Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

warsong írta:
2019.08.02., pén. 13:15
Nekem segíts inkább minthogy veszekedtek a semmin :) de utána ezek szívesen , csak mondjatok Hálózati készülékeket 200k-ig (új).
pl.: http://limar.hu/index.php/proba/digital ... audio-n15d

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: warsong »

Nekem segíts inkább minthogy veszekedtek a semmin :) de utána ezek szívesen , csak mondjatok Hálózati készülékeket 200k-ig (új).

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

robi20064 írta:
2019.08.02., pén. 13:04
avl2 írta:
2019.08.02., pén. 12:54
-KP- írta:
2019.08.02., pén. 12:52
....Auralic, Linn, Lumin, Naim ...
vs. Pioneer
Sajnos vagy sem itt sem lehet meguszni hogy az ember ne tajekozodjon vasarlas elott ha szeretne elkerulni az ilyet. Szerencsere akad eleg gyarto aki tobb evig tamogatja a termekeit software oldalon, lasd a felsoroltak. Persze az olcso de szuper hangminoseg es a 10 eves tamogatas nem szokott kez a kezben jarni 😁
Már ne haragudj, de az "olcsó és szuper hangminőség" még támogatás nélkül sem jár kéz a kézben...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

-KP- írta:
2019.08.02., pén. 12:52
....Auralic, Linn, Lumin, Naim ...
vs. Pioneer

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Indy írta:
2019.08.02., pén. 12:45
warsong írta:
2019.08.02., pén. 11:58
Érdekel a hálózati lejátszók előnye , hátránya , pc vel össze mérve .
Egy céleszköz, mint a hálózati lejátszó, bármikor átkerülhet a "nem támogatott" rekeszbe, mondjuk ha kijön egy újabb Tidal API és a gyártó úgy dönt, ideje lehúzni még egy bőrt a kedves vevő arcáról... Volt már rá példa. :smile33:
Nem értem miért egyből egy ilyen extrém példával kell előjönni... Mikor és hol volt erre példa? Csodálkoznék ha egy Auralic, Linn, Lumin, Naim stb. lejátszóval ez előfordulna. Ennyi erőből riogathatnék, hogy mi van akkor, ha a pc-n elmásznak a beállítások és használhatatlan lesz amíg valaki helyre nem rakja...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

warsong írta:
2019.08.02., pén. 11:58
Érdekel a hálózati lejátszók előnye , hátránya , pc vel össze mérve .
Egy céleszköz, mint a hálózati lejátszó, bármikor átkerülhet a "nem támogatott" rekeszbe, mondjuk ha kijön egy újabb Tidal API és a gyártó úgy dönt, ideje lehúzni még egy bőrt a kedves vevő arcáról... Volt már rá példa. :smile33:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: warsong »

-KP- írta:
2019.08.02., pén. 12:29
warsong írta:
2019.08.02., pén. 11:58
Érdekel a hálózati lejátszók előnye , hátránya , pc vel össze mérve . Spotify ,TIDAL rol hallgatok csak zenét ezért érdekel mit tud egy ilyen hálózati cucc. Van mellette android telefon, és iPad pro 2018 is. Meg egy chord Mojo dac/amp. Így megéri foglalkoznom a témával vagy hagyjam a pics@ba?
Szerintem a legtöbb normálisabb hálózati lejátszóknak van integrált Tidal és spotify felülete. Én például a Linn saját appjából tudom indítani a tidal lejátszást tabletről vagy okostelefonról, a pc-nek nem is kell mennie. Ugyanazt látom mint a pc-s kliensen. Ugyanúgy megvannak a kedvenceim, a playlistjeim.. Spotify-t sose próbáltam, mert nekem a Tidal bőven elég, de elvileg azt is lehet.
Mi az a linn?

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: warsong »

Elsősorban most egy jobb fajta hálózati lejátszó hangminosege érdekel , milyen egy pc vel összevetve . Mert csak spotify és tidalt hallgatok, és laptopot nem venném mindig elő ha zenét akarok hallgatni , ha jó hangminosege van egy Halozati lejátszónak és tudom vezérelni telefonról vagy Tabletről . Pl valahol olvastam hogy teljesen el voltak ájulva valami bluesound node2 + chord Mojo párostól . És ha ez tényleg jó, az nem lenne rossz mert chord Mojo már van .

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

warsong írta:
2019.08.02., pén. 11:58
Érdekel a hálózati lejátszók előnye , hátránya , pc vel össze mérve . Spotify ,TIDAL rol hallgatok csak zenét ezért érdekel mit tud egy ilyen hálózati cucc. Van mellette android telefon, és iPad pro 2018 is. Meg egy chord Mojo dac/amp. Így megéri foglalkoznom a témával vagy hagyjam a pics@ba?
Szerintem a legtöbb normálisabb hálózati lejátszóknak van integrált Tidal és spotify felülete. Én például a Linn saját appjából tudom indítani a tidal lejátszást tabletről vagy okostelefonról, a pc-nek nem is kell mennie. Ugyanazt látom mint a pc-s kliensen. Ugyanúgy megvannak a kedvenceim, a playlistjeim.. Spotify-t sose próbáltam, mert nekem a Tidal bőven elég, de elvileg azt is lehet.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

wittao írta:
2019.08.02., pén. 12:13

ha PC-rol szeretned ezeket a stream alapu szolgaltatasokat igenybevenni, akkor a kovetkezokkel erdemes szamolni:
- Tidal es Spotify nem rendelkezik taviranyito alkalmazassal
PC->Daphile->Tidal->Androidos telefon->Squeezer (natív távirányító, a telefon nem vesz részt a streamelésben).
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

warsong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 09:56
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: warsong »

Érdekel a hálózati lejátszók előnye , hátránya , pc vel össze mérve . Spotify ,TIDAL rol hallgatok csak zenét ezért érdekel mit tud egy ilyen hálózati cucc. Van mellette android telefon, és iPad pro 2018 is. Meg egy chord Mojo dac/amp. Így megéri foglalkoznom a témával vagy hagyjam a pics@ba?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

SACD12 írta:
2019.04.13., szomb. 16:35
Szerző: magicscreen » 09 ápr. 2019 09:15

Én most egy android okostelefonon Usb Audio Player Pro-t használok zenelejátszásra. Usb-n van csatlakoztatva a Marantz PM7005 DAC-jához.

Van arról tapasztalat hogy melyik (network) player tud legalább egy kategóriával jobb minőséget biztosítani ettől a konfigurációtól? Szeretnék egy dedikált desktop lejátszót, főleg FLAC/WAV fájlok lejátszására.

PC-s cuccokat próbáltam, Windows10/JPLAY, Daphile, Volumio, de egyiknél se hallottam olyan nagy minőségbeli különbséget.

------------------------------------
Ez a kérdés engem is izgat, remélem, lesz hozzászólás konkrét tapasztalat birtokában.
Szintén igen érdekes az LG V30 mobiltelefon használata audio lejátszóként asztali rendszerben, erősítőre kötve.
Amit a darco dac index streamers oldalán látok, az több mint meglepő! https://darko.audio/the-darko-dac-index/
Division 3
◦ALLO DigiOne Signature
◦Antipodes DS [discontinued]
◦Aurender N100H
◦AURALiC Aries
◦LG V30
◦Sonore ultraRendu
Igaz, itt arról nincs szó, hogy ezt fejhallgatóval vagy asztali berendezéssel való használatra érti!
A Stereophile oldalán megjelent cikkről nem is szólva https://www.stereophile.com/content/lg- ... tphone-mqa
hiszen ez már szinte hihetetlen!
Ha van valakinek konkrét, gyakorlati tapasztalata, kérem, ossza meg!
Köszönöm!
Ha az erősítő marad, akkor semmilyen lejatszoval sem lesz egy nagyon minimális mértéket meghaladóan jobb. Az a marantz sajnos leborotválja részleteket és a teret. És a többi marantz sem különb sajnos. Legalábbis a modernebbek.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
jdg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.11.30., szer. 12:31
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jdg »

wittao írta:
2019.07.24., szer. 22:13
Hasonlo gonddal kuzkodtem en is egy darabig, nem biztos, hogy ez megoldas lesz szamodra de hatha.
Kineztem egy Soundbart amihez kulon melynyomo tartozik (150.000-200.000 korul mozognak). Ez a Soundbar taviranyitos, es a TV-den futo Spotifyt hallgatva tudod allitani a hangerejet, filmeknel is. Engem pozitiv ertelemben meglepett a hangminoseg, akar filmek akar zenek teren. Persze nem kell eldobni tole az embernek az audiophile agyat, de igazan tisztesseges produkciot nyujt. Ezen kivul telefonrol Bluetooth-on keresztul Spotify, Tidal, Apple Music is csatlakoztathato, es telefonrol TV nelkul is a telefonos App segitsegevel a zene kiloheto ra.
Köszi a választ! Milyen soundbarod van?
Tegnap nekem is sikerült meghallgatni a Sonost, valóban nem egy audiophile dolog de jobban szólt mint amire számítottam.

Avatar
jdg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.11.30., szer. 12:31
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jdg »

Aszpirin írta:
2019.07.24., szer. 21:31
jdg írta:
2019.07.24., szer. 18:50
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, remélem jó topicba írok. Adott a következő rendszer:
- 2db Swans D2000F hangsugárzó
- analóg erősítő
- DAC

A lejátszás egy LG B8-on lévő Spotify appon keresztül történik, az LG toslinken csatlakozik a DAC-hoz, a DAC pedig az erősítőhöz. Szeretném egyszerűsíteni és "modernizálni" a rendszert, jelenleg a zene hallgatás úgy néz ki, hogy TV bekapcs, Spotify app elindít, közben erősítő bekapcs, DAC bekapcs és utána mehet a zene. A film szintén az LG-n lévő Plex klienssel történik, a módszer ugyanez viszont teljesen más hangerőn szól a Spotify és a Plex, és nem tudom állítani csak az erősítőn amihez nincs távirányítóm.

Az álom a következő lenne: Spotify connect egy aktív hangsugárzón, kb kiválasztom a célt és megy a stream (tv nélkül). Erre tök jó lenne egy Sonos (2db One elég is lenne a szobába valószínűleg, a jelenlegi Swans overkill), viszont a One-okat nem tudom a TV-re kötni ha jól tudom. TV-re tök jónak tűnik szintén a Sonos Beam, elvileg ez HDMI-n csatlakozik és HDMI Arc-ot is tud, így a tv távirányítóval tudok hangerőt állítani rajta, viszont a Beam (gondolom) nem szól túl jól zenében, bár erről nem sok infót találtam, de alapvetően nem erre valónak tűnik.

Több kérdés is felmerült:
- a Beam-mel van valakinek tapasztalata zene ügyben? mennyire használható?
- ha elkezdem a Beam-mel és úgy érzem, hogy nem elég, van lehetőség hozzárakni 2db One-t? és azok akkor egyszerre, delay nélkül tudnak szólni? sztereó egyébként bőven elég a tv-re is
- esetleg más rendszer is szóba jöhet... a Sonos szimpatikus az Airplay és a sok támogatott stream szolgáltató miatt, de nyitott vagyok másra is megoldható

Köszönöm előre is!
Szia! Sajnos a konkrét kérdésedre nem tudom a választ (meg kellene egyet hallgatnod egy kereskedőnél, de a tippem, hogy nem az igazi, bár kinek a pap...), de ha jól értem, a követelmények:
- távirányíthatóság
- spotify (vagy egyéb streaming szolgáltató) a tévé kihagyásával
- airplay (?)
- a tv plex kliensének hangja
és ehhez van már
- egy dac-od amin van toslink bemenet (a tévé hangjához)
- hangfalak

Szóval, a kérdésem, hogy azon gondolkodtál-e már, hogy esetleg meghallgass valahol egy olyan eszközt, amely az első hármat egyben tudja, a negyedikhaz pedig van analóg bemenete (vagy digitális, és esetleg a külön DAC sem kell - ez persze a DAC minőségétől függ). Ha tetszene a hangja, akor a régi erősítődet kellene csak erre lecserélned, minden egyéb maradna.
Csak egy példa, amit hirtelen találtam, de kismillió ilyen létezik, lehet a rászánt összeghez illőt találni:
https://www.extremeaudio.hu/yamaha-r-n6 ... KQQAvD_BwE
A linkelt példával anyagilag jobban járnál, minta Sonos Beam-mel + Spotify Connect-kompatibilis aktív hangfalakkal.

Bocs, tudom, nem ezt kérdezted, de hátha ez is segít a megoldásban...
Nagyon köszi a választ! Az ötlet jó, én is nézegettem ezeket, anyagilag tényleg jobbnak tűnik, bár ha eladom a mostani dolgokat akkor kb ugyanoda jövök ki. :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

jdg írta:
2019.07.24., szer. 18:50
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, remélem jó topicba írok. Adott a következő rendszer:
- 2db Swans D2000F hangsugárzó
- analóg erősítő
- DAC

A lejátszás egy LG B8-on lévő Spotify appon keresztül történik, az LG toslinken csatlakozik a DAC-hoz, a DAC pedig az erősítőhöz. Szeretném egyszerűsíteni és "modernizálni" a rendszert, jelenleg a zene hallgatás úgy néz ki, hogy TV bekapcs, Spotify app elindít, közben erősítő bekapcs, DAC bekapcs és utána mehet a zene. A film szintén az LG-n lévő Plex klienssel történik, a módszer ugyanez viszont teljesen más hangerőn szól a Spotify és a Plex, és nem tudom állítani csak az erősítőn amihez nincs távirányítóm.

Az álom a következő lenne: Spotify connect egy aktív hangsugárzón, kb kiválasztom a célt és megy a stream (tv nélkül). Erre tök jó lenne egy Sonos (2db One elég is lenne a szobába valószínűleg, a jelenlegi Swans overkill), viszont a One-okat nem tudom a TV-re kötni ha jól tudom. TV-re tök jónak tűnik szintén a Sonos Beam, elvileg ez HDMI-n csatlakozik és HDMI Arc-ot is tud, így a tv távirányítóval tudok hangerőt állítani rajta, viszont a Beam (gondolom) nem szól túl jól zenében, bár erről nem sok infót találtam, de alapvetően nem erre valónak tűnik.

Több kérdés is felmerült:
- a Beam-mel van valakinek tapasztalata zene ügyben? mennyire használható?
- ha elkezdem a Beam-mel és úgy érzem, hogy nem elég, van lehetőség hozzárakni 2db One-t? és azok akkor egyszerre, delay nélkül tudnak szólni? sztereó egyébként bőven elég a tv-re is
- esetleg más rendszer is szóba jöhet... a Sonos szimpatikus az Airplay és a sok támogatott stream szolgáltató miatt, de nyitott vagyok másra is megoldható

Köszönöm előre is!
Szia! Sajnos a konkrét kérdésedre nem tudom a választ (meg kellene egyet hallgatnod egy kereskedőnél, de a tippem, hogy nem az igazi, bár kinek a pap...), de ha jól értem, a követelmények:
- távirányíthatóság
- spotify (vagy egyéb streaming szolgáltató) a tévé kihagyásával
- airplay (?)
- a tv plex kliensének hangja
és ehhez van már
- egy dac-od amin van toslink bemenet (a tévé hangjához)
- hangfalak

Szóval, a kérdésem, hogy azon gondolkodtál-e már, hogy esetleg meghallgass valahol egy olyan eszközt, amely az első hármat egyben tudja, a negyedikhaz pedig van analóg bemenete (vagy digitális, és esetleg a külön DAC sem kell - ez persze a DAC minőségétől függ). Ha tetszene a hangja, akor a régi erősítődet kellene csak erre lecserélned, minden egyéb maradna.
Csak egy példa, amit hirtelen találtam, de kismillió ilyen létezik, lehet a rászánt összeghez illőt találni:
https://www.extremeaudio.hu/yamaha-r-n6 ... KQQAvD_BwE
A linkelt példával anyagilag jobban járnál, minta Sonos Beam-mel + Spotify Connect-kompatibilis aktív hangfalakkal.

Bocs, tudom, nem ezt kérdezted, de hátha ez is segít a megoldásban...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
jdg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.11.30., szer. 12:31
Értékelés: 2

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jdg »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, remélem jó topicba írok. Adott a következő rendszer:
- 2db Swans D2000F hangsugárzó
- analóg erősítő
- DAC

A lejátszás egy LG B8-on lévő Spotify appon keresztül történik, az LG toslinken csatlakozik a DAC-hoz, a DAC pedig az erősítőhöz. Szeretném egyszerűsíteni és "modernizálni" a rendszert, jelenleg a zene hallgatás úgy néz ki, hogy TV bekapcs, Spotify app elindít, közben erősítő bekapcs, DAC bekapcs és utána mehet a zene. A film szintén az LG-n lévő Plex klienssel történik, a módszer ugyanez viszont teljesen más hangerőn szól a Spotify és a Plex, és nem tudom állítani csak az erősítőn amihez nincs távirányítóm.

Az álom a következő lenne: Spotify connect egy aktív hangsugárzón, kb kiválasztom a célt és megy a stream (tv nélkül). Erre tök jó lenne egy Sonos (2db One elég is lenne a szobába valószínűleg, a jelenlegi Swans overkill), viszont a One-okat nem tudom a TV-re kötni ha jól tudom. TV-re tök jónak tűnik szintén a Sonos Beam, elvileg ez HDMI-n csatlakozik és HDMI Arc-ot is tud, így a tv távirányítóval tudok hangerőt állítani rajta, viszont a Beam (gondolom) nem szól túl jól zenében, bár erről nem sok infót találtam, de alapvetően nem erre valónak tűnik.

Több kérdés is felmerült:
- a Beam-mel van valakinek tapasztalata zene ügyben? mennyire használható?
- ha elkezdem a Beam-mel és úgy érzem, hogy nem elég, van lehetőség hozzárakni 2db One-t? és azok akkor egyszerre, delay nélkül tudnak szólni? sztereó egyébként bőven elég a tv-re is
- esetleg más rendszer is szóba jöhet... a Sonos szimpatikus az Airplay és a sok támogatott stream szolgáltató miatt, de nyitott vagyok másra is megoldható

Köszönöm előre is!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

[youtube][/youtube]Jól is szólhatna, ha nem a PCM5122 csip lenne benne, aminek a hangminőségre ható tudását immáron 25 éve meghaladták. Azért használják, mert nagyon kényelmes, nem kell külön analóg táp, minden egyben van, pacsit ad, annyira nem szól rosszul, hogy kilógna a lóláb, a többség úgyis 10-20dB dinamikájú zenét hallgat rajta, arra kiváló ez is...

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

greenbio írta:
2019.03.25., hétf. 11:56
alto írta:
2019.03.25., hétf. 11:38
greenbio írta:
2019.03.25., hétf. 08:31
sziasztok!

tudnátok ajánlani egy olyan hálózati lejátszót, amiben értékelhető füles erősítő van?
köszönöm!
Pl. Pioneer N-70Ae, Teac Nt-505. De általánosságban jobban jársz egy dedikált fejhallgató erősítővel.
szia!

köszi a tippeket! ezt tudom. nem nekem kellene a lejtászó, hanem egy ismerősömnek, ő pedig nem fog dedikált füles erősítőt venni.
A Bluesound Node2 fejhallgató erősítője sem rossz, nem beszélve a kiváló, MQA dekódolásra képes DAC-járól és a BluOS vezérlő rendszerről, amelyik szerintem az egyik legjobb.
Amióta megjelent az utód a Node2i, azóta sokat csökkent az ára, ma már 145 ezerért is kapható.
Blogom

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

leone írta:
2019.04.17., szer. 14:44
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Adott egy Pioneer N-P01 hálózati lejátszó. Elvileg lejátszik dsd fájlokat is, de többszöri próbálkozásra sem sikerül. Van olyan amit nem játszik le, amit meg játszik ott meg információt kiírja, megy a számláló, lemezborító stb csak éppen nem szól. Mindezt usb bemeneten, merevlemezről.
Mi lehet a baj?
Legyél biztos abban, hogy 2.8Mhz-es mintavételű és két csatornás zenékkel próbálkozol.
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
leone
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2008.11.09., vas. 19:56
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: leone »

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Adott egy Pioneer N-P01 hálózati lejátszó. Elvileg lejátszik dsd fájlokat is, de többszöri próbálkozásra sem sikerül. Van olyan amit nem játszik le, amit meg játszik ott meg információt kiírja, megy a számláló, lemezborító stb csak éppen nem szól. Mindezt usb bemeneten, merevlemezről.
Mi lehet a baj?

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jolida »

Nálam így néz ki:
Roon (Rock) szerver -> SoTM 200
Mindkét eszközön van kábeles LAN és USB-s Wifi (stick) elérés.

Két IP hálózati megoldást szoktam használni:

1.) csak kábeles LAN elérés (ekkor az eszközökben levő Wifi képesség lényegtelen):
  • DHCP-n csak a mondjuk 10...100 közötti IP címek kiosztása engedélyezett;
    Roon szerver és a SoTM fix IP címen, a DHCP tartományon kívüli értékekkel (praktikusan pl. 100 felett);
    átjáró IP címe a DHCP-t szolgáltató routeré (nálam több hálózat is van);
    DNS IP címe a DHCP-t szolgáltató routeré;
    alhálózati maszk 255.255.255.0;
A Roon és az endpoint (SotM) a routeren keresztül kommunikál.
Mindkét eszköz elérhető a hálózatról (konfigurálás, leállítás).

2.) Szeparált zene és menedzsment hálózat
  • A Roon szerver és az endpoint LAN részei TELJESEN más IP tartományban vannak, mint a "nyílt" hálózat";
    Az IP számok tetszőlegesek (pl. 10.10.10.2; 10.10.10.3);
    alhálózati maszk 255.255.255.0;
    DNS: 0.0.0.0
    átjáró 0.0.0.0
  • Roon szerver Wifi hálózata a "nyílt" Wifi hálózatra csatlakozik (fix IP-n, aminek a tartománya a DHCP-ben "kizárt");
    SotM Wifi hálózata a "nyílt" Wifi hálózatra csatlakozik (fix, vagy DHCP IP-n);
A Roon és a SoTM endpoint kábelen "látják" egymást (Raat protokoll).
A Roon és a SoTM Wifi-n konfigurálható.

A "biztonság" kedvéért az 1.) megoldás kb. 2 perc alatt visszaállítható.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
colop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2011.05.20., pén. 13:18
Értékelés: 89

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: colop »

Azt várom a megoldástól, hogy a router kihagyásával - 1-el kevesebb aktív eszköz a sorban - “élőbb” előadást kapok a rendszerből. :tutiok:
Hasonló megoldás lenne, mint Jplay- féle dual-pc.
Lumin T1 | NAD S500i | T+A PA 3000HV | Hivox | Valhalla | Gigawatt | Kácsa | Lessloss

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

colop írta:
2019.04.13., szomb. 21:05
Sziasztok!

Roon szervert futtató Win10 PC-m 2 gigabites portja közül az egyikkel a LAN-ra csatlakozok egy router segítségével. Itt eléri a NAS-t, meg egyébként a netet (Tidal Stream) is.
A másik portot szeretném arra használni, hogy az Auralic Aries a RAAT stream-et közvetlanül a PC-ből kapja, ne kelljen megjáratni router felé.
(A brige-elt port megoldással működik, de szeretném másképp is kipróbálni.)

Hogyan kell konfigurálni az alhálózatot, hogy lesz a PC-m egy kvázi router szerepre képes? gondolkodik.gif
Nem tudom a megoldást (illetve azt ki lehet próbálni, hogy a nem routerhez csatlakozó portnak és az Ariesnek fix IP címet adsz, a router alhálózati tartomány belül, de a DHCP automatikus címkiosztási tartományán kivűl, de nem biztos, hogy ez így működik, valószínű hogy átjáró IP cimekkel is mókolni kell valamit), de úgy egyébként milyen előnyöket remélsz ettől a cseppet sem szokványos konfigurációtól?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
colop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2011.05.20., pén. 13:18
Értékelés: 89

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: colop »

Update: a Win10 bridge.sys kékhalált dob, úgyhogy egyértelműen a másik megoldást kéne erőltetni. :)
kékhalál
kékhalál
image1.jpeg (900.91 KiB) Megtekintve 3958 alkalommal
Lumin T1 | NAD S500i | T+A PA 3000HV | Hivox | Valhalla | Gigawatt | Kácsa | Lessloss

Avatar
colop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2011.05.20., pén. 13:18
Értékelés: 89

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: colop »

Sziasztok!

Roon szervert futtató Win10 PC-m 2 gigabites portja közül az egyikkel a LAN-ra csatlakozok egy router segítségével. Itt eléri a NAS-t, meg egyébként a netet (Tidal Stream) is.
A másik portot szeretném arra használni, hogy az Auralic Aries a RAAT stream-et közvetlanül a PC-ből kapja, ne kelljen megjáratni router felé.
(A brige-elt port megoldással működik, de szeretném másképp is kipróbálni.)

Hogyan kell konfigurálni az alhálózatot, hogy lesz a PC-m egy kvázi router szerepre képes? gondolkodik.gif
Lumin T1 | NAD S500i | T+A PA 3000HV | Hivox | Valhalla | Gigawatt | Kácsa | Lessloss

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”