Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

fülelek írta:
2020.10.06., kedd 22:15
Kissé megbotránkoztató kijelentést teszek,
Szerintem nem megbotránkoztató, inkább fölösleges. :-)
Én se megyek be az LP-topikba beszólni hogy szerintem az LP rossz és a jó digitális megeszi reggelre. Vagy nem megyek el mondjuk horgász fórumokba beszólogatni hogy szerintem a horgászás hülyeség. :-)
Megvan mindennek a maga kis rajongótábora akik jól elvannak a maguk csendességében és valószínűleg megvan rá az okuk hogy miért azt hallgatnak amit.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

fülelek írta:
2020.10.06., kedd 22:15
Kissé megbotránkoztató kijelentést teszek, ami itt felettébb disszonáns: számítástechnikai módszerrel az öszes cdjátszót el lehet küldeni nyugdíjba. Persze nem akármivel, ezért felesleges példálózni. Aki tudja, hogyan, az nem fog ellenkezni.
Na lehet bammogni ezrrel, ez akkor is így van... :D Anno a cd írás kapcsán (a megfelelően grebbelt és írott lemez műszakilag ÉS auditíve is jobb, mint a bolti), szintén rettenetes ellenállás volt megfigyelhető, de aki hallotta, az valahogy elnémult...
Én azért kérnék egy példát erre ha lehet!
Már csak azért is mert sok éve használok file alapú lejátszást, ami persze nagyon jó tud lenni, de mint legutóbb kiderült mégse elég jó. Ma végre alkalmam volt meghallgatni egy az enyénmél erősebb hardverű audio pc-t amin két népszerű lejátszóprogram is volt. A Jriver/Jplay páros itt se tudta meghaladni az érintetlen elektronikájú ősöreg cdm0 mechanikát 304 házban. Viszont a Roon / Hqplayer már egy kicsit igen. De a nálam vendégeskedő lightosan tuningolt (kondik szintjén) Audiomeca Mephisto I produktumától már jócskán elmaradt. Nem tudom innen már hova feljebb audio pc / streamer vagy nem tudom mi vonalon. Euro tíz húszezres Pink Faun csodákkal haladjuk meg a néhány százezres cd futóműveket? Vagy merre tovább? Aránytalannak és néphülyítésnek érzem amit az audio ipar próbál stream tidal file lejátszás vonalon rányomni a zenehallgatókra. A béka segge alól indult megint a hangminőség és horribilis árakon sem tudja meghaladni azt amit egyszer már elértek cd vonalon (és előtte lp vonalon), csak az már feledésbe merült.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kissé megbotránkoztató kijelentést teszek, ami itt felettébb disszonáns: számítástechnikai módszerrel az öszes cdjátszót el lehet küldeni nyugdíjba. Persze nem akármivel, ezért felesleges példálózni. Aki tudja, hogyan, az nem fog ellenkezni.
Na lehet bammogni ezrrel, ez akkor is így van... :D Anno a cd írás kapcsán (a megfelelően grebbelt és írott lemez műszakilag ÉS auditíve is jobb, mint a bolti), szintén rettenetes ellenállás volt megfigyelhető, de aki hallotta, az valahogy elnémult...

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

trane írta:
2020.10.06., kedd 21:23
nem szeretnék ebből vitát generálni, de pont a "hangminőség" (magyarul ZENE) okán maradtam a választottamnál leborulok.gif
Én tökéletesen értettem hogy te miért maradtál annál és tiszteletben tartom a választásodat, csupán eszembe jutott róla az amit leírtam.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Robici írta:
2020.10.06., kedd 20:54
ViXi78 írta:
2020.10.06., kedd 18:03
Nekem egy ilyen teszt lemezem van/lesz. Szeptember elején vásároltam az usa-ból(ebay) és már megjött, de a szüleimhez kértem vidékre. Mostanában tudom majd magamhoz venni. Kíváncsi vagyok mit produkálnak majd a gépeim. gondolkodik.gif
http://www.digital-recordings.com/cdcheck/cdcheck.html
Hát alapnak talán nem rossz, de ez az öt sáv elég szegényes a profibb tesztlemezek tesztjeihez képest. Az 1,5 mm dropout kezelését én nem mondanám "excellent"-nek, inkább csak átlagosnak. Ha a lejátszódnak nincs nagy problémája akkor azt simán vinnie kell.
Lehet, de nem is ezt akartam igazából beszerezni, hanem a Philips saját kiadású szettjét. SBC444 névre hallgat és ez egy dupla lemezes kiadvány. Találtam is valahol Michigan államban, de elég karcos volt és csak a második lemez volt meg(sbc444a). Ami visszatartott igazából az a lemeznél majdnem 2x drágább szállítási költség. Kapcsolatba léptem az eladóval, de nem tudta vagy nem akarta olcsóbban küldeni. Közben megtaláltam ezt amit meg is vettem. Mondjuk ez fort lauderdalei feladás. Elvileg hétvégén már nálam lesz.

Hát nem tudom, azért elég macerás egy ilyen öreg pörgetőnél egy olyan teszt lemezt használni amint vagy 50-60 track van.
Említették itt a Pierre Verany teszt lemezt. Ez is 2 cd és 106 track van összesen.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

trane írta:
2020.10.06., kedd 20:23
az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyártottnál
Sajnos nem csak a hang ami itt fontos tényező hanem az ergonómia. A 90-es években a CD aranykorában a lejátszókat úgy tervezték, hogy a gyűjtőket lehető legjobban kiszolgálja. A mai lejátszók tervezőinek láthatóan legtöbbször már fogalma sincs róla, hogy miről szól ez az egész, erre jó példa az én Heed Obelisk-em is amit a Sony után szeretnék futóműnek használni. Bár műszakilag jó, de ergonómiailag sajnos kritikán aluli ami pláne elég nagy szégyen egy elvileg audiofil cégtől. Számítógépes forrásról pedig olyan funkció is elvész, például az IN:DEX ami a CD-nél (bár ritkán használt de) alapvető volt, pláne komolyzenerajongónak. Így fejlődik vissza a technika, és én itt nem a hangminőségről beszélek, abban szerintem egyértelmű előre fejlődés van.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

sutemenyx írta:
2020.10.06., kedd 18:25
Az említett DAC egy AudioAnalog TDA1541-es panel, amit valaki elkezdett összerakni, de végül sosem készült el és hozzàm került. Én aztán kidobáltam belőle kb mindent és került bele egypár finomság:
Köszi a leírást, érdekes! Én is nézegettem TDA1541-es DAC-okat, elvileg lehet rendelni paneleket de a DIY nálam kizárt, illetve én nem lennék ellene egy sokkal modernebb és műszakilag jobb megoldásnak ha azzal le tudom váltani a Sony-t. De majd meglátjuk hová fut ki nálam ez a történet.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

ViXi78 írta:
2020.10.06., kedd 18:03
Nekem egy ilyen teszt lemezem van/lesz. Szeptember elején vásároltam az usa-ból(ebay) és már megjött, de a szüleimhez kértem vidékre. Mostanában tudom majd magamhoz venni. Kíváncsi vagyok mit produkálnak majd a gépeim. gondolkodik.gif
http://www.digital-recordings.com/cdcheck/cdcheck.html
Hát alapnak talán nem rossz, de ez az öt sáv elég szegényes a profibb tesztlemezek tesztjeihez képest. Az 1,5 mm dropout kezelését én nem mondanám "excellent"-nek, inkább csak átlagosnak. Ha a lejátszódnak nincs nagy problémája akkor azt simán vinnie kell.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

SoundMania írta:
2020.10.06., kedd 15:53
Nekem annó vitte simán az írott , sőt az újraírható lemezeket is! Soha nem akadt, csak ha a lemez már nagyon hibás volt!
Az újabb készülékek azokkal a lemezekkel már sztem el sem indulnak.
Hát a "szerintem" nekem sajnos kevés.
Szerk.: félreértés ne essék: én nem mondom hogy ezek a régi futóművek megfelelően karbantartva rosszak lennének de azt se hogy jók. Egyszerűen csak nem láttam róluk semmiféle egzakt adatot, így bármi lehet. Az hogy kinek hogy szól, engem hidegen hagy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robici 2020.10.06., kedd 20:56-kor.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Anno nekem volt egy Kenwood DP 990 SG-m. Használtan vettem 13000.-Ft ért. Kívülről kicsit leharcolt volt, de sokáig hallgattam, nagyon tetszett. Sajnos fej hibás lett vagy mifene, ugrott tévesztett teljesen véletlenszerűen...
Ha nem hibásodik meg szerintem még ma is meg lenne... Jó kis gép volt.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
2020.10.06., kedd 20:26
trane írta:
2020.10.06., kedd 20:23
az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyárottnál, teljesen tuning-mentes állapotában (és az már csak hab a tortán, hogy neveccséges /= igen kevés/ pénzért) leborulok.gif - bár monnyuk nem Jenő kedvenc Philips-ei közül való :yingyang: (ez nem támadás! :ohnoohnoohno: )
Biztos nemjol hallasz. :)
Csak nem pájó??
gondolkodik.gif
persze akkor nem fülöpsz alapú lenne, na mindegy is...

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

trane írta:
2020.10.06., kedd 20:23
az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyárottnál, teljesen tuning-mentes állapotában (és az már csak hab a tortán, hogy neveccséges /= igen kevés/ pénzért) leborulok.gif - bár monnyuk nem Jenő kedvenc Philips-ei közül való :yingyang: (ez nem támadás! :ohnoohnoohno: )
Biztos nemjol hallasz. :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Én ezzel nem értek egyet, ugye nem baj?

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Csak annyit fűznék hozzá,( lehet nem ment át az előző bejegyzésemből), hogy a régi vasak (1540,1541 dacok CDM 0,1 futóművel) sajnos igen is nagyon tudnak még ma is. Ha pedig tuningoljuk őket akkor bizony nem biztos, hogy a maiak versenyben tudnak lenni velük. Én se hittem annak idején.....(ezúton is megkövetem Tunerman és más kollégákat :smile53: ) Az viszont tény, hogy ha csak szimplán veszünk egy 1541 DAC-os készüléket (mint ahogy én is tettem Philips CD650-el) ez önmagában még nem garancia a sikerre. Ezek "kérik" a jó tuningot, azzal viszont szerintem zseniálisak még ma is.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Keveredik a hulyeseg a fejemben. Szoval ez nem AudioAnalog, hanem egy AnalogMetric paneles dac, ami TcTronic-nal van.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Az említett DAC egy AudioAnalog TDA1541-es panel, amit valaki elkezdett összerakni, de végül sosem készült el és hozzàm került. Én aztán kidobáltam belőle kb mindent és került bele egypár finomság:
FE2016FF-51FD-48FF-854C-9058DCCD74A8.jpeg
FE2016FF-51FD-48FF-854C-9058DCCD74A8.jpeg (2.34 MiB) Megtekintve 1112 alkalommal
FC7FC66F-0C42-489C-B4F4-5658FB60AA05.jpeg
FC7FC66F-0C42-489C-B4F4-5658FB60AA05.jpeg (2.34 MiB) Megtekintve 1112 alkalommal
8B4744FD-38FC-47C5-8D72-F5F1293727E1.jpeg
8B4744FD-38FC-47C5-8D72-F5F1293727E1.jpeg (470.08 KiB) Megtekintve 1112 alkalommal
A fő tápkondik ROE-k, nos BA158-ak az egyeniranyitok, az analog tápok illetve a DAC chip tápja megszórva BlackGate F-ekkel. A Digitalis részeken ELNA Starget+Cerafine/AN STD elkók. Az áramgenerátorok szűrése japan foliakondikkal. A kimeneti analog szűrő fokozatokban Allen Bradley és rézfoliás Amtrans fóliakondik, az opák usa Motorola LF356H katonai kivitelűek, a kicsatoló kondenzátor BlackGate F.
Az egész egy Grundig CD dobozában és annak trafóját használva.

Ez utóbbi is már erős alapját képzi annak, hogy nem csúcskivitel (egy komolyabb Bando trafoval pl sokkal jobb hangja van), de eleve az SAA7220-szal létesített szűrő nem tudja szimultán modban hajtani a dacfeleket, márpedig így jelentősen gyengébb amiatt is.

A bejövő jelet egy CS8412 spdif vevő alakitja I2S-re. Az eredeti design szerint ez sajat orajelen fut, de teljes hulyeseg. Ha nem a bejövő jelből nyeri az orajelet, akkor csuszkal ahhoz képest, így néha kimaradnak minták, és teljesen tönkreteszi a hang zeneiségét. Ezért át lett téve slave módba, csak ahhoz szükség volt egy orajel 4x-ezőre, hogy az SAA7220 is működhessen.

Dióhéjban ennyi. A most használt dacom is TDA1541, de az jelentősen jobb ennél, tehát a helyén kezelendő a dolog.

Mindenesetre éppen mostanság próbáltunk ki néhány digitális forrást marconi kollégával, talán majd megosztja ide a tapasztalatait. A tesztalanyok egy
- Teac P500 gyári
- Rotel RCD 865 futőművé alakitva, félig recapelve
- Arcam Delta 170 gyári
- Philips CD304 mk2 CDM1
- Philips CD304 mk2 CDM0
- Pierre Lurné Audiomeca Mephisto I recapelve
voltak.

A lényeg az, hogy jelentős, de nagyon-nagyon jelentős különbségek voltak. Szóval, hogy mikor milyen dac hogyan szól, az nagyon múlik azon is, hogy mi a digitális forrás.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

juliush írta:
2020.10.06., kedd 09:03
cables írta:
2020.10.06., kedd 08:13
Szerintem ez egy fontos beírás! Köszönöm szépen!
Hogy mennyire általánosan igaz a bold mondat, ahhoz egy OFF példa.
Beszélgettem valakivel, akinek a garázsában két Porsche áll, egy régebbi levegő hűtéses, meg egy újabb. Kérdeztem melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.
És ez is egy mennyire fontos beírás! Pontosan rámutat arra, hogy az egyéni vélemény mennyire nem korrelál egy abszolút "jóság" kategóriájával, ha egyáltalán létezik olyasmi! Tévedés ne essék, számomra is a valaha volt legjobb 911-es az utolsó léghűtéses 993-as sorozat, ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek. Ha valakinek ezek a sokak számára racionálisabb érvek számítanak inkább, nem fogják osztani az érzelmi alapon hozott véleményeket.
Érdekes párhuzam figyelhető meg a korai Philips CD-kért rajongókkal, túlnyomó részük az analóg világból érkezett, sőt fő forrásként még mindig analóg forrásokat jelölnek meg, így az azok hangzását közelítő tuningolt 0., 1. generációs készülékekben találják meg a számukra ideális hangzást. Nincs is ezzel semmi baj mindaddig, míg nem állítják be magukat az igazság egyedüli letéteményesének, apostolának.
Aki régóta hallgat zenét az honnan máshonnan érkezhetett volna mint az analóg világból, ha már akkor zenét hallgatott amikor még nem volt digitális?? :)
Én még emlékszem kisgyerekként amikor magyarországon először bukkant fel cd lemezjátszó, apám vitt magával a műegyetemre egy magnos klubba ahol összegyűlt egy csomó magnós és felvételt készítettek egy cd lemezről. :)
Egyébként nem rajongok a régi philips lejátszókért, de a jó hangért igen! Aztán valahogy ez a kettő dolog találkozik.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

marconi írta:
2020.10.05., hétf. 21:10
Hozzám került az alább látható gép, én szerettem volna meghallgatni mit lehet kihozni egy cd futóműből mivel már egy ideje audio pc használok, illetve olyan cd lejátszót aminek nincs digit kimenete.
Az pl hamar kiderült hogy a cdm0 transzport bizony jobb a cdm1 nél, merthogy össze tudtam hasonlítani a nálam lévő szintén gyári 304 mk2 vel, tehát itt is igazolódik az hogy amit a gyártók fejlesztésként próbálnak beállítani az valójában csak a gyártás fejlesztése hogy egyszerűbb és gazdaságosabb legyen, hangban valójában visszalépés történik.
Digit kimeneten hallgattam őket, a dac a Marantz cda94 volt ami 5. gen jfet tuningal és Black Gate recappal rendelkezik, benne tda1541 s1 koronás chipel. A cdm0 azonnal detektálhatóan levegősebb, tisztább artikuláltabb hangszer és ének hangokat produkált természetesebb tónusokkal. És ez még csak a gyári állapot, mert amúgy még remek előrelépési lehetőségek vannak a gépben.
És sajnos az a helyzet, az a valóság hogy ezek az ősöreg gépek digit traszportként még mindig jobbak mint szinte bármilyen modern forrás, legyen az stream vagy file alapú. Példa erre a saját core audio pc rendszerem másfél - két millióért, ami sajnos - bár sok eddig hallgatott cd futóműnél jobbnak bizonyult - ezeknél nem!
Aki nem hiszi járjon utána! :)
Augusztus elején volt itt ilyen agymenésem és tulajdonképpen vettem is az ebayről paneleket egy albántól. Gyakorlatilag augusztus végétől nekem már masszívan üzemel az ilyen egyedi építésem. Mondjuk nem gondoltam semmilyen tuningot a projektbe, de érdekes így olvasni, hogy a nullás az jobb. Egyik 304-be nullás van nekem. Majd lehet kipróbálom és meghallgatom, hogy én hallok-e valamit a nullás és az egyes között.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

SoundMania írta:
2020.10.06., kedd 15:53
Robici írta:
2020.10.05., hétf. 23:20
Azért egy 80 perces CDvel és egy Pierre Verany futómű-tesztlemezzel én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen Philips.
Nekem annó vitte simán az írott , sőt az újraírható lemezeket is! Soha nem akadt, csak ha a lemez már nagyon hibás volt!
Az újabb készülékek azokkal a lemezekkel már sztem el sem indulnak.
Nekem egy ilyen teszt lemezem van/lesz. Szeptember elején vásároltam az usa-ból(ebay) és már megjött, de a szüleimhez kértem vidékre. Mostanában tudom majd magamhoz venni. Kíváncsi vagyok mit produkálnak majd a gépeim. gondolkodik.gif
http://www.digital-recordings.com/cdcheck/cdcheck.html
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Robici írta:
2020.10.05., hétf. 23:20
Azért egy 80 perces CDvel és egy Pierre Verany futómű-tesztlemezzel én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen Philips.
Nekem annó vitte simán az írott , sőt az újraírható lemezeket is! Soha nem akadt, csak ha a lemez már nagyon hibás volt!
Az újabb készülékek azokkal a lemezekkel már sztem el sem indulnak.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Kezdenek itt egészen vicces beírások lenni. :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Tctronic írta:
2020.10.06., kedd 10:45
+1 vélemény. Van nálam egy DIY Dac Philips 1541 chippel , nagyon jól feljavított tuninggal. ( Sutemenyx kollégától) a leírásomban szereplő jóval drágább (és sokak által jónak mondott) Spring Audio 2 között minimális eltérést hallottam a saját rendszeremben CD-ről etetve mindkettőt.
nem a ruhat eszi az embert
nem a chipa dja a hangot (sicc!)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cables »

juliush írta:
2020.10.06., kedd 09:03
...
[ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek...
Mondjuk jó nagyot ferdítettél azon amit én írtam. Van ennek értelme?

Nem azt mondta nekem a Porsche tulaj, hogy érzelmileg kötődik a régihez, hanem hogy sokkal jobb vezetni, mint az újabbat.

Pályanapon ki kit nyom le... ? Kit érdekel ez, ha valaki vezetni szeret egy autót?

Aztán, ha a pályanapot visszafordítjuk audióra, akkor ugye az van, hogy az újabb készülékek speckója egekben van a régi vasakhoz képest. Csak egy apróság, hogy azokat jobb hallgatni.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Tctronic írta:
2020.10.06., kedd 10:45
+1 vélemény. Van nálam egy DIY Dac Philips 1541 chippel , nagyon jól feljavított tuninggal. ( Sutemenyx kollégától) a leírásomban szereplő jóval drágább (és sokak által jónak mondott) Spring Audio 2 között minimális eltérést hallottam a saját rendszeremben CD-ről etetve mindkettőt.
NOS? Én épp mostanában leszek DAC-kereső üzemmódban mert a régi Sony CDP-710emet (szintén TDA1541) kellene nyugdíjaznom de eddig nem találtam olyat (reális áron) amire nyugdt szívvel cserélném (a futómű már megvan). Bár én azt tapasztalom, hogy DAC-ok között már nagyon kicsi a hangzásbeli különbség.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

avl2 írta:
2020.10.06., kedd 09:22
...audioban ki adja a területeket ? :-)))
Remélhetőleg mindenkinek a saját igénye. (És pénztárcája :-)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”