A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Sztereó erősitők

Flashman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Flashman » 2004.07.28., szer. 07:31

Hi!

Olyan problémám van hogy az erősítőm (kenwood) olyan dolgokat csinált párszor hogy:

olyan kattanó hangot adott ki müködés közben mint amikor be vagy kikapcsolom, mintha nyomna egy gyors restartot 1másodperc alatt! :smile33:

De nem kapcsol ki , csak megjelenik a MUTE felirat kattan és kész!

Eddig még ilyet nem csinált, aki esetleg tudja a bugot az válaszoljon! :smile4:

Üdv.

Az is lehet,hogy csak a melegedéstől pattan.

Erősítő: Yamaha RX-V640RDS, DVD: Pioneer DV- 656Ad, VHS: Panasonic NV-HD642, TV: 82cm16:9 Philips 32PW 6517, Hangfalak: Wharfedale 8.3 front,8c center,8.1 háttér,WH-2 hátsó center, PC-10 sub, Hangfalak bikábelezve Neotech KS-1034 M és KS-2125 M vezetékekkel. CD játékos tervben!

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.28., szer. 01:29

olyan kattanó hangot adott ki müködés közben mint amikor be vagy kikapcsolom, mintha nyomna egy gyors restartot 1másodperc alatt! :smile33:

Lehet valami zárlat. Esetleg összeérnak valahol a vezetékek...

charston
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: charston » 2004.07.28., szer. 01:08

Hi!

Olyan problémám van hogy az erősítőm (kenwood) olyan dolgokat csinált párszor hogy:

De nem kapcsol ki , csak megjelenik a MUTE felirat kattan és kész!

Eddig még ilyet nem csinált, aki esetleg tudja a bugot az válaszoljon! :smile4:

Üdv.

Projector: NEC Vt37 Erősitő:Kenwood-KRFV7060D Front: Wharfedale Zaldek 2000 Rear: Wharfedale Zaldek 300 Center: Wharfedale Zaldek Center Dvd: Philips dvp-630 keverő: Edirol V-4

Dvd-Író: Panasonic dmr es-10

vetítős cucc: http://blog.myspace.com/charstonvj

gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gemini » 2004.07.24., szomb. 09:24

valóban nagyon rosszkor ért a dolog. Lacyval, tisztáztam most a dolgot. legalábbis dobtam neki egy privit :smile33:

A véleménynyilvánítással és a vitákkal semmi bajom nincsen, ha ezt én is mint kezdő HM-es is megtehetem és nem azt nézik ki belőlem, hogy mások tanácsait osztogatom. Ami viszont meg is történhetne ha egy vita folytán elmegyek és meghallgatom a cuccot és ugyanaz lesz a véleményem.

Én elfogadom, hogy másnak nem kemény a Yamaha hangja és ezzel semmi bajom nincs. Csak nem kellene szúrós szemmel nézni ha nem értek egyet az illetővel. Vitatkozni szerintem ugy is lehet, és talán több értelme is lenne.

Ez a történet pedig kb egy hete indult és csodálkozom hogy idáig jutottunk. Ez részemről már nem egy vitárol szolt, hanem hogy ki az aki elmondhatja a véleményét.

részemről ezzel le is zártam.

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.07.23., pén. 23:47

Itt a fórumon, mindenki csak tanácsot tud adni, amit nem kötelező figyelembe venni, végülis mi fogjuk használni az adott kütyüt, tehát nekünk kell, hogy tessen. Hozzáteszem: én eddig mindig nagyon jó tanácsot kaptam itt a fórumon! :smile33:

:smile4:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 23:41

cinizmusotok határtalan.

Ugyanmár, nem kell ezt ilyen véresen komolyan venni! :D Szerintem tuti, hogy nem bántó szándékkal beszélnek itt ellened. A vélemények, lehetőségek és az izlések elég eltérőek lehetnek, emiatt aztán nem is szabad készpénznek venni semmi állítást mindnaddig, amíg te magad meg nem győződtél róla.

Én egyébként maximálisan egyetértek veled és szerintem a Yamaháknak igenis kemény hangjuk van és ebben és semmi beidegződést nem érzek :) de el tudom fogadni, hogy van akinek ez jön be. Istenem, hát nem vagyunk egyformák és ez pont így a jó! Nekünk (nekem) soha nem lesz mégegyszer Yamahám, de attól még lehet másnak jó. Nincs ezzel baj. Egyszerűen csak el kell fogadni, hogy másként gondolkodnak. Vagy mi gondolkodunk másként? - Ha itt lenne Evil, ő megmondaná! :smile4:

Egyébként szerintem Lacy is csak poénkodott, de talán épp rossz időben, rossz hangulatban ért téged. (legalábbis így érzem a reakciódból). De a lényeg, hogy ne húzd fel magad, legyen inkább :smile33: Közben persze vitatkozhatunk sokat, az sosem árt! :vazeg:

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.07.23., pén. 23:33

Vásárolj 6db ARC Ref600-as monoblokkot, egy Krell processzor mögé és soha többé nem merül fel benned az erősítőcsere gonolata :smile33:  :smile4:  :vazeg:  :D

sajti

Nem ismersz te még engem! :)

De amúgy iagzad lehet. Ha ilyen cucc szólna itthon, nem akarnám lecserélni :)

Mondjuk 4db JMLab Grand Utopia Be-vel ;) A centert és a szubot kiválaszthatod :o

gemini: ez nem cinizmus, ez vicc. Tudod azok a kis sárga figurák ott vannak a végén! :) Kínunkban mi mást tehetünk??? Azt a rendszert akkor se tudnám, még megközelíteni sem, ha a lakásomat, és a kocsimat is eladom. Hát mit tehetek? Sírva vígadok azzal, amim van! (És nézem rajta a Roger Waters féle In the flesh-et)

sajti

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 23:02

Vásárolj 6db ARC Ref600-as monoblokkot, egy Krell processzor mögé és soha többé nem merül fel benned az erősítőcsere gonolata :smile33::smile4: :vazeg: :D

sajti

Nem ismersz te még engem! :)

De amúgy iagzad lehet. Ha ilyen cucc szólna itthon, nem akarnám lecserélni ;)

gemini
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gemini » 2004.07.23., pén. 22:10

cinizmusotok határtalan.

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.07.23., pén. 22:07

Micsináljak nekem ez jön be.  :smile4:

Ennyi a lényeg. Ennél több magyarázat nem is kell, hogy miért a Yamahát választottad! :)

Az már régen rossz, ha az ember nem hang, hanem pénztárca alapján kell hogy eszközt válasszon. :o

Pedig ugye ez is erőteljesen befolyásolja a választást, de szerencsés módon ma már a elgtöbb erősítőnek elég széles a termékpalettája ahhoz, hogy minden árkategóriában megtalálható legyen.

Szóval egy a lényeg: Minél több típust meg kell hallgatni és úgy dönteni. Nincs ennél jobb tanács az tuti! :smile33:

Vásárolj 6db ARC Ref600-as monoblokkot, egy Krell processzor mögé és soha többé nem merül fel benned az erősítőcsere gonolata :vazeg: :D:);)

sajti

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 17:20

Micsináljak nekem ez jön be.  :smile4:

Ennyi a lényeg. Ennél több magyarázat nem is kell, hogy miért a Yamahát választottad! :D

Az már régen rossz, ha az ember nem hang, hanem pénztárca alapján kell hogy eszközt válasszon. :vazeg:

Pedig ugye ez is erőteljesen befolyásolja a választást, de szerencsés módon ma már a elgtöbb erősítőnek elég széles a termékpalettája ahhoz, hogy minden árkategóriában megtalálható legyen.

Szóval egy a lényeg: Minél több típust meg kell hallgatni és úgy dönteni. Nincs ennél jobb tanács az tuti! :smile33:

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.07.23., pén. 17:11

Micsináljak nekem ez jön be.  :smile33:

Ennyi a lényeg. Ennél több magyarázat nem is kell, hogy miért a Yamahát választottad! :vazeg:

Az már régen rossz, ha az ember nem hang, hanem pénztárca alapján kell hogy eszközt válasszon. :smile4:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 17:07

Micsináljak nekem ez jön be. :smile33:

Ennyi a lényeg. Ennél több magyarázat nem is kell, hogy miért a Yamahát választottad! :smile4:

gemini
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: gemini » 2004.07.23., pén. 15:40

(ex)Cat-tel teljes mértékben egyet értek. Én megemlítettem a Yamaha "kemény" hangzását, összehasonlítva egy teljesen más kategóriába sorolható eszközzel. Én eddig se itt a fórumon se máshol nem olvastam/hallottam, hogy valaki erre hivatkozott volna, nekem mégis ez volt a véleményem a Yamaha hangzásáról. Mint már azt is említettem mozira tökéletesen kielégíti az igényeimet, de zenénél nagyon elégedetlen vagyok vele. Azzal is tisztában vagyok, hogy egy házimozi erősítőnek nem a zene az erőssége. Amit én leírtam, csak véleménynyilvánítás volt és ha a pénztárcám, illetve a hely is egyaránt engedi akkor külön erőlködőt fog kapni a zenei részleg. HM erősítők körében nem sokat sikerült eddig kipróbálnom, de az alsó-közép kategóriában még volt szerencsém denonhoz, panasonichoz, pioneerhez és JVC-hez. Ezek közül a zenei hangzása nekem a denoné jött be. Az sem hotzta azt a minőséget, ami az elvárásaimnak teljes mértékben megfelel, de ezek közül a modellek közül zenében a denon volt a befutó. Mégis a Yamahánál kötöttem ki, szolgáltatásai és mozihangja alapján, de egyelőre visszasírom az eddigi zenei minőséget, amit egy minitorony számomra megfelelő módon tudott produkálni.

Valójában az egyik hozzászólást ingemnek tartottam és magamra vettem. Ezt szerettem volna tisztázni, márcsak azért is mert itt a fórumon én nem igen szoktam olvasgatni az erősítőkről szóló topicokat, ide is véletlenül néztem be és akkor már leirtam a véleményemet.

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.07.23., pén. 15:20

szerintem akitől ered sem erre gondolt)hanem a rendkívüli dinamika és részletező hangzás az ami már ijesztővé válhat egyesek számára.Dehát ez az ami igazán mozissá tud tenni

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal...

A kemény hangzás <> részletezettség. A kettő egymástól teljesen független dolog.

A dinamikusságban teljesen igazad van. Valóban kategóriájában kiemelkedő ezen a téren, viszont pont ez válik a hátrányára akkor amikor finomabban kellene megszólalni. Ezért modnom én mindig azt, hogy házimozira ár - érték tekintetben tökéletes választás. De ha már komolyabb zenéket halarunk hallgatni rajta, akkkor el kell gondolkodni azon - és főként meghallgatni több más erősítőt is - hogy bizotsan ez-e az ami a leginkább fekszik a fülünknek.

Igazad van! Ha komolyzenét akanék hallgatni semmiképpen sem vennék Yamaha receivert. Viszont ha a Mátrixot akarom megnézni a haverjaimmal és azt akarom,hogy az disznó módon szóljon mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva akkor bizony én a Yamahát javasolnám abbol is minél nagyobb kategóriát. Micsináljak nekem ez jön be. :smile33:

Nem kell feltétlenül a Mátrix hangeffektjeire gondolni. Én valóban nem hallgatok komolyzenét a Yamahán. De egy akusztikus alapú könnyűzenét már egészen jól lehoz. A kedvenceimnél (Pink Floyd, Peter Gabriel) pedig kifejezetten jól jön, ha az erősítőnek van dinamikája....

sajti

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.07.23., pén. 14:48

Micsináljak nekem ez jön be.  :smile33:

Ez a lényeg, pont ezért kell meghallgatni szerintem az adott erősítőt, hogy ki tudjuk választani melyik jó nekünk. Nálam is vendégeskedett egy-két hónapig Yamaha erősítő és nagyon tetszett a mozi hangja, csak nálam a zene is fontos ezért maradtam egyenlőre a Denonnál. :smile4:

Flashman
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Flashman » 2004.07.23., pén. 14:43

szerintem akitől ered sem erre gondolt)hanem a rendkívüli dinamika és részletező hangzás az ami már ijesztővé válhat egyesek számára.Dehát ez az ami igazán mozissá tud tenni

A kemény hangzás <> részletezettség. A kettő egymástól teljesen független dolog.

A dinamikusságban teljesen igazad van. Valóban kategóriájában kiemelkedő ezen a téren, viszont pont ez válik a hátrányára akkor amikor finomabban kellene megszólalni. Ezért modnom én mindig azt, hogy házimozira ár - érték tekintetben tökéletes választás. De ha már komolyabb zenéket halarunk hallgatni rajta, akkkor el kell gondolkodni azon - és főként meghallgatni több más erősítőt is - hogy bizotsan ez-e az ami a leginkább fekszik a fülünknek.

Igazad van! Ha komolyzenét akanék hallgatni semmiképpen sem vennék Yamaha receivert. Viszont ha a Mátrixot akarom megnézni a haverjaimmal és azt akarom,hogy az disznó módon szóljon mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva akkor bizony én a Yamahát javasolnám abbol is minél nagyobb kategóriát. Micsináljak nekem ez jön be. :smile33:

Erősítő: Yamaha RX-V640RDS, DVD: Pioneer DV- 656Ad, VHS: Panasonic NV-HD642, TV: 82cm16:9 Philips 32PW 6517, Hangfalak: Wharfedale 8.3 front,8c center,8.1 háttér,WH-2 hátsó center, PC-10 sub, Hangfalak bikábelezve Neotech KS-1034 M és KS-2125 M vezetékekkel. CD játékos tervben!

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 14:24

Flashman
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Flashman » 2004.07.23., pén. 14:16

. Azt is észrevettem mostanában, hogy a Yamaha mindenki szerint kemény hangzású. Nyakamat merem tenni rá, hogy az ilyen hozzászólók negyede sem tesztelt ilyen márkájú erősítőt (ha mégis, vajon egynél többet?), leginkább itt olvassa ezeket, aztán írja ő is. (Persze ezt nem TSC-re értem, mert tudom, hogy te már hallottál ezt-azt.)

Egyre inkább eltúlzottnak tartom ennél a kategóriánál a készülékek többszöri meghallgatását mindenképp erőltetőket, mivel a később megvásárolt készülék a kezdő házimozisnak maga lesz a gyönyör, még akkor is, ha nem egy tesztgyőztest vitt haza. Ráadásul ahol ezeket árulják, a megfelelő meghallgatásra szinte kivétel nélkül nincs is lehetőség.

Persze vannak különbségek a készülékek között, de az átlagos vásárlónak bőven megfelel, ha az ismertebb márkák közül bármelyiket megveszi.

Összefoglalva: meggyőződésem, hogy jónéhány fórumozó úgy osztogat tanácsot, mintha mindent tudna a hangzásról, pedig filmet még csak Divxet látott, a zenét meg mp3-ról nyomja a számítógépről.

Ezek után kövezzetek meg..! :smile4:

Tökéletesen osztom a véleményedet.Én már régóta olvasgatom a fórumot és még azt is meg tudnám mondani,hogy körülbelül mikor és kiktől indulnak azok a vélemények amelyek legtöbbször félreértésen alapulnak,de mivel egy régi tapasztalt szaki véleménye(megszámlálhatatlan hozzászólással),ezért aztán felülbírálhatatlan szentírásként maradtak az utokorra.Az egyik ilyen a Yamahák kemény hangja is szerintem.Na persze nem azt mondom,hogy ezeknek az erősítőknek kifejezetten lágy hangja volna,de nem úgy kemény ahogy azt sokan gondolják.A keménység nem a csikorgó,érces magashangok jelenlétében és ezáltal a természethűség hiányában jelentkezik,mint ahogy ezt sokan gondolják,(és szerintem akitől ered sem erre gondolt)hanem a rendkívüli dinamika és részletező hangzás az ami már ijesztővé válhat egyesek számára.Dehát ez az ami igazán mozissá tud tenni egy hangzást és ez emeli méltán a Yamaha erősítőket a legjobb mozirősítők közé.Ezt azért nem én ismerem be először itt a fórumon.Egyébként nekem is Yamahám van(ki gondolta volna)és mondhatom,hogy évek óta szinte mániámmá vált az összehasonlítgatás.Mondhatni evvel szórakozom és meghallgattam már egykét berendezést , tudom mennyit számít a beállítás.Egyébként a legtöbb fórumozóval megegyezik a véleményem és rendkívül jónak tartom ezt a nyitottságot ami mindíg is jellemezte a társaságot. :smile33:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 14:16

vontakozik. Az enyém pl. határozottan lágy, HA nem a saját D/A-ját használom, mert abban valóban van valamicske ércesség, de azt mozira találták ki.

Mondjuk mihez képest... :smile33:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 14:14

Szerintem is nagyrészben beidegződés a keménységről szóló hozzászólások többsége. Én hallgatom nap, mint nap, és pont a keménységet nem róhatom fel neki...

Némiképp ez amolyan izlés függő is egy kicsit. Meg ugye mihez képest? Ha általában Yamahat hallgatsz, és tetszik a hangja, persze hogy nem érzed keménynek. De ha hazaviszel egy más hangzásvilágú erősítőt, egyből szre fogod venni a különbséget. Ez persze nem jelenti azt, hogy neked nem a Yamaha hangja jön majd be jobban, hiszen mint mondtam izlés dolga. Viszont a Yamahaák akkor is a keméynebb hangú erősítők közé tartoznak. Én hallottam már párat szólni és mindegyiknél ezt éreztem. Aminek viszont semmi köze ahhoz, hogy adott esetben erőtlen, hiszen az egy másik kategória.

De hangsúlyozom újra. Egy rendszer hangja sok tekintetben - pláne az alsó- és középosztályban - izlés függő. Fentebb már lehet azon vitatkozni, hogy melyik prezentálja pontosabban a zenét és hogy egyáltalán mit is nevezünk pontosnak, de itt ezen a szinten ahol mi is mozgunk nincs értelme ilyen mélységekig elemezgetni a hangot.

Minden esetben egyetlen dolog lehet CSAK a döntő. Meg kell hallgatni. Ha tetszik akkor jó, ha nem, akkor meg mást kell keresni és kész :smile33:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.07.23., pén. 14:08

Ezek után kövezzetek meg..! :smile4:

Csak gyere el hozzán ide valamelyik nap, esküszöm megdobállak :smile33:

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.07.23., pén. 14:02

Ezek után kövezzetek meg..! :vazeg:

Miért tennénk? :smile33::smile4:

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.07.23., pén. 14:01

Wadkan,

Én csak megkövetlek, mert tegnap pont megnéztem az ominózus Yamahát, és persze hogy nem HTP hanem HTR-5630.

És 56e ft most a MM-ban. Gondolom ez a 340 alatti modell lehet, de nem biztos, csak nem bírok kiigazodni a számozásán.

Ennyiért végülis, tök jó meg, hogy ide jutott a világ hogy már lehet DD5.1 erősítőt venni újonnan boltba 50e ft körül.

:smile33:

Az pontosan a 340-essel egyezik meg. Láttam MM-ben kitéve és a táblája szerint HTR-5630/RXV-340RDS volt a típusjelzése...

sajti

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.07.23., pén. 13:59

Az a Yamaha az 5630-as, és ha a Denon nem 69000-be kerülne, akkor azt mondanám, hogy ennél nincs jobb vétel. De még így is meggondolandó! Mert a belépő kategóriánál 20000 az elég nagy pénz, mivel annyiért egy DVD lejátszót is hozzácsaphatunk. Kinek mi a fontos... Ha meg a jó hang, főleg zenei, akkor ahhoz a Denon is kevés lehet.

Én az olcsó erősítőkre nem is mondanám, hogy egyik jobban szól, mint a másik, inkább azt, hogy máshogy. Azt is észrevettem mostanában, hogy a Yamaha mindenki szerint kemény hangzású. Nyakamat merem tenni rá, hogy az ilyen hozzászólók negyede sem tesztelt ilyen márkájú erősítőt (ha mégis, vajon egynél többet?), leginkább itt olvassa ezeket, aztán írja ő is. (Persze ezt nem TSC-re értem, mert tudom, hogy te már hallottál ezt-azt.)

Egyre inkább eltúlzottnak tartom ennél a kategóriánál a készülékek többszöri meghallgatását mindenképp erőltetőket, mivel a később megvásárolt készülék a kezdő házimozisnak maga lesz a gyönyör, még akkor is, ha nem egy tesztgyőztest vitt haza. Ráadásul ahol ezeket árulják, a megfelelő meghallgatásra szinte kivétel nélkül nincs is lehetőség.

Persze vannak különbségek a készülékek között, de az átlagos vásárlónak bőven megfelel, ha az ismertebb márkák közül bármelyiket megveszi.

Összefoglalva: meggyőződésem, hogy jónéhány fórumozó úgy osztogat tanácsot, mintha mindent tudna a hangzásról, pedig filmet még csak Divxet látott, a zenét meg mp3-ról nyomja a számítógépről.

Ezek után kövezzetek meg..! :

Szerintem is nagyrészben beidegződés a keménységről szóló hozzászólások többsége. Én hallgatom nap, mint nap, és pont a keménységet nem róhatom fel neki...

Ráadásul eddig akárhány tesztet olvastam róla, sehol nem emlegették fel a keménységet. Sőt olvastam már olyat, ahol erőtlennek írták le :smile33:

Véleményem szerint úgy a 3-400ezres kategóriánál érdemes jó zenei hangot elvárni. Végtére is 100e-ből kihozni 5-6 végfokot nemigen lehet csúcsminőségben kihozni (egy 300W-os trafó elviszi az ár 10-15%-át!!!!)

Wadkan!

Kövezni??? Hozom a vadászpuskát! :smile4:

sajti

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”