A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Cd játszók

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 475

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2019.09.21., szomb. 19:18

zoli73 írta:
2019.09.20., pén. 17:19
Bécó írta:
2019.09.20., pén. 15:22
zoli73 írta:
2019.09.19., csüt. 19:57
Remélem jó helyen kérdezek, és nem annyira off a téma?
Az már beigazolódott, hogy a cd, dvd, stb. lemezek is tisztításra szorulnak időnként sőt az új lemezek is, de milyen módon, milyen eszközökkel, milyen anyagokkal?
Az Lp mosás tiszta sor, megvannak az anyagok, eszközök hozzá, de a cd lemezek tisztításának nem ismerek ilyen bevált metódusát, eszközeit, anyagait.
Érdemelnének, vélemények, tapasztalatok, ki mivel, hogyan tisztít?
Láttam a témában egy-két internetes videót, de némelyiket kétkedve fogadom, inkább valós tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem ilyen szereplési vágyban szenvedő "guruk" kontárkodásaira.
Köszönöm!
Én ezt használom.
Köszönöm, valami hasonló választ vártam! leborulok.gif
Régen volt olyan , hogy "Bitstream" folyadék. Most a Goldringnak meg a Lart Du Son -nak van pumpás kivitelben tisztítója, amit csak rá kell permetezni (1-2 nyomás) a cd-dvd lemezre, majd szemüvegtörlővel! letörölgetni. És már tiszta is a lemez Meg plusz jobban is szól. Pár hétig megmarad a hatása. Utána meg lehet ismételni ha a jobb hangzást kívánja az ember. Biztosan vannak más gyártmányok is. De ezek jók.

vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 56
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vlaca » 2019.09.21., szomb. 15:12

juliush írta:
2019.09.21., szomb. 14:55
vlaca írta:
2019.09.21., szomb. 13:56
trane írta:
2019.09.21., szomb. 13:52

ez komoly, Gábor? csak mert :rolleyes: > https://www.origo.hu/techbazis/20180506 ... kanak.html
Szeritem irónikusan írta :smile53:
Pedig ez működik és nagyon komoly fizikai háttér van mögötte! A Rewind (TM) eljárás a mágneses domének hangzás szempontjából előnyös sztochasztikus elrendezését állítja vissza a folyamatosan egy irányban történő forgatás miatt rendeződött állapotból.
Ez is briliáns megfogalmazás, de te is viccelsz :napsut: :smile29:
TIDAL > SOtM SMS100 > Audiobyte Hydra Z > Meridian 203 > Meridian 201 > Hypex UCD180HG > Magneplanar SMGb
TIDAL > Rpi Metwork Player > Schiit Asgard 2 > Akg K712 PRO

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 929

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.09.21., szomb. 14:55

vlaca írta:
2019.09.21., szomb. 13:56
trane írta:
LIMAR írta:
2019.09.21., szomb. 13:40
Ezt is ki kellene próbálni!
Bár ez egy professzionális video studiotechnikai eszköz, de szerintem a CD esetében is működik.
Gyorsabb beolvasás, pontosabb kiolvasás és ami a lényeg, sokkal jobb hang. És pláne nem kell a CD visszatekerésével bajlódni a következő lejátszás előtt.
ez komoly, Gábor? csak mert :rolleyes: > https://www.origo.hu/techbazis/20180506 ... kanak.html
Pedig ez működik és nagyon komoly fizikai háttér van mögötte! A Rewind (TM) eljárás a mágneses domének hangzás szempontjából előnyös sztochasztikus elrendezését állítja vissza a folyamatosan egy irányban történő forgatás miatt rendeződött állapotból.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 56
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vlaca » 2019.09.21., szomb. 13:56

trane írta:
LIMAR írta:
Bár ez egy professzionális video studiotechnikai eszköz, de szerintem a CD esetében is működik.
Gyorsabb beolvasás, pontosabb kiolvasás és ami a lényeg, sokkal jobb hang. És pláne nem kell a CD visszatekerésével bajlódni a következő lejátszás előtt.
TIDAL > SOtM SMS100 > Audiobyte Hydra Z > Meridian 203 > Meridian 201 > Hypex UCD180HG > Magneplanar SMGb
TIDAL > Rpi Metwork Player > Schiit Asgard 2 > Akg K712 PRO

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1065

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.09.21., szomb. 13:52

LIMAR írta:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1196
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2019.09.21., szomb. 13:40

cables írta:
2019.09.21., szomb. 06:58
Most hozzájutottam egy profi eszközhöz.....
Csatolmányok
DVD rewinder.jpg
DVD rewinder.jpg (106.89 KiB) Megtekintve 219 alkalommal

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 933

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.21., szomb. 06:58

Robici írta:
2019.09.20., pén. 22:19

nem is értem hogy a gyártás során ez hol kerülhetne rá illetve ha nem ajánlott akkor miért kerül egyáltalán rá) az meg hogy valamiféle nem látható szennyeződés eltávolítása javít a hangminőségen nekem eléggé hihetetlen, szerintem ez csak a vegyszerek gyártóinak marketingfogása lehet.
Sok minden hihetetlen, de mégis igaz. Az amerikai FIM lemezgyár anno sokat kisérletezett a gyártás minden lépésének tökéletesítésével pl. pont a szennyező anyagok kiszűrésével és ez jól hallható is a lemezeiken.

Az otthoni használat során nyilván kerül szennyeződés a CDkre, persze ettől még vidáman lejátszhatók, de hallhatóan javul a hangzás a megfelelő törlés hatására. Nekem a kép bal oldalán látható egyszerű szemüveg törlő kendő is tökéletesen bevált. Most hozzájutottam egy profi eszközhöz, azt még nem volt időm kipróbálni. Ami fontos: NEM körkörösen kell törölni, ahogy sávok vannak a lemezen, hanem keresztben.

CD_torles.jpg
CD_torles.jpg (797.7 KiB) Megtekintve 284 alkalommal

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 612

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2019.09.20., pén. 23:41

Nem marketing fogás.Alkoholt és oldószereket nem tartalmaz. :D
Rega P8,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Ktêma,Viard,Yter.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 114
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.09.20., pén. 22:19

zoli73 írta:
2019.09.20., pén. 17:16
Többször is említetted a nedves vattapamacsot, csak azt nem nevezted meg, hogy mivel nedvesíted meg?
A cd tisztással kapcsolatban elsősorban nem a porra és újlenyomatokra gondoltam, ezektől viszonylag könnyű távoltartani, ill.. megszabadulni.
Valahol olvastam, hogy a cd lemezek gyártásánál a felületén maradnak/maradhatnak szabad szemmel nem látható szennyeződések, oldószerek maradványai, stb. amiket ajánlott eltávolítani, és állítólag a hangminőségen is javít.
Persze kaphatóak ilyen-olyan szerek, amiket erre a célra szánnak, de más kérdés ,hogy alkalmas-e valóban cd tisztításra?
Ja, hát csak vízzel. Én nem igazán bízok a különféle vegyszerekben. Erről a nem látható szennyeződésekről sose hallottam eddig (nem is értem hogy a gyártás során ez hol kerülhetne rá illetve ha nem ajánlott akkor miért kerül egyáltalán rá) az meg hogy valamiféle nem látható szennyeződés eltávolítása javít a hangminőségen nekem eléggé hihetetlen, szerintem ez csak a vegyszerek gyártóinak marketingfogása lehet.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.09.20., pén. 22:14

La_Valse írta:
2019.09.20., pén. 14:55
Úgy tudtam, a polikarbonát alap a legvastagabb?
Igazad van, pont fordítva írtam, a polikarbonát a vastag és a lakkréteg a vékony.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 285

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.09.20., pén. 17:19

Bécó írta:
2019.09.20., pén. 15:22
zoli73 írta:
Az már beigazolódott, hogy a cd, dvd, stb. lemezek is tisztításra szorulnak időnként sőt az új lemezek is, de milyen módon, milyen eszközökkel, milyen anyagokkal?
Az Lp mosás tiszta sor, megvannak az anyagok, eszközök hozzá, de a cd lemezek tisztításának nem ismerek ilyen bevált metódusát, eszközeit, anyagait.
Láttam a témában egy-két internetes videót, de némelyiket kétkedve fogadom, inkább valós tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem ilyen szereplési vágyban szenvedő "guruk" kontárkodásaira.
Köszönöm!
Én ezt használom.
Köszönöm, valami hasonló választ vártam! leborulok.gif
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC(diy)"By fpalotás"
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.09.20., pén. 17:16

Robici írta:
2019.09.20., pén. 14:16
Az én lemezeim, amiket én bontottam ki eredetileg, lényegében nem szorulnak tisztításra. Csak a szélén fogom meg, visszatételkor csak a közepén nyomom rá a pöckökre. Olyat már láttam, hogy a gyári új lemez karcos volt (nagyon ritka, de előfordulhat), de olyat nem, hogy tisztításra szorult volna. A tok pedig elég jól megvédi a portól.
Használt lemezeknél viszont sok minden előfordul. A felső részén az ujjlenyomatokat középen kozmetikai vattapamaccsal szoktam letörölni. Hacsak nem feltétlenül szükséges, akkor a leolvasható oldalát igyekszem fizikai kontaktus nélkül tisztítani. Enyhébben poros lemezeknél órások által használt porpumpát használok:
http://www.oratechnika.hu/termek/206/porpumpa-gumi.html
ezzel le lehet fújni a port, porszemeket róla, persze vigyázva hogy a hegyét hozzá ne üssük a lemezhez...
Ez általában elég is szokott lenni. Ha alul is vannak a szélén ujjlenyomatok, akkor marad a vattapamacs itt is. Mocskos, ujjlenyomatos lemezeknél kénytelen vagyok nedves pamaccsal letörölni még az olvasható oldalát is de erre szerencsére nagyon ritkán van szükség. Az is szerencse, hogy az adatspirál belülről kezdődik és főleg régebbi lemezeknél a műsor szinte sose használja ki a max felületet, így a szélén ahol általában az ujjlenyomatok szoktak lenni használt lemeznél, már nincs olvasandó adattartalom, így nedves pamaccsal (aztán szárazzal) nagyobb veszély nélkül letörölhető. Használt lemezeknél gyakran a tokot is megtörlöm nedves vattával vagy puha ronggyal.
Ami nagyon fontos még, hogy törlésnél az olvasandó felületet mindig sugárirányban szabad csak törölni, körív mentén nem!
A felső részén ahol a felirat van, általában nem szokott gond lenni, de ott is ugyanez az eljárást alkalmazom ha kell. Ott is ugyanolyan vigyázva persze, mert ott sokkal könnyebb ténylegesen megsérteni magát az adattartalmat mint alul, mert a polikarbonát adathordozó réteg vékonyabb, mint az alsó lakkréteg.
Többször is említetted a nedves vattapamacsot, csak azt nem nevezted meg, hogy mivel nedvesíted meg?
A cd tisztással kapcsolatban elsősorban nem a porra és újlenyomatokra gondoltam, ezektől viszonylag könnyű távoltartani, ill.. megszabadulni.
Valahol olvastam, hogy a cd lemezek gyártásánál a felületén maradnak/maradhatnak szabad szemmel nem látható szennyeződések, oldószerek maradványai, stb. amiket ajánlott eltávolítani, és állítólag a hangminőségen is javít.
Persze kaphatóak ilyen-olyan szerek, amiket erre a célra szánnak, de más kérdés ,hogy alkalmas-e valóban cd tisztításra?
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC(diy)"By fpalotás"

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 612

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2019.09.20., pén. 15:22

zoli73 írta:
Köszönöm!
Én ezt használom.
Csatolmányok
9FBD7A91-1299-4A3D-8DB7-F68FCF4C40B9.jpeg
9FBD7A91-1299-4A3D-8DB7-F68FCF4C40B9.jpeg (1.99 MiB) Megtekintve 420 alkalommal
Rega P8,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Ktêma,Viard,Yter.

La_Valse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 185

Hozzászólás Szerző: La_Valse » 2019.09.20., pén. 14:55

Robici írta:
2019.09.20., pén. 14:16
..., mert a polikarbonát adathordozó réteg vékonyabb, mint az alsó lakkréteg.
Úgy tudtam, a polikarbonát alap a legvastagabb?

"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.09.20., pén. 14:16

Az én lemezeim, amiket én bontottam ki eredetileg, lényegében nem szorulnak tisztításra. Csak a szélén fogom meg, visszatételkor csak a közepén nyomom rá a pöckökre. Olyat már láttam, hogy a gyári új lemez karcos volt (nagyon ritka, de előfordulhat), de olyat nem, hogy tisztításra szorult volna. A tok pedig elég jól megvédi a portól.
Használt lemezeknél viszont sok minden előfordul. A felső részén az ujjlenyomatokat középen kozmetikai vattapamaccsal szoktam letörölni. Hacsak nem feltétlenül szükséges, akkor a leolvasható oldalát igyekszem fizikai kontaktus nélkül tisztítani. Enyhébben poros lemezeknél órások által használt porpumpát használok:
http://www.oratechnika.hu/termek/206/porpumpa-gumi.html
ezzel le lehet fújni a port, porszemeket róla, persze vigyázva hogy a hegyét hozzá ne üssük a lemezhez...
Ez általában elég is szokott lenni. Ha alul is vannak a szélén ujjlenyomatok, akkor marad a vattapamacs itt is. Mocskos, ujjlenyomatos lemezeknél kénytelen vagyok nedves pamaccsal letörölni még az olvasható oldalát is de erre szerencsére nagyon ritkán van szükség. Az is szerencse, hogy az adatspirál belülről kezdődik és főleg régebbi lemezeknél a műsor szinte sose használja ki a max felületet, így a szélén ahol általában az ujjlenyomatok szoktak lenni használt lemeznél, már nincs olvasandó adattartalom, így nedves pamaccsal (aztán szárazzal) nagyobb veszély nélkül letörölhető. Használt lemezeknél gyakran a tokot is megtörlöm nedves vattával vagy puha ronggyal.
Ami nagyon fontos még, hogy törlésnél az olvasandó felületet mindig sugárirányban szabad csak törölni, körív mentén nem!
A felső részén ahol a felirat van, általában nem szokott gond lenni, de ott is ugyanez az eljárást alkalmazom ha kell. Ott is ugyanolyan vigyázva persze, mert ott sokkal könnyebb ténylegesen megsérteni magát az adattartalmat mint alul, mert a polikarbonát adathordozó réteg vékonyabb, mint az alsó lakkréteg.

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2518

Hozzászólás Szerző: audioline » 2019.09.19., csüt. 21:52

szia.gif

Maszat, karc ne legyen. Puha pamut anyag, törlés. Írt korongok egy része ettől függetlenül idővel elhal. A gyári pörkölt lemez túl él minket, ha ésszel van használva, tárolva.

.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.09.19., csüt. 19:57

Köszönöm!

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1997

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.09.13., pén. 12:47

Aszpirin írta:
2019.08.27., kedd 17:52
Senki? Alternatív javaslat sem? (azon kívül, hogy dobjam ki az SACD-imet)
Oppo 95 v. 105 v. 205.

A 105 volt nálam nem túl rég.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

Solczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: Solczi » 2019.09.12., csüt. 10:08

Szia! Igen! 72 lett!
Szép állapotú!
Jól megy a varió kimeneten!
Nagyon jó lett a hang ill. jó irányba ment!
Még a kábelekkel ki kell szolgálni jobban de nagyon tetszik!
És olcsó volt! 😀
Köszi a segítséget!👍
Cd: Marantz CD 72, Erősítő: Ethosz, Hangfal: Triangle Scalene, Kábelek: Ethosz,DIY, Alátét: SoundGraph

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2977

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.09.12., csüt. 08:41

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 13:15
Köszi az infókat!
Picit több , de valszeg benyelem!
Legalább nem kell utána gondolkodni!
Üdv
Szép napot!
Szia
Ahogy az aláírásodban látom 72 lett.Milyen, bejövős?
(Apropó aláírás: a Triangle az Scalene.Lemaradt az S az elejéről. ;)
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

PgSpa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 38

Hozzászólás Szerző: PgSpa » 2019.08.27., kedd 20:38

Aszpirin írta:
Csak, hogy ne érezd magad egyedül :-). Én egy UD 7007-en hallgatom az SACD-imet. Alapvetően elégedett vagyok vele. Feltételezem, hogy visszalépés egy dedikált SACD lejátszóhoz, bár a megépítettsége egész jó, masszív. CD lemezen se rossz, most hely hiányában elfogadható kompromisszum. Majd ha egy jóárasított DT előkerül, akkor meggondolom a váltást...

prando
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 86

Hozzászólás Szerző: prando » 2019.08.27., kedd 20:30

Aszpirin írta:
Annyira célirányos a kérdésed, ez pedig kicsi fórum az ilyesmihez, vagyis kicsi az esély, sajna.
Linn, Vincent, Revox, XTZ, TEAC, Oppo, Heed, diy phono, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Vandersteen, Triangle,

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 810
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.27., kedd 17:52

• Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 810
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.23., pén. 14:04

Sziasztok! Van itt valaki, aki rendelkezik Marantz SA-KI Pearl Lite (a Lite itt fontos!!!) lejátszóval, és egy nap erejéig kölcsön tudná adni, hogy meghallgassam saját rendszerben?

Azt szeretném eldönteni, hogy egy ilyen lejátszó valódi előrelépés lenne-e a "jóöreg" SA7003-asomhoz képest, vagy inkább "feljebb" célozzak, mondjuk egy SA-11Sx vagy újabb irányába? (SA-11S1-et hallottam már).

Vagy esetleg, aki csak hallott már SA-KI Pearl Lite-ot?

Vagy ajánlhattok nem-Marantz alternatívát is (használtan mondjuk max 1200€-ig), de az SACD-lejátszási képesség alapkövetelmény lenne.

leborulok.gif
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 816

Hozzászólás Szerző: Doky » 2019.08.18., vas. 17:26

Solczi írta:
2019.08.18., vas. 13:15
Köszi az infókat!
Picit több , de valszeg benyelem!
Legalább nem kell utána gondolkodni!
Üdv
Szép napot!
Ami szerintem hangra még elég jó és bele férhet az a CD 63 MK II. K.I..
Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”