Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megjött végre a lejátszóm Fekete színben
Ez azt jelenti, hogy nem ilyen színben rendelted?

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


:off , bocs! 
Lacy, írtam privit.....

OFF
Válaszoltam, bocs, csak most...
Ha igy sem jó, írj, vagy skype... ott jobban ki tudok szóban bontakozni.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: richies »


:off , bocs!
 
Lacy, írtam privit.....
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Találtam néhány képet a lejátszóról, itt! 
sajti

Szép és igényes megépítés.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Találtam néhány képet a lejátszóról, itt!
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Megjött végre a lejátszóm Fekete színben Sajnos csak a Yamahával tudtam meghallgatni, de így is kapásból és súlyosan lemosta az összes eddigi lejátszóimat. Az a fajta különbég, ami minden téren jelentkezik. Csendesebbek a csendek, tisztábbak a magasak, és -ami külön döbbenetes-, hogy a mélyek is sokkal jobbak
A Pio lejátszóm SACD-vel sincs sehol hozzá képest, a CD-t pedig ne is említsük.
Remélem néhány héten belül elkészül a csöves erősítőm feljavított változata és akkor végre normálisan ki tudja futni magát a cucc!
 
sajti

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc »


Fekete-pezsgő témához egy érdekes adalék:
 
A német eBay-en a lezárt aukciókat böngészve megfigyeltem hogy ugyanabból a tipusból a pezsgőszínűek általában 20-50% (!!!!) -al drágábban kelnek el. Konkrétan Sony-n belü nézteml, és ott nagyon jól megfigyelhető.
(Régebben volt hogy ott a pezsgő színt drágábban adták a boltban is, főleg még a fa oldallapos korban, mert más volt a kivitel), de nem ennyivel drágábban.

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: b.org »


Szeretnék beszerezni egy ilyenforma CD játszót, hogy a zene is szóljon valahogy, ......
Ja, és ha valaki tud egy karcmentes, hibátlan tuti CD játszót 20 alatt, az szóljon!


Hát ennyiből nem úszod meg, de nem is érdemes.
 
Marantz CD 6000 OSE LE - tuti vétel, én már tudom...
 
50-ért feketét, 55-60-ért pezsgő színűt kaphatsz. A pezsgős nem szól jobban, csak szebb - persze attól függ, mi illik a többiekhez.
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ez OK, de gondolod, hogy egy 150-200 ezres DVD recorderbe sem "tesznek" olyan hangot, mint egy 40 ezres CD-be? Vagy annak az árában a HD meg a felvétel lehetősége, meg a kép a döntő, és a hangra már csak valami nagyon alap marad? Igaz, a CD-nek más dolga sincs, csak jól szólni...
pontosan az utolsó mondatodban van a lényeg!
a dvd-knél, pláne egy recordernél csak "extra" szolgáltatás a CD lejátszása
két CD lejátszónál pedig a design és a hang, amiben csak különböznek (szolgáltatások között minimális a különbség). Designban azonos árkategórián bellül nincs nagy csoda ezért nyilván a hang a fő csapásirány.
 
Aztán azt sem érdektelen végiggondolni, hogy egy CD lejátszó és egy HDD-s dvd recorder kb egy méretben van. Ez utóbbiban a CD-k megszólaltatásán túl még mennyi a CD lejátszáshoz felesleges elektronika helyt kapott. Ez műszakilag sem tesz jót a hangnak és gazdaságilag sem. Egy viszonylag drága (200 eFt-os) HDD-s dvd recorder is fajlagosan sokkal olcsóbb alkatrészekből áll össze, mint egy alap CD. Mert hát tengernyivel több szolgáltatást tud és csak 5-ször annyiba kerül. Ráadásul dvd recordert csak nemrég árulnak, ezért az árba erősen beépül az is, hogy vissza akarják kapni a gyártók a fejlesztésbe ölt pénzeket. CD-t meg már milliárd számra gyártottak. A fajlagos olcsóság pedig az alkatrészek alacsonyabb szintjéhez vezet. Hol fognak spórolni? Nyilván a mellékfunkciókon, mint amilyen a CD lejátszás is.
gordon314.fw.hu

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: R5TL »

Ez OK, de gondolod, hogy egy 150-200 ezres DVD recorderbe sem "tesznek" olyan hangot, mint egy 40 ezres CD-be? Vagy annak az árában a HD meg a felvétel lehetősége, meg a kép a döntő, és a hangra már csak valami nagyon alap marad? Igaz, a CD-nek más dolga sincs, csak jól szólni...
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Egy (alsó)közép(?) kategóriás CD játszó (pl. Sony CDP XE-370) hangjához milyen kategóriájú DVD recorder tud felnőni? Ha egyáltalán... 
Szeretnék beszerezni egy ilyenforma CD játszót, hogy a zene is szóljon valahogy, de idővel az alap DVD-met is le szeretném cserélni egy HD-s felvevőre, mondjuk Sony RDR-900, Pioneer DVR-720, Panasonic DMR-E95 körülire. Ezek hangja is elmarad egy alap CD játékosétól, vagy ezek mellé már csak jobb CD-t lenne érdemes venni?
 
Köszi!
 
Ja, és ha valaki tud egy karcmentes, hibátlan tuti CD játszót 20 alatt, az szóljon!


Hát szerintem a nagyobb dvd játszók között már találsz elfogadható cd hangút, de ezek is inkább ugye dvd lejátszásra vannak kitalálva.
Én se hittem ebben, de mióta beszereztem cd játszót külön erre a célra, tudom hogy van különbség.
Nincs jó hallásom, de én is hallottam/hallom a különbséget.
A recorderek hangját ilyen szempontból nem ismerem, de ha tippelnem kéne, azok még gyengébbek lehetnek. Ugye azok pláne nem cd játszásra vannak kitalálva.
Vegyél egy használható alap cd játszót kezdésnek. Ezzel jársz a legjobban hangzás terén és anyagilag is. Szerintem.

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Egy (alsó)közép(?) kategóriás CD játszó (pl. Sony CDP XE-370) hangjához milyen kategóriájú DVD recorder tud felnőni? Ha egyáltalán...
 
Szeretnék beszerezni egy ilyenforma CD játszót, hogy a zene is szóljon valahogy, de idővel az alap DVD-met is le szeretném cserélni egy HD-s felvevőre, mondjuk Sony RDR-900, Pioneer DVR-720, Panasonic DMR-E95 körülire. Ezek hangja is elmarad egy alap CD játékosétól, vagy ezek mellé már csak jobb CD-t lenne érdemes venni?
 
Köszi!
 
Ja, és ha valaki tud egy karcmentes, hibátlan tuti CD játszót 20 alatt, az szóljon!

TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát az nem tul sok. Maj körbenézdegélek.
Köszi!
Most nem igazán van kedvem többet költeni, és még a mostanitól sem tudok megszabadulni.
 
Léva

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kb mennyi az a nem "horror" összeg?
30-35e
 
Léva

Hát az nem tul sok. Maj körbenézdegélek.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kb mennyi az a nem "horror" összeg?
30-35e
 
Léva

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De nyitott vagyok, és lehet igazad lesz! Majd kiderül.
Hajtás meg most is van elég, igaz gyerek még nincs.
 
Esküvő meg jövőre!
 
Na de elég az -ból, vissza a cd játszókhoz!

Yowan. Azé ha gondoplod,nyugodtan eljöhecc kicsit fertözödni hifiileg.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Fiatalabb koromban is hifiztem,aztán elég sokat wideoztam. Még most se tud oat bemutatni egy tw csatorna se,amit ne láttam wolna 10éwe. Aztán persze közbe hallgattam zenét is. De ugy gondoltam,h elég az ami akko wot. Azt maj a mozit fejlesztem. Hát most ott tartok,h wan ugyan dvd-m,de fogalmam sincs,h hogyan müxik,söt! Nem is érdekel!
Szal ezzel azt akarom mondani,h az emberek wáltoznak. stb.
Mondjuk neked is jön a család,gyerek,stb. Hajtás ezerrel. Idö nyista semmire.
Azt egy lemez meghallgatása fülhallgatowal jobban kikapcsol,mint wmi izgi akciofilm,miközben a gyerek épp sir,wagy csak az autoját szeretné tologatni.
Asszonyrol meg még nem is bexétem. Me azoknak mindig wmi szentimentális állatság teccik,amitöl csak hányingerem wan. Azt ha megnösüsz,akko nem ám azt nézed,amit te akarsz! Há e wagy te téwedwe,ha asziszed,h igen.

Mindenki változik ez igaz!
Lehet, hogy én is fogok, de most így gondolom, és érzem, ahogy írtam!
De nyitott vagyok, és lehet igazad lesz! Majd kiderül.
Hajtás meg most is van elég, igaz gyerek még nincs.
 
Esküvő meg jövőre!
 
Na de elég az -ból, vissza a cd játszókhoz!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ebbe azé ne legyél biztos.  Most kb mennyi idös wagy és kb mit értek uj korukban a cuccaid? 

bigdewiil!
 
A kérdés nem ebben áll meg, mert én a mozi/zene hobbimra fordított szabadidőm kb. 80-85%-ában filmeket nézek.
Ezen az arányon drasztikusat változtatni a legnívósabb/legdrágább hifi rendszerrel sem tudnál, mert engem a házimozi/filmek dolog vonz igazán. Szeretek zenét is hallgatni, de sokkal másodlagosabb. Igaz hogy ebben a két hobbiban sok a kapcsolódási pont, de azért én úgy gondolom, hogy mégis - ha nem is drasztikusan elválasztható - de külön hobbikról van szó.
 
Ha a hifi vonzana, akkor nagyobb valószínűséggel, most nem itt beszélgetnénk, hanem mondjuk a hificity-n.
 
Ezért nem adnék ki soha - meg mert nem engedhetem meg magamnak - mondjuk fél millát egy sztereó erölködőre.
Valószínűleg sarkos a fogalmazás, de Te se biztos hogy szívesen kiadnál 1 millát mondjuk egy értékes bélyegre, mer valszeg az nem érdekel.
 
Azért egyszer szívesen meghallgatnám a "cuccodat"!
Aztán lehet, hogy még a lakásomat is eladom, egy igazi hifiért!

Fiatalabb koromban is hifiztem,aztán elég sokat wideoztam. Még most se tud oat bemutatni egy tw csatorna se,amit ne láttam wolna 10éwe.
Aztán persze közbe hallgattam zenét is. De ugy gondoltam,h elég az ami akko wot. Azt maj a mozit fejlesztem. Hát most ott tartok,h wan ugyan dvd-m,de fogalmam sincs,h hogyan müxik,söt! Nem is érdekel!
Szal ezzel azt akarom mondani,h az emberek wáltoznak. stb.
Mondjuk neked is jön a család,gyerek,stb. Hajtás ezerrel. Idö nyista semmire.
Azt egy lemez meghallgatása fülhallgatowal jobban kikapcsol,mint wmi izgi akciofilm,miközben a gyerek épp sir,wagy csak az autoját szeretné tologatni.
Asszonyrol meg még nem is bexétem. Me azoknak mindig wmi szentimentális állatság teccik,amitöl csak hányingerem wan. Azt ha megnösüsz,akko nem ám azt nézed,amit te akarsz! Há e wagy te téwedwe,ha asziszed,h igen.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ebbe azé ne legyél biztos. Most kb mennyi idös wagy és kb mit értek uj korukban a cuccaid?

bigdewiil!
 
A kérdés nem ebben áll meg, mert én a mozi/zene hobbimra fordított szabadidőm kb. 80-85%-ában filmeket nézek.
Ezen az arányon drasztikusat változtatni a legnívósabb/legdrágább hifi rendszerrel sem tudnál, mert engem a házimozi/filmek dolog vonz igazán. Szeretek zenét is hallgatni, de sokkal másodlagosabb. Igaz hogy ebben a két hobbiban sok a kapcsolódási pont, de azért én úgy gondolom, hogy mégis - ha nem is drasztikusan elválasztható - de külön hobbikról van szó.
 
Ha a hifi vonzana, akkor nagyobb valószínűséggel, most nem itt beszélgetnénk, hanem mondjuk a hificity-n.
 
Ezért nem adnék ki soha - meg mert nem engedhetem meg magamnak - mondjuk fél millát egy sztereó erölködőre.
Valószínűleg sarkos a fogalmazás, de Te se biztos hogy szívesen kiadnál 1 millát mondjuk egy értékes bélyegre, mer valszeg az nem érdekel.
 
Azért egyszer szívesen meghallgatnám a "cuccodat"!
Aztán lehet, hogy még a lakásomat is eladom, egy igazi hifiért!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Téwedsz. Az erölködö hoz a legtöbbett a rendszerbe. Persze a hangfal sem mindegy,h mi,de az átlag mondjuk stereora számolwa 500ezer alattiaknál és a 200e felettieknél egy jo stereo erölködö sokkal jobb és nagyobb jawulást hoz,mint bármi más komponens.
Elfogadom amit írsz, bigdewil, mivel jóval nagyobb tapasztalatod van nálam ezen a téren.
 
Lehet, hogy egy ilyen kategóriájú sztereó erölködő sokkal nagyobb előrelépést jelentene, de ezt én soha nem fogom megtudni, mert egyrészt ennyit nekem már nem ér ez a dolog, másrészt pedig az igényeimhez mérten feleslegesen kidobott pénznek tartok ekkora összeget egy erősítőre, legyen az bármilyen jó is. Hangsúlyozom: a saját igényeimhez mérten.
 
Ennyit egyébként nem is tudnék rá költeni, de szerencse mert nem is akarok!

Ebbe azé ne legyél biztos.
Most kb mennyi idös wagy és kb mit értek uj korukban a cuccaid?

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem igazán a DAC a lényeg,hanem inkább,h te mit hallasz. Jo erölködön,jo hangfalakon egy gagyi CD játszo sokkal,de sokkal jobban szol,mint gagyi erölködön és hangfalon egy csucs CD játékos.

Akkor mondjuk úgy, hogy canopus-on, elég jó hangfallal a Denon DCD-1400-esemtől melyik jobb, és nem horror összeg?

Kb mennyi az a nem "horror" összeg?

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Téwedsz. Az erölködö hoz a legtöbbett a rendszerbe. Persze a hangfal sem mindegy,h mi,de az átlag mondjuk stereora számolwa 500ezer alattiaknál és a 200e felettieknél egy jo stereo erölködö sokkal jobb és nagyobb jawulást hoz,mint bármi más komponens.
Elfogadom amit írsz, bigdewil, mivel jóval nagyobb tapasztalatod van nálam ezen a téren.
 
Lehet, hogy egy ilyen kategóriájú sztereó erölködő sokkal nagyobb előrelépést jelentene, de ezt én soha nem fogom megtudni, mert egyrészt ennyit nekem már nem ér ez a dolog, másrészt pedig az igényeimhez mérten feleslegesen kidobott pénznek tartok ekkora összeget egy erősítőre, legyen az bármilyen jó is. Hangsúlyozom: a saját igényeimhez mérten.
 
Ennyit egyébként nem is tudnék rá költeni, de szerencse mert nem is akarok!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem igazán a DAC a lényeg,hanem inkább,h te mit hallasz. Jo erölködön,jo hangfalakon egy gagyi CD játszo sokkal,de sokkal jobban szol,mint gagyi erölködön és hangfalon egy csucs CD játékos.

Akkor mondjuk úgy, hogy canopus-on, elég jó hangfallal a Denon DCD-1400-esemtől melyik jobb, és nem horror összeg?

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali! 
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a táblázatban felsorolt DAC-ok közül van-e olyan, ami kimagaslóan jó minőségű? Tudom, hogy összességében a köré épített elektronika is befolyásolja a végeredményt, de a DAC-ok típusismeretéből lehet-e következtetni, hogy a cd-lejátszóval érdemes-e foglalkozni (megvásárolni)?
Gondolok most ilyenre, pl. a TDA1541-es közkedvelt DAC-ra amiket elég sok Philips-be éptenek be, és sokan dícsérik a Philips-eket.
 
Léva

Nem igazán a DAC a lényeg,hanem inkább,h te mit hallasz.
Jo erölködön,jo hangfalakon egy gagyi CD játszo sokkal,de sokkal jobban szol,mint gagyi erölködön és hangfalon egy csucs CD játékos.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az én lejjebbi kérdésemre senki nem tud válaszolni?
 
Léva

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”