A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Cd játszók

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 512

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

manman12 írta:
2020.05.02., szomb. 10:21
Én 2 dolgon vacillálok,és nem tudok dönteni illetve egyszer ez egyszer az ,egy pio 739 prdw író és lejátszó,és egy denon dcd800 as között,melyik legyen gondolkodik.gif .Köszi előre is
Ez attól függ, mi a cél? Ha lemezt is akarsz másolni csak akkor válaszd a Pioneer-t. Ha csak lejátszás a cél, akkor én biztosan nem választanám. PDR-609-em volt, ami ugyanaz mint a 739(PCM1716), csak egylemezesben. Magához képest jól másolt, de mint lejátszó, elég semmilyen, lapos, érdektelen, minden izgalomtól mentes hang.
A Denon-nál nem ártana tisztázni, konkrétan mélyik modell? A régi DCD 800, vagy a jelenleg is kapható DCD 800NE?
De úgy sejtem a régi modellre gondoltál. Hát, ha nagyon nincs más alternatíva a láthatáron, akkor talán a DCD800.
De tudod, egy meghallgatás minden ajánlatnál többet ér.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő,
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Én 2 dolgon vacillálok,és nem tudok dönteni illetve egyszer ez egyszer az ,egy pio 739 prdw író és lejátszó,és egy denon dcd800 as között,melyik legyen gondolkodik.gif .Köszi előre is

fradi207
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: fradi207 »

LIMAR írta:
2020.04.16., csüt. 20:28
https://www.aliexpress.com/item/32415646038.html

DV 34 mechanism
SANYO SF-HD850
SANYO SF-HD870
Az sf-HD ba nem ugyan az a fej van mint a képen is.

fradi207
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Rag írta:
2020.04.16., csüt. 18:49
Az alját lehet levenni
57E7E18A-F646-4D38-8F0A-26C04441E292.jpeg
Ennek hop-1200w-b a neve. Alin 4-5000 forint.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2065
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

https://www.aliexpress.com/item/32415646038.html

DV 34 mechanism
SANYO SF-HD850
SANYO SF-HD870

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

Hozzászólás Szerző: Rag »

Az alját lehet levenni
57E7E18A-F646-4D38-8F0A-26C04441E292.jpeg
57E7E18A-F646-4D38-8F0A-26C04441E292.jpeg (1.98 MiB) Megtekintve 1509 alkalommal
Sztereó: Project, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901, Philips CD-930
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

fradi207
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Rag írta:
2020.04.15., szer. 21:51
Sziasztok!
Van egy gyengélkedő DVD lejátszóm, zenénél is hallom, hogy téveszt és filmnél is szagat, olvasási hibája van. Egy lézerfej cserét még megérne.
Szóval tudja valaki, hogy pontosan milyen lézer van egy Cyrus Diskmaster 8.0-ban?
Üdv!
Elvileg hop-141x a fej típusa de ha a tetőlemezt leveszed és lefényképezed biztosabbra tud menni mindenki.

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

Hozzászólás Szerző: Rag »

Sziasztok!
Van egy gyengélkedő DVD lejátszóm, zenénél is hallom, hogy téveszt és filmnél is szagat, olvasási hibája van. Egy lézerfej cserét még megérne.
Szóval tudja valaki, hogy pontosan milyen lézer van egy Cyrus Diskmaster 8.0-ban?
Sztereó: Project, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901, Philips CD-930
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2900

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Lehetőségek: órajel tuning, táp tuning (3db a digitális részre, +/- az analóg részre), kimeneti aljzatok, futómű beállítás, olvasó mechanika rezgéscsillapítás, készülék doboz rezgéscsillapítás, lábak, cd élvilágítás, kimeneti kábelezés, stb.
Valóban jó dac csip van benne, mindjárt kettő is, a szűrő áramkörön is lehet finoman módosítani, no meg néhány alkatrész cseréje is ajánlott, nem a rettenetes árúakra gondolok.
Ez így könnyen túllépheti a cdjátszó használt bekerülési árát, cserébe úgy fog szólni, mint egy régi nagyágyú gyárilag, vagy inkább még jobban.

frankie
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 57

Hozzászólás Szerző: frankie »

Kedves Zoltán.

Természetesen van külső Dac-om, és szerintem jó minőségű. Pont ezért gondoltam, hogy talán ki lehetne hozni a maximumot ebből a játékosból. A páromnak van sok cd lemeze, és kicsit nehezményezi, hogy nem tudja hallgatni őket, mivel a Sneaky-re nem tudjuk rákötni. Én szerettem a 8500 hangját, a dac chipjei révén szerintem alapból is jól szól. Egy kicsit abban is bízom, hogy jó tuning alap, és így nem kell egy másik futóművet vennem. Esetleg tudna felvilágosítást adni a tuning részleteit illetően? Ha nem publikus jöhet privátban is.
Köszönöm.
DYNAUDIO Forever!

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2900

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha van egy jó dacod, no meg jó sok cédéd, akkor valóban érdemes a digitális kijáratát tuningolni, több száz ilyen átalakítást végeztünk anno a cd játszó korszak közepén. Van komplett doksi ehhez a cd játszóhoz, meg tudjuk oldani.

frankie
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 57

Hozzászólás Szerző: frankie »

Üdvözletem mindenkinek.

A minap pakolgattam a régi hifis holmikat, s az egyik dobozban megtaláltam a cd játszómat. 😀 Egy Pioneer PD-8500. Régen op-amp cserén esett át, szerettem a hangját. Az a kérdésem, hogy érdemes-e tovább tuningolni, s ha igen, akkor milyen irányba? Régen Sümeghi Laci bácsi azt mondta, hogy az s/pdif oldalon kellene tuningolni, és nagyon jó futómű lehetne...
Köszönöm.
DYNAUDIO Forever!

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1671

Re: Marantz sa 7001

Hozzászólás Szerző: juliush »

fradi207 írta:
2020.03.04., szer. 19:16
Üdv mindenkinek!
Nem tudom hogy jó helyen-e de lenne egy olyan kérdésem pontosabban egy nem fórumozónak hogy a címben megjelölt sa-cd lejátszó viszi-e az írott sa-cd lemezeket.Én nem tudtam rá választ adni de itt hátha van olyan akinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban.A válaszokat előre is nagyon köszönöm és a segítséget!
Olyan, hogy írott SACD lemez nem létezik egyszerű földi halandók számára! Valójában DVD-R formátumú lemezre rögzíthető az SACD ISO image tartalma, ezeket a DVD-lemezeket is lejátszani képes univerzális lejátszók olvassák. Az alábbi lista szerint az SA 7001 nem ilyen.
https://github.com/sacd-ripper/sacd-rip ... le-players.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

fradi207
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Marantz sa 7001

Üdv mindenkinek!
Nem tudom hogy jó helyen-e de lenne egy olyan kérdésem pontosabban egy nem fórumozónak hogy a címben megjelölt sa-cd lejátszó viszi-e az írott sa-cd lemezeket.Én nem tudtam rá választ adni de itt hátha van olyan akinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban.A válaszokat előre is nagyon köszönöm és a segítséget!

marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 104

Hozzászólás Szerző: marconi »

Zax írta:
2020.02.23., vas. 00:10
Sajnos vagy sem, a Jenő véleményét támogatom a témában.
Azon kevesek közé tartozom aki ha másért nem próbaképpen birtokolt már időszakosan nem egy több millás cdjátszót.
Vagy baráti körben hallott. Mindezek mellett egyiket sem hallgattam olyan szívesen mint a gyári érintetlen állapotú philips cd100 demo modellemet.
A Jenő iránymutatásával ha másodkézből is a saját sima cd100 cd-t szét tuningoltam ,a földeket nem bogarásztam még szét ,mégis a szűz demo modelt hallgatom. Gyanítom nem csak a fehér d/a miatt van egy nagyságrend a későbbiekhez képest köztük,hanem a d/a előtti ic-k miatt is. Most tesztelem épp igazam van e? A tuningolt verzióba beleszerkesztettem az saa7020 korábbi kerámia verzióját.Kíváncsi vagyok mekkora változást hoz. Bevallom a 4x-es túlmintavételezést kikapcsoltam ,mivel nekem jobban tetszik a hang nélküle ( a demoban ez sincs piszkálva,sőt opat sem cseréltem),legyen bármilyen nagy fejlesztés is elviekben.
Anno a philipses fiúknak, lányoknak valamit nagyon sikerült eltalálniuk. A sok ótvar, tré kondik közé berakniuk valami nagyon jót,vannak jó philips kondik,na ezekbe a cdkbe nem azokat rakták.:DDD
Ma esett le mire is hajaz ennek a demo cd-nek a hangja egy nagyon jó és nem recsegő 45 rpm-es vinilre.
Na ezt eddig soha semminek nem sikerült akár csak megközelítenie sem számomra.
Hozzá tenném semmiféle rajongás nincs bennem semelyik kor,gyártó készülékei iránt a HANG az ami vonz egy cuccban,hogyan is szól. Természetesen az nem baj ha egy nekem tetsző design van mellette.
Na erre a kisérletre kiváncsi vagyok! Beszerkeszted ebbe majd a fehér D/A chipeket is? Kiváncsi vagyok melyiknek lesz nagyobb jelentősége.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap),Core Audio Daido PC, Karuna Ultimate USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod/ BG recap), Philips cd100 Trial run Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

Zax
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Zax »

Sajnos vagy sem, a Jenő véleményét támogatom a témában.
Azon kevesek közé tartozom aki ha másért nem próbaképpen birtokolt már időszakosan nem egy több millás cdjátszót.
Vagy baráti körben hallott. Mindezek mellett egyiket sem hallgattam olyan szívesen mint a gyári érintetlen állapotú philips cd100 demo modellemet.
A Jenő iránymutatásával ha másodkézből is a saját sima cd100 cd-t szét tuningoltam ,a földeket nem bogarásztam még szét ,mégis a szűz demo modelt hallgatom. Gyanítom nem csak a fehér d/a miatt van egy nagyságrend a későbbiekhez képest köztük,hanem a d/a előtti ic-k miatt is. Most tesztelem épp igazam van e? A tuningolt verzióba beleszerkesztettem az saa7020 korábbi kerámia verzióját.Kíváncsi vagyok mekkora változást hoz. Bevallom a 4x-es túlmintavételezést kikapcsoltam ,mivel nekem jobban tetszik a hang nélküle ( a demoban ez sincs piszkálva,sőt opat sem cseréltem),legyen bármilyen nagy fejlesztés is elviekben.
Anno a philipses fiúknak, lányoknak valamit nagyon sikerült eltalálniuk. A sok ótvar, tré kondik közé berakniuk valami nagyon jót,vannak jó philips kondik,na ezekbe a cdkbe nem azokat rakták.:DDD
Ma esett le mire is hajaz ennek a demo cd-nek a hangja egy nagyon jó és nem recsegő 45 rpm-es vinilre.
Na ezt eddig soha semminek nem sikerült akár csak megközelítenie sem számomra.
Hozzá tenném semmiféle rajongás nincs bennem semelyik kor,gyártó készülékei iránt a HANG az ami vonz egy cuccban,hogyan is szól. Természetesen az nem baj ha egy nekem tetsző design van mellette.
Csatolmányok
IMG_20200222_224716.jpg
IMG_20200222_224716.jpg (2.39 MiB) Megtekintve 2089 alkalommal

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 21:01
zoli73 írta:
2020.02.08., szomb. 20:52
Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 20:17
Lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett ?
Én ilyeneket használok.
Lehet, de hogy ez az elosztó(sőt semelyik) nem véd meg semmit a villámcsapástól az biztos.
Tavaj nyáron láttam egy ismerősöm villám sújtotta házát...
Nem erősködöm, csak érdeklődtem.
Köszönöm, hogy te is megosztottad tapasztalataidat.
Szerencsére nincs saját tapasztalatom villámcsapással, de amit az ismerősöm házában láttam az kissé hátborzongató volt.
A villanyóra szekrény tartalma, egy gombóccá olvadt össze. Az órához közelebbi vezetékek kirobbantak a faltól, a távolabbiak nyomvonalán végigrepedt a fal, a kapcsolók, konnektorok szinte teljesen elfüstöltek.
Nem hinném, hogy ilyen villámcsapást(de még gyengébbet sem) bármiféle elosztóba épített védelem képes volna megfékezni.
De szerintem ez nem is céljuk.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 259

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

zoli73 írta:
2020.02.08., szomb. 20:52
Kellnerművek írta:
Én ilyeneket használok.
Lehet, de hogy ez az elosztó(sőt semelyik) nem véd meg semmit a villámcsapástól az biztos.
Nem erősködöm, csak érdeklődtem.
Köszönöm, hogy te is megosztottad tapasztalataidat.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Kellnerművek írta:
Én ilyeneket használok.

Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Én ilyeneket használok.
Csatolmányok
Power maneger
Power maneger
DSC_0151.JPG (1.76 MiB) Megtekintve 2190 alkalommal

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

Kellnerművek írta:
2020.02.08., szomb. 10:18
Én egy Voltcraft központi elosztót használok, 7 csatornás , egyesévél ki-be kapcsolható, plusz központi kapcsoló. Bekapcsolásnál is csak a használatban lévő eszközök kerülnek áram alá.
Nem a világ csodája, de villámcsapás sem érheti így őket, reményeim szerint.
Így a villás dugokat sem kell rángatni. :bang:
Sajnos ez az elosztókba épített villámvédelem, valóságban nem ér semmit villámcsapás esetén. Kb. olyan üres ígéret, mint az egyes üzletek bejáratában látható "rendőrségre bekötött riasztó" feliratú matrica. Ilyen nem létezik. Csak a kihúzott villásdugó, antenna, stb. a biztos védelem.

Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

arzachel írta:
2020.02.08., szomb. 10:49
Kellnerművek írta:
Én egy Voltcraft központi elosztót használok, 7 csatornás , egyesévél ki-be kapcsolható, plusz központi kapcsoló. Bekapcsolásnál is csak a használatban lévő eszközök kerülnek áram alá.
A villámcsapásnál csak az aljzatból kihúzott készülékek menekülnek meg biztosan. :napsut:
Akkor marad a dugó húzogatás.
Köszönöm az információt. :smile53:

arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Kellnerművek írta:
A villámcsapásnál csak az aljzatból kihúzott készülékek menekülnek meg biztosan. :napsut:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 9000.-Ft

LP:Audiomeca Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL,TUNER: Marantz 18, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power +Townshend supertweeter,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Organisation ZO 28

Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Minden standby üzemodos gép fesz alatt van minden része ,ha kihúzod öket nem öregszik,én mikkor meloba megyek ,kihúzom az elosztott.
gyongyhalas írta:
2020.01.15., szer. 11:11
VTX írta:
2020.01.15., szer. 09:30
Sikerült rájönni a problémára!
Az egyik külföldi fórumon megemlítették, hogy talán valamelyik kondenzátor gyengélkedhet, emiatt úgymond "be kell melegednie", ami idő.
Nos, én eddig mindig kihúztam a konnektorból estére, most viszont ezen elgondolkodva bedugva hagytam. És láss csodát, reggel rögtön az első próbálkozásra hibátlanul működik! :D

Már csak arra kéne rájönni, hogy melyik kondenzátor van rossz állapotban. Eddigi életem során egyszer sem volt szükségem multiméterre, de most igazán kéne. :P
Szia!
Kihúzod estére a konnektorból ??? Miért is ?
Szerintem jobb ha nem teszed ....Szerintem ..

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”