Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lela »


Más részt ha már 200-300 eft kiad az ember egy ilyen céleszközért, amit csak és kizárólag zene lejátszásra lehet használni, jogosan merül fel az igény, hogy legalább annyit tudjon mint egy windowsos/androidos lejátszó, ráadásul utóbbiak1000-2000 ft ért elérhetők a különböző platformok áruházaiban. Tehát : Fájlok tallózása a hálózaton, azok kedvencként megjelölése, listák készítése, borító képek megjelenítése, GYORS működés és még sorolhatnám a teljesség igénye nélkül. Ha már a CA képes volt energiát fektetni egy saját lejátszó fejlesztésébe ami illeszkedik a saját rendszerébe (szintén lehet elvárás (Van aki e szerint is választ, ennyi pénzért elvárhatóan nem szedett vetett cuccokból összepakolt rendszert)), akkor hogy lehet ekkora blamát elkövetni. Nem tudom szavakkal kifejezni ... Felvesznek 2-3 Androidos fejlesztőmérnököt és rendbeteszik az appot. Más részt úgyis ez a jövő, ha nem haladsz elbuksz.
A Node 2 ről van valahol részletes leírás, vagy teszt ahol esetleg kivesézik az Appot is, különösen a hiányosságokat?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Az UPnP eredendően egy hálózati protokoll ami a hálózati eszközök közötti kommunikációt hivatott egyszerűsíteni. Kiterjesztése az UPnP AV ami számtalan audio és video formátumot támogat, általában okostelevíziók, médialejátszók, settop boxok, stb. használják médiafájlok hálózati megosztására.
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Plug_and_Play
 
 
Egészen biztos vagy ebben?
 
A Linn és az Auralic eszközei tudomásom szerint az UPnP protokollon belül OpenHome stackeket használnak a szerver→kontroller→lejátszó közötti kommunikációban. Az én korábbi CA hálózati lejátszóm egészen biztosan nem azt használta ugyanis sem a Linn sem az Auralic kontroller alkalmazásával nem lehetett a lejátszót vezérelni. De igazából más kontroller alkalmazással sem, az összes funkcióját csak a CA primitív gyári alkalmazásával lehetett hibátlanul kezelni.

 
Upnp AV, valóban így pontos. Viszont videolejátszásra csak korlátokkal alkalmas (ilyen olyan spéci file formátumok, felirat és hangszikron file-ok, stb), ezért a medialejátszók bár tudják az upnp-t, inkább sima SMB vagy NFS protokollal működnek.
Egészen biztos vagyok, elég sok hálózati lejátszó járt márt itt a bemutatóteremben, kivétel nélkül mindegyiket tudtam kezelni a Synology saját DS Audio nevű Unpn kontrollerével vagy akár a LInn Kinskyvel.
Persze az is hozzátartozik, hogy ez a megállapítás arra vonatkozik, hogy egy Upnp szerverről való hálózati lejátszást bármelyik Upnp kontrollerrel bármilyan Upnp lejátszón kezelni lehet. Viszont a lejátszó specifikus dolgokhoz (pl. lejátszás csatlakoztatott USB adathordozóról, Tidal kliens kezelése, internet rádió, stb) szükség van általában a gyári appra.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Egészen biztos vagy ebben?
 
A Linn és az Auralic eszközei tudomásom szerint az UPnP protokollon belül OpenHome stackeket használnak a szerver→kontroller→lejátszó közötti kommunikációban. Az én korábbi CA hálózati lejátszóm egészen biztosan nem azt használta ugyanis sem a Linn sem az Auralic kontroller alkalmazásával nem lehetett a lejátszót vezérelni. De igazából más kontroller alkalmazással sem, az összes funkcióját csak a CA primitív gyári alkalmazásával lehetett hibátlanul kezelni.

 
Nekem volt Linn network playerem és bármivel próbáltam működött vele...

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Nekem Squeezebox Classic van, NAGY pontmátrixos kijelzovel. Mégsem komfortos már 2 méter távolságból sem, pedig eléggé maximalizálták a karakterméreteket rajta. Hidd el, hogy csak akkor tudod érdemben hasznát venni bármilyen kijelzőnek, ha 1 méternél közelebb ülsz. Az meg azért nem tul életszerű, vagy kényelmes.
 
Nos, én kb 3 m-ről simán olvashatónak tartom a kijelzőt, gond nélkül!De az is igaz hogy én is tab-ról vezérlem (gyorsabb, kényelmesebb)!
Mondjuk az érdekes hogy droid 4.x verzió felett nincs már normális app!
 
Viszont a LMS nagyon jól meg van csinálva szerintem!
Komoly cégek miért nem tudnak hasonlót készíteni ill ezzel kompatibilis szoftvert írni?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »


 
 

 
 mert videóra az Upnp nem igazán jól van kitalálva.
 
Az UPnP eredendően egy hálózati protokoll ami a hálózati eszközök közötti kommunikációt hivatott egyszerűsíteni. Kiterjesztése az UPnP AV ami számtalan audio és video formátumot támogat, általában okostelevíziók, médialejátszók, settop boxok, stb. használják médiafájlok hálózati megosztására.
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Plug_and_Play
 

 
 Minden Upnp alapú lejátszót lehet vezérelni bármilyen Upnp Coltroller app-al...
 
Egészen biztos vagy ebben?
 
A Linn és az Auralic eszközei tudomásom szerint az UPnP protokollon belül OpenHome stackeket használnak a szerver→kontroller→lejátszó közötti kommunikációban. Az én korábbi CA hálózati lejátszóm egészen biztosan nem azt használta ugyanis sem a Linn sem az Auralic kontroller alkalmazásával nem lehetett a lejátszót vezérelni. De igazából más kontroller alkalmazással sem, az összes funkcióját csak a CA primitív gyári alkalmazásával lehetett hibátlanul kezelni.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


NA most kezdtem el olvasgatni ezt a Bluesound Node 2 teszteket, meg hogy mit is tud.. És igen ezt várnám ez a minimum, nagyon tetszik. Miért nem lehet megkapni ugyanezt egy normális OLED kijelzővel és igényesebb köntösben??? Másrészt a hangja azért gondolom nem üti meg a jobban elszeparált konkurencia hangját...(CXN, N50AE,)
 
Nekem Squeezebox Classic van, NAGY pontmátrixos kijelzovel. Mégsem komfortos már 2 méter távolságból sem, pedig eléggé maximalizálták a karakterméreteket rajta. Hidd el, hogy csak akkor tudod érdemben hasznát venni bármilyen kijelzőnek, ha 1 méternél közelebb ülsz. Az meg azért nem tul életszerű, vagy kényelmes. 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Én úgy látom a CXN is tartalmaz XLR kimenetet, ha a több milliós rendszerben keresgélnék, akkor nem itt kérdezgetnék, hanem felülnék a repülőre kimennék egy HIFI showra és meghallgatnám őket.
Egyébként a CA úgy tudom más programokkal nem kompatibilis (olvass vissza). "A szoftveres problémákat meg lehet oldani": nem tudom hogyan fogok rá másik Firmware-t írni, de nem kétlem biztos van aki megoldja.
És ha nem használok Applikációt akkor gondolom a megosztott mappákban a kijelzőn is lehet lépdelni. Elég nevetséges hogy egy 300+ ezres készülék egy SMB-t nem kezel hibátlanul, és a kedvenceket nem tudom szerkeszteni.

 
A hálózati lejátszók szinte kivétel nélkül Upnp protokollal működnek (néhányuk még ismeri a Roon Raat protokolt is), és nem SMB alapon, tehát nincs ebbe semmi nevetséges szerintem.
A médialejátszók használnak inkább SMB-t, mert videóra az Upnp nem igazán jól van kitalálva.
Minden Upnp alapú lejátszót lehet vezérelni bármilyen Upnp Coltroller app-al, ha nem tetszik a gyári, kereshetsz ingyenes vagy fizetős app-ot, elég nagy a választék.
Ezek a szines LCD kijelzők ugyan jól mutatnak a lejátszókon, de a használati értékük csekély, 1 méternél messzebbről már nem látszik szinte semmi, sokkal kényelmesebb egy appal vezérelni.
A lejátszási listák szerkesztése valóban nem erőssségük ezekenek az appoknak, de erre meg léteznek kiváló ingyenes vagy fizetős PC-s szoftverek, amivel a listák összeállíthatók, szerkeszthetők.
 
Én hangminőség szerint így állítanám sorba az említett lejátszókat:  N-50, CXN, N-70
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


elszeparált konkurencia hangját...(CXN, N50AE,)
 
Ebben ne legyél biztos. Kivitele jó a Node2-nek. A kinézet ugye szubjektív, de nekem a Pioneer "hifitornyos" kivitele nem tetszik.  Kijelző azért nincs rajta, mert felesleges. 

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lela »


Miért ragaszkodsz a kijelzőhöz? A legtöbb távolabbról semmit sem ér és úgyis kezedben a teló, vagy tablet amiről irányítod. Ezen az áron inkább egy Bluesound Node2, vagy Auralic Aries mini. 
NA most kezdtem el olvasgatni ezt a Bluesound Node 2 teszteket, meg hogy mit is tud.. És igen ezt várnám ez a minimum, nagyon tetszik. Miért nem lehet megkapni ugyanezt egy normális OLED kijelzővel és igényesebb köntösben??? Másrészt a hangja azért gondolom nem üti meg a jobban elszeparált konkurencia hangját...(CXN, N50AE,)

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »



Én úgy látom a CXN is tartalmaz XLR kimenetet, ha a több milliós rendszerben keresgélnék, akkor nem itt kérdezgetnék, hanem felülnék a repülőre kimennék egy HIFI showra és meghallgatnám őket.
Egyébként a CA úgy tudom más programokkal nem kompatibilis (olvass vissza). "A szoftveres problémákat meg lehet oldani": nem tudom hogyan fogok rá másik Firmware-t írni, de nem kétlem biztos van aki megoldja.
És ha nem használok Applikációt akkor gondolom a megosztott mappákban a kijelzőn is lehet lépdelni. Elég nevetséges hogy egy 300+ ezres készülék egy SMB-t nem kezel hibátlanul, és a kedvenceket nem tudom szerkeszteni.

Még szép, hogy tartalmaz, hiszen a cxn a stream magic nagytesója. Vagy inkább azon az úton lett tovább gondolva és - fejlesztve, amit a stream magic-kel próbáltak ki.
 
Firmware-t nem is Neked kell írni rá, nem azt mondtam, hogy feküdj neki otthon egy Észer laptopon. Csak azt mondtam, meg LEHET oldani, szemben a hardver esetleges hiányosságaival, amit csak a hardver cseréjével orvosolhatsz.

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lela »



Azért azt ne feledjük, hogy a Stream Magic 6-os már sziimetrikus felépítést és xlr kimeneteket kínál, ami a többi vetélytásnál csak egy kategóriával feljebb jön be egyáltalán a képbe. A szoftveres problémákat meg lehet oldani, vagy használhatsz más programot lejátszásra, de xlr kimeneteket és szimmetrikus felépítést nem nagyon tudsz utólag beleprogramozni.
 
Igazából súlypontozás kérdése, kinek mi a fontosabb: hogy bedugom a konnektorba és színes-szagos legyen, bele tudjak tekerni, kinyalja a s.ggemet is a gyári applikáció, vagy olyan felépítésű legyen a hardver, hogy tovább tudjak lépni...
 
 
A kategória királya....? Hát, ez attól függ, kit kérdezel. Lesz olyan kolléga, aki négymillió forint környékén fog valamit a figyelmedbe ajánlani, hogy innen már el lehet indulni. De nem hiszem, hogy valóban erre vagy kíváncsi, ha a Pioneer N50-N70 érdekel.
 
 
Egyébként ha már kérdezed, én úgy gondolom, hogy a maga kategóriájában nem rossz már az N50A sem, de szoftveresen ez sem fog mindent alád tenni: könyvtárakat pl. nem tudsz elmenteni a kedvencekbe, lejátszási listát nem tudsz a gyári appal létrehozni, a gyári app mobil verziója lassú, valami érthetetlen okból lapozgattatja az embert a gördülő könyvtárlistában, és néha-néha váratlanul beakad és kapcsolatot veszít. De ha letöltesz egy BubbleUPnP-t, ezek a gondok megoldódnak (és persze jönnek mások).
 
Nekem volt lehetőségem összehallgatni a Stream Magic 6V2-est az N50A-val. Nálam a Pioneer lett a befutó, de csak mert nem tudtam megegyezni a Stream Magic eladójával, és AB tesztben az adott körülmények között pontosabb térleképezése volt a Pioneernak - cserébe valamivel világosabb hangkaraktere.

Én úgy látom a CXN is tartalmaz XLR kimenetet, ha a több milliós rendszerben keresgélnék, akkor nem itt kérdezgetnék, hanem felülnék a repülőre kimennék egy HIFI showra és meghallgatnám őket.
Egyébként a CA úgy tudom más programokkal nem kompatibilis (olvass vissza). "A szoftveres problémákat meg lehet oldani": nem tudom hogyan fogok rá másik Firmware-t írni, de nem kétlem biztos van aki megoldja.
És ha nem használok Applikációt akkor gondolom a megosztott mappákban a kijelzőn is lehet lépdelni. Elég nevetséges hogy egy 300+ ezres készülék egy SMB-t nem kezel hibátlanul, és a kedvenceket nem tudom szerkeszteni.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


A 851 N a nagy tesó is ilyen beteges a szolgáltatások és a kezelés terén? Csak azt mondja meg valaki, hogyha a CA ennyire gyenge szolgáltatásokkal bíró készüléket tervez és azon sem fáradozik, hogy ezeket kijavítsa, pláne ha csak szoftveres problémák, akkor ki veszi így meg? Összevetve melyik kijelzővel rendelkező Audio lejátszó (amelyik mondjuk esetleg Oled kijelzővel is rendelkező) a legjobb mosta piacon ? Pl Pioneer az milyen? N50AE; N70AE
 
 
 
Miért ragaszkodsz a kijelzőhöz? A legtöbb távolabbról semmit sem ér és úgyis kezedben a teló, vagy tablet amiről irányítod. Ezen az áron inkább egy Bluesound Node2, vagy Auralic Aries mini. 

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »


A 851 N a nagy tesó is ilyen beteges a szolgáltatások és a kezelés terén? Csak azt mondja meg valaki, hogyha a CA ennyire gyenge szolgáltatásokkal bíró készüléket tervez és azon sem fáradozik, hogy ezeket kijavítsa, pláne ha csak szoftveres problémák, akkor ki veszi így meg? Összevetve melyik kijelzővel rendelkező Audio lejátszó (amelyik mondjuk esetleg Oled kijelzővel is rendelkező) a legjobb mosta piacon ? Pl Pioneer az milyen? N50AE; N70AE
 
Azért azt ne feledjük, hogy a Stream Magic 6-os már sziimetrikus felépítést és xlr kimeneteket kínál, ami a többi vetélytásnál csak egy kategóriával feljebb jön be egyáltalán a képbe. A szoftveres problémákat meg lehet oldani, vagy használhatsz más programot lejátszásra, de xlr kimeneteket és szimmetrikus felépítést nem nagyon tudsz utólag beleprogramozni.
 
Igazából súlypontozás kérdése, kinek mi a fontosabb: hogy bedugom a konnektorba és színes-szagos legyen, bele tudjak tekerni, kinyalja a s.ggemet is a gyári applikáció, vagy olyan felépítésű legyen a hardver, hogy tovább tudjak lépni...
 
 
A kategória királya....? Hát, ez attól függ, kit kérdezel. Lesz olyan kolléga, aki négymillió forint környékén fog valamit a figyelmedbe ajánlani, hogy innen már el lehet indulni. De nem hiszem, hogy valóban erre vagy kíváncsi, ha a Pioneer N50-N70 érdekel.
 
 
Egyébként ha már kérdezed, én úgy gondolom, hogy a maga kategóriájában nem rossz már az N50A sem, de szoftveresen ez sem fog mindent alád tenni: könyvtárakat pl. nem tudsz elmenteni a kedvencekbe, lejátszási listát nem tudsz a gyári appal létrehozni, a gyári app mobil verziója lassú, valami érthetetlen okból lapozgattatja az embert a gördülő könyvtárlistában, és néha-néha váratlanul beakad és kapcsolatot veszít. De ha letöltesz egy BubbleUPnP-t, ezek a gondok megoldódnak (és persze jönnek mások).
 
Nekem volt lehetőségem összehallgatni a Stream Magic 6V2-est az N50A-val. Nálam a Pioneer lett a befutó, de csak mert nem tudtam megegyezni a Stream Magic eladójával, és AB tesztben az adott körülmények között pontosabb térleképezése volt a Pioneernak - cserébe valamivel világosabb hangkaraktere.

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lela »



Hát, ha lehet hinni a What Hi-Fi?-n olvasható cikknek akkor a régóta hiányzó "gyorskeresés a dalokban" funkció biztosan belekerül. Azonban úgy tűnik, hogy nem a készülékekben használt vezérlőegység korlátai miatt nem került eddig bele eddig egyik modellbe sem, ahogyan én korábban tippeltem. A cikkben azt írják, hogy egy hamarosan érkező firmware frissítés keretében egyes régebbi modellek is megkapják több más új feature-el együtt ezt a funkciót is.
 
Személy szerint azt nem értem, hogy miért kellett öt évet várni erre, ha korábban is megoldható lett volna egy szimpla firmware frissítéssel, akár a régebbi modelleken is.
 
Arról, hogy a kontrol alkalmazáshoz várható-e olyan frissítés amivel orvosolják az mobilalkalmazás alapú vezérlés idegesítő hiányosságait, sem a What Hi-Fi? cikkje, sem a Cambridge Audio honlapja nem közöl érdemi információt.
 
https://www.whathifi.com/news/cambridge ... n-streamer

 
A 851 N a nagy tesó is ilyen beteges a szolgáltatások és a kezelés terén? Csak azt mondja meg valaki, hogyha a CA ennyire gyenge szolgáltatásokkal bíró készüléket tervez és azon sem fáradozik, hogy ezeket kijavítsa, pláne ha csak szoftveres problémák, akkor ki veszi így meg? Összevetve melyik kijelzővel rendelkező Audio lejátszó (amelyik mondjuk esetleg Oled kijelzővel is rendelkező) a legjobb mosta piacon ? Pl Pioneer az milyen? N50AE; N70AE

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »



Most olvastam, hogy a Cambridge Audio átalakítja a CXN-t ami az itt leírtak és a korábban olvasottak alapján azt gondolom időszerű. Vajon mit várhatunk az új V2 verziótól?
Nagyon régóta nézegetem ezt a típust a CXA-80 erősítőmhöz, de annyi sz@rt olvastam róla és itt nem a hangjára gondolok, de egyáltalán nem mindegy milyen a felhasználói élmény amikor az ember kezel egy eszközt. Nem értem hogy lehet egy ilyen gyártónak ilyen dolgokon elcsúszni.

 
Hát, ha lehet hinni a What Hi-Fi?-n olvasható cikknek akkor a régóta hiányzó "gyorskeresés a dalokban" funkció biztosan belekerül. Azonban úgy tűnik, hogy nem a készülékekben használt vezérlőegység korlátai miatt nem került eddig bele eddig egyik modellbe sem, ahogyan én korábban tippeltem. A cikkben azt írják, hogy egy hamarosan érkező firmware frissítés keretében egyes régebbi modellek is megkapják több más új feature-el együtt ezt a funkciót is.
 
Személy szerint azt nem értem, hogy miért kellett öt évet várni erre, ha korábban is megoldható lett volna egy szimpla firmware frissítéssel, akár a régebbi modelleken is.
 
Arról, hogy a kontrol alkalmazáshoz várható-e olyan frissítés amivel orvosolják az mobilalkalmazás alapú vezérlés idegesítő hiányosságait, sem a What Hi-Fi? cikkje, sem a Cambridge Audio honlapja nem közöl érdemi információt.
 
https://www.whathifi.com/news/cambridge ... n-streamer

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Lela »


Most olvastam, hogy a Cambridge Audio átalakítja a CXN-t ami az itt leírtak és a korábban olvasottak alapján azt gondolom időszerű. Vajon mit várhatunk az új V2 verziótól?
Nagyon régóta nézegetem ezt a típust a CXA-80 erősítőmhöz, de annyi sz@rt olvastam róla és itt nem a hangjára gondolok, de egyáltalán nem mindegy milyen a felhasználói élmény amikor az ember kezel egy eszközt. Nem értem hogy lehet egy ilyen gyártónak ilyen dolgokon elcsúszni.

Avatar
Imre07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2007.03.27., kedd 13:20
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Imre07 »



Ugyan ez a verzió van nálam (elméletben ez stabil, új), de ezen probléma nem jelentkezett nálam (pedig fő forrásom).
Gondolom leállítás, újra indítás (szerver progi) meg volt.
Az adott mappákat betallózza rendesen?
Nálam majd 1 TB (ismerősnek több mint 3TB) anyag van, így nem gondolom hogy az adatmennyiséggel lenne a gond.
Én tabról (droid 4.4) vezérlem és gyorsan reagál, egyedül a routerem szokott rakoncátlankodni és akkor eldobja.
A LMS nagyon jó, eddig Dune, Pioner Nxx is gond nélkül együtt dolgozott vele!
 
Mi változott mikor jelentkezett a probléma?
Mi a készülék?

 
Program teljes törlése, a 7.9.1. verzió felrakása megoldotta a problémát. A lejátszó Sqeezebox (Duet része), A probléma az előző verziójú szoftvernél egyszer csak előjött, valószínűleg akkor, amikor a Microsoft Visual C++ sok verziója közül éppen azt törölhettem, amire a proginak szüksége volt, De ez csak tipp.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, az ötleteket, tippeket!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Win7 (64) alatt fut a Logitech Sqeezebox média server. (7.7.5.). A lejátszást a my music mappából indítva - egy album, egy mappa- a play all -ra is csak egy számot játszik le. Mindegy, hogy miről vezérlem. Korábban az első számot elindítva végig, sorban lejátszotta a számokat, sőt vegyes mappákat is, minden playlist fájl nélkül. Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget.
Ugyan ez a verzió van nálam (elméletben ez stabil, új), de ezen probléma nem jelentkezett nálam (pedig fő forrásom).Gondolom leállítás, újra indítás (szerver progi) meg volt.
Az adott mappákat betallózza rendesen?
Nálam majd 1 TB (ismerősnek több mint 3TB) anyag van, így nem gondolom hogy az adatmennyiséggel lenne a gond.
Én tabról (droid 4.4) vezérlem és gyorsan reagál, egyedül a routerem szokott rakoncátlankodni és akkor eldobja.
A LMS nagyon jó, eddig Dune, Pioner Nxx is gond nélkül együtt dolgozott vele!
 
Mi változott mikor jelentkezett a probléma?
Mi a készülék?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Sajnos az a beállítás volt, és semmi sem változott. Szerintem a média szerver nem stabil verzió. Előre sem ugrik a szám váltásnál, csak vissza, meg rendszergazdaként kekk elindítani, hogy ne legyen hibajelzés, Túl nagy lehet az állomány, amit kezel?
Ki milyen verziót használ win7 (10) alatt? XP alatt nem volt gond régebbi média szerverrel.

Logok mutatnak valamit? Nekem Synology n fut, így nehezebb szakérteni.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rag »

Sziasztok, tapasztalatokat keresek raspberry dac-ról, ami dsd-t is kezel. Van valaminek ilyen?
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Imre07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2007.03.27., kedd 13:20
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Imre07 »


Nyisd meg web GUI-t és a jobb alsó sarokban kattints a beállításokra. A Player lapon a legördülő menüben válaszd ki a lejátszódat majd a Basic Settings-t. A második legördülőben azt kellene látnod, hogy "Play other songs in album". Ha nem ez van ott akkor az a probléma és állítsd át erre a lehetőségre.
Sajnos az a beállítás volt, és semmi sem változott. Szerintem a média szerver nem stabil verzió. Előre sem ugrik a szám váltásnál, csak vissza, meg rendszergazdaként kekk elindítani, hogy ne legyen hibajelzés, Túl nagy lehet az állomány, amit kezel?
Ki milyen verziót használ win7 (10) alatt? XP alatt nem volt gond régebbi média szerverrel.

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »



Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Win7 (64) alatt fut a Logitech Sqeezebox média server. (7.7.5.). A lejátszást a my music mappából indítva - egy album, egy mappa- a play all -ra is csak egy számot játszik le. Mindegy, hogy miről vezérlem. Korábban az első számot elindítva végig, sorban lejátszotta a számokat, sőt vegyes mappákat is, minden playlist fájl nélkül. Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget.

 
Nyisd meg web GUI-t és a jobb alsó sarokban kattints a beállításokra. A Player lapon a legördülő menüben válaszd ki a lejátszódat majd a Basic Settings-t. A második legördülőben azt kellene látnod, hogy "Play other songs in album". Ha nem ez van ott akkor az a probléma és állítsd át erre a lehetőségre.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Ez oké, de hangban is hallatszik? Technikailag biztosan jól van megoldva, az nem kétséges.
 
Írtam, komolyabb hang.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Imre07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2007.03.27., kedd 13:20
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Imre07 »


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Win7 (64) alatt fut a Logitech Sqeezebox média server. (7.7.5.). A lejátszást a my music mappából indítva - egy album, egy mappa- a play all -ra is csak egy számot játszik le. Mindegy, hogy miről vezérlem. Korábban az első számot elindítva végig, sorban lejátszotta a számokat, sőt vegyes mappákat is, minden playlist fájl nélkül. Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget.

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »


Én összehallgattam őket, nem véletlen drágább az N-70A(E), komolyabb hang. Érdemes XLR-ről használni, ez nem kamu trafós vagy műveleti erősítős szimmetrizálás, a Sabre DAC eleve szimmetrikus kimenettel rendelkezik, az asszimetrikus kimenet előtt van egy plussz aszimmetrizáló műveleti erősítő.
Ez oké, de hangban is hallatszik? Technikailag biztosan jól van megoldva, az nem kétséges.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”