Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

diagnet írta:
2020.02.15., szomb. 20:21
Igen, elolvastam egy éve, mikor azt nyomoztam miért nem találja a roon a media lejátszót. ...
Valóban nem használtam roonready eszközt. Nem cserélek hardvert szoftver miatt...
Nos, ebben az esetben a frusztrációd érthető, bár ez aligha a Roon hibája! Nyilvánvaló, hogy nem Te vagy a cég célközönsége.
Ugyanakkor köszönjük, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat, megkímélve a Hozzád hasonlóan gondolkodókat egy esetleges csalódástól!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 578

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.02.15., szomb. 19:03


Egyaltalan elolvastad a Roon allaspontjat a fenti linken? Gondolom nem. Csunya csunya Roon es HQPlayer, ok a sotet oldal akik raeroltetik akaratukat a hardware gyartokra es tuzzel vassal irtjak az UPnP-t.

A kulcs a "tobbnyire". Valoszinuleg soha nem hasznaltal RoonReady eszkozt. Ott nem tobbnyire van, hanem szimplan "csak" mukodik.

Szokas szerint allitasz valami blodet, kinyilatkoztatsz a nelkul hogy konkretan utana is neznel a tenyeknek es tajekozodnal. Hasznalj nyugodtan tovabbra is zsenialis UPnP-s streamereket, csak olyan dolgokat ne hangoztass amiknek nincs alapja.
Igen, elolvastam egy éve, mikor azt nyomoztam miért nem találja a roon a media lejátszót.
Nálam az upnp/dlna 7 éve hibamentesen működik. Igen, kinyilatkoztattam azt amit maga a roon is állít:
Nem, vagy csak igen hiányosan nyújtanak upnp támogatást. Azaz a nem roonready készülékedet nem tudod használni, vagy csak korlátozottan (airplay PCM konverzió)

Szokás szerint reflexből cáfolod bármelyik bejegyzésem, majd linkelsz egy hivatkozást, amiben ugyanazt kifejtik angolul. Két tagadás= egy igen?
Ezzel nem csak felesleges erőforrást emésztel fel, hanem eltereled a témát a lényegről. A lentebb kérdező felhasználóknak akkor is üres marad a roon eszközlistája, ha engem hülyének bélyegzel meg.

Valóban nem használtam roonready eszközt. Nem cserélek hardvert szoftver miatt... A fórum kereső szerint 2015 előtt itt azt sem tudták mi az. A nagyobb gyártók 2017 körül kezdték a támogatását. Örülj neki, hogy Te ekkora előnyben vagy. :rolleyes:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 578

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

robi20064 írta:
2020.02.15., szomb. 16:51

Ez igy ebben a formaban megint csak nem igaz.
A roon-t és a hqplayert nevezed gyártónak? Mert leginkább ők és a velük árukapcsolásban álló cégek ágálnak az upnp ellen.
A streamerekben a kezdetektől benne van és többnyire működik is. Ahol meg nem, az leginkább a gyártóját minősíti, nem a protokolt.

Hiányosságként inkább azt említeném, hogy egy fizetős program visszafelé nem kompatibilis, amiért felhasználók tízezreivel cseréltetnek eszközöket, szinte feleslegesen.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

diagnet írta:
2020.02.15., szomb. 15:25
A roon nem az upnp támogatásáról híres. A legelterjedtebb tömegstreamereket is max. airplay-en látja.
A fícsörök előbbrevalóbbak, mint a tényleges működés...
gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 578

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

istvan01 írta:
2020.02.15., szomb. 12:17

Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?
A roon nem az upnp támogatásáról híres. A legelterjedtebb tömegstreamereket is max. airplay-en látja.
A fícsörök előbbrevalóbbak, mint a tényleges működés...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2020.02.15., szomb. 13:36
Nekem két Node2, illetve egy Powernode 2 volt (utóbbi van), amiket több környezetben kipróbáltam - soha nem találta meg a megosztott mappákat, mindig kézzel kellett elérési utat megadni :D Ez legyen persze a legnagyobb kényelmetlenség.
Roonal gyönyörűen működik, azóta ez a hálózatos beállítás nem téma.
Természetesen messze nem ez a lenagyobb kényelmetlenség... annak, aki tudja, hogy egyáltalán hogyan néz(nek) ki a hálózatos megosztási útvonala(i), meg egyáltalán, hogy mi az :D Azért ehhez kell már egy icipici számítástechnikai ismeret, még ha nagyon kevés is. Engem is csak meglepett a DLNA hiánya, problémát nem okozott :D legfeljebb röpke kellemetlenséget, mert nálam (almás ökoszisztémában) semmiféle SMB megosztás nem létezett, tehát ezeket előbb létre kellett hozni. Azért itt már egy átlag X-generációs felhasználó tudása elvérzett volna :D

A Roon-ról folyamatosan olvasom, ezért tudom, hogy nagyszerű dolog (meg is kérik az árát) - én egyelőre még elvagyok az Audirvanával, nincs Roon tapasztalatom.

Egyébként én szeretem a Powernode-ot, és ha jól emlékszem, pont Te javasoltad, amikor még azt sem tudtam, mit vegyek a hálószobába, csak azt, hogy mik az elvárásaim... és feltettem itt a kérdést... és végül a Te tipped alapján választottam, és nem bántam meg, úgyhogy: leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 13:26
Nekem nem volt szerencsém, a megosztási útvonalak beírásával kellett hozzáadnom az SMB-megosztásaimat, és minden hozzáadott megosztásnál hozzáférési jelszót.
Ha ez misztikusan hangzik, akkor... naugye, mire (lenne) jó a DLNA :D
Nekem két Node2, illetve egy Powernode 2 volt (utóbbi van), amiket több környezetben kipróbáltam - soha nem találta meg a megosztott mappákat, mindig kézzel kellett elérési utat megadni :D Ez legyen persze a legnagyobb kényelmetlenség.
Roonal gyönyörűen működik, azóta ez a hálózatos beállítás nem téma.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

andarson írta:
2020.02.15., szomb. 12:52
Hogy lehet hogy egy ilyen nyílt szabványt nem használ egy médialejátszó? Ennek ellenére mégis teljes körűen használható lenne az én fenti példa szerinti otthoni hálózatomban is? Ebből a szempontból hogy működik a Bluesound Node?
Hogy hogy lehet, azt a BlueSound-tól kérdezd, nem te lennél az egyedüli, van rá sztenderd válaszuk, és egyelőre kitartanak, hogy nem és nem.
Ennek ellenére igen, használható a Te hálózatodban is. Meg kell győződni, hogy a NAS-odon megfelelően be van állítva az SMB alapú megosztás,
Majd ha szerencséd van, akkor a BluOS-ben a beállítások -» zenekönyvtár -» Hálózati megosztások alatt "Hálózati megosztások keresése" megtalálja a NAS-(ok)on lévő SMB megosztás(oka)t, tehát rájuk klikkelve/tappintva hozzáadhatod a BluOS-hez. Nekem nem volt szerencsém, a megosztási útvonalak beírásával kellett hozzáadnom az SMB-megosztásaimat, és minden hozzáadott megosztásnál hozzáférési jelszót.
Ha ez misztikusan hangzik, akkor... naugye, mire (lenne) jó a DLNA :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 526
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 12:28
...
Ha nem használsz semmilyen DLNA-szervert, akkor téged nem érint a DLNA támogatásának hiánya.

Ha ennél jobban el szeretnél mélyülni a kérdésben, akkor "guglizz" rá, elék sok magyar nyelvű magyarázó/ismeretterjesztő cikk is foglalkozik vele.
Értem, köszönöm, nagyjából erre gondoltam én is, csak gondoltam hasznos infó lehet itt másnak is ennek témának a gyakorlati oldaláról való megközelítése, ill. hogy milyen problémákba ütközhet ennek hiánya miatt.

Csak egy példa:
Az itthoni hálózatomon van TV, NAS, PC, és hálózati zene lejátszó is, illetve tábla gép, telefon, melyek mind DLNA szabványon keresztül kommunikálnak, illetve DLNA server van a NAS-on a telefon tudja irányítani ezen a szabványon keresztül a hálózati lejátszót, telefont de a PC és TV is ezen keresztül kommunikál.

Hogy lehet hogy egy ilyen nyílt szabványt nem használ egy médialejátszó? Ennek ellenére mégis teljes körűen használható lenne az én fenti példa szerinti otthoni hálózatomban is? Ebből a szempontból hogy működik a Bluesound Node?
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2020.02.15., szomb. 12:17
Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?
Sajnos nincs személyes tapasztalatom a Roon-nal, ezért ezekre a kérdésekre én nem tudom a választ.
De pl. az Audirvana, ami elvileg szintén támogatná az UPnP alapú streamelést, nem "látja" a PowerNode-omat (miközben a pl. HM-erősítőmet látja).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

istvan01 írta:
2020.02.15., szomb. 12:17
Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?
A Roon exkluzív saját protokollt (RAAT) használ, amely abszolút független a DLNA/UPnP-től. A Bluesound Certified Roon Partner, így eszközei képesek Roon végpontként a Roon Core-ok tartalmát lejátszani.
https://roonlabs.com/partners/bluesound
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

andarson írta:
2020.02.15., szomb. 12:00
A DLNA/UPnP támogatás hiánya a gyakorlatban mit jelent? ... sokunknak nem biztos, hogy mond a fenti mondat valamit...

Köszönöm!
Az UPnP (Universal plug and play) egy hálózati protokoll, a DLNA pedig egy erre épített multimédia-megosztó nyílt szabvány. Nagyon sok (mondhatni a legtöbb) bluray- és multimédia lejátszó alapból támogatja, ezért sokaknál lehet DLNA-szerver installálva a gépén, NAS-án., akár nagyobb multimédia-szervercsomag részeként is (nálam a Plex játssza ezt a szerepet, de az jóval több, mint egyszerű DLNA-szerver). A DLNA előnye, hogy kliensoldalon felhasználói szemszögből teljesen konfiguráció-mentes. Egy eszközt, ami támogatja, minden konfiguráció nélkül, azonnal "látni fogja" az otthoni DLNA szerveredet, amint felcsatlakozik a helyi hálózatodra. Tehát nem kell neki megadj pl. SMB-útvonalakat, jelszavakat, stb. Ráadásul a protokoll nem általában fájlmegosztásra, hanem kifejezetten multimédiára van kihegyezve (aminek azért van előnye meg hátránya is). Általában véve nagyon kényelmes a használata, és ha valaki már amúgy is használ DLNA szervert más, a lakásában lévő lejátszók kiszolgálására, annak a DLNA BluOS-beli támogatásának hiánya kellemetlen lehet. Megkerülhető probléma, de meg tud lepni, személyes tapasztalatból mondom.

Ha nem használsz semmilyen DLNA-szervert, akkor téged nem érint a DLNA támogatásának hiánya.

Ha ennél jobban el szeretnél mélyülni a kérdésben, akkor "guglizz" rá, elék sok magyar nyelvű magyarázó/ismeretterjesztő cikk is foglalkozik vele.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2020.02.15., szomb. 11:58
Tctronic írta:
2020.02.14., pén. 15:55
Üdv.

Bluesound Node 2i-ről van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni?

Köszi
Csak egy "apróság" a többiekhez, de hátha fontos (engem már vásárlás után lepett meg, mert nem tájékozódtanm eléggé, ill. fel sem merült bennem, hogy ez is "megtörténhet"):

A BluOS nem támogatja a DLNA-t / UPnP-t. Úgy tűnik, nem is akarják támogatni.
Ezek szerint a Roon nem DLNA/UPnP felületen látja ezt az eszközt? Vagy ha igen, akkor ez a Roon-nal nem fog játszani?

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 526
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

A DLNA/UPnP támogatás hiánya a gyakorlatban mit jelent? ... sokunknak nem biztos, hogy mond a fenti mondat valamit...

Köszönöm!
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tctronic írta:
2020.02.14., pén. 15:55
Üdv.

Bluesound Node 2i-ről van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni?

Köszi
Csak egy "apróság" a többiekhez, de hátha fontos (engem már vásárlás után lepett meg, mert nem tájékozódtanm eléggé, ill. fel sem merült bennem, hogy ez is "megtörténhet"):

A BluOS nem támogatja a DLNA-t / UPnP-t. Úgy tűnik, nem is akarják támogatni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tctronic írta:
2020.02.14., pén. 15:55
Üdv.

Bluesound Node 2i-ről van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni?

Köszi
A 200ezer alatti kategóriában az egyik legjobb választás, élvezhető hang analóg kimeneten, stabil, jól kezelhető app, és tudja a fontosabb szolgáltatásokat is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: karlosz »

Tctronic írta:
2020.02.14., pén. 15:55
Üdv.

Bluesound Node 2i-ről van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni?

Köszi
Szia!

Én használtam kb. 3 hétig és elégedett voltam vele. Könnyű kezelni és a hangja is rendben volt. Tidal-ról és pendrive-ról zenélt. Nem a hangja miatt váltam meg tőle. Persze ez szubjektív vélemény, összehasonlítási alapon nem volt más hálózati lejátszókkal.

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sony309 »

Sziasztok!

Yamaha lejátszó (WXAD-10 vagy NP-S303) tulajdonosoktól kérdezem, nálatok működik a netrádió?

Köszönöm a választ!
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Üdv.

Bluesound Node 2i-ről van valakinek tapasztalata? Érdemes belevágni?

Köszi
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Itt a Twonky személyszabása, ami a láthatóságot javítja.
Csatolmányok
Twonky settings custom.jpg
Twonky settings custom.jpg (197.46 KiB) Megtekintve 2476 alkalommal

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Doky írta:
2020.02.11., kedd 21:30
A könyvtár struktúra nem az igazi... és vannak olyan anyagok amik alapból nem láthatóak (igen, tudom, rosszak a tagek).
Még próbálkozom...
Köszönöm!
A tageket lehet editálni a dB Poweramp szolgáltatásai közé tartozik a tag-ek editálása.
Nagy mennyiségű anyagnál macerás. Ha csak néhány hibás tag van, használható.

Személyre szabott könyvtárszerkezetet a Twonkyval lehet kialakítani.
Csatolmányok
dBPoweramp Edit Tag.jpg
dBPoweramp Edit Tag.jpg (159.64 KiB) Megtekintve 2430 alkalommal

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

LIMAR írta:
2020.02.11., kedd 21:06
Elvileg a MinimServernek alkalmasnak kellene lennie a feladatra.
A másik két programot nem használtam még, így nem tudok véleményt mondani.
Kipróbáltam megint...
A könyvtár struktúra nem az igazi... és vannak olyan anyagok amik alapból nem láthatóak (igen, tudom, rosszak a tagek).
Még próbálkozom...
Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Doky írta:
2020.02.11., kedd 18:06
Tehát, adott egy win7-es laptop amihez csatlakoztatva van egy külső tápos vinyó amin a zenéim vannak (igen, sok "kölcsönzött" is).
Valamint adott agy Pioneer all-in készülék ami lejátszik szinte mindent (a specifikáció szerint).
Ezt szeretném össze hozni hogy megfelelő minőségben, zökkenőmentesen menjen a lejátszás!
Próbáltam Universal (UMS) programmal, itt mindent mp3-ban továbbított (nem találtam meg a gondot, pedig minden bizonnyal én nem vagyok elég körültekintő ill hozzá értő) és bizonyos anyagokat simán átugrott (pl ape).
Majd Mezzmo... itt ment minden rendes felbontásban csak éppen összevissza játszott mindent le mintha véletlen sorrendű lejátszás lenne és bizonyos anyagokat itt is kihagyott.
DLNA szerver progi kell ha jól tudom...
Szóval ez a gondom.
Köszönöm!
Elvileg a MinimServernek alkalmasnak kellene lennie a feladatra.
A másik két programot nem használtam még, így nem tudok véleményt mondani.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

LIMAR írta:
2020.02.10., hétf. 21:56
Akkor mire akartad használni a MinimServert? Az kifejezetten egy UPnP szerver program. Bármire telepíted, attól fogva az az eszközöd szerverként (NAS) üzemel és a hálózati lejátszók rajta keresztül érik el a beállított könyvtár tartalmát.
Nem lejátszó szoftver, hanem szerver program. Olyan, mint a Twonky, csak jobban használható és ingyenes. A NAS-ok saját UPnP programja gyakorlatilag semmit nem ér, annyira buták. Ha dedikált NAS van, arra is telepíteni kell a MinimServert. Vagy a Twonkyt.
A MinimServeren be lehet állítani azt a könyvtárt, amiben a zenéidet tárolod. Akár egy külső HDD is lehet. Több könyvtárat is tud kezelni.
Nálam van egy HP Microserver, amin csak zenék vannak, és egy Windows gép, amiben több HDD-n vannak még zenék. A laptopomon csak alkalmilag kapcsolom be a MinimServert. A HP-n és a W-n is rajta van a Twonky, de a W-n nem szoktam elindítani, mert minek. A HP-n se használom. A MinimServer annyival jobb. Rendesen tagelt albumoknak minden információja rendesen megjelenik.
Köszönöm a segítséget, a problémámra szánt időt és energiát!
Előre bocsájtom hogy nem értek a pc ill hálózati dolgokhoz, amit tudok azt autodidakta módon sajátítottam el.

Tehát, adott egy win7-es laptop amihez csatlakoztatva van egy külső tápos vinyó amin a zenéim vannak (igen, sok "kölcsönzött" is).
Valamint adott agy Pioneer all-in készülék ami lejátszik szinte mindent (a specifikáció szerint).
Ezt szeretném össze hozni hogy megfelelő minőségben, zökkenőmentesen menjen a lejátszás!
Próbáltam Universal (UMS) programmal, itt mindent mp3-ban továbbított (nem találtam meg a gondot, pedig minden bizonnyal én nem vagyok elég körültekintő ill hozzá értő) és bizonyos anyagokat simán átugrott (pl ape).
Majd Mezzmo... itt ment minden rendes felbontásban csak éppen összevissza játszott mindent le mintha véletlen sorrendű lejátszás lenne és bizonyos anyagokat itt is kihagyott.
DLNA szerver progi kell ha jól tudom...
Szóval ez a gondom.
Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”