Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Joc »


Valóban mérlegelendő, hogy mibe érdemes beleölni pénzt!

Ha viszonylag gyakori készülékcserélgetést, továbblépéseket tervezel, akkor használt, _gyári állapotú_ cuccokkal jársz legjobban. A tuningoltakból általában nagy veszteséggel is nagyon nehéz kiszállni...

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Biztos láttátok, de talán mégse a Hifiszitin 95 e Hivox előfok, végfok + lupus2


Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

Biztos láttátok, de talán mégse a Hifiszitin 95 e Hivox előfok, végfok + lupus2

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: topeti »


...az nem azt jelenti,h ki akarok wele baszni.
Tényleg ideges volt, mert ezt úgy szokta írni, ha nyugodt, hogy
baxni

Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


biztos jó lesz a pio575 tuning, csak hát annyira nem olcsóha jól tudom akkor kb annyi a tuning, mint maga a készülék ára
 
együtt sem olyan megfizethetetlen ez az összeg (kb 80-90 eFt), de azért elgondolkodtató, mert a dvd lejátszót viszonylag sűrűn cseréli az ember
 
Inkább annak éri meg ez a dolog, akinek nincs külön DAC-ja és a DVD-Audio, SACD esetén is jobbat szeretne hallani.
Ha úgy nézed, hogy van egy Pio 575-ösöd és azt hosszabb távon meg akarod tartani és van 40-50 eFt-od jobb hangra, akkor érdemes elgondolkodni, hogy azt tuningra, vagy DAC-ra költöd.
Hangilag valószínű jobban jársz a tuninggal viszont két praktikus szempont is szól ellene: 1./ a készülék+ a tuning árának a töredékéért tudom majd csak eladni, míg a DAC nem sokat fog veszíteni az értékéből (én pl nagyon jó áron vetten a Dunaudio tuningos Technics CD-t. A hangja szvsz a sokszorosát éri az árának.)
2./ a gyári 3 éves Pio garanciának annyi lesz

Valóban mérlegelendő, hogy mibe érdemes beleölni pénzt!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Szabó Zolinak van egy spéci tuningja a Pio 575-höz.Elméletben én is jobbnak tartanám a cd-t, mint futóművet, de ki kell próbálni.
Valszeg azt fogom csinálni, hogy felhajtok egy DAC-ot, és próbálgatom hozzá a futóműveket.
Előre is kösz!

biztos jó lesz a pio575 tuning, csak hát annyira nem olcsó
ha jól tudom akkor kb annyi a tuning, mint maga a készülék ára
 
együtt sem olyan megfizethetetlen ez az összeg (kb 80-90 eFt), de azért elgondolkodtató, mert a dvd lejátszót viszonylag sűrűn cseréli az ember
 
Inkább annak éri meg ez a dolog, akinek nincs külön DAC-ja és a DVD-Audio, SACD esetén is jobbat szeretne hallani.
Ha úgy nézed, hogy van egy Pio 575-ösöd és azt hosszabb távon meg akarod tartani és van 40-50 eFt-od jobb hangra, akkor érdemes elgondolkodni, hogy azt tuningra, vagy DAC-ra költöd.
Hangilag valószínű jobban jársz a tuninggal viszont két praktikus szempont is szól ellene: 1./ a készülék+ a tuning árának a töredékéért tudom majd csak eladni, míg a DAC nem sokat fog veszíteni az értékéből (én pl nagyon jó áron vetten a Dunaudio tuningos Technics CD-t. A hangja szvsz a sokszorosát éri az árának.)
2./ a gyári 3 éves Pio garanciának annyi lesz
gordon314.fw.hu

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szabó Zolinak van egy spéci tuningja a Pio 575-höz.
Elméletben én is jobbnak tartanám a cd-t, mint futóművet, de ki kell próbálni.
Valszeg azt fogom csinálni, hogy felhajtok egy DAC-ot, és próbálgatom hozzá a futóműveket.
Előre is kösz!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Köszi a leírást, igyekeztem kihámozni a lényeget! Azt esetleg ki tudnád próbálni ha megkérlek, hogy megcseréled a kábeleket?

szívesen
 
hát ha időm lesz rá, akkor majd megteszem, de inkább majd úgy, hogy koax-szal hallgatommeg mindkettőt, de azért összegezném a lényeget:
 
dts audio CD-n úgy is verte a DVD lejátszót a CD, hogy a CD volt optikain bekötve (más kérdés, hogy azóta másik dvd lejátszót használok, de kb egy kategória)
 
Nem vagyok híve az ilyen gyorsan összehasonlítom teszteknek, pláne úgy, hogy közben át kell majd dugni a koax kábelt az egyikből, a másikba és visszaülni, egyedül(!) meghallgatni. "Nem bízok magamban". A saját elfogultságom biztosan befolyásolja a véleményt. (Bár tapasztaltam már az ellenkezőjét is: valamit rosszabbnak "akartam" hallani, de csak jobban szólt.)
 
Elméletileg is jobban kell szólnia a CD-nek, mint futóműnek a következők miatt nálam: a CD spéci tápkábelen keresztül kapja a delejt, míg a dvd simán, a CD 3 tüskén áll, míg a dvd a saját 4 lábán, a CD súlyra nagyobb (ezek ugye a hibamentesebb kiolvasás miatt számítanak), a CD minőségibb kábelezést kapott bellülről is és minden "felesleg" ki van kötve benne, még a fejhallgató kimenet is, a dvd viszont tele van elektronikával, a CD jitterezése eleve alacsonyabb, mint az olcsó dvd lejátszóké.
 
Szóval szerintem kicsit "félmegoldás" dvd lejátszót használni futóműnek. Persze egy olcsó DAC-kal szebben szólhat, mintha a DAC árából egy olcsó CD lejátszót vennénk, de az igazi mégiscsak az lehet, ha CD a futómű.
 
Kicsit ellene szól az érvelésemnek az, hogy komoly CD-k jelentek már meg dvd futóművel (pl Blunote Pioneer-ral) de ott kiszedtek minden mellékfunkciót, és jobb tápot is kaphatott a rendszer, mint egy dvd lejátszó esetén.
Az is elgondolkodtató, hogy a jövőben egyre kevésbé fogja megérni bármely gyártónak CD futómű szerkezetet gyártani, mert sokkal jobban megéri az univerzális dvd szerkezetet gyártani. Az aztán mehet a CD-kbe, SACD-kbe, dvd-kbe....
gordon314.fw.hu

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem szólok!   Én veszem meg!  

Szépen állunk!
Így számítson az ember a kedves fórumtársakra!

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: blaki »


Amúgy 60 az tényleg k*rva sok! 
Szvsz kb a felénél kicsit többet érhet, de majd kijavít valaki ha nem.

Ne lepődj meg, "Sanyi" egy nepper.

Nem lepődtem Én meg!
De kb jól saccoltam a tényleges értékét nem?

De!
 
40et érhet... de inkább 35-öt tartok reálisnak.
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Amúgy 60 az tényleg k*rva sok! 
Szvsz kb a felénél kicsit többet érhet, de majd kijavít valaki ha nem.

Ne lepődj meg, "Sanyi" egy nepper.

Nem lepődtem Én meg!
De kb jól saccoltam a tényleges értékét nem?

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy 60 az tényleg k*rva sok! 
Szvsz kb a felénél kicsit többet érhet, de majd kijavít valaki ha nem.

Ne lepődj meg, "Sanyi" egy nepper.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze, sőt rendszeresen használom is a DVD+DAC párost. 
Leginkább ugye filmek hangjához (zenés filmeknél nagyot dob) DVD-Audio-hoz, vagy ha valami CD-T RW-ről akarok meghallgatni, azt ugyanis a CD-m nem eszi. (Esetleg még 21th által írt lemezeknél, mert azokra valamiért háklis a Technics-em. Sokat (30-60 mp-et) kell várni mielőtt felismeri az Ő lemezeit, de azután mennek gond nélkül.)
 
Sima CD-nél ugyan a hallható különbség szerintem árnyalatnyi, de létezik és a CD javára jobb a hang. A bekötés nem egyforma és itt is a CD van előnybe, mert a CD-t egy monokristályos ezüst Neothec koax-szal, míg a DVD-t egy műanyag optikaival kötöttem a DAC-ra. Már ugye ebből eredően szebben szólhatna a CD.
 
Viszont, hogy kicsit megkeverjem a dolgokat: annak idején, amikor még volt h/k AVreciverem, akkor arra optikaival volt kötve a CD (mert úgyis főleg analóg bekötéssel hallgattam) és a DVD volt a koax-szal (ugyanazzal, mint most) bekötve. Tehát ha a reciever DAC-ját használtam, akkor a DVD volt előnyben.
Hallgattam így dts audio CD-ket és abban is a CD-t hallottam jobbnak.
 
Hogy aztán végképp megkeverjem a dolgot, akkor még emlékeim szerint a Pana S75 volt a DVD lejátszó és nem a Pio.

Köszi a leírást, igyekeztem kihámozni a lényeget!
Azt esetleg ki tudnád próbálni ha megkérlek, hogy megcseréled a kábeleket?

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Ha látsz eladó LUPUS2 DAC-ot szólhatsz!
Nem szólok!
Én veszem meg!
 
Amúgy 60 az tényleg k*rva sok!
 
Szvsz kb a felénél kicsit többet érhet, de majd kijavít valaki ha nem.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Leva: 
ez esetleg érdekelhet:
 
2005-07-19 | Sanyi | 30/651-4080 |
ROTEL RCD-970BX CD játszó,CDM-9 mechanikával,új állapotban eladó.Önálló futóműnek is kiváló!
 
 
Ha nem akkor bocsi.

Köszi láttam!
Nem tudom, vhogy a Rotel nálam már nem 1 futó márka!
Meg 60e körül árulja asszem, az sok!
Amúgy minden nap figyelem a hirdetéseket!
Ha látsz eladó LUPUS2 DAC-ot szólhatsz!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Olvastam máshol is a DVD+DAC párost. Majd körbejárom a témát! Kösz!  
Gordon:
Te már próbáltad a cd-dvd közti különbséget DAC-kal, írnál kicsit róla?

Persze, sőt rendszeresen használom is a DVD+DAC párost.
 
Leginkább ugye filmek hangjához (zenés filmeknél nagyot dob) DVD-Audio-hoz, vagy ha valami CD-T RW-ről akarok meghallgatni, azt ugyanis a CD-m nem eszi. (Esetleg még 21th által írt lemezeknél, mert azokra valamiért háklis a Technics-em. Sokat (30-60 mp-et) kell várni mielőtt felismeri az Ő lemezeit, de azután mennek gond nélkül.)
 
Sima CD-nél ugyan a hallható különbség szerintem árnyalatnyi, de létezik és a CD javára jobb a hang. A bekötés nem egyforma és itt is a CD van előnybe, mert a CD-t egy monokristályos ezüst Neothec koax-szal, míg a DVD-t egy műanyag optikaival kötöttem a DAC-ra. Már ugye ebből eredően szebben szólhatna a CD.
 
Viszont, hogy kicsit megkeverjem a dolgokat: annak idején, amikor még volt h/k AVreciverem, akkor arra optikaival volt kötve a CD (mert úgyis főleg analóg bekötéssel hallgattam) és a DVD volt a koax-szal (ugyanazzal, mint most) bekötve. Tehát ha a reciever DAC-ját használtam, akkor a DVD volt előnyben.
Hallgattam így dts audio CD-ket és abban is a CD-t hallottam jobbnak.
 
Hogy aztán végképp megkeverjem a dolgot, akkor még emlékeim szerint a Pana S75 volt a DVD lejátszó és nem a Pio.
gordon314.fw.hu

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Leva:
 
ez esetleg érdekelhet:
 
2005-07-19 | Sanyi | 30/651-4080 |
ROTEL RCD-970BX CD játszó,CDM-9 mechanikával,új állapotban eladó.Önálló futóműnek is kiváló!
 
 
Ha nem akkor bocsi.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olvastam máshol is a DVD+DAC párost. Majd körbejárom a témát! Kösz!
 
Gordon:
Te már próbáltad a cd-dvd közti különbséget DAC-kal, írnál kicsit róla?

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


(ex)Cat-nél az igazság!
Köszi!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Szerintem túlságosan mellre szívtad, nem hordott le téged senki
Szerintem sem. Egyszerűen csak így - szerintem viccesen - próbálta jelezni, hogy nem ebben az áraktegóriában keresgél. És ez nem azt jelenti, hogy "büszke arra, hogy fost hallgat", hanem csak annyit, hogy nincs rá több pénze. Tudod sajnos a pénz elég nagy úr ezen a téren...
 
szóval nyugi. Senki nem ugrott neked!

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st »


[Ne morogj már, azé' ez ült!   

Nem morgok, de azé me ajánlok walakinek egy wéleményem xerint jo cuccot,az nem azt jelenti,h ki akarok wele baszni. Me nekem azt tök mindegy,h ki milyen fosokat hallgat. De,h még büszke is legyen rájuk,azt lehordja azt aki jobbat ajánl,az má kicsit zawar...
Különben meg lehet,h ement a cd is,meg a power is egyben. Maj holnap kiderül.

Szerintem túlságosan mellre szívtad, nem hordott le téged senki
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


[Ne morogj már, azé' ez ült!

Nem morgok, de azé me ajánlok walakinek egy wéleményem xerint jo cuccot,az nem azt jelenti,h ki akarok wele baszni. Me nekem azt tök mindegy,h ki milyen fosokat hallgat. De,h még büszke is legyen rájuk,azt lehordja azt aki jobbat ajánl,az má kicsit zawar...
Különben meg lehet,h ement a cd is,meg a power is egyben. Maj holnap kiderül.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st »


Egyéb ötleteket is várok!
Big kímélj meg a 200e kategóriától! Köszi!
 
Léva

Te asszed,h wicces wagy?
Inkább magad járatod le.


Ne morogj már, azé' ez ült!
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Egyéb ötleteket is várok!
Big kímélj meg a 200e kategóriától! Köszi!
 
Léva

Te asszed,h wicces wagy?
Inkább magad járatod le.
Különben meg wegyé egy jo DVD-t (pio,w Pana) azt egy Hiwox DAC-ot.

Én épp ezt csinálom!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyéb ötleteket is várok!
Big kímélj meg a 200e kategóriától! Köszi!
 
Léva

Te asszed,h wicces wagy?
Inkább magad járatod le.
Különben meg wegyé egy jo DVD-t (pio,w Pana) azt egy Hiwox DAC-ot.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”