Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Fokkerfater
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.02.09., csüt. 21:50
Értékelés: 0

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Fokkerfater »

Sziasztok !
Van egy Marantz tornyom a boldog 80-as évekből,erősítő,tuner,deck,eddig egy Technics cd lejátszóval használtam,ami jobb létre szenderült. Néztem pár dolgot,az egyik ami szóba jönne egy Onkyo C733, a másik egy Marantz cd 38, két játszó közül melyiket ajánlanátok ?

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

marconi írta:
2023.01.18., szer. 13:36
Balage84 írta:
2023.01.18., szer. 12:14
sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 10:12


Nem érted… Single Ended csöves erősítő. Ahhoz nem tehetsz bármit, csakis nagy érzékenységü, könnyen hajtható hangfalat, különben vége van mindennek. Ez itt megvalósul, ezért említettem meg mint nem irreleváns körülményt. A kábel meg olyan amilyen, de azért nem a belépőszint az sem. Ennél sokkal gyengébb rendszeren is le tud bukni egy béna forrás.
Értem én, ez csak ironikus volt
Azért van SE-ből is combos, pl. Ayon Spark Delta: 35W

De úgy gondolom, hogy egy rendes szimmetrikus végfok illene a lenti hangfalakkal
Marantz CD-94-ből pedig lehetne csinálni tuning szimmetrikus-t
És akkor fair a kihívás
Amikor én hallgattam az Ayonomat akkor szimmetrikus kimenetről a saját hangerőszabályzással hajtotta a szintén teljesen szimmetriku TJ Twin Servo OTL jeimet. De hiába. A gyári cd100 így is jobb volt, a szintén gyári cda94 is, mindkettő egy interkonnektbe forrasztott alps black beauty potin hangerőszabályozott. Ezután jöttek csak a minőségi alkatrészek, tuning, modifikálás, plusz a hangerőszabályzás poti helyett Townshend Allegri+ lett ami elképesztő hangminőségbeli urást eredményezett.
Szóval a szimmetrikus megoldás nem mindenekfelett való, nem minden esetben éri meg és nem minden esetben lesz jobb a hang tőle. Nagyon kevés a valódi szimmetrikus készülék, s ha már az Ayonnál tartunk az se teljesen végig szimmetrikus, félig meddig ál szimmetrikus az is.
A Stealth DAC is "ál" szimmetrikus?
Csatolmányok
2mE0T6z__93921.1569434406.jpg
2mE0T6z__93921.1569434406.jpg (552.04 KiB) Megtekintve 1756 alkalommal

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

Balage84 írta:
2023.01.18., szer. 13:39
sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 12:57
Balage84 írta:
2023.01.18., szer. 12:14


Értem én, ez csak ironikus volt
Azért van SE-ből is combos, pl. Ayon Spark Delta: 35W

De úgy gondolom, hogy egy rendes szimmetrikus végfok illene a lenti hangfalakkal
Marantz CD-94-ből pedig lehetne csinálni tuning szimmetrikus-t
És akkor fair a kihívás
Nem kötekedésből, csak tényleg mint info:
Nem a combosság a lényeg, hanem hogy egy visszacsatolatlan SE csöves erősítőnek a damping factora(elnyomási tényező) valahol 3 és 6 között van. Ehhez csakis könnyen hajtható dolgot lehet tenni, különben kontrollálatlan lesz a hang.
Másrészről a CD94 szimmetrizálása mindenképp hangminőség romlással járna, mert maga a dac chip(TDA1541) nem egy szimmetrikus kimenetű dac, tehát csak* egy halom opampot vagy trafót mögé rakva lenne lehetséges, de mindkettő jelentősen ront a hangon. Szemben az Ayonnal, amiben a dac eleve szimmetrikus kimenetű, azért van benne egy rakás OPA627. Viszont a szimmetrikusat be lehet asszimetrikusan kötni plusz alkatrész bekötése nélkül. Tehát így simán sokkal fair-ebb a verseny.

*Meg lehetne azt is csinálni, hogy betenni mégegy TDA1541-est, és az adatvonalára egy invertáló kaput tenni, így épp ellentétes jelalakot állítana elő, amit még egy ugyanolyan szett opamppal ki lehetne vinni, mint a gyári megoldás. Így szimmetrikus kimenete is lehetne minőségromlás nélkül, de felesleges valójában.
Mindazoknak, akikben felmerül, hogy szeretnének ilyet a TDA1541 Dacjuktól vagy CD játszójuktól elmondom, hogy ilyen megoldás esetén az eredeti dac chip elé is kell tenni az invertáló kapuval azonos futásidejű és kaput, különben elcsesződik a hang. Sőt igazábol nem csak az adatvonalra kell plusz kapu, hanem mindkét dac chipnél a bitclock, és wordclock vonalakra is. ——De ez lehet, hogy mind csak a dac chip szimultán módjára igaz, erre most nem emlékszem pontosan.


Amúgy nem a CD94-ről volt szó, hanem a Marantz CDA94-ről, ami egyébként egy DAC, de van némi közük egymáshoz azért bőven.
Marantz CD94 Mk2-re gondoltam:

https://www.bramjacobse.nl/wordpress/?p=3561

Ebben gyárilag van 2 db TDA1541
Tudjuk de ebben is teljesen hülyén van ez megoldva mert csak a chipeknél szimmetrikus pár dolog se előtte se utána. Szóval lehetett volna ez jó de nem lett az mert félbehagyták a gyárban. :)
Hasonló a helyzet a cda94 nél, ott igaz 1 chip van, utána csináltak szimmetrikus kimenetet (is) neki, ami persze rosszabbul szól a rengeteg pluszban beletett alkatrész miatt. Az enyémben ki is van iktatva, teljesen felesleges, ezt csak a stúdió igények miatt rakták bele, hangminőségben csak hátránya van.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 12:57
Balage84 írta:
2023.01.18., szer. 12:14
sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 10:12


Nem érted… Single Ended csöves erősítő. Ahhoz nem tehetsz bármit, csakis nagy érzékenységü, könnyen hajtható hangfalat, különben vége van mindennek. Ez itt megvalósul, ezért említettem meg mint nem irreleváns körülményt. A kábel meg olyan amilyen, de azért nem a belépőszint az sem. Ennél sokkal gyengébb rendszeren is le tud bukni egy béna forrás.
Értem én, ez csak ironikus volt
Azért van SE-ből is combos, pl. Ayon Spark Delta: 35W

De úgy gondolom, hogy egy rendes szimmetrikus végfok illene a lenti hangfalakkal
Marantz CD-94-ből pedig lehetne csinálni tuning szimmetrikus-t
És akkor fair a kihívás
Nem kötekedésből, csak tényleg mint info:
Nem a combosság a lényeg, hanem hogy egy visszacsatolatlan SE csöves erősítőnek a damping factora(elnyomási tényező) valahol 3 és 6 között van. Ehhez csakis könnyen hajtható dolgot lehet tenni, különben kontrollálatlan lesz a hang.
Másrészről a CD94 szimmetrizálása mindenképp hangminőség romlással járna, mert maga a dac chip(TDA1541) nem egy szimmetrikus kimenetű dac, tehát csak* egy halom opampot vagy trafót mögé rakva lenne lehetséges, de mindkettő jelentősen ront a hangon. Szemben az Ayonnal, amiben a dac eleve szimmetrikus kimenetű, azért van benne egy rakás OPA627. Viszont a szimmetrikusat be lehet asszimetrikusan kötni plusz alkatrész bekötése nélkül. Tehát így simán sokkal fair-ebb a verseny.

*Meg lehetne azt is csinálni, hogy betenni mégegy TDA1541-est, és az adatvonalára egy invertáló kaput tenni, így épp ellentétes jelalakot állítana elő, amit még egy ugyanolyan szett opamppal ki lehetne vinni, mint a gyári megoldás. Így szimmetrikus kimenete is lehetne minőségromlás nélkül, de felesleges valójában.
Mindazoknak, akikben felmerül, hogy szeretnének ilyet a TDA1541 Dacjuktól vagy CD játszójuktól elmondom, hogy ilyen megoldás esetén az eredeti dac chip elé is kell tenni az invertáló kapuval azonos futásidejű és kaput, különben elcsesződik a hang. Sőt igazábol nem csak az adatvonalra kell plusz kapu, hanem mindkét dac chipnél a bitclock, és wordclock vonalakra is. ——De ez lehet, hogy mind csak a dac chip szimultán módjára igaz, erre most nem emlékszem pontosan.


Amúgy nem a CD94-ről volt szó, hanem a Marantz CDA94-ről, ami egyébként egy DAC, de van némi közük egymáshoz azért bőven.
Marantz CD94 Mk2-re gondoltam:

https://www.bramjacobse.nl/wordpress/?p=3561

Ebben gyárilag van 2 db TDA1541

Online
Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

Balage84 írta:
2023.01.18., szer. 12:14
sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 10:12
Balage84 írta:
2023.01.17., kedd 21:30


Attól, hogy érzékeny egy hangfal, még nem fog jól szólni, az csak a hatásfok.
Egy Marten vagy Lumen White illene, meg a kábelezés sem elhanyagolható.
Nem érted… Single Ended csöves erősítő. Ahhoz nem tehetsz bármit, csakis nagy érzékenységü, könnyen hajtható hangfalat, különben vége van mindennek. Ez itt megvalósul, ezért említettem meg mint nem irreleváns körülményt. A kábel meg olyan amilyen, de azért nem a belépőszint az sem. Ennél sokkal gyengébb rendszeren is le tud bukni egy béna forrás.
Értem én, ez csak ironikus volt
Azért van SE-ből is combos, pl. Ayon Spark Delta: 35W

De úgy gondolom, hogy egy rendes szimmetrikus végfok illene a lenti hangfalakkal
Marantz CD-94-ből pedig lehetne csinálni tuning szimmetrikus-t
És akkor fair a kihívás
Amikor én hallgattam az Ayonomat akkor szimmetrikus kimenetről a saját hangerőszabályzással hajtotta a szintén teljesen szimmetriku TJ Twin Servo OTL jeimet. De hiába. A gyári cd100 így is jobb volt, a szintén gyári cda94 is, mindkettő egy interkonnektbe forrasztott alps black beauty potin hangerőszabályozott. Ezután jöttek csak a minőségi alkatrészek, tuning, modifikálás, plusz a hangerőszabályzás poti helyett Townshend Allegri+ lett ami elképesztő hangminőségbeli urást eredményezett.
Szóval a szimmetrikus megoldás nem mindenekfelett való, nem minden esetben éri meg és nem minden esetben lesz jobb a hang tőle. Nagyon kevés a valódi szimmetrikus készülék, s ha már az Ayonnál tartunk az se teljesen végig szimmetrikus, félig meddig ál szimmetrikus az is.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Balage84 írta:
2023.01.18., szer. 12:14
sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 10:12
Balage84 írta:
2023.01.17., kedd 21:30


Attól, hogy érzékeny egy hangfal, még nem fog jól szólni, az csak a hatásfok.
Egy Marten vagy Lumen White illene, meg a kábelezés sem elhanyagolható.
Nem érted… Single Ended csöves erősítő. Ahhoz nem tehetsz bármit, csakis nagy érzékenységü, könnyen hajtható hangfalat, különben vége van mindennek. Ez itt megvalósul, ezért említettem meg mint nem irreleváns körülményt. A kábel meg olyan amilyen, de azért nem a belépőszint az sem. Ennél sokkal gyengébb rendszeren is le tud bukni egy béna forrás.
Értem én, ez csak ironikus volt
Azért van SE-ből is combos, pl. Ayon Spark Delta: 35W

De úgy gondolom, hogy egy rendes szimmetrikus végfok illene a lenti hangfalakkal
Marantz CD-94-ből pedig lehetne csinálni tuning szimmetrikus-t
És akkor fair a kihívás
Nem kötekedésből, csak tényleg mint info:
Nem a combosság a lényeg, hanem hogy egy visszacsatolatlan SE csöves erősítőnek a damping factora(elnyomási tényező) valahol 3 és 6 között van. Ehhez csakis könnyen hajtható dolgot lehet tenni, különben kontrollálatlan lesz a hang.
Másrészről a CD94 szimmetrizálása mindenképp hangminőség romlással járna, mert maga a dac chip(TDA1541) nem egy szimmetrikus kimenetű dac, tehát csak* egy halom opampot vagy trafót mögé rakva lenne lehetséges, de mindkettő jelentősen ront a hangon. Szemben az Ayonnal, amiben a dac eleve szimmetrikus kimenetű, azért van benne egy rakás OPA627. Viszont a szimmetrikusat be lehet asszimetrikusan kötni plusz alkatrész bekötése nélkül. Tehát így simán sokkal fair-ebb a verseny.

*Meg lehetne azt is csinálni, hogy betenni mégegy TDA1541-est, és az adatvonalára egy invertáló kaput tenni, így épp ellentétes jelalakot állítana elő, amit még egy ugyanolyan szett opamppal ki lehetne vinni, mint a gyári megoldás. Így szimmetrikus kimenete is lehetne minőségromlás nélkül, de felesleges valójában.
Mindazoknak, akikben felmerül, hogy szeretnének ilyet a TDA1541 Dacjuktól vagy CD játszójuktól elmondom, hogy ilyen megoldás esetén az eredeti dac chip elé is kell tenni az invertáló kapuval azonos futásidejű és kaput, különben elcsesződik a hang. Sőt igazábol nem csak az adatvonalra kell plusz kapu, hanem mindkét dac chipnél a bitclock, és wordclock vonalakra is. ——De ez lehet, hogy mind csak a dac chip szimultán módjára igaz, erre most nem emlékszem pontosan.


Amúgy nem a CD94-ről volt szó, hanem a Marantz CDA94-ről, ami egyébként egy DAC, de van némi közük egymáshoz azért bőven.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

sutemenyx írta:
2023.01.18., szer. 10:12
Balage84 írta:
2023.01.17., kedd 21:30
sutemenyx írta:
2023.01.17., kedd 21:21
Fú, nagyon reméled :D

Milyen rendszeren kellene szerinted összehasonlítani, ha egy nagy érzékenységű hangfal egy 811 SE erősítővel és a világ egyik legjobb preampjával nem elég jo? :D
Attól, hogy érzékeny egy hangfal, még nem fog jól szólni, az csak a hatásfok.
Egy Marten vagy Lumen White illene, meg a kábelezés sem elhanyagolható.
Nem érted… Single Ended csöves erősítő. Ahhoz nem tehetsz bármit, csakis nagy érzékenységü, könnyen hajtható hangfalat, különben vége van mindennek. Ez itt megvalósul, ezért említettem meg mint nem irreleváns körülményt. A kábel meg olyan amilyen, de azért nem a belépőszint az sem. Ennél sokkal gyengébb rendszeren is le tud bukni egy béna forrás.
Értem én, ez csak ironikus volt
Azért van SE-ből is combos, pl. Ayon Spark Delta: 35W

De úgy gondolom, hogy egy rendes szimmetrikus végfok illene a lenti hangfalakkal
Marantz CD-94-ből pedig lehetne csinálni tuning szimmetrikus-t
És akkor fair a kihívás

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Balage84 írta:
2023.01.17., kedd 21:30
sutemenyx írta:
2023.01.17., kedd 21:21
Fú, nagyon reméled :D

Milyen rendszeren kellene szerinted összehasonlítani, ha egy nagy érzékenységű hangfal egy 811 SE erősítővel és a világ egyik legjobb preampjával nem elég jo? :D
Attól, hogy érzékeny egy hangfal, még nem fog jól szólni, az csak a hatásfok.
Egy Marten vagy Lumen White illene, meg a kábelezés sem elhanyagolható.
Nem érted… Single Ended csöves erősítő. Ahhoz nem tehetsz bármit, csakis nagy érzékenységü, könnyen hajtható hangfalat, különben vége van mindennek. Ez itt megvalósul, ezért említettem meg mint nem irreleváns körülményt. A kábel meg olyan amilyen, de azért nem a belépőszint az sem. Ennél sokkal gyengébb rendszeren is le tud bukni egy béna forrás.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

wittao írta:
2023.01.17., kedd 22:08
Melyik itt a vilag egyik legjobb elofoka?
Townshend Allegri
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

wittao írta:
2023.01.17., kedd 22:08
Melyik itt a vilag egyik legjobb elofoka?
+Az XLR is min. ha már ilyen tisztességes a kimenete, ez sem maradt el, ugye?
A gain pedig low-ra, mert a 8V-ot sok előfok nem szereti.

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Melyik itt a vilag egyik legjobb elofoka?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Balage84 írta:
2023.01.17., kedd 21:30
sutemenyx írta:
2023.01.17., kedd 21:21
Fú, nagyon reméled :D

Milyen rendszeren kellene szerinted összehasonlítani, ha egy nagy érzékenységű hangfal egy 811 SE erősítővel és a világ egyik legjobb preampjával nem elég jo? :D
Attól, hogy érzékeny egy hangfal, még nem fog jól szólni, az csak a hatásfok.
Egy Marten vagy Lumen White illene, meg a kábelezés sem elhanyagolható.
Megnyugodhatsz, ha azon a rendszeren nem szólna jó az Ayon, akkor az csakis az Ayon hibája lenne!

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

sutemenyx írta:
2023.01.17., kedd 21:21
Fú, nagyon reméled :D

Milyen rendszeren kellene szerinted összehasonlítani, ha egy nagy érzékenységű hangfal egy 811 SE erősítővel és a világ egyik legjobb preampjával nem elég jo? :D
Attól, hogy érzékeny egy hangfal, még nem fog jól szólni, az csak a hatásfok.
Egy Marten vagy Lumen White illene, meg a kábelezés sem elhanyagolható.

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Fú, nagyon reméled :D

Milyen rendszeren kellene szerinted összehasonlítani, ha egy nagy érzékenységű hangfal egy 811 SE erősítővel és a világ egyik legjobb preampjával nem elég jo? :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

takiszer írta:
2023.01.17., kedd 20:29
Az Ayon CD játszókban télleg van cucc, csak nem szólnak jól, mint ahogyan nagyon sok egyéb Cd játszók sad.gif ........Nem nehéz feladat egy öreg Philipsszel megalázni sajna....
De azért remélem, hogy az összehasonlítás nem a lenti rendszeren történik.

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Az Ayon CD játszókban télleg van cucc, csak nem szólnak jól, mint ahogyan nagyon sok egyéb Cd játszók sad.gif ........Nem nehéz feladat egy öreg Philipsszel megalázni sajna....
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: chord_ »

tunerman írta:
2023.01.16., hétf. 14:32
Vállalható távolságban szívesen elviszem megmutatni Budapest környékén.
Magam részéről a HiFi Show több száz látogatójának 2 teljes napon keresztül bemutattam az én CD100 trial run lejátszómat - itt a bízonyíték fotó róla, egyik látogató készítette :smile29:
Nem kis pénzt (euróban!) leperkáltam ezért az információ terjesztési lehetőségért :smile53:
TJ.
De Jenő.
Minden tiszteletem a tiéd a CD100 project miatt, de énszerintem annyira szerteágazó ízlések örvénylenek a hifiben, hogy én pl. azt mondom, hogy a kiállításon, a fenti felállásban, amit én is hallottam, én nem tudtam kihámozni azt, hogy ez az egész CD100 dolog, az hangilag milyen.
Nem véletlenül írtam a saját szobát. Mindenkinél ott dől el a dolog, nem pedig egy kiállításon, vagy egy idegen helyszínen, vagy egy fórumon.

Nálam a szimmetrikus monopólium meg a hangerőszabályzás problematikája kizárja a meghallgatást; de tudok olyan helyet, ahol nagyon érdekelne egy próba; sütemény kollégát majd alkalmasint lehet, megkeresem ezzel kapcsolatban.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Vállalható távolságban szívesen elviszem megmutatni Budapest környékén.
Magam részéről a HiFi Show több száz látogatójának 2 teljes napon keresztül bemutattam az én CD100 trial run lejátszómat - itt a bízonyíték fotó róla, egyik látogató készítette :smile29:
Nem kis pénzt (euróban!) leperkáltam ezért az információ terjesztési lehetőségért :smile53:
TJ.
Csatolmányok
HiFi_Show_2022_101_szoba.jpg
HiFi_Show_2022_101_szoba.jpg (178.08 KiB) Megtekintve 2038 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

chord_ írta:
2023.01.16., hétf. 13:34
sutemenyx írta:
2023.01.15., vas. 23:54
fülelek írta:
2023.01.14., szomb. 22:46
Ugye ezt nem kötelező elhinni?
A Jenő féle filipsz cd vonal hájpolása az avx-en eléggé nyilvánvaló, ezért (is) jócskán megkérdőjelezendő. Szerintem több út vezet Rómába, és nem a cd100/TJ a legkevésbé göröngyös...
De mindenki azt hájpol, amit akar, vagy amire jó sokat (nem csak pénzt) költött...
Elhinni nem kötelező, de kevés olyat ismerek, aki elad egy készüléket, hogy aztán genyábbat vegyen helyette. Nagyon maximum anyagi megfontolások miatt fordulhat elő, de marconinál ez nem nagyon játszott még egyszer sem amióta ismerem. Szóval ha feltételezzük, hogy nem komplett idióta, akkor kell lennie valaminek, ami miatt az ósdi szar CD100-ast, de még egy rendesebben megcsinált pc-t is sokkal jobbnak hall, mint az egykori Ayon CD-jét.
Lelövöm a poént: ez a rendszer felbontása, ahol meghallani a felharmónikusokat is. Jónéhány szuper highend készülék hangja csak úszik a digitális zajban, mint a jéghegy a vízben. Ha látod a csúcsát, tudod hogy ottvan, felismered, hogy a Juhász Gábor Trió zenél, felismered a dalt is. De hogy hogy néz ki a hegycsúcs, melyik zenész hol ül, hogyan játszik igazából a hangszeren, az csak akkor derülne ki, ha kiemelkedne a digitális zajból.
Na ilyeneket tud a CD100 nagyon, csak felbontástalan rendszerben semmi különös hangja van. Szemben a Mundorfos cuccokkal, ami béna rendszeren is megcsinálja a csimbumm cirkuszt, csakhát úri közegben, ahová a finomság, az elegancia és a cizelláltság kéne, ott cikivé válik. Mint a tuning bmw-s srác durrogó kipufogóval az Operaház parkolójában. :D
Miért szerepel itt az Ayon CD játszó úgy, mint amelynek meghaladása akkora hangi teljesítmény lenne?
Az ára miatt?
Nagyon sokkal jobb CD játszók is léteznek.

De valóban, ez a hájpolás, a CD100-é, megteszi a magáét: addig egyszerűen én sem tudok véleményt alkotni, amíg a szobámban meg nem hallgattam; olykor, csak úgy játszásiból, tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyi itt a jóindulatú lelkesedés, és mennyi az a 'teljesítmény', ami a tényleg komoly hangú CD játszók ellenében kibontakozna.
Vállalható távolságban szívesen elviszem megmutatni Budapest környékén.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: chord_ »

sutemenyx írta:
2023.01.15., vas. 23:54
fülelek írta:
2023.01.14., szomb. 22:46
Ugye ezt nem kötelező elhinni?
A Jenő féle filipsz cd vonal hájpolása az avx-en eléggé nyilvánvaló, ezért (is) jócskán megkérdőjelezendő. Szerintem több út vezet Rómába, és nem a cd100/TJ a legkevésbé göröngyös...
De mindenki azt hájpol, amit akar, vagy amire jó sokat (nem csak pénzt) költött...
Elhinni nem kötelező, de kevés olyat ismerek, aki elad egy készüléket, hogy aztán genyábbat vegyen helyette. Nagyon maximum anyagi megfontolások miatt fordulhat elő, de marconinál ez nem nagyon játszott még egyszer sem amióta ismerem. Szóval ha feltételezzük, hogy nem komplett idióta, akkor kell lennie valaminek, ami miatt az ósdi szar CD100-ast, de még egy rendesebben megcsinált pc-t is sokkal jobbnak hall, mint az egykori Ayon CD-jét.
Lelövöm a poént: ez a rendszer felbontása, ahol meghallani a felharmónikusokat is. Jónéhány szuper highend készülék hangja csak úszik a digitális zajban, mint a jéghegy a vízben. Ha látod a csúcsát, tudod hogy ottvan, felismered, hogy a Juhász Gábor Trió zenél, felismered a dalt is. De hogy hogy néz ki a hegycsúcs, melyik zenész hol ül, hogyan játszik igazából a hangszeren, az csak akkor derülne ki, ha kiemelkedne a digitális zajból.
Na ilyeneket tud a CD100 nagyon, csak felbontástalan rendszerben semmi különös hangja van. Szemben a Mundorfos cuccokkal, ami béna rendszeren is megcsinálja a csimbumm cirkuszt, csakhát úri közegben, ahová a finomság, az elegancia és a cizelláltság kéne, ott cikivé válik. Mint a tuning bmw-s srác durrogó kipufogóval az Operaház parkolójában. :D
Miért szerepel itt az Ayon CD játszó úgy, mint amelynek meghaladása akkora hangi teljesítmény lenne?
Az ára miatt?
Nagyon sokkal jobb CD játszók is léteznek.

De valóban, ez a hájpolás, a CD100-é, megteszi a magáét: addig egyszerűen én sem tudok véleményt alkotni, amíg a szobámban meg nem hallgattam; olykor, csak úgy játszásiból, tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyi itt a jóindulatú lelkesedés, és mennyi az a 'teljesítmény', ami a tényleg komoly hangú CD játszók ellenében kibontakozna.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

tunerman írta:
2023.01.16., hétf. 09:07
... a felvételi láncban alkalmazott global NFB-t alkalmazó opamp kapcsolástechnika végletesen determinálja a kapott hangzást...
Nos, ezzel tényleg nem lehet vitatkozni, a felvételi lánc működését befolyásolva alapvető módon határozzuk meg, mi is kerül rögzítésre, kódolásra, továbbításra, dekódolásra... Mint ahogy az átalakítást követően a DAC chip megfelelő lábain megjelenő analóg jel is bőven maszírozható egy tetszőleges hangzás felé...
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Tavaly tavasszal megmértem a saját demo CD100 példányom torzítását egy Rohde Schwarz UPA3 Audio Analyzerrel:
1D26D22D-40ED-473A-BEA2-5E0EE63A7EC1.jpeg
1D26D22D-40ED-473A-BEA2-5E0EE63A7EC1.jpeg (446.29 KiB) Megtekintve 1805 alkalommal
Ez 1kHz-es 0dB mérőjellel volt (teszt cd-ről).
A műszer a 2. harmónikust mutatja. A továbbiak legalább egy renddel kisebbek, azok már a műszer mérési hibahatárán vagy alatta vannak.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

juliush írta:
2023.01.16., hétf. 08:44
A 16-bites csatornán itt kb. 0.2% körül van az elméleti minimum,
Mi adja ezt a 0,2% korlátot 16 biten?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: shany »

tunerman írta:
2023.01.16., hétf. 09:07
...a felvételi láncban alkalmazott global NFB-t alkalmazó opamp kapcsolástechnika végletesen determinálja a kapott hangzást....
Vidáman indul a hét :D

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Mielőtt teljesen elmerülnénk a "minél több nulla annál jobb a hang" végtelenül egyszerű meghatározásában...és maradva a korábbi hozzászólásom lényegi eleménél - a felvételi láncban alkalmazott global NFB-t alkalmazó opamp kapcsolástechnika végletesen determinálja a kapott hangzást.
Én nem a "digi zaj" felemlegetésében látnám az okát, hogy miképpen ítélem meg egy CD lemez zeneiségét.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”