Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Írható Cd-k

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »

Az írható cd-k gyártójának és médiakódjának kiolvasásához milyen progit használtok?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Ezek CD-R-ek?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is van egy ilyen gepem, de a fej mar behalt benne, es megmondom oszinten, eleg hamar, szoval silany minoseg...  
 
Levi

Mármint milyen gép?

A PS2-ben halt meg korán a fej?

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: GaGu »

A Saturn-ban lehet kapni 139 Ft-ért slim-tokban különféle színes Maxell-lemezeket, a gyártókód szerint: Taiyo Yuden
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem Ps2 van, de teljesen mindegy melyik, a ps1 is az eredeti es masolt jatekok kozott tett kulonbseget, masolt audiocd-t vitt csipp nelkul is. A playstationoknel a hangsuly a jatekokon van. Azok kozott valogat..  
 
Levi

Egy haverom rájött a módjára, hogy hogyan lehet PS 1-2 lemezeket úgy másolni, hogy elolvassa a gép. Nem egyszerű fájlkiírás lemezre, az biztos. De nem árulja el a titkot, mert a saját üzletét rontaná vele.

Szerintem csak kabit. Fizikailag is lehetetlen.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nekem Ps2 van, de teljesen mindegy melyik, a ps1 is az eredeti es masolt jatekok kozott tett kulonbseget, masolt audiocd-t vitt csipp nelkul is. A playstationoknel a hangsuly a jatekokon van. Azok kozott valogat..  
 
Levi

Egy haverom rájött a módjára, hogy hogyan lehet PS 1-2 lemezeket úgy másolni, hogy elolvassa a gép. Nem egyszerű fájlkiírás lemezre, az biztos. De nem árulja el a titkot, mert a saját üzletét rontaná vele.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


PS1-re gondoltam itt, amiben még nem DVD olvasó volt!
Nekem Ps2 van, de teljesen mindegy melyik, a ps1 is az eredeti es masolt jatekok kozott tett kulonbseget, masolt audiocd-t vitt csipp nelkul is. A playstationoknel a hangsuly a jatekokon van. Azok kozott valogat..
 
 
Levi

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is van egy ilyen gepem, de a fej mar behalt benne, es megmondom oszinten, eleg hamar, szoval silany minoseg...  
 
Levi

Mármint milyen gép?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Szia ! 
A PS2-nel mas van. Ott a jatekok masolasanak megakadalyozasa vegett van benne egy vedelem, hogy az irott JATEKOKAT nem jatssza. Az irott dvdfilmet, zenei CD-t igen. Ezen lehet segiteni egy kis beavatkozassal, de hogy milyen minosegben viszi a masolt cd-ket, dvdket, az sajnos adott, attol fugg milyen verzioju, es mennyire jol sikerult ej van benne.
Nekem is van egy ilyen gepem, de a fej mar behalt benne, es megmondom oszinten, eleg hamar, szoval silany minoseg...
 
 
Levi

PS1-re gondoltam itt, amiben még nem DVD olvasó volt!
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A probléma a hardverben keresendő. Meg a lemezekben.
Az írható CD lemezek visszatükröződési képessége gyengébb, mint a gyárilag nyomottaké, ezért erősebb lézerre van szükség. Az újraírhatóknál mégrosszabb a helyzet, ezért a régi CD-játszók egyáltalán nem olvassák a CD-RW-ket.
A DVD lejátszókban már jó ideje 2 különböző lézerenergával dolgoznak, mert a DVD-hez szükséges lézer szétégetné a CD-R lemezeket.
A használt CD-játszókat azzal lehet tesztelni, hogy kissé karcos, de nem túl nagy (8x) sebességgel megírt egyszer írható lemezket próbálunk lejátszani velük. Ha bizonytalan az olvasás ill. trackléptetés, akkor gond van, nem szabad megveni.
Az írási sebesség is bejátszhat az írott lemezek olvashatóságába. Volt olyan kollégám, aki csak az asztali CD-írómmal 1x sebességgel megírt lemezt tudta a Daewoo mini hifijével lejátszani, a számítógépes másolatokat mind kihányta a minije. A gyorsabban írt lemezeknél torzabb a pitek alakja, a reklámképeken látható szabályos (kissé íves) ovális alak helyett csillagszerű és mélységében is torz alakzatokat kell(ene) az olvasófejnek hibátlanul beolvasnia.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Egy fejcsere lehet hogy segítene... Nekem is van egy DVD játékosom, amit annó még 200.000 Ft-ért vettem. Az írott anyagot persze nem olvasta. 3 évre rá elszállt a fejegység, de szerencsére még a 3 éves szavatossági időn belül ingyen kicserélték. A kis buták egy modernebb fejegységet tettek bele, ami már símán olvasta az írott DVD-ket (érdekes, hogy a cd-t viszont nem!). Persze nem mentem vissza reklamálni .

Az kicsit más. Valószínű az, hogy nem olvasta az írott DVD-ket, az már a fej halálának előjele volt.
 
 
Egyébként a minap beszélgettem Mv3-al és Ő mesélt valami olyasmit, hogy a Playstation-öknél hardveresen is bele nyultak azért, hogy vigye az írott CD-ket.
 
Bár ez egyrészt kockázatos és drága dolog. Lehet, hogy olcsóbban megúszod, ha veszel egy egyszerű CD lejátszót csak a CD-R-ekhez.
 
Addig is Ajsa próbálkozz CD-RW-vel, mert annak az optikai tulajdonságai sokkal közelebb állnak a DVD lemezekhez és ha csak azért nem viszi a CD-R-t, mert a dualhead-et kispórolták belőle, akkor ez segíthet!

Szia !
 
A PS2-nel mas van. Ott a jatekok masolasanak megakadalyozasa vegett van benne egy vedelem, hogy az irott JATEKOKAT nem jatssza. Az irott dvdfilmet, zenei CD-t igen. Ezen lehet segiteni egy kis beavatkozassal, de hogy milyen minosegben viszi a masolt cd-ket, dvdket, az sajnos adott, attol fugg milyen verzioju, es mennyire jol sikerult ej van benne.
Nekem is van egy ilyen gepem, de a fej mar behalt benne, es megmondom oszinten, eleg hamar, szoval silany minoseg...
 
 
Levi

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Egy fejcsere lehet hogy segítene... Nekem is van egy DVD játékosom, amit annó még 200.000 Ft-ért vettem. Az írott anyagot persze nem olvasta. 3 évre rá elszállt a fejegység, de szerencsére még a 3 éves szavatossági időn belül ingyen kicserélték. A kis buták egy modernebb fejegységet tettek bele, ami már símán olvasta az írott DVD-ket (érdekes, hogy a cd-t viszont nem!). Persze nem mentem vissza reklamálni .

Az kicsit más. Valószínű az, hogy nem olvasta az írott DVD-ket, az már a fej halálának előjele volt.
 
 
Egyébként a minap beszélgettem Mv3-al és Ő mesélt valami olyasmit, hogy a Playstation-öknél hardveresen is bele nyultak azért, hogy vigye az írott CD-ket.
 
Bár ez egyrészt kockázatos és drága dolog. Lehet, hogy olcsóbban megúszod, ha veszel egy egyszerű CD lejátszót csak a CD-R-ekhez.
 
Addig is Ajsa próbálkozz CD-RW-vel, mert annak az optikai tulajdonságai sokkal közelebb állnak a DVD lemezekhez és ha csak azért nem viszi a CD-R-t, mert a dualhead-et kispórolták belőle, akkor ez segíthet!
gordon314.fw.hu

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Egy fejcsere lehet hogy segítene... Nekem is van egy DVD játékosom, amit annó még 200.000 Ft-ért vettem. Az írott anyagot persze nem olvasta. 3 évre rá elszállt a fejegység, de szerencsére még a 3 éves szavatossági időn belül ingyen kicserélték. A kis buták egy modernebb fejegységet tettek bele, ami már símán olvasta az írott DVD-ket (érdekes, hogy a cd-t viszont nem!). Persze nem mentem vissza reklamálni .

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Marhaság. Pont az Sacd játszóknál szokták emlegetni, hogy a normál CD-t is jobbminőségben tudja lejátszani, ha nem 16bittel hanem többel megy.
Hát, akárkik emlegetik, ez is jó nagy marhaság.

hát ezen nekem is fennakadt a szemem. Egyrészt nem teljesen értem Lacy mire céloz? Talán a 20 Bites HDCD-kre? A SACD-k nem mindegyike viszi ezeket, sőt.
(Amúgy a SACD 1 bites. alapvetően másképpen működik, mint a CD. Érdekes módon a DVD-Audio áll közelebb működésben a CD-DA-hoz. A név ami megtévesztő.)
 
 
Amúgy nem ez a marketingduma lehetett a háttérbe. A Sony Music alapvetően érdekelt volt a kalóz zenék terjedésének gátlásában. A DVD örület kezdetén szinte mindegyik Sony lejátszó (az egydobozos minitornyoktól kezdve) nem olvasták a CR-R-eket. A SACD lejetszó, meg alapjaiban véve DVD lejátszó. Gondolom egy meglévő DVD lejátszó optikája, mechanikája köré építették ezt a SACD játékost, így adott volt, hogy nem viszi a CD-R-t. Hogy ennek mi a pontos oka, a kettős olvasófej kiolvasása, a kalózkodás gátlása, a CD lejátszók piacának részbeni megtartása, vagy ezek kombinációja, azt nem tudom.
(Egyébként pont amiatt, mert a SACD lejátszók alapvetően DVD játékosok, nem hinném, hogy különösebben nagy erényeket mutatnának a minőségi CD lejátszásban. Már a saját árkategóriájukhoz mérten.)
gordon314.fw.hu

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Marhaság. Pont az Sacd játszóknál szokták emlegetni, hogy a normál CD-t is jobbminőségben tudja lejátszani, ha nem 16bittel hanem többel megy.
Hát, akárkik emlegetik, ez is jó nagy marhaság.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: ajsa »


amúgyis a csúcsot Te futottad a fórumon, alig fél év alatt fel a top10 hozzászólókba
OFF
Még nem is telt el fél év... :smile19:
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezért mondtam, hogy hülye marketinges duma, nyilván, hogy vegyél mellé hasonló márkájú cd játszót. :smile19: Egyébként meg nagyon szép hangja van, pont ezért szeretném hallani azokat a bizonyos, számomra kedves írottakat is ezen. Amúgy meg persze ezeket lejátssza a dvd lejátszó, a Denon már egészen tűrhetően...

Na látod
Legyen sok örömöd benne, azt az apró hibát meg, hogy nem viszi az írottat felejtsd el, azaz örülj, mert ott a Denon DVD.
(amúgyis a csúcsot Te futottad a fórumon, alig fél év alatt fel a top10 hozzászólókba, és szerintem a készülékvásárlás terén se Te lennél az utolsó )

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Marhaság. Pont az Sacd játszóknál szokták emlegetni, hogy a normál CD-t is jobbminőségben tudja lejátszani, ha nem 16bittel hanem többel megy. Az írott CD lejátszásához ennek nemigen lehet köze.Nem hiszem, hogy ezen lehet segíteni, de ott van két DVD is Neked, azok biztosan viszik az írt CD-ket.
Én speckó meg pont azért tartottam meg a CD játszómat, mert a DVD nem olvas írottat.

Ezért mondtam, hogy hülye marketinges duma, nyilván, hogy vegyél mellé hasonló márkájú cd játszót. :smile19:
Egyébként meg nagyon szép hangja van, pont ezért szeretném hallani azokat a bizonyos, számomra kedves írottakat is ezen. Amúgy meg persze ezeket lejátssza a dvd lejátszó, a Denon már egészen tűrhetően...
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi Lacy. Állítólag -tsc szerint- ez valami hülye marketinges (vagy fene tudja milyen ) fogás volt; azt mondták, aki SACD lejátszót vesz, annak úgyis van/vegyen mellé sima cd lejátszót. Na most -azért is vettem meg- a cd-im döntő többsége gyári, az írottak közül egynémelyik amúgy is hibás, de van kb. 2-3, ami ilyen-olyan okból pótolhatatlan, vagy nem vehető meg gyári formában.
 
Viszont ha ilyen a programja, akkor nem lehet valami firmware frissítéssel kijátszani? :smile19:

Marhaság. Pont az Sacd játszóknál szokták emlegetni, hogy a normál CD-t is jobbminőségben tudja lejátszani, ha nem 16bittel hanem többel megy. Az írott CD lejátszásához ennek nemigen lehet köze.
Nem hiszem, hogy ezen lehet segíteni, de ott van két DVD is Neked, azok biztosan viszik az írt CD-ket.
Én speckó meg pont azért tartottam meg a CD játszómat, mert a DVD nem olvas írottat.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Sok a különbség, de elsősorban mindjárt az, hogy a bevezető rétegben (TOC) le van írva hogy micsoda amit éppen olvasnia kell(ene).Ha egy lejátszó deklaráltan nem visz írott lemezeket, annak direkt okai vannak. Ugyanaz a fej olvassa az írottat is mint a gyárit, legalábbis CD esetén, dvd-ben vannak dupla kiolvasó fejes példányok, de a CD ebben az esetben a Süsünek tekintendő (1 fejű)
A programját írták meg úgy, hogy ne olvassa.
Nekem van itthon egy cd őskorából származó mindent egybe cd-rádió-magno-óra-stb csoda, vagy 12-13 éves, akkor még írott CD nem is létezett, és olyan szépen olvassa őket, mintha direkt erre készítették volna.
A tied biztosan a kategóriájánaál fogva direkt olyan, a gyártók arra gondoltak, hogy aki egy ilyen audiofil lejátszót vesz, az nem tömi vacak másolatokkal

Köszi Lacy.
Állítólag -tsc szerint- ez valami hülye marketinges (vagy fene tudja milyen ) fogás volt; azt mondták, aki SACD lejátszót vesz, annak úgyis van/vegyen mellé sima cd lejátszót. Na most -azért is vettem meg- a cd-im döntő többsége gyári, az írottak közül egynémelyik amúgy is hibás, de van kb. 2-3, ami ilyen-olyan okból pótolhatatlan, vagy nem vehető meg gyári formában.
 
Viszont ha ilyen a programja, akkor nem lehet valami firmware frissítéssel kijátszani? :smile19:
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sok a különbség, de elsősorban mindjárt az, hogy a bevezető rétegben (TOC) le van írva hogy micsoda amit éppen olvasnia kell(ene).
Ha egy lejátszó deklaráltan nem visz írott lemezeket, annak direkt okai vannak. Ugyanaz a fej olvassa az írottat is mint a gyárit, legalábbis CD esetén, dvd-ben vannak dupla kiolvasó fejes példányok, de a CD ebben az esetben a Süsünek tekintendő (1 fejű)
A programját írták meg úgy, hogy ne olvassa.
Nekem van itthon egy cd őskorából származó mindent egybe cd-rádió-magno-óra-stb csoda, vagy 12-13 éves, akkor még írott CD nem is létezett, és olyan szépen olvassa őket, mintha direkt erre készítették volna.
A tied biztosan a kategóriájánaál fogva direkt olyan, a gyártók arra gondoltak, hogy aki egy ilyen audiofil lejátszót vesz, az nem tömi vacak másolatokkal

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: ajsa »

És tulajdonképpen -bocs az újabb hülye kérdés miatt - mi az a különbség a gyári és az írott cd között, amit a fej "felismer"?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Amennyiben a fej vacakol, akkor egy fejcsere segíthet, habár az már a gyári lemezeknél is jelentkezik. Egyébként általában még a 10-15 éves asztali CD lejátszók is könnyedén olvassák a CD-R lemezeket ( no persze nem 52X-es sebességgel kell megírni ). CD-RW-re meg nem írunk zenét.

Az a "baj" -ahogy írtam- hogy ez gyárilag, bevallottan ilyen. Tehát nem a fej hibásodott meg.

Akkor nem.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Amennyiben a fej vacakol, akkor egy fejcsere segíthet, habár az már a gyári lemezeknél is jelentkezik. Egyébként általában még a 10-15 éves asztali CD lejátszók is könnyedén olvassák a CD-R lemezeket ( no persze nem 52X-es sebességgel kell megírni ). CD-RW-re meg nem írunk zenét.

Az a "baj" -ahogy írtam- hogy ez gyárilag, bevallottan ilyen. Tehát nem a fej hibásodott meg.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Amennyiben a fej vacakol, akkor egy fejcsere segíthet, habár az már a gyári lemezeknél is jelentkezik. Egyébként általában még a 10-15 éves asztali CD lejátszók is könnyedén olvassák a CD-R lemezeket ( no persze nem 52X-es sebességgel kell megírni ). CD-RW-re meg nem írunk zenét.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”