A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Cd játszók

tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 598

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

A digitális hangrögzítés és lejátszás során a bemenet egy időben folyamatos (sokak számára ="analóg") jel, a kimenet a mintavételi frekvencia felében (általában az emberi hallás tartománya felett) sávhatárolt és az alkalmazott adatábrázolási felbontástól (bitmélység) függően elenyészően (már CD esetén is bármelyik analóg eszköznél messze kisebb mértékben) zajos UGYANCSAK TELJESEN FOLYAMATOS, ha úgy tetszik ANALÓG jel.
Azt Te csak szeretnéd :D
Azért van különböző szavakkal definiálva, mert NEM egyformák azok a fránya jelek...
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1782

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nem tudom, hányszor kell még leírnom!!!! :smile51:
A digitális hangrögzítés és lejátszás során a bemenet egy időben folyamatos (sokak számára ="analóg") jel, a kimenet a mintavételi frekvencia felében (általában az emberi hallás tartománya felett) sávhatárolt és az alkalmazott adatábrázolási felbontástól (bitmélység) függően elenyészően (már CD esetén is bármelyik analóg eszköznél messze kisebb mértékben) zajos UGYANCSAK TELJESEN FOLYAMATOS, ha úgy tetszik ANALÓG jel.
A mintavételezés során nem apró "mintákat" veszünk és a többit elhajítjuk, valójában periódikusan méréseket hajtunk végre rajta a pillanatnyi energiatartalmára vonatkozóan és az eredményt tároljuk kvantálva. Az Univerzumunk úgy működik, hogy ennyi információ éppen elegendő egy a mintavételi frekvenciában sávhatárolt jel rendkívül csekély zajosságtól eltekintve tökéletes helyreállításához.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

pärt
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 729

Hozzászólás Szerző: pärt »

cables írta:
2020.10.30., pén. 10:02

Ezt én inkább úgy fogalmaznám, hogy ...amit digitális jelekből létrehoznak...
Nnna, megérkeztünk.
20160726ordoguzo.jpg
20160726ordoguzo.jpg (57.7 KiB) Megtekintve 1004 alkalommal

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2992

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az emberi agy működése részben digitális, részben analóg, aki nem hiszi, járjon utána...

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

cables írta:
2020.10.30., pén. 10:02
Semmit nem "hoznak létre digitális jelekből"... hacsak nem a digitális szintikre utaltál!
Gyula 

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1260

Hozzászólás Szerző: cables »

tunerman írta:
2020.10.30., pén. 09:13
És milyen a nem természetes?
Röviden - elektronikus. :D
Hosszabban - amit elektromos jelekből létrehoznak, annak nincs "természetes hangzáshűsége", mivel a létrejött mesterséges hangoknak nincs a való világban megtalálható "eredetije"... :smile29:
TJ.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

tunerman írta:
2020.10.30., pén. 09:13
Hosszabban - amit elektromos jelekből létrehoznak, annak nincs "természetes hangzáshűsége", mivel a létrejött mesterséges hangoknak nincs a való világban megtalálható "eredetije"... :smile29:
TJ.
Hogyan is értelmezendő ez a magvas gondolat egy CD-futómű, vagy akár erősítő vonatkozásában? gondolkodik.gif
Gyula 

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2992

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Természetes hangzáshűség? gondolkodik.gif (sampinyon gomba?)
És milyen a nem természetes? gondolkodik.gif
Annyiban igaz a felvetés, hogy az olvasási teszt nem elegendő a cd futóművek hangminőség megítéléséhez, a kimeneti digitális jel paraméterei legalább annyira fontosak. Kimeneti formátum, impedancia, spdif jelalak, jitter.
És nagyon nem mindegy, hogy milyen dacot kötünk utána.

És az erősítők hangzásminőségét alapvetően meghatározó méréstechnika is rendelkezésre áll, csak nem használják, nincs szabványostva, így könnyebb a zavarosban halászni...

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

Robici írta:
2020.10.29., csüt. 21:37
Írtam egy cikket a futóművek teszteléséről és az általam tesztelt három eredményeiről, akit esetleg érdekel:
http://www.egalizer.hu/hifi/hangtechnika/futomuvek.htm
A mérések elvégzését köszönjük :smile53: , de körülbelül olyan kapcsolatban van a hangzással, mintha erősítőket mindenféle mérőjelekkel teszteltünk volna...
A mérések alapján azután rangsort készítünk - ami persze lehetséges itt is, meg ott is, csak sajnos a természetes hangzáshűség kedvelőinek ez semmilyen támpontot nem jelent.
TJ.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 495
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

cables írta:
2020.10.29., csüt. 22:56
Szerintem ez nem futómű teszt
Szerintem meg igen. :-)
cables írta:
2020.10.29., csüt. 22:56
Ez hiba tűrés teszt. Egyébként én úgy tudom - lehet, hogy rosszul - az igazán audiofil lejátszók nem éppen a nagy hibatűrésükről híresek, mert az interpoláció nem helyettesíti a valódi hangot.
Ez érdekes gondolatmenet de szerintem nem ez a helyzet. Mint ahogy a cikkben is szerepel, a CIRC kódolás elméletben 2,4 mm dropoutig lehetővé teszi az eredeti jel pontos helyreállítását. A Stereophile tesztjein sok nagyon drága lejátszó sokkal hamarább elbukott. Ha egy készüléknek gyenge a hibatűrése az számomra nem audiofil hanem hibás de hát nyilván eléggé eltérően gondolkodunk ebben.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

marconi írta:
2020.10.29., csüt. 22:49
És hogy hogyan szólt ez a három futómű, az nem volt érdekes?
Vajon a hibajavítási képesség/pontos olvasás egyenes arányban áll a hangminőséggel? Ez sem derült ki.
Ez a cikk nem a szubjektív értékelésről szól. Az, hogy én mit hogyan hallok nem hiszem hogy túl érdekes lenne mint ahogy engem se érdekel hogy számomra ismeretlen emberek ismeretlen rendszereket szubjektíven hogyan értékelnek. Van épp elég szubjektív leírás a neten, nem hiszem hogy azokat fölöslegesen szaporítani kéne.
Ha a hangminőséget az eredeti felvétel minél pontosabb visszaadásaként értelmezzük, akkor igen, egyenes arányban áll a pontos beolvasással. Ha máshogy, akkor nem feltétlenül.
Egyébként a Heed-et én képtelen voltam megkülönböztetni ugyanannak a felvételnek begrabbelt és számítógépről FLAC-ban lejátszott változatától (ugyanazzal a DAC-kal természetesen). A Sony esetén nem ez a helyzet, van olyan felvétel aminél vakteszten is bármikor meg tudnám mondani mikor szól a Sony és mikor nem. Ez érdekes kérdéseket vet fel de ezzel kapcsolatban egyelőre túl sok a kérdés bennem ahhoz hogy többet tudnék mondani. A Yamaha nem az enyém, azt csak egy hifis kollégám hozta és nem sokat próbálgattuk, engem csak a tesztje érdekelt.
marconi írta:
2020.10.29., csüt. 22:49
Amikor összehasonlítottam a Philips cdm0 és cdm1 mechanikákat ugyan olyan 304-es házban, volt egy cd amin a cdm0 hibázott pattogott kicsit, a cdm1 pedig nem, hibátlanul olvasta. Viszont hangra egyértelműen mégis a cdm0 a jobb, élőbb, frissebb zeneibb hangzással, hiába esetleg nem mindig olvas olyan pontosan vagy gyengébb a hibajavítása. Legalábbis az a példány amivel a meghallgatást eszközöltem. Persze a kiolvasás pontossága lehet teljesen helyreáll a recap után, majd kiderül.
Hát én őszintén kívánom hogy jobb legyen számodra a recap után.

cables
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1260

Hozzászólás Szerző: cables »

Szerintem ez nem futómű teszt, mert az a hangról, az egyes készülékek hangjáról szólna, mert hallgatót az érdekli. Ez hiba tűrés teszt. Egyébként én úgy tudom - lehet, hogy rosszul - az igazán audiofil lejátszók nem éppen a nagy hibatűrésükről híresek, mert az interpoláció nem helyettesíti a valódi hangot.

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 112

Hozzászólás Szerző: marconi »

Robici írta:
2020.10.29., csüt. 21:37
Írtam egy cikket a futóművek teszteléséről és az általam tesztelt három eredményeiről, akit esetleg érdekel:
És hogy hogyan szólt ez a három futómű, az nem volt érdekes?
Vajon a hibajavítási képesség/pontos olvasás egyenes arányban áll a hangminőséggel? Ez sem derült ki.
Amikor összehasonlítottam a Philips cdm0 és cdm1 mechanikákat ugyan olyan 304-es házban, volt egy cd amin a cdm0 hibázott pattogott kicsit, a cdm1 pedig nem, hibátlanul olvasta. Viszont hangra egyértelműen mégis a cdm0 a jobb, élőbb, frissebb zeneibb hangzással, hiába esetleg nem mindig olvas olyan pontosan vagy gyengébb a hibajavítása. Legalábbis az a példány amivel a meghallgatást eszközöltem. Persze a kiolvasás pontossága lehet teljesen helyreáll a recap után, majd kiderül.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 592

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 20:21
zoli73 írta:
2020.10.29., csüt. 19:35

Azt neked kell eldönteni, hogy melyik legyen a befutó. Csak azt nem értem miért van szükséged, több középszerű lejátszóra? Egy jobb nem lenne elég?
Lehet nem jól irtam.
Most van egy CD67MKII-m, csak a lemezeket nem nagyon olvassa. Ha nem lesz javítható, akkor kellene helyette másik. Gondolom egy 6006-os semmivel sem rosszabb, sőt valamivel talán jobb is lehet hangra. Csak, ha a 6007-es tényleg érezhetően jobb, lehet azt venném, ha úgy adódik, mert hosszú távra tervezek, a mostani cuccok is 20-21 évesek.
Ez a közép szint nekem elég, bár szerintem ez talán a közép szint teteje. Nem hiszem, hogy meghallanám a különbséget, egy jelentősen drágább lejátszó esetén. A fülem sajna romlik, így 42 évesen. Ezt onnan tudom, hogy egy jó kis demo CD-n lévő 20kHz teszt hangot 10 éve penge élesen és ugyanolyan hangosnak hallottam, mint a 16kHz-et, ma viszont már sajnos nem.
Szóval ez a tudás, ami most van, nekem elegendő, ez is eléggé "jól szól" szerintem. Bőven a nagyvilági átlag felett van talán, főleg a mai gagyi MP3 világban...
Öszinte leszek, ezek a mai középszerű(igen, sajnos csak azok) cd játszók nem fogják húzni 20 évig, ezek, de sok minden más is, ma már nem tartósságról, megbízhatóságról szólnak.
Azzal semmi baj nincs, ha ilyet szeretnél, talán hangban előrelépést jelent a 67 SE után, de ez csak meghallgatással tudod kideríteni.
A ki mit hall meg, és mit nem, egyáltalán nem a Hertz-eken múlik.
Ilyen "teszt cd"-m, nekem is van, a 20khz-es hangokat már én sem hallom meg, 47 évesen, de a jó hang, jobb hang nem Hertz-eken múlik, ez sokadrendű dolog.
Hidd el, egy jobb hangot meghallanál.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

Alex_Aston
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2020.10.29., csüt. 19:35

Azt neked kell eldönteni, hogy melyik legyen a befutó. Csak azt nem értem miért van szükséged, több középszerű lejátszóra? Egy jobb nem lenne elég?
Lehet nem jól irtam.
Most van egy CD67MKII-m, csak a lemezeket nem nagyon olvassa. Ha nem lesz javítható, akkor kellene helyette másik. Gondolom egy 6006-os semmivel sem rosszabb, sőt valamivel talán jobb is lehet hangra. Csak, ha a 6007-es tényleg érezhetően jobb, lehet azt venném, ha úgy adódik, mert hosszú távra tervezek, a mostani cuccok is 20-21 évesek.
Ez a közép szint nekem elég, bár szerintem ez talán a közép szint teteje. Nem hiszem, hogy meghallanám a különbséget, egy jelentősen drágább lejátszó esetén. A fülem sajna romlik, így 42 évesen. Ezt onnan tudom, hogy egy jó kis demo CD-n lévő 20kHz teszt hangot 10 éve penge élesen és ugyanolyan hangosnak hallottam, mint a 16kHz-et, ma viszont már sajnos nem.
Szóval ez a tudás, ami most van, nekem elegendő, ez is eléggé "jól szól" szerintem. Bőven a nagyvilági átlag felett van talán, főleg a mai gagyi MP3 világban...

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 19:12
zoli73 írta:
2020.10.29., csüt. 18:52

Ránézésre sem kívülről, sem belülről nem találok különbséget a két készülék között. Erősen marketing(parasztvakítás) szaga van.
Persze, egy szponzolált teszt(szinte csak ilyen van), biztosan kimutatná, hogy az újabb jobb, tehát megéri az árkülönbséget.
A saját véleményem, ha nekem lenne egy régebbi(6006), látva az újat(6007), nem lennék besózva miatta.
Ezeket írják mint újdonság:

- Még jobban válogatott alkatrészek - Kirúgták az előző válogatót, mert nem jól végezte a munkáját? :)
- D/A átalakító más típus, de előző is tudta a 192/24kHz-et. - Valóban hallhatóan jobb az új?
- Még jobb fejhallgató erősítő - Előzőnél is azt írták, milyen jó ez az áramkör, lehet érdemben javítani rajta?
- Egy digitális szűrőről írnak ennél az új modellnél, de nem tudom, mit takar ez pontosan
- Azt írják, 120%-al nőtt a táp kondik mérete - előzőben nem voltak jók? Ez valóban hallható különbséget ad?

Nem kötekedni akarok, csak hangosan gondolkodom. Nem cserélni akarom a meglevő 6006-osomat, csak moswt próbálom javíttatni a régi jól bevált és szeretett CD-67MKII gold modellemet, és ha nem járok sikerrel, vennék valamit helyette, és úgy gondolom, maradok a 6-os szériánál (persze egy 8006-os lenne jó, de az nekem most horror árkategóira lakáscsere előtt állva, asszony el is válna :) ).
És azon gondolkodom, ha úgy adódik, és újabb lejátszót kell vennem, akkor megéri e az ezen a szinten vaskos felárat a 6007-es. Egy szintén Marantz PM68-as erősítővel és Mission 783-asokkal hallhatom a zenéket. Neotech RCA és hangfal (bi - külön réz és ezüst) kábelekkel. Ezen a szinten vajon hallható lenne a különbség, vagy csak placebó? Sőt, egyáltalán a CD67 MKII-höz képet is hallja a különbséget egy földi halandó?
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

Alex_Aston

zoli73 írta:
2020.10.29., csüt. 18:52

Ránézésre sem kívülről, sem belülről nem találok különbséget a két készülék között. Erősen marketing(parasztvakítás) szaga van.
Persze, egy szponzolált teszt(szinte csak ilyen van), biztosan kimutatná, hogy az újabb jobb, tehát megéri az árkülönbséget.
A saját véleményem, ha nekem lenne egy régebbi(6006), látva az újat(6007), nem lennék besózva miatta.
Ezeket írják mint újdonság:

- Még jobban válogatott alkatrészek - Kirúgták az előző válogatót, mert nem jól végezte a munkáját? :)
- D/A átalakító más típus, de előző is tudta a 192/24kHz-et. - Valóban hallhatóan jobb az új?
- Még jobb fejhallgató erősítő - Előzőnél is azt írták, milyen jó ez az áramkör, lehet érdemben javítani rajta?
- Egy digitális szűrőről írnak ennél az új modellnél, de nem tudom, mit takar ez pontosan
- Azt írják, 120%-al nőtt a táp kondik mérete - előzőben nem voltak jók? Ez valóban hallható különbséget ad?

Nem kötekedni akarok, csak hangosan gondolkodom. Nem cserélni akarom a meglevő 6006-osomat, csak moswt próbálom javíttatni a régi jól bevált és szeretett CD-67MKII gold modellemet, és ha nem járok sikerrel, vennék valamit helyette, és úgy gondolom, maradok a 6-os szériánál (persze egy 8006-os lenne jó, de az nekem most horror árkategóira lakáscsere előtt állva, asszony el is válna :) ).
És azon gondolkodom, ha úgy adódik, és újabb lejátszót kell vennem, akkor megéri e az ezen a szinten vaskos felárat a 6007-es. Egy szintén Marantz PM68-as erősítővel és Mission 783-asokkal hallhatom a zenéket. Neotech RCA és hangfal (bi - külön réz és ezüst) kábelekkel. Ezen a szinten vajon hallható lenne a különbség, vagy csak placebó? Sőt, egyáltalán a CD67 MKII-höz képet is hallja a különbséget egy földi halandó?

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 18:19
Sziasztok!

Tudom, hogy erre nehéz válaszolni, hisz részben szubjektív a dolog, de a most kiadott Marantz CD-6007 vajon tényleg földi halandó által is hallhatóan jobb, mint az előd 6006-os? Amiket írnak változásokat, azok "csak marketing" dolgok, vagy tényleg hallható, és nem csak műszerrel kimutatható különbségeket adnak?

Üdv

Alex_Aston

Sziasztok!

Tudom, hogy erre nehéz válaszolni, hisz részben szubjektív a dolog, de a most kiadott Marantz CD-6007 vajon tényleg földi halandó által is hallhatóan jobb, mint az előd 6006-os? Amiket írnak változásokat, azok "csak marketing" dolgok, vagy tényleg hallható, és nem csak műszerrel kimutatható különbségeket adnak?

Üdv

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 635

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

sutemenyx írta:
2020.10.24., szomb. 18:01
Shimano írta:
2020.10.24., szomb. 12:52
Azért annak is van némi fura bája,hogy többen itt az időtálló masszív gépeket részesítik előnyben,ezt kérik a gyártóktól is,közben meg évente cserélik a motyóikat,drótjaikat.
Nekem egyébként a megjelenése óta van egy dt-m,és ez nem is tegnap volt,de ennek semmi komolyabb baja nem volt még.Egyszer átnézte ugyan Zsolt mert egy szíjcsere miatt nála volt,de ezen kívül én azt mondom hogy soha rosszabb futóművet.
Volt nálam sok régebben hájpolt futómű is anno,( micromega,philips,stb) de azoknál sem éreztem azt hogy örök élet meg egy nap,sőt az akkor nálam lévő 304-est nem is mertem éjszakára bekapcsolva hagyni,mert egyszerűen nem bíztam abban hogy nem okoz valami gondot.Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
A 80-as évek közepéig gyartott Philips/Marantz CD-knek mindnek amperszaga van alapbol, mintha le lenne már füstölve. Szerintem valami olyan trafo impregnalo szert hasznalhattak. Ettol fuggetlen mennek 35éve, szoval a megbizhatosag nem kerdeses. Amiket en tapasztaltam, hogy ilyen az a Marantz CD40/CD50/CD65/CD75 és a Philips CD304, Philips CD 160.. ezek mind koksz szaguak bekapcsolas nelkul is.
Azok az öreg vezetekezesek meg nem olyan rosszak ám, érdemes kibontani egy olyan vezetéket és megnézni.
Magyarázhatod ezt olyanoknak akik nem értené hozzá. Beáll az agya mint a dióda és úgy is marad..... :) Soha nem fogod meggyőzni semmiről. Vannak ilyenek.

tunerman
V.I.P.
V.I.P.

tunerman írta:
2020.10.24., szomb. 17:33
Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
Véleményem szerint ahol ez a példának előrángatott CD lejátszó " át lett nézetve elötte ", többet már nem kellene felkeresned. :ohnoohnoohno:
TJ.
Szóval én átnéztem és azt mondtam, hogy vásárold meg ezt a CD304-est?
Akkor már nem kell hozzám többé készüléket hoznod.
TJ.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1315

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tunerman írta:
2020.10.24., szomb. 17:33
Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
Véleményem szerint ahol ez a példának előrángatott CD lejátszó " át lett nézetve elötte ", többet már nem kellene felkeresned. :ohnoohnoohno:
TJ.
Nálad volt.

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 326

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Shimano írta:
2020.10.24., szomb. 12:52
Azért annak is van némi fura bája,hogy többen itt az időtálló masszív gépeket részesítik előnyben,ezt kérik a gyártóktól is,közben meg évente cserélik a motyóikat,drótjaikat.
Nekem egyébként a megjelenése óta van egy dt-m,és ez nem is tegnap volt,de ennek semmi komolyabb baja nem volt még.Egyszer átnézte ugyan Zsolt mert egy szíjcsere miatt nála volt,de ezen kívül én azt mondom hogy soha rosszabb futóművet.
Volt nálam sok régebben hájpolt futómű is anno,( micromega,philips,stb) de azoknál sem éreztem azt hogy örök élet meg egy nap,sőt az akkor nálam lévő 304-est nem is mertem éjszakára bekapcsolva hagyni,mert egyszerűen nem bíztam abban hogy nem okoz valami gondot.Büdös volt,tele volt régi drótokkal,kötésekkel,csatikkal,szóval minden látszódott rajta,csak az nem hogy nem fog tüzet okádva lefüstölni,és igen,át lett nézetve elötte,még mielött...
A 80-as évek közepéig gyartott Philips/Marantz CD-knek mindnek amperszaga van alapbol, mintha le lenne már füstölve. Szerintem valami olyan trafo impregnalo szert hasznalhattak. Ettol fuggetlen mennek 35éve, szoval a megbizhatosag nem kerdeses. Amiket en tapasztaltam, hogy ilyen az a Marantz CD40/CD50/CD65/CD75 és a Philips CD304, Philips CD 160.. ezek mind koksz szaguak bekapcsolas nelkul is.
Azok az öreg vezetekezesek meg nem olyan rosszak ám, érdemes kibontani egy olyan vezetéket és megnézni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”