A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Sztereó erősitők

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.08.26., csüt. 18:50

nah, az erosito meghibasodasi okat kideritettem. legalabbis ez a legvaloszinubbnek tuno ok :vazeg: . kb 2-3 hete volt egy oriasi nagy vihar, es masnap elbqaxodott a mikronk, a zsir uj tv-nk, a dvd lejatszonk, a hazimozi cumo, es lehet h az erosito is megsinlyette a dolgot. a hazimozin lett bejaratva a zerosito, es abban a szobaban minden elektromos cumo tonkrement. szal most kamionnal vihetjuk vissza adolgokat :smile4:

a hangfalakat meg 12dbes melykiemelessel csutkan nyomatta. legalabbis ezt szedtem ki belole 1,5 ora vallatas utan :smile33:

Meg is őrülnék, ha a tesóm ilyet csinálna! :D

RevengeR
Isten Hozott! :)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RevengeR » 2004.08.26., csüt. 16:06

nah, az erosito meghibasodasi okat kideritettem. legalabbis ez a legvaloszinubbnek tuno ok :vazeg: . kb 2-3 hete volt egy oriasi nagy vihar, es masnap elbqaxodott a mikronk, a zsir uj tv-nk, a dvd lejatszonk, a hazimozi cumo, es lehet h az erosito is megsinlyette a dolgot. a hazimozin lett bejaratva a zerosito, es abban a szobaban minden elektromos cumo tonkrement. szal most kamionnal vihetjuk vissza adolgokat :smile4:

a hangfalakat meg 12dbes melykiemelessel csutkan nyomatta. legalabbis ezt szedtem ki belole 1,5 ora vallatas utan :smile33:

erősítő: Onkyo TX-SR501E ][ DVD: JVC XV-N55 ][ Front: SAL SBX3040 + SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Rear: SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Sub: SAL Beast300 + SAL PRO+ 900 ][ PC: MSI K8N NEO Platinum, A64 3200+, 512Mb Corsair XMS, BBA9800PRO, 620GB HDD...

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.08.26., csüt. 10:34

- amugy kicsit ertetlenul allok a dolog elott, mert elvileg ezekben van tulterheles es rovidzar elleni vedelem..., lehet tudni mit mivel kotott ossze??

Benyomta az RCA-kat a 220-ba?

vagy dopping teszt volt, és belebrunyált :smile33::smile4:

Legfeljebb az öccse is kidob egy közleményt, mi is történt valójában.

De, ha már az aktuális híreknél tartunk:

"Szia Zsolti!

Apád mennyiért számította be a HÉV-et?"

Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka » 2004.08.26., csüt. 09:07

- amugy kicsit ertetlenul allok a dolog elott, mert elvileg ezekben van tulterheles es rovidzar elleni vedelem..., lehet tudni mit mivel kotott ossze??

vagy dopping teszt volt, és belebrunyált :smile33::smile4:

tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 227

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER » 2004.08.26., csüt. 09:04

nah, ujra itt.

egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol :D egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember :smile33:

az a gond pontosabban, h nem jon belole hang, csak akkor ha tokig tekerem, de akkoris oriasi alapzajjal, es olyan halk, h fel meterrol mar nem lehet hallani.

pls help, mert ez iyg nem allapot h csak a bal fulemre leszek suket :)

- kivancsi vagyok hogyan tudta kisutni a vegfokokat.. :vazeg:

Öscsém!

Egy új gépet így szétgányolni!

Gyalázás! :smile4:

Pedig tényleg van benne rövidzár és túlterhelés elleni védelem mert nekem is ért már össze kábel pedig csak a preout sub volt és kikapcsolt az erősítő.

Amúgy meg semmi zajnak nem szabad benne lennie mivel még az én onkyomon még csutkára tekerve is alig hallom a sistergést, inkább 90 és 100 hangerőállás között a digitális jellépkedést lehet hallani a hangfalakon, de persze csak akkor, ha nincs jel.

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.08.25., szer. 18:39

Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Tami » 2004.08.25., szer. 18:28

nah, ujra itt.

egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol :vazeg: egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember :smile33:

az a gond pontosabban, h nem jon belole hang, csak akkor ha tokig tekerem, de akkoris oriasi alapzajjal, es olyan halk, h fel meterrol mar nem lehet hallani.

pls help, mert ez iyg nem allapot h csak a bal fulemre leszek suket :D

- kivancsi vagyok hogyan tudta kisutni a vegfokokat.. :smile4:

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.08.25., szer. 16:22

nah, ujra itt.

egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol :vazeg: egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember :smile33:

Fogod az öcsikét, kezébe nyomod az erősitőt és iránybaállitod a szerviz felé :)

golyataborba ment vagy mi a faxomba ;) szal majd ha visszajon :smile4:

Én még 1 nyakast is lenyomnék, hogy megtanulja hogyan kell más tulajdonával bánni.

RevengeR

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RevengeR » 2004.08.25., szer. 14:49

nah, ujra itt.

Fogod az öcsikét, kezébe nyomod az erősitőt és iránybaállitod a szerviz felé :)

golyataborba ment vagy mi a faxomba ;) szal majd ha visszajon :smile4:

erősítő: Onkyo TX-SR501E ][ DVD: JVC XV-N55 ][ Front: SAL SBX3040 + SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Rear: SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Sub: SAL Beast300 + SAL PRO+ 900 ][ PC: MSI K8N NEO Platinum, A64 3200+, 512Mb Corsair XMS, BBA9800PRO, 620GB HDD...

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vaker » 2004.08.25., szer. 14:47

nah, ujra itt.

egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol :smile4: egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember :smile33:

pls help, mert ez iyg nem allapot h csak a bal fulemre leszek suket :vazeg:

Fogod az öcsikét, kezébe nyomod az erősitőt és iránybaállitod a szerviz felé :D

Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 55PFK7109 , Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: Klipsch Quintet 5, Sub: Velodyne Impact-10

RevengeR

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RevengeR » 2004.08.25., szer. 14:39

nah, ujra itt.

egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol :smile4: egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember :smile33:

pls help, mert ez iyg nem allapot h csak a bal fulemre leszek suket :vazeg:

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.08.21., szomb. 09:03

Khaosz: mire jutottál?

Hali,

Megnéztem a leírást és OSD menüben a beállításokat.

Hát sokmindent nem értem el.. A leyrásban van egy sematikus ábra amin azt jelzi, hogy különbözö jelek, a kijelzőn szövegek mit is jelentenek valójában.

A "COPY" az nem más mint a DIGITAL COPY a leírás szerint. Ámbár a leírásban szó sincs arról, hogy mi az a Digital Copy ....

Semmilyen ismétlen semmilyen funkciót nem találtam arra, hogy eltávolítsam...

Őrület ...... mindegy sok vizet nem zavar.

A hangerőprobematikámra meg megtaláltam a megoldást : INFINITY BETA 50 . Csak még sokat kell aludnom hozzá.....

Talán érdemes megkérdezni egy márkaszervizet, hátha ott tudják a megoldást. És jó gyüjtögetést az új hangfalhoz! :smile33:

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2004.08.16., hétf. 17:13

Hali,

Megnéztem a leírást és OSD menüben a beállításokat.

Hát sokmindent nem értem el.. A leyrásban van egy sematikus ábra amin azt jelzi, hogy különbözö jelek, a kijelzőn szövegek mit is jelentenek valójában.

A "COPY" az nem más mint a DIGITAL COPY a leírás szerint. Ámbár a leírásban szó sincs arról, hogy mi az a Digital Copy ....

Semmilyen ismétlen semmilyen funkciót nem találtam arra, hogy eltávolítsam...

Őrület ...... mindegy sok vizet nem zavar.

A hangerőprobematikámra meg megtaláltam a megoldást : INFINITY BETA 50 . Csak még sokat kell aludnom hozzá.....

Projektor: Epson EH TW9400 Vászon: Bydium 100" TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: CAV A8M Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + Klipsch RW-10 HTPC, Kábelek: Inakustic Silver

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.08.10., kedd 15:15

Azt már próbáltátok, hogy a Yamaha seggén található impedanciváltó melyik állásánál hogyan változik a hangja???? Mert én igen. Nekem 8ohmos hangfalaim vannak, amiknél gyakorlatilag mindegy az impedanciaváltó állása, legfeljebb 4ohmos állásban kisebb teljesítmény jön ki a cuccból.

Szóval 4 ohmos állásban jobban szól! Sokkal szebbek a basszusai, a komplexebb zenei anyagokat is szebben szólaltatja meg, valahogy stabilabb és ugyanakkor nyugodtabb is a hangja.  A teljesítménye itt sem hiányzik, kicsit ( 4-5dB-vel) feljebb kell tekerni a hangerőszabályzót ugyanahhoz a hangerőhöz.

Arról viszont mindenkit lebeszélnék, hogy 4ohmos hangfalakhoz a 8ohmos beállítást próbálja. Esetleg leégnek a végfokok :smile4:

sajti

Sajti!

Köszi, tényleg sokat használt! :smile33:

Örülök, hogy másnak is bejött! :vazeg:

sajti

Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sysco » 2004.08.10., kedd 11:11

Azt már próbáltátok, hogy a Yamaha seggén található impedanciváltó melyik állásánál hogyan változik a hangja???? Mert én igen. Nekem 8ohmos hangfalaim vannak, amiknél gyakorlatilag mindegy az impedanciaváltó állása, legfeljebb 4ohmos állásban kisebb teljesítmény jön ki a cuccból.

Szóval 4 ohmos állásban jobban szól! Sokkal szebbek a basszusai, a komplexebb zenei anyagokat is szebben szólaltatja meg, valahogy stabilabb és ugyanakkor nyugodtabb is a hangja. A teljesítménye itt sem hiányzik, kicsit ( 4-5dB-vel) feljebb kell tekerni a hangerőszabályzót ugyanahhoz a hangerőhöz.

Arról viszont mindenkit lebeszélnék, hogy 4ohmos hangfalakhoz a 8ohmos beállítást próbálja. Esetleg leégnek a végfokok :smile4:

sajti

Sajti!

Köszi, tényleg sokat használt! :smile33:

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: close652 » 2004.08.03., kedd 10:34

egy másik tér-idő kontinumba tudom helyezni.

Ez Star Trekkül volt. :smile33:

off

ideje lenne feldobnunk az ST topicot

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.08.03., kedd 10:30

Szerintem a globális hagfalcsere lesz a megoldás amit már évek ismétlem évek óta tervezek. Meg is udnám venni amit kinéztem, csak az a gond, hogy minek vegyem meg ugyanis januárig utazgatok és jóesetben havonta egyszer tudnám hallgatni. Szétvetne az ideg ... ..

Nálam is pont ilyen okból kifolyólag tolódott május elejéről augusztus végére a CD lejátszó vásárlás! :vazeg:

Majd eljön az én időm és akkor remélem elérem a totális önmegvalósításomat a házimozi területén :jerry: .

Amivel remélem elérem, hogy a mozinézés olyan élményt fog nyujtani, hogy a mentális értékrendemet egy másik tér-idő kontinumba tudom helyezni.

Mit akartam ezzel mondani nem tudom :smile33:

Ez Star Trekkül volt. :smile4:

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2004.08.03., kedd 10:29

Szerintem a globális hagfalcsere lesz a megoldás amit már évek ismétlem évek óta tervezek. Meg is udnám venni amit kinéztem, csak az a gond, hogy minek vegyem meg ugyanis januárig utazgatok és jóesetben havonta egyszer tudnám hallgatni. Szétvetne az ideg ... ..

Nálam is pont ilyen okból kifolyólag tolódott május elejéről augusztus végére a CD lejátszó vásárlás! :smile4:

Majd eljön az én időm és akkor remélem elérem a totális önmegvalósításomat a házimozi területén :jerry: .

Amivel remélem elérem, hogy a mozinézés olyan élményt fog nyujtani, hogy a mentális értékrendemet egy másik tér-idő kontinumba tudom helyezni.

Mit akartam ezzel mondani nem tudom :smile33:

Projektor: Epson EH TW9400 Vászon: Bydium 100" TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: CAV A8M Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + Klipsch RW-10 HTPC, Kábelek: Inakustic Silver

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.08.03., kedd 10:17

Nálam is pont ilyen okból kifolyólag tolódott május elejéről augusztus végére a CD lejátszó vásárlás! :smile33:

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2004.08.03., kedd 10:06

Hali,

Este rászántam magamat, hogy megnézem a beállítást.

Anno azért csináltam ezt a Copy funkciót mivel Simson családból akaram számítógépre felvenni a jó beszólásokat. Aztán a TV jelét átcopyztam a számitógép bemenetére :smile4: .

Azt hiszem csak jövő hét után tudom részletesen kielemezni a beállítási problémámat, mivel szerintem ezt a copy funkciot OSD menüben állítottam be és jelenleg Szombathelyen lakok és itt is dolgozom. A kábel és az erölködő pontos leirása meg Győrben van :vazeg: :D:) . Jövő héten meg megyek németországba egy hétre ;):o .

Kis :smile33: . A kábel zürzavarban olvastam az erösitő betápkábelről. Mi értelme van vastgabb betápkáelnak ha a falban sincs szerintem 1.5 nél vastagabb kábel. Ráadásul a falban huzott kábel egy szálas merev. Kicsit ezt nem értem ...

A kondik nem azért vannak az erölködőben, hogy a tápellátás folyamatos legyen és ezt a roblémát kiküszöbölje ?

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.08.03., kedd 08:31

Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 10

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Ronin » 2004.08.03., kedd 04:01

Érdekes mert Zenét hallgatva -25DB-nél is jóval hangosabb mint filmnél 0 DB körül

Ez attól lehet, hogy álltalában az erősítők teljesítménye megnő, ha nem használod mind az 5-6-7 (vagy bármenyi) csatornát, hanem csak kettőt.

Egyébként még attól is lehet ilyen hiba, hogy a hangfaladnak (mint mondtad gagyi) kicsi az érzékenysége!

Pl az én B&W-nek 89dB. Lehet hogy neked mondjuk csak 80dB érzékenységű hangfalaid vannak, ami azt jelenti, hogy kétszer akkora kakaóval fog úgy szólni mint az enyém.

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz » 2004.08.02., hétf. 17:23

Megint átnézem majd az erölködő menürendszerét.

Egyszer beállítottam , hogy a bejövő jelet copy-za át egy másik kimenő jelre de a mai napig nem tudtam leszedni  :D

Majd resetelem egy baltával  :smile4:  :vazeg:  :smile33:

Az LFE-t szerintem pont off-ra kéne állítani, ha nincs sub és a frontokra akarod küldeni a szub jelét.

Hát nem nem is tudom,,

kipróbálom igaz szerintem ahogy én tudom az LFE- bekapcsolásakor a mély frekvenciákat is ráküldi a frontokra, de lehet rosszúl tudom.

A subb az ki van kapcsolva

Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vaker » 2004.08.02., hétf. 17:12

Megint átnézem majd az erölködő menürendszerét.

Egyszer beállítottam , hogy a bejövő jelet copy-za át egy másik kimenő jelre de a mai napig nem tudtam leszedni :D

Majd resetelem egy baltával :smile4: :vazeg: :smile33:

Az LFE-t szerintem pont off-ra kéne állítani, ha nincs sub és a frontokra akarod küldeni a szub jelét.

A dinamikát is max-ra állítsd, ha van ilyen a Marantz-on (dynamic range vagy valami ilyesmi), de ezt menüből kell szvsz.

Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 55PFK7109 , Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: Klipsch Quintet 5, Sub: Velodyne Impact-10

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.08.02., hétf. 13:47

Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!? Etz mit jelent ?

Az erősítőkbe raknak ilyen funkciót, mellyel esti használat alatt lehet a dinamikát csökkenteni (pl. a robbanás nem lesz olyan erős, mintha alapállapotban lenne az erősítő), hogy a szomszédok ne verjék az ajtódat. :smile33:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”