Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Mézga Aladár írta:
2024.03.14., csüt. 12:02
Kár hogy nincs Dislike gomb...
Véleményed elmondhatod.....Persze ez akkor lenne főként építő jellegű,,, ha saját tapasztalatod lenne a cd játékosokról....
A "negatív" jelzés nagyon durván odatenne a jelenlegi aktív kissebségnek ...mert a passzív többség like cunamit indítana... :napsut:
Aktív = ma még hozzászólogató véleményét kifejezni akaró forumista
Passzív = már régóta csak "olvasgató fórumtárs,ilyen olyan okból" ,vagy "új" lakó aki kellő tisztelettel még ismerkedik .
Biztosan akarnád a " Dislike" Gobot ? Persze ez az én SZ.V.SZ. :smile53:

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Az egyik lényeges dolog a kiolvasás....tehát a mechanika és a körítés, ami itt Rodenstock lencserendszerrel és katonai lézerrel történik (ami érdekes módon 40 év után is teszi a dolgát) , ahol minden fém, műanyag nincsen (cdm0 és cdm1).
Nyilván a kábelek minősége, a felhasznált ellenállások és kondenzátorok tuningolhatóak, illetve itthon is van profi szakember aki bizonyos dolgokat modifikálni tud a jobb hangminőség érdekében ...nem is érdemes vitát generálni, elég ha összeül a nagyérdemű egy szeánszra és összehasonlítják a mai csúcskészülékekkel...ott és akkor minden eldönthető...

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Kár hogy nincs Dislike gomb...
Mindig, mindennél van jobb!

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Fody »

Igen, sokan azt nem értik meg, hogy per pillanat a hangtechnikában nincs új a nap alatt, ugyan úgy tranzisztorokat, csöveket ellenállásokat, kondikat használnak, mint már majdnem száz éve, a -tranzisztornak még egy kicsit kevesebb- és van a kapcsolás. Na már most ami régen bevált, és jól is szólt, azt is abban az időben elég drágán adták. Ezeket megéri a mai gyártástechnológián készült anyagokkal felújítani, tuningolni. Sokan vagyunk akik nem tehetjük meg, hogy több tízezer eurós lejátszót vegyünk, de majd használtan egy ilyen eszköz felbukkan mondjuk húsz harmincév múlva, töredék áron, akkor azt is felújítva biztos hogy egész jó hangja lesz.

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Fody írta:
2024.03.12., kedd 18:27
Süti kolléga egy philips cd 104-et tuningolt, amiről itt az oldalon is tett fel fotókat, és írtam, hogy egy 22000 kiírom betűvel is huszonkétezer eurós griphon cd-vél volt egy szinten. Ezt a tulajdonosa is elismerte. Erről is van fotó, de nem publikus. A griphon tulaja nem engedélyezte. Esetleg személyesen mutatható meg, de az se mindenkinek. Mert itt végül is nem bizonygatásról volt szó, hanem fejlesztésről!
Én még azt csináltam, (304-el, de gyakorlatilag ugyan ez) hogy a HF vezetéket (ami a kifli paneltól megy a dekóder panelig) kicseréltem árnyékolt kondo VZ-re (de ha az említett modifikáló fórumtárs baromi jó ezüst vezetékére húzol árnyékolást az is bőven jó) és a dekóder oldalon a 7010-be menő 1k-s smd ellenállatot és a 22 nanos smd kondenzátort lecseréltem egy AN ezüst tantál ellenállatra és egy Rifa kondira.....és akkor néztem nagyot!

Ezek a cd játszók nagyon jók...

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Fody »

Fody írta:
2024.03.12., kedd 18:27
Süti kolléga egy philips cd 104-et tuningolt, amiről itt az oldalon is tett fel fotókat, és írtam, hogy egy 22000 kiírom betűvel is huszonkétezer eurós griphon cd-vél volt egy szinten. Ezt a tulajdonosa is elismerte. Erről is van fotó, de nem publikus. A griphon tulaja nem engedélyezte. Esetleg személyesen mutatható meg, de az se mindenkinek. Mert itt végül is nem bizonygatásról volt szó, hanem fejlesztésről!
Ezt nem ebbe a topicba szántam, nem itt ment a szájkarate, bocsi!!!
Nincs bocsi. Amiről írsz, az nem dac. Itt a helye.
Admin.

Fody
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2021.03.15., hétf. 10:29
Értékelés: 15

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Fody »

Süti kolléga egy philips cd 104-et tuningolt, amiről itt az oldalon is tett fel fotókat, és írtam, hogy egy 22000 kiírom betűvel is huszonkétezer eurós griphon cd-vél volt egy szinten. Ezt a tulajdonosa is elismerte. Erről is van fotó, de nem publikus. A griphon tulaja nem engedélyezte. Esetleg személyesen mutatható meg, de az se mindenkinek. Mert itt végül is nem bizonygatásról volt szó, hanem fejlesztésről!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

József1960 írta:
2024.03.02., szomb. 21:37
zoli73 írta:
2024.02.16., pén. 19:38
pali923 írta:
2024.02.16., pén. 19:22

A lézer az valamiféle mágneses alapon mükszik, vagy fény alapú? Ha fény, akkor mit ér ellene a mágnes?
Én akkor már a cd-k szélének feketére festésében több logikát látnék, de én csak bölcsész vagyok, és egyikkel sincs semmilyen tapasztalatom, nyugodtan nevessetek ki. :D
 
 

 
Nem nevetünk ki, de ennek a lézerhez semmi köze. Ez az eszköz a lemezek demagnetizálására szolgál, nem a készülékére.
A fellelhető tesztek eredménye eléggé egybecsengő, akárcsak a lemez szélének befestésével is.
Ez utóbbi nálam már sztenderd, hosszú évek óta, bárkinek prezentáltam, mindenki hallotta a hatását. Minden cd-m festve van.
A demagnetizálóval kapcsolatban azért van némi fentartásom, mert a hatása(a tesztek elmondása alapján) egybevág a festéssel. Kérdés, hogy alkalmazásával tovább fokozódik a hatás, vagy a "festett" lemezekre már hatástalan-e? Ennek megválaszolására kellenék a felhasználói tapasztalatok.
 
Én Finyl-t használtam CD kezelésre, ill. színes sávokat festettem filctollal a lemezek peremére a HFM-ben olvasottak szerint. Mivel fested feketére a CD szélét?
Egész pontosan ilyen lakkfilccel.:https://www.printker.hu/Edding-750-Lakk ... hUQAvD_BwE
Csak a lakkfilc jó(alkoholos és egyéb markerek nem), mert az ad elég vastag, és "átvilágíthatatlan" réteget, ill. ez ad tartós, ellenálló felületet, nem kopik le egykönnyen.
1-2 gyártó kínál "kimondottan erre a célra fejlesztett" stiftet, persze egy ilyen lakkfilc többszöröséért.
Igen, a cd-k(és dvd, blu-ray is) élét festem be vele, ha szükséges, akár két rétegben is.
Valahol olvastam, hogy a belső élét(a lyukban) is érdemes befesteni, de én ennek, ellentétben a külső él befestésével, semmi hatását nem tapasztaltam. Ellenben lehet egy negatív hatása, a befestéssel, a lyuk némileg szűkül, és ezt egyes cd játszók nem biztos, hogy tolerálják. Jártunk úgy egy lemezemmel, hogy az egyik ismerősöm cd játszójába e miatt beleszorult, szét kellett szedni ahhoz, hogy kivegyük belőle a lemezt. Ez a festés, éppen annyit szűkített a lyukon, hogy rászorult a tengelycsonkra. Másik lejátszóval nem tapasztaltam ezt, de inkább nem kockáztatok, nem festem a lyukat. 1-2 lemezzel kipróbáltam, de nem "rendszeresítettem".
Igen, annak idején, a cd köszörüléssel együtt terjedt el ez a festés, de aztán bebizonyosodott, hogy a pozitív hatást a festés hozza, nem a köszörülés.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: József1960 »

zoli73 írta:
2024.02.16., pén. 19:38
pali923 írta:
2024.02.16., pén. 19:22
CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
A lézer az valamiféle mágneses alapon mükszik, vagy fény alapú? Ha fény, akkor mit ér ellene a mágnes?
Én akkor már a cd-k szélének feketére festésében több logikát látnék, de én csak bölcsész vagyok, és egyikkel sincs semmilyen tapasztalatom, nyugodtan nevessetek ki. :D
 
 

 
Nem nevetünk ki, de ennek a lézerhez semmi köze. Ez az eszköz a lemezek demagnetizálására szolgál, nem a készülékére.
A fellelhető tesztek eredménye eléggé egybecsengő, akárcsak a lemez szélének befestésével is.
Ez utóbbi nálam már sztenderd, hosszú évek óta, bárkinek prezentáltam, mindenki hallotta a hatását. Minden cd-m festve van.
A demagnetizálóval kapcsolatban azért van némi fentartásom, mert a hatása(a tesztek elmondása alapján) egybevág a festéssel. Kérdés, hogy alkalmazásával tovább fokozódik a hatás, vagy a "festett" lemezekre már hatástalan-e? Ennek megválaszolására kellenék a felhasználói tapasztalatok.
 
Én Finyl-t használtam CD kezelésre, ill. színes sávokat festettem filctollal a lemezek peremére a HFM-ben olvasottak szerint. Mivel fested feketére a CD szélét?
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

LVLee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2023.03.01., szer. 20:15
Értékelés: 2

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: LVLee »

Sziasztok!
CEC szíjhajtású lejátszóval kapcsolatban van tapasztalata v.kinek,hogy a szíjak cseréjével, hogyan finomhangolható a szerkezet?
Gondolok itt arra, hogy árulnak hozzá szíjakat készletben,melyek pici eltérésekkel különböző méretűek,megkockáztatom némelyiknek a vastagsága sem teljesen ugyanaz.
Nekem is van egy készlet,és bizony hallok különbséget egyes szíjak között.
Van egy 7db-os készlet,amiből meggondolatlanul kidobtam már egyet régebben,mikor vettem a gépet,pedig még lehet, hogy az is jó volt. Mint később megtudtam 2-3 évet is elmegy egy ilyen.
Van ezzel kapcsolatban v.kinek tapasztalata, hogyan befolyásolják a hangjukat?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2024.02.16., pén. 19:22
CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
A lézer az valamiféle mágneses alapon mükszik, vagy fény alapú? Ha fény, akkor mit ér ellene a mágnes?
Én akkor már a cd-k szélének feketére festésében több logikát látnék, de én csak bölcsész vagyok, és egyikkel sincs semmilyen tapasztalatom, nyugodtan nevessetek ki. :D
 
 

 
Nem nevetünk ki, de ennek a lézerhez semmi köze. Ez az eszköz a lemezek demagnetizálására szolgál, nem a készülékére.
A fellelhető tesztek eredménye eléggé egybecsengő, akárcsak a lemez szélének befestésével is.
Ez utóbbi nálam már sztenderd, hosszú évek óta, bárkinek prezentáltam, mindenki hallotta a hatását. Minden cd-m festve van.
A demagnetizálóval kapcsolatban azért van némi fentartásom, mert a hatása(a tesztek elmondása alapján) egybevág a festéssel. Kérdés, hogy alkalmazásával tovább fokozódik a hatás, vagy a "festett" lemezekre már hatástalan-e? Ennek megválaszolására kellenék a felhasználói tapasztalatok.
 
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
A lézer az valamiféle mágneses alapon mükszik, vagy fény alapú? Ha fény, akkor mit ér ellene a mágnes?
Én akkor már a cd-k szélének feketére festésében több logikát látnék, de én csak bölcsész vagyok, és egyikkel sincs semmilyen tapasztalatom, nyugodtan nevessetek ki. :D
A lézerben valamilyen elektromágneses sugárzás is van, amennyire én tudom, bármi lehetséges. Na itt lehetne érdekes egy igazi vakteszt. gondolkodik.gif
 
 
 
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2024.02.16., pén. 18:39
frenki485 írta:
2024.02.16., pén. 18:22
zoli73 írta:
2024.02.16., pén. 17:47
Szép napot mindenkinek!
CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
köszönöm!
 



 
Jó a kérdés, engem is érdekelne, sok helyen hirdetik, sztem szemfényvesztés  :D
De, nyitott vagyok, ha vki meg tud győzni, akár a hozzátartozó fizikai ismeretekkel együtt!
 
 


 
Szemfényvesztés? Őszintén, hány olyan kütyüt használunk a hifiben, amit egy kivülálló szemfényvesztésnek gondol, de Mi meggyőződéssel alkalmazunk?
Teszteket, bemutatókat lehet olvasni róla, de ezek általában szponzoráltak, így agyondícsérnek mindent.
Én sokkal inkább vagyok kíváncsi a "népítéletre", ezért is kérdezek itt, mint olvasok előre borítékolható eredményű teszteket.
 

 
Nos, mivel nem gondolom kívülállónak magamat, pont ezért írtam, hogy hagyom magam meggyőzni.
Nosza!
 
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

frenki485 írta:
2024.02.16., pén. 18:22
zoli73 írta:
2024.02.16., pén. 17:47
Szép napot mindenkinek!
CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
köszönöm!
 


 
Jó a kérdés, engem is érdekelne, sok helyen hirdetik, sztem szemfényvesztés  :D
De, nyitott vagyok, ha vki meg tud győzni, akár a hozzátartozó fizikai ismeretekkel együtt!
 
 

 
Szemfényvesztés? Őszintén, hány olyan kütyüt használunk a hifiben, amit egy kivülálló szemfényvesztésnek gondol, de Mi meggyőződéssel alkalmazunk?
Teszteket, bemutatókat lehet olvasni róla, de ezek általában szponzoráltak, így agyondícsérnek mindent.
Én sokkal inkább vagyok kíváncsi a "népítéletre", ezért is kérdezek itt, mint olvasok előre borítékolható eredményű teszteket.
 
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

zoli73 írta:
2024.02.16., pén. 17:47
Szép napot mindenkinek!
CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
köszönöm!
 

 
Jó a kérdés, engem is érdekelne, sok helyen hirdetik, sztem szemfényvesztés  :D
De, nyitott vagyok, ha vki meg tud győzni, akár a hozzátartozó fizikai ismeretekkel együtt!
 
 
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
CD demagnetizáló készüléket használ valaki?
Vélemények, tapasztalatok?
köszönöm!
 
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

La_Valse írta:
2024.02.12., hétf. 09:53
phyton71 írta:
2024.02.11., vas. 13:09
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
CD-lejátszót lehet DAC-osítani, vagyis átalakítani DAC-nak, tehát a lejátszó részét likvidálnám?
Tetszik a hangja, meg úgy a külalak, és minőségi alkatrészekből van, DAC-nak el tudnám képzelni.
Egy ilyenről lenne szó, XTZ CD 100
Tiszteletem!
Egy gondolatkísérletet megér, diplomamunkának is jó téma lehet. :D
Azt mondják, AD1955 DAC IC van benne, ami nem mai gyerek, viszont sokat tudó, megbízható konverter.
Sok jónevű eszköz használta/használja napjainkban is. Milyen bemenetet képzeltél el, USB, S/PDIF?
Meg kell oldani az IC etetését I2S formátumú jellel. Erre vannak kész megoldások. Ha nem csak 44,1
kHz mintavételezési frekvenciát is igénybe szertnél venni, akkor viszont nem elegendő a CD-ből jövő
vezérlő jel, az SPI portot, illetve regisztereit kívülről kell beállítani.
Tiszteletem!
Köszönöm az infót! :smile53:
Azt hittem van egy nagyon egyszerű módja, így akkor marad CD játékos, bár talán 5 lemezt ha hallgattam eddig vele, sajnos a kényelem nagyobb úr, lehet becserélem valamire.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Kösz! Valóban nem, valamiért így másoltam be...
https://www.oppomod.com/
Ez a szóban forgó oldal linkje.
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Apaci72 írta:
2024.02.12., hétf. 15:42
Sziasztok!

Itt is megkérdezem:
Esetleg rendelt már valaki
https://www.oppomod.com/-ról valamit?

Köszönöm!
A "-ról" nem kell a linkhez. :rolleyes:
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sziasztok!

Itt is megkérdezem:
Esetleg rendelt már valaki
https://www.oppomod.com/-ról valamit?

Köszönöm!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

phyton71 írta:
2024.02.11., vas. 13:09
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
CD-lejátszót lehet DAC-osítani, vagyis átalakítani DAC-nak, tehát a lejátszó részét likvidálnám?
Tetszik a hangja, meg úgy a külalak, és minőségi alkatrészekből van, DAC-nak el tudnám képzelni.
Egy ilyenről lenne szó, XTZ CD 100
Tiszteletem!
Egy gondolatkísérletet megér, diplomamunkának is jó téma lehet. :D
Azt mondják, AD1955 DAC IC van benne, ami nem mai gyerek, viszont sokat tudó, megbízható konverter.
Sok jónevű eszköz használta/használja napjainkban is. Milyen bemenetet képzeltél el, USB, S/PDIF?
Meg kell oldani az IC etetését I2S formátumú jellel. Erre vannak kész megoldások. Ha nem csak 44,1
kHz mintavételezési frekvenciát is igénybe szertnél venni, akkor viszont nem elegendő a CD-ből jövő
vezérlő jel, az SPI portot, illetve regisztereit kívülről kell beállítani.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
CD-lejátszót lehet DAC-osítani, vagyis átalakítani DAC-nak, tehát a lejátszó részét likvidálnám?
Tetszik a hangja, meg úgy a külalak, és minőségi alkatrészekből van, DAC-nak el tudnám képzelni.
Egy ilyenről lenne szó, XTZ CD 100
dd22ad0144498d21e0f11e8d78c2.jpeg
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 920
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: József1960 »

baluauto írta:
2024.02.02., pén. 19:47
Sziasztok! Lenne egy problémám,egy wadia23 lejátszóval.Gondoltam ide írok,hátha itt lesz valakinek valami ötlete!A lejátszó kijelzőjén megjelent egy kérdőjel és egy L- karakter,amit nem lehet eltüntetni semmilyen gombbal.Kicsit mintha halványabbak lennének mint a többi kijelzett karakter. A működést annyiban befolyásolja,hogy ha bekapcsolod a lejátszót,elindul magától a lejátszás.Egyébként a hangra nincs befolyása,csak idegesít,hogy nem lehet eltüntetni semmivel.Ha valakinek lenne ötlete,vagy egy olyan ember aki majdnem látott már ilyet vagy valami!Esetleg egy használati utasítás,hátha abba lenne erre valami leírás ami segíthetne benne.Nem igazán találtam hozzá manualt.IMG_0713.jpeg
Lehet, hogy az oLajcsere esedékességére figyelmeztet? :D
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Online
Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Kép

Teszt az új SMSL CD játszóról:

https://komolyzeneiajanlo.blogspot.com/ ... teszt.html
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
baluauto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2014.12.24., szer. 12:31
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: baluauto »

Sziasztok! Lenne egy problémám,egy wadia23 lejátszóval.Gondoltam ide írok,hátha itt lesz valakinek valami ötlete!A lejátszó kijelzőjén megjelent egy kérdőjel és egy L- karakter,amit nem lehet eltüntetni semmilyen gombbal.Kicsit mintha halványabbak lennének mint a többi kijelzett karakter. A működést annyiban befolyásolja,hogy ha bekapcsolod a lejátszót,elindul magától a lejátszás.Egyébként a hangra nincs befolyása,csak idegesít,hogy nem lehet eltüntetni semmivel.Ha valakinek lenne ötlete,vagy egy olyan ember aki majdnem látott már ilyet vagy valami!Esetleg egy használati utasítás,hátha abba lenne erre valami leírás ami segíthetne benne.Nem igazán találtam hozzá manualt.
IMG_0713.jpeg

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”