Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Cd játszók

NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: NZoli » 2004.10.20., szer. 13:19

Tapasztalataim szerint egy előfok némileg többet ront a hangon, mint egy szabályozható kimenet direktben rákötve a végfokra.

Cucca válogatja ;-) A kollégám valami Emm labs féle Meitner-t, meg dCS-t emleget mostanában, amik előfokként elfogadhatók. Használtan is meg lehet ezeket szerezni, de...

Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.10.20., szer. 12:54

Gratula!

Akkor írd bele az aláírásodba. ;)

Hangja hogy tetszik?

Köszi!

Most írtam be.

Még nem tudok nyilatkozni, mert de. vettem meg (munkaidőben :D ), meló után spuri haza és teszt, de holnap beszámolok. :)

tsc
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 13

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc » 2004.10.20., szer. 12:50

Gratula!

Akkor írd bele az aláírásodba. :)

Hangja hogy tetszik?

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.10.20., szer. 12:48

Hát csak sikerült beszereznem 1 Denon DCD-1400-est.

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.20., szer. 09:09

A megoldás (a hangfalátkapcsoló mintájára) egy passzív hangerőszabályzó.

Kell egy doboz, benne egy jóminőségű sztereo poti, és némi jó interconnect kábel bele a vezetékezéshez, 4 aranyozott RCA aljzat, és egy potigomb. Még áram se kell hozzá. :)

Tapasztalataim szerint egy előfok némileg többet ront a hangon, mint egy szabályozható kimenet direktben rákötve a végfokra.

Amúgy ha már előfok, akkor elvileg jobb lehet egy egyszerű felépítésű passzív, és nem utolsó sorban olcsóbb is. A gond csak az, hogy kompatibilitási problémák lehetnek vele, ha pl. a forrásnak nagyon alacsony a kimeneti jelszintje, vagy ha a használt interkonnektnek túl nagy az ellenállása.

Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.10.20., szer. 09:01

Kell egy doboz, benne egy jóminőségű sztereo poti, és némi jó interconnect kábel bele a vezetékezéshez, 4 aranyozott RCA aljzat, és egy potigomb. Még áram se kell hozzá. :)

Sőt, most, amíg nincs még előfokom és lehet, hogy a h/k is elmeyg egyik napról a másikra, egy ideig zene nélkül maradok.

Eszembe ötlött, hogy mi lenne ha ideiglenes megoldásként barkácsolnék két RCA kábelt, amibe belekötnék 2 db fix ellenállást, hogy a jelerősség lecsökkenjen a hallgatható szintre. A felvételek közti külöbségeket, pedig a CD lejátszón állítható 12 dB-lel korrigálnám.

Vajon mekora és milyen ellenállás kellhet ehhez?

Buktatói a dolognak?

Amúgy előfok azért is szükséges lesz majd számomra, mert elvárt kényelem, hogy több forrás (CD, DVD, VHS, TV, Tuner) ráköthető legyen és bemenetváltásokat, hangerő szabályozást távirányítóval végezhessem.

Az se lenne baj, ha lenne rajta egy fejhalgató kimenet.

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.20., szer. 09:00

Sok-sok hasznos infot olvastam mar itt, ennek is koszonhetem pl. a Canopus vegfokokat is igen jo aron. No itt a gond, azota egy jo CD lejatszot is akarok, hogy egyelore ne kelljen elofokot vennem.

Olvasgatom a rengeteg hirdetest a hificity-n, es talalok pl. ilyeneket:

----

MISSION CYRUS PCM-II 4 X 16 BIT,audiofil CD játszó,olcsón eladó.Ár:25e.ft

----

Philips CD-303 9e

----

DCD-1400 23e

Mivel ezek ugye mind hasznaltak, eselyem se lenne egyszerre meghallgatni oket, de arban mind OK lenne. (Nem surgos viszont a vasar, ugyhogy varok en meg ha pl. az 1500-al a kicsit mas hangja miatt jobban jarok...) Annyi a kerdes, hogy aki hallotta mar kulonosen az elso-t, mi a szubjektiv velemenye?

DCD-1400-on van külön szabályozható kimenet.

Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc » 2004.10.20., szer. 08:19

Csakhát ekkor ugye szükséged lesz plusz egy jó minőségű interkonnektre (akár 20e ft), meg a doboz költségei, a csatik.

Nekem az van, hogy a cd-ben van a jó minőségű poti, motoros távirányítással, így a cd távja viszi a hangerőt és a cd funkcióit is. Ez tán a legkényelmesebb és a legolcsóbb, ha ilyen cd-t vesz valaki. De az a fajta nem jó amin a fixed és a variable kimenet egy pár rca-n jön ki és digitálisan veszi vissza a jelet!!!!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.10.20., szer. 07:50

Sok-sok hasznos infot olvastam mar itt, ennek is koszonhetem pl. a Canopus vegfokokat is igen jo aron. No itt a gond, azota egy jo CD lejatszot is akarok, hogy egyelore ne kelljen elofokot vennem.

.....

Az előfokot csak akkor úszhatod meg ideiglenesen is, ha olyan CD lejátszót veszel, aminek van szabályozható kimenete is. Ezt viszont nem árt kipróbálni, mielőtt megveszed!

Én is ezzel próbálkoztam először. A Cd lejátszómon -12 dB-ig lehetett visszavenni a jelszintet. így digtam a Canopusokra. Viszont a Canopusok nagy érzékenysége mellett ez a jel is óriási volt.

Én azt javaslom, hogy mielőtt megveszed, "tedd zsebre" a Canopusokat és tény velük egy próbát!

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.10.20., szer. 05:44

Van ott még egy tuningol Marantz CD63 MKII is, azt is érdemes számításba venned. Bár árat nem írtak, szerintem kb. ez a kategória lehet.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.10.20., szer. 04:50

.....

Az előfokot csak akkor úszhatod meg ideiglenesen is, ha olyan CD lejátszót veszel, aminek van szabályozható kimenete is. Ezt viszont nem árt kipróbálni, mielőtt megveszed!

Én is ezzel próbálkoztam először. A Cd lejátszómon -12 dB-ig lehetett visszavenni a jelszintet. így digtam a Canopusokra. Viszont a Canopusok nagy érzékenysége mellett ez a jel is óriási volt.

Én azt javaslom, hogy mielőtt megveszed, "tedd zsebre" a Canopusokat és tény velük egy próbát!

hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hpx » 2004.10.20., szer. 00:15

----

MISSION CYRUS PCM-II 4 X 16 BIT,audiofil CD játszó,olcsón eladó.Ár:25e.ft

----

Philips CD-303 9e

----

DCD-1400 23e

Mivel ezek ugye mind hasznaltak, eselyem se lenne egyszerre meghallgatni oket, de arban mind OK lenne. (Nem surgos viszont a vasar, ugyhogy varok en meg ha pl. az 1500-al a kicsit mas hangja miatt jobban jarok...) Annyi a kerdes, hogy aki hallotta mar kulonosen az elso-t, mi a szubjektiv velemenye?

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.10.08., pén. 08:42

Off

Még egy valami a drága készülékek tápkábeleiről.

Ezek a készülékek méretesek és valóban lenne bennük hely a táp előtti zavarszűrésre. Biztosan van is bennük.

A poén csak az, hogy jó sok pénzt elkérnek a nagy, nehéz fém készülékházakért, amit elvileg a vevő azért fizet meg, hogy az elektromos zavarokat távoltartsa magától a készüléktől. Ehhez képest egy filléres kábellel jól beviszik a drága készülékházba.

Valahogy kilóg a lóláb és engem inkább abban erősít meg egy ilyen kép, hogy egy nagy nehéz készülékház az esetek többségében sokkal inkább a látszatnak szól, mint a hangzásnak.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.10.07., csüt. 18:19

Off

már megint az ostobaságok a tápkábelekről. :) Amikor gáz van, akkor a gázálarcban lévő emberke is csak azért veszi fel a az álarcot, hogy azon a kis szakaszon több szennyeződés ne kerüljön be, vagy azért, hogy szűrje az összes többi belélegzett levegőt?!

A tápkábel is szűr. Mivel energia a készülékbe csak ezen keresztül jut a készülékbe ezért elég gyenge duma azt mondani, hogy Paksig milyen szar a kábelezés. Ha a végén szűrjük, az minden képpen jót tesz.

Amúgy szvsz az extrémül drága készülékek esetén már nyogodtan kiindulhatnak abból, hogy aki kiad milliós pénzeket hifirendszerére, az beruház egy 100 ezres nagyságrendü stabilizátorra is, amiröl hajtja a készülékeit.

Amúgy szerintem se kell egyenlőségjelet tenni a drága és a komoly közé.

Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Cuttie » 2004.10.07., csüt. 17:01

Ilyenkor kezdek el gondolkodni azon, hogy magában ez nem lenne -e elég bizonyíték valakinek arról, hogy semmi haszna a tápkábel variálásnak, ha még ilyen komoly cuccokat is fix kábellel adnak... :(

De láttam már sok más drága cuccot fix kábellel (>800e Ft  milliós kategória) ez eléggé elgondolkodtató, nem?  :D

Különösen azon gondolkodom el ilyenkor, hogy akkor mi a fenének cserélehető a tápkábele a harmad árú Denon házimozi cuccoknak?

:)

Erről az egész tápkábel témáról annyi a véleményem, hogy szerintem sokkal fontosabb, hogy az eszközben rendesen meg legyen szűrve a bejövő táp, mint hogy a van egy tápkábeled, ami jól árnyékolt, nem torzítja a bejövő jelet ;) de belül az összes zaj megmarad amit a távkábel összeszedett pakstól.

Na nem offolok tovább.

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.10.07., csüt. 16:36

Úgy néz ki nagyon leszűkült a jelöltek köre, nagyjából egy pont lett belőle :D , ez pedig (ki hitte volna ;) ) pont a CA 640C. Mind a dizájn, mind pedig amit olvastam róla (fórum+net), rendkívül meggyőző, így elsőként őt szeretném meghallgatni (persze azért egy-két Denon és Marantz sem marad el).

A kérdésem az lenne, hogy hol tehetem meg ezt Pesten, hol forgalmaznak CA-t? A Hifibarlang sajnos kilőve, most hívtam fel őket, de ők is a nagykert várják... :(

Meg tudod hallgatni még az Akusztikában is! :)

ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ssin » 2004.10.07., csüt. 15:47

Úgy néz ki nagyon leszűkült a jelöltek köre, nagyjából egy pont lett belőle :) , ez pedig (ki hitte volna :D ) pont a CA 640C. Mind a dizájn, mind pedig amit olvastam róla (fórum+net), rendkívül meggyőző, így elsőként őt szeretném meghallgatni (persze azért egy-két Denon és Marantz sem marad el).

A kérdésem az lenne, hogy hol tehetem meg ezt Pesten, hol forgalmaznak CA-t? A Hifibarlang sajnos kilőve, most hívtam fel őket, de ők is a nagykert várják... ;)

TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.07., csüt. 13:54

Különösen azon gondolkodom el ilyenkor, hogy akkor mi a fenének cserélehető a tápkábele a harmad árú Denon házimozi cuccoknak?

Bár lehet, hogy ez a CD lejátszó, amikor még készült nem tartották fontosnak a cserélhető hálózati kábelt.

Ne viccelj már! :)

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc » 2004.10.07., csüt. 11:36

Ilyenkor kezdek el gondolkodni azon, hogy magában ez nem lenne -e elég bizonyíték valakinek arról, hogy semmi haszna a tápkábel variálásnak, ha még ilyen komoly cuccokat is fix kábellel adnak... ;)

Komoly cucc, vagy csak drága? A két dolog nem feltétlenül jár együtt :)

Akkor komolynak szánt... :D

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.10.07., csüt. 11:14

Bár lehet, hogy ez a CD lejátszó, amikor még készült nem tartották fontosnak a cserélhető hálózati kábelt.

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.07., csüt. 11:06

Ilyenkor kezdek el gondolkodni azon, hogy magában ez nem lenne -e elég bizonyíték valakinek arról, hogy semmi haszna a tápkábel variálásnak, ha még ilyen komoly cuccokat is fix kábellel adnak... :D

Komoly cucc, vagy csak drága? A két dolog nem feltétlenül jár együtt :)

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.07., csüt. 11:02

Ilyenkor kezdek el gondolkodni azon, hogy magában ez nem lenne -e elég bizonyíték valakinek arról, hogy semmi haszna a tápkábel variálásnak, ha még ilyen komoly cuccokat is fix kábellel adnak... :D

De láttam már sok más drága cuccot fix kábellel (>800e Ft milliós kategória) ez eléggé elgondolkodtató, nem? :)

tsc
Beköltözött
Beköltözött

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc » 2004.10.07., csüt. 10:51

De láttam már sok más drága cuccot fix kábellel (>800e Ft milliós kategória) ez eléggé elgondolkodtató, nem? :)

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.07., csüt. 10:46

DCD-S1

Ő is egy rendesen megépített játékos!

Aki teheti csapjon le rá szerintem nagyon jó vétel.

Te jó ég, jól látom, fix hálózati kábele van? :smile2:

Ennyi pénzért azért ez elég gáz... :)

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.10.07., csüt. 10:41

DCD-S1

Ő is egy rendesen megépített játékos!

Aki teheti csapjon le rá szerintem nagyon jó vétel.

Tényleg szép darab! :D

Ja, kár, hogy a licit végére szvsz 2.000 - 2.500,- € körül fog megállni :)

Még annyiért is piszkosul megérné.

Az új ára kb 1.3M

Akkor hajrá!

Amúgy én meg tudok egy fél éves Bentley Continental R-t eladót, az új ár harmadáért, 25 milla. Ennyiért ajándék! Megadjam a tulaj számát? ;)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”