A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Cd játszók

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 631

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

sutemenyx írta:
2020.10.24., szomb. 18:01
Shimano írta:
2020.10.24., szomb. 12:52
Azért annak is van némi fura bája,hogy többen itt az időtálló masszív gépeket részesítik előnyben,ezt kérik a gyártóktól is,közben meg évente cserélik a motyóikat,drótjaikat.
Nekem egyébként a megjelenése óta van egy dt-m,és ez nem is tegnap volt,de ennek semmi komolyabb baja nem volt még.Egyszer átnézte ugyan Zsolt mert egy szíjcsere miatt nála volt,de ezen kívül én azt mondom hogy soha rosszabb futóművet.
Volt nálam sok régebben hájpolt futómű is anno,( micromega,philips,stb) de azoknál sem éreztem azt hogy örök élet meg egy nap,sőt az akkor nálam lévő 304-est nem is mertem éjszakára bekapcsolva hagyni,mert egyszerűen nem bíztam abban hogy nem okoz valami gondot.Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
A 80-as évek közepéig gyartott Philips/Marantz CD-knek mindnek amperszaga van alapbol, mintha le lenne már füstölve. Szerintem valami olyan trafo impregnalo szert hasznalhattak. Ettol fuggetlen mennek 35éve, szoval a megbizhatosag nem kerdeses. Amiket en tapasztaltam, hogy ilyen az a Marantz CD40/CD50/CD65/CD75 és a Philips CD304, Philips CD 160.. ezek mind koksz szaguak bekapcsolas nelkul is.
Azok az öreg vezetekezesek meg nem olyan rosszak ám, érdemes kibontani egy olyan vezetéket és megnézni.
Magyarázhatod ezt olyanoknak akik nem értené hozzá. Beáll az agya mint a dióda és úgy is marad..... :) Soha nem fogod meggyőzni semmiről. Vannak ilyenek.

tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 591

Hozzászólás Szerző: tunerman »

tunerman írta:
2020.10.24., szomb. 17:33
Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
Véleményem szerint ahol ez a példának előrángatott CD lejátszó " át lett nézetve elötte ", többet már nem kellene felkeresned. :ohnoohnoohno:
TJ.
Szóval én átnéztem és azt mondtam, hogy vásárold meg ezt a CD304-est?
Akkor már nem kell hozzám többé készüléket hoznod.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1308

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tunerman írta:
2020.10.24., szomb. 17:33
Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
Véleményem szerint ahol ez a példának előrángatott CD lejátszó " át lett nézetve elötte ", többet már nem kellene felkeresned. :ohnoohnoohno:
TJ.
Nálad volt.

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 291

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Shimano írta:
2020.10.24., szomb. 12:52
Azért annak is van némi fura bája,hogy többen itt az időtálló masszív gépeket részesítik előnyben,ezt kérik a gyártóktól is,közben meg évente cserélik a motyóikat,drótjaikat.
Nekem egyébként a megjelenése óta van egy dt-m,és ez nem is tegnap volt,de ennek semmi komolyabb baja nem volt még.Egyszer átnézte ugyan Zsolt mert egy szíjcsere miatt nála volt,de ezen kívül én azt mondom hogy soha rosszabb futóművet.
Volt nálam sok régebben hájpolt futómű is anno,( micromega,philips,stb) de azoknál sem éreztem azt hogy örök élet meg egy nap,sőt az akkor nálam lévő 304-est nem is mertem éjszakára bekapcsolva hagyni,mert egyszerűen nem bíztam abban hogy nem okoz valami gondot.Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
A 80-as évek közepéig gyartott Philips/Marantz CD-knek mindnek amperszaga van alapbol, mintha le lenne már füstölve. Szerintem valami olyan trafo impregnalo szert hasznalhattak. Ettol fuggetlen mennek 35éve, szoval a megbizhatosag nem kerdeses. Amiket en tapasztaltam, hogy ilyen az a Marantz CD40/CD50/CD65/CD75 és a Philips CD304, Philips CD 160.. ezek mind koksz szaguak bekapcsolas nelkul is.
Azok az öreg vezetekezesek meg nem olyan rosszak ám, érdemes kibontani egy olyan vezetéket és megnézni.

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1308

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 440
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

shany írta:
2020.10.23., pén. 17:03
Számos gyártó készíti CD-lejátszóit fém mechanikával. ...
Szerintem ez a kolléga aligha gondolta hogy ennyiszer hivatkozott lesz a szakdolgozata hifis körökben. :-) Egyébként nagyrészt egyetértek azzal amit írt. Ráadásul a Heed-et kipróbáltam, többszörösen bizonyította hogy kiváló olvasási képessége van és nekem ez a fontos. Amúgy a Stereophile tesztjei alapján is egyértelmű hogy nem attól függ a jó kiolvasás hogy fém vagy műanyag a mechanika.
Amíg a régi őskövület öntvénymechanikás cuccokról nincs ilyen objektív bizonyíték addig az csak szöveg. Az meg hogy ki hogyan hallja egy CD futómű "sajáthangját" az engem hidegen hagy.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

zoli73 írta:
2020.10.23., pén. 16:39
Igen, azzal is tisztában vagyok, hogy ma is gyártanak még fém/öntvény mechanikával(pl. VRDS Neo) szerelt lejátszót, de az ilyen kb. megfizethetetlen.
Én nem is ragaszkodnék mindenáron az öntvényhez egyébként. Nem ezen fog múlni szerintem.
zoli73 írta:
2020.10.23., pén. 16:39
Valamilyen kompromisszumot kell kössek aszthiszem.
Ez a kérdés sajnos minden ember életében felbukkan előbb-utóbb. :-)

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 631

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

shany írta:
2020.10.23., pén. 17:03
Robici írta:
2020.10.23., pén. 15:06
... a Heed lassú beolvasása szerintem egyénfüggő...
Ehhez kapcsolódva némi - az interneten megtalálható - információ:
"Megjelenésekor a CD-játszó high-tech eszköznek számított, a kor legfejlettebb hardveres megoldásaival és jelfeldolgozási képességeivel. Mára az optikai lemez kiolvasása egy magasan integrált, egyszerű és olcsó folyamattá vált a különféle fejlettebb adathordozókhoz képest. Maga a művelet a kellő számítási teljesítmény birtokában igen egyszerű, mindössze szervó-kezelési és dekódolási műveletekre vezethető vissza. A kezdetekben minden jelfeldolgozást fizikai eszközök, léptetőregiszterek és logikai kapuk végeztek. Napjainkban ez szinte teljesen a mikroprocesszorok és a bennük futó szubrutinok territóriuma, általuk a fizikai kialakítás is egyszerűbb és jóval olcsóbb lehet.
Én viszont nem a legolcsóbb, hanem a legjobb elvi megoldást kerestem a feladatra. A processzorok alkalmazásával ugyanis nem csak a szükséges jelfeldolgozás végezhető el, hanem annál jóval több. A nagysebességű kontrollerek és optikai olvasófejek elterjedésével a Red Book szabvány szerinti jelfolyam alternatív módszerrel is előállítható.
...
Számos gyártó készíti CD-lejátszóit fém mechanikával. Ennek legnagyobb előnye, hogy nehéz és drága, így lehet mivel igazolni a magas eladási árat. Véleményem szerint a tálcás loader kialakítása úgy 80%-ban a vásárló szemének, és csak 20%-ban a fülének szól. Elismerem, hogy a lemez vibrációinak kiszűrése hatékonyabb lehet egy jól megépített, fémvázas egységgel, de szerintem sokkal fontosabb a loader és az OPU16 kapcsolata, illetve utóbbi minősége. A célra így egy ASA gyártmányú, műanyag, tálcás loadert választottam, amelynek kisebb fizikai mérete és egyszerűsége sokszorosan nagyobb értékkel bír, mint a fémből készült verzió csekély hangbéli előnye. Az optikai kiolvasásra egy SANYO SF-HD62 jelű [4], dual lézeres DVD fejet választottam (5.2. ábra). Sokkal jobb minőségű optikával rendelkezik, mint a szimplán CD-re alkalmas társai, és többszörös adatátviteli sebességen is igen pontosan működik, hatékonyabb a deformált lemezek kiolvasásában. A fényérzékelő lapkája hatmezős, amely igen gyors és pontos sávtartást tesz lehetővé. A típus alkalmazható többszörös kiolvasási sebességekhez is.
...
Ezt a lehetőséget kiaknázva választottam egy olyan, mikroprocesszor alapú megoldást, amely többszörös kiolvasási sebességgel működik. Hibás kiolvasás esetén a rendszer újból átfut a kérdéses lemezterületen, így újabb lehetőség nyílik a korrigálásra. Hagyományos, egyszeres sebességnél a kiolvasási hiba kijavítása – amennyiben lehetséges – a beépített kódolásra hagyatkozik, amely a tapasztalatok szerint nem nyújt elegendő biztonságot a karcosabb, sérült, koszos lemezekhez. A javíthatatlan hibák interpolálása hallható minőségromláshoz vezet, így a hibák számának újraolvasással történő visszaszorítása javítja a hangminőséget.
Körülnéztem a piacon, milyen megoldások kínálkoznak a terv megvalósítására. Örömömre szolgált, hogy más is hasonlóan gondolkodik az optikai lemezek kiolvasásáról, igaz, nem feltétlenül a CD, sokkal inkább a DVD esetében. Rátaláltam egy olyan kivitelre, amely kép- és hangfeldolgozásra is alkalmas,...

( http://vip.tilb.sze.hu/~wersenyi/Olaha.pdf )
Na! Hallgassuk meg! Hátha megint tudnak olyan jó hangú CD játszó csinálni mint 20-30 éve! :)

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Nagyszerű és egyben megnyugtató érzés lehet egy ilyen lézeregységet használni zenehallgatásra, de talán nem mindenki állna meg ennél a szintnél :smile29: :smile53:

https://www.aliexpress.com/i/32809009653.html
Csatolmányok
Original-New-SF-HD62-DVD-Laser-Pickup-for-SANYO-SF-HD62-SFHD62-with-Mechanism.jpg_q50.jpg
Original-New-SF-HD62-DVD-Laser-Pickup-for-SANYO-SF-HD62-SFHD62-with-Mechanism.jpg_q50.jpg (60.12 KiB) Megtekintve 465 alkalommal

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 115

Hozzászólás Szerző: shany »

Robici írta:
2020.10.23., pén. 15:06
... a Heed lassú beolvasása szerintem egyénfüggő...
Ehhez kapcsolódva némi - az interneten megtalálható - információ:
"Megjelenésekor a CD-játszó high-tech eszköznek számított, a kor legfejlettebb hardveres megoldásaival és jelfeldolgozási képességeivel. Mára az optikai lemez kiolvasása egy magasan integrált, egyszerű és olcsó folyamattá vált a különféle fejlettebb adathordozókhoz képest. Maga a művelet a kellő számítási teljesítmény birtokában igen egyszerű, mindössze szervó-kezelési és dekódolási műveletekre vezethető vissza. A kezdetekben minden jelfeldolgozást fizikai eszközök, léptetőregiszterek és logikai kapuk végeztek. Napjainkban ez szinte teljesen a mikroprocesszorok és a bennük futó szubrutinok territóriuma, általuk a fizikai kialakítás is egyszerűbb és jóval olcsóbb lehet.
Én viszont nem a legolcsóbb, hanem a legjobb elvi megoldást kerestem a feladatra. A processzorok alkalmazásával ugyanis nem csak a szükséges jelfeldolgozás végezhető el, hanem annál jóval több. A nagysebességű kontrollerek és optikai olvasófejek elterjedésével a Red Book szabvány szerinti jelfolyam alternatív módszerrel is előállítható.
...
Számos gyártó készíti CD-lejátszóit fém mechanikával. Ennek legnagyobb előnye, hogy nehéz és drága, így lehet mivel igazolni a magas eladási árat. Véleményem szerint a tálcás loader kialakítása úgy 80%-ban a vásárló szemének, és csak 20%-ban a fülének szól. Elismerem, hogy a lemez vibrációinak kiszűrése hatékonyabb lehet egy jól megépített, fémvázas egységgel, de szerintem sokkal fontosabb a loader és az OPU16 kapcsolata, illetve utóbbi minősége. A célra így egy ASA gyártmányú, műanyag, tálcás loadert választottam, amelynek kisebb fizikai mérete és egyszerűsége sokszorosan nagyobb értékkel bír, mint a fémből készült verzió csekély hangbéli előnye. Az optikai kiolvasásra egy SANYO SF-HD62 jelű [4], dual lézeres DVD fejet választottam (5.2. ábra). Sokkal jobb minőségű optikával rendelkezik, mint a szimplán CD-re alkalmas társai, és többszörös adatátviteli sebességen is igen pontosan működik, hatékonyabb a deformált lemezek kiolvasásában. A fényérzékelő lapkája hatmezős, amely igen gyors és pontos sávtartást tesz lehetővé. A típus alkalmazható többszörös kiolvasási sebességekhez is.
...
Ezt a lehetőséget kiaknázva választottam egy olyan, mikroprocesszor alapú megoldást, amely többszörös kiolvasási sebességgel működik. Hibás kiolvasás esetén a rendszer újból átfut a kérdéses lemezterületen, így újabb lehetőség nyílik a korrigálásra. Hagyományos, egyszeres sebességnél a kiolvasási hiba kijavítása – amennyiben lehetséges – a beépített kódolásra hagyatkozik, amely a tapasztalatok szerint nem nyújt elegendő biztonságot a karcosabb, sérült, koszos lemezekhez. A javíthatatlan hibák interpolálása hallható minőségromláshoz vezet, így a hibák számának újraolvasással történő visszaszorítása javítja a hangminőséget.
Körülnéztem a piacon, milyen megoldások kínálkoznak a terv megvalósítására. Örömömre szolgált, hogy más is hasonlóan gondolkodik az optikai lemezek kiolvasásáról, igaz, nem feltétlenül a CD, sokkal inkább a DVD esetében. Rátaláltam egy olyan kivitelre, amely kép- és hangfeldolgozásra is alkalmas,...

( http://vip.tilb.sze.hu/~wersenyi/Olaha.pdf )

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 555

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Robici írta:
2020.10.23., pén. 15:10
zoli73 írta:
2020.10.22., csüt. 23:02
Erre az öntvény mechanikára kitérve.
Ha használt készülékekről beszélünk(márpedig igen), akkor 200e-ből(sőt, még alatta is) igenis lehet öntvény mechanikásat kapni.
Lásd a jelenlegi cd játszóm pl.
Igen ezt nem vitatom, csak az 1992-es CD-10 se mai gyerek már és eredetileg ugye az volt a felvetés hogy ne legyen őskövület. Nyilván használtan 80-as 90-es évekből sok minden van ma is egész jó árakon.
Nem kérdés, a CD10 sem egy mai leányzó, de hiba nélkül teszi a dolgát, atomstabil és villámgyors. Igen, nem szeretnék nagyon régi gépet, amihez már keresve sem találni alkatrészt, de nem is erre írtam ezt, hanem arra, hogy itt többen a CDM-0 futómüvel szerelt gépekre esküsznek, és hát azok már tényleg őskövületek. Persze ettől még lehetnek jók, de azért más is van a nap alatt.
Igen, azzal is tisztában vagyok, hogy ma is gyártanak még fém/öntvény mechanikával(pl. VRDS Neo) szerelt lejátszót, de az ilyen kb. megfizethetetlen.
Jobban belegondolva, amit én keresek az lehet, hogy fából vaskarika.
Ne legyen öreg, tartós, megbízható legyen, és mindemellett drága se legyen, ilyesmi ma már mem is létezik...
Valamilyen kompromisszumot kell kössek aszthiszem.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő,
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

asebestyen írta:
2020.10.23., pén. 08:14
Nekem volt Ethosz és Heed futóművem is. Az Ethosz vadiúj, a Heed refurbished. Egyik trafója se búgott nálam. A Heed nagyon lassan olvasta be a lemezt, de utána villám gyorsan lépkedett a trackek között oda-vissza. Az első pár track alatt nagyobb volt a futómű zaja, de az is simán viselhető. Az Ethosz egy minden szempontból atomstabil gép, robosztussága, komolyabb mechanikai megoldásai, felfüggesztése ellenére sokkal érzékenyebb az elhelyezésre, rezgéscsillapításra, mint a Heed. Az Ethosz nem a linkelt kínai szemét mechanikát használja, hanem eredeti gyári Philipset. De igaz ez minden alkatrészre a készülékben, minden minőségi benne. Nagyon más a 2 futómű, de mindkettő nagyon jó és nagyon szerethető, de más filozófiára épül, ami persze hangban is megjelenik.
A Heed trafója egyébként nekem se búg.
A linkelt aukciót azért hoztam be, hogy az a típus se öntvényből van, nem azért hogy kimondottan az lenne az Ethoszban. Mondjuk ha már így előjött, kíváncsi lennék hol gyárt a Philips manapság CD mechanikát és hol lehet olyat kapni.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

zoli73 írta:
2020.10.22., csüt. 23:02
Ha használt készülékekről beszélünk(márpedig igen), akkor 200e-ből(sőt, még alatta is) igenis lehet öntvény mechanikásat kapni.
Igen ezt nem vitatom, csak az 1992-es CD-10 se mai gyerek már és eredetileg ugye az volt a felvetés hogy ne legyen őskövület. Nyilván használtan 80-as 90-es évekből sok minden van ma is egész jó árakon.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

zoli73 írta:
2020.10.22., csüt. 22:26
Mindenesetre érdekes amit Robici írt róla, hogy "kézzel kell elindítani a beolvasást".
Ha ez az, aminek gondolom, hogy kézzel meg kell pörgetni a behelyezett lemezt, hogy elinduljon a lejátszás, akkor ezt hogy is mondjam, komikusnak találom, és minden, csak nem praktikus.
Nem felpörgetni hanem asszem a TOC beolvasását kellett külön gombbal indítani és utána lehet elindítani a lejátszást. De mint írtam valamikor tavaly láttam Ethosz rendszert, nem emlékszem már pontosan, csak arra, hogy nem az volt, hogy beteszem és lejátssza és kész. Ez is mint a Heed lassú beolvasása szerintem egyénfüggő, kinek mi jön be és mivel tud együtt élni. Az imbolygó futóműnek meg lemezleszorítónak is volt egy hangulata de mint asebestyen is írta, az elhelyezésre és rezgéscsillapítésra érzékenyebb, nekem az efféle dolgok nem jönnek be. Viszont az én zenehallgatási szokásaim és zenei világom okán a Heed lassú beolvasása nem hátrány. De magyar gyártótól emberi áron tudomásom szerint ma már nincs semmilyen más CD lejátszó (és a DT sem forgalmazott már szóval újonnan csak Ethosz van).

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2647

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Nekem volt Ethosz és Heed futóművem is. Az Ethosz vadiúj, a Heed refurbished. Egyik trafója se búgott nálam. A Heed nagyon lassan olvasta be a lemezt, de utána villám gyorsan lépkedett a trackek között oda-vissza. Az első pár track alatt nagyobb volt a futómű zaja, de az is simán viselhető. Az Ethosz egy minden szempontból atomstabil gép, robosztussága, komolyabb mechanikai megoldásai, felfüggesztése ellenére sokkal érzékenyebb az elhelyezésre, rezgéscsillapításra, mint a Heed. Az Ethosz nem a linkelt kínai szemét mechanikát használja, hanem eredeti gyári Philipset. De igaz ez minden alkatrészre a készülékben, minden minőségi benne. Nagyon más a 2 futómű, de mindkettő nagyon jó és nagyon szerethető, de más filozófiára épül, ami persze hangban is megjelenik.
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 - Daphile | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Robici írta:
2020.10.22., csüt. 18:08
hzola írta:
2020.10.22., csüt. 13:55
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát,
Na örülök hogy akkor ez mégsem végleges, akitől én vettem ő azt mondta, hogy neki azt mondták a Heed-nél hogy ezen nem lehet változtatni.
hzola írta:
de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző.
Az Ethosz meg ezt használja...:
https://www.ebay.com/c/20024648649
hzola írta:
Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be.
Attól tartok az öntvénymechanikás cuccok nem a 200 ezer forintos sávban keresendők. Mondjuk ami azt illeti szerintem a DT se ért annyit amennyiért eredetileg újonnan adták, használtan 200-at megérhet.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

hzola írta:
2020.10.22., csüt. 22:22
Robici írta:
hzola írta:
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát,
Na örülök hogy akkor ez mégsem végleges, akitől én vettem ő azt mondta, hogy neki azt mondták a Heed-nél hogy ezen nem lehet változtatni.
hzola írta:
de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző.
hzola írta:
Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be.
Attól tartok az öntvénymechanikás cuccok nem a 200 ezer forintos sávban keresendők. Mondjuk ami azt illeti szerintem a DT se ért annyit amennyiért eredetileg újonnan adták, használtan 200-at megérhet.
1.
N ek e m is cs a k a rezonanciàt tudtàk megszüntetni, de azt sem 100%, a trafó zúgàsàval nem tudtak mit kezdeni, ez ilyen azt mondtàk, hàt ez nekem nem jött be így mennie kellet.
2.
Ennyièrt csak is hasznàlt piacon ès règebbi elnyûhetetlen philips mechanikàs az ami megfizethetô cdm-0 vagy cdm-1 a többi ezektôl fiatalabb mechanika, ismètelve nàlam okosabb/tapasztaltak vèlemènyèt, felejtôs. :-)
Nem kétlem, hogy a CDM-0 a szent grál, de az ilyen mechanikás cd játszók,már ritkák, mint a fehér holló.
Azt meg azért kicsit túlzásnak(elfogúltság?) tartom, hogy csak ezzel a mechanikával lehetne/lehetett jó cd játszókat építeni., Azért ezen túl is van élet.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

hzola írta:
zoli73 írta:
2020.10.20., kedd 20:52
Szeretnék egy kék tippet, tanácsot kapni.
A cd játszóm dac-al való megtámogatása, nem várt jó eredménnel zárult.
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ezen elgondolkozva arra jutottam, hogy beszerzek egy dedikált futóművet.
Ami kritérium, hogy ne legyen "őskövület".
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Ami az Ethosz mellett szól, az a jó hírnév, biztos szervíz háttér, garancia.
Ami kicsit ellenérzést kelt bennem, az a dizájn, és a szokatlan kezelés(felültöltös), ámbár lehet, hogy ez előny?
A Heed -nél szintén említhetem a biztos szervíz hátteret, a jó hírnevet, plusz kivitelre is tetszetős.
Az Ethosz rendelkezik XLR digitális kimenettel is, a dac-om ugyanilyen bemenettel, ez jelenthet-e pozitívumot?
Az említett pörgetőkről szívesen fogadok pro és kontra vélevényeket, illetve egyéb alternatívákat, amik számításba jöhetnek.
Köszönöm!
Megosztanám fentiekkel kapcsolatos tapasztalataimat:
- Ethosz futóművem nem volt, de per pillanat egy human audio libretto-val élek. Engem nem zavar a felültöltős design, bevallom kifejezetten kedvelem, és nem érzem unpraktikusnak. Gondoltam megemlítem, hogy felültöltős lejátszóval is együtt lehet élni, csak eltérő elhelyezést és ebből adódóan helyigénye van mint egy tálcás lejátszónak, de ez egyértelmű.
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát, de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző. Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be. Ezen kívül engem idegesített a lassú beolvasás, és mintha úgy rémlene (de ebben nem vagyok 100% biztos) szám léptetésekor sem lett volna túl gyors, de ezekkel az utóbbi dolgokkal együtt lehet élni, megszokható. Hangra nem volt rossz én egy heed obelisk DA val használtam.
Nem tudom segített e a döntésed meghozatalában, gondoltam megosztom.
Egyébként, ha én lennék hasonló cipőben, akkor marconi kolléga javaslatát megfontolnám.
Köszönöm neked is, hogy megosztottad a tapasztalataidat!
Kissé elgondolkodtató, hogy a Heed DT-t, kettőből ketten ugyanúgy jellemzitek, ez nem egy precíz készülékre vall. Meglepő.
A Philips CD 304 mkll, ha sikerül találni, kipróbálom, ígérem.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2020.10.22., csüt. 13:02
zoli73 írta:
A megcélzott áron(200-250e), ami eszembe jut az az Ethosz CDM transport SE ll, vagy Heed obelisk DT használtan, más nem igazán.
Van egy fórumtársunk, akinek anno full Ethosz rendszere volt (egy ideje abbahagyta a hifit, ha igaz, bár rég találkoztunk). Többször is hallgattam nála ilyen futóművet, szerintem nem csalódnál benne.

Én ugyan nagyon-nagyon laikus vagyok, de egy híres-neves magyar kereskedőtől (aki tán épít is) olvastam egyszer, hogy ezek a felültöltős gépek az igaziak, nem érnek nyomukba sem a tálcásak. Nem ilyen sarkosan fogalmazott, de valami hasonló volt a lényege. Igaz, hogy kényelmetlenebb lehet, de ha ezen múlik a jó hang... :rolleyes: :D
Vannak itt többen is, akik Ethosz rendszeren hallhatnak zenét, bevallom várom is a felbukkanásukat, érdekelne a tapasztalatuk a CDM futóművel.
Mindenesetre érdekes amit Robici írt róla, hogy "kézzel kell elindítani a beolvasást".
Ha ez az, aminek gondolom, hogy kézzel meg kell pörgetni a behelyezett lemezt, hogy elinduljon a lejátszás, akkor ezt hogy is mondjam, komikusnak találom, és minden, csak nem praktikus.
Ha ez tényleg így van, akkor ennek mi lehet a magyarázata? Nem láttam még így működő készüléket, de ettől még lehet jó hangú.

hzola
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: hzola »

Robici írta:
hzola írta:
hzola írta:
hzola írta:
1.
N ek e m is cs a k a rezonanciàt tudtàk megszüntetni, de azt sem 100%, a trafó zúgàsàval nem tudtak mit kezdeni, ez ilyen azt mondtàk, hàt ez nekem nem jött be így mennie kellet.
2.
Ennyièrt csak is hasznàlt piacon ès règebbi elnyûhetetlen philips mechanikàs az ami megfizethetô cdm-0 vagy cdm-1 a többi ezektôl fiatalabb mechanika, ismètelve nàlam okosabb/tapasztaltak vèlemènyèt, felejtôs. :-)

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

hzola írta:
hzola írta:
hzola írta:

hzola
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: hzola »

zoli73 írta:
Voltak a témával kapcsolatban olyan hangok, hogy hát egy cd játszó digitális kimenete nem biztos, hogy elég jó minőségű ahhoz, hogy a dac a legjobb tudását nyújtsa vele.
Ami az Ethosz mellett szól, az a jó hírnév, biztos szervíz háttér, garancia.
Ami kicsit ellenérzést kelt bennem, az a dizájn, és a szokatlan kezelés(felültöltös), ámbár lehet, hogy ez előny?
A Heed -nél szintén említhetem a biztos szervíz hátteret, a jó hírnevet, plusz kivitelre is tetszetős.
Az Ethosz rendelkezik XLR digitális kimenettel is, a dac-om ugyanilyen bemenettel, ez jelenthet-e pozitívumot?
Az említett pörgetőkről szívesen fogadok pro és kontra vélevényeket, illetve egyéb alternatívákat, amik számításba jöhetnek.
Köszönöm!
Megosztanám fentiekkel kapcsolatos tapasztalataimat:
- Ethosz futóművem nem volt, de per pillanat egy human audio libretto-val élek. Engem nem zavar a felültöltős design, bevallom kifejezetten kedvelem, és nem érzem unpraktikusnak. Gondoltam megemlítem, hogy felültöltős lejátszóval is együtt lehet élni, csak eltérő elhelyezést és ebből adódóan helyigénye van mint egy tálcás lejátszónak, de ez egyértelmű.
- heed obelisk DT: ilyet használtam kb 1-1,5 évig nekem voltak vele rezonancia problémáim a futóműből, és búgott a trafója, ezért járt is szervizben ami nagyrészt orvosolta a problémát, de az a futómű amit abban használnak 100% műanyag, rám nem tett mély benyomást, nem volt túl meggyőző. Mindenféle bántás nélkül nem erre számítottam egy heed termékkel kapcsolatban. Még mielőtt szétszednek a heed fun-ok, ezzel semmi baj csak nekem nem jött be. Ezen kívül engem idegesített a lassú beolvasás, és mintha úgy rémlene (de ebben nem vagyok 100% biztos) szám léptetésekor sem lett volna túl gyors, de ezekkel az utóbbi dolgokkal együtt lehet élni, megszokható. Hangra nem volt rossz én egy heed obelisk DA val használtam.
Nem tudom segített e a döntésed meghozatalában, gondoltam megosztom.
Egyébként, ha én lennék hasonló cipőben, akkor marconi kolléga javaslatát megfontolnám.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 220

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
Van egy fórumtársunk, akinek anno full Ethosz rendszere volt (egy ideje abbahagyta a hifit, ha igaz, bár rég találkoztunk). Többször is hallgattam nála ilyen futóművet, szerintem nem csalódnál benne.

Én ugyan nagyon-nagyon laikus vagyok, de egy híres-neves magyar kereskedőtől (aki tán épít is) olvastam egyszer, hogy ezek a felültöltős gépek az igaziak, nem érnek nyomukba sem a tálcásak. Nem ilyen sarkosan fogalmazott, de valami hasonló volt a lényege. Igaz, hogy kényelmetlenebb lehet, de ha ezen múlik a jó hang... :rolleyes: :D
erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2, hangfal: Triangle Antal EX, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

marconi írta:
2020.10.21., szer. 16:04
zoli73 írta:
Köszönöm!
Pedig én pont egy őskövületet ajánlanék, hogy próbálj meg szerezni egy Philips cd304 mk2 -t futóműnek!
Ugyanis én hosszú évek tapasztalata után arra jutottam hogy ez a legjobb erre a célra, ár/minőség tekintetében meg aztán pláne.
Jópár futómű járt nálam az utóbbi időben mert kiváncsi voltam hogy egy komoly audio pc ellenében mire képesek. Amit akkor vettem meg mikor/miután kiderült hogy jóval magasabb színvonalat képvisel digi forrásként mint az akkor tulajdonomban lévő Ayon cd5s. Az azóta nálam jártak közül Marantz cd94 mk2, Onkyo, Sony csak az utóbbiak tudták megközelíteni, a végletekig tuningolt Sony talán kicsit meg is haladni az audio pc-t. (Ami a leírásomban van) Mellékszálként említem hogy az audio pczés mellett ott volt a cd100 és annak folyamatosan fejlődő TJ tuningja, a sima cd100 tól a még jobb fehér kerámiás dac chipes demo modellig a legjobb Black Gate kondikkal benne, mintegy referencia hang támpontnak. Aztán kiváncsiságból kölcsönkértem egy gyári állapotú cd304 mk2-t és bizony ez volt az ami úgy ahogy van jobb volt mint bármyelyik addigi cd futómű, de még az audio pcnél is jobb volt. Egy ilyet tuningolva pedig ki tudja meddig lehet eljutni (folyamatban a dolog). Egy jobb hangot (tegyük hozzá jelentősen!) hallottam ennél, egy szintén tuningolt (nem Soner tuningos) Audiomeca Mephisto 1 futóművet. Az más világ volt abban az állapotában, azt hozzá kell tenni hogy gyári állapotában viszont nem volt valami jó. Így nálunk most az a kérdés hova lehet eljutni a 304 el. Ezért ajánlom neked is ha jót akarsz. Tapasztalat szerint az újabb futóművek mind egyre rosszabbak, egyre inkább spóroltak velük.
Először is köszönöm az ajánlást!
Bevallom, ilyen megoldás eszembe sem jutott, de ahogy írod,"próbálj meg szerezni". Hát igen, nem sok esély van rá, hogy szembe jön egy, de ha mégis felbukkan, elérhető távolságra, akkor lehet, hogy teszek vele egy próbát, mit veszíthetek.
Félreértés ne essék, a jelenlegi hanggal is elégedett vagyok, de ahogy írtam, kaptam hideget-meleget, hogy egy cd játszó digit kimenete, általában nem túl acélos, ezért gondoltam egy futóműre.
Persze mindenképpen meg kell hallgatni, amit veszek/venni tervezek.
Úgy tervezem, hogy a jelenlegi cd játszó egyenlőre marad, és összehallgatom vele a kiszemelt utódot/utódokat, mielőtt döntök, de még az is megeshet, hogy minden marad ahogy van.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”