam évekig,most meg a bátyámnál van.
Fontos lenne tudni hogy mennyit szánnál a cserére.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Üdv: Stefano

Ugye nagyon nem leplek meg azzal, ha azt mondanám, hogy mindet cserélned kéne...
 
A DVD, ahogy már többszörösen elhangzott, nagyon gyenge mint CD műsorforrás.
A HM erősítők 200e körüli árral sem hozzák egy használt NAD 3020 (kb 20-30e ft) minőségét, és a Jamo hangfalak az olcsó szegmensben még mozira is roppant gyengusok, nemhogy zenére.
Van egy topic valami olyan címmel, hogy sztereo 100e-ből. Na szt érdemes lenne olvasgatnod.
Ha meg nincs kedved, akkor egy használt működő CD játszó (itt hirdetve a fórumon volt 8000-30000-ig) egy NAD 3020 (szintén) és mondjuk 50-60e körül hangfal (lehet akár csinált is) bőven lekörözi a mostani rendszered képességeit.

Avatar
Stefano
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.12.16., szomb. 16:15
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Stefano »


Sziasztok!
 
Azt szeretném megérdeklődni Tőletek, hogy a jelenleg kapható "olcsó" sztereo erősítőktől mit lehet elvárni.. Tudom ez így nem valami magasröptű kérdés, de egyelőre még csak ott tartok, hogy a jelenlegi rendszeremet szeretném átalakítani, esetleg újat venni, mert ez nem szolgálja ki az igényeimet.
A meglévő komponensek: Onkyo TX-DS474, 1 pár JAMO Studio180, noname dvd-player
Ezeket több éve vettem, azt hittem majd házimozit építek ki idővel, de a gyakorlat azt mutatja, hogy csak zenét hallgatok. Erre pedig azt hiszem ez az összeállítás nem a legmegfelelőbb... Olyan élettelen az egész. Jobban nem tudom megfogalmazni mi a bajom vele.
Szóval az erősítő cseréje egy Denon PMA-500-ra vagy egy "olcsóbb" Yamaha sztereora nagy változást hozna a zenei CD-k lejátszásakor? Félek, hogy ebben a szegmensben a márkanévért fizetnék sokat csak. Esetleg a hangfalak cseréje hozna észrevehető javulást? Leginkább R and B-t, funky-t és Jazz-t hallgatok.
Párhuzamosan már nézelődök a "stereo 200e alatt" topicban, de ott valami olyan irányba ment el a dolog, ami nekem már kínai... :-) Használt cuccot ilyen tudatlanul rizikós megvenni, a DIY meg pláne nem az én világom... :-)
 
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Üdv: Stefano

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem ide tartozik, de nem tudtok mondani használthifi boltot bp en ami nyitva van hétvégén? kéne ma néznem egy cd deck et karácsonyi ajándéknak
Asszem a Bécsi úti nyitva van...

picit több infót tudsz róla mondani, elég nagy az a Bécsi út:)

Irtam a PÜ-t

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem ide tartozik, de nem tudtok mondani használthifi boltot bp en ami nyitva van hétvégén? kéne ma néznem egy cd deck et karácsonyi ajándéknak
Asszem a Bécsi úti nyitva van...

picit több infót tudsz róla mondani, elég nagy az a Bécsi út:)

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem ide tartozik, de nem tudtok mondani használthifi boltot bp en ami nyitva van hétvégén? kéne ma néznem egy cd deck et karácsonyi ajándéknak
Asszem a Bécsi úti nyitva van...

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nem ide tartozik, de nem tudtok mondani használthifi boltot bp en ami nyitva van hétvégén? kéne ma néznem egy cd deck et karácsonyi ajándéknak

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bár soha nem fogommegérteni egy többcsatornást miért nem lehetne olyan jól megcsinálni hogy ugyanolyan jól szóljon sztereóba mint egy sztereó de gondolom azért mert akkor mindenki hanyagolná a sztereót és csak ilyet venne, mert ha meg mozizni akar csak több hangfalat köt rá és kész.Szerintem ennek üzleti oka is van sajnos...

NEM üzleti oka wan, hanem az okosok mán rájöttek, h két fülük wan, ezé nekik elég két hangfal is!

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


A pure direct, vagy audio, ki hogy hívja a mozierősítőkön tényleg viccnek minősül, mert sajnos akárhogy is nézzük, nem szólnak úgy, mint egy tisztességes sztereó erősítő.
Nem mondom, hogy nincs hallgatható köztük, csak ha az ember hall egy sztereót, akkor elgondolkodik, hogy az övé miért nem szól úgy, pedig sokszor annyiba került. Persze ez csak költői kérdés.
Naim-ZU

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Szép is lenne, ha egy utólagos beavatkozással lehetne jó hangzást elérni.
ja,arra ott van a treble,meg bass gomb,-a sztereo erősítőknél. 20 éve tekergetttem mint egy hülye őket!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... az érdekelt, hogy rátol e valami filteringet a "tiszta zene" érdekében, vagy totál mindent elhagy.
Pont az ellenkezője, mindent kikapcsol. Szép is lenne, ha egy utólagos beavatkozással lehetne jó hangzást elérni.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


de pure audioban már nemhiszem hogy ugyanolyan jól szól mély és középtartományban mint a nad 3020.
ez mégiscsak sajnos egy többcsatis erőlködő.
Bár soha nem fogommegérteni egy többcsatornást miért nem lehetne olyan jól megcsinálni hogy ugyanolyan jól szóljon sztereóba mint egy sztereó de gondolom azért mert akkor mindenki hanyagolná a sztereót és csak ilyet venne, mert ha meg mozizni akar csak több hangfalat köt rá és kész.
Szerintem ennek üzleti oka is van sajnos...

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a Pure Audio opció pontosan mit jelent egy erősítőnél?
Ha megnyomja az ember, megnyugtathatja vele magát, hogy a valójában szutyok hangú házomozi erősítője most mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy remek sztereó hangzást préseljen ki magából.
 
Közben vélhetően kikapcsol egy két amúgy is fölös ledet, meg video áramkört amiket sosem használsz amúgy sem.

)
köszi, ezekre rájöttem amúgy is, csak az érdekelt, hogy rátol e valami filteringet a "tiszta zene" érdekében, vagy totál mindent elhagy.
amúgy nem is szólol ez szutyokul. megkockáztatom hogy szebbek a magasak mint NAD 3020 on, de ezt majd még át kell hallgatni, csak nehéz a kábelezést szétszedni és újracsinálni

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tsc »


a Pure Audio opció pontosan mit jelent egy erősítőnél?
Ha megnyomja az ember, megnyugtathatja vele magát, hogy a valójában szutyok hangú házomozi erősítője most mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy remek sztereó hangzást préseljen ki magából.
 
Közben vélhetően kikapcsol egy két amúgy is fölös ledet, meg video áramkört amiket sosem használsz amúgy sem.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a Pure Audio opció pontosan mit jelent egy erősítőnél?
no nem a jelentése érdekel a két szónak:)
 
egyre inkább úgy érzem, hogy be kell szereznem minél több vonóshangszerből álló zenét

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


...én a denont zenében azért szerettem meg mert számomra csak egyszerűen "zenél" és kész míg az onkyo moziban (főleg akciót nézek) kemémyen odateszi magát ahogy kell teljes precizitással.
Ha fordítva lenne mozira denon , zenére onkyo, akkor nem lennék megelégedve egyikkel sem.
Ez az én véleményem és épp ezért keresek zenére denont, lehetőleg távosat.
Tényleg akkor most én is sznob vagyok, mert ragaszkodok a távirányítóhoz?
Szóval szerintem mindeki olyat keres ami magá izlésének megfelelő.
Én korábban és még most is 50-50% -ban szoktam csim-bum zenét hallgatni de akkor is denonnal szeretném mert megfogott valami benne persze az is, hogy nem akarok sokat költeni rá és kész.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A másik topicon kissé elmérgesedett a helyzet, pedig csak beirtam, h nekem nem jön be az Omni dobozok hangja és mik a hozzászolások a többiek réxéröl.
Eccerüen kiwi woltam, h mások hogyan látják, hallják ezeket a dolgokat.
 
No most ide is "belepiszkitok" akkor kicsinyt.
 
Nekem a Genelec tul csim-bum és minden más is, ami nem A osztályu, és lehetöleg FET-es.
 
Abban igazat adok Gordonnak, h aki mán eccer is hallott jo studio dobozt, erölködöt, annak bezony az öxxes többi hallgathatatlan, mert mindböl hiányol walamit, de azt piszkosul.
 
Xal, ki és miért xereti azokat az erölködöket, amik ködösitenek? Elfednek? Tul xárazak? Tul elfolyos mélyekkel rendelkeznek?
Tul csöwes jellegüek? stb, stb.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: merida »


szerintem nálad van nagy baj
gondolom jártál nálam és meghallgattad mind a két rendszert ezért mondod amit mondasz. Bár jobban belegondolva lehet észre vettem volna!
gondolom Genelec-el is éltél együtt.
 
Nekem volt 2-3 évem, hogy szokjam a Canopust, 1-2, hogy a Genelec-et és néhány hónap a Denon-ra. Most ez utobbit szívesebben hallgatom, mint a Canopusos rendszert.
 
Gondolom annak idején a HFM-nál is baj volt. Biztos ők is rosszul hallottak és túlértékelték a Denon 320a-t.
 
Egyébként a Canopusokra még inkább lehet mondani hogy "csimm-bumm", mind a Denon 320a-ra.
 
Annyira, de annyira látszik a sznobizmus és a klisékből építkezés az olyan hozzászólásokban, hogy a "Genelec munkaeszköz azzal dolgozni lehet, zenét hallgatni nem". Munkaeszköz, igen, annak aki a ZENÉVEL dolgozik. nem megyek bele műszaki részletekbe, hogy mitől jó egy aktív monitor, amiben aktív keresztváltó van és utankénti végerősítés, legyen elég annyi, hogy akkor lehet vele dolgozni, ha a zenét hagyja érvényesülni és nem a hifi készülék akar muzsikussá válni.
 
Szerintem ugyanis akkor van baj, ha a készülék zenél, nem a zenészek, mert ez esetben a készüléket fogod hallgatni és nem a zenét! Lehet, hogy a készülékhang sokaknak nagyobb élményt okoz, mint a zene magában, de ez valahol baj nem?

Nálam nincs baj elhiheted, cserébe én is elhiszem hogy nálad sincs, rendben?
Egyébként volt ilyen Denon erősítőm és viszonylag jó készüléknek tartom, de a saját helyén! Genelec-et is hallottam párszor és nem csak futólag, a véleményem ezen meghallgatásokon alakult ki, azóta sem változott. Szerintem a Genelec inkább hangokat közvetít, mint zenét.
A Hifi Magazin nem tévedett, de az akkoriban hozzáférhető elektronikák időszakára vonatkozik minden állításuk, nem napjainkra. Egyébként is, halottról jót, vagy semmit!
Canopus-om nem volt ugyan de ismerem azért és ha valami akkor az nem csinál csimm-bumm-ot! Ezért gondolom hogy valami hibádzik a rendszeredben, de mivel a tiéd ezért az cserélsz benne és arra amire akarsz.
Ha sznobnak gondolsz, jogod van hozzá engem nem zavar!
Avval is tisztában vagyok hogy nem kedveled túlzottan a Heed-et, vagy Vadászt és ezt amikor csak lehet ki is nyilvánítod. Egyszer megírtad nekem mi a bajod velük és abban az ügyben igazad is volt.
Mindezekkel együtt a TE rendszered és ezért el kell fogadnom amit leírtál.


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nem bizti, hogy nagy baj van ott. Csak mást keres. A HFP fórumán írtam, hogy nemrég meghallgathattam egy Jungson erősítőt egy Naimmal szemben. Szerintem ugyan a Jungson hallgathatatlan viszont brutális nagy csinadrattát csinál sőt olyan mintha több info is lenne. Persze nincs több info meg a Naim sokkal finomabban helyezi elénk a zene teljes szövetét. Viszont aki hozzászokott mondjuk egy házimozi vagy egy sokwattos tranzisztoros dögösségéhez annak egy jungson vagy éppen egy Denon biztosan jobban fog tetszeni mint egy 30 wattos finomkodó darab.Ki mit keres az itt a lényeg! És gondolhatom én, hogy a Nait 5i mennyivel muzikálisabb és mennyivel élvezetesebb vele a zenehallgatás ha valaki ennél sokkal konkrétabb és hétköznapig jellemzőket keres.
Egyébként egy Seneca nevű olvtárs meg éppen a Dusunról írta, hogy 15 wattos csövessel szemben hallgathatatlan. Más meg állítja, hogy a Dusun a bajnok!

Szerintem ez kimeríti a nagy baj fogalmát,nem?

szerintem nálad van nagy baj
gondolom jártál nálam és meghallgattad mind a két rendszert ezért mondod amit mondasz. Bár jobban belegondolva lehet észre vettem volna!
gondolom Genelec-el is éltél együtt.
 
Nekem volt 2-3 évem, hogy szokjam a Canopust, 1-2, hogy a Genelec-et és néhány hónap a Denon-ra. Most ez utobbit szívesebben hallgatom, mint a Canopusos rendszert.
 
Gondolom annak idején a HFM-nál is baj volt. Biztos ők is rosszul hallottak és túlértékelték a Denon 320a-t.
 
Egyébként a Canopusokra még inkább lehet mondani hogy "csimm-bumm", mind a Denon 320a-ra.
 
Annyira, de annyira látszik a sznobizmus és a klisékből építkezés az olyan hozzászólásokban, hogy a "Genelec munkaeszköz azzal dolgozni lehet, zenét hallgatni nem". Munkaeszköz, igen, annak aki a ZENÉVEL dolgozik. nem megyek bele műszaki részletekbe, hogy mitől jó egy aktív monitor, amiben aktív keresztváltó van és utankénti végerősítés, legyen elég annyi, hogy akkor lehet vele dolgozni, ha a zenét hagyja érvényesülni és nem a hifi készülék akar muzsikussá válni.
 
Szerintem ugyanis akkor van baj, ha a készülék zenél, nem a zenészek, mert ez esetben a készüléket fogod hallgatni és nem a zenét! Lehet, hogy a készülékhang sokaknak nagyobb élményt okoz, mint a zene magában, de ez valahol baj nem?
gordon314.fw.hu

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Revox! Én nem hiszem, hogy mindenki ugyanazt keresné. Számomra a levegős, könnyed, homogén hangkép a fontos, de a legtöbb, csimm-bumm cirkuszhoz szokott  házimozis haverom csak fintorog tőle.
pedig de. mindenki azt keresi,hogy a könnyed,levegős zene könnyeden,levegősen szóljon, míg a csimbum-zene csimbumosan.

Hm... ez most egy érdekes válasz volt. Állítottam, hogy néhány haverom mást keres, erre Te közlöd, hogy ők nem is léteznek. Hm... Még itt a fórumon is sokféle elvárással lehet találkozni, amiknek néha semmi közük sincs az általam említettekhez. Nem vagyunk egyformák szerintem.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


 
Revox! Én nem hiszem, hogy mindenki ugyanazt keresné. Számomra a levegős, könnyed, homogén hangkép a fontos, de a legtöbb, csimm-bumm cirkuszhoz szokott  házimozis haverom csak fintorog tőle.

Nem hinném,hogy Gordon a csimbumm hatást szeretné(mindenesetre nagyot csalódnék benne),egyszerűen arról lehet szó,hogy a polk+canopus akkora felsőbasszus kiemelést produkál,hogy az már sokk

Vagy inkább a szoba
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”