Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venndi írta:
2020.12.21., hétf. 12:43
Direkt utána olvastam, az Airplay 1 és 2 között ilyen szempontból nincs különbség. Mindegy milyen formátumú audio fájlt küldesz Airplay-en keresztül, az minden esetben átkonvertálódik ALAC formátummá 16 bit 44.100 kHz, még ha a fájl egy 128kbps-os mp3 is. Aztán az Apple TV digitális kimenetelén pedig a jel már 48.000 kHz. Szóval lehet érdemes ALAC kiterjesztésű zenére áttérni a FLAC-ről, bár nyilván az ALAC-nak is pont 16bit és 44.100 kHz-esnek kell lennie, akkor nem kell átkonvertálni, majd kiderül mennyire időigényes, hogy van-e lényegi különbség ha egy ALAC fájlt vagy egy FLAC-et streamelek.
Az ALAC az jó, mert legalább veszteségmentes (én azt hittem, veszteséges lesz az AirPlay, ebben tévedhettem). Nem hiszem, hogy veszteségmentesből veszteségmentesbe (pl. FLAC-ból ALAC-ba) konvertáláskor bármi hangot befolyásoló dolog történne (kb annak az analógiája, mintha egy szgépes könyvtárat tar.gz-ből kicsomagolnál és újratömörítenéf zip-pel, a végén úgyis ugyanaz a tartalom lesz benne, és felhasználás előtt úgyis kicsomagolod, tehát a tömörített tartalom bitpontosságú visszaállíthatósága a lényeg...), szerintem emiatt nem kell vacakolni az ALAC-ba konvertálással. Az mp3 tartalmat meg már akármibe átkonvertálhatod, jobb nem lesz.

Érdemi változás a 44.1 kHz-be konvertálásnál tuti van, ha a kiinduló nem ugyanilyen mintavételezésű, iletve ha az AppleTV alakítja ezt 48kHz-be, ott is várható (a minőséget esetleg befolyásoló) adatmódosító konverzió. A 44.1kHz -» 48kHz "újramintavételezés" ugyanis eléggé "problémás" művelet.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: venndi »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 11:10
kaboca36 írta:
2020.12.21., hétf. 09:46
Az Airplay az Apple TV3-al teljesen jo megoldas... en szemelyszerint normalis CD lejatszott nem lattam USB-vel ..... mondjuk nem is nagyon hasznalok 30 evesnel fiatalabb cuccokat :D
az hogy 44,1 vagy 48Khz hidd el teljesen mindegy... nem a felbontas miatt halljuk masnak az anyagot hanem a kulonbozo tipusu dac es szuro hasznalata miatt. en egy regi Airprot express-t vettem 2gen es az is tudja az Airlplayt 5000Ft-ert.
Az AirPlay valóban 16 bit és 48 kHz mintavételezési frekvenciával dolgozik (itt van az első bökkenő, ugyanis a 44.1 kHz-es mintavételezésű zenét is újramintavételezi), de attól tartok, egyúttal veszteséges tömörítést használ az anyag átküldéséhez (az AirPlay 1 legalábbis biztosan, márpedig egy 3. gen AppleTV-ben vagy egy Airport Express-ben első generációs Airplay van).
Az mp3-ba / aac-be stb. tömörített zene is lehet 44.1 kHz mintavételezésű, de nem ez okozza az mp3 és a flac közötti igen hallható különbséget, hanem az hogy az mp3 veszteségesen tömörít (és a veszteség annál nagyobb és hallhatóbb, minél kisebb bitrátájú az mp3), míg a flac nem.
A különbség mértéke egyébként műfajfüggő is. Egy nagyzenekari klasszikus darabnál annyira nyilvánvaló, hogy bárki meghallja, a "lány egy szál gitárral" stílusnál viszont szvsz nagyon vájtfülűnek és tapasztaltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki biztonsággal meg tudja állapítani a 320 kbps mp3 és a flac közötti különbséget, ugyanannál a - mondjuk - 48 Khz mintavételezésnél.
Direkt utána olvastam, az Airplay 1 és 2 között ilyen szempontból nincs különbség. Mindegy milyen formátumú audio fájlt küldesz Airplay-en keresztül, az minden esetben átkonvertálódik ALAC formátummá 16 bit 44.100 kHz, még ha a fájl egy 128kbps-os mp3 is. Aztán az Apple TV digitális kimenetelén pedig a jel már 48.000 kHz. Szóval lehet érdemes ALAC kiterjesztésű zenére áttérni a FLAC-ről, bár nyilván az ALAC-nak is pont 16bit és 44.100 kHz-esnek kell lennie, akkor nem kell átkonvertálni, majd kiderül mennyire időigényes, hogy van-e lényegi különbség ha egy ALAC fájlt vagy egy FLAC-et streamelek.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaboca36 írta:
2020.12.21., hétf. 09:46
Az Airplay az Apple TV3-al teljesen jo megoldas... en szemelyszerint normalis CD lejatszott nem lattam USB-vel ..... mondjuk nem is nagyon hasznalok 30 evesnel fiatalabb cuccokat :D
az hogy 44,1 vagy 48Khz hidd el teljesen mindegy... nem a felbontas miatt halljuk masnak az anyagot hanem a kulonbozo tipusu dac es szuro hasznalata miatt. en egy regi Airprot express-t vettem 2gen es az is tudja az Airlplayt 5000Ft-ert.
Csak halkan jegyezném meg: remélem nem keveri össze senki a mintavételi bitmélységet/frekvenciát és a veszteséges/veszteségmentes tömörítést ill. bitrátáját.

Az AirPlay valóban 16 bit és 48 kHz mintavételezési frekvenciával dolgozik (itt van az első bökkenő, ugyanis a 44.1 kHz-es mintavételezésű zenét is újramintavételezi), de attól tartok, egyúttal veszteséges tömörítést használ az anyag átküldéséhez (az AirPlay 1 legalábbis biztosan, márpedig egy 3. gen AppleTV-ben vagy egy Airport Express-ben első generációs Airplay van).
Az mp3-ba / aac-be stb. tömörített zene is lehet 44.1 kHz mintavételezésű, de nem ez okozza az mp3 és a flac közötti igen hallható különbséget, hanem az hogy az mp3 veszteségesen tömörít (és a veszteség annál nagyobb és hallhatóbb, minél kisebb bitrátájú az mp3), míg a flac nem.
A különbség mértéke egyébként műfajfüggő is. Egy nagyzenekari klasszikus darabnál annyira nyilvánvaló, hogy bárki meghallja, a "lány egy szál gitárral" stílusnál viszont szvsz nagyon vájtfülűnek és tapasztaltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki biztonsággal meg tudja állapítani a 320 kbps mp3 és a flac közötti különbséget, ugyanannál a - mondjuk - 48 Khz mintavételezésnél.

Ami pedig a mintavételezési frekvenciák közötti különbséget illeti, ahogy már valaki előttem leírta, a különbség hallható mértéke az alkalmazott DAC-ban dől el. De a dolog érdekessége, hogy tapasztalatom szerint minél jobb a DAC, annál elenyészőbb a különbség a mintavételezési frekvenciák /és bitmélységek/ között. Vagyis az egyre nagyobb felbontású formátumok a gyengébb képességű DAC-ok hiányosságait tudják jobban kompenzálni.

Persze mindez személyes vélemény, elméleti megfontolás és saját tapasztalat alapján, tévedés nem kizárt. Ahogyan a DAC-vonalat erősítettem (előbb DAC-cserével, majd a forrás időzítési gondjait "helyrerakó" USB-transzporttal, végül egy nagyon komoly ultraalacsony zajú lineáris táppal), úgy jelentéktelenedtek el a különböző mintavételezési frekvenciák és bitmélységek okozta hangzásbeli különbségek, és ma már nem látom semmi értelmét sem a DSD-be konverziónak, sem a PCM-(2-hatványú)-felskálázásnak. Ezek jótékony hatásai korábban érzékelhetőek voltak nálam is, de ma már leszoktam róluk (plusz erős kétségeim vannak, hogy vakteszten a résztvevők akár 1%-a is biztonsággal kihallaná a különbséget egy DSD256 és egy 24bit/192kHz között, ezért a 2-hatványú PCM-felskálázásnál nagyságrendekkel számításigényesebb DSD-konverzióról sokkal korábban lemondtam az előbbi javára).

A fentiek viszont azt is jelentik, hogy ma még mindig a High-Res használata közepes képességű DAC-kal (legen az külső DAC vagy hálózati lejátszóba épített) az olcsóbb megoldás az audiofil digitális hangzáshoz. Egy dolgot tartok igazi parasztvakítós átverésnek: az MQA-t, ami egyébként egy veszteséges tömörítés, és elég sok szó esett már róla.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

venndi írta:
2020.12.21., hétf. 09:12
Doky írta:
2020.12.20., vas. 18:39
venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Mint írták is, több megoldas van!
Mivel évekig használtam az adott HK erősítőt nagy megelégedettséggel így ismét a tapasztalatomat írom le.
Szerencsés vagy ha adott a nas, igy valóban csak egy hálózatos lejátszó kell (nem kell dedikált audio lejátszó)!
Mivel a HK-ban nem rossz kis dac van (sok jóval drágább készülékben is ezeket az AKM csipszeket), így csak egy olyan lejátszó kell aminek van digitalis (spdif) kimenete.
És ugye akkor jön a fekete leves, hogy vezérlem ha nem akarok monitort kapcsolni... hát kell keresni olyan készüléket aminek értelmes app-ja van (sajnos ez a nehezebb mert sok app nem frissül, de kell venni egy régebbi mobilt amin fut az app)!
Mivel nagy a szórás a lejátszók közt is így van miből választani!
Én valszeg keresnék egy Dune D1-et (itt van kis kijelző is) és ha minden ok a hálózattal akkor mehet a zene!
De a WD tv (live) készülékek is stabilak, viszont nem tudom app oldalról mi a helyzet.

Mindenképpen kellene hallanod a különbséget az mp3 és veszteségmentes között!
Viszont nem tudom mi fut a harapottalmán, így a ludas nyilván ő!
Szoval, a HK és a JBL-ed jó páros!
Megvettem egy használt Apple TV3-at, mert jónak tűnik a dolog. Telefonnal tudom a zenéket küldeni airplay-en, az aztán pedig továbbítja az erősítő digitális bemenetébe. Az airplay ledegradálja a zenét 16 bit-re és 44,100 kHz-re (CD minőség), de ez olyan kis különbség a 48.000 kHz-hez képest, hogy ezt már szerintem nem is lehet észrevenni, a 96.000 kHz pedig teljesen felesleges (állítólag).
Ha megérkezett, akkor letesztelem és írok ide egy rövid választ, hogy hogy működik, van-e valami probléma.
Az Airplay az Apple TV3-al teljesen jo megoldas... en szemelyszerint normalis CD lejatszott nem lattam USB-vel ..... mondjuk nem is nagyon hasznalok 30 evesnel fiatalabb cuccokat :D
az hogy 44,1 vagy 48Khz hidd el teljesen mindegy... nem a felbontas miatt halljuk masnak az anyagot hanem a kulonbozo tipusu dac es szuro hasznalata miatt. en egy regi Airprot express-t vettem 2gen es az is tudja az Airlplayt 5000Ft-ert.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: venndi »

Doky írta:
2020.12.20., vas. 18:39
venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Mint írták is, több megoldas van!
Mivel évekig használtam az adott HK erősítőt nagy megelégedettséggel így ismét a tapasztalatomat írom le.
Szerencsés vagy ha adott a nas, igy valóban csak egy hálózatos lejátszó kell (nem kell dedikált audio lejátszó)!
Mivel a HK-ban nem rossz kis dac van (sok jóval drágább készülékben is ezeket az AKM csipszeket), így csak egy olyan lejátszó kell aminek van digitalis (spdif) kimenete.
És ugye akkor jön a fekete leves, hogy vezérlem ha nem akarok monitort kapcsolni... hát kell keresni olyan készüléket aminek értelmes app-ja van (sajnos ez a nehezebb mert sok app nem frissül, de kell venni egy régebbi mobilt amin fut az app)!
Mivel nagy a szórás a lejátszók közt is így van miből választani!
Én valszeg keresnék egy Dune D1-et (itt van kis kijelző is) és ha minden ok a hálózattal akkor mehet a zene!
De a WD tv (live) készülékek is stabilak, viszont nem tudom app oldalról mi a helyzet.

Mindenképpen kellene hallanod a különbséget az mp3 és veszteségmentes között!
Viszont nem tudom mi fut a harapottalmán, így a ludas nyilván ő!
Szoval, a HK és a JBL-ed jó páros!
Megvettem egy használt Apple TV3-at, mert jónak tűnik a dolog. Telefonnal tudom a zenéket küldeni airplay-en, az aztán pedig továbbítja az erősítő digitális bemenetébe. Az airplay ledegradálja a zenét 16 bit-re és 44,100 kHz-re (CD minőség), de ez olyan kis különbség a 48.000 kHz-hez képest, hogy ezt már szerintem nem is lehet észrevenni, a 96.000 kHz pedig teljesen felesleges (állítólag).
Ha megérkezett, akkor letesztelem és írok ide egy rövid választ, hogy hogy működik, van-e valami probléma.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Mint írták is, több megoldas van!
Mivel évekig használtam az adott HK erősítőt nagy megelégedettséggel így ismét a tapasztalatomat írom le.
Szerencsés vagy ha adott a nas, igy valóban csak egy hálózatos lejátszó kell (nem kell dedikált audio lejátszó)!
Mivel a HK-ban nem rossz kis dac van (sok jóval drágább készülékben is ezeket az AKM csipszeket), így csak egy olyan lejátszó kell aminek van digitalis (spdif) kimenete.
És ugye akkor jön a fekete leves, hogy vezérlem ha nem akarok monitort kapcsolni... hát kell keresni olyan készüléket aminek értelmes app-ja van (sajnos ez a nehezebb mert sok app nem frissül, de kell venni egy régebbi mobilt amin fut az app)!
Mivel nagy a szórás a lejátszók közt is így van miből választani!
Én valszeg keresnék egy Dune D1-et (itt van kis kijelző is) és ha minden ok a hálózattal akkor mehet a zene!
De a WD tv (live) készülékek is stabilak, viszont nem tudom app oldalról mi a helyzet.

Mindenképpen kellene hallanod a különbséget az mp3 és veszteségmentes között!
Viszont nem tudom mi fut a harapottalmán, így a ludas nyilván ő!
Szoval, a HK és a JBL-ed jó páros!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

venndi írta:
2020.12.19., szomb. 19:45
kaboca36 írta:
2020.12.19., szomb. 14:22
venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Szerintem ezt gondold at ujra..... mert semmi ertelme. Minek kapcsolnad be a PC-t ha NAS-on vannak a zenek. Minek kell neked usb kimenet, plane cd lejatszon amin altalaban rca es digi kimemet van.
Amit te akarsz az egy media lejatszo, de az is felesleges ha ott van a NAS es az iphone. vagy vegyel egy 5000 ft-os regi airport express-t es streameld a zenet az iphonrol vagy NASrol.
Es igen hatalmas kulonbseg van Flac es mp3 kozott. A NAS pedig egy jo megoldas plane ha nincs is cd-d.
Nem érted amit írtam. Az NAS-t és az erősítőt nem tudom egy az egybe összekötni...szal vagy számítógép, vagy így ahogy most van, telefonon keresztül. Az USB BEMENETES CD lejátszót úgy használtam volna, hogy a zenéket átmásolni egy USB-re, azt pedig a lejátszóba pl Denon DCD 720. Na már most van 3 lehetőség, 1. számítógép(apogee duet 2)-NAS-erősítő, 2. iPhone-NAS-erősítő, 3. USB cd lejátszó-erősítő, olyan nincs hogy NAS-erősítő. A legkényelmesebb az iPhone-os megoldás, kérdés mennyire jó ez, mármint nyilván nem egy minőségi DAC van az iPhone SE-ben, szóval ez érdekelne, hogy egy dragonfly DAC mennyit dobna a minőségen.
A minőségi különbséget az mp3 és flac között az iPhone-on keresztül is hallani lehet, vagy ehhez már DAC is kell?
Mivel ez a Hálózati Audio Lejátszó topic, adódik a kérdés, hogy miért nem veszel egy hálózati lejátszót? A legolcsóbb is jobban szól mint egy iPhone, továbbá megbirkózik a veszteségmentes formátumokkal is akár HD felbontásban, ellentétben az említett Denon USB portjával, ami csak a gagyi mp3 és wma-ra alkalmas.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tmboy »

Ezt is megértük: a Volumio utolsó verziója (2.853), már végig sorba tudja rendezni a Tidal app-ban tárolt zenéinket, pl.hozzáadás dátuma, vagy előadó stb. szerint. Hihetetlen, de ez eddig nem ment neki, kb.1/3 részét megcsinálta jól, aztán egy katyvasz volt az egész. + néhány kisebb hiba is javítva lett és stabilabb a rendszer! Isten hozott 2020-ban, Volumio app!
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz - HRA • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: venndi »

kaboca36 írta:
2020.12.19., szomb. 14:22
venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Szerintem ezt gondold at ujra..... mert semmi ertelme. Minek kapcsolnad be a PC-t ha NAS-on vannak a zenek. Minek kell neked usb kimenet, plane cd lejatszon amin altalaban rca es digi kimemet van.
Amit te akarsz az egy media lejatszo, de az is felesleges ha ott van a NAS es az iphone. vagy vegyel egy 5000 ft-os regi airport express-t es streameld a zenet az iphonrol vagy NASrol.
Es igen hatalmas kulonbseg van Flac es mp3 kozott. A NAS pedig egy jo megoldas plane ha nincs is cd-d.
Nem érted amit írtam. Az NAS-t és az erősítőt nem tudom egy az egybe összekötni...szal vagy számítógép, vagy így ahogy most van, telefonon keresztül. Az USB BEMENETES CD lejátszót úgy használtam volna, hogy a zenéket átmásolni egy USB-re, azt pedig a lejátszóba pl Denon DCD 720. Na már most van 3 lehetőség, 1. számítógép(apogee duet 2)-NAS-erősítő, 2. iPhone-NAS-erősítő, 3. USB cd lejátszó-erősítő, olyan nincs hogy NAS-erősítő. A legkényelmesebb az iPhone-os megoldás, kérdés mennyire jó ez, mármint nyilván nem egy minőségi DAC van az iPhone SE-ben, szóval ez érdekelne, hogy egy dragonfly DAC mennyit dobna a minőségen.
A minőségi különbséget az mp3 és flac között az iPhone-on keresztül is hallani lehet, vagy ehhez már DAC is kell?

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Tulku1 írta:
2020.12.19., szomb. 17:49
...persze a táp sem elhanyagolható a benne lévő helyett, majd beszámolok róla...
Egyre izgalmasabb, várjuk a beszámolót! Illetve privátban megírhatnád a táp és az összekötő típusát! 😉

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

T2-ben szabja van, azt biztosan nem...már úton van a spéci táp (nem Sbooster de épp olyan vagy jobb) és a helyreállítható upgrade-et megcsinálom, az biztos ünnepekkor...
Viszont egy szaki felcsigázott, hogy ha beszerzem a Lundahl kimenő trafókat, amik az A1-ben vannak, akkor esetleg meg tudja csinálni az upgrade-et a Nichicon Muse kondik helyett azt kapna, ami valós eredményt adna...persze a táp sem elhanyagolható a benne lévő helyett, majd beszámolok róla...
Nekem eddig a legnagyobb előny az összekötők terén volt, egy szénkábel hozta meg a hallgathatósági köszöbértéket, addig vissza akartam adni, annyira éles és zavaró volt a hang..most már jó...a szénkábel darálta a sávszéleket és analógosabbá tette a hangképet...

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Tulku1 írta:
2020.12.19., szomb. 05:52
Üdvözletem!
Lumin D2-t alakította-e át vki külső táposra? (Sbooster pl).
Milyen hangminőség javulást eredményezett?
Köszönöm a válaszokat!
Talán erre külföldi fórumon jobban választ kapsz, szerintem nem sok tagnak van ilyen tapasztalata. Én pár hónapja voltam összehallgatni a D2-t és a T2-t. Nagyon piszkálta a fantáziámat az upgrade, végül maradt a D2, egyszerűen nem ért annyit az a kicsi plusz (sőt inkább más volt nekem, nem jobb). Akkor azt a T2-t az is visszavitte a próbából, akinek Sbooster-es D2-je volt, igaz neki még több lehetősége volt a tesztelésre otthon. A T2 eladójának azt mondta az Sbooster upgrade-ről, hogy javult a hang, de többet várt tőle. Januárban nekem is lejár a D2 garanciája, lehet én is kipróbálom ennek ellenére, szóval ha valakinél maszkban meghallgatható, engem is érdekelne!

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tomrider írta:
2020.12.19., szomb. 15:29
Tul írta:
2020.12.17., csüt. 12:30
A Roon meg évi 35-40 ugyan, de arra meg tényleg azt mondom, hogy aki egyszer lehetőséget ad neki, ottragad, annyira jó, annyira más dimenzió. Stabilitásra is! Igaz, hogy ez most újabb 200K összesen, de olyan felhasználói élményt, paraméterezhetőséget, stabilitást és időtállóságot (!) kapsz, amivel egy gyártó appja sem tud versenyre kelni. A NAS is számtalan egyéb dologban nyújt még járulékos előnyöket, szóval érdemes lenne erre elindulnod. Kétlem, hogy megbánnád.
December elején 1 dollárért letöltöttem a Roon-t (BF akcióban Március 1-ig ennyi)
Nem vagyok maradéktalanul elégedett:
- Néha megszakad 2-60 másodpercre látszólag indokolatlanul.
- Nagyon ritkán tölti be az ikonok képeit, vagy inkább azt mondanám, hogy volt egy időszak amikor minden látszott, most már nem...
Ez pont elég ahhoz, hogy ne fizessek elő rá.

Laptopra raktam az SSD-t (HP Elitebook i5), a renderer egy Aries LE, és mögötte egy Metrum Octave NOS Mini MKII USB-n összekötve.
A telóról működik a távirányítás, de az emlíett hibák miatt nem vagyok elégedett.
Valami beállítási gond lehet, én sose tapasztaltam ilyet.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Tul írta:
2020.12.17., csüt. 12:30
A Roon meg évi 35-40 ugyan, de arra meg tényleg azt mondom, hogy aki egyszer lehetőséget ad neki, ottragad, annyira jó, annyira más dimenzió. Stabilitásra is! Igaz, hogy ez most újabb 200K összesen, de olyan felhasználói élményt, paraméterezhetőséget, stabilitást és időtállóságot (!) kapsz, amivel egy gyártó appja sem tud versenyre kelni. A NAS is számtalan egyéb dologban nyújt még járulékos előnyöket, szóval érdemes lenne erre elindulnod. Kétlem, hogy megbánnád.
December elején 1 dollárért letöltöttem a Roon-t (BF akcióban Március 1-ig ennyi)
Nem vagyok maradéktalanul elégedett:
- Néha megszakad 2-60 másodpercre látszólag indokolatlanul.
- Nagyon ritkán tölti be az ikonok képeit, vagy inkább azt mondanám, hogy volt egy időszak amikor minden látszott, most már nem...
Ez pont elég ahhoz, hogy ne fizessek elő rá.

Laptopra raktam az SSD-t (HP Elitebook i5), a renderer egy Aries LE, és mögötte egy Metrum Octave NOS Mini MKII USB-n összekötve.
A telóról működik a távirányítás, de az emlíett hibák miatt nem vagyok elégedett.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Szerintem ezt gondold at ujra..... mert semmi ertelme. Minek kapcsolnad be a PC-t ha NAS-on vannak a zenek. Minek kell neked usb kimenet, plane cd lejatszon amin altalaban rca es digi kimemet van.
Amit te akarsz az egy media lejatszo, de az is felesleges ha ott van a NAS es az iphone. vagy vegyel egy 5000 ft-os regi airport express-t es streameld a zenet az iphonrol vagy NASrol.
Es igen hatalmas kulonbseg van Flac es mp3 kozott. A NAS pedig egy jo megoldas plane ha nincs is cd-d.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Üdvözletem!
Lumin D2-t alakította-e át vki külső táposra? (Sbooster pl).
Milyen hangminőség javulást eredményezett?
Köszönöm a válaszokat!

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: venndi »

Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: st81 »

Alto hozzászólását olvasva eszembe jutott, hogy amikor teszteltem az element i típust 64 gigás pendrive-val, ott elég lassan olvasta be a számokat, illetve néha üresnek is látta. Egy terás usb-s vinyó szerintem még jobban belassítja.
Ha jól értelmeztem, a kézikönyvben a nagyobb háttértár elérését lan-on vagy lan-router-wifi kapcsolaton keresztül ajánlják.
Az USB-n keresztül 0,5A leadására képes az element x. Kérdés, hogy ez elengendő-e a 4 TB-os hdd folyamatos tápolásához?
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ennek nagyon örülök, jó olvasni.
Viszont tökre sajnálom, hogy nem derült ki, mi baja volt :D
Kishaver írta:
2020.12.17., csüt. 21:25
Kishaver írta:
2020.11.03., kedd 16:11
Van egy hőn szeretett streamerem. Neve Lindemann Musicbook DSD20. A minap bekapcsoltam és nem szól a jobb oldal.
Halló Hobbytársak. Lehet, hogy valakit érdekel....
Musicbook hazaért. Streamaudio kiküldte, Lindemann önköltségen javította (nem tudjuk mit) és önköltségen vissza postázta.
Minden jó, ha a vége jó. :tutiok:

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Kishaver írta:
2020.11.03., kedd 16:11
Van egy hőn szeretett streamerem. Neve Lindemann Musicbook DSD20. A minap bekapcsoltam és nem szól a jobb oldal.
Halló Hobbytársak. Lehet, hogy valakit érdekel....
Musicbook hazaért. Streamaudio kiküldte, Lindemann önköltségen javította (nem tudjuk mit) és önköltségen vissza postázta.
Minden jó, ha a vége jó. :tutiok:

Avatar
Pioneer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.10.15., vas. 13:37
Értékelés: 44

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pioneer »

Remélem is😃 Csak nem tudom használni.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Pioneer írta:
2020.12.17., csüt. 20:59
Hiszen már írtam, Győrben lakom. Valaki aki esetleg tudna segíteni. Nagyon hálás lennék.
Most egyelőre annyit elértem hogy a Zappiti lejatszombol dackkent elképesztő hangot hozott ki. Ahhoz nem kell app.
Abban a készülékben annál sokkal több van.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Pioneer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.10.15., vas. 13:37
Értékelés: 44

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pioneer »

Hiszen már írtam, Győrben lakom. Valaki aki esetleg tudna segíteni. Nagyon hálás lennék.
Most egyelőre annyit elértem hogy a Zappiti lejatszombol dackkent elképesztő hangot hozott ki. Ahhoz nem kell app.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: st81 »

Én is hezitáltam a MA és a Lindemann között, mert nagyon fej-fej mellett voltak hangminőségben.
Az androidos, tabletes vezérlést próbáltam mindkét eszközön és nekem stabilabb és egyszerűbb volt a Lindemann szoftvere.
Otthon, a rendszerbe illesztve pedig 1 perc múlva muzsikált is, mivel kb. 4-5 menüpontja van amit lehet állítani és ennyi.

Szerintem gyorsabban lehetne orvosolni a problémád, ha megadod hol laksz. Hátha van olyan jótét, közelben lakó hálózati lejátszós "specialista" lélek, aki személyesen segítene.
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

hukkle írta:
2020.12.17., csüt. 18:43
:fekverohog:

Vagy a Hájpé Magyarország kiemelt kormányzati ügyfélmenedzsere Macbook-al vagy tíz éve bravo.gif
Na ott is lehúztam vagy 9 évet, de kizárólag HP notebookokkal.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”