Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Cd játszók

gyongyhalas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 38

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » 2019.12.14., szomb. 15:24

[quote
Elkészült az első Philips CD100 trial run model játszó tuningja, ami a következő fő részeket jelentette:
- full recap (ebben a lejátszóban Kaisei/Black Gate)
- analóg - digitális földelés szétválasztása
- JFET mod 4.0 beépítése a I/V átalakítónál
- Duelund ezüst és VdH ezüstözött rézvezetékezés
TJ.
[/quote]
Szia! Sziasztok !

Lehet kicsit tolakodó a kérdésem ! Érdeklődhetnék úgy általánosságban mennyiből jön ki egy ilyen készülék tuningal együtt..
Előre is köszönöm ha válaszolsz...ha nem publikus akár privátban is kérném...
Üdv

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 129
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.12.14., szomb. 15:04

Részletező írta:
2019.12.14., szomb. 12:58
.. Ezt hallanotok kell! Köszönöm, hogy végig olvastátok a gondolataimat.
Köszi, hogy beírtad
Ha valaki a tulajok közül bemutatná a hangját élőben jó lenne
Onkyo 303-505-909; Revox 750-760-B77; Háromszög Antal; Tiszta Acoustic Dream 77; PC Asus Xonar Essence STX; Tidal; Foobar2000; sima dreótok; Csi; Szinergia; 230V; Paks; szinkrongenerátor ...

Részletező
Isten Hozott! :)
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: Részletező » 2019.12.14., szomb. 12:58

Mindannyiunkról elmondhatom, hogy azon ritka hobbival rendelkezünk, amit nem lehet minden esetben mérőszámokkal jellemezni. Közös vágyunk (ha már nem születtünk arisztokratának, akik az otthonukban tarthatták a zenészeket), hogy átélhessük azt a rendkívüli érzést, amit az élőzenekar adhatott volna.
Nem 16 bit, csak 14! Igen, azt kell, hogy mondjam, ez több, mint rajongás. Ha lehetőségem lenne, mindenkihez elvinném ezt az első generációs készüléket, hogy megtapasztalhassa. Nehéz a hifiről érzelemmentesen írni, talán mert azt célozza meg, hogy az érzelmeinkre hasson. Nagyon ritkán írok, pedig elmondhatom, hogy sokat tapasztaltam. Volt olyan év, hogy az összes szabadnapomat hifiszobákban töltöttem. Lehetőségem volt az idehaza kapható legdrágább lejátszókat meghallgatnom, de amikor kölcsönkaptam az országunkba érkező első TRIAL RUN modellt, tudtam az első felvétel után, hogy megtaláltam a szent grált. (Ezt át kell élni, és őrülhetünk, hogy megosztható az információ). Hogy néhányat említsek, hallgattam a legdrágább csöves kimenetű Jadist, Acchuphase-t, Metronome-t, korábban birtokoltam High END Marantz SACD lejátszót, amire azt gondoltam, hogy az SACD mintavételezésénél nincs jobb. A lemezeim harmada még mindig Hybrid SACD, de a normál CD réteget hallgatom. Továbbra is fenntartom, hogy a formátum kiváló, de a kivitelezésnél elbukott, mint az összes ma kapható készülék a silány alkatrészek miatt. A Marantz csúcskészülékében 5 évente optikát kellet cserélnem. Érdemes közelebbről szemügyre venni a CD100-at. Ujjnyi vastagságú komoly hűtőfelülettel rendelkezik a lézeregység (30 éve üzemelnek!). Ilyen minőséget ma már senki sem gyárt, DIZÁJN az van, szép súlyos dobozok, rendkívüli specifikációs számok, ja, a beltartalom, annak alig van súlya mert a minőségi alkatrészek hiányoznak.
A TRIAL RUN kis sorozatának titka (bolti forgalomba soha sem került, feltehetően a fejlesztőmérnökök birtokolták) a kerámia DAC-ban rejlik. A hetvenes évek végén gyártatták az európai fejlesztők (Philips Hollandia) az amerikai Silicium-völgyben, haditechnikai körülmények között. Az apósom úgy jellemezte a készüléket a meghallgatást követően, hogy "jobban szól mint az LP rendszere" pedig egy légpárnás hangkarú Pieere Lurne-nel rendelkezik. Így utólag elmondható, hogy sikerült a Philips fejlesztőinek megalkotni egy olyan hangzású készüléket, mint az LP. A sorozatgyártással ez meghiúsult, a benne levő fehér kerámia DAC gyártási költségét megbecsülni sem lehet, de jó tudni, hogy az emberiség ilyenre képes volt. (Most a közelében sem vagyunk ennek.)A hangja olyan, mint az LP-nek: az a sok felharmónikus, olyanok a húrhangok mint a valóságban, ez több mint amit a sztereó élményről valaha gondoltam, teljes színpadkép. Ezt hallanotok kell! Köszönöm, hogy végig olvastátok a gondolataimat.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.12.13., pén. 23:10

Ez most komoly?
A régi 16 bites csotrogányokért rajongunk, az újabbak meg sehogysem jók? Csilliárd euróért
Mert hogy cdm0 futómű? És
Azóta a digi cd kiolvasés és da átalakitás sermmi?
Retró ma minden, ami régi az jó
Onkyo 303-505-909; Revox 750-760-B77; Háromszög Antal; Tiszta Acoustic Dream 77; PC Asus Xonar Essence STX; Tidal; Foobar2000; sima dreótok; Csi; Szinergia; 230V; Paks; szinkrongenerátor ...

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 329

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.13., pén. 19:34

prando írta:
2019.12.13., pén. 18:15
tunerman írta:
2019.12.11., szer. 09:42
Világpremier  :D - fotó az interneten megvásárolt Philips CD100 trial run model játszókról, mind a négyről, mivel ezek mind Magyarországra kerültek! 
Full recap (a kritikus helyeken Black Gate capacitors) és a JFET mod 4.0 kerül a gépekbe.
TJ.
Azt tudom mondani: nagyon irigy vagyok.
Én pedig azt, hogy irigy azért nem vagyok, mert az ilyesmin már rég túltettem magam, de hogy nagyon szívesen meghallgatnék egyet, az biztos. Fogalmazhatnék úgy is, hogy nem szeretnék úgy meghalni, hogy nem hallottam egyet. :D
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC(diy)"By fpalotás"
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

prando
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 88

Hozzászólás Szerző: prando » 2019.12.13., pén. 18:15

tunerman írta:
Világpremier  :D - fotó az interneten megvásárolt Philips CD100 trial run model játszókról, mind a négyről, mivel ezek mind Magyarországra kerültek! 
Full recap (a kritikus helyeken Black Gate capacitors) és a JFET mod 4.0 kerül a gépekbe.
TJ.
Azt tudom mondani: nagyon irigy vagyok.
Linn, Vincent, Revox, XTZ, TEAC, Oppo, Heed, diy phono, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Vandersteen, Triangle,

tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 529

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.12., csüt. 22:11

zoli73 írta:
2019.12.12., csüt. 21:05
tunerman írta:
TJ.
Arról szívesen olvasnék, hogy az efféle "ős" cd-játszóknál alkalmazott lemezfedél(vagy minek nevezzem) milyen elgondolás alapján lett éppen ilyen kialakítású? Később miért tért át minden gyártó, szinte kivétel nélkül a fiókos betöltésre?
Olyan sokan mondják, hogy ezek a legendás lejátszók, milyen remek hangot képesek produkálni, és én ezt el is hiszem, ennyien nem tévedhetnek, de mi a titkuk?
A cd-lejátszó gyártás hajnalán készült modellek, akár kiforratlan próbálkozásnak is gondolhatnánk, de ezekszerint mégsem. Ha már az elején, szinte első próbálkozásra sikerült ilyen jól eltalált gépet megalkotni, akkor mi történt később? Az nem lehet, hogy szinte mindent feláldoztak a költséghatékonyság oldalán! Vagy mégis?
A Philips CD100 egy faék egyszerűségű lejátszó, a felnyiló fedélben egy kerek állandó mágnes van, ami lecsukáskor a lemezt a motortengelyhez tapasztja. A CD lemez kivétele sem praktikus, ügyeskedni kell vele, hogy "kibányászhassa" a felhasználó. A következő generációs komplett mechanikával együtt kijővő lézer egységek ( Philips CD303, Marantz CD73, ReVox B225) sem voltak szerencsések, végül a tálcás megoldásnál maradtak a gyártók.
Sokat írtam már a sorozatgyártás lényegéről - az egészben szerintem csak egyetlen dolog számít - a hatékonyság! Ott a bonyolultabb, vagy drágább megoldások gyorsan elvéreznek, maradnak az "occó" dolgok.
Ez egyben válasz arra a kérdésre is, hogy a kis szériás, vagy prototípus készülékek miért lehetnek extrém magasan az átlag felett...
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 329

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.12.12., csüt. 21:05

tunerman írta:
TJ.
Arról szívesen olvasnék, hogy az efféle "ős" cd-játszóknál alkalmazott lemezfedél(vagy minek nevezzem) milyen elgondolás alapján lett éppen ilyen kialakítású? Később miért tért át minden gyártó, szinte kivétel nélkül a fiókos betöltésre?
Olyan sokan mondják, hogy ezek a legendás lejátszók, milyen remek hangot képesek produkálni, és én ezt el is hiszem, ennyien nem tévedhetnek, de mi a titkuk?
A cd-lejátszó gyártás hajnalán készült modellek, akár kiforratlan próbálkozásnak is gondolhatnánk, de ezekszerint mégsem. Ha már az elején, szinte első próbálkozásra sikerült ilyen jól eltalált gépet megalkotni, akkor mi történt később? Az nem lehet, hogy szinte mindent feláldoztak a költséghatékonyság oldalán! Vagy mégis?
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC(diy)"By fpalotás"
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.12., csüt. 19:17

Elkészült az első Philips CD100 trial run model játszó tuningja, ami a következő fő részeket jelentette:
- full recap (ebben a lejátszóban Kaisei/Black Gate)
- analóg - digitális földelés szétválasztása
- JFET mod 4.0 beépítése a I/V átalakítónál
- Duelund ezüst és VdH ezüstözött rézvezetékezés
TJ.
Csatolmányok
Philips_CD100_trial_run_ground_separation.jpg
Philips_CD100_trial_run_ground_separation.jpg (628.9 KiB) Megtekintve 469 alkalommal
Philips_CD100_trial_run_recap.jpg
Philips_CD100_trial_run_recap.jpg (543.95 KiB) Megtekintve 469 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

callcap
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: callcap » 2019.12.11., szer. 19:21

Jó estét mindenkinek!
Segítséget kérnék egy Onkyo CR 70R készülék problémához.
A készülék cd-játszó része minden bekapcsoláskor kiadja a tálcát akkor is ha van ill ha nincs benne lemez.
Ez akkor is így van ha a rádió részét használnám de minden egyes áram alá kerülés után is így tesz, ill stand by állapot után történő bármilyen funkció elérés alatt is működésbe hozza a tálcát- mármint kiadja egy folyamatos enyhe zúgás után.
Amennyiben lemez rakok be akkor az nem pörgeti fel, hanem szintén kiadja a folyamatos enyhe zúgást követően, de ez nem a felpörgetés rövid jellemző motor zaja.
Amikor viszont valami oknál fogva ez a zúgás nincs hanem egy rövid felpörgetés után üzembe "áll", akkor utána indítható a lejátszás ahogy kellene,-sajnos ez a ritka alkalmak egyike de onnantól probléma mentes a lejátszás.
Esetleges lemezcsere után vissza áll a hiba jelenség többszöri alkalomra.
Acoustic Research Status S30,Sansui ESP 301,Onkyo HS 20
Denon PMA 250 SE,Onkyo A 25
Nad CD 501
Akai AT 1200
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

gyongyhalas
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » 2019.12.11., szer. 15:52

marconi írta:
2019.12.11., szer. 15:45
gyongyhalas írta:
2019.12.11., szer. 11:32
Szia !

Gyűjteménybe kerülnek vagy eladó is lesz közöttük...(philips cd100) Persze ha Te tudsz róluk és nem csak talált kép a neten...
Érdekelhet ha az utóbbi..
Üdv
A trial run modellek megvételét nem elsősorban a gyűjtői szándék vezérelte, annál inkább a nyújtott hangminőség! Eladó biztos nem lesz egyik sem. :) (én nem vagyok tulaj sajnos, nekem csak a sorozatgyártott van)
Szia !
Köszönöm neked is a választ.....
Érdeklődésem sőt kipróbálási bakancslistám lett volna egy ilyen legenda.....
üdv

marconi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 89

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.12.11., szer. 15:45

gyongyhalas írta:
Szia !

Gyűjteménybe kerülnek vagy eladó is lesz közöttük...(philips cd100) Persze ha Te tudsz róluk és nem csak talált kép a neten...
Üdv
A trial run modellek megvételét nem elsősorban a gyűjtői szándék vezérelte, annál inkább a nyújtott hangminőség! Eladó biztos nem lesz egyik sem. :) (én nem vagyok tulaj sajnos, nekem csak a sorozatgyártott van)
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman),Core Audio Daido PC, CA USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod by Tunerman, Philips cd100 Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Gryphon Guideline GOLD, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.11., szer. 15:11

gyongyhalas írta:
Szia !

Üdv
A fotókat én készítettem - mivel a Philips CD100 trial run modellek itt vannak nálam.
Mindegyiknek megvan a gazdája, ők tuningoltatják most a gépeket.
TJ.

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.11., szer. 15:06

tamagaba írta:
2019.12.11., szer. 10:49
tunerman írta:
TJ.
Lézer kiolvasók milyen állapotban lehetnek vajon? Üveg vagy műanyag a fókusz lencse ezeknél?
Úgy tudom meg lehet mérni némeiken és a fesz értékből pontosan meghatározható a % érték
Mindegyik használt gép, van amelyikben ki kellett cserélni a CDM0-ás lézeregységet.
A CDM0/CDM1 -ben üveglencsék vannak - akkor még nem gondoltak az occó megoldásokra leborulok.gif
TJ.

gyongyhalas
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » 2019.12.11., szer. 11:32

Szia !

Üdv

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.12.11., szer. 10:49

tunerman írta:
TJ.
Lézer kiolvasók milyen állapotban lehetnek vajon? Üveg vagy műanyag a fókusz lencse ezeknél?
Úgy tudom meg lehet mérni némeiken és a fesz értékből pontosan meghatározható a % érték

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.11., szer. 09:42

TJ.
Csatolmányok
Philips_CD100_trial_run_model  x 4.jpg
Philips_CD100_trial_run_model x 4.jpg (440.62 KiB) Megtekintve 651 alkalommal
Philips_CD100_trial_run_model_back x 4.jpg
Philips_CD100_trial_run_model_back x 4.jpg (540.36 KiB) Megtekintve 651 alkalommal

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: Ruben » 2019.12.10., kedd 12:36

La_Valse írta:
2019.12.08., vas. 11:00
Ruben írta:
2019.12.04., szer. 06:47
Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Phillips CD 303. -as lejátszóm és a lejátszas indításakor dordul kb másfelet a lemez utána leáll. Valami tipp eaetleg?
Köszönöm
Az ilyen jellegű hiba azt jelenti, az optika nem találja a lemezt, nem tudja beolvasni a
TOC-ot, a vezérlés leállítja a folyamatot.
Nézd meg, az optika akadály nélkül mozog-e az íves pályán. A lengő karos ritkán akad el.
Gyakori hibalehetőség a laser fejet és az elektronikát összekötő szalagkábel kontakthibája.
Termeld ki a futóművet, és bontsd majd csatlakoztasd újra a szalagkábelt, kettő is van.

Köszönöm megnézem. leborulok.gif

kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 193

Hozzászólás Szerző: kaboca36 » 2019.12.08., vas. 12:53

tunerman írta:
2019.12.08., vas. 07:16
A Philips CD303-ban nem CDM1 futómű van, hanem CDM0 :D ...azzal pedig ilyen jellegű probléma nincs.
TJ.
Tenyleg mas a motor megoldas...nem a HALL motoros mint a CDM1 , igy jar az ember ha tul sokat dolgozik....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
Pointe Analogia MK3 phono,
DacEnd2 (AD1865NK,JAN 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 202

Hozzászólás Szerző: La_Valse » 2019.12.08., vas. 11:00

Ruben írta:
Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Phillips CD 303. -as lejátszóm és a lejátszas indításakor dordul kb másfelet a lemez utána leáll. Valami tipp eaetleg?
Köszönöm
Az ilyen jellegű hiba azt jelenti, az optika nem találja a lemezt, nem tudja beolvasni a
TOC-ot, a vezérlés leállítja a folyamatot.
Nézd meg, az optika akadály nélkül mozog-e az íves pályán. A lengő karos ritkán akad el.
Gyakori hibalehetőség a laser fejet és az elektronikát összekötő szalagkábel kontakthibája.
Termeld ki a futóművet, és bontsd majd csatlakoztasd újra a szalagkábelt, kettő is van.

"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Ruben » 2019.12.08., vas. 07:23

kaboca36 írta:
2019.12.08., vas. 00:36
Ruben írta:
2019.12.04., szer. 20:46
Tudsz esetleg ajánlani valakit aki megnézné nekem? leborulok.gif
Ne ess ketsegbe. A futomu alatt, ami a cd kozepenek a tengelye van egy csavar azon kell allitani. Ez egy teflon csavar amibe a tengely valyatott fur az idok soran. Ki kell csavarni es leccsiszolni simara ,majd vissza es beallitani a megfalelo magasagot. Ezt lehetszkoppal vagy egyszaeruen egy jo minosegu cd-vel plusz irottal hogy azt is lejatsza.
https://dindiki.com/?cdm1-laser-service
Köszönöm
Megnézem.

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.08., vas. 07:16

A Philips CD303-ban nem CDM1 futómű van, hanem CDM0 :D ...azzal pedig ilyen jellegű probléma nincs.
TJ.

kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 193

Hozzászólás Szerző: kaboca36 » 2019.12.08., vas. 00:36

Ruben írta:
2019.12.04., szer. 20:46
Ne ess ketsegbe. A futomu alatt, ami a cd kozepenek a tengelye van egy csavar azon kell allitani. Ez egy teflon csavar amibe a tengely valyatott fur az idok soran. Ki kell csavarni es leccsiszolni simara ,majd vissza es beallitani a megfalelo magasagot. Ezt lehetszkoppal vagy egyszaeruen egy jo minosegu cd-vel plusz irottal hogy azt is lejatsza.
https://dindiki.com/?cdm1-laser-service
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
Pointe Analogia MK3 phono,
DacEnd2 (AD1865NK,JAN 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Ruben » 2019.12.04., szer. 20:46

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tunerman » 2019.12.04., szer. 11:49

Ruben írta:
    Sziasztok
    Köszönöm
    Szerencsés esetben kontakthiba, ha más okozza a hibát az már húzósabb...
    TJ.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”