Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

asebestyen írta:
2019.06.23., vas. 12:05
Miért kell feltétlen vagy-vagy? Legyen inkább is-is. ;)
Mert ha valaki belekezd vagy a cd mellé felveszi forrásnak a fájl alapú lejátszását, akkor az mellett a cd alapú zenehallgatás előbb-utóbb "elsorvad", nincs szükség két digitális forrásra.
Ahogy látom az irányok a következők:
1. Az aki jelentős mennyiségű cd gyüjteményt halmozott fel az évtizedek alatt, és boldogan hallgatja nap mint nap. Igaz a cd lemez piaca jelentősen szűkül, de még mindíg nagy a kínálat, pláne használtan.
2. Az aki egy huszárvágással áttér/t a fájl alapú lejátszásra, audio pc vagy hálózati lejátszót használ, a cd gyüjteményét berippelte, majd eladta.
3. Aki elsősorban koránál fogva már nem kezd cd lemezek gyűjtésében, nála csakis a fájl alapú lejátszás az alternatíva.
4.Aki halmozza az élvezeteket, és a fanatizmusa abban merül ki, hogy szinte valamennyi létező vagy létezett digitális formátumhoz hadrendben tart valamilyen lejátszót.
Szerintem mindegyiknek van létjogosultsága, ezért számomra kiábrándító arról vitázni, hogy kinek melyik jobb, élvezhetőbb, kezelhetőbb, használhatóbb, és és nem igazán értem azokat akik missziót folytatnak az ügyben, hogy a másik tábort "megtérítsék".
Azt mondom, ha valaki bármelyik formátum mellett dönt, jól dönt, mindegyikkel lehet jó minőségben zenét hallgatni, és ez a cél.
Persze lehet egymás mellett futtatni a két formátumot (cd és fájl), de szerintem nem érdemes, túl sok erőforrást emészt fel, ha mindkettőt magas szintre akarjuk fejleszteni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

juliush írta:
2019.06.23., vas. 13:50

...a teljes CD-technológia képességeit az LP-hez viszonyítva...37 év fejlődés után!!! gondolkodik.gif

Tényleg minden világos!
Ebből most mit szeretnél kihozni?
Csak nem azt, hogy annyit fejlődött a digitális technika , hogy mit akarunk a régi cd-k tuningjaival , meg az "elavult" lemezjátszókkal?!

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

Na azért a sztori úgy kerek hogy előzménynek le kell írni, mi tuningolt cd100 tulajok amiennyire csak lehetett raktuk oda a készüléket másikak mellé, különböző rendszerekben, és egyelőre még egyikünk sem tapasztalta hogy a digitális világban valami jobb volt ennél. Ezek után jött létre ez az egymáshoz illetve az LP hez hasonlítás.
Természetesen létezhet hogy valami jobb, szívesen meg is hallgatnám. A másik kérdés hogy hányszoros áron tud megvalósulni...
Ami közös volt a tesztelőkben hogy mindannyian elsősorban inkább zenerajongók vagyunk, járunk koncertekre és a lemez/zenegyűjtemény azért fontosabb a rendszernél, sőt vannak köztünk olyan elvetemültek is akiknek sokkal inkább a zenei tartalom az elsődlegesebb a felvétel minőségénél (köztük főleg nekem), de ha már megtehetjük akkor a felvételt beszerezzük az elérhető legjobb minőségben, abból meg megpróbáljuk kihozni a legtöbbet.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

bandi100 írta:
2019.06.23., vas. 13:22
...meghallgatunk valamit...
Értsd kizárólag tuningolt 1. generációs gépeket.
bandi100 írta:
2019.06.23., vas. 13:22
... mielőtt értékeljük...
...a teljes CD-technológia képességeit az LP-hez viszonyítva...37 év fejlődés után!!! gondolkodik.gif

Tényleg minden világos!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tunerman írta:
2019.06.23., vas. 11:28
1. Ez a CD játszók topik...nem pedig a hálózati lejátszóké!
2. A most említett digi rendszerek/formátumok rövid időn belül ugyanolyan beszerezhetetlen, pótolhatatlan dolgok lesznek mint a korábbi befulladt próbálkozások
3. Szerintem a mezitlábas 16bit/44,1kHz elképzelhetően túléli ezeket a kárászéletű csodákat, lásd az LP elpusztithatatlan jelenlétét
4. Egy átlagos zenehallgató évente nem cserélgetheti az állandóan dráguló digi hardvert, a folyamatosan változó és nem csereszabatos softvereket
5. Persze ezt is megteheti, de akkor bekerül az ultragagyi kategóriába, és elfelejtheti a fórumunk természetes hangzás iránti elkötelezettségét.
TJ.
Rendben, lehet nosztalgiázni. Talán marad a CD még 20-30évig gyártásban, hozzá CD forgatók.
De tudomásul kell venni, a fizikai adathordozók kora szép lassan lejár. Hány formátum ment már a süllyesztőbe az utóbbi 50évben? Maradt belőle kettő-három.
A tartalom aminek a túlélését hosszú távon meg kell és lehet is őrizni. Igen, ennek a jelen és jövőben az a módja, hogy digitális formában tárolják, melyek lényegében eszköz függetlenek. Ha van adatformátum változás-fejlődés, szoftveres, adatvesztés mentes konverzió mindig lesz.
Tessék csak a másik, lényegesen nagyobb fogyasztói réteg számára létező videót mellérakni. Annak kiadott, legyártott fizikai adathordozó darabszáma hogy is áll a felhasználók milliárdjaihoz?
Aztán hozhatjuk a fényképezés analóg adathordozóját is a celluloid filmet, vagyis ami már tökéletesen eltűnt, nincs rá szükség, amivel nem csak olcsóbb, hanem hibamentesen tárolható és persze sokszorozható a képek tartalma.

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Julianush barát: "Mások hifijének hangminőségét nem 'fikáztam', ugyanakkor a tesztelés metodikájára, illetve a belőlük levont általánosító következtetésekre vonatkozóan valóban megfogalmaztam értékítéletet."
Na, örülök, hogy akkor csak a metodikát fikáztad, miszerint meghallgatunk valamit, mielőtt értékeljük. Minden világos... :))

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

bandi100 írta:
2019.06.23., vas. 11:59
... fikázod mások hifijét és beszámolóját ...
Mások hifijének hangminőségét nem "fikáztam", ugyanakkor a tesztelés metodikájára, illetve a belőlük levont általánosító következtetésekre vonatkozóan valóban megfogalmaztam értékítéletet.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

tunerman írta:
2019.06.23., vas. 11:28
1. Ez a CD játszók topik...nem pedig a hálózati lejátszóké!
Milyen igaz, elnézést az OFF-ért! Visszakanyarodva a korábbi kérdésedre, ha a saját múltamból kellene megneveznem egy konkrét, dedikált CD-játszót, amelyet oda mernék tenni az LP-k mellé, akkor az a Densen Beat B-400 Plus lenne, amivel 2008-2013 között éltem együtt, illetve még később is elővettem párszor. Az a játékos ritmikailag tudott valami varázslatosat, amitől igazán élvezetes lett a zenélgetés, akár hosszabb távon is. Tulajdonképp ha nem gyarapodott volna a CD-gyűjteményem mellett olyan hevesen az egyéb formátumban rendelkezésre álló zenei repertoár, akár maradhatott is volna mindmáig! 2013-ban a gyarapodó SACD-imben rejlő potenciál élvezése végett beszereztem egy Marantz SA-KI Pearl lejátszót, ami azóta is nagy örömömre szolgál SACD-knél mint dedikált lejátszó, CD-knél többnyire inkább futóműként.
tunerman írta:
2019.06.23., vas. 11:28
2. A most említett digi rendszerek/formátumok rövid időn belül ugyanolyan beszerezhetetlen, pótolhatatlan dolgok lesznek mint a korábbi befulladt próbálkozások
3. Szerintem a mezitlábas 16bit/44,1kHz elképzelhetően túléli ezeket a kárászéletű csodákat, lásd az LP elpusztithatatlan jelenlétét
A nagyfelbontású (kezdetben 24/96-os, később még nagyobb) PCM formátumok, illetve az SACD, valamint a szoftveres alapját képező, utóbb önállósodott DSD formátum már bizony több mint 20 éve léteznek és virulnak.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Miért kell feltétlen vagy-vagy? Legyen inkább is-is. ;)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Julianush barát, szerintem mindenki örül, hogy jársz a Müpába, annak is, hogy nagyon elégedetten hallgatod otthon a rendszeredet, csak annak nem, hogy akár egy gyenge meghallgatási kísérlet nélkül fikázod mások hifijét és beszámolóját, mert ugye neked már nem kell a tapasztalat, megvan az, összehordta az idő, most már a sírig ölég lesz öregkakaskodni a dombon.
Ez írod: "Posztjaitokat olvasva az a benyomása támadhat az embernek, hogy a 'valóság' számotokra az LP hangját jelenti, a zenehallgatás meg örökös tesztelgetés, próbálkozás annak a megközelítésére. Ha ez a benyomás téves, úgy elnézésedet kérem!" Hát, nem tudom, mitől támadt el a benyomásod, de biztosíthatlak róla, hogy hülyeség, beépített elnézés-kérésedet elfogadom.
Káef: szerintem a régi és a modern formátumokkal egyaránt hasznos lehet kísérletezni, mindkettő hozhat nagyszerű dolgokat a konyhára. Újat és régit egyaránt hasznos fülelni. Haszontalan bemondásra és hifi-újságok lelkendezésére és ötcsillagjaira vásárolni. Utóbbival a hifista rosszul, a gyártó és a kereskedő jól jár.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Én hallottam a szóban forgó CD készüléket, rendben volt a hangja, de bizony ezt ma már ki lehet hozni másból is sőt meg is lehet haladni szerintem, természetesen ez szigorúan magánvélemény. ;) Végül is nem egyformán hallunk, erre már többször rájöttem, de nincsen ezzel semmi gond, mindenki azt hallgat és úgy ahogyan Neki tetszik.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

1. Ez a CD játszók topik...nem pedig a hálózati lejátszóké!
2. A most említett digi rendszerek/formátumok rövid időn belül ugyanolyan beszerezhetetlen, pótolhatatlan dolgok lesznek mint a korábbi befulladt próbálkozások
3. Szerintem a mezitlábas 16bit/44,1kHz elképzelhetően túléli ezeket a kárászéletű csodákat, lásd az LP elpusztithatatlan jelenlétét
4. Egy átlagos zenehallgató évente nem cserélgetheti az állandóan dráguló digi hardvert, a folyamatosan változó és nem csereszabatos softvereket
5. Persze ezt is megteheti, de akkor bekerül az ultragagyi kategóriába, és elfelejtheti a fórumunk természetes hangzás iránti elkötelezettségét.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.06.23., vas. 10:46
bandi100 írta:
2019.06.23., vas. 09:41
...Ez a sport arra megy ki, hogy a meghallgatási élmény mennyire közelíti meg a valóságot...
Posztjaitokat olvasva az a benyomása támadhat az embernek, hogy a "valóság" számotokra az LP hangját jelenti, a zenehallgatás meg örökös tesztelgetés, próbálkozás annak a megközelítésére. Ha ez a benyomás téves, úgy elnézésedet kérem!

Én csak azt tudom mondani, ebben a szezonban több mint 20 élő koncerten vettem részt idáig (most épp a MüPában a Fischer Ádám vezényelte "Nibelunk gyűrűjét" élvezem négy estén át) és ezeknek az élményeknek a birtokában merem kijelenteni, hogy a jelenlegi rendszerem, így mindenestül megdöbbentően közel tud vinni a valós élményhez! Így aztán már nem érzek különösebb ösztönzést a folyamatos próbálkozásra.
Aki sokat jár koncertre és vesz esetleg részt hangfelvétel készítésben is, az sokkal jobban érti, mennyire kompromisszum mindenféle otthoni zenehallgatás, és mennyire arról szól az eszközcserélgetés, hogy megtaláljuk a magunk ideális kompromisszumait és nem pedig arról, hogy mennyire valóságközeli az otthoni élmény.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

bandi100 írta:
2019.06.23., vas. 09:41
...Ez a sport arra megy ki, hogy a meghallgatási élmény mennyire közelíti meg a valóságot...
Posztjaitokat olvasva az a benyomása támadhat az embernek, hogy a "valóság" számotokra az LP hangját jelenti, a zenehallgatás meg örökös tesztelgetés, próbálkozás annak a megközelítésére. Ha ez a benyomás téves, úgy elnézésedet kérem!

Én csak azt tudom mondani, ebben a szezonban több mint 20 élő koncerten vettem részt idáig (most épp a MüPában a Fischer Ádám vezényelte "Nibelunk gyűrűjét" élvezem négy estén át) és ezeknek az élményeknek a birtokában merem kijelenteni, hogy a jelenlegi rendszerem, így mindenestül megdöbbentően közel tud vinni a valós élményhez! Így aztán már nem érzek különösebb ösztönzést a folyamatos próbálkozásra.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tunerman írta:
2019.06.23., vas. 07:12
Én személy szerint mindig kitörő örömmel fogadom az újabbnál újabb digi formátumok és készülékek megjelenését a piacon. Konkrétan megtudhatjuk annak a mai modern CD lejátszónak a tipusát, amit odatehetünk a korábban említett LP rendszer mellé összehasonlításra?
TJ.
Szemléljük másképpen a dolgot:

melyik régi cd játszóval tudjuk lejátszani natívan mondjuk a 2x HD nevű kiadó által a hatvanas években felvett analóg mesterszalagról (az eredetiről, nem valami DAT-on rögzített és aztán "mester"szalagként eladottról) nagyon igényesen DSD256 formátumban digitalizált Louis Armstrong, Sarah Vaughan, Zoot SIms, Benny Carter, Shirley Horn, Ben Webster, Duke Ellington jazz felvételeket például? Olyanokat is amik még LP-n sem jelentek meg? Mert bizony ezek a felvételek jó eséllyel szólhatnak például "jobban", kinek mit is jelentsen ez, akár még a korabeli LPknél is egy modern R2R D/A konverteren. Mondjuk úgy ahogy azok azok a mester szalagok szóltak, amikor még nem digitáiisra alakítva nyomták az LP-ket (már nagyon régen nincsenek analóg LP-k).

Juliush-sal értek egyet, és a magam részéről sokkal több izgalmat találok abban, ha a modernebb dolgok között keresgetjük a figyelemreméltó újdonságokat, különös tekintettel az olyan kiadók felvételeire mint a már említett 2X HD is.

Megértem persze azokat is akik szeretik ezekkel a régi dolgokkal megközelíteni a maguk audio nirvánáját, de még ha ez sikerül is akkor is olyan nagyon kiszámíthatatlan, pótolhatatlan, javíthatatlan és beszerezhetetlen dolgokról beszélünk, amik az egyszerű hifista többségnek egyszerűen nem lesznek járható utak. Sajnos.

leborulok.gif

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

tunerman írta:
2019.06.23., vas. 07:12
Én személy szerint mindig kitörő örömmel fogadom az újabbnál újabb digi formátumok és készülékek megjelenését a piacon. Konkrétan megtudhatjuk annak a mai modern CD lejátszónak a tipusát, amit odatehetünk a korábban említett LP rendszer mellé összehasonlításra?
TJ.
Esetemben konkrétan nem igazán beszélhetünk "CD lejátszóról", legalábbis dedikált eszközként nem. Az ex-wadiások által alapított Exogal PowerDAC megoldásánál (Comet + Ion) kötöttem ki, amelyhez alkalmanként CD-futóműként a Marantz lejátszómat használom, de többnyire a NAS-on futó Roon szerverről táplálom vagy egy dedikált hálózati lejátszón vagy a magam által épített audio PC-n futó HQPlayeren keresztül. Felteszem a Redbook szabványú digitális információ ilyen módon történő lejátszását még tekinthetjük "CD lejátszásnak"!
Az Exogal PowerDAC-ja egy különleges állatfajta, a Comet önmagában működhet nagyon jó minőségű DAC-ként is (jó ideig használtam így is Naim NAP 250 DR végfokot hajtva), de az Ion-nal kiegészítve a szerepe nagyteljesítményű digitális jelprocesszorrá módosul, amely egy dedikált nagysebességű HDMI összeköttetésen keresztül továbbítja az "előfeldolgozott" digitális információt az Ion felé, ami a Class D-ben megszokott eljárás helyett (ti. nagysebességgel kapcsolt tápegység jelét moduláljuk, majd szűrjük) egyedi megoldással a tápegység kimenetét közvetlenül szabályozva direkt meghajtja a hangfalakat. A részleteknek utána lehet böngészni a neten.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Juliush barát, ezt méltóztattál írni: "Meglehetősen dőre dolog a másik ismerete nélkül következtetéseket levonni a tapasztalatait, élményeit, ne adj' isten szakmai felkészültségét illetően!" És majdnem teljesen igazad van, s gondolom, egyetértünk abban, hogy néha az eredményt látva / hallva tudhatjuk, hogy az eredmény előállítójának tapasztalatai nincsenek (kellő) tapasztalatai.
A hifizgető embör tapasztalatánál - s a tapasztalat tonnában való kifejezésénél - lényegesebb az eredmény. És az eredményt a hifiben a meghallgatás adja meg (ígérem, nem fogok ezen tovább lovagolni, ez értelmes ember számára elég magától értetődő, s már így is másodszor írom le ebben a fórumban). Ez a sport arra megy ki, hogy a meghallgatási élmény mennyire közelíti meg a valóságot. Elérni nem fogja, s hogy éppen miben, hogyan és mennyire nem éri el, azon lehet vitatkozni. Azon viszont nem lehet, hogy a személyes ítéletalkozáshoz hallgatózni kell. A hallgatózás során szerzett tapasztalatokról lehet aztán beszélgetni.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Én személy szerint mindig kitörő örömmel fogadom az újabbnál újabb digi formátumok és készülékek megjelenését a piacon. Konkrétan megtudhatjuk annak a mai modern CD lejátszónak a tipusát, amit odatehetünk a korábban említett LP rendszer mellé összehasonlításra?
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Meglehetősen dőre dolog a másik ismerete nélkül következtetéseket levonni a tapasztalatait, élményeit, ne adj' isten szakmai felkészültségét illetően! Nyilván az elmúlt több mint 30 évben a fejemet a homokba dugva töltöttem és még véletlenül se hallgattam meg különböző technológiákat, eszközöket.
De akár vissza is dobhatnám a labdát azzal, hogy a tesztelésetek ugyan mennyire tekinthető mérvadónak a mai technológiai élvonalat képviselő eszköz, mint mondjuk valami komolyabb, nagy teljesítményű FPGA áramkörökben implementált szűrő-és konverziós algoritmusokkal operáló, a korai multibites átalakító architektúráknál messze lineárisabb natív DSD, pulse array, Ring, stb. technológiákat alkalmazó eszköz bevonása nélkül! Az meg végképp hitelessé teszi a dolgot, hogy mindvégig az LP-hangot keresitek és azon lelkendeztek, hogy a végre sikerült megközelíteni egy kőkorszaki digitális technológia reszelgetésével. Miközben az igazán modern digitális megoldások már bizony meghaladták azt és leginkább pontosan a fent említett technológiák finomításával és nem utolsósorban a processzáláshoz szükséges teljesítmény elérhetővé válásával.
Visszagondolva az első CD-játszómat szinte pontosan 30 éve, 89 nyarán kaptam, azóta elég hosszú odüsszeiát jártam be, míg eljutottam ahhoz a megoldáshoz, ami feleslegessé teszi a további tesztelgetést és az bizony egy ilyen modern, előremutató megoldás.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

new_dualcs5000 írta:
2019.06.22., szomb. 21:42
Számomra az igazi meglepetés az volt, mennyivel (sokkal) jobban szól egy 100-as Philips a közép/felső kategoriás CD játszómnál. Ami gyakorlatilag hallgathatatlan a 100_as után. (Naim, Sony, Marantz)

Nem értem, hogy lehetett ez a visszafejlődés, mikor már elsőre is nagyot alkotott a hifi ipar?
A piac meg benyelte...
Kicsit jobban kifejtve:
http://lazarbibi.hu/index.php/muzeum/231-philips-cd100
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Juliush, amit írtál, arra már azelőtt válaszoltam, mielőtt írtad.
Tessék meghallgatni azokat a cuccokat, amelyekről szó van, aztán beszélni róluk.
A hifiben a meghallgatás sokat segít ám! Azzal, hogy azt mondod: kishaverok, amit mondtok, azon én, a tapasztalt bölcs, csak mosolygok, de persze tiszteletben tartom az idióta kis véleményeteket, na ezzel nem jut a diszkusszió sehová.
Mindazonálta én is tiszteletben tartom a kis, hallgatózás nélkül kialakított véleményedet :))

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

juliush írta:
2019.06.22., szomb. 23:45
bandi100 írta:
2019.06.22., szomb. 21:20
Én is részese voltam a mai nagy teszteknek. Azt hiszem, olyan jó CD-hangokat, mint ma, még soha korábban nem hallottam. Két hang is volt, jobban mondva három, ami megszorította az LP-hangot. Nem akármilyen LP-hangot: egy Pierre Lurné J1-est, Air Tangent hangkarral, Kiseki Purpleheart NOS hangszedővel. Az egyik egy fullra tuningolt CD-100-as volt, a másik a Philipsnél a CD-játszók piacra dobása előtt eszkábálgatott próbakészülék (szintén CD-100), a harmadik egy fullra tuningolt CD-304. Utóbbi ma kapta meg a fullosság legújabb elemeit. Néhány ezer forintnyi Black Gate kondival akkorát fejlődött (pedig korábban sem volt ám rossz), mint amekkorát egy néhány százezer forinttal drágább elem beállítása szokott hozni.
Mindez azt is jelenti, hogy reggel még egyetértettem volna Marconival abban, hogy egy szerény tuninggal megáldott CD-100 sokkal jobb, mint egy full tuningos 304-es, ma este már egyértelműen azt mondom: ez az állítás téves.
Juliush-nak pedig ezt mondom: kezdetben nem maradtak LÁTVÁNYOSAN alul a CD-játszók az LP-játszókkal szemben, ha ez így lett volna, soha nem vált volna a formátum olyan sikeressé, mint amilyenné vált. Épp kezdetben kellett minőségben nagyot dobni, hogy a piacon le lehessen győzni az LP-t. Ez nagyjából megtörtént. És igen, a komoly hifisták jó része számára alulmaradtak a CD-játszók, ugyanakkor más hifisták dicsérték például a teljes csendet alapjáratban, meg a nagy dinamikát. Ahhoz hogy egy formátum kifussa magát, sok kicsi, néha egymásra épülő ötletre, reszelgetésre, módosítgatásra van szükség, így állhat elő a helyzet, hogy a CD most, a születése után 37 évvel jut el oda, hogy a komoly hifisták számára is csak nüansznyiak a különbségek a digitális és az analóg között. Hagyományosan az LP-felsőbbrendűség hirdetője vagyok magam is, és még néhány hete sem gondoltam, hogy a CD-kből ennyit ki lehet hozni.
Nos, nyilván mindenki a maga módján élte/éli meg a dolgokat, de a 80-as évek elején már LP-felhasználó, a korai drága CD-technikáról még csak álmodozó, de nagyon lelkes zenerajongó/hifistaként a korabeli szaksajtó reakciói alapján bizony jómagam ezt a benyomást szereztem. Utána lehet olvasgatni az Interneten a korabeli recenzióknak, véleményeknek.

Viszont tényleg megmosolyogtat a kizárólag 1. generációs, elsősorban (ha jól értettem) analóg kimenő fokozatukban tuningolt, de digitális feldolgozás terén kőkorszaki gépekkel szerzett friss tesztélmények alapján az olyan kijelentés, hogy "CD most, a születése után 37 évvel jut el oda, hogy a komoly hifisták számára is csak nüansznyiak a különbségek a digitális és az analóg között". A következetesen TDA1540/1-re épülő megoldás a digitális technika savát-borsát jelentő jelfeldolgozás szempontjából ugyanis épphogy mellőzi az "ötleteket, reszelgetést, módosítgatást", leszámítva talán a NOS-t.

Ugyanakkor tiszteletben tartom a véleményeteket, még ha jómagam más technológiában találtam meg a számomra ideálisat!
Ajánlom hogy hallgass meg egy ilyen készüléket!
Egyébként más úton is vannak / lesznek próbálkozások, ami valahol hasonló is meg nem is, a Marantz cda94 dac ról van szó, hasonló architektúra csak éppen a világ legelső különálló dac készüléke, nagyon jól megépítve. Ott is vannak tuning lehetőségek, van ami már meg lett lépve s van ami még kidolgozásra vár. Én pl audio pc ről hajtom, jelenleg az a véleményem hogy a digitális tárolás/kiolvasás/lejátszás talán nagyobbat fejlődött a kezdetek óta mint a D/A konverzió, a nem mozgó alkatrészen tárolt digitális zenei fileok D/A konvertebe való juttatásában és ennek minőségi megoldásában még igen nagy tartalékok vannak, ezt magam tapasztalom. Egy audio pc + USB-Spdif konverter + (tuningolt)Marantz cda94 már igen közel jár hangban a tuningolt cd100 hoz, csak éppen sokszoros áron... :)
(Az audio pc egyértelműen jobb egy cd futóműhöz viszonyítva, ha az enyémet nézzük)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

new_dualcs5000 írta:
2019.06.22., szomb. 21:42
Számomra az igazi meglepetés az volt, mennyivel (sokkal) jobban szól egy 100-as Philips a közép/felső kategoriás CD játszómnál. Ami gyakorlatilag hallgathatatlan a 100_as után. (Naim, Sony, Marantz)

Nem értem, hogy lehetett ez a visszafejlődés, mikor már elsőre is nagyot alkotott a hifi ipar?
A piac meg benyelte...
Úgy lehetett hogy ezt elsőre elég jól kitalálták hosszasan tervezték, jó minőségű alkatrészeket használtak mindenhova, jól is kellett hogy szóljon. Aztán hogy az egyre növekvő példányszámot tartani tudják olcsósítani kellett a gyártást, már magán a cd100 on is nyomonkövethető hogy a később gyártott példányokban már nem található olyan jó minőségű alkatrész mint a koraiakban, a következő típusokban meg pláne nem, egyre inkább vették gazdaságosabbra a gyártást ezzel arányosan gyengült a minőség. Marketing már akkor is volt, azzal jól lehetett leplezni a turpisságokat.
Szóval valahogy így történt.
Látni azóta audiofil szempontok alapján jó minőségű anyagokból tervezett dac és egyéb chipeket? Nem nagyon. Ehelyett a számokkal játszanak mert az hangzatos, szemléltethető, eladható (maszlag). Bár persze a modern de egyben jóval gyengébb készülékeken meg lehet hallani a nagyobb felbontású felvételek előnyét, de amint összevetésre kerülnek egy ilyen cd100 al, lehull a lepel.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

bandi100 írta:
2019.06.22., szomb. 21:20
Én is részese voltam a mai nagy teszteknek. Azt hiszem, olyan jó CD-hangokat, mint ma, még soha korábban nem hallottam. Két hang is volt, jobban mondva három, ami megszorította az LP-hangot. Nem akármilyen LP-hangot: egy Pierre Lurné J1-est, Air Tangent hangkarral, Kiseki Purpleheart NOS hangszedővel. Az egyik egy fullra tuningolt CD-100-as volt, a másik a Philipsnél a CD-játszók piacra dobása előtt eszkábálgatott próbakészülék (szintén CD-100), a harmadik egy fullra tuningolt CD-304. Utóbbi ma kapta meg a fullosság legújabb elemeit. Néhány ezer forintnyi Black Gate kondival akkorát fejlődött (pedig korábban sem volt ám rossz), mint amekkorát egy néhány százezer forinttal drágább elem beállítása szokott hozni.
Mindez azt is jelenti, hogy reggel még egyetértettem volna Marconival abban, hogy egy szerény tuninggal megáldott CD-100 sokkal jobb, mint egy full tuningos 304-es, ma este már egyértelműen azt mondom: ez az állítás téves.
Juliush-nak pedig ezt mondom: kezdetben nem maradtak LÁTVÁNYOSAN alul a CD-játszók az LP-játszókkal szemben, ha ez így lett volna, soha nem vált volna a formátum olyan sikeressé, mint amilyenné vált. Épp kezdetben kellett minőségben nagyot dobni, hogy a piacon le lehessen győzni az LP-t. Ez nagyjából megtörtént. És igen, a komoly hifisták jó része számára alulmaradtak a CD-játszók, ugyanakkor más hifisták dicsérték például a teljes csendet alapjáratban, meg a nagy dinamikát. Ahhoz hogy egy formátum kifussa magát, sok kicsi, néha egymásra épülő ötletre, reszelgetésre, módosítgatásra van szükség, így állhat elő a helyzet, hogy a CD most, a születése után 37 évvel jut el oda, hogy a komoly hifisták számára is csak nüansznyiak a különbségek a digitális és az analóg között. Hagyományosan az LP-felsőbbrendűség hirdetője vagyok magam is, és még néhány hete sem gondoltam, hogy a CD-kből ennyit ki lehet hozni.
Nos, nyilván mindenki a maga módján élte/éli meg a dolgokat, de a 80-as évek elején már LP-felhasználó, a korai drága CD-technikáról még csak álmodozó, de nagyon lelkes zenerajongó/hifistaként a korabeli szaksajtó reakciói alapján bizony jómagam ezt a benyomást szereztem. Utána lehet olvasgatni az Interneten a korabeli recenzióknak, véleményeknek.

Viszont tényleg megmosolyogtat a kizárólag 1. generációs, elsősorban (ha jól értettem) analóg kimenő fokozatukban tuningolt, de digitális feldolgozás terén kőkorszaki gépekkel szerzett friss tesztélmények alapján az olyan kijelentés, hogy "CD most, a születése után 37 évvel jut el oda, hogy a komoly hifisták számára is csak nüansznyiak a különbségek a digitális és az analóg között". A következetesen TDA1540/1-re épülő megoldás a digitális technika savát-borsát jelentő jelfeldolgozás szempontjából ugyanis épphogy mellőzi az "ötleteket, reszelgetést, módosítgatást", leszámítva talán a NOS-t.

Ugyanakkor tiszteletben tartom a véleményeteket, még ha jómagam más technológiában találtam meg a számomra ideálisat!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

Számomra az igazi meglepetés az volt, mennyivel (sokkal) jobban szól egy 100-as Philips a közép/felső kategoriás CD játszómnál. Ami gyakorlatilag hallgathatatlan a 100_as után. (Naim, Sony, Marantz)

Nem értem, hogy lehetett ez a visszafejlődés, mikor már elsőre is nagyot alkotott a hifi ipar?
A piac meg benyelte...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”