Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2020.06.25., csüt. 19:34
Szerintem nem attól nyugodt egy ember, mert elmúlt 50, vagy mert olyan okos, mint kupecke, hanem attól, mert nem hallott olyan zenei minőséget, annyival jobb hangot, mint amihez szokott, hogy az hatna rá.
És ez 50 fölött egyre valószínűbb, ugye??? Már csak fiziológia okokból is! ;) :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: cables »

Szerintem nem attól nyugodt egy ember, mert elmúlt 50, vagy mert olyan okos, mint kupecke, hanem attól, mert nem hallott olyan zenei minőséget, annyival jobb hangot, mint amihez szokott, hogy az hatna rá.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Tetszik az eszmecsere :smile32:
Így kibicként generációs hozzáállást is vélek felfedezni. Meglátásom szerint kell azért úgy 50 közelébe érni, hogy az ember (hifista) "lenyugodjon". Fiatalon igen kevesen értik az alábbi gondolatokat ( később többen):
Mert a szerzés vágya teszi szegénnyé az embert, gazdaggá pedig a vágyakat nem tápláló elégedettség, hiszen a szegénységet a hiányérzetről a gazdagságot a kielégültségről lehet felismerni.
Nem az a szegény, akinek kevese van, hanem, aki többre vágyik.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 17:35
...Otthoni zenelejátszó rendszereimben soha nem a legjobbat, hanem a szerethetőt, elfogadhatót kerestem.
...egy fényképezőgépre, objektívre, kerékpárra könnyedén kiadok sok százezer forintot és érzem is a beruházás hozadékát, de HiFi-re nagyon nem akarok költeni, mert meggyőződésem, hogy a zenei élvezet nem a hardveren múlik. ...
:smile32:
alto írta:
2020.06.25., csüt. 18:13
Folytassuk filózófikus vonalon. Nagyon kevés ember engedheti meg magának azt, hogy mindenből prémium kategóriát vásároljon. Legtöbbünk kénytelen eldönteni, hogy melyik hobbija az igazán fontos, mert ha komolyan veszünk egy hobbit az bizony sokba kerül. Én pl. egy fillért sem költök/költenék fényképezőgépre, nekem bőven elég amit telefonom tud, ha már muszáj fényképeznem. A bringám egy koros, de elég jól összerakott gép, vagy 15 éve vettem 50ezerért, és nem hiszem, hogy ebben az életben vennék még egy újat. Egy Vitarával járok, az autók hidegen hagynak. A nappalimban viszont csak a hangfal többet ér mint a Vitara. Én ezzel elégedett vagyok, akkor lennék masszívan elégedetlen, ha BMW állna kertben, de egy Jamo-val kellene zenét hallgatnom.
:smile32:

hasonloan látom és gondolkodom.

Az is erthetö, de tölem idegen, ha valakinek a "prémium" kell.
Hiszem, hogy az igazi élmény nem / nem csak ? / nem elsösorban ? / ... szóval nem a megvasarolt cucc árától függ ([sok]minden fejben döl el); söt, én ott érzek bajt (persze csak a saját szemszögemböl, különben mindenkinek ugy, ahogy "kell" neki), ha valakinek kell a "prémium", ott a valós tartalmat érzem elsikkadni
en a magam reszeröl semmiböl sem hajszolom a prémium-ot, vagy csúcsot (persze ez perspektiva kerdese is !! aki idegen azon a területen, annak lehet az is feleslegesen drága, "prémium"); nem kis elmenyt okozott sok éve a Csepel Marathon-nal Gallyatetöre Kékesre felmenni, de jó volt a magam által összerakatott Mali Ironman-nel a 2000m-es hágók is, stb.
nekem tetszik ez a mondás:
Like anything, there's junk, then decent, then best bang for buck, then really nice but pricey, then just plain silly expensive. - én max a legjobb ár érték arányig megyek, úgy érzem (nem azért, mert nem futná többre)

értem, ha élsportban számit a biciklilánc tized W-nyi elönye is, de utcai élményben a "decent" feletti gépnél legtöbbször a kerékpáros a korlát, élménynek nem kell a drága
ugyanígy az autosportban, a ször szörének szöre is számít; ugyanakkor tanulságos lenne meglátnia a felhasználóknak, hogy a felhasználásuk hány %-ában milyen teljesitmenyt kértek a motortól, és ez alapján néznék a "gyári értékeket"
zenehallgatás/hifiben is, egy mü törtenete, ahhoz kapcsolodo infok, a hely(zet) megismerése, abba belegondolás - nekem - jobban megdobja az élményt, mint ...eszközre váltás
természetesen mindböl van valamilyen igény, es területenkent, emberekként ("korszakonként") ezek változnak.

menjen ilyen belegondolással, "filozófikus" szemlélettel az avx-en történö eszmecsere

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 17:35
avl2 írta:
2020.06.25., csüt. 17:03
fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 16:55
Szerintem pedig a hardver kapott túl nagy jelentőséget eddig, szeretném a háttérbe küldeni a zenehallgatás folyamatában...
jaaa, akkor ezt itt csak másképp értjük. igen, a HW tünjön el olyan ertelemben, hogy ne kelljen vele foglalkozni, tegye csendben, megbizhatoan, egyszerüen es nagyszerüen a dolgat.

en ugy ertettem, hogy a fejlesztes soran tünik kicsit el...
Ez a beszélgetés lassan már filozófiai csevegéssé alakul, de talán nem baj, hogy nem mindig vasakról, chipekről, kábelekről beszélünk.

Otthoni zenelejátszó rendszereimben soha nem a legjobbat, hanem a szerethetőt, elfogadhatót kerestem. Ez vélhetően azért alakult így, mert munka közben csúcs minőségű berendezésekkel dolgoztam, amiket otthon nem engedhettem meg magamnak, de nem is vágytam rájuk a napi 6-8 óra meló után. Aki ennek tudatában olvassa a cikkeimet, talán jobban megérti őket. Aki nem, az meg a fejemhez vágja, hogy ne ajnározzak már ennyire egy 300e forintos media playert, mert ő tud sokkal jobbat 3 millióért! Hm... okay.

A Parasound P6 és a Zidoo nekem bőven jó és elégséges készülékek. Nem a legjobbak. Nyilván jobb náluk a csúcs Lumin, vagy egy csúcs audio PC, de engem hidegen hagynak. Fura dolog ez, mert egy fényképezőgépre, objektívre, kerékpárra könnyedén kiadok sok százezer forintot és érzem is a beruházás hozadékát, de HiFi-re nagyon nem akarok költeni, mert meggyőződésem, hogy a zenei élvezet nem a hardveren múlik. Sőt, a leginkább elégedetlen hifista barátaim fura módon a High End rendszereket birtoklók közöl kerülnek ki.
Folytassuk filózófikus vonalon. Nagyon kevés ember engedheti meg magának azt, hogy mindenből prémium kategóriát vásároljon. Legtöbbünk kénytelen eldönteni, hogy melyik hobbija az igazán fontos, mert ha komolyan veszünk egy hobbit az bizony sokba kerül. Én pl. egy fillért sem költök/költenék fényképezőgépre, nekem bőven elég amit telefonom tud, ha már muszáj fényképeznem. A bringám egy koros, de elég jól összerakott gép, vagy 15 éve vettem 50ezerért, és nem hiszem, hogy ebben az életben vennék még egy újat. Egy Vitarával járok, az autók hidegen hagynak. A nappalimban viszont csak a hangfal többet ér mint a Vitara. Én ezzel elégedett vagyok, akkor lennék masszívan elégedetlen, ha BMW állna kertben, de egy Jamo-val kellene zenét hallgatnom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mathias »

fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 17:35
Fura dolog ez, mert egy fényképezőgépre, objektívre, kerékpárra könnyedén kiadok sok százezer forintot és érzem is a beruházás hozadékát, de HiFi-re nagyon nem akarok költeni, mert meggyőződésem, hogy a zenei élvezet nem a hardveren múlik.
Szerintem ez igaz az említett másik két hobbira is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.06.25., csüt. 17:03
fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 16:55
Szerintem pedig a hardver kapott túl nagy jelentőséget eddig, szeretném a háttérbe küldeni a zenehallgatás folyamatában...
jaaa, akkor ezt itt csak másképp értjük. igen, a HW tünjön el olyan ertelemben, hogy ne kelljen vele foglalkozni, tegye csendben, megbizhatoan, egyszerüen es nagyszerüen a dolgat.

en ugy ertettem, hogy a fejlesztes soran tünik kicsit el...
Ez a beszélgetés lassan már filozófiai csevegéssé alakul, de talán nem baj, hogy nem mindig vasakról, chipekről, kábelekről beszélünk.

Otthoni zenelejátszó rendszereimben soha nem a legjobbat, hanem a szerethetőt, elfogadhatót kerestem. Ez vélhetően azért alakult így, mert munka közben csúcs minőségű berendezésekkel dolgoztam, amiket otthon nem engedhettem meg magamnak, de nem is vágytam rájuk a napi 6-8 óra meló után. Aki ennek tudatában olvassa a cikkeimet, talán jobban megérti őket. Aki nem, az meg a fejemhez vágja, hogy ne ajnározzak már ennyire egy 300e forintos media playert, mert ő tud sokkal jobbat 3 millióért! Hm... okay.

A Parasound P6 és a Zidoo nekem bőven jó és elégséges készülékek. Nem a legjobbak. Nyilván jobb náluk a csúcs Lumin, vagy egy csúcs audio PC, de engem hidegen hagynak. Fura dolog ez, mert egy fényképezőgépre, objektívre, kerékpárra könnyedén kiadok sok százezer forintot és érzem is a beruházás hozadékát, de HiFi-re nagyon nem akarok költeni, mert meggyőződésem, hogy a zenei élvezet nem a hardveren múlik. Sőt, a leginkább elégedetlen hifista barátaim fura módon a High End rendszereket birtoklók közöl kerülnek ki.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

A digitális formátumokban rögzített hangzó információ tárolása és reprodukciója a klasszikus audiofil értelmezés szerinti "hardver", úgymint a digitális/analóg átalakítás, erősítés és hangosítás eszközein túl számos funkcionalitást felölel, ilyenek (a teljesség igénye nélkül) a tárolás (lokálisan, hálózaton elérhetően, félvezetős, optikai médiumon történő), katalogizálás, a digitális információ transzportja, formátumok közötti konverzió, különböző DSP funkcionalitások, külső források katalogizált integrációja, stb. Jól látható, hogy ezek jelentős része szoftver-alapú megoldáson alapszik és mivel a felhasználói élményt közvetlenül vagy közvetve befolyásolják, a nem szabad alábecsülni a fontosságukat! De ettől még a hangminőséget elsősorban az audiofil hardver fogja meghatározni.
A Roon felhasználói élményéről tavaly már értekeztem, hadd másoljam ide pár akkori gondolatomat!
"A kanapéról szinte el se mozdulva teszek asszociatív ugrásokat az elérhető tartalomban térben, időben, művészek, műfajok, stb. között felépített kapcsolati hálóban, néhány képernyő-érintésnyire enciklopédikus méretű háttérinformációtól, illusztrációktól. Ráadásul így "bolyongva" a gyűjteményemben sokkal nagyobb és érdekesebb utakat járok be, mint a többezenyi lemez előtt álldogálva és a következő hallgatnivalón vívódva, ami gyakran a praktikusan hallgatott repertoárom beszűküléséhez vezetett."
Ezt az élményt a Roon-on kívül nem tudja semmilyen más általam ismert megoldás.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 16:55
avl2 írta:
2020.06.25., csüt. 15:45
fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 08:50
...is olyan felhasználói élményt kínál, ami a hardverhez hasonló jelentőséggel bír...
nekem ez is inkáb korunk egyik problémája: felhasználói élmény, aztán a hardver elsikkad.
Szerintem pedig a hardver kapott túl nagy jelentőséget eddig, szeretném a háttérbe küldeni a zenehallgatás folyamatában...
jaaa, akkor ezt itt csak másképp értjük.
igen, a HW tünjön el olyan ertelemben, hogy ne kelljen vele foglalkozni, tegye csendben, megbizhatoan, egyszerüen es nagyszerüen a dolgat.

en ugy ertettem, hogy a fejlesztes soran tünik kicsit el (lehet nem a medialejatszas területen, azt nem ismerem), hogy az ujabb termekek HW-e a fenti ertelemben (megbizhato, jol teszi a dolgat) kerdöjeles, mert mindenki a felszini elmenyt keresi; lasd különbözö generaciok erösitöi: sok uj szolgaltatas, szep kijelzö, de hangja ? CD jatszo kijelzöje es hangja, megepitese X evvel korabbihoz kepest, auto megbizhatosaga, tartossaga vs. X evvel korabbie (persze a müszerfal puha burkolatu, a fogantyu csillapitva megy vissza, csak hol ez romlik el, hol a DPF tömödik el, hol ....)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.06.25., csüt. 15:45
fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 08:50
...is olyan felhasználói élményt kínál, ami a hardverhez hasonló jelentőséggel bír...
nekem ez is inkáb korunk egyik problémája: felhasználói élmény, aztán a hardver elsikkad.
Szerintem pedig a hardver kapott túl nagy jelentőséget eddig, szeretném a háttérbe küldeni a zenehallgatás folyamatában. Nem akarok vele foglalkozni, még látni sem szeretném, csak tegye a dolgát valahol! Többek között ezért váltam meg az audio PC-től is, így hát a készülék állványom is feleslegessé vált, aminek külön örülök. Ellenben a szoftverrel sokszor találkozom, naponta sok órát töltök el vele, ezért számomra nagyon nem mindegy, mennyire kényelmes, esztétikus, üzembiztos.

Egyszer egy lakásom tervezése során a tekintetes lakberendező azt mondta nekem, hogy azokra a tárgyakra érdemes leginkább áldozni, amikkel nap mint nap találkozunk, mert ezek határozzák meg a hangulatunkat. Ilyenek a villanykapcsolók, csapok, szekrényajtók és számomra a lejátszó szoftverek is.

Apró, de számomra fontos adalék: a Zidoo playerhez adott távvezérlő tanítható. Kiokosítottam a Parasound előfok és a projectorom vezénylésére, így azok nyomogatóit eltehettem az asztalról a PC egerével és billentyűzetével együtt. Pici öröm, de ezekből áll össze a nagy öröm. Elborzadva gondolok vissza azokra az időkre, amikor a rendszerem 8-10 készülékből, 30 kilós mono-blokkokból és kábelerdőből állt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2020.06.25., csüt. 17:05-kor.

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

robi20064 írta:
2020.06.25., csüt. 16:10
avl2 írta:
2020.06.25., csüt. 15:45
robi20064 írta:
2020.06.25., csüt. 11:08
...Ma egy atlag haztartasban hozzavetolegesen 2-5 telefon/tablet van amelyek teljesen jok erre a celra
...Nem latom ertelmet egy harmadik hybrid vagy mas megoldasnak. Koltseget novelne es egy olyan problemat oldana meg amire mar van (jobb) megoldas is.
es a nem ilyen atlagos haztartas ? azok a kökorszakkal haljanak ki ? én még ellenállok ennek a sok kütyünek, nem is tartom jó iránynak; amikor zenét hallgatok, nincs kütyü kézügyben ...mert az könnyen kütyüzessé fajul, és nem figyelmes zenehallgatássá; a nem figyelmes esetén meg elsikkad sokminden a zenéböl (háttérzaj - mert háttérzenehallgatás szerintem nincs is, akkor az nem zenehallgatas, csak megy valami - az más)
Nezd, a vilag ilyen iranyba megy, lehet ezt szeretni, nem szeretni, megprobalni szellel szemben pisilni batran vagy csak megszokasbol, de attol meg sok minden nem fog valtozni. En nem erzem sem trendinek sem tulzonak, se masnak a Roon-t, inkabb csak orulok hogy vegre valaki(k) megalmodta es osszehozta azt amit nekik az evek alatt sikerult. Szamomra ez egy jobb zenehallgatasi elmennyel tarsul es abszolult nem zavar ha azt telefonrol vagy tabletrol inditom el. Fogom leteszem az elinditas utan es hatradolok. Nincs kenyszer hogy nyomkodjak valamit. Ha nalad ez gond akkor alapvetoen mas problemaid vannak...
Inkább csak nem érdekel /li ...Mond miért is lenne a zenehallgatás hagyományos módon probléma.
Odamegyek az erősítőhöz bekapcsolom ,beteszek egy CD t és három lépéssel már heveredem is le a kanapéra... :D
Szerintem van olyan jó így is.
A változás irány 10 -15 év múlva lehet egész más lesz....Ja és kitudja, megélem e még ... :smile53:
A zene akkor is úgy szól ahogy szeretem ,mert addig cserélgetem dolgaim míg tetszik jobban és jobban...
Üdv leborulok.gif

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Indy írta:
2020.06.25., csüt. 16:05
Szerintem nem a hardver sikkad el, hanem sok esetben a szoftver. Jó lenne, ha már végre tudatosulna a hw gyártóknak, hogy a felhasználói élmény pontosan és minimum 50 százaléka kellene hogy legyen a csomagnak. Ehelyett mit kapunk ma mondjuk egy Pioneer szintű (és még sorolhatnám a nagy neveket) cégtől software terén? Egy kalap lópikulát. Ócska, lassú és megbízhatatlan kezelőfelületet, bétánál is bétább programokat, amiket apránként javítgatnak.
Nem kicsit vicces ezt olvasni annak tükrében, hogy pár év óta ismét lendületet kapott az igényesebb minőségre hangolt LP vonal, annak csúnya piszmogásával, számtalan kényelmetlenségével. Kérdés azon az oldalon? Felhasználói Élmény gyártói szoftver-applikációval? Másik fogalmazásban, LP fanok köszönik szépen, el vannak a lustáknak szánt, multiromos Roon élmény nélkül, a zene nekik a fontos. Nem tudom, mióta a Roon, Tidal, Qobuz stb lendületbe jött, az LP eladások, azok eszközei, szolgáltatásai forgalma mennyit változott, de köszöni szépen él még, pedig majdnem temetődött.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

avl2 írta:
2020.06.25., csüt. 15:45
fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 08:50
...is olyan felhasználói élményt kínál, ami a hardverhez hasonló jelentőséggel bír...
nekem ez is inkáb korunk egyik problémája: felhasználói élmény, aztán a hardver elsikkad. Természetesen nem allitom, hogy itt ez forog fenn (akkor minek ide irok, nem ?), de sajnos sok helyen ez jön elö.
Szerintem nem a hardver sikkad el, hanem sok esetben a szoftver. Jó lenne, ha már végre tudatosulna a hw gyártóknak, hogy a felhasználói élmény pontosan és minimum 50 százaléka kellene hogy legyen a csomagnak. Ehelyett mit kapunk ma mondjuk egy Pioneer szintű (és még sorolhatnám a nagy neveket) cégtől software terén? Egy kalap lópikulát. Ócska, lassú és megbízhatatlan kezelőfelületet, bétánál is bétább programokat, amiket apránként javítgatnak. Egy BubbleUpnp ezerszer különb ezeknél, 1000 Ft az ára... :smile30:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 07:37
...Az audioPC megoldásokkal vastagon átestünk a ló másik oldalára. App és/vagy Roon? Tegyük már ezt is a helyére. Nem a Roon és Tidal mellé veszünk egy készüléket, hanem fordítva. Van egy önállóan is teljes értékű és használható lejátszónk, amihez kényelmi szolgáltatásként, vagy tartalom bővítésként vásárolhatunk Roon/Tidal opciót. ....
/Öt évvel ezelőtt valaki is gondolta volna, zene játszás nehezen elképzelhető Roon nélkül? ... jaj/
Én ma is ott tartok, hogy Roon, Tidal, ... es egyebek nelkül, egyszerüen hallgatok zenet: kivalasztom az itthoni lehetösegekböl, es meghallgatom. Leginkabb SB Touch-ra dugott tárolóeszközröl, ritkabban CD-röl.
juliush írta:
2020.06.25., csüt. 08:19
...a Roon sokkal több, mint egy szoftveres opció a zene lejátszására! Egy nagyon átgondolt és rugalmas ökoszisztéma gerince, nagyszerű felhasználói élménnyel, számtalan, akár egyidejűleg is kombinálható architektúrális opcióval.
bevallom, ez engem inkább taszít. A "túlmodernizált" kor elemének látom: felhasználói élmény ?? brrr mint autokban a design, puha belsö, nagy kepernyö, ...de mi van az alapvetö tartalommal ?? én nem feltétlenül egy eszköztöl, annak színes-szagos-kívánatos voltától akarok élményt.
ökoszisztéma ???? fogyasszunk modernül, ez az ? ez meg Apple és Tesla, amik mint márkák inkább taszítanak engem, mert státusz, menöség, ilyesmiket juttat eszembe a bodenständig, alapvetö dolgokat nyugodtan, megbízhatóan, hivalkodás nélkül tudja helyett (mint design puccos étterem a 2 lábon a földön álló, egyszerü, ízletes helyett)
Tul írta:
2020.06.25., csüt. 08:41
...persze azt is elhiszem, hogy van, ahol nincs 3-4-5 rendszer aktívan használva, mert csak a családfő hallgat egy szobában zenét néha, ott ez kevésbé vonzó, de attól még nálam zseniális....
:smile32: így van; különbözö igényekre különbözö megoldások
fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 08:50
...is olyan felhasználói élményt kínál, ami a hardverhez hasonló jelentőséggel bír...
nekem ez is inkáb korunk egyik problémája: felhasználói élmény, aztán a hardver elsikkad. Természetesen nem allitom, hogy itt ez forog fenn (akkor minek ide irok, nem ?), de sajnos sok helyen ez jön elö. Müszaki cikkek, auto, lakásdesign, ... van "látszatélmény", Schein, Haptik, az alapvetö dolgok meg nem teljesülnek, elsikkadnak, azokra kevesebb figyelem, eröforrás jut (a fejlesztes, gyartas, szerviz soran [ott ül a kifestett körömreszelgetös, de a szerviz hanyag munkat vegez]), mert evvel a latszattal meghülyitik, sikeresen bolonditjak az alanyokat ["digitalis" elmenyközpont az auto]
alto írta:
2020.06.25., csüt. 10:50
...Utoljára talán a Slimdevices eszközöknek (Sqeezebox, Transporter) volt olyan kijelzője és távírányítója, amivel zenehallgatási távolságból is jól láthatóan lehetett zenét választani. ..
:smile32: én ma is itt tartok. kökorszak ? gondolkodik.gif
és mi egy SB Touch mai alternatívája ? hangzásban ne rosszabb, kezelhetöségben, egyszerüségben legalább olyan jó
robi20064 írta:
2020.06.25., csüt. 11:08
...Ma egy atlag haztartasban hozzavetolegesen 2-5 telefon/tablet van amelyek teljesen jok erre a celra
...Nem latom ertelmet egy harmadik hybrid vagy mas megoldasnak. Koltseget novelne es egy olyan problemat oldana meg amire mar van (jobb) megoldas is.
es a nem ilyen atlagos haztartas ? azok a kökorszakkal haljanak ki ? én még ellenállok ennek a sok kütyünek, nem is tartom jó iránynak; amikor zenét hallgatok, nincs kütyü kézügyben ...mert az könnyen kütyüzessé fajul, és nem figyelmes zenehallgatássá; a nem figyelmes esetén meg elsikkad sokminden a zenéböl (háttérzaj - mert háttérzenehallgatás szerintem nincs is, akkor az nem zenehallgatas, csak megy valami - az más)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

asebestyen írta:
2020.06.25., csüt. 13:35
APE fájlokkal sosem volt dolgom, semmi sem indokolta, hogy ilyen fájlokat tároljak. Manapság pedig tárolni csak olyan anyagokat tárolok, amik a Tidal-on nem elérhetőek (igénytelen vagyok, tudom).
Én amióta van előfizetésem, semmit se töltöttem le. Csak Tidal használata esetén van e értelme a Roon-nak?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2020.06.25., csüt. 13:53
nagyatt írta:
2020.06.25., csüt. 13:03
asebestyen írta:
2020.06.25., csüt. 12:16
Semmi se tökéletes, de a Roon nagyon közel van hozzá. :D
Nekem sajnos nem sikerult megbaratkoznom a ROONnal pedig tobbszor neki futottam, es meg meg is vettem. De nem hasznalom.
Jriver kezeli az APE kiterjesztest, szetbontja az egybe fuzott flac szamokat, es a gyujtemenyembol automatikusan 600 albumot importal. Addig. A ROON 450-et kezel. Mokolassal persze behuzhato a tobbi album is.
A mobil app folyton elfelejti a kapcsolatot a szerverrel es ujra kell inditanom, ha nem hasznalom par percig, vagy jarkalok a lakasban.
Hangminoseg szempontjabol is vannak fenntartasaim vele. Konturosabb szinpad megfogottabb melyek, de valahogy nem esik jol hallgatni hosszu tavon a Jriverhez kepest az en rendszeremben.
De lehet velem van a baj. :D
Nagyon hasonlóak az élményeim nekem is a ROON-nal. Most az új változattal (azt hiszem 1.7) a hangminősége sokat javult, azelőtt nekem egyáltalán nem tetszett. Addig azt mondtam, hogy a JRiver inkább és ha Tidalt akarok hallgatni, akkor megoldom máshogy. Mostanra az új verzióval hangminőségben számomra közelebb került a ROON és a Tidal integrációval eldöntötte a meccset. A hálózat eldobálásokkal nem találkoztam, de az való igaz, ha 1 óra múlva rábökök a tab-ra, akkor kell pár másodperc, míg összekapja magát.
Az összefűzött anyagok track-ekre bontással való lejátszása továbbra is érthetetlen számomra, miért nem képesek megoldani, és a JRiver fájl alapú lejátszása, adatbáziskezlése sokkal jobb (nekem). Például megjelölöm a kedvenceimet (JRiverben 1-5 között lehet csillagozni és úgy is sorba rendezni, ROON-ban vagy szivecske vagy nem szivecske), az androidos ROON alkalmazásban nem tudom időrendi sorrendben (ahogy hozzáadtam), míg a Tidal windowsos változatában tudom időrendi sorrendben nézni a kedvenceimet.
Sok kis apróság ami sokra megy, de mindegyiknek van előnye és hátránya. Univerzálisan jót még nem találtam (sajna az Audirvana sem az).
A hármat kellene összegyúrni :)
Roon-ban ne a szivecskét használd, hanem a címkézést (tags). Bármilyen címkéző szisztémát kitalálhatsz, és ugyanazt a tracket többféle címével is felruházhatod. Én például a demózáshoz jól használható zenéket jelölöm meg ezzel módszerrel, így nem kell őket megkeresni, ott vannak egy csokorban.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagyatt írta:
2020.06.25., csüt. 13:03

Nekem sajnos nem sikerult megbaratkoznom a ROONnal pedig tobbszor neki futottam, es meg meg is vettem. De nem hasznalom.
Jriver kezeli az APE kiterjesztest, szetbontja az egybe fuzott flac szamokat, es a gyujtemenyembol automatikusan 600 albumot importal. Addig. A ROON 450-et kezel. Mokolassal persze behuzhato a tobbi album is.
A mobil app folyton elfelejti a kapcsolatot a szerverrel es ujra kell inditanom, ha nem hasznalom par percig, vagy jarkalok a lakasban.
Hangminoseg szempontjabol is vannak fenntartasaim vele. Konturosabb szinpad megfogottabb melyek, de valahogy nem esik jol hallgatni hosszu tavon a Jriverhez kepest az en rendszeremben.
De lehet velem van a baj. :D
APE fájlokkal sosem volt dolgom, semmi sem indokolta, hogy ilyen fájlokat tároljak. Manapság pedig tárolni csak olyan anyagokat tárolok, amik a Tidal-on nem elérhetőek (igénytelen vagyok, tudom). Ezek közt van saját CD rip és vásárolt fájlok, ezek pedig wav vagy flac fájlok.
A mobil app a mobil energiagazdálkodási beállításai miatt folyton lekapcsolódik, utána ha megint használnád, akkor persze ismét meg kell keresnie a Core-t, stb. A telefonon/tableten kell beállítani, hogy ne kapcsolja le, engedje a háttérben futni.
Hangminőség szempontjából nem tudom, mert az egy objektív dolog _ mármint a minőség - , de én a jrivert sose szerettem semmilyen szempontból, ahányszor nekifutottam, mindig letöröltem utána. Ez ízlés dolga valószínű, nem minőség kérdése.
Nálam az van, hogy a HTPC, amit mindenre is használok, azon fut a Roon Core, az audio PC meg Roon bridge-ként funkcionál.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

chopper írta:
2020.06.25., csüt. 11:39
A file vagy folder-alapú keresés sajnos elavult ma már
A file vagy folder-alapú keresés szvsz soha nem fog elavulni. :smile29:
De.

A felhőben futó streaming szolgáltatók esetében (Tidal, Deezer, Spotify, stb) már most sem lehet file alapon keresni, csak meta adat alapján. Például. Csodálkoznék nagyon nagy mennyiségű track esetében bárki is kényelmesnek találná a folder és file alapú keresést. Addig, amíg pár száz cd-nyi állományról van szó talán működhet, de a pár ezres vagy tízezres cd-nyi mennyiség esetében már nagyon nyűgös nem meta adat alapján keresni.

Az Apple Mac OS X operációs rendszere legalább 15 éve indexálja nem csak a file neveket, de a file tartalmát is. Nálam sincs a Mac gépeimen csak kb egy tucat folder mert a Spotlight-ban az indexálás és meta adat alapján sokkal hamarabb megtalálni bármit.

Persze senkit nem akarok semmire rá beszélni, csupán megosztom a tapasztalataimat.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Nem veszem, de az a helyzet, hogy vannak olyan albumok, amik csak ebben a formatumban erhetoek el. Persze tudom akkor tegyem at FLAC-be es akkor jo lesz, de en ezekkel mar nem akarok foglalkozni, se idom se energiam.
Ezert is mondtam biztos nalam van a hiba :D
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

alto írta:
2020.06.25., csüt. 10:50
Ha jól értem, sajnos pont a lényeget nem tudja, azaz nem tudsz távírányítóval zenét választani.
Az a helyzet, hogy nincs igazi alternatívája az appos vagy PC-s vezérlésnek. Utoljára talán a Slimdevices eszközöknek (Sqeezebox, Transporter) volt olyan kijelzője és távírányítója, amivel zenehallgatási távolságból is jól láthatóan lehetett zenét választani. A médialejátszók módszere, hogy a TV képernyővel és távírányítóval vezérelhetőek, zenehallgatáshoz nekem nem bejövős.
Szerintem 80%-ban én is inkább a telefonomat vagy a laptopot bökdösöm, de van az, amikor csak úgy szól a Roon Radio és dobálja be a jobbnál jobb, és bizony néha vacak számokat, na akkor jól jön egy "egyszerű" távirányító, ami egyébként is ott van a többi 6 eszköz miatt ;) .

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

asebestyen írta:
2020.06.25., csüt. 12:16
Semmi se tökéletes, de a Roon nagyon közel van hozzá. :D
Nekem sajnos nem sikerult megbaratkoznom a ROONnal pedig tobbszor neki futottam, es meg meg is vettem. De nem hasznalom.
Jriver kezeli az APE kiterjesztest, szetbontja az egybe fuzott flac szamokat, es a gyujtemenyembol automatikusan 600 albumot importal. Addig. A ROON 450-et kezel. Mokolassal persze behuzhato a tobbi album is.
A mobil app folyton elfelejti a kapcsolatot a szerverrel es ujra kell inditanom, ha nem hasznalom par percig, vagy jarkalok a lakasban.
Hangminoseg szempontjabol is vannak fenntartasaim vele. Konturosabb szinpad megfogottabb melyek, de valahogy nem esik jol hallgatni hosszu tavon a Jriverhez kepest az en rendszeremben.
De lehet velem van a baj. :D
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Semmi se tökéletes, de a Roon nagyon közel van hozzá. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

robi20064 írta:
2020.06.25., csüt. 09:47
Az elso resszel teljes mertekben egyetertek, az utolso bekezdessel viszont vitatkoznek. Eddig is volt UHD2000-hez hasonlo termek a piacon a Dune-tol ahogy mar Alto is irta, igaz magasabb arkategoriaban. Ezek a "flagship" modellek reszben az Oppo Digital megszunese utani urt probaljak meg betolteni. Nem latom azt hogy a jovoben tucatnyi media lejatszoba kerulne ES9028/9038 vagy egy kozep/felsokategorias AK chip. A Dune, Zidoo es hasonlo cegeknek egyszeruen nem ez a celkozonsege es nem akarnak feleslegesen koltseget novelni az implementalasukkal. Maradni fog cegenkent 1-2 termek amivel demozni lehet a "mi ezt is tudjuk" es el lehet adni azoknak akik hajlandoak megfizetni az extra audiot. Az AudioPC-t nem ezek a termekek fogjak meg jobban kiszoritani a piacrol, hanem az egyre jobb minosegu streamerek, de azok meg nem a media lejatszos piacnak keszulnek lasd "tularazott" Lindemann, Lumin stb. Mielott meg barki belekotne. a tularazott itt a media lejatszokhoz van viszonyitva nem az audio piachoz (belepo szintu Lumin D2 vs flasghip UHD2000).
No de pont az a lényeg, hogy ezek az új lejátszók egy közepes szintű audio PC feléért megvehetők már, ami az Oppo komolyabb modelljeire még nem volt igaz. Volt szerencsém több összevetésen is részt venni, ahol a Luxor PC és valamelyik Oppo vetekedett egymással, ott és akkor nem éreztem azt a késztetést a váltásra, amit a Zidoo hozott néhány hete.

Hogy media player, streamer, hálózati lejátszó, teljesen mindegy, nincs köztük merev határ, szépen összeolvadnak egy kategóriába. Én a Zidoo-t zenelejátszásnál hálózati végpontként, filmnézésnél lokális média lejátszóként használom. Akkor most minek nevezzük?

Az audio PC soha nem jutott számottevő piaci részesedéshez, az átlagos felhasználónak túl bonyolult, esetlen és bizonytalan. Ezen nem változtat, hogy néhány lelkes hobbitárs és pár apró cég építget ilyen-olyan színvonalú masinákat pár száz fős ügyfélkörrel.

A Zidoo már hónapokkal ezelőtt bejelentett egy új csúcsmodellt Zidoo X néven, ami az UHD2000 fölé lesz pozicionálva, szóval nem mondanám, hogy nem törekszenek az audiophil világ felé.

Kép

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: chopper »

A file vagy folder-alapú keresés sajnos elavult ma már
A file vagy folder-alapú keresés szvsz soha nem fog elavulni. :smile29:

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tul írta:
2020.06.25., csüt. 08:41
juliush írta:
2020.06.25., csüt. 08:19
Tapasztalataim alapján a Roon sokkal több, mint egy szoftveres opció a zene lejátszására! Egy nagyon átgondolt és rugalmas ökoszisztéma gerince, nagyszerű felhasználói élménnyel, számtalan, akár egyidejűleg is kombinálható architektúrális opcióval.
Tökéletesen egyetértek - pedig én még csak fél éve használom (de talán igazán aktívan még annyi sem..). Elfelejthetem a távirányítókat, ház szinten kezelhetek mindent egy végtelenül kiforrott multiroom rendszerként, ahogy írtad, beleértve a dedikált hifiken kívül a számítógépeket, telefonokat, tabokat, bármit, mert minden ilyen kütyü használható végpontként, akkor is ha tök más márka/földrész/gyártó terméke. Nem kell azon gondolkodni, hogy milyen formátumot támogat egy-egy eszközöm, vajon le tudom-e játszani a kedvenc zeném a nappaliban is, a régi DAC-kal, mert a Roon/RAAT mindent megold, legyen szó DSD, MQA, Flac és egyéb kiterjesztésekről, akár egyedileg hangolva, mindehol a legmagasabb elérhető felbontást használva. Ja és ugye ez a kényelem minden mobiltelefonnal, tablettel rendelkező családtagnak adott, minden helyiségből. Ami talán a korábbi leírásokban nem is így szerepelt, de nagyon kellemes meglepetésként ért: minden készüléket lehet minden másikkal csoportosítani. Tehát a Lumin és a Bluesound tudja egy csoportban ugyanazt lejátszani egyszerre, míg a számítógép és az egyik mobil egy másik csoportban másik zenét egyszerre. De nyilván, mind játszhatja ugyanazt egyszerre, vagy mindegyiken mehet külön adás egyszerre. És hogy mindezt úgy oldották meg, hogy el tudsz rajta igazodni :rolleyes: Nekem ez szinte megváltás - persze azt is elhiszem, hogy van, ahol nincs 3-4-5 rendszer aktívan használva, mert csak a családfő hallgat egy szobában zenét néha, ott ez kevésbé vonzó, de attól még nálam zseniális.
A felhasználói élmény már csak hab a tortán - bár a fájl alapú keresés hiánya néha még bosszant kicsit, főleg, mert nem tudom minden elóadónak, zenének a címét, csak arra emlékszem, hogy melyik mappában volt Track6-ként mentve :D De ilyenkor, mivel úgyis tabról/telefonról vezérlem, megnézem gyorsan a fájlkezelőben és rákeresek ;)
A Roonban meg lehet adni meta adatokat és ami Track6 néven van elmentve ahhoz is hozzá lehet kapcsolni minden egyéb adatot a Roon adatbázisban attól függetlenül, hogy mi a file neve és ehhez nem kell megváltoztatni a file nevét vagy kiterjesztését sem (nem lehet .wav-ban ugye meta adatot tárolni például, ehhez például flac-ra kellene konvertálni vagy aiff-re).

A file vagy folder-alapú keresés sajnos elavult ma már, a Roon ettől sokkal hatékonyabb ugynevezett media management rendszer és nem csak egy egyszerű file kezelővel egybeépített lejátszó szoftver.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”