Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

mishow írta:
2023.01.09., hétf. 15:50
... mert az "analógság" lényege, konkrétan a "folytonossága" nem váltható ki a digitalizációval, hisz a digitális mindig "darabokból" fog állni, még ha azok a darabok nagyon sűrűek és nagyon pontosak is...
Hogy magamat idézzem:
viewtopic.php?p=2324990#p2324990
viewtopic.php?p=2504458#p2504458
viewtopic.php?p=2431120#p2431120
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Amikor egy hozzáértő (is) azt állítja, hogy a legelső lézerek ma is jól működnek, az azóta kitaláltak meg egyáltalán nem biztosan, ott valami nagyon nem az igazi. Persze biztosan lehet mondani, hogy jobb lett a hang sok másik cd esetén stb., de azt hiszem, hogy a tervezett avulás útja nem a nirvánába vezet
Véleményem szerint az első Philips CD lejátszó esetében nagyon is érthető magyarázat van a megtapasztalt elképesztő időtállóságra. Ami főként a mechanikai kivitelre, valamint részben a lézerdióda élettartamára is vonatkozik :smile53:
Az analóg lemezjátszók forgó lemezen lévő barázdáinak mechanikai letapogatása után, ez a digitális tartalmat hordozó Compact Disc lézerdiódás kiolvasással - kérem ez űrtechnika a javából :tutiok:
Nem voltak hosszútávú, az időtállóságra és a megbizható műkődés fennmaradására vonatkozó tapasztalatok és információk. Lényegében ilyenkor egyetlen út marad a mérnökök számára - túltervezés, a túlméretezés ebben a forradalmian új médium esetében (ne gondolja senki, hogy ezt a többlet üzemórát önzetlenül ajándékba adták volna a kapitalista gyártók :smile29: Erre a bizonyíték, hogy az elterjedés és a piacfoglalás után megtörténik a nagypéldányszámú, gazdaságos gyártás bevezetése - minden műanyagból lesz a készülékekben :D )
Tehát összefoglalva a korabeli történet eredményeit - ezért lettek a fejlesztés és próbaüzemelés fennmaradt Philips CD100 trial run lejátszói a CD technika szent gráljai.
TJ.
Csatolmányok
philips-cdmechanism.jpg
philips-cdmechanism.jpg (101.19 KiB) Megtekintve 1333 alkalommal
Philips CD100 trial run ceramic chip.jpg
Philips CD100 trial run ceramic chip.jpg (2.84 MiB) Megtekintve 1333 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2023.01.08., vas. 22:27
tunerman írta:
2023.01.08., vas. 17:39
A Philips mérnökei annak idején 1982-ben biztosan nem gondolták, hogy 2023-ban erről folyik bármilyen fórumon diskurzus
Ez a történet, amiről pár napja itt folyik a diskurzus, szerintem az egyik legszomorúbb dolog, ami történt az elmúlt kb. 50 évben a hifiben, az elektronikai iparban, és úgy általában a gyártmányfejlődésben/fejlesztésben.
Itt van ez a cd-játszó, mint olyan, aminek a fejlesztése ezek szerint valahogy nagyon fals módon sikerült. Ráadásul ez a technológia audio forrásként már biztosan túl van a csúcson, akármennyire is fog visszatérni a cd-gyűjtés valamikor.
Nem vagyok benne biztos, hogy a "szomorú" a legjobb szó rá. A fejlődés folymatos, és ami meghaladható, azt a világ biztosan meg is haladja.
Az LP azért tudott visszajönni, mint hangforrás (vagy a kisfilmes fotózás, ami a 30-as korosztálynál most nagyot megy), mert az "analógság" lényege, konkrétan a "folytonossága" nem váltható ki a digitalizációval, hisz a digitális mindig "darabokból" fog állni, még ha azok a darabok nagyon sűrűek és nagyon pontosak is.
De az egyik digitális a másik digitálissal bármikor helyettesíthető, hisz ott csak a "számháború" fog dönteni.
Egyre több bit, egyre kisebb helyen, egyre gyorsabb hozzáféréssel - kb ennyi.
Annak idején olyan praktikumok miatt tudott győzni anno a CD az LP-vel szemben, mint a kisebb méret, hordozhatóság, nem kopik-serceg - vagyis a digitális mivolta adta az előnyét, és később ugyanez lett a végzete is.

A digitális világban az analóg azért tudott visszajönni, mert hangban (is) tud mást adni - a CD ehhez képest csak a fizikai létét tudja felmutatni, hiszen a mérete, a minősége, a felbontása ma már egy pendrivehoz képest is nevetséges.
Ezért írtam korábban, hogy mint divatcikk egyszer még visszajöhet, de zenehallgatási tömegtermék biztosan nem lesz belőle. Tehát nem a lejátszóval van a baj: a formátumot haladta meg az idő!
Ha megszűnik a lovaskocsi, mint közlekedési eszköz, akkor eltűnnek a kovácsok, kádárok, kocsigyártók - ha nem hallgat senki CD-t, akkor nem fognak a gyártók CD lejátszót fejleszteni. Ha pedig nem lesznek új lejátszók, akkor a régieket kell életben tartani - csakhogy azokat az alkatrészeket valóban nem úgy tervezték, hogy 40 évig ketyegjenek, csak így hozta az élet.

Kicsit olyan, mint amikor a huszonéves Mick Jagger azt nyilatkozta, hogy: "INKÁBB MEGHALOK, MINT HOGY NEGYVENÖT ÉVESEN IS A SATISFACTIONT ÉNEKELJEM!" Osztán ugyi ... :smile29:

Gondoljatok bele, a Creek az utolsó zászlóshajónak számító Destiny CD lejátszóba (akkori ára 1500,- GBP!!!) már számítógépes DVD-ROM futóművet épített be! Mi meg itt a KSS és CDM mehanikák különféle generációiról beszélgetünk!
Miközben a háztartásokban már sem CD, sem DVD lejátszók nincsenek!
Karácsony előtt ment a Bartókon a hirdetés, kiadták Fischer Annie eddig kiadatlan felvételeit - DVD-n. Minek, kinek?
A DT futóművem azért van most Zsoltnál, mert a használatlansága miatt elfáradt benne pár alkatrész. És nem az enyém ott az egyetlen ...

Szóval - hogy a saját korábbi kérdésemet megválaszoljam - sajnos nem hiszek a CD-ben, mint újra aktív hangforrásban. Ha valaki ideadna nekem egy tökéletesen rendben lévő Philips CD101-est, pár lemezt biztosan lejátszanék rajta, még el is ámulnék, mennyire jól (másképp) szól, mint a mai digitális hang, de utána fognám a telefont, és megkeresném a Tidal-en az aktuális My Daily Mixet, hogy mit talált nekem aznapra az algoritmus - mert ahogy Hofi mondta: "Uraim, a hordó nem áll meg!" :rolleyes:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tunerman írta:
2023.01.08., vas. 17:39
A Philips mérnökei annak idején 1982-ben biztosan nem gondolták, hogy 2023-ban erről folyik bármilyen fórumon diskurzus
Ez a történet, amiről pár napja itt folyik a diskurzus, szerintem az egyik legszomorúbb dolog, ami történt az elmúlt kb. 50 évben a hifiben, az elektronikai iparban, és úgy általában a gyártmányfejlődésben/fejlesztésben.

Itt van ez a cd-játszó, mint olyan, aminek a fejlesztése ezek szerint valahogy nagyon fals módon sikerült. Ráadásul ez a technológia audio forrásként már biztosan túl van a csúcson, akármennyire is fog visszatérni a cd-gyűjtés valamikor.

Amikor egy hozzáértő (is) azt állítja, hogy a legelső lézerek ma is jól működnek, az azóta kitaláltak meg egyáltalán nem biztosan, ott valami nagyon nem az igazi. Persze biztosan lehet mondani, hogy jobb lett a hang sok másik cd esetén stb., de azt hiszem, hogy a tervezett avulás útja nem a nirvánába vezet. gondolkodik.gif sad.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

mishow írta:
2023.01.08., vas. 16:00
Érdekes, amit írtok.
Egyébként mostanában többektől hallottam olyan vélekedést, hogy a CD-k terén is lesz hasonló nosztalgikus visszatérés, mint az LP esetében. Annyi logika lehet benne, hogy egyrészt sokan szeretik még mindig a fizikai, megfogható, kézbe vehető, gyűjthető zenehordozókat, másrészt iszonyatos mennyiségű CD lemez van szerte a világon dobozokban, fiókokban elrakva (nálam is).
Márpedig ha tényleg lesz ilyen megújulás, akkor ahhoz lejátszó is kell.
Mivel a CD esetében butaság lenne a HiRes formátumokkal versenyezni, így azt tippelem, HA valóban felfedezik ezt a formátumot, akkor annak kb úgy kell majd szólnia, mint a korai Philipseknek. Sőt, én tuti a BitStream felé mennék, mert talán az a legkevésbé digitálisan digitális hang ;)
Ez most csak egy spekuláció volt részemről, ne vegyétek túl komolyan, de véleményt szívesen olvasnék tőletek. Szigorúan “játék a gondolatokkal” szinten! gondolkodik.gif
Én olyan nagy fellángolást nem várok a cd-től, mint amilyet az Lp produlált.
Ezzel együtt a cd még sokáig velünk lesz, mert olyan szinten elterjedt, annyira telített vele a piac, hogy ma, és még egy jó darabig a legtöbb embernek ez lesz a sztenderd. Mindenkinek van belőle, és legalább egy cd lejátszásra alkalmas eszköz is van minden háztartásban.
Mellette szól az is, hogy az évtizedek alatt mit sem változott, így nem kellett folyton alkalmazkodni hozzá.
Egy 40 éves cd játszó gond nélkül lejátsza a ma vásárolt cd-t, és ez forditva is igaz.
A hangminősége az emberek legtöbbjének tökéletesen megfelelő, a zenehallgatás, és a gyűjtőszenvedély is találkozik benne. Mi is vele a probéma? Az, hogy helyet foglal? Ez a negatív tulajdonság fel sem merült senkiben, még nem volt más. A nem fizikai formátumok megjelenése előtt, senkinek nem jelentett gondot, hogy helyet foglal, tárolni kell, cserélgetni kell a lejátszóban. Azzal együtt, hogy a jövő már nem ez, az emberek többségének ezek semmi problémát nem okoznak.
Szerintem még ne temessük a cd-t, jól szolgált bennünket az elmúlt évtizedekben, és még szamithatunk rá egy darabig.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Van szerencsém nyomon követni egy Studer D732 "pályafutását". Abban ugyan CDM4/19 van,
de az is szűk harminc éve teszi a dolgát, hibátlanul. Szívet melengető.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

tunerman írta:
2023.01.08., vas. 17:39
prando írta:
2023.01.08., vas. 16:52
tunerman írta:
2023.01.08., vas. 12:39


Mint időutazó visszamehetsz a múltba érte...a többi tipus dettó.
Amiért beìrtam a CDM0/CDM1-et, az azért történt, mivel ezek tapasztalataim szerint elnyűhetetlen darabok. Amennyiben nem molesztálták őket, akkor évtizedekig mennek még - ezeket az örökkévalóságnak készìtették :smile53:
TJ.
Ez gondolom a mechanikára ervényes, de mennyire a lézerre?
Mivel a mechanika és a lézerdióda gyárilag beállítva(!) egy komplett egységet alkot - ezért nem tudom megmondani, hogy melyik miatt ér véget a közös életük. Amit viszont tudok az az, hogy ez a futómű 40 éve bìrja a strapát, semelyik más gyártmány a nyomába sem ér. Az "urban legend" szerint 10.000 üzemórás lenne a futómű élettarma - erre természetesen megint nincs semmilyen dokumentálható bízonyitékom :rolleyes:
A Philips mérnökei annakidején 1982-ben biztosan nem gondolták, hogy 2023-ban erről folyik bármilyen fórumon diskurzus leborulok.gif
TJ.
Köszönöm a válaszodat, természetesen nem csesztetni akartalak, csak elkeserítő a helyzet. Kénytelen voltam venni 4-5 db kínai mechanikát, hogy valameddig megtartsam a játszómat, pláne így, hogy nemrég az elektronikat felújíttattam, nem kevés pénzért.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

prando írta:
2023.01.08., vas. 16:52
tunerman írta:
2023.01.08., vas. 12:39
Hol van új?
Mint időutazó visszamehetsz a múltba érte...a többi tipus dettó.
Amiért beìrtam a CDM0/CDM1-et, az azért történt, mivel ezek tapasztalataim szerint elnyűhetetlen darabok. Amennyiben nem molesztálták őket, akkor évtizedekig mennek még - ezeket az örökkévalóságnak készìtették :smile53:
TJ.
Ez gondolom a mechanikára ervényes, de mennyire a lézerre?
Mivel a mechanika és a lézerdióda gyárilag beállítva(!) egy komplett egységet alkot - ezért nem tudom megmondani, hogy melyik miatt ér véget a közös életük. Amit viszont tudok az az, hogy ez a futómű 40 éve bìrja a strapát, semelyik más gyártmány a nyomába sem ér. Az "urban legend" szerint 10.000 üzemórás lenne a futómű élettarma - erre természetesen megint nincs semmilyen dokumentálható bízonyitékom :rolleyes:
A Philips mérnökei annakidején 1982-ben biztosan nem gondolták, hogy 2023-ban erről folyik bármilyen fórumon diskurzus leborulok.gif
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

tunerman írta:
2023.01.08., vas. 12:39
Hol van új?
Mint időutazó visszamehetsz a múltba érte...a többi tipus dettó.
Amiért beìrtam a CDM0/CDM1-et, az azért történt, mivel ezek tapasztalataim szerint elnyűhetetlen darabok. Amennyiben nem molesztálták őket, akkor évtizedekig mennek még - ezeket az örökkévalóságnak készìtették :smile53:
TJ.
Ez gondolom a mechanikára ervényes, de mennyire a lézerre?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Érdekes, amit írtok.
Egyébként mostanában többektől hallottam olyan vélekedést, hogy a CD-k terén is lesz hasonló nosztalgikus visszatérés, mint az LP esetében. Annyi logika lehet benne, hogy egyrészt sokan szeretik még mindig a fizikai, megfogható, kézbe vehető, gyűjthető zenehordozókat, másrészt iszonyatos mennyiségű CD lemez van szerte a világon dobozokban, fiókokban elrakva (nálam is).
Márpedig ha tényleg lesz ilyen megújulás, akkor ahhoz lejátszó is kell.
Mivel a CD esetében butaság lenne a HiRes formátumokkal versenyezni, így azt tippelem, HA valóban felfedezik ezt a formátumot, akkor annak kb úgy kell majd szólnia, mint a korai Philipseknek. Sőt, én tuti a BitStream felé mennék, mert talán az a legkevésbé digitálisan digitális hang ;)
Ez most csak egy spekuláció volt részemről, ne vegyétek túl komolyan, de véleményt szívesen olvasnék tőletek. Szigorúan “játék a gondolatokkal” szinten! gondolkodik.gif

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

prando írta:
2023.01.08., vas. 12:29
tunerman írta:
2023.01.06., pén. 11:46
Olvasva ezeket a kicsit elszomorító történeteket, nekem csak egy rövid javaslatom lenne azok számàra, akik már besokaltak a Sony lézerek cserélgetésétől:
Philips CDM0/CDM1 leborulok.gif
TJ.
Hol van új?
Ez egy jó kérdés! Valószínűleg sehol a világon vagy olyan helyen ahol nem tudják mi ez a szerkezet, de jól néz ki. :)
A saját tapasztalatom, hogy eddig bármilyen CDM0/CDM1 futós gépet vettem annak sosem a futóművével volt problémája.
Amit régebben meg tudtam venni azok általában hibás gépek voltak. Nincs élet jel, nem olvas, ugrik lejátszásnál, stb. Ezeknek mind megvan a típus hibája, de 99,5%-ban nem a futóműben keresendő. Biztos van olyan is ami elromlik.
Nálam eddig 2db van ami nem jó, de lehet látni rajtuk, hogy emberi kéz tette tönkre. Az egyik CDM0, ez igazából működik, de úgy szétszedték, hogy csak 1-1 lemez lejátszására tudtam beállítani, mert másik lemezt már vagy nem olvassa vagy nem tartja a sávot.Avval az egyel amihez állítottam napokig ment. A másik CDM1, ebben sajnos elszakították a fókusz motor tekercsének egyik kivezető szálát. Esélytelen a javítás, de láttam elindulni a fokuszálást is csak sajnos nem tudtam fixálni azt az alig látható vezetéket.
Csak az elmúlt években vált nyilvánvalóvá, hogy elfogult lettem ezekkel a masinákkal szemben. Kb.16 éve jött az első és legalább 10 készülékem van. Nem véletlenül!
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Hol van új?
Mint időutazó visszamehetsz a múltba érte...a többi tipus dettó.
Amiért beìrtam a CDM0/CDM1-et, az azért történt, mivel ezek tapasztalataim szerint elnyűhetetlen darabok. Amennyiben nem molesztálták őket, akkor évtizedekig mennek még - ezeket az örökkévalóságnak készìtették :smile53:
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

tunerman írta:
2023.01.06., pén. 11:46
Olvasva ezeket a kicsit elszomorító történeteket, nekem csak egy rövid javaslatom lenne azok számàra, akik már besokaltak a Sony lézerek cserélgetésétől:
Philips CDM0/CDM1 leborulok.gif
TJ.
Hol van új?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

béres-jános írta:
2023.01.06., pén. 22:30
SoundMania írta:
2023.01.06., pén. 21:22
béres-jános írta:
2023.01.06., pén. 20:08
A tápkondik ránézésre újnak látszanak. Nincsenek felpuposodva, nem kopott a festésük sem. A tálca kifelé irányban önállóan erősen megindul csak az utolsó szakaszon áll le. A becsukásnál viszont végig kézzel kell segíteni.
Ránézésre ezeknek sem volt bajuk 😁
Nem nézted el a 47 mikrosat?! A műszeren mintha nF-nek látszódna.
Jól látod! Ennyire rosszak!
Csatolmányok
IMG_20221016_175407.jpg
IMG_20221016_175407.jpg (3.67 MiB) Megtekintve 1544 alkalommal
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

béres-jános írta:
2023.01.06., pén. 20:08
A tápkondik ránézésre újnak látszanak. Nincsenek felpuposodva, nem kopott a festésük sem. A tálca kifelé irányban önállóan erősen megindul csak az utolsó szakaszon áll le. A becsukásnál viszont végig kézzel kell segíteni.
Ránézésre ezeknek sem volt bajuk 😁
[/quote]

Nem nézted el a 47 mikrosat?! A műszeren mintha nF-nek látszódna.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

A tápkondik ránézésre újnak látszanak. Nincsenek felpuposodva, nem kopott a festésük sem. A tálca kifelé irányban önállóan erősen megindul csak az utolsó szakaszon áll le. A becsukásnál viszont végig kézzel kell segíteni.
[/quote]

Ránézésre ezeknek sem volt bajuk 😁
Csatolmányok
IMG_20221016_175327.jpg
IMG_20221016_175327.jpg (4.82 MiB) Megtekintve 1584 alkalommal
IMG_20221016_175103.jpg
IMG_20221016_175103.jpg (4.61 MiB) Megtekintve 1584 alkalommal
IMG_20221016_175554.jpg
IMG_20221016_175554.jpg (5.79 MiB) Megtekintve 1584 alkalommal
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Olvasva ezeket a kicsit elszomorító történeteket, nekem csak egy rövid javaslatom lenne azok számàra, akik már besokaltak a Sony lézerek cserélgetésétől:
Philips CDM0/CDM1 leborulok.gif
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Amikor a házimozi kitérő után kb. 15 éve visszatértem a 2.0-hoz, először a TEAC 300 sorozatú miditornyait nézegettem. Keresés közben találtam rá egy újszerű, teljes rack széles TEAC a-1d / c-1d erősítő-cd párosra. Megtetszett, jó ára volt, megvettem. A cd elég hamar elkezdett téveszteni, nyilvánvaló fejcsere - úgy gondoltam, mint az előttem kommentelők: Sony KSS lézer, rogyásig van a piacon, no problem.
A hivatalos márkaszervizben korrektek voltak, mert jelezték, hogy eredetit már ők is ritka kincsként tudnak beszerezni, utángyártottal megcsinálják, nem lesz drága, de nem lesz satbil. Nem is lett ... talán még kétszer próbálkoztak, a harmadikkal úgy-ahogy elketyegett - végül eladtam hibásként (megjegyzem, ennek a hangja se volt nagy szám). Később belebotlottam egy PD-H300-ba, már eleve hibásként hirdették, és ezért gombokért adták. Néha tévesztett, de pár hónapig még elkeytegett, ennek kedveltem a hangját, de ez is megállt. Ezt már egy ismerős műszerész csinálta meg (igen, értett hozzá), eleve tudottan utángyártott lézerrel (HQ Elektro) - itt két kört futottunk, mindkettővel működött, de egyikkel sem stabilan. Nekiadtam a szerelőnek, alkatrésznek. Ennyi volt az én Sony KSS futómű kalandom, szóval azért nem olyan 2x2=4 dolog ez azért ...



Ps: Ahogy írtam, ezek 10+ éves történetek, szóval gyanítom, hogy a helyzet azóta csak romlott. Vagy csak nekem nem volt szerencsém ... gondolkodik.gif

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Teac VRDS 9

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Arm2 írta:
2023.01.05., csüt. 18:47
Eredeti Sony? 😀
Mert a kínaiak használhatatlanul gyengék, akkor is, ha eredeti denon stb. dobozban szállítják. Én már kb. 150 ezer Ft értékben vettem különböző országokból “eredeti” Sony KSS-240A lézer pickup-ot, sajnos mind átverés volt. Végül találtam egy Sony CD játszót, amit donornak használva megoldottam a kérdést, persze csak pár évre. (Mellesleg az enyém is egy Teac VRDS mechanika, csak ezt Guy Adams követte el DAC the Ultimate néven.) összes fogaskereket, szíj stb. beszereztem, mert azok is folyamatosan szétporladnak, de már a Sanyo motorvezérlő IC is cserére szorult. Ezeket nem kis utánjárással szereztem be EBay-ről és nem olcsón, mivel már nem gyártják. Szóval, szerintem ez az oka, hogy nem sokan hallgatnak ma már CD-t, pedig….
Azért ne add fel, hátha benéz valaki, aki pont ezt keresi már régóta!
Üdv:
Laci

Bizonytalan lézer :fekverohog:
KSS-213C egy elég gyakori fej - 6500 HUF jelenleg
Egy ötödikes kicseréli egy csillagcsavarhúzóval
Na jó, 2-vel, mert belül kisebbet kell használni
Rettenet nagy kockázat tényleg ezt bevállalni :fekverohog:
[/quote]
Én egyszer cseréltem anno a Denon DCD-755AR-ben, HQ Elektronika-ból rendeltem, már akkor is olcsó volt, bőven 10 alatt..
Évekig ment hibátlanul, majd eladtam, mert jöttek a külső DAC-ok.
És az komplett mechanika volt, ami még egyszerűbb, mert a fejet sem kellett kiszedni.

Avatar
Arm2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.12., hétf. 17:38
Értékelés: 0

Re: Teac VRDS 9

Hozzászólás Szerző: Arm2 »

Köszi Trane, de ezt majd Te mond el Krahling Zolinak, mert Ő szokta javítani, én nem merem! 😀
Amúgy nem azt írtam, hogy nem működik, csak gyenge a laser, meg ugrik a gyári lemezekkel. Az ilyen laser fejet én hasznàlhatatlannak minősítem.
Üdv:
L

Avatar
Arm2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.12., hétf. 17:38
Értékelés: 0

Re: Teac VRDS 9

Hozzászólás Szerző: Arm2 »

Eredeti Sony? 😀
Mert a kínaiak használhatatlanul gyengék, akkor is, ha eredeti denon stb. dobozban szállítják. Én már kb. 150 ezer Ft értékben vettem különböző országokból “eredeti” Sony KSS-240A lézer pickup-ot, sajnos mind átverés volt. Végül találtam egy Sony CD játszót, amit donornak használva megoldottam a kérdést, persze csak pár évre. (Mellesleg az enyém is egy Teac VRDS mechanika, csak ezt Guy Adams követte el DAC the Ultimate néven.) összes fogaskereket, szíj stb. beszereztem, mert azok is folyamatosan szétporladnak, de már a Sanyo motorvezérlő IC is cserére szorult. Ezeket nem kis utánjárással szereztem be EBay-ről és nem olcsón, mivel már nem gyártják. Szóval, szerintem ez az oka, hogy nem sokan hallgatnak ma már CD-t, pedig….
Azért ne add fel, hátha benéz valaki, aki pont ezt keresi már régóta!
Üdv:
Laci

Bizonytalan lézer :fekverohog:
KSS-213C egy elég gyakori fej - 6500 HUF jelenleg
Egy ötödikes kicseréli egy csillagcsavarhúzóval
Na jó, 2-vel, mert belül kisebbet kell használni
Rettenet nagy kockázat tényleg ezt bevállalni :fekverohog:
[/quote]

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Teac VRDS 9

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Öreghifis írta:
2022.12.27., kedd 11:22
Ennyire nem hallgatnak az emberek zenét ezüst korongokról?

Bizony, ennyire. Ma már bármilyen zenét le lehet tölteni kiváló minőségben a netről, ezért a cédé játszónak ugyanúgy leáldozott, mint egykor a kazettás magnónak a cédé megjelenésekor. Aki még hallgat cédét - mint például én -, annak megvan ehhez az eszköze, amit nem cserél le egy bizonytalan előéletű és állapotú (lézer...) másikra.
A TEAC VRDS valamikor tényleg kuriózumnak számított, de ez ma már a múlté. Azért fölötte is eljárt az idő vasfoga / :rolleyes: /, több mint húsz éves, ezért kiszámíthatatlan a még hátralévő élettartama. Az sem vonzó benne, hogy minőségi DAC kell hozzá, ráadásul ebben a hirdetésben a használhatatlan távirányító sem vonzó.
El kéne gondolkodni a reális eladási áron, és bele kellene nyugodni, hogy sajnos ez a készülék ma már nem sokat ér. Mindazonáltal sikeres eladást!
Bizonytalan lézer :fekverohog:
KSS-213C egy elég gyakori fej - 6500 HUF jelenleg
Egy ötödikes kicseréli egy csillagcsavarhúzóval
Na jó, 2-vel, mert belül kisebbet kell használni
Rettenet nagy kockázat tényleg ezt bevállalni :fekverohog:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Teac VRDS 9

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Öreghifis írta:
2022.12.27., kedd 11:22
Ennyire nem hallgatnak az emberek zenét ezüst korongokról?

Bizony, ennyire. Ma már bármilyen zenét le lehet tölteni kiváló minőségben a netről, ezért a cédé játszónak ugyanúgy leáldozott, mint egykor a kazettás magnónak a cédé megjelenésekor. Aki még hallgat cédét - mint például én -, annak megvan ehhez az eszköze, amit nem cserél le egy bizonytalan előéletű és állapotú (lézer...) másikra.
A TEAC VRDS valamikor tényleg kuriózumnak számított, de ez ma már a múlté. Azért fölötte is eljárt az idő vasfoga / :rolleyes: /, több mint húsz éves, ezért kiszámíthatatlan a még hátralévő élettartama. Az sem vonzó benne, hogy minőségi DAC kell hozzá, ráadásul ebben a hirdetésben a használhatatlan távirányító sem vonzó.
El kéne gondolkodni a reális eladási áron, és bele kellene nyugodni, hogy sajnos ez a készülék ma már nem sokat ér. Mindazonáltal sikeres eladást!
Amikor marantz cd63 mkll signature-t 90-ért árulnak, sokallod ezért a 110-et?! Ezen is el kellene gondolkodnod! De biztos nem hallottál még olyan marantzot sem. :(

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Kobuc »

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat. Időközben sikerült ebben az állapotában eladnom, de van egy másik hasonló (egy marantz), amit a kiemelkedő hangja miatt megtartottam Ott jól jöhetnek még ezek az ötletek.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

A tálca kifelé irányban önállóan erősen megindul csak az utolsó szakaszon áll le. A becsukásnál viszont végig kézzel kell segíteni.
A bal oldali függőlegesen szerelt panelen van a tálca vezérlése, ott is megvolt a "full recap"?
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”