Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.08.11., vas. 11:00
Bocs, de ha akarnék se tudnék, kevésbé egyetérteni.
Hogy kaef2-t plagizáljam: nem kell egyetértenünk :rolleyes:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.08.11., vas. 11:41-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 10:18
Az ilyen totális integrációnak nyilvánvalóak az általad felsorolt előnyei, de azegybeépítettségnek ugyanúgy van hátránya is... ha pl. egy korszerűbb futóművet akarsz (és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű), de a DAC/erősítő még tökéletes lenne, akkor majd egyben cseréled le az egészet az elavult digitális futómű miatt az eredeti árának töredékéért.
Bocs, de ha akarnék se tudnék, kevésbé egyetérteni.

"és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű" :smile51:

Aki 2009-ben vett egy Linn DS-t, az a mai napig tudja használni gond nélkül, és 10 év múlva is ugyanúgy tudni fogja használni. Egyedüli hátrányuk a natív dsd hiánya. Amit egy Roon/Jriver röhögve átkonvertál pcm-re. Egy ilyen Lumin ráadásul még natív dsd-t is tud. Szóval játszik kis és nagyfelbontású flac fileokat meg dsd-t és AAC-t és MQA-t. Szóval ezen mi fog elavulni? Jön egy új csoda formátum és kukázzuk a pcm-et és a dsd-t is? Elavult lesz a TCP/IP? Újra feltalálja valaki a spanyol viaszt, vagy mi? Tudsz valamit, amit mi nem?
Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 10:18
akik a teljes rendszerüket (hangfalakon kívül) lecserélnék egy ilyen “egyberendszerre”, mert az előnyök is azért nyilvánvalóak.
Ezzel megint azt sugallod, hogy a "teljes" értékű rendszerhez képest az ilyen "egybe" rendszer nem teljes értékű. Ugyanis egy ilyen kütyü, teljes értékű rendszer, így eléggé félrevezetőek ezek a jelzők és ahogy használod őket. Nyilván a teljesítmény limitált (60W 8 Ohm, 100W 4 Ohm) de rengeteg külön komponensekből álló rendszer se tud ennél többet.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 09:59
kaef2 írta:
2019.08.11., vas. 09:34
Az oka annak, hogy csak a vásárlás végén derül ki a végleges ár, az lehet, hogy akkor kerül megadásra a szállítási cím. Csak utána tudja a rendszer, hogy mi a célország, addig nem tud a végleges ÁFÁ-val számolni. Nincs szó trükközésről szerintem egy Amazon méretű webshop esetén. Elég sokat vásárolok a német Amazonon cégesen is, magánszemélyként is, de nem tapasztaltam, hogy trükköztek volna. Persze nem védeni akarom őket, arra biztosan nem szorulnak rá, csupán a tapasztalataimat írtam le.
Nem értek egyet. Regisztrálva vagy a rendszerben, és be vagy lépve. Van egy számlázási címed, és vannak szállítási címeid. Mindegyik magyar. Nem tudja a rendszer, hogy hová fogod kérni a szállítás, és azt feltételezi, hogy Németországba? Úgy, hogy minden megadott címed magyar? Ezért a Németországra érvenyes árakat mutatja?
Informatikusként ezt elfogadhatatlannak tartom, és ismerve az Amazon informatikai fejlesztői “gépezetét”, amely a világ egyik legnagyobbja, ebben szándékosságot feltételezni (trükköznek a megjelenített árakkal) nem tévedés.
Példaként ott a már említett bike24.de Az, ha belépsz magyar címre szóló regisztrációval, rögtön átváltanak a megjelenített árak magyar-ÁFÁsra. Egy, az Amazonnál legalább két nagyságrenddel kisebb kisebb cég webshopjában.

A 35ezer eurós értékhatárról nem tudtam, köszönöm a felvilágosítást leborulok.gif
Ez is azt jelenti, hogy kis cégek webshopjaiban (mint az általam linkelt) érdemesebb lehet nézelődni.
Nem kell egyetértenünk. :)

Számos olyan eset volt, a céges Amazon rendeléseinknél, amikor a végfelhasználó címére küldettük az árut Szlovákiába, Romániába, Ukrajnába ott igen csak jól jött ez a lehetőség. Mondjuk cégesen ugye nem fizetünk ÁFÁ-t, de például a végleges szállítási költség is így alakult ki, a szállítási cím megadásakor.

Természetesen mindenki ott vásárol, ahol csak kedve van, én magam részéről a nagyobb cégeket preferálom, még akkor is ha egy kicsit esetleg többe kerülnek. A kicsik support tevékenységével vannak rossz tapasztalataim. Sajnos. Persze el tudom képzelni, hogy másoknak meg a nagyokkal vannak hasonlók.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 23:37
Filózgatok itt magamban unásig, hogy miért vagyok ennyire magabiztosan elégedett az M1 hangjával. Annyi mindenért lelkendeztem már, most mégis magabiztosabb vagyok a döntésemet illetően, mint korábban.

Arra lyukadtam ki, hogy ez egy nagy előnye az all-in-one rendszereknek. Mivel a teljes lánc cserélődik a hangsugárzók előtt, nincs olyan változó, vagy láncszem, ami elfedné. Ha veszek pl. egy DAC-ot, annak csak egy részét hallom, mert a többi elektronika még ugyanúgy beleszól (hozzáteszi, vagy elveszi a magáét). Egy általános karaktere megmarad a rendszernek. Ráadásul hiába jó egy készülék önmagában, ha nincs meg a szinergia a többivel, csapnivaló is lehet az eredmény. Épp ezért mindig ott a rizikó, bármit is végy, hogy jól fog-e illeszkedni a többihez. Na az M1-nél nincs ilyen :) Itt hallható a különbség, az első pillanattól - és ami biztos, ezt nem tudod elhangolni. Ráadásul tényleg markáns az eltérés, mert "mindent" cseréltél, nem nüanszokról beszélünk, nem egy elemet változtatsz, hanem mindent. Emiatt könnyebben megítélhető a karaktere. Ez igaz persze mindegyik másik egyberendszerre is. Már ha értitek a katyvaszomból, hogy mire akarok kifutni..
Az ilyen egyberendszer nem újdonság, csak az alacsonyabb árkategóriában egykomponensű mikrohifinek hívják. Nekem is ilyen van a hálószobámban, ahhoz még hangszórókat is adtak, hogy egységes legyen a rendszer :D Ötször kevesebbe került, mint a Lumin M1 új ára jelenleg a Bartimexnél, és minőségben nyilván nem tudja felvenni a versenyt vele, de az elv ugyanaz: futómű, előerősírő, digitális erősítő egybeépítve.

Na a Lumin ezt maxolta ki minőségben, tlejesítményben - és árban - az M1-gyel.

Az ilyen totális integrációnak nyilvánvalóak az általad felsorolt előnyei, de azegybeépítettségnek ugyanúgy van hátránya is... ha pl. egy korszerűbb futóművet akarsz (és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű), de a DAC/erősítő még tökéletes lenne, akkor majd egyben cseréled le az egészet az elavult digitális futómű miatt az eredeti árának töredékéért.

Ennek ellenére a Lumin M1 a mai áron (amint a Bartimex-nél láttam) egy igen vonzó ajánlat lehet azok számára, akik a teljes rendszerüket (hangfalakon kívül) lecserélnék egy ilyen “egyberendszerre”, mert az előnyök is azért nyilvánvalóak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.08.11., vas. 09:34
Az oka annak, hogy csak a vásárlás végén derül ki a végleges ár, az lehet, hogy akkor kerül megadásra a szállítási cím. Csak utána tudja a rendszer, hogy mi a célország, addig nem tud a végleges ÁFÁ-val számolni. Nincs szó trükközésről szerintem egy Amazon méretű webshop esetén. Elég sokat vásárolok a német Amazonon cégesen is, magánszemélyként is, de nem tapasztaltam, hogy trükköztek volna. Persze nem védeni akarom őket, arra biztosan nem szorulnak rá, csupán a tapasztalataimat írtam le.
Nem értek egyet. Regisztrálva vagy a rendszerben, és be vagy lépve. Van egy számlázási címed, és vannak szállítási címeid. Mindegyik magyar. Nem tudja a rendszer, hogy hová fogod kérni a szállítás, és azt feltételezi, hogy Németországba? Úgy, hogy minden megadott címed magyar? Ezért a Németországra érvenyes árakat mutatja?
Informatikusként ezt elfogadhatatlannak tartom, és ismerve az Amazon informatikai fejlesztői “gépezetét”, amely a világ egyik legnagyobbja, ebben szándékosságot feltételezni (trükköznek a megjelenített árakkal) nem tévedés.
Példaként ott a már említett bike24.de Az, ha belépsz magyar címre szóló regisztrációval, rögtön átváltanak a megjelenített árak magyar-ÁFÁsra. Egy, az Amazonnál legalább két nagyságrenddel kisebb kisebb cég webshopjában.

A 35ezer eurós értékhatárról nem tudtam, köszönöm a felvilágosítást leborulok.gif
Ez is azt jelenti, hogy kis cégek webshopjaiban (mint az általam linkelt) érdemesebb lehet nézelődni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 23:37
Filózgatok itt magamban unásig, hogy miért vagyok ennyire magabiztosan elégedett az M1 hangjával. Annyi mindenért lelkendeztem már, most mégis magabiztosabb vagyok a döntésemet illetően, mint korábban.

Arra lyukadtam ki, hogy ez egy nagy előnye az all-in-one rendszereknek. Mivel a teljes lánc cserélődik a hangsugárzók előtt, nincs olyan változó, vagy láncszem, ami elfedné. Ha veszek pl. egy DAC-ot, annak csak egy részét hallom, mert a többi elektronika még ugyanúgy beleszól (hozzáteszi, vagy elveszi a magáét). Egy általános karaktere megmarad a rendszernek. Ráadásul hiába jó egy készülék önmagában, ha nincs meg a szinergia a többivel, csapnivaló is lehet az eredmény. Épp ezért mindig ott a rizikó, bármit is végy, hogy jól fog-e illeszkedni a többihez. Na az M1-nél nincs ilyen :) Itt hallható a különbség, az első pillanattól - és ami biztos, ezt nem tudod elhangolni. Ráadásul tényleg markáns az eltérés, mert "mindent" cseréltél, nem nüanszokról beszélünk, nem egy elemet változtatsz, hanem mindent. Emiatt könnyebben megítélhető a karaktere. Ez igaz persze mindegyik másik egyberendszerre is. Már ha értitek a katyvaszomból, hogy mire akarok kifutni..
Hasonló okok miatt (egyszerűség és gyári optimalizálás) szoktam mondogatni, hogy akinek viszonylag kicsi a szobája és tud közeltérben (kb max 2-2,5 méterről) zenét hallgatni az próbálkozzon aktív hangfalakkal. Leginkább csak a hallgatás és a hangfal helyét lehet és kell beállítani és utána sokkal egyszerűbb lehet az ember élete, ha a játszónak van egy szabályozott kimenete.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.08.10., szomb. 09:59
kaef2 írta:
2019.08.10., szomb. 08:42
Úgy hiszem az eus ÁFA rendelkezések szerint a végfelhasználó címe szerinti ÁFÁ-t kell a webshopokban fizetni
OFF

Az EU-s rendelkezések tudtommal nem ennyire egyértelműek, a vásárlás helye szerinti ÁFÁt kell fizetni (tudtommal nem térnek ki a webshopokra külön, vagy változtattak mostanában?, azt írod 3-4 éve...).
Hogy webes vásálásnál mi a "vásárlás helye", az leginkább a webshopokat üzemeltető cégek értelmezésére van bízva. És bizton mondom, hogy az a kivétel, hogy a magyar ÁFA-t számítják fel (ismerek még egy-két ilyen helyet, pl bike24.de, viszont 99% a webshop működtetési helyét tekinti a vásárlás helyének).
Teljesen egyértelmű a rendelkezés: az ÁFA megfizetése kapcsán az uniós szabályozás a célország elvét követi, a kiindulópont az, hogy minden a tényleges fogyasztás helyén adózzon.

"...ha a vásárló magánszemély: mivel ő nem adóalany, nem terhelhető rá az adófizetési kötelezettség. Így viszont hogyan valósítható meg a célországban történő adózás? Erre hoz egy speciális szabályt az uniós Irányelv: amennyiben a vásárló nem adóalany, a teljesítés helye az érkezési ország, az az ország, ahol a vásárló ténylegesen található – az áfát pedig a teljesítés helyén kell megfizetni.

A gond mindezzel az, hogy egy kisebb cég, amelytől csak időnként vásárolnak külföldről, összességében nem nagy bevételt generálva, gyakorlatilag belerokkanna az adminisztrációs költségekbe. ..... Egy kis webshopnak ez nyilván nem éri meg, ezért az Irányelv bölcsen értékhatárhoz rendeli a szabály alkalmazását.

Értékhatár

A bonyodalmas fenti eljárást csak akkor kell alkalmazni, ha egy naptári évben az adott országba folytatott értékesítések nettó értéke meghalad egy bizonyos értékhatárt. Az értékhatárt az egyes tagországok egyedileg határozták meg, 35 és 100 ezer euró között mozoghat. Szlovákiában például a minimumra, 35.000 euróra állították be. Természetesen az értékesítő dönthet úgy, hogy már az értékhatár elérése előtt is az érkezési ország szabályait alkalmazza – ez viszont csak az értékhatár elérése után lesz kötelező......Amíg egy külföldre is értékesítő magyar vállalkozás el nem éri az adott értékhatárt, addig a magyar áfát fel felszámolnia. Miután viszont túllépi a 35 ezer eurót, vagy az adott államban megállapított értékhatárt, regisztrálnia kell az adott országban és fizetnie az ottani forgalmi adót.”

Elektronikus úton nyújtott szolgáltatásnak számít a szoftver, zene, film vagy játék rendelkezésre bocsátása, vagy a távoktatás. A szabályozás kimondja, hogy az ilyen típusú szolgáltatásoknál a teljesítési hely mindig az igénybevevő lakóhelye, akkor is, ha a vásárló nem adóalany."


https://ado.hu/ado/egyszerusodhet-a-web ... afizetese/

Dolgozik az EU azon, hogy 2021-ig a webshopok számára tovább egyszerűsítse a bevallást.

Az oka annak, hogy csak a vásárlás végén derül ki a végleges ár, az lehet, hogy akkor kerül megadásra a szállítási cím. Csak utána tudja a rendszer, hogy mi a célország, addig nem tud a végleges ÁFÁ-val számolni. Nincs szó trükközésről szerintem egy Amazon méretű webshop esetén. Elég sokat vásárolok a német Amazonon cégesen is, magánszemélyként is, de nem tapasztaltam, hogy trükköztek volna. Persze nem védeni akarom őket, arra biztosan nem szorulnak rá, csupán a tapasztalataimat írtam le.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Filózgatok itt magamban unásig, hogy miért vagyok ennyire magabiztosan elégedett az M1 hangjával. Annyi mindenért lelkendeztem már, most mégis magabiztosabb vagyok a döntésemet illetően, mint korábban.

Arra lyukadtam ki, hogy ez egy nagy előnye az all-in-one rendszereknek. Mivel a teljes lánc cserélődik a hangsugárzók előtt, nincs olyan változó, vagy láncszem, ami elfedné. Ha veszek pl. egy DAC-ot, annak csak egy részét hallom, mert a többi elektronika még ugyanúgy beleszól (hozzáteszi, vagy elveszi a magáét). Egy általános karaktere megmarad a rendszernek. Ráadásul hiába jó egy készülék önmagában, ha nincs meg a szinergia a többivel, csapnivaló is lehet az eredmény. Épp ezért mindig ott a rizikó, bármit is végy, hogy jól fog-e illeszkedni a többihez. Na az M1-nél nincs ilyen :) Itt hallható a különbség, az első pillanattól - és ami biztos, ezt nem tudod elhangolni. Ráadásul tényleg markáns az eltérés, mert "mindent" cseréltél, nem nüanszokról beszélünk, nem egy elemet változtatsz, hanem mindent. Emiatt könnyebben megítélhető a karaktere. Ez igaz persze mindegyik másik egyberendszerre is. Már ha értitek a katyvaszomból, hogy mire akarok kifutni..

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ebri »

Aszpirin írta:
2019.08.10., szomb. 09:59
kaef2 írta:
2019.08.10., szomb. 08:42
Úgy hiszem az eus ÁFA rendelkezések szerint a végfelhasználó címe szerinti ÁFÁ-t kell a webshopokban fizetni
OFF

Az EU-s rendelkezések tudtommal nem ennyire egyértelműek, a vásárlás helye szerinti ÁFÁt kell fizetni (tudtommal nem térnek ki a webshopokra külön, vagy változtattak mostanában?, azt írod 3-4 éve...).
Távolsági értékesítés, bizonyos összeghatár felett a célország ÁFA mértékével kell felszámítani az ÁFA-t. Ezt az összefoglalót találtam.

http://kamaraonline.hu/cikk/a-tavolsagi ... tudnivalok

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

gyszabolcs írta:
2019.08.10., szomb. 19:02
Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
...de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.
Lehet a LUMIN alkalmazásban TIDAL lejátszási listát menteni, akár a TIDAL felhasználói fiókodba is. Szerkeszteni nem lehet a már elmentett playlisteket csak felülírni a meglévőt. Ha jól értem a problémát.
Ha hallgatok egy zenét, ami megtetszik és hozzá akarom adni a lejátszási listához (akár local, akár Tidal), azt nem tehetem meg.
Csak úgy, hogy újra elmentem a teljes lejátszási listát. De mivel közben 40 olyan számot is meghallgattam (legalábbis belehallgattam) ami nem tetszett, azokat egyesével ki kell törölni.

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
...de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.
Lehet a LUMIN alkalmazásban TIDAL lejátszási listát menteni, akár a TIDAL felhasználói fiókodba is. Szerkeszteni nem lehet a már elmentett playlisteket csak felülírni a meglévőt. Ha jól értem a problémát.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
vlaca írta:
2019.08.10., szomb. 08:08
Hi! A lumin és a kazoo app mellett még ezt a 2 appot esetleg érdemes kipróbálni(ios):
mconnect Player
AK Connect

Mindkettő upnp/dlna készülékekre tud streamelni, de a tidal integrálva van az app-ba. Konkrétan az appon belül kell megadni a tidal előfizetésed adatait.
Régebben használtam, de nem emlékszem hogy ezeknél működött-e a playlistbe mentés, de egy próbát megér :rolleyes:
Most lms(logitech media server) alapú streamelest használok, ennél sem megy a playlistbe mentés, ha el akarok menteni valamit, elindítom a tidal appot ipad-en és abban mentem el :napsut:
Működik mindkettő ;peace;
Köszönöm szépen!! Androidon, ingyenes szoftverek és tökéletesen kommunikálnak a Luminnal.

(Icipici elmaradás még mindig van a BlueOS-hez képest, mert TIDAL és NAS zenéket vegyesen nem tehetsz saját lejátszási listába - de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.)
Na zsíír :smile29:
Szívesen!
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:26


Sajnos egyik sem megy már a régi tabletemen sem. Feketeség minden készüléken.
Majd kipróbálom a telómon.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

vlaca írta:
2019.08.10., szomb. 08:08
Hi! A lumin és a kazoo app mellett még ezt a 2 appot esetleg érdemes kipróbálni(ios):
mconnect Player
AK Connect

Mindkettő upnp/dlna készülékekre tud streamelni, de a tidal integrálva van az app-ba. Konkrétan az appon belül kell megadni a tidal előfizetésed adatait.
Régebben használtam, de nem emlékszem hogy ezeknél működött-e a playlistbe mentés, de egy próbát megér :rolleyes:
Most lms(logitech media server) alapú streamelest használok, ennél sem megy a playlistbe mentés, ha el akarok menteni valamit, elindítom a tidal appot ipad-en és abban mentem el :napsut:
Működik mindkettő ;peace;
Köszönöm szépen!! Androidon, ingyenes szoftverek és tökéletesen kommunikálnak a Luminnal.

(Icipici elmaradás még mindig van a BlueOS-hez képest, mert TIDAL és NAS zenéket vegyesen nem tehetsz saját lejátszási listába - de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

-KP- írta:
2019.08.10., szomb. 10:04
A linn kinsky szerver még letölthető a linn oldaláról.

https://www.linn.co.uk/software

Az apk-ra csak rá kell google-n keresni:

https://www.apkmonk.com/app/uk.co.linn.kinsky/

https://apkpure.com/kinsky/uk.co.linn.kinsky
Sajnos egyik sem megy már a régi tabletemen sem. Feketeség minden készüléken.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

alto írta:
2019.08.10., szomb. 11:11
A Lumin M1 szinte tökéletes, és megfizethető árú megoldás azoknak, akik a streamingen kívűl más forrást nem használnak. Mint minden erősítőnél, a hangfal/erősítő szinergiára persze itt is figyelni kell, a hűvösebb, hiper analitikus hangzású hangfalakkal szerintem túlzásokba eshet, jobban illenek hozzá a melegebb tónusú hangfalak. Műszakilag is érdekes megoldást tartalmaz, nincs benne hagyományos értelemben vett DAC, a végig digitális tartományban dolgozik, az erősítő végén egy szűrő alakítja ki az analóg jelet.
Nekem ilyen szempontból mákom van, mert a hangsugárzóim abszolút nyugodt, telt hangzásúak - nagyon jó páros az M1-gyel.
Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy meglepően jó ez a kis all-in-one készülék. Akinek kedve van és Borsod megyében jár, szívesen látom egy kólára, meghallgatásra. Megérdemelné, hogy felkapottabb legyen :rolleyes:

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 09:06
Hogy túllépjek az appközpontúságon, idézem, amit előtte írtam Dragonweed topicjába :smile32:


Eladtam ugye a teljes nagy rendszerem, audió PC-stől, végokostól, DAC-ostól, egy az egyben. Kicsit beleszerettem a Bluesound Powernode 2-be, ami vészmegoldásként volt nálam. Felbuzdulva azon, hogy egy ilyen kompakt rendszer is szólhat tisztességesen, megrendeltem egy M1-et, amit feleségem nagyon támogatott, miután a nagy behemót dobozok eltűntek és még a kiárult pénz fele is megmaradt a Lumin után.

Pár órányi hallgatás van még csak mögöttünk, de az első benyomások annyira lehengerlőek voltak, hogy kell valami (valaki) kapaszkodó, aki segít elhitetni velem, hogy nem vagyok őrült/elfogult/túlzottan lelkendező, blabla.. Adok még neki és magamnak is időt, mielőtt összeszedettebben írnék róla.

Ez egy nagyon tisztességes készülék. Szeretném leszögezni, nem voltam meggyőződve róla, hogy olyat mutat majd, amit értékelni tudok, mert a hálózati lejátszós keresgélésem közben, saját DAC-ommal a Lumin streamerek sem hozták a CD-m szintjét, erről írtam is akkoriban. Objektíven és némi negatív előítélettel álltam tehát a próbához. Komolyan aggódtam érte, hogy nem lesz igazán nagy eltérés a Bluesound és eközött, mert már az is tök jó volt. (Az van amúgy, hogy a Satorik mindennel jobbak, mint az átlag bármi ;) )

Amiben az András által moddolt végfokom nagyon nagy volt, az a tér és jelenlétérzet. Kábé egyik egyéb nálam járt erősítő sem tudta azt produkálni. Mindből hiányzott az "íz". Azok az artikulált közepek, némi kis édeskés hangulattal, hatalmas erővel. Na az van, hogy a Lumin olyan tüdővel és térrel szólalt meg, hogy szerintem elhinném, hogy ez az elő-/végfok párosom, a hozzá kapcsolt korábbi front endemmel. Talán azzal buktatná le magát, hogy analitikusabb a megszólalása és kiterjetebb a dinamikája, talán már kicsit sok is a mély mély.. Sokkal halkabbnak tűnik a zene, mégis remeg alattam a szék, hatamas beütéseket és csendeket tud. Említettem, hogy analitikus, de talán az a legmegkapóbb benne, hogy ez nem fáj. Ebben is van az az általam preferált édeskés magas, amiért imádtam a Kenwoodot. Hallod, ahogy a dobseprű szálai külön röcögnek, de komolyan símogat a hangja.. Ritkán van az, hogy egy tesztben leírtak fedik az általam hallottakat, de a HiFi Piacos jellemzéssel 99%-ban egyetértek. Realisztikus, kellemes megszólalás, simán hozza összetettebb nagyzenekari darabok hangulatát is. Mondom, szeretném, ha valaki autentikus személy meghallgatná! A forgalmazók halálra dicsérik, de ott azért éreztem némi hazabeszélést, pedig most úgy fest, alaptalan volt.
A Lumin M1 szinte tökéletes, és megfizethető árú megoldás azoknak, akik a streamingen kívűl más forrást nem használnak. Mint minden erősítőnél, a hangfal/erősítő szinergiára persze itt is figyelni kell, a hűvösebb, hiper analitikus hangzású hangfalakkal szerintem túlzásokba eshet, jobban illenek hozzá a melegebb tónusú hangfalak. Műszakilag is érdekes megoldást tartalmaz, nincs benne hagyományos értelemben vett DAC, a végig digitális tartományban dolgozik, az erősítő végén egy szűrő alakítja ki az analóg jelet.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 09:01
LIMAR írta:
2019.08.10., szomb. 08:45
Próbáld meg a Linn Kinsky-t. Abban lehet playlisteket készíteni, tárolni, megnyitni.
Bár 12 éve használunk Linn és 6 éve Lumin lejátszókat, bennem egyetlen egyszer sem merült fel, hogy készítsek playlistet magamnak. Nekem valahogy az elég volt mindig, hogy a hangjuk jó, a működésük stabil és egyszerű. A válogatás lemezeket is messze kerültem mindig, ahogy a kivonatolt operákat, előadói, szerzői, műfaji, hangszeri válogatásokat is. Nagyon messze visznek az eredeti művek zenei értelmétől. Még háttérzenének is idegesít, hogy nem egy egységes művet, albumot hallgatok.
A Linn Kinsky talán még fellelhető valahol. Windowsra is tökéletes.
Telefonos appcenterekben nincs, de túrok a neten, hátha leszedhető valahonnan és teszek egy próbát.
Valójában lehet együtt élni a gyárival, csak a Blue után nagyon nagy meglepetés volt ez a lejátszási listás meg(nem)oldás - legyen szó akár Tidalról, akár NAS-os, USB-s zenékről.
Ahogy néztem, a Roon is kipróbálható ingyen, rákukkantok arra is, ahogy az alább ajánlott upnp/dlna szoftverekre is. Csak találok valami megfelelőt :)
A linn kinsky szerver még letölthető a linn oldaláról.

https://www.linn.co.uk/software

Az apk-ra csak rá kell google-n keresni:

https://www.apkmonk.com/app/uk.co.linn.kinsky/

https://apkpure.com/kinsky/uk.co.linn.kinsky

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.08.10., szomb. 08:42
Úgy hiszem az eus ÁFA rendelkezések szerint a végfelhasználó címe szerinti ÁFÁ-t kell a webshopokban fizetni
OFF

Az EU-s rendelkezések tudtommal nem ennyire egyértelműek, a vásárlás helye szerinti ÁFÁt kell fizetni (tudtommal nem térnek ki a webshopokra külön, vagy változtattak mostanában?, azt írod 3-4 éve...).
Hogy webes vásálásnál mi a "vásárlás helye", az leginkább a webshopokat üzemeltető cégek értelmezésére van bízva. És bizton mondom, hogy az a kivétel, hogy a magyar ÁFA-t számítják fel (ismerek még egy-két ilyen helyet, pl bike24.de, viszont 99% a webshop működtetési helyét tekinti a vásárlás helyének).

A trükközést azonban nem is erre értettem, hanem, hogy - be vagy jelentkezve, tudja, hogy Magyarországi címed van, mégis német ÁFA-val jeleníti meg az árakat. Aztán ahogy ráméssz a "checkout"-ra - hoppá, hirtelen drágább lesz minden a kosaradban, nem is kicsit. - Na ez az, ami a trükközés. A bike24.de pl. már eleve a magyar ÁFA-s árakat jeleníti meg, ha bejelentkezel (előtte persze nem tudja, kiről van szó, mert IP-cím alapján nem feltételezhetsz semmit a vásárló adóügyi illetékességéről) - tehát a magyar vásárlókkal nem trükközik. A bike24 is trükközik ugyanakkor, mert pl. ha luxemburgi címmel jelentkezel be (ahol alacsonyabb az ÁFA, mint Németországban, és direkt kipróbáltam), akkor viszont Német ÁFA-t számol. Szóval, ahogy magasabb. Na ez is trükközés.

De számomra ez felvet egy igen egyszerű kérdést: ha a magyar ÁFA-t számolják fel, akkor azt át is utalják a magyar adóhatóságnak?

Az amerikai törvények persze sokkal de sokkal egyértelműbbek (ahová küldi a webshop, annak a helynek az adóit kell felszámolni, külföldi küldéskor, ha nincsenek trade union-ban az adott országgal, akkor semmit nem számolnak fel, de pontos vámnyilatkozatot mellékelnek....), ráadásul ott nincs a szó szoros értelemben vett "ÁFA", mert nem "általános" a forgalmi adó sehol, de árukra van federal sales tax meg local sales tax meg még atyaúristen tudja hányféle tax, ami területenként változik (akár városon belül is, múltkor pl. Charlotte-ban jártam /Észak-Karolina/, bérautóm volt természetesen, szóval mobilis voltam, és direkt néztem, hogy melyik Apple Store-ba menjek be a környéken, hol lesz alacsonyabb a végösszeg. És van különbség, egymáshoz viszonylag közel eső területek között, 1-2 százaléknyi..). Nem véletlen, hogy az amerikai webshopok mindig nettó árat mutatnak (ez különben is általános az USA-ban és Kanadában, a normál boltokban is), és a rárakódó "tax" meg "fee" csak akkor lesznek láthatóak, ha kicsekkolsz és véglegesíted a küldési címet. Többek között ezért is nincs értelme az amerikai webshopok megjelenített áraira hivatkozni. A webshopok pedig tekintélyes adatbázisból dolgoznak, amikor meg kell állapítsák, hogy mekkora adót kell fizettetniük a vásárlásnál..

Az más kérdés persze, hogy az USA-ban még nem találkoztam olyannal, hogy a sales tax-ek (federal, statal, municipal, local...) összege 15% fölé ment volna, ha áruról van szó (a szolgáltatások teljesen más adózás alá esnek)... de Las Vegas-ban pl. jelenleg úgy tudom 8.23% (ezt számold ki fejben :D)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.08.10., szomb. 10:09-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Hogy túllépjek az appközpontúságon, idézem, amit előtte írtam Dragonweed topicjába :smile32:


Eladtam ugye a teljes nagy rendszerem, audió PC-stől, végokostól, DAC-ostól, egy az egyben. Kicsit beleszerettem a Bluesound Powernode 2-be, ami vészmegoldásként volt nálam. Felbuzdulva azon, hogy egy ilyen kompakt rendszer is szólhat tisztességesen, megrendeltem egy M1-et, amit feleségem nagyon támogatott, miután a nagy behemót dobozok eltűntek és még a kiárult pénz fele is megmaradt a Lumin után.

Pár órányi hallgatás van még csak mögöttünk, de az első benyomások annyira lehengerlőek voltak, hogy kell valami (valaki) kapaszkodó, aki segít elhitetni velem, hogy nem vagyok őrült/elfogult/túlzottan lelkendező, blabla.. Adok még neki és magamnak is időt, mielőtt összeszedettebben írnék róla.

Ez egy nagyon tisztességes készülék. Szeretném leszögezni, nem voltam meggyőződve róla, hogy olyat mutat majd, amit értékelni tudok, mert a hálózati lejátszós keresgélésem közben, saját DAC-ommal a Lumin streamerek sem hozták a CD-m szintjét, erről írtam is akkoriban. Objektíven és némi negatív előítélettel álltam tehát a próbához. Komolyan aggódtam érte, hogy nem lesz igazán nagy eltérés a Bluesound és eközött, mert már az is tök jó volt. (Az van amúgy, hogy a Satorik mindennel jobbak, mint az átlag bármi ;) )

Amiben az András által moddolt végfokom nagyon nagy volt, az a tér és jelenlétérzet. Kábé egyik egyéb nálam járt erősítő sem tudta azt produkálni. Mindből hiányzott az "íz". Azok az artikulált közepek, némi kis édeskés hangulattal, hatalmas erővel. Na az van, hogy a Lumin olyan tüdővel és térrel szólalt meg, hogy szerintem elhinném, hogy ez az elő-/végfok párosom, a hozzá kapcsolt korábbi front endemmel. Talán azzal buktatná le magát, hogy analitikusabb a megszólalása és kiterjetebb a dinamikája, talán már kicsit sok is a mély mély.. Sokkal halkabbnak tűnik a zene, mégis remeg alattam a szék, hatamas beütéseket és csendeket tud. Említettem, hogy analitikus, de talán az a legmegkapóbb benne, hogy ez nem fáj. Ebben is van az az általam preferált édeskés magas, amiért imádtam a Kenwoodot. Hallod, ahogy a dobseprű szálai külön röcögnek, de komolyan símogat a hangja.. Ritkán van az, hogy egy tesztben leírtak fedik az általam hallottakat, de a HiFi Piacos jellemzéssel 99%-ban egyetértek. Realisztikus, kellemes megszólalás, simán hozza összetettebb nagyzenekari darabok hangulatát is. Mondom, szeretném, ha valaki autentikus személy meghallgatná! A forgalmazók halálra dicsérik, de ott azért éreztem némi hazabeszélést, pedig most úgy fest, alaptalan volt.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

LIMAR írta:
2019.08.10., szomb. 08:45
Próbáld meg a Linn Kinsky-t. Abban lehet playlisteket készíteni, tárolni, megnyitni.
Bár 12 éve használunk Linn és 6 éve Lumin lejátszókat, bennem egyetlen egyszer sem merült fel, hogy készítsek playlistet magamnak. Nekem valahogy az elég volt mindig, hogy a hangjuk jó, a működésük stabil és egyszerű. A válogatás lemezeket is messze kerültem mindig, ahogy a kivonatolt operákat, előadói, szerzői, műfaji, hangszeri válogatásokat is. Nagyon messze visznek az eredeti művek zenei értelmétől. Még háttérzenének is idegesít, hogy nem egy egységes művet, albumot hallgatok.
A Linn Kinsky talán még fellelhető valahol. Windowsra is tökéletes.
Telefonos appcenterekben nincs, de túrok a neten, hátha leszedhető valahonnan és teszek egy próbát.
Valójában lehet együtt élni a gyárival, csak a Blue után nagyon nagy meglepetés volt ez a lejátszási listás meg(nem)oldás - legyen szó akár Tidalról, akár NAS-os, USB-s zenékről.
Ahogy néztem, a Roon is kipróbálható ingyen, rákukkantok arra is, ahogy az alább ajánlott upnp/dlna szoftverekre is. Csak találok valami megfelelőt :)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Tul írta:
2019.08.09., pén. 20:43
Amennyire brutál pozitív csalódás a hangja, annyira negatív az app. De mondom, ami a legviccesebb, hogy töviről hegyire átolvastam a Lumin releváns topicokat és erről egyik felhasználó sem ejtett szót a sok dicséret mellett.
Próbáld meg a Linn Kinsky-t. Abban lehet playlisteket készíteni, tárolni, megnyitni.
Bár 12 éve használunk Linn és 6 éve Lumin lejátszókat, bennem egyetlen egyszer sem merült fel, hogy készítsek playlistet magamnak. Nekem valahogy az elég volt mindig, hogy a hangjuk jó, a működésük stabil és egyszerű. A válogatás lemezeket is messze kerültem mindig, ahogy a kivonatolt operákat, előadói, szerzői, műfaji, hangszeri válogatásokat is. Nagyon messze visznek az eredeti művek zenei értelmétől. Még háttérzenének is idegesít, hogy nem egy egységes művet, albumot hallgatok.
A Linn Kinsky talán még fellelhető valahol. Windowsra is tökéletes.
Csatolmányok
Local Playlist.jpg
Local Playlist.jpg (107.38 KiB) Megtekintve 2291 alkalommal

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.08.09., pén. 23:01
charg25 írta:
2019.08.09., pén. 20:46
Sziasztok!

A korábbi kommentekből azt szűrtem le, hogy a Pioneer hálózati lejátszók nem igazán ajánlottak.
Most tervezek venni 200k körül valamit és a Bluesound Node 2i mellett a Pio N50AE van még versenyben.
Az utóbbi amazonról kb. 230k.

Melyiket vegyem?
Ha Pio-ban gondolkodsz, vigyázz az Amazonnal, mert cselesek: az árat még a német ÁFÁval mutatják, de amikor kicsekkolod, a német ÁFÁt lecserélik magyarra, így a 642€ helyett 687€ lesz a készülék ára, amire még 33€ a szállítási díj, így összesen 720€-ba fog kerülni. Ez persze lehet, hogy nem újdonság számodra sem, de - a használt bankkártyától függően - figyelembe véve a mai euró-árfolyamot is, szerintem minimum 237ezerre jön így ki - de lehet, hogy jóval több.
Itt már írtam egy másik ajánlatról az elektrowelt24.de-n: viewtopic.php?f=4&t=59495&start=50#p2402022
Ők is küldenek Magyarországra, de nem számolnak magyar ÁFA-t, így legalább 47€-t spórolsz a készülék árán. Csak írni kell nekik, hogy mennyiért küldik Magyarországra. Az amazonos szállítási díjba tuti az elektrowelt24-nél is bele fog férni a szállítás. Összességében szerintem legalább 15ezer forinttal jobban jársz, és gyorsak is. Na és megbízhatóak, én már vásároltam tőlük. Annyit megér, hogy írj nekik, aztán még mindig eldöntheted, hogy az Amazonról rendeled-e inkább. Ha a Pio lenne a választott.
Úgy hiszem az eus ÁFA rendelkezések szerint a végfelhasználó címe szerinti ÁFÁ-t kell a webshopokban fizetni, már vagy 3-4 éve, vagyis sajnos az Amazon csinálja jól a számlázást, nem trükkösek. Aki nem igy csinálja az a trükkös. Az persze nem a végfelhasználó dolga, hogy ezen aggódjon, csak a rend kedvéért írom.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Tul írta:
2019.08.09., pén. 20:43
Indy írta:
2019.08.09., pén. 20:21
Próbáld ki a Linn Kazoo-t!
Kipróbáltam. Ugyanaz. Csak még kevésbé csinos. A maximum, amit el tudtam érni, hogy a kedvencek közé tudom tenni az adott számot, amit utána telefonról, vagy gépen berendezek a megfelelő lejátszási listába. (De ezt az opciót is csak az iPadről ajánlja fel, Android alatt nem.)

Bámulatosan rossz, komolyan. Egy BlueOS ehhez képest maga a mennyország. Amennyire brutál pozitív csalódás a hangja, annyira negatív az app. De mondom, ami a legviccesebb, hogy töviről hegyire átolvastam a Lumin releváns topicokat és erről egyik felhasználó sem ejtett szót a sok dicséret mellett.
Hi! A lumin és a kazoo app mellett még ezt a 2 appot esetleg érdemes kipróbálni(ios):
mconnect Player
AK Connect

Mindkettő upnp/dlna készülékekre tud streamelni, de a tidal integrálva van az app-ba. Konkrétan az appon belül kell megadni a tidal előfizetésed adatait.
Régebben használtam, de nem emlékszem hogy ezeknél működött-e a playlistbe mentés, de egy próbát megér :rolleyes:
Most lms(logitech media server) alapú streamelest használok, ennél sem megy a playlistbe mentés, ha el akarok menteni valamit, elindítom a tidal appot ipad-en és abban mentem el :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Az elektrowelt24-nél már én is vásároltam, sőt elárulom nektek, még aludtam is. ;) Korrekt cég.

De ebben az árkategóriában egyértelműen Bluesound! Nagyon jó hang szuper appal!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”