Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 115

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Nekem konkrétan Lampizator dac-om van...kb 3 éve....eszembe nem jut lecserélni...viszont...

Ahogy Wittao írta, a csövek cseréje baromi hangminőség változást tud okozni...

Kimenő kondikat (MBM orosz) cseréltem k40y-9 és KPCU párosra (nálam ez a kettő rendkívül jó hatással van egymásra) máshoz nem igen nyúltam...mondjuk az orosz egyenirányító cseréjén még elgondolkodom, de mostanság a digitális részt nem nagyon hallgatom....de majd egyszer hátha.

Viszont az ecc88-ecc82 párosokkal szórakoztam és biza nem egyszerű változásokat okozhatnak...

Level 4-től már jó dac-okat készített Fikusz, alatta nem érdemes foglalkozni velük....a mostani generációt nem ismerem egy Balticot hallottam, az jó volt...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

wittao írta:
2023.12.23., szomb. 19:11
.....
Nem tudom milyen cucca volt Nalad, milyen evjarat, gyartas, arkategoria stb.
Mivel a cuccaik tele vannak csovel, a phono-k meg kulonosen erzekenyek arra is, hogy a csovek nem csak alap mereseken feleljenek meg, hanem hibatlan csoszimmetria is meglegyen. Ezek a csovek 1000€ nagysagrendbe fajnak NOS-bol. Egy igazi csotemeto, es csak jo csovel szabad nekifutni.
Ezek alapjan amikor megfelelo csovezessel latjuk el a kisebb Atlantic, Baltic dacokat igencsak jo hangminoseg erheto el… magamnak is egy Pacific 2-t neztem ki, volt ra idom is tesztelni. A gondolkodasom, hezitalasom oka pedig az i2S HDMI hianya es nem mas…
Nekem is szimpatikusak a Lampizator DAC-oc jómagam még ugyan nem hallottam őket élőben de sokat nézegetem, olvasgatok utánuk. Ami viszont fura, hogy sok eladó van belőlük használtban ami azért engem kicsit elgondolkodtat. (Audiomarkt) A másik (ami inkább csak megérzés) de mintha meglovagoltak volna egy nem létező -vagy kevésbé ismert- szegmenst, ez a csöves DAC kategória. Erre most sokan ugranak, ettől (is) várják a csodát, de szerintem ez sem csodaszer. Ebből is lehet jót meg rosszat is csinálni ugyanúgy mint bármi másból.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

supravox írta:
2023.12.23., szomb. 18:48
wittao írta:
2023.12.17., vas. 21:26
dixie-chicken írta:
2023.12.17., vas. 21:03


ez a sport azért érdekes,mert mindenki megtalálja,elöbb vagy utóbb,mi számára a legjobb... :kiss:
DAC-ot szerintem a legnehezebb készíteni az összes hifis cuccunk közül. A digitális és analóg technikákban egyaránt jártas csapat kell hozzá. Persze vannak jól felkészült egyszemélyes "hadsereg"-ből álló elit egységek, de millióból az egy. Azért írtam, hogy sok ilyenen vagyok túl, általában a készítőjén és 1-2 lelkes barátján kívül senki nem kér a készülékből, és a projekt 5-10 meghallgatást követően szépen elhal. Nem hazai és nem egyedi eset, de nem is az utolsó...
Lucas Fikuszt ezzel szemben lehet dobálgatni kavicsokkal, jelenleg 3-6 hónapos rendeléssel tudják készíteni a dac-jaikat (sokat igencsak komoly CD-futóművek mögé pl. Kallista pakolva), és nem csak az újságíróknak tetszenek, hanem mára kultusza van a készülékeknek. A legnagyobb dac-jukból 100db-ot készítenek, és 1 hónap alatt 60 elfogyott előrendelésben, darabára 56.000 EUR, el lehet képzelni a kisebbekből milyen darabszámokat produkálnak... a teljes hazai audio gyártói ipar együttvéve talán tudja hozni a számaikat, de nem merném bátran egy mérlegre tenni a két számadatot (annyira vannak terhelve - pedig bővültek -, hogy egyedi színt nem is vállalnak). Elhiszem, hogy valakiknek nem tetszik, vagy nem értenek egyet a készítő elgondolásaival idehaza, de ettől függetlenül a számok arról tanúskodnak, hogy nemzetközi szinten több ember áldoz ezekre, mint azt elsőre gondolnák páran.

Azt még hozzáteszem, hogy a legkisebb termékük messze alulmúlta a várakozásaimat, és biztosan nem azt venném a termékeik közül és ha lehet inkább gyűjtenék a nagyobbakra.
Háát..
Szerintem Fikusz Kukisz is egy DIY gyártó.
Csak már nagyban csinálja.
Nálam 2 készüléke volt próbára.
/phono/
Mindkettő zúgott búgott.
Ja és nem csak nálam.
Emiatt a hangjáról nem is ítélkeznék.
Nem tudom milyen cucca volt Nalad, milyen evjarat, gyartas, arkategoria stb.
Mivel a cuccaik tele vannak csovel, a phono-k meg kulonosen erzekenyek arra is, hogy a csovek nem csak alap mereseken feleljenek meg, hanem hibatlan csoszimmetria is meglegyen. Ezek a csovek 1000€ nagysagrendbe fajnak NOS-bol. Egy igazi csotemeto, es csak jo csovel szabad nekifutni.
Ezek alapjan amikor megfelelo csovezessel latjuk el a kisebb Atlantic, Baltic dacokat igencsak jo hangminoseg erheto el… magamnak is egy Pacific 2-t neztem ki, volt ra idom is tesztelni. A gondolkodasom, hezitalasom oka pedig az i2S HDMI hianya es nem mas…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2023.12.17., vas. 21:26
dixie-chicken írta:
2023.12.17., vas. 21:03
wittao írta:
2023.12.17., vas. 16:46
Eleg sok vilagmegvalto diy dac meghallgatasan vagyok tul. Addig ne adja el a masikat :)
ez a sport azért érdekes,mert mindenki megtalálja,elöbb vagy utóbb,mi számára a legjobb... :kiss:
DAC-ot szerintem a legnehezebb készíteni az összes hifis cuccunk közül. A digitális és analóg technikákban egyaránt jártas csapat kell hozzá. Persze vannak jól felkészült egyszemélyes "hadsereg"-ből álló elit egységek, de millióból az egy. Azért írtam, hogy sok ilyenen vagyok túl, általában a készítőjén és 1-2 lelkes barátján kívül senki nem kér a készülékből, és a projekt 5-10 meghallgatást követően szépen elhal. Nem hazai és nem egyedi eset, de nem is az utolsó...
Lucas Fikuszt ezzel szemben lehet dobálgatni kavicsokkal, jelenleg 3-6 hónapos rendeléssel tudják készíteni a dac-jaikat (sokat igencsak komoly CD-futóművek mögé pl. Kallista pakolva), és nem csak az újságíróknak tetszenek, hanem mára kultusza van a készülékeknek. A legnagyobb dac-jukból 100db-ot készítenek, és 1 hónap alatt 60 elfogyott előrendelésben, darabára 56.000 EUR, el lehet képzelni a kisebbekből milyen darabszámokat produkálnak... a teljes hazai audio gyártói ipar együttvéve talán tudja hozni a számaikat, de nem merném bátran egy mérlegre tenni a két számadatot (annyira vannak terhelve - pedig bővültek -, hogy egyedi színt nem is vállalnak). Elhiszem, hogy valakiknek nem tetszik, vagy nem értenek egyet a készítő elgondolásaival idehaza, de ettől függetlenül a számok arról tanúskodnak, hogy nemzetközi szinten több ember áldoz ezekre, mint azt elsőre gondolnák páran.

Azt még hozzáteszem, hogy a legkisebb termékük messze alulmúlta a várakozásaimat, és biztosan nem azt venném a termékeik közül és ha lehet inkább gyűjtenék a nagyobbakra.
Háát..
Szerintem Fikusz Kukisz is egy DIY gyártó.
Csak már nagyban csinálja.
Nálam 2 készüléke volt próbára.
/phono/
Mindkettő zúgott búgott.
Ja és nem csak nálam.
Emiatt a hangjáról nem is ítélkeznék.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tonee73 írta:
2023.12.22., pén. 20:02
Alex_Aston írta:
2023.12.22., pén. 19:50

... mert a Malac CD játékos még megvan, azt nem lenne értelme leváltani :D
Dehogynem, hidd el. ;)
https://audio-database.com/MARANTZ/player/cd-16-e.html
Komolyan mondom a 17 messze nincs vele pariban, de ha egy 10-est tudsz szerezni az is rá tud tenni egy-két lapáttal.
Ja: és akkor aláírást sem kell cserélni. ;peace;
Jaj, cukik vagytok mindketten, hogy rögtön erre gondoltok :D
Bár ez az MKIII, ami nekem van, de nem a hangminősegre utaltam.
Hanem arra, hogy már nemigen hallgatom, gyakorlatilag csak dísz most már a CD lejátszó. Talán egy-két album nincs fent a Deezeren, ami megvan nekem CD-n.
Szóval erre értettem, hogy felesleges.

Amúgy meg, ha lúd, legyen kövér... :smile29:

https://audio-database.com/MARANTZ/player/cd-7-e.html
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pärt »

juliush írta:
2023.12.18., hétf. 15:44

Csak remélni tudom, hogy az a "cikk" pusztán egy korai zsengéje, és azóta kikupálta magát a digitális technikában, mert bődületes ...khmm ... spekulációk szerepelnek benne.
2009-ben írta, akkor még leginkább a cd játszók baltás gyilkosaként volt ismert. Nem követem a munkásságát, de gondolom, már nem ötletelésben utazik. Eléggé meglódult a szekér az itt csatolt DAC árlista alapján.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

pärt írta:
2023.12.18., hétf. 15:01
Fikus cikkét átfutva, az ő spekulációja szerint...
Csak remélni tudom, hogy az a "cikk" pusztán egy korai zsengéje, és azóta kikupálta magát a digitális technikában, mert bődületes ...khmm ... spekulációk szerepelnek benne.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pärt »

frenki485 írta:
2023.12.17., vas. 13:54

Kérdésem viszont az lenne, hogy a szíj hajtású CEC futómű, illetve egyáltalán a szíjhajtás ötlete a Cd lejátszókban mitől lenne jobb , mint a hagyományos, vagy mi indokolná?
Fikus cikkét átfutva, az ő spekulációja szerint a nagyon nagy tömegű leszorító és a kifejezetten gyengécske nyomatékú motor plusz a gumiszíj rugalmasságának kombinációja eredményezi, hogy jobban kisimul a forgás szaggatottsága.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

wittao írta:
2023.12.17., vas. 21:26
dixie-chicken írta:
2023.12.17., vas. 21:03
wittao írta:
2023.12.17., vas. 16:46
Eleg sok vilagmegvalto diy dac meghallgatasan vagyok tul. Addig ne adja el a masikat :)
ez a sport azért érdekes,mert mindenki megtalálja,elöbb vagy utóbb,mi számára a legjobb... :kiss:
DAC-ot szerintem a legnehezebb készíteni az összes hifis cuccunk közül. A digitális és analóg technikákban egyaránt jártas csapat kell hozzá. Persze vannak jól felkészült egyszemélyes "hadsereg"-ből álló elit egységek, de millióból az egy. Azért írtam, hogy sok ilyenen vagyok túl, általában a készítőjén és 1-2 lelkes barátján kívül senki nem kér a készülékből, és a projekt 5-10 meghallgatást követően szépen elhal. Nem hazai és nem egyedi eset, de nem is az utolsó...
Lucas Fikuszt ezzel szemben lehet dobálgatni kavicsokkal, jelenleg 3-6 hónapos rendeléssel tudják készíteni a dac-jaikat (sokat igencsak komoly CD-futóművek mögé pl. Kallista pakolva), és nem csak az újságíróknak tetszenek, hanem mára kultusza van a készülékeknek. A legnagyobb dac-jukból 100db-ot készítenek, és 1 hónap alatt 60 elfogyott előrendelésben, darabára 56.000 EUR, el lehet képzelni a kisebbekből milyen darabszámokat produkálnak... a teljes hazai audio gyártói ipar együttvéve talán tudja hozni a számaikat, de nem merném bátran egy mérlegre tenni a két számadatot (annyira vannak terhelve - pedig bővültek -, hogy egyedi színt nem is vállalnak). Elhiszem, hogy valakiknek nem tetszik, vagy nem értenek egyet a készítő elgondolásaival idehaza, de ettől függetlenül a számok arról tanúskodnak, hogy nemzetközi szinten több ember áldoz ezekre, mint azt elsőre gondolnák páran.

Azt még hozzáteszem, hogy a legkisebb termékük messze alulmúlta a várakozásaimat, és biztosan nem azt venném a termékeik közül és ha lehet inkább gyűjtenék a nagyobbakra.
igen a gyártó,nagyon "in "mostanában,de mint minden más gyártó termékét,lehet szeretni,és nem.. ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

dixie-chicken írta:
2023.12.17., vas. 21:03
ez a sport azért érdekes,mert mindenki megtalálja,elöbb vagy utóbb,mi számára a legjobb...
Ezek szerint te nem olvasgatod ezt a fórumot. :fekverohog:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

dixie-chicken írta:
2023.12.17., vas. 21:03
wittao írta:
2023.12.17., vas. 16:46
Eleg sok vilagmegvalto diy dac meghallgatasan vagyok tul. Addig ne adja el a masikat :)
ez a sport azért érdekes,mert mindenki megtalálja,elöbb vagy utóbb,mi számára a legjobb... :kiss:
DAC-ot szerintem a legnehezebb készíteni az összes hifis cuccunk közül. A digitális és analóg technikákban egyaránt jártas csapat kell hozzá. Persze vannak jól felkészült egyszemélyes "hadsereg"-ből álló elit egységek, de millióból az egy. Azért írtam, hogy sok ilyenen vagyok túl, általában a készítőjén és 1-2 lelkes barátján kívül senki nem kér a készülékből, és a projekt 5-10 meghallgatást követően szépen elhal. Nem hazai és nem egyedi eset, de nem is az utolsó...
Lucas Fikuszt ezzel szemben lehet dobálgatni kavicsokkal, jelenleg 3-6 hónapos rendeléssel tudják készíteni a dac-jaikat (sokat igencsak komoly CD-futóművek mögé pl. Kallista pakolva), és nem csak az újságíróknak tetszenek, hanem mára kultusza van a készülékeknek. A legnagyobb dac-jukból 100db-ot készítenek, és 1 hónap alatt 60 elfogyott előrendelésben, darabára 56.000 EUR, el lehet képzelni a kisebbekből milyen darabszámokat produkálnak... a teljes hazai audio gyártói ipar együttvéve talán tudja hozni a számaikat, de nem merném bátran egy mérlegre tenni a két számadatot (annyira vannak terhelve - pedig bővültek -, hogy egyedi színt nem is vállalnak). Elhiszem, hogy valakiknek nem tetszik, vagy nem értenek egyet a készítő elgondolásaival idehaza, de ettől függetlenül a számok arról tanúskodnak, hogy nemzetközi szinten több ember áldoz ezekre, mint azt elsőre gondolnák páran.

Azt még hozzáteszem, hogy a legkisebb termékük messze alulmúlta a várakozásaimat, és biztosan nem azt venném a termékeik közül és ha lehet inkább gyűjtenék a nagyobbakra.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

wittao írta:
2023.12.17., vas. 16:46
Eleg sok vilagmegvalto diy dac meghallgatasan vagyok tul. Addig ne adja el a masikat :)
ez a sport azért érdekes,mert mindenki megtalálja,elöbb vagy utóbb,mi számára a legjobb... :kiss:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gyongyhalas írta:
2023.12.17., vas. 19:21
zoli73 írta:
2023.12.17., vas. 19:03
gyongyhalas írta:
2023.12.17., vas. 18:03
Na most egy kicsit másképpen ...veszel egy cd játszót 40 éves philips cd304 est Kb.200 euró körül "hifishark "
veszel egy cd futóműt közel 20 évest CEC TL51X Kb. 600 euró körül "hifishark"
Egyiknél van hang de nem felújítva , lényegesen leszerepelhet ...de van 400 euró különbség árban ,,,talán elég egy kissebb tunningra felújításra és lám van jó hangja...
Másik esetében rövidesen biztosan költeni kell gumi szíjra, legalább ....de hangja nincs, így kell egy DAC ...na az legyen ám jó és akkor már a régebbi játékosnál is jobb lehet .......de mennyiért is ? Na ez már megint pénz kérdés ....és itt jöhet a hang összehasonlítása.....Mert ugyi a futómű az elég csendes és az már jó.(nem csörög)...pénz pénz, a jó mindíg is sokba fájhat de a régebbi játékosok, na nem mindegyik csak az CDM 1 esig szereltek Tda 1541 koronás dac ig szereltek okozhatnak kis pénzűeknek is meglepetést....Persze ez az Én véleményem...Ja és nekem is van philips cd304 (T.J. csöves tunning )Nagyon bejött nekem...
Jó a gondolatmeneted, de a matek nem stimmel. KopaszKutyának dac-ja már van, volt is, így az már nem jelentkezik, mint plusz költség. Az meg sajnos mindig is úgy volt, hogy az egyre jobb hangért, egyre jobban meg kell izzadni, egyre jobban zsebbe kell nyúlni. A költségek exponenciálisan emelkednek, ha egyre jobb hangot akarunk.
Ezek az "öreg" Philips cd játszók, ugyan elég golyóálló technikával készültek, de a hangjuk mégsem mindenkinek überales, mégha komolyan tuningolva is vannak. Ez eléggé izlésfüggő, mint bármely más cd játszó esetében.
Nem is értem az erre irányuló alábbi csörtét, miért keresik folyton a másikon, a másik rendszerén a fogást
. gondolkodik.gif
Pirosan de jól fogalmaztál....Engem überales megfogott a philips csöves cd 304 es hangja ...úgy ,hogy rendszerben van egy ps audio perfectwave dac mk ii,,csodás kis készülék ....Mégis a Philips hangja ... a fene érti....Azért Te is meghallgattál már ilyen készüléket? Persze ha az izlésed más azt megértem....A sóval is óvatosan kell bánni a sótlan meg ehetetlen majdnem...de valaki szereti úgyis. Jól van ez így ...Mindenki úgy élvez ahogy tud... :smile53: :napsut:
A kérdésedre a válaszom igen. Hallottam néhány tuningolt, és nem tuningolt Philips cd játszót, másnál, és saját rendszerben is. Sőt, volt sajátom is, éppen ennek a hipe-nak köszönhetően nyitottam felé. Azt nem mondom, hogy eröltetnem kellett magamra, de egy idő után be kellett látnom, hogy nekem nem ez kell, nem ez az én utam.
Ettől még megértem és elfogadom, ha másnak igen. :smile32:
Sokszor mondtam már, a "jó hang" mindenkinek mást jelent.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

zoli73 írta:
2023.12.17., vas. 19:03
gyongyhalas írta:
2023.12.17., vas. 18:03
Na most egy kicsit másképpen ...veszel egy cd játszót 40 éves philips cd304 est Kb.200 euró körül "hifishark "
veszel egy cd futóműt közel 20 évest CEC TL51X Kb. 600 euró körül "hifishark"
Egyiknél van hang de nem felújítva , lényegesen leszerepelhet ...de van 400 euró különbség árban ,,,talán elég egy kissebb tunningra felújításra és lám van jó hangja...
Másik esetében rövidesen biztosan költeni kell gumi szíjra, legalább ....de hangja nincs, így kell egy DAC ...na az legyen ám jó és akkor már a régebbi játékosnál is jobb lehet .......de mennyiért is ? Na ez már megint pénz kérdés ....és itt jöhet a hang összehasonlítása.....Mert ugyi a futómű az elég csendes és az már jó.(nem csörög)...pénz pénz, a jó mindíg is sokba fájhat de a régebbi játékosok, na nem mindegyik csak az CDM 1 esig szereltek Tda 1541 koronás dac ig szereltek okozhatnak kis pénzűeknek is meglepetést....Persze ez az Én véleményem...Ja és nekem is van philips cd304 (T.J. csöves tunning )Nagyon bejött nekem...
Jó a gondolatmeneted, de a matek nem stimmel. KopaszKutyának dac-ja már van, volt is, így az már nem jelentkezik, mint plusz költség. Az meg sajnos mindig is úgy volt, hogy az egyre jobb hangért, egyre jobban meg kell izzadni, egyre jobban zsebbe kell nyúlni. A költségek exponenciálisan emelkednek, ha egyre jobb hangot akarunk.
Ezek az "öreg" Philips cd játszók, ugyan elég golyóálló technikával készültek, de a hangjuk mégsem mindenkinek überales, mégha komolyan tuningolva is vannak. Ez eléggé izlésfüggő, mint bármely más cd játszó esetében.
Nem is értem az erre irányuló alábbi csörtét, miért keresik folyton a másikon, a másik rendszerén a fogást
. gondolkodik.gif
Pirosan de jól fogalmaztál....Engem "überales" megfogott a philips csöves cd 304 es hangja ...úgy ,hogy rendszerben van egy ps audio perfectwave dac mk ii,,csodás kis készülék ....Mégis a Philips hangja ... a fene érti....Azért Te is meghallgattál már ilyen készüléket? Persze ha az izlésed más azt megértem....A sóval is óvatosan kell bánni a sótlan meg ehetetlen majdnem...de valaki szereti úgyis. Jól van ez így ...Mindenki úgy élvez ahogy tud... :smile53: :napsut:
Ui: Egyébiránt azt próbáltam érzékeltetni a matekkal , hogy két fórumtárs is úgy próbáld egy öreg Cd lejátszóval példálódzani ,hogy gyári állapotában mind a negyven év keserűséges sorsával hasonlítgat össze egy jóval költségesebb újabb gép hangját....és így írtam a költség hatékonyságban a felújítás lehetőségét......Amely esetében már releváns. összehasonlításról beszélhetnénk....Most akkor lehet így véleményezni? Szerintem nem de mindegy is részemről elmondtam amit ilyenkor olvasgatás után leszűrtem....Talán nem jól fogalmaztak és én értettem félre de mindegy is. Nekem gáz amikor így végződik egy akár szépnek is induló beszámoló.... sértődések és magyarázgatások,,,,,,,,,,,, majd mások is olvassák és eldönthetik.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyongyhalas 2023.12.17., vas. 19:35-kor.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gyongyhalas írta:
2023.12.17., vas. 18:03
Na most egy kicsit másképpen ...veszel egy cd játszót 40 éves philips cd304 est Kb.200 euró körül "hifishark "
veszel egy cd futóműt közel 20 évest CEC TL51X Kb. 600 euró körül "hifishark"
Egyiknél van hang de nem felújítva , lényegesen leszerepelhet ...de van 400 euró különbség árban ,,,talán elég egy kissebb tunningra felújításra és lám van jó hangja...
Másik esetében rövidesen biztosan költeni kell gumi szíjra, legalább ....de hangja nincs, így kell egy DAC ...na az legyen ám jó és akkor már a régebbi játékosnál is jobb lehet .......de mennyiért is ? Na ez már megint pénz kérdés ....és itt jöhet a hang összehasonlítása.....Mert ugyi a futómű az elég csendes és az már jó.(nem csörög)...pénz pénz, a jó mindíg is sokba fájhat de a régebbi játékosok, na nem mindegyik csak az CDM 1 esig szereltek Tda 1541 koronás dac ig szereltek okozhatnak kis pénzűeknek is meglepetést....Persze ez az Én véleményem...Ja és nekem is van philips cd304 (T.J. csöves tunning )Nagyon bejött nekem...
Jó a gondolatmeneted, de a matek nem stimmel. KopaszKutyának dac-ja már van, volt is, így az már nem jelentkezik, mint plusz költség. Az meg sajnos mindig is úgy volt, hogy az egyre jobb hangért, egyre jobban meg kell izzadni, egyre jobban zsebbe kell nyúlni. A költségek exponenciálisan emelkednek, ha egyre jobb hangot akarunk.
Ezek az "öreg" Philips cd játszók, ugyan elég golyóálló technikával készültek, de a hangjuk mégsem mindenkinek überales, mégha komolyan tuningolva is vannak. Ez eléggé izlésfüggő, mint bármely más cd játszó esetében.
Nem is értem az erre irányuló alábbi csörtét, miért keresik folyton a másikon, a másik rendszerén a fogást. gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 18:28

Hát 5 évente egyszer nézek be ide.....szerinted érdekel? Én probáltam normális lenni. Lenyugvásrol beszél aztán csak folytatja a hülyesésgét..... kösz szépen van még számtalan külföldi forum ahol el vagyok és értelmessen HIFI-vel töltjük az idöt. :tutiok:

Lassan a facbook kulturáltabb pedig ott most a szabolcsi hifi tornyok a menök.
Nos, ha téged nem érdekel akkor engem sem. szia.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

[/quote]

Akkor most és utoljára szólok (amit nem szoktam, mert ilyen válasz reakció után azonnal el szoktunk köszönni véglegesen-ezt most tudd be annak, hogy nemsoká karácsony):
Ebben a stílusban ne.
[/quote]

Hát 5 évente egyszer nézek be ide.....szerinted érdekel? Én probáltam normális lenni. Lenyugvásrol beszél aztán csak folytatja a hülyesésgét..... kösz szépen van még számtalan külföldi forum ahol el vagyok és értelmessen HIFI-vel töltjük az idöt. :tutiok:

Lassan a facbook kulturáltabb pedig ott most a szabolcsi hifi tornyok a menök.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 18:11
tonee73 írta:
2023.12.17., vas. 17:53
kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 17:47

Aki nem hisz járjon utána,a többinek meg kuss van...
Szerintem nagyon nem kéne ebben a stílusban (még "a világ összes tapasztalatával" sem) gondolkodik.gif
Tul sok a hü de okos vagyok tudatlan ..........

Na legallább egy darabig fel lett kavarva az álloviz......amugy is dög unalom ez a forum...kár volt ujra indulnia
Akkor most és utoljára szólok (amit nem szoktam, mert ilyen válasz reakció után azonnal el szoktunk köszönni véglegesen-ezt most tudd be annak, hogy nemsoká karácsony):
Ebben a stílusban ne.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

gyongyhalas írta:
2023.12.17., vas. 18:03
Na most egy kicsit másképpen ...veszel egy cd játszót 40 éves philips cd304 est Kb.200 euró körül "hifishark "
veszel egy cd futóműt közel 20 évest CEC TL51X Kb. 600 euró körül "hifishark"
Egyiknél van hang de nem felújítva , lényegesen leszerepelhet ...de van 400 euró különbség árban ,,,talán elég egy kissebb tunningra felújításra és lám van jó hangja...
Másik esetében rövidesen biztosan költeni kell gumi szíjra, legalább ....de hangja nincs, így kell egy DAC ...na az legyen ám jó és akkor már a régebbi játékosnál is jobb lehet .......de mennyiért is ? Na ez már megint pénz kérdés ....és itt jöhet a hang összehasonlítása.....Mert ugyi a futómű az elég csendes és az már jó.(nem csörög)...pénz pénz, a jó mindíg is sokba fájhat de a régebbi játékosok, na nem mindegyik csak az CDM 1 esig szereltek Tda 1541 koronás dac ig szereltek okozhatnak kis pénzűeknek is meglepetést....Persze ez az Én véleményem...Ja és nekem is van philips cd304 (T.J. csöves tunning )Nagyon bejött nekem...
Jezusom 600 eurot adtál érte......felujitom 50 eurobol a Philipset...... és hidd el jobb lesz mint a CEC.
biztos maga a futomu jo,de ha szar a jel amit kiad mit varsz a dac hangjatol.......?
Legalabb vedd a faradtsagot és csináld meg a kimenet javitását,biztos vagyok benne hogy boldogabb lennél....
Én I2S jelet használok, spéci decodoloval és igen jo minöségü Clock-al .... hidd el itt minden kis változás elég sokat tudd javitani... az hogy most van egy "jo" futomüved az csak a dolgok 20%-a.... nem több.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

tonee73 írta:
2023.12.17., vas. 17:53
kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 17:47

Aki nem hisz járjon utána,a többinek meg kuss van...
Szerintem nagyon nem kéne ebben a stílusban (még "a világ összes tapasztalatával" sem) gondolkodik.gif
Tul sok a hü de okos vagyok tudatlan ..........
Aki nem vágta le a lampizator gatyiságát rögtön az elején az elég tudatlan..... Maga a megoldás nem volt rossz... de amiket müvelt a cd-ken az hagyott kivánni valót maga után. És utána jött csak a forgalmazás..... én addigra rég el is felejtettem....mikor a kedves forum társak rátaláltak.... Igen vannak jó és rossz futómüvek....... volt Waida-m amit imádtam de egy horrorisztikus SPDIF kimenet nem tartozik a jók közé.... és nem is kell hogy leüljek és meg hallgassam......
Na legallább egy darabig fel lett kavarva az álloviz......amugy is dög unalom ez a forum...kár volt ujra indulnia
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 319
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Na most egy kicsit másképpen ...veszel egy cd játszót 40 éves philips cd304 est Kb.200 euró körül "hifishark "
veszel egy cd futóműt közel 20 évest CEC TL51X Kb. 600 euró körül "hifishark"
Egyiknél van hang de nem felújítva , lényegesen leszerepelhet ...de van 400 euró különbség árban ,,,talán elég egy kissebb tunningra felújításra és lám van jó hangja...
Másik esetében rövidesen biztosan költeni kell gumi szíjra, legalább ....de hangja nincs, így kell egy DAC ...na az legyen ám jó és akkor már a régebbi játékosnál is jobb lehet .......de mennyiért is ? Na ez már megint pénz kérdés ....és itt jöhet a hang összehasonlítása.....Mert ugyi a futómű az elég csendes és az már jó.(nem csörög)...pénz pénz, a jó mindíg is sokba fájhat de a régebbi játékosok, na nem mindegyik csak az CDM 1 esig szereltek Tda 1541 koronás dac ig szereltek okozhatnak kis pénzűeknek is meglepetést....Persze ez az Én véleményem...Ja és nekem is van philips cd304 (T.J. csöves tunning )Nagyon bejött nekem...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 17:47

Aki nem hisz járjon utána,a többinek meg kuss van...
Szerintem nagyon nem kéne ebben a stílusban (még "a világ összes tapasztalatával" sem) gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

KopaszKutya írta:
2023.12.17., vas. 13:30
Akkor megpróbálom még egyszer leírni.

A 40 éves CD lejátszó, mint példa nem volt véletlen, volt velük tapasztalatom (Philips CD 304, 830, Marantz CD 73, 74, 84), ezekből utóbbi kettő csak vendégségben volt nálam. Hangilag semmi probléma nem volt egyikkel sem, bár a CEC mellett egyiket sem tartom kiemelkedőnek (de semmiképpen se rosszak). Most tekintsünk el a sok 100 ezres tuningoktól, gyári állapotról van szó. Műszakilag viszont mindegyik kehes volt ilyen vagy olyan módon. Nem, ezt nem a neten olvastam valahol.
Hát nem tudom de ha neked 4 darab 50 forintos KURVA MÁRKÁS ellenállás sok 100 ezerbe kerül akkor ott gond van.... nem is kevés. nem fogom ki keresni de meg van a lista a B225 teljes kondi cseréjéhez..... nem fizettem 10 ezret sem pedig biztos 2x annyi cuccot rendeltem meg...... és volt vagy 2 hétvége hogy kényelmessen megcsináljam......
Az hogy valamihez nem értesz nem jelenti azt hogy nem lehet megcsinálni....

Hát ha egy SPDIF jelet sem lehet kivezetni a megfelelö chippöl akkor tényleg gondok vannak azzal a CEC-el........ a valodi baj az hogy tul variálták a dolgokat és simán elba__ták a jelet ami elég fomtos ahoz hogy élvezhetö hangod kapj. Ekkor mondjuk azt hogy a kevés jobb mint a több..... de élvezd amig lehet...majd rájösz hogy van jobb is csak akkor már késö lesz olcsó szar 40 éves cd lejátszott venni....... miattam ne agodj van vagy 10 a szekrény tetején..köszöni mind jol van és müxik :D

és akkor ki nem bir magával???? én csak segiteni akartam,bocsánatott is kértem...erre itt van.... akkor kardozunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaboca36 2023.12.17., vas. 17:58-kor.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Eleg sok vilagmegvalto diy dac meghallgatasan vagyok tul. Addig ne adja el a masikat :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

wittao írta:
2023.12.17., vas. 15:34
KopaszKutya írta:
2023.12.17., vas. 13:30
kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 08:18


Igaz már javitottam is.... :smile53: Ja csak szolok a linkelt lampizator oldalán ott van hogy lehet helyre állitanni az SPDIF jelét...pofon egyszerü....... Szivesen :rolleyes:
Akkor megpróbálom még egyszer leírni.

A 40 éves CD lejátszó, mint példa nem volt véletlen, volt velük tapasztalatom (Philips CD 304, 830, Marantz CD 73, 74, 84), ezekből utóbbi kettő csak vendégségben volt nálam. Hangilag semmi probléma nem volt egyikkel sem, bár a CEC mellett egyiket sem tartom kiemelkedőnek (de semmiképpen se rosszak). Most tekintsünk el a sok 100 ezres tuningoktól, gyári állapotról van szó. Műszakilag viszont mindegyik kehes volt ilyen vagy olyan módon. Nem, ezt nem a neten olvastam valahol.

Ha linkelsz valamit, legalább vedd a fáradságot, hogy ne egy másik készülék mérését másolod be.

Gyári mérés TL51X (SPDIF):
cec-13.jpg
Fikusz módosítása után (SPDIF):
cec-12.jpg
Hogy ez a gyári mérés jó lenne? Természetesen nem. Létezik több módszer is ennek javítására, amit mindenki maga eldönthet, hogy elvégez-e vagy sem. Viszont az ilyesmi átalakítás, tuning általában nem növeli egy készülék értékét, hanem inkább csökkenti, mivel nem gyári beavatkozás. Személy szerint engem sosem zavart a DIY, de sok más embernél kizáró tényező. Egyébként olvastam egy DIY fórum szálat, ahol a jobbágy neki állt a módosításnak, aminek az lett a vége, hogy a CEC CD lejátszó gajra ment, még a japánok se tudták helyre állítani. Szóval csak óvatosan.

Egyébként ha már Lampizator, én amikor akartam tőle DAC-ot venni, lebeszéltek róla. Igaz csak a 1.5 millió Ft-os belépő (!) modelljét néztem, nem a 17.5 millió Ft-os csúcs modellt. :D Ez nem azt jelenti, hogy amit csinál, az rossz lenne, de számomra elég átláthatatlan az ő munkája pl. 8 féle DAC-ot gyárt (24 féle kombinációban).
Képernyőkép 2023-12-17 132157.jpg
De ha már tanácsokkal látsz el, akkor én is adok egyet. Ha már Revox B225, akkor szerezz be hozzá legalább egy tartalék kijelzőt, mert azoknak az a gyenge pontja (gyakori meghibásodás). Újonnan beszerezhetetlen, donor gépből lehet csak cserélni, ami 10 éve még fillérekből megoldható volt, mára egy ilyen lejátszó kb. egy havi fizetésbe kerül.
Csak a Lampi dac-okra visszaterve, bar ez itt off, de talan megsem, hiszen az emlitett uriemberhez kapcsolodik.
Van szerencsem napi hasznalatban kergetni a listarol 4-5 tipust, es nagyon kozel alltam a Pacific 2-re valo rendeles leadasahoz. Vegul az i2S bejarat hianya miatt nem tudtam tovabb gondolkodni benne. Eleg sok felso kategorias dac megfordul es Esoteric CD-futomuvekkel is hasznalva elmondhatom, hogy a Lampizator dac-ok nemzetkozileg nagyon nagyot mennek es nem veletlenul. Szeles palettan mindenki megtalalhatja a szamara tetszo varianst, a nagyobb dac-jaik pedig elismertek nemzetkozileg. Engem meggyoztek.

CD futomuves reszhez:
van egy Sony SCD1-esem, most adtam el az XA5ES gepemet is, elotte volt nalam CD100, TEAC VRDS futomu, Audionet CD futomu. A masik oldalon ott vannak az uj Esoteric-ek, MBL-ek… aki szereti a kihivasokat es/vagy finanszirozas oldalon nem engedheti meg az ujakat, vagy csak szimplan kalandvagybol, akkor ajanlom a regi gepeket.
haveromat is meggyőzték,vagy 3-4 éve,de egy pár hónapja nyersanyaggyűjtés van,DIY DAC elkészitéséhez,amivel ki fogja váltani a Golden Gate-et..no comment..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”