Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Írható Cd-k

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...

Nem.
Az én dvd játszóm se hajlandó, bármit is csinálok...

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kocsiban csak írott CD!
Nem igazán, sőt!
Az én autóm CD lejátszója nem szereti az írott CD-ket, mint ahogy azt pár hozzászólással alább is írtam, viszont a gyári lemezekkel nincs baja.

Sony?

Clarion rádiósmagnó és ehhez van csatlakoztatva az ülés alá egy 6 CD-s lejátszó. Ennek nem tudom a márkáját, felteszem az is Clarion. Nem új darab, 2000-ben vettem a kocsival együtt. CD-RW-t nem játszik le, de a CD-R-ekkel is gondja van, hogy azt alább írtam.

Akkor azzal valami gond lehet. Az én 97-ben vásárolt Clarionom ( szintén külső, 6-os CD váltóval ) simán vitte a CD-R lemezeket.
 
Milyen sebességgel írod a lemezeidet?

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Kérdeznék egy nagy lámaságot:
Ha egy cd játszó nem játszik le írott cd-ket (ilyen de novo), akkor gondolom semmit nem lehet csinálni se vele, se a cd-kel (olvastam a feketítést), hogy olvassa...
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem amelyik nem viszi rendesen az irott cdket, annak nem sok van mar hatra. Oregszik a fej, le kell cserelni. Vagy a fejet, de mivel ez nem biztos, hogy gazdasagos, lehet inkabb az egesz keszuleket.
 
Nekem amim volt, idaig minden lejatszotta az irott dolgokat. A CDRW-t nem feltetlenul, mert az azert nem teljesen olyan technologiailag sem mint a sima gyari audiocd, de a cd-r nek arra kell hasonlitania tulajdonsagaiban. Amelyik keszulek nem jatssza le, az vagy bizonytalan, es valoszinuleg fejes, vagy pedig nem akad, hanem egyaltalan nem fogadja el, es az lehet gyarilag letiltva is, bar ez nagyon nagyon ritka, mint a feher hollo, mondhatnam en is csak urban legend szinten hallottam. Mert egy playstationnal kotelezo, hogy detektalja a nem gyari lemezeket, de a sima cdjatszoknal ez csak pluszpenz ami a keszulek gyartasat illeti, es nem foglalkoznak vele.
 
 
 
Levi

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Kocsiban csak írott CD!
Nem igazán, sőt!
Az én autóm CD lejátszója nem szereti az írott CD-ket, mint ahogy azt pár hozzászólással alább is írtam, viszont a gyári lemezekkel nincs baja.

Sony?

Clarion rádiósmagnó és ehhez van csatlakoztatva az ülés alá egy 6 CD-s lejátszó. Ennek nem tudom a márkáját, felteszem az is Clarion. Nem új darab, 2000-ben vettem a kocsival együtt. CD-RW-t nem játszik le, de a CD-R-ekkel is gondja van, hogy azt alább írtam.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sony?
A Sony jól birja az irottat, sőt az MP3-at is tudó már az RW-t is.
Igaz az én uj Clarionom is viszi az RW-t, a 4 évvel ezelötti meg nem vitte.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Kocsiban csak írott CD!
Nem igazán, sőt!
Az én autóm CD lejátszója nem szereti az írott CD-ket, mint ahogy azt pár hozzászólással alább is írtam, viszont a gyári lemezekkel nincs baja.

Sony?
gordon314.fw.hu

Avatar
cliffman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2004.10.20., szer. 11:23
Értékelés: 0

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: cliffman »


Hamár fekete: nagy reménnyekkel indítottam egy fekete Memorex-el, (amit fórumtársunk jóvoltából birtokolok) a Pana RV 60 felé, ami tudvalevő nem játszik le írott CD-t, de sajnos ezt a rossz szokását továbbra is tartja.   
RW-vel kell próbálkozni!

Igen ez elvileg igaz, de a gyakorlatban tönkre mehet a DVD lejátszó, pont úgy mint az enyém, igaz az Sony volt. Mindenesetre én azt tanácsolnám, hogy ha nincs a DVD speckójában leírva, hogy támogat írott lemezeket (akár CD-R/RW, akár DVD+-R/RW), akkor ne is tegyél olyat bele, mert könnyen kimúlhat szegény.

Azok is kimulnak, amelyekre ra van irva. Sajna az olcso kategorianak ez az atka.
 
Nekem amugy ugy szoktak kimulni a CDim, hogy leviszem oket kocsiba, es hiaba vannak mappaban, de konnyen lejon a tetejukrol a tukrozo reteg, tehat pont a masik fele, mint amit altalaban felteni szoktak.
Nem tudom mennyi szerepe van ebben a beszivo mechanikanak, vagy a mappanak, de eleg idegesito.
Eleg ha egy egesz picit serul, es mar vege, akad a szam.
 
 
Levi

Az, hogy a kocsiban tönkre megy a cd-lemez, szerintem a környezeti hatások miatt van: télen nagyon hideg van (főleg garázs nélkül) nyáron a felforrósodott kocsiban akár ötven fok is lehet. Az pedig nem igazán használ a cd-knek...

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kocsiban csak írott CD!
Nem igazán, sőt!
Az én autóm CD lejátszója nem szereti az írott CD-ket, mint ahogy azt pár hozzászólással alább is írtam, viszont a gyári lemezekkel nincs baja.

Viszont a gyári lemezért kár,ha tönkremegy.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Kocsiban csak írott CD!
Nem igazán, sőt!
Az én autóm CD lejátszója nem szereti az írott CD-ket, mint ahogy azt pár hozzászólással alább is írtam, viszont a gyári lemezekkel nincs baja.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hamár fekete: nagy reménnyekkel indítottam egy fekete Memorex-el, (amit fórumtársunk jóvoltából birtokolok) a Pana RV 60 felé, ami tudvalevő nem játszik le írott CD-t, de sajnos ezt a rossz szokását továbbra is tartja.   
RW-vel kell próbálkozni!

Igen ez elvileg igaz, de a gyakorlatban tönkre mehet a DVD lejátszó, pont úgy mint az enyém, igaz az Sony volt. Mindenesetre én azt tanácsolnám, hogy ha nincs a DVD speckójában leírva, hogy támogat írott lemezeket (akár CD-R/RW, akár DVD+-R/RW), akkor ne is tegyél olyat bele, mert könnyen kimúlhat szegény.

Azok is kimulnak, amelyekre ra van irva. Sajna az olcso kategorianak ez az atka.
 
Nekem amugy ugy szoktak kimulni a CDim, hogy leviszem oket kocsiba, es hiaba vannak mappaban, de konnyen lejon a tetejukrol a tukrozo reteg, tehat pont a masik fele, mint amit altalaban felteni szoktak.
Nem tudom mennyi szerepe van ebben a beszivo mechanikanak, vagy a mappanak, de eleg idegesito.
Eleg ha egy egesz picit serul, es mar vege, akad a szam.
 
 
Levi

Kocsiban csak írott CD!

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hamár fekete: nagy reménnyekkel indítottam egy fekete Memorex-el, (amit fórumtársunk jóvoltából birtokolok) a Pana RV 60 felé, ami tudvalevő nem játszik le írott CD-t, de sajnos ezt a rossz szokását továbbra is tartja.   
RW-vel kell próbálkozni!

Igen ez elvileg igaz, de a gyakorlatban tönkre mehet a DVD lejátszó, pont úgy mint az enyém, igaz az Sony volt. Mindenesetre én azt tanácsolnám, hogy ha nincs a DVD speckójában leírva, hogy támogat írott lemezeket (akár CD-R/RW, akár DVD+-R/RW), akkor ne is tegyél olyat bele, mert könnyen kimúlhat szegény.

Azok is kimulnak, amelyekre ra van irva. Sajna az olcso kategorianak ez az atka.
 
Nekem amugy ugy szoktak kimulni a CDim, hogy leviszem oket kocsiba, es hiaba vannak mappaban, de konnyen lejon a tetejukrol a tukrozo reteg, tehat pont a masik fele, mint amit altalaban felteni szoktak.
Nem tudom mennyi szerepe van ebben a beszivo mechanikanak, vagy a mappanak, de eleg idegesito.
Eleg ha egy egesz picit serul, es mar vege, akad a szam.
 
 
Levi

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Hamár fekete: nagy reménnyekkel indítottam egy fekete Memorex-el, (amit fórumtársunk jóvoltából birtokolok) a Pana RV 60 felé, ami tudvalevő nem játszik le írott CD-t, de sajnos ezt a rossz szokását továbbra is tartja.   
RW-vel kell próbálkozni!

Igen ez elvileg igaz, de a gyakorlatban tönkre mehet a DVD lejátszó, pont úgy mint az enyém, igaz az Sony volt. Mindenesetre én azt tanácsolnám, hogy ha nincs a DVD speckójában leírva, hogy támogat írott lemezeket (akár CD-R/RW, akár DVD+-R/RW), akkor ne is tegyél olyat bele, mert könnyen kimúlhat szegény.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hamár fekete: nagy reménnyekkel indítottam egy fekete Memorex-el, (amit fórumtársunk jóvoltából birtokolok) a Pana RV 60 felé, ami tudvalevő nem játszik le írott CD-t, de sajnos ezt a rossz szokását továbbra is tartja.
RW-vel kell próbálkozni!
gordon314.fw.hu

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


En par evvel ezelott odaig eljutottam, hogy ugyanazzal a geppel, programokat es sebessegeket, valamint jo par fele lemezt kiprobalva felirtam ugyanazt az anyagot, vincsirol.
 
Az eredmeny megdobbento, de mindegyik maskepp szolt, kiveve, ha ugyanolyan lemezre irtam 2x, ugyanazzal a programmal es sebesseggel.
Nem kell drasztikus kulonbsegre gondolni, de hallhato volt. Termeszetesen grabbeles utan bitre ugyanaz jott ki mindegyik lemezrol. Azota foladtam, mielott belezizzentem volna, es nem erdekel a tema. Probaltam gondolkodni, es a kiolvasas megbizhatosagaval valamint a menet kozbeni hibajavitassal hoztam osszefuggesbe a dolgot, hisz egy audio cdjatszo maskepp mukodik mint egy szamitogepes adatcdolvaso, adatuzemmodban.
Annyihoz tartom magam, hogy az alacsonyabb sebesseg a jobb, de azert kossunk kompromisszumot, egy 1x irast nem varok ki, raalltam a 8x sebessegre. Termeszetesen az iro minosegetol is fugg, hogy mit produkal.
 
 
Levi

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hamár fekete: nagy reménnyekkel indítottam egy fekete Memorex-el, (amit fórumtársunk jóvoltából birtokolok) a Pana RV 60 felé, ami tudvalevő nem játszik le írott CD-t, de sajnos ezt a rossz szokását továbbra is tartja.

Vendég

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van pár írott CD-m ami az asztali CD lejátszóban, DVD lejátszóban és a PC-n is gond nélkül megy, sőt van egy Discman-em és azzal sincs gondom, viszont a kocsiban akadozik. Elindul a szám, aztán 10-15 mp múlva megakad és még léptetni sem tudom a következő trackre. Ki kell venni a lemezt, ha valamit akarok. Ha megint visszateszem, akkor lehet, hogy ugyanaz a szám elsőre jó lesz, de következő akadozik, de az is lehet, hogy el sem indul. Teljesen rapszódikus a jelenség. 
Szerintetek egy ilyen festés segítene rajta?

Nem.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Van pár írott CD-m ami az asztali CD lejátszóban, DVD lejátszóban és a PC-n is gond nélkül megy, sőt van egy Discman-em és azzal sincs gondom, viszont a kocsiban akadozik. Elindul a szám, aztán 10-15 mp múlva megakad és még léptetni sem tudom a következő trackre. Ki kell venni a lemezt, ha valamit akarok. Ha megint visszateszem, akkor lehet, hogy ugyanaz a szám elsőre jó lesz, de következő akadozik, de az is lehet, hogy el sem indul. Teljesen rapszódikus a jelenség.
 
Szerintetek egy ilyen festés segítene rajta vagy reménytelen a dolog és inkább írjam át másik CD-re másik íróval?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Ki kell próbálni, mert ártani biztosan nem árt!
Legfeljebb 1 lemeznek
Megyek is haza festegetni!

Egy lemeznek sem, mert legfeljebb lemosod róla alkohollal!
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ki kell próbálni, mert ártani biztosan nem árt!
Legfeljebb 1 lemeznek
Megyek is haza festegetni!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A lényeg, hogy lejátszás előtt fesd be, ne alatta  Az írást ne igen befolyásolhatja.Jó filc kell hozzá (vágott végű széles) és minimális kézügyesség.
 
De miért nem próbálod ki? 180 Ft egy ilyen filctoll, és kb 150 egy üres CD. Másold át az eredetit az üresre, hallgasd meg, majd filcezd és hallgasd meg újra. Esetleg az eredetivel is összevetheted!
 
Persze az se baj, ha olyan rendszer van, amin hallani a különbséget. AVreceiverrel még nem próbáltam.

Filcem van alkoholos (permanent) és hígítós (edding) is, csak nem ismertem a pontos technológiát. Lehet, hogy a hétvégén feláldozok 1-2 írható lemezt a kísérleti tudományok oltárán. Azért ha lejátszáskor hatása van a lézersugárra, akkor felvételkor is lehetne (elméletileg).

Hát olvass vissza. Leírtam a pontos "technológiát".
Igazad van, mert az interferencia az égető lézerre is hatással lehet. Ki kell próbálni, mert ártani biztosan nem árt!
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A lényeg, hogy lejátszás előtt fesd be, ne alatta Az írást ne igen befolyásolhatja.Jó filc kell hozzá (vágott végű széles) és minimális kézügyesség.
 
De miért nem próbálod ki? 180 Ft egy ilyen filctoll, és kb 150 egy üres CD. Másold át az eredetit az üresre, hallgasd meg, majd filcezd és hallgasd meg újra. Esetleg az eredetivel is összevetheted!
 
Persze az se baj, ha olyan rendszer van, amin hallani a különbséget. AVreceiverrel még nem próbáltam.

Filcem van alkoholos (permanent) és hígítós (edding) is, csak nem ismertem a pontos technológiát. Lehet, hogy a hétvégén feláldozok 1-2 írható lemezt a kísérleti tudományok oltárán. Azért ha lejátszáskor hatása van a lézersugárra, akkor felvételkor is lehetne (elméletileg).
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Mire jutottatok a lemezek élének feketére festésével?Csak úgy, remegő puszta kézzel befeketítettétek a lemez peremét?
(Mennyit kell inni előtte? )
Írás előtt kell festeni vagy utána is használ?

A lényeg, hogy lejátszás előtt fesd be, ne alatta Az írást ne igen befolyásolhatja.
Jó filc kell hozzá (vágott végű széles) és minimális kézügyesség.
 
De miért nem próbálod ki? 180 Ft egy ilyen filctoll, és kb 150 egy üres CD. Másold át az eredetit az üresre, hallgasd meg, majd filcezd és hallgasd meg újra. Esetleg az eredetivel is összevetheted!
 
Persze az se baj, ha olyan rendszer van, amin hallani a különbséget. AVreceiverrel még nem próbáltam.
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Mire jutottatok a lemezek élének feketére festésével?
Csak úgy, remegő puszta kézzel befeketítettétek a lemez peremét?
(Mennyit kell inni előtte? )
Írás előtt kell festeni vagy utána is használ?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Írható Cd-k

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ugyanott lehet kapni, ahol azt a Taiyo Yuden-es Verbatim DVD-t : itt Márkanév: Memorex Black
Ja tényleg...köszi!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”