A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Cd játszók

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1689

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: trane »

fülelek írta:
2020.10.06., kedd 20:35
sutemenyx írta:
2020.10.06., kedd 20:26
trane írta:
2020.10.06., kedd 20:23
az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyárottnál, teljesen tuning-mentes állapotában (és az már csak hab a tortán, hogy neveccséges /= igen kevés/ pénzért) leborulok.gif - bár monnyuk nem Jenő kedvenc Philips-ei közül való :yingyang: (ez nem támadás! :ohnoohnoohno: )
Biztos nemjol hallasz. :)
Csak nem pájó??
gondolkodik.gif
a pájó az pájó-alapú - én meg konkrétan írom, hogy Philips avagy filipsz > így :quetionmark: ... :rolleyes: :smile29:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2994

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
trane írta:
az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyárottnál, teljesen tuning-mentes állapotában (és az már csak hab a tortán, hogy neveccséges /= igen kevés/ pénzért) leborulok.gif - bár monnyuk nem Jenő kedvenc Philips-ei közül való :yingyang: (ez nem támadás! :ohnoohnoohno: )
Csak nem pájó??
gondolkodik.gif
persze akkor nem fülöpsz alapú lenne, na mindegy is...

trane
V.I.P.
V.I.P.

sutemenyx írta:
na ez monnyuk igaz> 2005-ben elég komolyan megfázott mindkét fülem, aminek lettek következményei sad.gif -
de ugye nem csupán azokkal Hallunk... :rolleyes:

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 326

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

trane írta:

trane
V.I.P.
V.I.P.

az alábbiakhoz csupán annyi megjegyzést tennék a magam részéről, hogy bár próbáltam jópár 'komoly' CD-játszót, mégis megmaradtam egy, a '90-es évek elején gyártottnál 36_3_1.gif , teljesen tuning-mentes állapotában (és az már csak hab a tortán, hogy neveccséges /= igen kevés/ pénzért) leborulok.gif - bár monnyuk nem Jenő kedvenc Philips-ei közül való :yingyang: (ez nem támadás! :ohnoohnoohno: ), de Philips-alapú :smile32:

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2994

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Én ezzel nem értek egyet, ugye nem baj?

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 869

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Csak annyit fűznék hozzá,( lehet nem ment át az előző bejegyzésemből), hogy a régi vasak (1540,1541 dacok CDM 0,1 futóművel) sajnos igen is nagyon tudnak még ma is. Ha pedig tuningoljuk őket akkor bizony nem biztos, hogy a maiak versenyben tudnak lenni velük. Én se hittem annak idején.....(ezúton is megkövetem Tunerman és más kollégákat :smile53: ) Az viszont tény, hogy ha csak szimplán veszünk egy 1541 DAC-os készüléket (mint ahogy én is tettem Philips CD650-el) ez önmagában még nem garancia a sikerre. Ezek "kérik" a jó tuningot, azzal viszont szerintem zseniálisak még ma is.
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Marantz CD67 futómű, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Mark Levinson 38 + Hibrid By Szabó Tamás.
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL 2226, TAD4002+JBL2343, JBL077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber          

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Keveredik a hulyeseg a fejemben. Szoval ez nem AudioAnalog, hanem egy AnalogMetric paneles dac, ami TcTronic-nal van.

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Az említett DAC egy AudioAnalog TDA1541-es panel, amit valaki elkezdett összerakni, de végül sosem készült el és hozzàm került. Én aztán kidobáltam belőle kb mindent és került bele egypár finomság:
FE2016FF-51FD-48FF-854C-9058DCCD74A8.jpeg
FE2016FF-51FD-48FF-854C-9058DCCD74A8.jpeg (2.34 MiB) Megtekintve 416 alkalommal
FC7FC66F-0C42-489C-B4F4-5658FB60AA05.jpeg
FC7FC66F-0C42-489C-B4F4-5658FB60AA05.jpeg (2.34 MiB) Megtekintve 416 alkalommal
8B4744FD-38FC-47C5-8D72-F5F1293727E1.jpeg
8B4744FD-38FC-47C5-8D72-F5F1293727E1.jpeg (470.08 KiB) Megtekintve 416 alkalommal
A fő tápkondik ROE-k, nos BA158-ak az egyeniranyitok, az analog tápok illetve a DAC chip tápja megszórva BlackGate F-ekkel. A Digitalis részeken ELNA Starget+Cerafine/AN STD elkók. Az áramgenerátorok szűrése japan foliakondikkal. A kimeneti analog szűrő fokozatokban Allen Bradley és rézfoliás Amtrans fóliakondik, az opák usa Motorola LF356H katonai kivitelűek, a kicsatoló kondenzátor BlackGate F.
Az egész egy Grundig CD dobozában és annak trafóját használva.

Ez utóbbi is már erős alapját képzi annak, hogy nem csúcskivitel (egy komolyabb Bando trafoval pl sokkal jobb hangja van), de eleve az SAA7220-szal létesített szűrő nem tudja szimultán modban hajtani a dacfeleket, márpedig így jelentősen gyengébb amiatt is.

A bejövő jelet egy CS8412 spdif vevő alakitja I2S-re. Az eredeti design szerint ez sajat orajelen fut, de teljes hulyeseg. Ha nem a bejövő jelből nyeri az orajelet, akkor csuszkal ahhoz képest, így néha kimaradnak minták, és teljesen tönkreteszi a hang zeneiségét. Ezért át lett téve slave módba, csak ahhoz szükség volt egy orajel 4x-ezőre, hogy az SAA7220 is működhessen.

Dióhéjban ennyi. A most használt dacom is TDA1541, de az jelentősen jobb ennél, tehát a helyén kezelendő a dolog.

Mindenesetre éppen mostanság próbáltunk ki néhány digitális forrást marconi kollégával, talán majd megosztja ide a tapasztalatait. A tesztalanyok egy
- Teac P500 gyári
- Rotel RCD 865 futőművé alakitva, félig recapelve
- Arcam Delta 170 gyári
- Philips CD304 mk2 CDM1
- Philips CD304 mk2 CDM0
- Pierre Lurné Audiomeca Mephisto I recapelve
voltak.

A lényeg az, hogy jelentős, de nagyon-nagyon jelentős különbségek voltak. Szóval, hogy mikor milyen dac hogyan szól, az nagyon múlik azon is, hogy mi a digitális forrás.

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 112

Hozzászólás Szerző: marconi »

juliush írta:
2020.10.06., kedd 09:03
cables írta:
2020.10.06., kedd 08:13
Szerintem ez egy fontos beírás! Köszönöm szépen!
Hogy mennyire általánosan igaz a bold mondat, ahhoz egy OFF példa.
Beszélgettem valakivel, akinek a garázsában két Porsche áll, egy régebbi levegő hűtéses, meg egy újabb. Kérdeztem melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.
És ez is egy mennyire fontos beírás! Pontosan rámutat arra, hogy az egyéni vélemény mennyire nem korrelál egy abszolút "jóság" kategóriájával, ha egyáltalán létezik olyasmi! Tévedés ne essék, számomra is a valaha volt legjobb 911-es az utolsó léghűtéses 993-as sorozat, ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek. Ha valakinek ezek a sokak számára racionálisabb érvek számítanak inkább, nem fogják osztani az érzelmi alapon hozott véleményeket.
Érdekes párhuzam figyelhető meg a korai Philips CD-kért rajongókkal, túlnyomó részük az analóg világból érkezett, sőt fő forrásként még mindig analóg forrásokat jelölnek meg, így az azok hangzását közelítő tuningolt 0., 1. generációs készülékekben találják meg a számukra ideális hangzást. Nincs is ezzel semmi baj mindaddig, míg nem állítják be magukat az igazság egyedüli letéteményesének, apostolának.
Aki régóta hallgat zenét az honnan máshonnan érkezhetett volna mint az analóg világból, ha már akkor zenét hallgatott amikor még nem volt digitális?? :)
Én még emlékszem kisgyerekként amikor magyarországon először bukkant fel cd lemezjátszó, apám vitt magával a műegyetemre egy magnos klubba ahol összegyűlt egy csomó magnós és felvételt készítettek egy cd lemezről. :)
Egyébként nem rajongok a régi philips lejátszókért, de a jó hangért igen! Aztán valahogy ez a kettő dolog találkozik.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

ViXi78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

marconi írta:
2020.10.05., hétf. 21:10
Hozzám került az alább látható gép, én szerettem volna meghallgatni mit lehet kihozni egy cd futóműből mivel már egy ideje audio pc használok, illetve olyan cd lejátszót aminek nincs digit kimenete.
Az pl hamar kiderült hogy a cdm0 transzport bizony jobb a cdm1 nél, merthogy össze tudtam hasonlítani a nálam lévő szintén gyári 304 mk2 vel, tehát itt is igazolódik az hogy amit a gyártók fejlesztésként próbálnak beállítani az valójában csak a gyártás fejlesztése hogy egyszerűbb és gazdaságosabb legyen, hangban valójában visszalépés történik.
Digit kimeneten hallgattam őket, a dac a Marantz cda94 volt ami 5. gen jfet tuningal és Black Gate recappal rendelkezik, benne tda1541 s1 koronás chipel. A cdm0 azonnal detektálhatóan levegősebb, tisztább artikuláltabb hangszer és ének hangokat produkált természetesebb tónusokkal. És ez még csak a gyári állapot, mert amúgy még remek előrelépési lehetőségek vannak a gépben.
És sajnos az a helyzet, az a valóság hogy ezek az ősöreg gépek digit traszportként még mindig jobbak mint szinte bármilyen modern forrás, legyen az stream vagy file alapú. Példa erre a saját core audio pc rendszerem másfél - két millióért, ami sajnos - bár sok eddig hallgatott cd futóműnél jobbnak bizonyult - ezeknél nem!
Aki nem hiszi járjon utána! :)
Augusztus elején volt itt ilyen agymenésem és tulajdonképpen vettem is az ebayről paneleket egy albántól. Gyakorlatilag augusztus végétől nekem már masszívan üzemel az ilyen egyedi építésem. Mondjuk nem gondoltam semmilyen tuningot a projektbe, de érdekes így olvasni, hogy a nullás az jobb. Egyik 304-be nullás van nekem. Majd lehet kipróbálom és meghallgatom, hogy én hallok-e valamit a nullás és az egyes között.

ViXi78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

SoundMania írta:
2020.10.06., kedd 15:53
Robici írta:
2020.10.05., hétf. 23:20
Azért egy 80 perces CDvel és egy Pierre Verany futómű-tesztlemezzel én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen Philips.
Nekem annó vitte simán az írott , sőt az újraírható lemezeket is! Soha nem akadt, csak ha a lemez már nagyon hibás volt!
Az újabb készülékek azokkal a lemezekkel már sztem el sem indulnak.
Nekem egy ilyen teszt lemezem van/lesz. Szeptember elején vásároltam az usa-ból(ebay) és már megjött, de a szüleimhez kértem vidékre. Mostanában tudom majd magamhoz venni. Kíváncsi vagyok mit produkálnak majd a gépeim. gondolkodik.gif
http://www.digital-recordings.com/cdcheck/cdcheck.html

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 635

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Robici írta:
Azért egy 80 perces CDvel és egy Pierre Verany futómű-tesztlemezzel én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen Philips.
Nekem annó vitte simán az írott , sőt az újraírható lemezeket is! Soha nem akadt, csak ha a lemez már nagyon hibás volt!
Az újabb készülékek azokkal a lemezekkel már sztem el sem indulnak.

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Kezdenek itt egészen vicces beírások lenni. :D

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1089

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Tctronic írta:
2020.10.06., kedd 10:45
+1 vélemény. Van nálam egy DIY Dac Philips 1541 chippel , nagyon jól feljavított tuninggal. ( Sutemenyx kollégától) a leírásomban szereplő jóval drágább (és sokak által jónak mondott) Spring Audio 2 között minimális eltérést hallottam a saját rendszeremben CD-ről etetve mindkettőt.
nem a ruhat eszi az embert
nem a chipa dja a hangot (sicc!)

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1260

Hozzászólás Szerző: cables »

juliush írta:
...
[ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek...
Mondjuk jó nagyot ferdítettél azon amit én írtam. Van ennek értelme?

Nem azt mondta nekem a Porsche tulaj, hogy érzelmileg kötődik a régihez, hanem hogy sokkal jobb vezetni, mint az újabbat.

Pályanapon ki kit nyom le... ? Kit érdekel ez, ha valaki vezetni szeret egy autót?

Aztán, ha a pályanapot visszafordítjuk audióra, akkor ugye az van, hogy az újabb készülékek speckója egekben van a régi vasakhoz képest. Csak egy apróság, hogy azokat jobb hallgatni.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 495
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

Tctronic írta:
2020.10.06., kedd 10:45
+1 vélemény. Van nálam egy DIY Dac Philips 1541 chippel , nagyon jól feljavított tuninggal. ( Sutemenyx kollégától) a leírásomban szereplő jóval drágább (és sokak által jónak mondott) Spring Audio 2 között minimális eltérést hallottam a saját rendszeremben CD-ről etetve mindkettőt.
NOS? Én épp mostanában leszek DAC-kereső üzemmódban mert a régi Sony CDP-710emet (szintén TDA1541) kellene nyugdíjaznom de eddig nem találtam olyat (reális áron) amire nyugdt szívvel cserélném (a futómű már megvan). Bár én azt tapasztalom, hogy DAC-ok között már nagyon kicsi a hangzásbeli különbség.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

avl2 írta:
2020.10.06., kedd 09:22
...audioban ki adja a területeket ? :-)))
Remélhetőleg mindenkinek a saját igénye. (És pénztárcája :-)

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 869

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Marantz CD67 futómű, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Mark Levinson 38 + Hibrid By Szabó Tamás.
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL 2226, TAD4002+JBL2343, JBL077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber          

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1089

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
cables írta:
Szerintem ez egy fontos beírás!
...melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.
És ez is egy mennyire fontos beírás!
...ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek. Ha valakinek ezek a sokak számára racionálisabb érvek számítanak inkább, nem fogják osztani az érzelmi alapon hozott véleményeket.
Érdekes párhuzam figyelhető meg a korai Philips CD-kért rajongókkal, túlnyomó részük az analóg világból érkezett, sőt fő forrásként még mindig analóg forrásokat jelölnek meg, így az azok hangzását közelítő tuningolt 0., 1. generációs készülékekben találják meg a számukra ideális hangzást. Nincs is ezzel semmi baj mindaddig, míg nem állítják be magukat az igazság egyedüli letéteményesének, apostolának.
:smile32:
Robici írta:
Azért egy 80 perces CDvel ...én kíváncsi lennék mit produkál egy ilyen ...

a kerdesek zömének több aspektusa van, jol mutatjak ezek a fentiek is.
(telekre saros uton menni X, palyara Y, boltba menni Z, szerpentinen W, cruise-olni V, ...audioban ki adja a területeket ? :-)))

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1782

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
Beszélgettem valakivel, akinek a garázsában két Porsche áll, egy régebbi levegő hűtéses, meg egy újabb. Kérdeztem melyiket szereti jobban vezetni, egyértelműen a régit: Az egy nagyon finom kocsi - mondta.
És ez is egy mennyire fontos beírás! Pontosan rámutat arra, hogy az egyéni vélemény mennyire nem korrelál egy abszolút "jóság" kategóriájával, ha egyáltalán létezik olyasmi! Tévedés ne essék, számomra is a valaha volt legjobb 911-es az utolsó léghűtéses 993-as sorozat, ugyanakkor egy pályanapon ezeket a klasszikusokat simán lenyomják az újabbak, amelyek ráadásul a hétköznapokban is sokkal kezelhetőbbek, barátságosabb viselkedésűek. Ha valakinek ezek a sokak számára racionálisabb érvek számítanak inkább, nem fogják osztani az érzelmi alapon hozott véleményeket.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1260

Hozzászólás Szerző: cables »

marconi írta:
2020.10.05., hétf. 21:10
Hozzám került az alább látható gép, én szerettem volna meghallgatni mit lehet kihozni egy cd futóműből mivel már egy ideje audio pc használok, illetve olyan cd lejátszót aminek nincs digit kimenete.
Az pl hamar kiderült hogy a cdm0 transzport bizony jobb a cdm1 nél, merthogy össze tudtam hasonlítani a nálam lévő szintén gyári 304 mk2 vel, tehát

itt is igazolódik az hogy amit a gyártók fejlesztésként próbálnak beállítani az valójában csak a gyártás fejlesztése hogy egyszerűbb és gazdaságosabb legyen, hangban valójában visszalépés történik.

Digit kimeneten hallgattam őket, a dac a Marantz cda94 volt ami 5. gen jfet tuningal és Black Gate recappal rendelkezik, benne tda1541 s1 koronás chipel. A cdm0 azonnal detektálhatóan levegősebb, tisztább artikuláltabb hangszer és ének hangokat produkált természetesebb tónusokkal. És ez még csak a gyári állapot, mert amúgy még remek előrelépési lehetőségek vannak a gépben.
És sajnos az a helyzet, az a valóság hogy ezek az ősöreg gépek digit traszportként még mindig jobbak mint szinte bármilyen modern forrás, legyen az stream vagy file alapú. Példa erre a saját core audio pc rendszerem másfél - két millióért, ami sajnos - bár sok eddig hallgatott cd futóműnél jobbnak bizonyult - ezeknél nem!

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 112

Hozzászólás Szerző: marconi »

Az pl hamar kiderült hogy a cdm0 transzport bizony jobb a cdm1 nél, merthogy össze tudtam hasonlítani a nálam lévő szintén gyári 304 mk2 vel, tehát itt is igazolódik az hogy amit a gyártók fejlesztésként próbálnak beállítani az valójában csak a gyártás fejlesztése hogy egyszerűbb és gazdaságosabb legyen, hangban valójában visszalépés történik.
Aki nem hiszi járjon utána! :)
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 598

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Egy fotó a CD304 mod igazán puritán hátoldalról :D
TJ.
Csatolmányok
20201004_091739.jpg
20201004_091739.jpg (2.6 MiB) Megtekintve 675 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”