Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

KopaszKutya írta:
2023.12.17., vas. 13:30
kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 08:18
tonee73 írta:
2023.12.17., vas. 08:12

Még mindig nem szarozta le a 40 éves vackokat.Egyébként én is azok mellett vagyok - bár az enyén csak 30 körül van.
Igaz már javitottam is.... :smile53: Ja csak szolok a linkelt lampizator oldalán ott van hogy lehet helyre állitanni az SPDIF jelét...pofon egyszerü....... Szivesen :rolleyes:
Akkor megpróbálom még egyszer leírni.

A 40 éves CD lejátszó, mint példa nem volt véletlen, volt velük tapasztalatom (Philips CD 304, 830, Marantz CD 73, 74, 84), ezekből utóbbi kettő csak vendégségben volt nálam. Hangilag semmi probléma nem volt egyikkel sem, bár a CEC mellett egyiket sem tartom kiemelkedőnek (de semmiképpen se rosszak). Most tekintsünk el a sok 100 ezres tuningoktól, gyári állapotról van szó. Műszakilag viszont mindegyik kehes volt ilyen vagy olyan módon. Nem, ezt nem a neten olvastam valahol.

Ha linkelsz valamit, legalább vedd a fáradságot, hogy ne egy másik készülék mérését másolod be.

Gyári mérés TL51X (SPDIF):
cec-13.jpg
Fikusz módosítása után (SPDIF):
cec-12.jpg
Hogy ez a gyári mérés jó lenne? Természetesen nem. Létezik több módszer is ennek javítására, amit mindenki maga eldönthet, hogy elvégez-e vagy sem. Viszont az ilyesmi átalakítás, tuning általában nem növeli egy készülék értékét, hanem inkább csökkenti, mivel nem gyári beavatkozás. Személy szerint engem sosem zavart a DIY, de sok más embernél kizáró tényező. Egyébként olvastam egy DIY fórum szálat, ahol a jobbágy neki állt a módosításnak, aminek az lett a vége, hogy a CEC CD lejátszó gajra ment, még a japánok se tudták helyre állítani. Szóval csak óvatosan.

Egyébként ha már Lampizator, én amikor akartam tőle DAC-ot venni, lebeszéltek róla. Igaz csak a 1.5 millió Ft-os belépő (!) modelljét néztem, nem a 17.5 millió Ft-os csúcs modellt. :D Ez nem azt jelenti, hogy amit csinál, az rossz lenne, de számomra elég átláthatatlan az ő munkája pl. 8 féle DAC-ot gyárt (24 féle kombinációban).
Képernyőkép 2023-12-17 132157.jpg
De ha már tanácsokkal látsz el, akkor én is adok egyet. Ha már Revox B225, akkor szerezz be hozzá legalább egy tartalék kijelzőt, mert azoknak az a gyenge pontja (gyakori meghibásodás). Újonnan beszerezhetetlen, donor gépből lehet csak cserélni, ami 10 éve még fillérekből megoldható volt, mára egy ilyen lejátszó kb. egy havi fizetésbe kerül.
Csak a Lampi dac-okra visszaterve, bar ez itt off, de talan megsem, hiszen az emlitett uriemberhez kapcsolodik.
Van szerencsem napi hasznalatban kergetni a listarol 4-5 tipust, es nagyon kozel alltam a Pacific 2-re valo rendeles leadasahoz. Vegul az i2S bejarat hianya miatt nem tudtam tovabb gondolkodni benne. Eleg sok felso kategorias dac megfordul es Esoteric CD-futomuvekkel is hasznalva elmondhatom, hogy a Lampizator dac-ok nemzetkozileg nagyon nagyot mennek es nem veletlenul. Szeles palettan mindenki megtalalhatja a szamara tetszo varianst, a nagyobb dac-jaik pedig elismertek nemzetkozileg. Engem meggyoztek.

CD futomuves reszhez:
van egy Sony SCD1-esem, most adtam el az XA5ES gepemet is, elotte volt nalam CD100, TEAC VRDS futomu, Audionet CD futomu. A masik oldalon ott vannak az uj Esoteric-ek, MBL-ek… aki szereti a kihivasokat es/vagy finanszirozas oldalon nem engedheti meg az ujakat, vagy csak szimplan kalandvagybol, akkor ajanlom a regi gepeket.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

frenki485 írta:
2023.12.17., vas. 13:54
KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 18:59
kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35


nem, akarlak elkeseriteni,de http://www.lampizator.eu/lampizator/ref ... TL-1X.html
vegyél valami jót CDM-1 fütömüvel...... dacot már nem is mondok.pedig az se mindegy.. gondolkodik.gif

Az a vacak ,néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
https://www.gammaelectronics.xyz/audio_ ... revox.html
de az is lehet hogy nekem rossz a hallásom
Nem vettem zokon, volt már több CMD mechanikás lejátszóm is, ezért is kötöttem ki ennél. Sehol nem írtam, hogy a régiek vackok lennének, de én javítani nem tudom őket, vagyonokat meg nem szerettem volna rákölteni, várva, hogy mikor jön elő egy újabb hiba. Elhiszem, hogy aki ért hozzá, az magának megcsinálja és használja tovább elégedetten.

Láttam én is méréseket róla, de gondolom akkor minden csöves elektronika is sz*r, csak mert mérések szerint nem érik el a tranzisztoros társaik szintjét? gondolkodik.gif

Azért remélem hallottad is és nem képek alapján akarod eldönteni, hogy mi jó vagy sem.
Ja, van itt Ethosz CDM futómű tulaj, meg Ethosz lampizált (TDA1541) DAC tulaj, meg egyéb csillió éves Philips rajongó is (lásd az aláírásomat).
Így aztán elfogultság okán nem is tudok nagyon beleszólni a kialakult vitába, maximum röviden annyit, hogy a régi, koros Philipseket apró pénzért lehet javítani, felújítani a vágyott (és amúgy nagyon szubjektív) hang érdekében.

Kérdésem viszont az lenne, hogy a szíj hajtású CEC futómű, illetve egyáltalán a szíjhajtás ötlete a Cd lejátszókban mitől lenne jobb , mint a hagyományos, vagy mi indokolná?
Én eddig se vitáztam senkivel, hanem leírtam a valós tapasztalatokon alapuló tényeket.

A filléres javítás, amit már többen is leírtak, de senki se írta, hogy ha saját magának csinálja. Szándékosan nem írok óra díjakat, hogy ha az ember nem saját maga csinálja, pedig tudnék, nem egy embert kérdeztem meg.

Olvastam valahol, hogy miért jó a szíj hajtás (a gyártó szerint), de most hülyeséget nem akarok írni, főleg éjszakás műszak után. Nem biztos, hogy a hangra van bármiféle előnyös hatása a többivel szemben.

Az Ethosz vonal nem elvetendő nálam se, majd talán egyszer, ha lesz belőle eladó, bár egyszer volt egy Ethosz DAC-om, még a csövesítés előtti időkből, de a felépítése eléggé hasonló volt az utolsó verziókhoz, na az nem volt egy nagy durranás. Nem szólt rosszul, de nem egy kategória a TMP-vel vagy akár egy Philips DAC 960-al, amikkel össze lett hallgatva. A későbbi verziót nem hallottam.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Srácok tanuljatok már meg idézni, kérlek benneteket, főleg kaboca36! :rolleyes: Köszi!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 18:59
kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35
KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 10:12
Végül egy CEC TL51X típusú CD lejátszó lett egy osztrák HiFi boltból.

Szíj hajtású, DAC nélküli, csak futóműként használható, lehelet finoman működik rajta minden.

Rövid ismerkedés után talán nem túlzás azt állítanom, hogy az elmúlt 10 évem egyik legjobb vétele volt. A hangja bőven felül múlja az elvárásaimat és nem került többe, mint egy fél világot bejárt, kétes múltú, 40 éves gép és annak tuningja.

Szerintem 1-2db tartalék mechanikát még veszek mellé, amíg kapható hozzá. :napsut:
tl51x.JPG
nem, akarlak elkeseriteni,de http://www.lampizator.eu/lampizator/ref ... TL-1X.html
vegyél valami jót CDM-1 fütömüvel...... dacot már nem is mondok.pedig az se mindegy.. gondolkodik.gif

Az a vacak ,néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
https://www.gammaelectronics.xyz/audio_ ... revox.html
de az is lehet hogy nekem rossz a hallásom
Nem vettem zokon, volt már több CMD mechanikás lejátszóm is, ezért is kötöttem ki ennél. Sehol nem írtam, hogy a régiek vackok lennének, de én javítani nem tudom őket, vagyonokat meg nem szerettem volna rákölteni, várva, hogy mikor jön elő egy újabb hiba. Elhiszem, hogy aki ért hozzá, az magának megcsinálja és használja tovább elégedetten.

Láttam én is méréseket róla, de gondolom akkor minden csöves elektronika is sz*r, csak mert mérések szerint nem érik el a tranzisztoros társaik szintjét? gondolkodik.gif

Azért remélem hallottad is és nem képek alapján akarod eldönteni, hogy mi jó vagy sem.
Ja, van itt Ethosz CDM futómű tulaj, meg Ethosz lampizált (TDA1541) DAC tulaj, meg egyéb csillió éves Philips rajongó is (lásd az aláírásomat).
Így aztán elfogultság okán nem is tudok nagyon beleszólni a kialakult vitába, maximum röviden annyit, hogy a régi, koros Philipseket apró pénzért lehet javítani, felújítani a vágyott (és amúgy nagyon szubjektív) hang érdekében.

Kérdésem viszont az lenne, hogy a szíj hajtású CEC futómű, illetve egyáltalán a szíjhajtás ötlete a Cd lejátszókban mitől lenne jobb , mint a hagyományos, vagy mi indokolná?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.17., vas. 14:21-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

KopaszKutya írta:
2023.12.17., vas. 13:30
kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 08:18
tonee73 írta:
2023.12.17., vas. 08:12

Még mindig nem szarozta le a 40 éves vackokat.Egyébként én is azok mellett vagyok - bár az enyén csak 30 körül van.
Igaz már javitottam is.... :smile53: Ja csak szolok a linkelt lampizator oldalán ott van hogy lehet helyre állitanni az SPDIF jelét...pofon egyszerü....... Szivesen :rolleyes:
Akkor megpróbálom még egyszer leírni.

A 40 éves CD lejátszó, mint példa nem volt véletlen, volt velük tapasztalatom (Philips CD 304, 830, Marantz CD 73, 74, 84), ezekből utóbbi kettő csak vendégségben volt nálam. Hangilag semmi probléma nem volt egyikkel sem, bár a CEC mellett egyiket sem tartom kiemelkedőnek (de semmiképpen se rosszak). Most tekintsünk el a sok 100 ezres tuningoktól, gyári állapotról van szó. Műszakilag viszont mindegyik kehes volt ilyen vagy olyan módon. Nem, ezt nem a neten olvastam valahol.

Ha linkelsz valamit, legalább vedd a fáradságot, hogy ne egy másik készülék mérését másolod be.

Gyári mérés TL51X (SPDIF):
cec-13.jpg
Fikusz módosítása után (SPDIF):
cec-12.jpg
Hogy ez a gyári mérés jó lenne? Természetesen nem. Létezik több módszer is ennek javítására, amit mindenki maga eldönthet, hogy elvégez-e vagy sem. Viszont az ilyesmi átalakítás, tuning általában nem növeli egy készülék értékét, hanem inkább csökkenti, mivel nem gyári beavatkozás. Személy szerint engem sosem zavart a DIY, de sok más embernél kizáró tényező. Egyébként olvastam egy DIY fórum szálat, ahol a jobbágy neki állt a módosításnak, aminek az lett a vége, hogy a CEC CD lejátszó gajra ment, még a japánok se tudták helyre állítani. Szóval csak óvatosan.

Egyébként ha már Lampizator, én amikor akartam tőle DAC-ot venni, lebeszéltek róla. Igaz csak a 1.5 millió Ft-os belépő (!) modelljét néztem, nem a 17.5 millió Ft-os csúcs modellt. :D Ez nem azt jelenti, hogy amit csinál, az rossz lenne, de számomra elég átláthatatlan az ő munkája pl. 8 féle DAC-ot gyárt (24 féle kombinációban).
Képernyőkép 2023-12-17 132157.jpg
De ha már tanácsokkal látsz el, akkor én is adok egyet. Ha már Revox B225, akkor szerezz be hozzá legalább egy tartalék kijelzőt, mert azoknak az a gyenge pontja (gyakori meghibásodás). Újonnan beszerezhetetlen, donor gépből lehet csak cserélni, ami 10 éve még fillérekből megoldható volt, mára egy ilyen lejátszó kb. egy havi fizetésbe kerül.
engedd el ezt a Lampizator story-t...nagyon jó haverom Golden Gate-t használ,a régi Jadis csöves DAC-jával szemben,csak a szokásos,mai hájenditisz divatos hang (nekem )... :napsut:

másik helyen kb 25 éve használják azt CEC-et,amit megvásároltál,nem kispályás Karan DAC-al,és nem cserélték le,annak ellenére hogy kb cost no object szinten vannak,igaz elsődleges az LP ott,és elvannak vele...

innét azt szoktam mondani,lapozzunk pls.. ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 07:53
Ilyen tapasztalatok után nem csoda hogy ez a vélenényed.... :D
Nekem pedig épp az ellenkezöje amit én tapasztaltam..... Mai napig megy nálam egy CD104 ami nincs felujitva.... a haverom akinek 8 éve adtam el most hozta vissza hogy nézzem át mert nehezen olvas
Lehet, hogy inkább neked van nagy szerencséd ;) Pont egy 104-essel jártam a legrosszabbul, pedig az egy ritka szép állapotú, nagyon megóvott darab volt. Csak épp volt valami kontakt baja, amit sosem találtak meg (pedig megfordult pár itt is ismert gurunál). Azután vettem 101-est nagyon kedves fórumtárstól, aki eleve fillérekért adta, mivel nála is állandóan megállt, kis kínlódás után erre már nem kerestem szakit, hanem elajándékoztam egy másik nagyon kedves fórumtársnak, akiről tudtam, hogy saját maga ért hozzá. Ő sziszifuszi munkával újraforrasztotta az összes elengedett forrasztást, végül úgy tudom, szintén is eladta. De volt 150/160 széria fiókbajokkal, hibás kijelzőkkel, 6xx széria eltört tálcanyitó fogaskerekekkel. És nem csak Philips, volt több Teac CD-m, amik fejcsere után soha többet nem mentek rendesen. Volt, amit szakszerviz csinált, ők eleve szóltak, hogy csak utángyártott fejük van, nem lesz jó. Nem is lett ...
Persze tudom én, ha valaki ért hozzá, vagy a szomszédban van megfelelő szaki, akkor mindez nem fáj, de én ebbe belefáradtam. Ugyanezt írta Kopasztutya is, nem a vintage cuccokat szólta le. Ezeket a készülékeket egyszerűen nem ennyi időre tervezték, még akkor sem, ha a '80-as években talán ennyire nem dübörgött még a tervezett avulás, meg amúgy is: régenmindenjobbvót' :D
Megjegyzem, nekem is volt egy nagy vintage korszakom, az egy másik világ, hangban is. Nagyon lehet szeretni, és bár már visszaléptem a jelenbe, ma is megdobban a szívem egy-egy szép régi cucc láttán - szóval semmi bajom az old hifivel, szoktam böngészni ilyeneket (a fekvő deckek és a szép boomboxok különösen a "gyengéim"), de megvenni nem merném már ezeket, így marad a nézelődés sad.gif

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 08:18
tonee73 írta:
2023.12.17., vas. 08:12

Még mindig nem szarozta le a 40 éves vackokat.Egyébként én is azok mellett vagyok - bár az enyén csak 30 körül van.
Igaz már javitottam is.... :smile53: Ja csak szolok a linkelt lampizator oldalán ott van hogy lehet helyre állitanni az SPDIF jelét...pofon egyszerü....... Szivesen :rolleyes:
Akkor megpróbálom még egyszer leírni.

A 40 éves CD lejátszó, mint példa nem volt véletlen, volt velük tapasztalatom (Philips CD 304, 830, Marantz CD 73, 74, 84), ezekből utóbbi kettő csak vendégségben volt nálam. Hangilag semmi probléma nem volt egyikkel sem, bár a CEC mellett egyiket sem tartom kiemelkedőnek (de semmiképpen se rosszak). Most tekintsünk el a sok 100 ezres tuningoktól, gyári állapotról van szó. Műszakilag viszont mindegyik kehes volt ilyen vagy olyan módon. Nem, ezt nem a neten olvastam valahol.

Ha linkelsz valamit, legalább vedd a fáradságot, hogy ne egy másik készülék mérését másolod be.

Gyári mérés TL51X (SPDIF):
cec-13.jpg
cec-13.jpg (50.67 KiB) Megtekintve 1057 alkalommal
Fikusz módosítása után (SPDIF):
cec-12.jpg
cec-12.jpg (68.08 KiB) Megtekintve 1057 alkalommal
Hogy ez a gyári mérés jó lenne? Természetesen nem. Létezik több módszer is ennek javítására, amit mindenki maga eldönthet, hogy elvégez-e vagy sem. Viszont az ilyesmi átalakítás, tuning általában nem növeli egy készülék értékét, hanem inkább csökkenti, mivel nem gyári beavatkozás. Személy szerint engem sosem zavart a DIY, de sok más embernél kizáró tényező. Egyébként olvastam egy DIY fórum szálat, ahol a jobbágy neki állt a módosításnak, aminek az lett a vége, hogy a CEC CD lejátszó gajra ment, még a japánok se tudták helyre állítani. Szóval csak óvatosan.

Egyébként ha már Lampizator, én amikor akartam tőle DAC-ot venni, lebeszéltek róla. Igaz csak a 1.5 millió Ft-os belépő (!) modelljét néztem, nem a 17.5 millió Ft-os csúcs modellt. :D Ez nem azt jelenti, hogy amit csinál, az rossz lenne, de számomra elég átláthatatlan az ő munkája pl. 8 féle DAC-ot gyárt (24 féle kombinációban).
Képernyőkép 2023-12-17 132157.jpg
De ha már tanácsokkal látsz el, akkor én is adok egyet. Ha már Revox B225, akkor szerezz be hozzá legalább egy tartalék kijelzőt, mert azoknak az a gyenge pontja (gyakori meghibásodás). Újonnan beszerezhetetlen, donor gépből lehet csak cserélni, ami 10 éve még fillérekből megoldható volt, mára egy ilyen lejátszó kb. egy havi fizetésbe kerül.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

tonee73 írta:
2023.12.17., vas. 08:12

Még mindig nem szarozta le a 40 éves vackokat.Egyébként én is azok mellett vagyok - bár az enyén csak 30 körül van.
Igaz már javitottam is.... :smile53: Ja csak szolok a linkelt lampizator oldalán ott van hogy lehet helyre állitanni az SPDIF jelét...pofon egyszerü....... Szivesen :rolleyes:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.17., vas. 09:02-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kaboca36 írta:
2023.12.17., vas. 08:07


Itt mindenki nyugodt.... :D
Ha leirtad volna hogy az uj szerzeményed milyen jo és esetleg még leirtad volna mi az ami hangban javult például valamelyik elözö cd-hez futomühöz képest, például CDM..... anélkül hogy leszarozod a 40 éves vackokat.... amik a mai napig simán felveszik a versenyt a maiakkal és jól müködnek.... 35 évessek a legfiatalabb cuccaim is a hangfalak lassan 50... és nem kell szégyenkezni egyiknek sem leborulok.gif
Anno vittem én a cuccom AVX talákozora ahol igen nagy tetszésben részesült a Revox B225....a többi sokkal komolyabb cucc mellet, nem csak a fotelbol ugatok..... meg ugye meddig tartanna kölcsön kérni és összehasonlitani egy rendszerben?
Még mindig nem szarozta le a 40 éves vackokat.Egyébként én is azok mellett vagyok - bár az enyén csak 30 körül van.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 21:59

Ezeket a hibákat mind ki lehet javítani, szerintem egyik sem lehetetlen küldetés, de én nem érzek magamban annyit, hogy megcsináljam vagy inkább hogy ne tegyek benne kárt.

Az ünneprontást én követtem el azzal, hogy megint leírtam valamiről a véleményemet, amiről se nem állítottam azt, hogy a világ legjobbja, se nem vártam váll veregetést, hogy milyen jó döntést hoztam, mégis mindig akad olyan fotel forradalmár, aki késztetést érez, hogy virtuális kardot ragadjon.

Remélem ezek után mindenki megnyugszik és örömmel hallgatja a sajátját. :smile53:
Itt mindenki nyugodt.... :D
Ha leirtad volna hogy az uj szerzeményed milyen jo és esetleg még leirtad volna mi az ami hangban javult például valamelyik elözö cd-hez futomühöz képest, például CDM..... anélkül hogy lehordod a 40 éves vackokat.... amik a mai napig simán felveszik a versenyt a maiakkal és jól müködnek.... 35 évessek a legfiatalabb cuccaim is a hangfalak lassan 50... és nem kell szégyenkezni egyiknek sem leborulok.gif
Anno vittem én a cuccom AVX talákozora ahol igen nagy tetszésben részesült a Revox B225....a többi sokkal komolyabb cucc mellet, nem csak a fotelbol ugatok..... meg ugye meddig tartanna kölcsön kérni és összehasonlitani egy rendszerben?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.17., vas. 09:02-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

mishow írta:
2023.12.16., szomb. 21:46
kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35
Az a néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
Azt lehet, hogy tudja, csak épp nem tudja kitolni-behúzni a fiókot, elengednek a forrasztások, minden alkatrésze elfárad, hibás a kijelzője, lekopik minden felirata.
Nagyon akartam régen egy öreg Filipszet, mert azajó’ , vettem is sorozatban vagy tizet, de egyetlen egy nem működött rendesen. A legtöbb pár nap után egyáltalán sehogy se működött.
Megértem Kopaszkutya fórumtársat, hogy nem akarja ennek kitenni magát. Én feladtam, 1200 eredeti, többségében első kiadású (!) cd van itthon bedobozolva (köztük olyan ritkaságok is, amik semelyik streaming oldalon nincsenek fenn) szerintem örökre, mert amennyiért új pörgetőt adnak, annyiért nem kell, használtba belefáradtam, a stream minősége pedig naponta jobb és jobb.
A szívem szakad meg, a hifibogár néha befigyel, de szerintem ez már így veszett.
Bocsánat az ünneprontásért a cd topicban, de ez van sajnos :(
Ilyen tapasztalatok után nem csoda hogy ez a vélenényed.... :D
Nekem pedig épp az ellenkezöje amit én tapasztaltam..... Mai napig megy nálam egy CD104 ami nincs felujitva.... a haverom akinek 8 éve adtam el most hozta vissza hogy nézzem át mert nehezen olvass.... Valami szaki feltekerte a lézert 750mV-ra és azt a maradék 2 darabb kondit kellett cserélnem amit anno kihagytam... 1uF bi-polar ami volt vagy 60Ft.....
Az összes Revoxomban csak az lett kicserélve amit kellett és amit én akartam...Táp rész, jel utban lévök stb... nem került egy vagyonba hidd el
nem kopott, nem zörög.....kijelzö is hibátlan ...1 zöld izzo volt kiégve 35 év alatt.... leharcolt vackokat vettél vagy csak nem volt velük szerencséd.
Semmi bajom a CEC-el, legalább van hozzá olcso Sanyo futómü.... de itt mindenki a mérésekkel jön.... pláne ha egy NOS R2R dacrol van szo....... Na hát az a jel amit a CEC-nél SPDIF-nek csufolnak azon van mit javitani..... :rolleyes:
Csatolmányok
transport1 006.jpg
transport1 006.jpg (22.33 KiB) Megtekintve 958 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaboca36 2023.12.17., vas. 08:10-kor.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

mishow írta:
2023.12.16., szomb. 21:46
kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35
Az a néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
Azt lehet, hogy tudja, csak épp nem tudja kitolni-behúzni a fiókot, elengednek a forrasztások, minden alkatrésze elfárad, hibás a kijelzője, lekopik minden felirata.
Nagyon akartam régen egy öreg Filipszet, mert azajó’ , vettem is sorozatban vagy tizet, de egyetlen egy nem működött rendesen. A legtöbb pár nap után egyáltalán sehogy se működött.
Megértem Kopaszkutya fórumtársat, hogy nem akarja ennek kitenni magát. Én feladtam, 1200 eredeti, többségében első kiadású (!) cd van itthon bedobozolva (köztük olyan ritkaságok is, amik semelyik streaming oldalon nincsenek fenn) szerintem örökre, mert amennyiért új pörgetőt adnak, annyiért nem kell, használtba belefáradtam, a stream minősége pedig naponta jobb és jobb.
A szívem szakad meg, a hifibogár néha befigyel, de szerintem ez már így veszett.
Bocsánat az ünneprontásért a cd topicban, de ez van sajnos :(
Ezeket a hibákat mind ki lehet javítani, szerintem egyik sem lehetetlen küldetés, de én nem érzek magamban annyit, hogy megcsináljam vagy inkább hogy ne tegyek benne kárt.

Az ünneprontást én követtem el azzal, hogy megint leírtam valamiről a véleményemet, amiről se nem állítottam azt, hogy a világ legjobbja, se nem vártam váll veregetést, hogy milyen jó döntést hoztam, mégis mindig akad olyan fotel forradalmár, aki késztetést érez, hogy virtuális kardot ragadjon.

Remélem ezek után mindenki megnyugszik és örömmel hallgatja a sajátját. :smile53:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35
Az a néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
Azt lehet, hogy tudja, csak épp nem tudja kitolni-behúzni a fiókot, elengednek a forrasztások, minden alkatrésze elfárad, hibás a kijelzője, lekopik minden felirata.
Nagyon akartam régen egy öreg Filipszet, mert azajó’ , vettem is sorozatban vagy tizet, de egyetlen egy nem működött rendesen. A legtöbb pár nap után egyáltalán sehogy se működött.
Megértem Kopaszkutya fórumtársat, hogy nem akarja ennek kitenni magát. Én feladtam, 1200 eredeti, többségében első kiadású (!) cd van itthon bedobozolva (köztük olyan ritkaságok is, amik semelyik streaming oldalon nincsenek fenn) szerintem örökre, mert amennyiért új pörgetőt adnak, annyiért nem kell, használtba belefáradtam, a stream minősége pedig naponta jobb és jobb.
A szívem szakad meg, a hifibogár néha befigyel, de szerintem ez már így veszett.
Bocsánat az ünneprontásért a cd topicban, de ez van sajnos :(

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Töki »

KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 10:12
Végül egy CEC TL51X típusú CD lejátszó lett egy osztrák HiFi boltból.

Szíj hajtású, DAC nélküli, csak futóműként használható, lehelet finoman működik rajta minden.

Rövid ismerkedés után talán nem túlzás azt állítanom, hogy az elmúlt 10 évem egyik legjobb vétele volt. A hangja bőven felül múlja az elvárásaimat és nem került többe, mint egy fél világot bejárt, kétes múltú, 40 éves gép és annak tuningja.

Szerintem 1-2db tartalék mechanikát még veszek mellé, amíg kapható hozzá. :napsut:
tl51x.JPG
Tavaly egy hagyatékból megszereztem egy ilyet én is. Vadi új volt, akkor bontottuk ki és volt hozzá több tartalékszíj is.
Nagyon sokat vártam tőle, de nekem nem hozta el a nirvánát. Egy hétig járattam, kapott jó kábeleket, de az Audio PC-m roppantul felülmúlta, így eladtam. A német, aki megvette nem panaszkodott rá.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

“CEC sounds smooth and analog like NOT because of the belt thing, but because CEC engineers modified the SPDIF trace to be unrecognizable as square. They filtered it and reshaped it to be without the low square harmonic fundamental. So DACS read it but lack bass”
:fekverohog:
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Eunos »

juppi.gif Nálam évekig dolgozott CEC TL51X, Heed DAC-ba koax-szal kötve. Fantasztikus megépítés, tényleg leheletfinom kezelés/működés, bájosan lassú trackváltás: imádtam. De nem volt sima ügy a hangja: a bútor-alátét-bútoralátét:) vacakolás végére lett meg a súlya a hangjának. Egy időben kerestem hozzá a wellfloat boardot de normális árban évekig nem volt, elengedtem. Pazar gép, de ami váltotta merőben más.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 18:59
Azért remélem hallottad is és nem képek alapján akarod eldönteni, hogy mi jó vagy sem.
Azért gondolom nem mindegy milyen jelet kap az a szerencsétlen dac ..... spdif egy szögletes hullám....... az XLR-röl nem is beszélve amit hü de sokan hájpolnak. :D
http://audioinvestigations.blogspot.com ... pared.html
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 18:59
kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35
KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 10:12
Végül egy CEC TL51X típusú CD lejátszó lett egy osztrák HiFi boltból.

Szíj hajtású, DAC nélküli, csak futóműként használható, lehelet finoman működik rajta minden.

Rövid ismerkedés után talán nem túlzás azt állítanom, hogy az elmúlt 10 évem egyik legjobb vétele volt. A hangja bőven felül múlja az elvárásaimat és nem került többe, mint egy fél világot bejárt, kétes múltú, 40 éves gép és annak tuningja.

Szerintem 1-2db tartalék mechanikát még veszek mellé, amíg kapható hozzá. :napsut:
tl51x.JPG
nem, akarlak elkeseriteni,de http://www.lampizator.eu/lampizator/ref ... TL-1X.html
vegyél valami jót CDM-1 fütömüvel...... dacot már nem is mondok.pedig az se mindegy.. gondolkodik.gif

Az a vacak ,néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
https://www.gammaelectronics.xyz/audio_ ... revox.html
de az is lehet hogy nekem rossz a hallásom
Nem vettem zokon, volt már több CMD mechanikás lejátszóm is, ezért is kötöttem ki ennél. Sehol nem írtam, hogy a régiek vackok lennének, de én javítani nem tudom őket, vagyonokat meg nem szerettem volna rákölteni, várva, hogy mikor jön elő egy újabb hiba. Elhiszem, hogy aki ért hozzá, az magának megcsinálja és használja tovább elégedetten.

Láttam én is méréseket róla, de gondolom akkor minden csöves elektronika is sz*r, csak mert mérések szerint nem érik el a tranzisztoros társaik szintjét? gondolkodik.gif

Azért remélem hallottad is és nem képek alapján akarod eldönteni, hogy mi jó vagy sem.
Hallottam már....... de nem a saját és a jelenlegi rendszeremben..... Sanyo futómü..... nem hinném hogy van olyan jo mint a CDM...... de itt azért sokat számit az adot dac is. Pedig a szarozás eléggé ugy hangzott.... nem tudom mi a baj ha kicserélsz pár darab kondit és csinálsz 1-2 olcso tuningot,ha olyan hangot kapsz amit 10x-es áron sem kapsz meg..De amig neked tetszik hallgasd örömmel..... sok cuccomnál azt hittem hogy már jobb nem is lehet....aztán 30 év után még mindig van mit javulni.....
Biztos van itt a forumon Ethosz CDM futomü.... vagy más hasonló.... ki kell probálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.17., vas. 14:19-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

kaboca36 írta:
2023.12.16., szomb. 16:35
KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 10:12
Végül egy CEC TL51X típusú CD lejátszó lett egy osztrák HiFi boltból.

Szíj hajtású, DAC nélküli, csak futóműként használható, lehelet finoman működik rajta minden.

Rövid ismerkedés után talán nem túlzás azt állítanom, hogy az elmúlt 10 évem egyik legjobb vétele volt. A hangja bőven felül múlja az elvárásaimat és nem került többe, mint egy fél világot bejárt, kétes múltú, 40 éves gép és annak tuningja.

Szerintem 1-2db tartalék mechanikát még veszek mellé, amíg kapható hozzá. :napsut:
tl51x.JPG
nem, akarlak elkeseriteni,de http://www.lampizator.eu/lampizator/ref ... TL-1X.html
vegyél valami jót CDM-1 fütömüvel...... dacot már nem is mondok.pedig az se mindegy.. gondolkodik.gif

Az a vacak ,néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
https://www.gammaelectronics.xyz/audio_ ... revox.html
de az is lehet hogy nekem rossz a hallásom
Nem vettem zokon, volt már több CMD mechanikás lejátszóm is, ezért is kötöttem ki ennél. Sehol nem írtam, hogy a régiek vackok lennének, de én javítani nem tudom őket, vagyonokat meg nem szerettem volna rákölteni, várva, hogy mikor jön elő egy újabb hiba. Elhiszem, hogy aki ért hozzá, az magának megcsinálja és használja tovább elégedetten.

Láttam én is méréseket róla, de gondolom akkor minden csöves elektronika is sz*r, csak mert mérések szerint nem érik el a tranzisztoros társaik szintjét? gondolkodik.gif

Azért remélem hallottad is és nem képek alapján akarod eldönteni, hogy mi jó vagy sem.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

KopaszKutya írta:
2023.12.16., szomb. 10:12
Végül egy CEC TL51X típusú CD lejátszó lett egy osztrák HiFi boltból.

Szíj hajtású, DAC nélküli, csak futóműként használható, lehelet finoman működik rajta minden.

Rövid ismerkedés után talán nem túlzás azt állítanom, hogy az elmúlt 10 évem egyik legjobb vétele volt. A hangja bőven felül múlja az elvárásaimat és nem került többe, mint egy fél világot bejárt, kétes múltú, 40 éves gép és annak tuningja.

Szerintem 1-2db tartalék mechanikát még veszek mellé, amíg kapható hozzá. :napsut:
tl51x.JPG
nem, akarlak elkeseriteni,de http://www.lampizator.eu/lampizator/ref ... TL-1X.html
vegyél valami jót CDM-1 fütömüvel...... dacot már nem is mondok.pedig az se mindegy.. gondolkodik.gif

Az a vacak ,néhány 40 éves vacak simán tudja a -120-130dB zajszintet a 16bit ellenére
https://www.gammaelectronics.xyz/audio_ ... revox.html
de az is lehet hogy nekem rossz a hallásom
Csatolmányok
_MG_1402.JPG
_MG_1402.JPG (46.83 KiB) Megtekintve 1042 alkalommal
_MG_1403.JPG
_MG_1403.JPG (49.75 KiB) Megtekintve 1042 alkalommal
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Végül egy CEC TL51X típusú CD lejátszó lett egy osztrák HiFi boltból.

Szíj hajtású, DAC nélküli, csak futóműként használható, lehelet finoman működik rajta minden.

Rövid ismerkedés után talán nem túlzás azt állítanom, hogy az elmúlt 10 évem egyik legjobb vétele volt. A hangja bőven felül múlja az elvárásaimat és nem került többe, mint egy fél világot bejárt, kétes múltú, 40 éves gép és annak tuningja.

Szerintem 1-2db tartalék mechanikát még veszek mellé, amíg kapható hozzá. :napsut:
tl51x.JPG
tl51x.JPG (19.63 KiB) Megtekintve 1094 alkalommal
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nekem volt anno az RS verzió. Hát az elég jó volt főleg az AES kimeneten keresztül.
Azért nem találsz róla semmit, mert ez az egyik márka a világon, ahol sem a gyártó sem a forgalmazók nem fordítanak elég figyelmet a marketingre. Pedig nagyon jó termékeik vannak.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

KopaszKutya írta:
2023.10.26., csüt. 08:05
kaboca36 írta:
2023.10.25., szer. 20:24
KopaszKutya írta:
2023.10.21., szomb. 18:14
Sziasztok!

Pro-Ject CD BOX DS2 T futóműről milyen tapasztalatok vannak? Mennyire ajánlott komolyabb rendszerekbe?
A gyártói marketing szövegen kívül nem sok infót talàlni róla.

Köszönöm!
Talász jobb cd lejátszot ha használt high end szegmensben keressel.... a többi már csak izlés kérdésse... Sony,Philips,Marantz,Waida,Naim....... satöbbi

vagy ez..... https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=190406
Elég sokat olvastam ezekről a régi lejátszókról, köztük erről a Revox-ról is. Ennél pl. a kijelző szeret kimúlni, amit nem lehet javítani, csak cserélni egy másik donorból.
Jó cuccok ezek, de a közelemben nincs egy hozzáértő sem, aki ha gond lenne vele, rendbe tudná tenni.
Lenne egy Marantz CD-73 is, amit rendbe lehetne szedni, de az országban nem sok olyan embert ismerek, akire rá is merném bízni, mint pl. Takács Jenő Úr, aki ért is hozzá és nem gányolja szét. Csak hát az a fránya logisztika.
Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy itthon milyen arányban és mennyiségben fogynak ezek a Pro-Ject készülékek.
Ezt a CD futót én is kinéztem magamnak, de nem vettem meg a mai napig sem. Ja, és azóta még drágább is lett, szerintem értelmetlenül. gondolkodik.gif
"A gyártói marketing szövegen kívül nem sok infót talàlni róla."
Ezen felül én sem igazán találtam túl sokat.
Volt, hogy 1-2 ilyen kis készülékre ráfeküdtem, de még külföldi fórumokban sem értem el eredményt. Így aztán nem is népesítik be a szobát. Egyszer vettem valamilyen bluetooth vevőt, amit Apple tv-vel szerettem volna párosítani, de nem ment. Aztán nagy kínlódva megtaláltam egy valamilyen üzletnek a már törölt termék adatlapját és ott be volt írva, hogy nem müxik, így pont nem. Szerencsére még a vásárlást követő 1-2 napban volt, így nem volt bukta csak vissza kellett vinnem.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Sosem volt vele gondom...1 darab zöld izzo csere volt..... persze azèrt jo ha van aki tudja szervizelni.....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

kaboca36 írta:
2023.10.25., szer. 20:24
KopaszKutya írta:
2023.10.21., szomb. 18:14
Sziasztok!

Pro-Ject CD BOX DS2 T futóműről milyen tapasztalatok vannak? Mennyire ajánlott komolyabb rendszerekbe?
A gyártói marketing szövegen kívül nem sok infót talàlni róla.

Köszönöm!
Talász jobb cd lejátszot ha használt high end szegmensben keressel.... a többi már csak izlés kérdésse... Sony,Philips,Marantz,Waida,Naim....... satöbbi

vagy ez..... https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=190406
Elég sokat olvastam ezekről a régi lejátszókról, köztük erről a Revox-ról is. Ennél pl. a kijelző szeret kimúlni, amit nem lehet javítani, csak cserélni egy másik donorból.
Jó cuccok ezek, de a közelemben nincs egy hozzáértő sem, aki ha gond lenne vele, rendbe tudná tenni.
Lenne egy Marantz CD-73 is, amit rendbe lehetne szedni, de az országban nem sok olyan embert ismerek, akire rá is merném bízni, mint pl. Takács Jenő Úr, aki ért is hozzá és nem gányolja szét. Csak hát az a fránya logisztika.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”