GDPR al-Fórum: Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Cd játszók

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.10.06., szer. 13:42

:D Tényleg van már ilyen topic, bocs!

Amúgy a történet kb. 1-2 hónap múlva esedékes, csak szeretek jó előre tájékozódni. :( Első körben jobban örülnék egy újnak, de nem zárkózom el a használt elől sem. Úgy 80 körül szánnék rá, a kérdés csak az, hogy hallanám-e azt a minőséget? Sztereo erőlködő belátható időn belül nem lesz :kiraly: , és nem lenne az igazi, hogy van egy tuti CD-m, csak éppen nem tudom kihasználni, mert a rendszer többi része maga a gyenge láncszem. Ezért szeretnék egy olyan játékost, ami csak kicsivel jobb, mint az erőlködő/hangfal páros, viszont amúgy a lehető legjobb! Hú, ez okos mondat lett! ;)

A Denonnal mint márkával erősen szimpatizálok, a CD-ikről mi a véleményetek?

Nekem is CA 640-es CD-m van. És nálam elég sokat dobbot a hangon. A tapasztalataimat elovashatod ITT! Keresd a 2004 Aug 25 , 21:58-ei hozzászólásomat! :)

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.10.06., szer. 12:44

:) Tényleg van már ilyen topic, bocs!

Amúgy a történet kb. 1-2 hónap múlva esedékes, csak szeretek jó előre tájékozódni. ;) Első körben jobban örülnék egy újnak, de nem zárkózom el a használt elől sem. Úgy 80 körül szánnék rá, a kérdés csak az, hogy hallanám-e azt a minőséget? Sztereo erőlködő belátható időn belül nem lesz :( , és nem lenne az igazi, hogy van egy tuti CD-m, csak éppen nem tudom kihasználni, mert a rendszer többi része maga a gyenge láncszem. Ezért szeretnék egy olyan játékost, ami csak kicsivel jobb, mint az erőlködő/hangfal páros, viszont amúgy a lehető legjobb! Hú, ez okos mondat lett! :D

Itt páran nagy megelégedéssel használják a CA 640C-t, és 80 körül van.

ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ssin » 2004.10.06., szer. 11:40

:) Tényleg van már ilyen topic, bocs!

Amúgy a történet kb. 1-2 hónap múlva esedékes, csak szeretek jó előre tájékozódni. ;) Első körben jobban örülnék egy újnak, de nem zárkózom el a használt elől sem. Úgy 80 körül szánnék rá, a kérdés csak az, hogy hallanám-e azt a minőséget? Sztereo erőlködő belátható időn belül nem lesz :( , és nem lenne az igazi, hogy van egy tuti CD-m, csak éppen nem tudom kihasználni, mert a rendszer többi része maga a gyenge láncszem. Ezért szeretnék egy olyan játékost, ami csak kicsivel jobb, mint az erőlködő/hangfal páros, viszont amúgy a lehető legjobb! Hú, ez okos mondat lett! :D

TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: close652 » 2004.10.06., szer. 11:00

az is kérdés, hogy lehet használt-e?

most írt valaki, hogy egy jó Technics-et vett olcsón.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.10.06., szer. 10:58

Attól függ menyit szánsz rá. Én ajánlom a használt készülékeket. Én például a mostani CD lejátszómat Dunaudio (mostani hivox) tuninggal extra háózati kábellel vettem 20 eFt alatt. Nagy megelégedéssel használom. Valami ilyesmit érdemes kifogni.

Másik alternatíva, hogy CD lejátszót nem veszel, viszont veszel egy külön DAC-ot és azt kötöd a DVD playeredre.

A www.hivox.hu -n például egész emberi áron (40 eFt) már lehet kapni olyen készüléket. Persze ebből is vannak legendás gépek, amire a használt piacon harapni szoktak. Ráadásul ezekben ugye nincs mozgó alkatrész vagy lézer, ami miatt az elhasználódás kockázatával kellene számolni használt készülék vásárlásakor.

Persze az ideális megoldás az lenne, ha egy nagyon jó fotóműnek használható CD és külön DAC lenne a zene forrása.

Igc
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc » 2004.10.06., szer. 10:54

Mivel nem csak annyit akarok mondani, hogy van már ilyen topic, ezért némi hasznos info:

CA 640

Denon DCD-485

Denon DCD-685

és még sokan mások..

Viszont előbb-utóbb érdemes külön HiFi erősítővel meghajtani a CD játékost..

A nálam szakavatottab fórumtársaim biztos több hasznos infót tudnak adni.. :)

TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: ssin » 2004.10.06., szer. 10:47

Egy kis bevezetés, ha nem bánjátok! A jelenlegi rendszerem előtt volt egy Onkyo sztereo erősítőm két csúcs Videoton hangfallal. Az volt az eredeti koncepcióm, hogy veszek egy CD játszót és két új frontot. Körülnéztem, hogy mi mennyi, agyaltam és végül úgy döntöttem, jobban járok, ha házimozit építek, zenére is jó lesz és filmet is tudok nézni, ráadásul nem lesz sokkal több. Az Onkyotól sajnos meg kellett válnom, bár szerencsére egy barátom vette meg, így tudom, jó kezekben van és még hallani is szoktam. :) Akkoriban még a mostani helyzethez képest is laikus voltam a témában, így amikor arra a kérdésemre, hogy mennyire szól jól ez a DVD-900 ha CD megy benne, a Satsystemben azt válaszolta az eladó, hogy pariban van egy 70e körüli CD játszóval, én naívan elhittem. Na az volt az utolsó. Kb. fél éve járt nálam egy Philips CD, na akkor kiderült az igazság. ;)

És akkor elérkeztünk a jelenbe! :( Mostanra jutottam el oda (és ebben nektek igen nagy szerepetek van :D ), hogy a 'mit kellene vennem, mert fontos' rangsorban erősen előbbre került a CD játékos, így a közeljövőben szeretnék beruházni egyre. És itt vetődik fel a nagy kérdés: ki legyen a befutó? Na ebben szeretném a segítségeteket kérni! Az erőlködő/hangfal kombinációmhoz képest szerintetek mennyire jó gépet érdemes vennem, mennyit érdemes rááldoznom, esetleg mely típusokat ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”