Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A készülékeink összekapcsolása során a földhurkok sokat rontanak a hangminőségen. Nem túl sok helyen
van mód a galvanikus leválasztásra. Az S/PDIF az egyik ilyen lehetőség, de csak ha impulzus trafót, vagy
optikát használunk. Egy katódkövető jó jelalakot ad, mást nem.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Lampizator mester ajánlotta trióda katódkövető kimenettel elvileg jó is lehet, de én nem hiszek benne ......szerintem fent van a neten valahol....
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

sutemenyx írta:
2023.02.17., pén. 23:42


Ugyanúgy, ahogy az Ayon CD-ben a hullafelesleges elektroncső erdőt az ezust/arany olajpapir kondikkal. Ezzel veszik meg kilora azokat, akik csípik a csöveket. Különben hulla felesleges marhaság az egész, a dac chip panel alatt lévő OPA627 modulok kimenetén már minden bizonnyal ott van a kész jel, megszűrve. Azon már csak rontani lehet. Nade néhány IC-vel mindenki tud CD-t csinálni, abban nem lenne semmi különös. Így aztán tesznek bele “lámpákat” is, hogy vakítsa, akit kell.
Ezt a részét még értem is (kénytelen vagyok :) ), de a DIGIT SPDIF... ott a cső az hogy?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Ugyanúgy, ahogy az Ayon CD-ben a hullafelesleges elektroncső erdőt az ezust/arany olajpapir kondikkal. Ezzel veszik meg kilora azokat, akik csípik a csöveket. Különben hulla felesleges marhaság az egész, a dac chip panel alatt lévő OPA627 modulok kimenetén már minden bizonnyal ott van a kész jel, megszűrve. Azon már csak rontani lehet. Nade néhány IC-vel mindenki tud CD-t csinálni, abban nem lenne semmi különös. Így aztán tesznek bele “lámpákat” is, hogy vakítsa, akit kell.
Én nem mertem ennyire direkt fogalmazni, mert semkit sem akarok megbántani, de abszolút egyetértek veled süti :D
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

wittao írta:
2023.02.17., pén. 21:26
Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 19:31


Volt pár digit kábelem.. Supra, Nordost, ezek egyszerű réz kábelek voltak. Aztán Harmonic Technology Magic Digital II, majd lett egy ValhallA Ákos Ezüst Cryo. Na, itt mondtam azt, hogy ez igen! Szerencsére nem költöttem vagyonokat a "gyári" réz kábelek közötti felesleges bolyongásra. Majd lett egy ValhallA Aura V2 digit BNC - ő 6 évig futott.
Ezek voltak az SPDIF kalandozások.

Annyit tudok mondani, hogy egy 3e HUF-os Cat6 kábellel is ég és föld az I2S javára. De ezt már beszéltük. Azt pedig nem mondhatjuk, hogy az SPDIF nincs megcsinálva az NW-T-ben. Melyik Streamer-ben van külön R-vasmagos táp és csöves egyenirányítás és csöves digit kimenet az SPDIF-hez?

I2S kábel választék elég szegényes, pl. az Ayon-nál sincs, csak pearl LAN, sima réz, Telegartner RJ45 csati..

Pearl.JPG

Így inkább lett egy NEOTECH NEET-1008 Ethernet RJ45 Cable UP-OCC Silver. AudioQuest Diamond-nál kicsit olcsóbb :D

De ahogy írtad, az új DAC-otokon már lesz I2S, így lehet majd tesztelni az SPDIF-el szemben :)
Már kész a dac-unk, kb. fél éve tesztelési fázisban van. RCA-BNC-XLR-i2S HDMI bemenetekkel (+ USB). Nem érzem 1000% előnyben az i2S-t a BNC-vel szemben, kivéve ha DSD256 natív anyagot hallgatok, mert olyankor az i2S-en keresztül szól, a BNC/RCA meg nem szól :)
Egyébként egyre nagyobb a választék az i2S HDMI kábelek területén, nekem is van egy kellemes darab, és nagyon meg vagyok vele elégedve. PS Audio szabványt használunk, így szerencsére nincs sok ütközés a készülékekkel.

Annak még egyelőre az előnyét nem tudtam realizálni, hogy SPDIF kimeneten van elektroncső... ezt hogy kell elképzelni?
Ugyanúgy, ahogy az Ayon CD-ben a hullafelesleges elektroncső erdőt az ezust/arany olajpapir kondikkal. Ezzel veszik meg kilora azokat, akik csípik a csöveket. Különben hulla felesleges marhaság az egész, a dac chip panel alatt lévő OPA627 modulok kimenetén már minden bizonnyal ott van a kész jel, megszűrve. Azon már csak rontani lehet. Nade néhány IC-vel mindenki tud CD-t csinálni, abban nem lenne semmi különös. Így aztán tesznek bele “lámpákat” is, hogy vakítsa, akit kell.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

trane írta:
2023.02.17., pén. 22:17
La_Valse írta:
2023.02.17., pén. 22:05
A hullámimpedancia, vagy karakterisztikus impedancia az nem olyan, mint a soros ellenállások
eredője, hogy csak úgy összeadogatjuk őket.
na ezé' kérdeztem - mert mindent azé' csak nem tudhatok :smile29:
viszont - és tényleg naivan kérdezem - akkor hangszedő> kar- és összekötő kábel > fonó-fokozat illesztésénél általában azt látom, hogy "összeadogatják" az értékeket gondolkodik.gif . akkor az sem jó módszer, vagy ha igen, akkor ott miért más a dolog :quetionmark:
Ott a kapacitásokat adogatod össze, az egy egzakt dolog. Itt egy kicsit másról van szó. Arról, hogy egy nagyfrekvenciás kábel kapacitása olyan kevés kell, hogy legyen, hogy ne legyen rajta számottevő veszteség, hogy aztán majd a kábel másik végén egy 75ohmos lezárásra elegendő jel jusson. És ezek a dugók/aljzatok ezzel a rendszerrel kompatibilisek, szóval lényegében ultra alacsony kapacitásúak. De amúgy ezeknek nincs semmilyen olyan mérhető ellenállása, ami 75ohm lenne.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

trane írta:
2023.02.17., pén. 22:17
La_Valse írta:
2023.02.17., pén. 22:05
A hullámimpedancia, vagy karakterisztikus impedancia az nem olyan, mint a soros ellenállások
eredője, hogy csak úgy összeadogatjuk őket.
na ezé' kérdeztem - mert mindent azé' csak nem tudhatok :smile29:
viszont - és tényleg naivan kérdezem - akkor hangszedő> kar- és összekötő kábel > fonó-fokozat illesztésénél általában azt látom, hogy "összeadogatják" az értékeket gondolkodik.gif . akkor az sem jó módszer, vagy ha igen, akkor ott miért más a dolog :quetionmark:
https://youtu.be/isNNvpEfZHM

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Sajnos ha lecseréljük az összes RCA-s SPDIF csatlakozót csodálatos 75 ohmos BNC-re nem lesz jobb a hang, csak technikailag tettünk egy lépést az illesztettség fele, mint ahogyan a tökéletes 75 ohmos SPDIF kábel sem szól jól, sajna itt a hifiben nem elég a matek ..... :D
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

La_Valse írta:
2023.02.17., pén. 22:05
A hullámimpedancia, vagy karakterisztikus impedancia az nem olyan, mint a soros ellenállások
eredője, hogy csak úgy összeadogatjuk őket.
Szerintem csak viccelt, ezt nem gondolhatta komolyan :D

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A hullámimpedancia, vagy karakterisztikus impedancia az nem olyan, mint a soros ellenállások
eredője, hogy csak úgy összeadogatjuk őket.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 19:31


Volt pár digit kábelem.. Supra, Nordost, ezek egyszerű réz kábelek voltak. Aztán Harmonic Technology Magic Digital II, majd lett egy ValhallA Ákos Ezüst Cryo. Na, itt mondtam azt, hogy ez igen! Szerencsére nem költöttem vagyonokat a "gyári" réz kábelek közötti felesleges bolyongásra. Majd lett egy ValhallA Aura V2 digit BNC - ő 6 évig futott.
Ezek voltak az SPDIF kalandozások.

Annyit tudok mondani, hogy egy 3e HUF-os Cat6 kábellel is ég és föld az I2S javára. De ezt már beszéltük. Azt pedig nem mondhatjuk, hogy az SPDIF nincs megcsinálva az NW-T-ben. Melyik Streamer-ben van külön R-vasmagos táp és csöves egyenirányítás és csöves digit kimenet az SPDIF-hez?

I2S kábel választék elég szegényes, pl. az Ayon-nál sincs, csak pearl LAN, sima réz, Telegartner RJ45 csati..

Pearl.JPG

Így inkább lett egy NEOTECH NEET-1008 Ethernet RJ45 Cable UP-OCC Silver. AudioQuest Diamond-nál kicsit olcsóbb :D

De ahogy írtad, az új DAC-otokon már lesz I2S, így lehet majd tesztelni az SPDIF-el szemben :)
Már kész a dac-unk, kb. fél éve tesztelési fázisban van. RCA-BNC-XLR-i2S HDMI bemenetekkel (+ USB). Nem érzem 1000% előnyben az i2S-t a BNC-vel szemben, kivéve ha DSD256 natív anyagot hallgatok, mert olyankor az i2S-en keresztül szól, a BNC/RCA meg nem szól :)
Egyébként egyre nagyobb a választék az i2S HDMI kábelek területén, nekem is van egy kellemes darab, és nagyon meg vagyok vele elégedve. PS Audio szabványt használunk, így szerencsére nincs sok ütközés a készülékekkel.

Annak még egyelőre az előnyét nem tudtam realizálni, hogy SPDIF kimeneten van elektroncső... ezt hogy kell elképzelni?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 15:07
wittao írta:
2023.02.17., pén. 10:44
Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 10:14


De, hogy itt is RCA van BNC helyett..
Viszont van LAN és I2S :D arriere-DreamPlayX-Kalista.jpg
Azaz?
Mi azaz?
Egy ilyen referencia szinten hogy használhatnak RCA-t? Beszéltük már Alto-val is, hogy csak a BNC 75 Ohm. Aki tanult a tápvonalakról és a hullámimpedanciáról az nem használna még tized árú készüléken sem RCA-t. Aztán a digit kábelek cserélgetésével a különböző illesztetlenségi hibákat hallgatjuk. I2S-nél nincs ilyen baj, viszont nincs minden DAC-on ilyen bemenet.
Van olyan RCA, ami 75ohm-os:

https://www.hificollective.co.uk/phono_ ... xtgen.html
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

wittao írta:
2023.02.17., pén. 15:46
Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 15:07
wittao írta:
2023.02.17., pén. 10:44


Azaz?
Mi azaz?
Egy ilyen referencia szinten hogy használhatnak RCA-t? Beszéltük már Alto-val is, hogy csak a BNC 75 Ohm. Aki tanult a tápvonalakról és a hullámimpedanciáról az nem használna még tized árú készüléken sem RCA-t. Aztán a digit kábelek cserélgetésével a különböző illesztetlenségi hibákat hallgatjuk. I2S-nél nincs ilyen baj, viszont nincs minden DAC-on ilyen bemenet.
Lehet, hogy aki tanult ilyet, az nem használna... de a vásárlók kis %-a tanult ilyet. Márpedig az eladott SPDIF kábelek 99%-a manapság RCA-RCA. A gyártók kénytelenek ilyen digit bejáratot/kijáratot tenni a készülékükre. Amennyiben többre is van lehetőségük, úgy általában mellé nyomnak egy BNC-t is. Feltehetően a Kalista dizájnja nem engedte meg más felrakását.

Ha már illesztetlenségi hibák hallgatása: azért érdemes két digit kábelt meghallgatnod, amelyek mindegyike BNC-BNC csatlakozókkal szerelt és láss csodát: ott is lesz különbség a hangban. Tehát egy kiváló csatoló szabvány alkalmazása nem jelenti azt, hogy a kábelezést el lehet felejteni. Ott van pl. az AES/EBU is példaként, hiába nagyon erős a hardver oldal, a különböző gyártók kábelei másként szólnak.

i2S-nél már hogy a fenébe ne lenne ilyen baj... érdemes kipróbálnod több i2S kábelt, és rájössz a helyzet ugyanaz. Emellett még az MCLK átküldése és használata is külön kérdéskör az i2S "szabványnál", egyáltalán nem mindenek felett áll. Sőt. Talán az egyetlen pozitívuma, hogy natív DSD anyagok is átszúrhatók a SPDIF 24/192 limit felett...
Volt pár digit kábelem.. Supra, Nordost, ezek egyszerű réz kábelek voltak. Aztán Harmonic Technology Magic Digital II, majd lett egy ValhallA Ákos Ezüst Cryo. Na, itt mondtam azt, hogy ez igen! Szerencsére nem költöttem vagyonokat a "gyári" réz kábelek közötti felesleges bolyongásra. Majd lett egy ValhallA Aura V2 digit BNC - ő 6 évig futott.
Ezek voltak az SPDIF kalandozások.

Annyit tudok mondani, hogy egy 3e HUF-os Cat6 kábellel is ég és föld az I2S javára. De ezt már beszéltük. Azt pedig nem mondhatjuk, hogy az SPDIF nincs megcsinálva az NW-T-ben. Melyik Streamer-ben van külön R-vasmagos táp és csöves egyenirányítás és csöves digit kimenet az SPDIF-hez?

I2S kábel választék elég szegényes, pl. az Ayon-nál sincs, csak pearl LAN, sima réz, Telegartner RJ45 csati..
Pearl.JPG
Pearl.JPG (32.44 KiB) Megtekintve 1044 alkalommal
Így inkább lett egy NEOTECH NEET-1008 Ethernet RJ45 Cable UP-OCC Silver. AudioQuest Diamond-nál kicsit olcsóbb :D

De ahogy írtad, az új DAC-otokon már lesz I2S, így lehet majd tesztelni az SPDIF-el szemben :)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 15:07
wittao írta:
2023.02.17., pén. 10:44
Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 10:14


De, hogy itt is RCA van BNC helyett..
Viszont van LAN és I2S :D arriere-DreamPlayX-Kalista.jpg
Azaz?
Mi azaz?
Egy ilyen referencia szinten hogy használhatnak RCA-t? Beszéltük már Alto-val is, hogy csak a BNC 75 Ohm. Aki tanult a tápvonalakról és a hullámimpedanciáról az nem használna még tized árú készüléken sem RCA-t. Aztán a digit kábelek cserélgetésével a különböző illesztetlenségi hibákat hallgatjuk. I2S-nél nincs ilyen baj, viszont nincs minden DAC-on ilyen bemenet.
Lehet, hogy aki tanult ilyet, az nem használna... de a vásárlók kis %-a tanult ilyet. Márpedig az eladott SPDIF kábelek 99%-a manapság RCA-RCA. A gyártók kénytelenek ilyen digit bejáratot/kijáratot tenni a készülékükre. Amennyiben többre is van lehetőségük, úgy általában mellé nyomnak egy BNC-t is. Feltehetően a Kalista dizájnja nem engedte meg más felrakását.

Ha már illesztetlenségi hibák hallgatása: azért érdemes két digit kábelt meghallgatnod, amelyek mindegyike BNC-BNC csatlakozókkal szerelt és láss csodát: ott is lesz különbség a hangban. Tehát egy kiváló csatoló szabvány alkalmazása nem jelenti azt, hogy a kábelezést el lehet felejteni. Ott van pl. az AES/EBU is példaként, hiába nagyon erős a hardver oldal, a különböző gyártók kábelei másként szólnak.

i2S-nél már hogy a fenébe ne lenne ilyen baj... érdemes kipróbálnod több i2S kábelt, és rájössz a helyzet ugyanaz. Emellett még az MCLK átküldése és használata is külön kérdéskör az i2S "szabványnál", egyáltalán nem mindenek felett áll. Sőt. Talán az egyetlen pozitívuma, hogy natív DSD anyagok is átszúrhatók a SPDIF 24/192 limit felett...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

wittao írta:
2023.02.17., pén. 10:44
Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 10:14
takiszer írta:
2023.02.14., kedd 19:29
Sajna félreértelmeztétek a beírásomat ....nem az én rendszeremből indultam ki.....általánosságban írtam , hogy az Ayon CD játszók nem tetszettek eddig drágább rendszerekben sem. Eléggé elfogult vagyok Jadis CD vonalon . Nagyon sok év tapasztalatából azt írhatom, hogy van a Jadis JD1-2-3 és egyéb CD játszásra alkalmas cuccok ártól függetlenül. Talán a Kalista még ami , de az meg nem volt nálam soha érthető okokból:)
De, hogy itt is RCA van BNC helyett..
Viszont van LAN és I2S :D arriere-DreamPlayX-Kalista.jpg
Azaz?
Mi azaz?
Egy ilyen referencia szinten hogy használhatnak RCA-t? Beszéltük már Alto-val is, hogy csak a BNC 75 Ohm. Aki tanult a tápvonalakról és a hullámimpedanciáról az nem használna még tized árú készüléken sem RCA-t. Aztán a digit kábelek cserélgetésével a különböző illesztetlenségi hibákat hallgatjuk. I2S-nél nincs ilyen baj, viszont nincs minden DAC-on ilyen bemenet.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1419

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Balage84 írta:
2023.02.17., pén. 10:14
takiszer írta:
2023.02.14., kedd 19:29
Sajna félreértelmeztétek a beírásomat ....nem az én rendszeremből indultam ki.....általánosságban írtam , hogy az Ayon CD játszók nem tetszettek eddig drágább rendszerekben sem. Eléggé elfogult vagyok Jadis CD vonalon . Nagyon sok év tapasztalatából azt írhatom, hogy van a Jadis JD1-2-3 és egyéb CD játszásra alkalmas cuccok ártól függetlenül. Talán a Kalista még ami , de az meg nem volt nálam soha érthető okokból:)
De, hogy itt is RCA van BNC helyett..
Viszont van LAN és I2S :D arriere-DreamPlayX-Kalista.jpg
Azaz?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

takiszer írta:
2023.02.14., kedd 19:29
Sajna félreértelmeztétek a beírásomat ....nem az én rendszeremből indultam ki.....általánosságban írtam , hogy az Ayon CD játszók nem tetszettek eddig drágább rendszerekben sem. Eléggé elfogult vagyok Jadis CD vonalon . Nagyon sok év tapasztalatából azt írhatom, hogy van a Jadis JD1-2-3 és egyéb CD játszásra alkalmas cuccok ártól függetlenül. Talán a Kalista még ami , de az meg nem volt nálam soha érthető okokból:)
De, hogy itt is RCA van BNC helyett..
Viszont van LAN és I2S :D
arriere-DreamPlayX-Kalista.jpg
arriere-DreamPlayX-Kalista.jpg (308.75 KiB) Megtekintve 1065 alkalommal

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Sajna félreértelmeztétek a beírásomat ....nem az én rendszeremből indultam ki.....általánosságban írtam , hogy az Ayon CD játszók nem tetszettek eddig drágább rendszerekben sem. Eléggé elfogult vagyok Jadis CD vonalon . Nagyon sok év tapasztalatából azt írhatom, hogy van a Jadis JD1-2-3 és egyéb CD játszásra alkalmas cuccok ártól függetlenül. Talán a Kalista még ami , de az meg nem volt nálam soha érthető okokból:)
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

tunerman írta:
2023.02.13., hétf. 09:19
Tanulságos fotó egy Philips CD100 DAC pcb -ről...
Jelentem a CD100 DAC pcb megmentve az utókor számára :smile29:
- új IC foglalatok
- Elna Cerafine recap
- National Semiconductor LF353H x 2 opamp
TJ.
Csatolmányok
Philips CD100 DAC Cerafine full recap.jpg
Philips CD100 DAC Cerafine full recap.jpg (1.55 MiB) Megtekintve 1091 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

tunerman írta:
2023.02.13., hétf. 09:19
Tanulságos fotó egy Philips CD100 DAC pcb -ről, amelyen a meleg hatására deformálódtak az IC foglalatok bravo.gif
Feltételezhetően rátették a CD100-at egy félvezetős erősítő tetejére, aminek a szellőző rácsain felfelé kiáramló meleg levegő kicsit "túlfűtötté" tette szegénykémet...meglepő módon most is működött amikor bekapcsoltam leborulok.gif
TJ.
Érdekes feltételezés, mert tízenx éve az első CD100, amit szereztem majdnem ugyanilyen volt. Az enyémben csak két foglalat volt használhatatlanra deformálódva. Egy meg kevésbé lett deformált. Nem gondoltam, hogy valami alulról megmelegítette volna, mert lent a servo panelen is van egy foglalat ezen a helyen, de az meg tökéletes maradt. Szerintem annak meg kellett volna olvadnia teljesen. Én inkább arra gondolok, hogy aki belenyúlt tudta mi a hőpisztoly. Ami rosszabb, hogy volt is neki. Az enyémbe még elixírt is fújtak biztos, ami biztos alapon. Volt vele munka bőven, de azóta is működik. Rendbe van téve.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tunerman írta:
2023.02.13., hétf. 09:19
Tanulságos fotó
Hú, ez egy mintakép lehetne a "Mit nem akarsz látni, ha leveszed a géped tetejét?" c. tanulmányhoz. :rolleyes: :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Tanulságos fotó egy Philips CD100 DAC pcb -ről, amelyen a meleg hatására deformálódtak az IC foglalatok bravo.gif
Feltételezhetően rátették a CD100-at egy félvezetős erősítő tetejére, aminek a szellőző rácsain felfelé kiáramló meleg levegő kicsit "túlfűtötté" tette szegénykémet...meglepő módon most is működött amikor bekapcsoltam leborulok.gif
TJ.
Csatolmányok
Philips CD100 deformed sockets.jpg
Philips CD100 deformed sockets.jpg (1.4 MiB) Megtekintve 1140 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Fokkerfater írta:
2023.02.09., csüt. 22:14
Sziasztok !
..Onkyo C733, a másik egy Marantz cd 38, két játszó közül melyiket ajánlanátok ?
Ha mindkettő egyformán makulátlan (ilyen már nem nagyon létezik) akkor nekem inkább a marantz, mert az philips alapokra épített.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Fokkerfater írta:
2023.02.09., csüt. 22:14
Sziasztok !
Van egy Marantz tornyom a boldog 80-as évekből,erősítő,tuner,deck,eddig egy Technics cd lejátszóval használtam,ami jobb létre szenderült. Néztem pár dolgot,az egyik ami szóba jönne egy Onkyo C733, a másik egy Marantz cd 38, két játszó közül melyiket ajánlanátok ?
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”