Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

pali923 írta:
2023.03.12., vas. 23:05
tonee73 írta:
2023.03.12., vas. 21:32
csak egy CD7.
Attól még szép ára van. :D
Az biztos.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tonee73 írta:
2023.03.12., vas. 21:32
csak egy CD7.
Attól még szép ára van. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tonee73 írta:
2023.03.12., vas. 21:32
Most leltem a WAM-on, minden 10 évben talán van egy eladó, ide pöttyintem:

https://www.hifiwigwam.com/threads/mara ... px.116933/

Tudom, tudom, mindenki stream-el ,de azért csak egy CD7.
De hát ez csak egy malac... ;)

Stream sem akadály egyébként. Egy jó futómű elé, mert ennek ugye van DAC funkciója is. Asszony megölne, ha hazaállítanék vele, és csak az árának a felét vallnám be, akkor is :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Most leltem a WAM-on, minden 10 évben talán van egy eladó, ide pöttyintem:

https://www.hifiwigwam.com/threads/mara ... px.116933/

Tudom, tudom, mindenki stream-el ,de azért csak egy CD7.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

takiszer írta:
2023.03.09., csüt. 20:32
A sons of kemet annyira jól szól Tidalon, hogy teljesen fölösleges fizikai hordozón megvenni :D
Nekem nem lesz tidalom. Meg kell vennem LP-n ezért majd valahol. Majd legalább összevetjük. :)

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

A sons of kemet annyira jól szól Tidalon, hogy teljesen fölösleges fizikai hordozón megvenni :D
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Megsokasodtak az eladó sorba kerülő "relatíve fiatal" CD játékosok :unsure:

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

La_Valse írta:
2023.03.05., vas. 00:45
Régen a sok márka között úgy próbáltunk eligazodni, hogy kiolvastuk az ATIP infót, ez megadta
az OEM gyártót, a Ritek jó volt, úgy emlékszem én is.
Meg a Taiyo Yuden (TDK lemezek), Mitsubishi Chemical's (Verbatim)

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

chord_ írta:
2023.03.05., vas. 11:18
Nekem ez vált be, eleddig nincs gond.

Kép

És nem 4× vagy 8× írás, hanem szigorúan 16×.
Mert volt régebben egy olyan futóművem, amely nagyon nehezen olvasott be CDR-eket, így azonos szériás lemezeknél ki lehetett kísérletezni, hogy melyik sebességnél lesz biztosabb a kiolvasás. A 4× gyakorlatilag olvashatatlan volt, a 16×, ott nem volt gond, a 24×-nél, ott a legszélső track, ha 70' fölötti pozícióban volt, akadozott.
Más CDR-nél valószínűleg más a helyzet.
Plextor Premium PowerRec erre volt
Az nálam sosem hibázott
"Filléres" Denon pedig mindent olvasott a Sony kss-213c-al

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Nekem ez vált be, eleddig nincs gond.

Kép

És nem 4× vagy 8× írás, hanem szigorúan 16×.
Mert volt régebben egy olyan futóművem, amely nagyon nehezen olvasott be CDR-eket, így azonos szériás lemezeknél ki lehetett kísérletezni, hogy melyik sebességnél lesz biztosabb a kiolvasás. A 4× gyakorlatilag olvashatatlan volt, a 16×, ott nem volt gond, a 24×-nél, ott a legszélső track, ha 70' fölötti pozícióban volt, akadozott.
Más CDR-nél valószínűleg más a helyzet.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Régen a sok márka között úgy próbáltunk eligazodni, hogy kiolvastuk az ATIP infót, ez megadta
az OEM gyártót, a Ritek jó volt, úgy emlékszem én is.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Lajos1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 21

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Lajos1966 »

József1960 írta:
2023.03.04., szomb. 18:17
hukkle írta:
2023.03.04., szomb. 18:02
Nincs csapda:
1.) Megveszem a CD-t
2.) Felbontom és archiválom
3.) Ha gikszer adódik, kiírom és az írott lemezt hallgatom
4.) Cd játékos Exposure 2010S2 amúgy, nagyon jól olvas
Nálam a Memorex Black CD-R vált be. Nem tudom kapható-e még.
Az jó kis cd volt......kb. sok-sok éve már nem kapható,legfeljebb aranyáron.
Amúgy Ritek alapú cd.

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: József1960 »

hukkle írta:
2023.03.04., szomb. 18:02
Nincs csapda:
1.) Megveszem a CD-t
2.) Felbontom és archiválom
3.) Ha gikszer adódik, kiírom és az írott lemezt hallgatom
4.) Cd játékos Exposure 2010S2 amúgy, nagyon jól olvas
Nálam a Memorex Black CD-R vált be. Nem tudom kapható-e még.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nincs csapda:
1.) Megveszem a CD-t
2.) Felbontom és archiválom
3.) Ha gikszer adódik, kiírom és az írott lemezt hallgatom
4.) Cd játékos Exposure 2010S2 amúgy, nagyon jól olvas

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

hukkle írta:
2023.03.04., szomb. 11:18
Hogy mire írom ki?

Alapvetően ami éppen kéznél van. A lényeg a lassú írás. Ha az írott lemezzel baj lenne, kírom megint majd :-)
Szerintem ez a 22-es csabdája. Ha egy lemezzel már gond van, akkor már "kírni" sem tudod.
Nekem az írott dvd-kkel van konkrét problémám, de elég sokkal. Van olyan amit semilyen készülék nem játsz már le. Amit beolvas a lejátszó, de akadozik, lefagy, és megpróbáltam átírni, a másolat ugyanilyen lefagyós, akadozós lett. Tehát ha már baj van egy lemezzel, akkor már az átírás sem segít.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nekem van 25 éves Philips írott CD-m, és semmi baja. Igazából egy írott CD-vel sem volt még bajom sosem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

asebestyen írta:
2023.03.03., pén. 21:19
pärt írta:
2023.03.03., pén. 20:42
Gyári cd-m nekem talán egy ment tönkre az évek folyamán, írott szerencsére nem sok van, de ott már nagyon vegyes a kép. Többet kukáztam már. Alapanyagban is lehetett különbség, de úgy emlékszem, az írás sebessége is számított; tán négyszeres fölött már gyakoribb volt a gond. (A hibák nálam jellemzően a korong széléhez közelebbi részeken jelentkeztek.)
Mikor még új médium volt a cd, már akkor húzták a vészharangot, hogy tízegynéhány év a várható élettartama. Valószínű, hogy hosszabb távú tapasztalat híján a gyártók legpesszimistább becsléseire támaszkodtak.
10 év után minden track ajándék. :D
Probaltatok mar arany bevonatos lemezre kiirni?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Hogy mire írom ki?

Alapvetően ami éppen kéznél van. A lényeg a lassú írás. Ha az írott lemezzel baj lenne, kírom megint majd :-)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pärt írta:
2023.03.03., pén. 20:42
Gyári cd-m nekem talán egy ment tönkre az évek folyamán, írott szerencsére nem sok van, de ott már nagyon vegyes a kép. Többet kukáztam már. Alapanyagban is lehetett különbség, de úgy emlékszem, az írás sebessége is számított; tán négyszeres fölött már gyakoribb volt a gond. (A hibák nálam jellemzően a korong széléhez közelebbi részeken jelentkeztek.)
Mikor még új médium volt a cd, már akkor húzták a vészharangot, hogy tízegynéhány év a várható élettartama. Valószínű, hogy hosszabb távú tapasztalat híján a gyártók legpesszimistább becsléseire támaszkodtak.
10 év után minden track ajándék. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

sutemenyx írta:
2023.03.03., pén. 15:49
dixie-chicken írta:
2023.03.03., pén. 10:07
@SoundMania:Sons of Kemet sztem még mindig elérhető az MM-ben (Budaörsiben nemrég mét láttam is egy pár hete),vagy MG Records-ban..(vagy megrendelik,ha kéred) ;)

a CD 100-sra meg térjünk majd vissza mondjuk 2 év után,a DIY környzetekben nincs nyugalmi állapot,ott folyamatos fejlesztések vannak :D
Jöhetsz újra, 2-3hét múlva, addigra meglesz az elvi tuning is. Csak hozz frankó, AAD lemezeket is.
Na - ilyen lesz a süti Philips demo CD100-as gépe :smile29:
TJ.
Csatolmányok
Philips CD100 no global  FB mod.jpg
Philips CD100 no global FB mod.jpg (1.37 MiB) Megtekintve 1817 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pärt »

Gyári cd-m nekem talán egy ment tönkre az évek folyamán, írott szerencsére nem sok van, de ott már nagyon vegyes a kép. Többet kukáztam már. Alapanyagban is lehetett különbség, de úgy emlékszem, az írás sebessége is számított; tán négyszeres fölött már gyakoribb volt a gond. (A hibák nálam jellemzően a korong széléhez közelebbi részeken jelentkeztek.)
Mikor még új médium volt a cd, már akkor húzták a vészharangot, hogy tízegynéhány év a várható élettartama. Valószínű, hogy hosszabb távú tapasztalat híján a gyártók legpesszimistább becsléseire támaszkodtak.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

hukkle írta:
2023.03.03., pén. 16:54
Jogos kérdés. Saját tapasztalat, hogy még 90'-es évek végén vett CD teljesen jó, habár karcos a felülete.

Ellenben van 3 db 2015 után készült, szerzői kiadásban vett CD lemezem, ami nem olvasható.

A magán kiadás tehát rizikó. Azonban úgy vagyok vele hogy elmegyek koncertre, veszek CD-t. Ezzel is támogatom az előadót, fizikai emlék is lesz a koncert élmény kapcsán. Ha a CD-vel esetleg gond van, akkor kiírom újra és kész...

Béke mindenkinek!

@hukkle:itt mire gondoltál ?...lehet kimaradt vlmi,de vannak nagyon öreg CD-im,semmi baj sincs velük gondolkodik.gif ...volt mát itt régebben szó préselési hibás új CDröl,amit magam sem mertem megvásárolni :D
[/quote]

Mire írod ki? Egy írható lemezzel már lehetnek élettartam problémák, nekem van olyan írott lemezem(Pioneer cd recorderrel készült) amivel már vannak gondok, pedig "mindössze" kb. 22 éve készült.
Ezzel szemben a legrégebbi kiadású gyári lemezem, ami 1984-es kiadás, még ma is hibátlanúl lejátszható.
Más fizikai hordozók, amikre egy cd anyaga átírható, pl. merev lemez, pendrive, ssd, stb, hosszabb élettartama sincs garantálva.
Ez a fizikai digitális adathordozók valós élettartama nagy kérdés ma még. Nem tudom, a cd-im úgy 50 év múlva még lejátszhatók lesznek-e?
Ez a lemez másolás is érdekes, mikor teret nyert a számítógépes dvd másolás, sok ilyen írott lemezt "bespájzoltunk", ezek kb. ⅓-a ma már lejátszhatatlan. Igazából nem tudom miért.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

sutemenyx írta:
2023.03.03., pén. 15:49
dixie-chicken írta:
2023.03.03., pén. 10:07
@SoundMania:Sons of Kemet sztem még mindig elérhető az MM-ben (Budaörsiben nemrég mét láttam is egy pár hete),vagy MG Records-ban..(vagy megrendelik,ha kéred) ;)

a CD 100-sra meg térjünk majd vissza mondjuk 2 év után,a DIY környzetekben nincs nyugalmi állapot,ott folyamatos fejlesztések vannak :D
Jöhetsz újra, 2-3hét múlva, addigra meglesz az elvi tuning is. Csak hozz frankó, AAD lemezeket is.
köszi a meghivást,de kihagyom :D ...a 3 teszt CD-ém meg ugyanaz,vagy 20 éve,sok helyen jártak már,nem szándékozom lecserélni azokat :P :D
jó szórakozást :smile32:

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Jogos kérdés. Saját tapasztalat, hogy még 90'-es évek végén vett CD teljesen jó, habár karcos a felülete.

Ellenben van 3 db 2015 után készült, szerzői kiadásban vett CD lemezem, ami nem olvasható.

A magán kiadás tehát rizikó. Azonban úgy vagyok vele hogy elmegyek koncertre, veszek CD-t. Ezzel is támogatom az előadót, fizikai emlék is lesz a koncert élmény kapcsán. Ha a CD-vel esetleg gond van, akkor kiírom újra és kész...

Béke mindenkinek!

@hukkle:itt mire gondoltál ?...lehet kimaradt vlmi,de vannak nagyon öreg CD-im,semmi baj sincs velük gondolkodik.gif ...volt mát itt régebben szó préselési hibás új CDröl,amit magam sem mertem megvásárolni :D
[/quote]

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dixie-chicken írta:
2023.03.03., pén. 10:07
@SoundMania:Sons of Kemet sztem még mindig elérhető az MM-ben (Budaörsiben nemrég mét láttam is egy pár hete),vagy MG Records-ban..(vagy megrendelik,ha kéred) ;)

a CD 100-sra meg térjünk majd vissza mondjuk 2 év után,a DIY környzetekben nincs nyugalmi állapot,ott folyamatos fejlesztések vannak :D
Jöhetsz újra, 2-3hét múlva, addigra meglesz az elvi tuning is. Csak hozz frankó, AAD lemezeket is.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”