Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Tulku1 írta:
2020.12.26., szomb. 15:37
Több kérdésem is van...
1. Akkor ha vennék 4 db switch-et akkor lehet saját tápjaikkal is használni?
2. a DGS108 helyett nem lenne jó a DGS105 (más paraméterek ugyanazok) vagy a 8 portos a jobb? (kisebb helyet foglal)
3. A kicsi összekötő kábelek is legyenek combosak (kácsában csináltatok 4 db AQ 25 cm-est) vagy elég a sima cat6?

Egyébként más fórumon már megemlítették ezt a 4-8 switches ügyet, talán még meredekebb kontextusban...tehát nyilván nem kábakő a hangfalon eset lesz ez...
1.Igen
2.Nem tudom
3.Az AQ-nál fényévekkel jobb kábelek vannak olcsóbban..
Pl. viablue
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Az 1-en uj clock van, feljavitott tapolassal, Elna silmic II kondikkal.
A 2-on jobb megoldassal keszul a clock + teljesen linearis lesz a switch-en is minden tapresz. Ehhez jon meg a kulso dc-konverter.
Finesse !

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Több kérdésem is van...
1. Akkor ha vennék 4 db switch-et akkor lehet saját tápjaikkal is használni?
2. a DGS108 helyett nem lenne jó a DGS105 (más paraméterek ugyanazok) vagy a 8 portos a jobb? (kisebb helyet foglal)
3. A kicsi összekötő kábelek is legyenek combosak (kácsában csináltatok 4 db AQ 25 cm-est) vagy elég a sima cat6?

Egyébként más fórumon már megemlítették ezt a 4-8 switches ügyet, talán még meredekebb kontextusban...tehát nyilván nem kábakő a hangfalon eset lesz ez...

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Hali
Úgy látom elég sokan vagyunk switch-el felvegyverkezve,hogy "meggyőzzük" az ellentábort ha van ilyen😀
Szóval.
6db HP1920S switch mind HDplex tápról hajtva.
Router 1.switch közt vertere lan.
Utána sorban viablue
Majd switch és pc közt ismét vertere.
A 2 gép közt via.
Minden egyes switch emelte a megszólalás színvonalát már a saját bèna kapcsitápjával és bármilyen lan kábellel.
A szomorú az,hogy NAGYON SOKAT SZÁMÍT a lan drót.
Itt aztán mindenki úgy hangolja a cuccát,ahogy akarja.
Jó szórakozást😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Bizonyara van sok jo switch (alap). En ket eve sajat dc-tapos megpiszkalt d-link dgs108-at hasznalok.
Rovidesen pedig egy meg korrektebben upgradelt dgs108-ra allok at.
Csak ajanlani tudom!

Az elso kep a level1 mod, a masodik a level2, patch a switch-hez 😉.

Keretik max annak kommentelni, aki mar szerzett ethernet-oldali audio tapasztalatot.
IMG_20181214_215616.jpg
IMG_20181214_215616.jpg (2.5 MiB) Megtekintve 1719 alkalommal
20201226_143937.jpg
20201226_143937.jpg (135.06 KiB) Megtekintve 1719 alkalommal
Finesse !

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

wittao írta:
2020.12.26., szomb. 12:04

- 4db normál switch, sorba kötve, CAT6 kábelekkel, switcher között rövid patch kábellel (25cm - baromi nehezen hajtogatható)
nálam a NAS és a streamer 12 méterre és 1 emelettel lejjebb van. Akkor ide pl. úgy raknád, hogy router és mondjuk 2m -en beül 2db 25cm dróttal , és az utolsó 2 méteren ugyanígy?

A szokásos alap switchekről beszélünk, mint Zyxel, Netgear, d-Link, Tplink? Melyikben van esetleges fejlesztési lehetőség, hogy nyitottabb legyen a rendszer?

Számít, hogy legyen menedzselhető vagy a QoS?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.12.26., szomb. 12:04
Úgy voltam vele, hogy sok szempontból már-már informatikai eretnekség felé hajló dolog, de ki kell próbálni.m egyre megy.
Bizony az :D

De azt hiszem, hallottuk mindketten, hogy pl. a powerline-on "levitt" neten is milyen jó tud szólni a streaming (akinek nem ugrik be, guglizzon rá, hogy mit jelent a powerline), az még mekkora hifi-eretnekség bakker :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

wittao írta:
2020.12.26., szomb. 12:04
Egyik barátomnál 4+4 normál switch-ig jutottunk el, alap 10.000 Ft-os switchekkel, a saját kapcsolóüzemű tápjaikkal mindenféle órázás nélkül és nagyon jó eredményt hozott (azért 4+4 és nem 8, mert különböző helyiségekbe raktunk 4-et és 4-et). Úgy gondolom a 4db adja meg az ideális és ár/teljesítményben legjobb eredményt, ha valaki nem szán erre többet, akkor kábelekkel együtt 50.000 Ft-ból meg tudja úszni. Ha stream-et használ, ezt mindenképpen betenném a 2021-es kívánságlistára. Utána már el lehet veszni a részletekben és élvezkedni.
Uhhh, lehet ezt kár volt elolvasni... 😀 Úgy látom, lesz mivel foglalatoskodnom 2 ünnep között! 😉

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

Tulku1 írta:
2020.12.26., szomb. 04:12
..
a router is számít, Mikrotik típust javasolta hozzá
és melyik típust?

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Töki »

Tulku1 írta:
2020.12.26., szomb. 04:12
No sohasem hittem volna, hogy egy hálózati (eternet) kábel hangját is hallani fogom...ez így 53 évesen elég furcsa jelenség, de elfogadom....annyi bizonyos, hogy a matávos cat5ös ezer éves kábel és az audioquest között már az első pillanatban volt különbésg, viszont míg nyers volt az AQ addig a régi analógosabban, nyugodtabban szólt, most pedig egyértelműen az új hangja a meghatározóbb, teljesebb, nagyobb terű, tisztább...
És itt szeretném megkérdezni, hogy javasolta nekem valaki, hogy telepítsek az AQ végére is egy routert (nyilván ekkor magát a kábelt csak a bejövő TCOM-os switch-be dugom és egy méteres kábellel oldjam meg az NDX-ig a kapcsolatot, természetesen a router is számít, Mikrotik típust javasolta hozzá (wireless router).
Mivel abszolút noob vagyok a témában, várom a megerúsítéseket, vagy ellenvéleményeket...
Üdv,

Nálam a Telekomtól kapott Sagemcom router üzemel 1000 megás nettel, amit egyben switchként is használok - a kontroll és audio pc ezen lógnak. A routernek emzeperx lineáris tápja van és egy csúcs tápkábellel használom, mivel ugyanannyira megmutatkoznak ott az adott tápkábelek hatásai, mint bármely audio készülékemben (nem csak saját tapasztalat).. Nekem van Mikrotik switch-em, amit a saját gagyi tápjával bekötve a router után azon a két pc-vel - nálam nem hozta meg a kívánt eredményt sőt rosszabb lett mindenben. Valószínűleg, amit nyersz a szeparációval, attól a silány gyári táp használata többet rontott. Ellenben külöföldi fórumokon olvasva az átépített switchekről (pl. a Buffalo + clock tuning + lineáris táp) a véleményeket, biztos van benne potenicál. Elvetemültek 4-5 switchet kötnek egymás után és boldogok vele.
Kíváncsiságból én is vettem két switchet, amik emzeperx clock-okat és tápokat kapnak, és minden egy készülékházba lesz bepakolva. talán a jövő héten megkapom, majd beszámolok, ha érdekes..
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

ezt nekem is javasoltak hasonlót, nem régen,
egy Aruba 1920 routert és ebből az audioPC- be egy Viablue ethernet kábelt. és mindenképpen ahogy nálad csere a bridge és router közötti kábelt is.

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

No sohasem hittem volna, hogy egy hálózati (eternet) kábel hangját is hallani fogom...ez így 53 évesen elég furcsa jelenség, de elfogadom....annyi bizonyos, hogy a matávos cat5ös ezer éves kábel és az audioquest között már az első pillanatban volt különbésg, viszont míg nyers volt az AQ addig a régi analógosabban, nyugodtabban szólt, most pedig egyértelműen az új hangja a meghatározóbb, teljesebb, nagyobb terű, tisztább...
És itt szeretném megkérdezni, hogy javasolta nekem valaki, hogy telepítsek az AQ végére is egy routert (nyilván ekkor magát a kábelt csak a bejövő TCOM-os switch-be dugom és egy méteres kábellel oldjam meg az NDX-ig a kapcsolatot, természetesen a router is számít, Mikrotik típust javasolta hozzá (wireless router).
Mivel abszolút noob vagyok a témában, várom a megerúsítéseket, vagy ellenvéleményeket...

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Igen, de egyelőre szoknom kell a CDS2 után...meg új Audioquest lan kébel is van (12 méter), ami ugye elég nyers, tehát nagy mértékben bezavar...

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Tulku1 írta:
2020.12.23., szer. 15:46
tibikecsoki írta:
2020.12.23., szer. 11:24
Tulku1 írta:
2020.12.23., szer. 04:58
Vezérhangya...azt hiszem ismered :-)
Illetve van egy Naim CDS2 és megmérgezett a hangja...lehet hogy Naim vonalon mozgok tovább és én is Naim kocka leszek mint sokan mások...
Lumin egyébként egyáltalán nem rossz....szerintem maradnék mellette, ha nem lenne CDS2...az egy más kávéház...
Én a cds2-t,simán beáldoztam az ndx-ért,és nem bántam meg.Most azt is eladtam,és jan elejére várom az ndx2-t,bár egyelőre még külső xps táp nélkül,az majd a következő lépés lesz
De már úton van felém a volt NDX-ed...még másfél óra és ideér 36_1_11.gif
Táppal együtt vetted meg? Mert azzal az igazi
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

tibikecsoki írta:
2020.12.23., szer. 11:24
Tulku1 írta:
2020.12.23., szer. 04:58
Vezérhangya...azt hiszem ismered :-)
Illetve van egy Naim CDS2 és megmérgezett a hangja...lehet hogy Naim vonalon mozgok tovább és én is Naim kocka leszek mint sokan mások...
Lumin egyébként egyáltalán nem rossz....szerintem maradnék mellette, ha nem lenne CDS2...az egy más kávéház...
Én a cds2-t,simán beáldoztam az ndx-ért,és nem bántam meg.Most azt is eladtam,és jan elejére várom az ndx2-t,bár egyelőre még külső xps táp nélkül,az majd a következő lépés lesz
De már úton van felém a volt NDX-ed...még másfél óra és ideér 36_1_11.gif

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

tibikecsoki írta:
2020.12.23., szer. 11:24
Tulku1 írta:
2020.12.23., szer. 04:58
Vezérhangya...azt hiszem ismered :-)
Illetve van egy Naim CDS2 és megmérgezett a hangja...lehet hogy Naim vonalon mozgok tovább és én is Naim kocka leszek mint sokan mások...
Lumin egyébként egyáltalán nem rossz....szerintem maradnék mellette, ha nem lenne CDS2...az egy más kávéház...
Én a cds2-t,simán beáldoztam az ndx-ért,és nem bántam meg.Most azt is eladtam,és jan elejére várom az ndx2-t,bár egyelőre még külső xps táp nélkül,az majd a következő lépés lesz
Hát igen, szerencsére nem vagyunk egyformák. Bár én már biztosan nem térnék vissza a CD-hez, van akinek még mindig az jelenti a végállomást, minden macerájával, nem is beszélve a bakelitről.
Akár a Naim, akár a Lumin vagy sorolhatnánk a többi prémium streamert, teljesen más világot nyitnak meg, főleg ha az egy Roon-nal is párosul...

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Tulku1 írta:
2020.12.23., szer. 04:58
Vezérhangya...azt hiszem ismered :-)
Illetve van egy Naim CDS2 és megmérgezett a hangja...lehet hogy Naim vonalon mozgok tovább és én is Naim kocka leszek mint sokan mások...
Lumin egyébként egyáltalán nem rossz....szerintem maradnék mellette, ha nem lenne CDS2...az egy más kávéház...
Én a cds2-t,simán beáldoztam az ndx-ért,és nem bántam meg.Most azt is eladtam,és jan elejére várom az ndx2-t,bár egyelőre még külső xps táp nélkül,az majd a következő lépés lesz
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

Vezérhangya...azt hiszem ismered :-)
Illetve van egy Naim CDS2 és megmérgezett a hangja...lehet hogy Naim vonalon mozgok tovább és én is Naim kocka leszek mint sokan mások...
Lumin egyébként egyáltalán nem rossz....szerintem maradnék mellette, ha nem lenne CDS2...az egy más kávéház...

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: venndi »

kaboca36 írta:
2020.12.22., kedd 05:06

Airplay 2 mukodik a 2nd generation ( A1264) Airport expres-en is. Annak ellenere hogy az apple oldalan nem tamogatottkent szerepel.
Altalanos zenehallgatashoz teljessen megfelel, nem fog ugy szolni mint a csoves AD1865NK dacom de napkozben haterzenehez tokeletes.
Az Apple TV-t nem ismerem ,de tudtommal az AE nem 48Khz en mukodik. Wikipadia:"The AirTunes part of the AirPlay protocol stack uses UDP for streaming audio and is based on the RTSP network control protocol.[24] The streams are transcoded using the Apple Lossless codec with 44100 Hz and 2 channels symmetrically encrypted with AES, requiring the receiver to have access to the appropriate key to decrypt the streams."
Az ATV 48kHz-re alakítja át, mert a HD filmek hangsávjai 48kHz-esek. Egyébként én csak most "fedezetem fel", hogy az AE 2-nek is van digitális kimenete. Én azt hittem hogy az csak egy jack kimenet, közben pedig mini toslink is egyben, és igen Airplay 2 támogatja 7.xx verzió felett. Hát így elég nyilvánvaló, hogy az AE jobb választás zenehallgatásra, bár Airplay 1 és 2 között nem hiszem hogy van különbség a konvertálások között, az Airplay 2 kb annyival több, hogy egyszerre több készülékre tudod a zenét átküldeni. Az ATV3 már úton van, de valószínűleg beszerzek egy AE2-őt, aztán amelyiket jobbnak találom, azt tartom meg.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

alto írta:
2020.12.21., hétf. 15:23
Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 13:00
venndi írta:
2020.12.21., hétf. 12:43
Direkt utána olvastam, az Airplay 1 és 2 között ilyen szempontból nincs különbség. Mindegy milyen formátumú audio fájlt küldesz Airplay-en keresztül, az minden esetben átkonvertálódik ALAC formátummá 16 bit 44.100 kHz, még ha a fájl egy 128kbps-os mp3 is. Aztán az Apple TV digitális kimenetelén pedig a jel már 48.000 kHz. Szóval lehet érdemes ALAC kiterjesztésű zenére áttérni a FLAC-ről, bár nyilván az ALAC-nak is pont 16bit és 44.100 kHz-esnek kell lennie, akkor nem kell átkonvertálni, majd kiderül mennyire időigényes, hogy van-e lényegi különbség ha egy ALAC fájlt vagy egy FLAC-et streamelek.
Az ALAC az jó, mert legalább veszteségmentes (én azt hittem, veszteséges lesz az AirPlay, ebben tévedhettem). Nem hiszem, hogy veszteségmentesből veszteségmentesbe (pl. FLAC-ból ALAC-ba) konvertáláskor bármi hangot befolyásoló dolog történne (kb annak az analógiája, mintha egy szgépes könyvtárat tar.gz-ből kicsomagolnál és újratömörítenéf zip-pel, a végén úgyis ugyanaz a tartalom lesz benne, és felhasználás előtt úgyis kicsomagolod, tehát a tömörített tartalom bitpontosságú visszaállíthatósága a lényeg...), szerintem emiatt nem kell vacakolni az ALAC-ba konvertálással. Az mp3 tartalmat meg már akármibe átkonvertálhatod, jobb nem lesz.

Érdemi változás a 44.1 kHz-be konvertálásnál tuti van, ha a kiinduló nem ugyanilyen mintavételezésű, iletve ha az AppleTV alakítja ezt 48kHz-be, ott is várható (a minőséget esetleg befolyásoló) adatmódosító konverzió. A 44.1kHz -» 48kHz "újramintavételezés" ugyanis eléggé "problémás" művelet.
Igen ez így van, az Airplay 1-ben egy faék egyszerűségű algoritmus végzi ezt konverziót, ami kapott is ezért kritikát eleget. Az Airplay 2-ben úgy tudom javítottak ezen.
Airplay 2 mukodik a 2nd generation ( A1264) Airport expres-en is. Annak ellenere hogy az apple oldalan nem tamogatottkent szerepel.
Altalanos zenehallgatashoz teljessen megfelel, nem fog ugy szolni mint a csoves AD1865NK dacom de napkozben haterzenehez tokeletes.
Az Apple TV-t nem ismerem ,de tudtommal az AE nem 48Khz en mukodik. Wikipadia:"The AirTunes part of the AirPlay protocol stack uses UDP for streaming audio and is based on the RTSP network control protocol.[24] The streams are transcoded using the Apple Lossless codec with 44100 Hz and 2 channels symmetrically encrypted with AES, requiring the receiver to have access to the appropriate key to decrypt the streams."
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 13:00
venndi írta:
2020.12.21., hétf. 12:43
Direkt utána olvastam, az Airplay 1 és 2 között ilyen szempontból nincs különbség. Mindegy milyen formátumú audio fájlt küldesz Airplay-en keresztül, az minden esetben átkonvertálódik ALAC formátummá 16 bit 44.100 kHz, még ha a fájl egy 128kbps-os mp3 is. Aztán az Apple TV digitális kimenetelén pedig a jel már 48.000 kHz. Szóval lehet érdemes ALAC kiterjesztésű zenére áttérni a FLAC-ről, bár nyilván az ALAC-nak is pont 16bit és 44.100 kHz-esnek kell lennie, akkor nem kell átkonvertálni, majd kiderül mennyire időigényes, hogy van-e lényegi különbség ha egy ALAC fájlt vagy egy FLAC-et streamelek.
Az ALAC az jó, mert legalább veszteségmentes (én azt hittem, veszteséges lesz az AirPlay, ebben tévedhettem). Nem hiszem, hogy veszteségmentesből veszteségmentesbe (pl. FLAC-ból ALAC-ba) konvertáláskor bármi hangot befolyásoló dolog történne (kb annak az analógiája, mintha egy szgépes könyvtárat tar.gz-ből kicsomagolnál és újratömörítenéf zip-pel, a végén úgyis ugyanaz a tartalom lesz benne, és felhasználás előtt úgyis kicsomagolod, tehát a tömörített tartalom bitpontosságú visszaállíthatósága a lényeg...), szerintem emiatt nem kell vacakolni az ALAC-ba konvertálással. Az mp3 tartalmat meg már akármibe átkonvertálhatod, jobb nem lesz.

Érdemi változás a 44.1 kHz-be konvertálásnál tuti van, ha a kiinduló nem ugyanilyen mintavételezésű, iletve ha az AppleTV alakítja ezt 48kHz-be, ott is várható (a minőséget esetleg befolyásoló) adatmódosító konverzió. A 44.1kHz -» 48kHz "újramintavételezés" ugyanis eléggé "problémás" művelet.
Igen ez így van, az Airplay 1-ben egy faék egyszerűségű algoritmus végzi ezt konverziót, ami kapott is ezért kritikát eleget. Az Airplay 2-ben úgy tudom javítottak ezen.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venndi írta:
2020.12.21., hétf. 12:43
Direkt utána olvastam, az Airplay 1 és 2 között ilyen szempontból nincs különbség. Mindegy milyen formátumú audio fájlt küldesz Airplay-en keresztül, az minden esetben átkonvertálódik ALAC formátummá 16 bit 44.100 kHz, még ha a fájl egy 128kbps-os mp3 is. Aztán az Apple TV digitális kimenetelén pedig a jel már 48.000 kHz. Szóval lehet érdemes ALAC kiterjesztésű zenére áttérni a FLAC-ről, bár nyilván az ALAC-nak is pont 16bit és 44.100 kHz-esnek kell lennie, akkor nem kell átkonvertálni, majd kiderül mennyire időigényes, hogy van-e lényegi különbség ha egy ALAC fájlt vagy egy FLAC-et streamelek.
Az ALAC az jó, mert legalább veszteségmentes (én azt hittem, veszteséges lesz az AirPlay, ebben tévedhettem). Nem hiszem, hogy veszteségmentesből veszteségmentesbe (pl. FLAC-ból ALAC-ba) konvertáláskor bármi hangot befolyásoló dolog történne (kb annak az analógiája, mintha egy szgépes könyvtárat tar.gz-ből kicsomagolnál és újratömörítenéf zip-pel, a végén úgyis ugyanaz a tartalom lesz benne, és felhasználás előtt úgyis kicsomagolod, tehát a tömörített tartalom bitpontosságú visszaállíthatósága a lényeg...), szerintem emiatt nem kell vacakolni az ALAC-ba konvertálással. Az mp3 tartalmat meg már akármibe átkonvertálhatod, jobb nem lesz.

Érdemi változás a 44.1 kHz-be konvertálásnál tuti van, ha a kiinduló nem ugyanilyen mintavételezésű, iletve ha az AppleTV alakítja ezt 48kHz-be, ott is várható (a minőséget esetleg befolyásoló) adatmódosító konverzió. A 44.1kHz -» 48kHz "újramintavételezés" ugyanis eléggé "problémás" művelet.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: venndi »

Aszpirin írta:
2020.12.21., hétf. 11:10
kaboca36 írta:
2020.12.21., hétf. 09:46
Az Airplay az Apple TV3-al teljesen jo megoldas... en szemelyszerint normalis CD lejatszott nem lattam USB-vel ..... mondjuk nem is nagyon hasznalok 30 evesnel fiatalabb cuccokat :D
az hogy 44,1 vagy 48Khz hidd el teljesen mindegy... nem a felbontas miatt halljuk masnak az anyagot hanem a kulonbozo tipusu dac es szuro hasznalata miatt. en egy regi Airprot express-t vettem 2gen es az is tudja az Airlplayt 5000Ft-ert.
Az AirPlay valóban 16 bit és 48 kHz mintavételezési frekvenciával dolgozik (itt van az első bökkenő, ugyanis a 44.1 kHz-es mintavételezésű zenét is újramintavételezi), de attól tartok, egyúttal veszteséges tömörítést használ az anyag átküldéséhez (az AirPlay 1 legalábbis biztosan, márpedig egy 3. gen AppleTV-ben vagy egy Airport Express-ben első generációs Airplay van).
Az mp3-ba / aac-be stb. tömörített zene is lehet 44.1 kHz mintavételezésű, de nem ez okozza az mp3 és a flac közötti igen hallható különbséget, hanem az hogy az mp3 veszteségesen tömörít (és a veszteség annál nagyobb és hallhatóbb, minél kisebb bitrátájú az mp3), míg a flac nem.
A különbség mértéke egyébként műfajfüggő is. Egy nagyzenekari klasszikus darabnál annyira nyilvánvaló, hogy bárki meghallja, a "lány egy szál gitárral" stílusnál viszont szvsz nagyon vájtfülűnek és tapasztaltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki biztonsággal meg tudja állapítani a 320 kbps mp3 és a flac közötti különbséget, ugyanannál a - mondjuk - 48 Khz mintavételezésnél.
Direkt utána olvastam, az Airplay 1 és 2 között ilyen szempontból nincs különbség. Mindegy milyen formátumú audio fájlt küldesz Airplay-en keresztül, az minden esetben átkonvertálódik ALAC formátummá 16 bit 44.100 kHz, még ha a fájl egy 128kbps-os mp3 is. Aztán az Apple TV digitális kimenetelén pedig a jel már 48.000 kHz. Szóval lehet érdemes ALAC kiterjesztésű zenére áttérni a FLAC-ről, bár nyilván az ALAC-nak is pont 16bit és 44.100 kHz-esnek kell lennie, akkor nem kell átkonvertálni, majd kiderül mennyire időigényes, hogy van-e lényegi különbség ha egy ALAC fájlt vagy egy FLAC-et streamelek.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaboca36 írta:
2020.12.21., hétf. 09:46
Az Airplay az Apple TV3-al teljesen jo megoldas... en szemelyszerint normalis CD lejatszott nem lattam USB-vel ..... mondjuk nem is nagyon hasznalok 30 evesnel fiatalabb cuccokat :D
az hogy 44,1 vagy 48Khz hidd el teljesen mindegy... nem a felbontas miatt halljuk masnak az anyagot hanem a kulonbozo tipusu dac es szuro hasznalata miatt. en egy regi Airprot express-t vettem 2gen es az is tudja az Airlplayt 5000Ft-ert.
Csak halkan jegyezném meg: remélem nem keveri össze senki a mintavételi bitmélységet/frekvenciát és a veszteséges/veszteségmentes tömörítést ill. bitrátáját.

Az AirPlay valóban 16 bit és 48 kHz mintavételezési frekvenciával dolgozik (itt van az első bökkenő, ugyanis a 44.1 kHz-es mintavételezésű zenét is újramintavételezi), de attól tartok, egyúttal veszteséges tömörítést használ az anyag átküldéséhez (az AirPlay 1 legalábbis biztosan, márpedig egy 3. gen AppleTV-ben vagy egy Airport Express-ben első generációs Airplay van).
Az mp3-ba / aac-be stb. tömörített zene is lehet 44.1 kHz mintavételezésű, de nem ez okozza az mp3 és a flac közötti igen hallható különbséget, hanem az hogy az mp3 veszteségesen tömörít (és a veszteség annál nagyobb és hallhatóbb, minél kisebb bitrátájú az mp3), míg a flac nem.
A különbség mértéke egyébként műfajfüggő is. Egy nagyzenekari klasszikus darabnál annyira nyilvánvaló, hogy bárki meghallja, a "lány egy szál gitárral" stílusnál viszont szvsz nagyon vájtfülűnek és tapasztaltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki biztonsággal meg tudja állapítani a 320 kbps mp3 és a flac közötti különbséget, ugyanannál a - mondjuk - 48 Khz mintavételezésnél.

Ami pedig a mintavételezési frekvenciák közötti különbséget illeti, ahogy már valaki előttem leírta, a különbség hallható mértéke az alkalmazott DAC-ban dől el. De a dolog érdekessége, hogy tapasztalatom szerint minél jobb a DAC, annál elenyészőbb a különbség a mintavételezési frekvenciák /és bitmélységek/ között. Vagyis az egyre nagyobb felbontású formátumok a gyengébb képességű DAC-ok hiányosságait tudják jobban kompenzálni.

Persze mindez személyes vélemény, elméleti megfontolás és saját tapasztalat alapján, tévedés nem kizárt. Ahogyan a DAC-vonalat erősítettem (előbb DAC-cserével, majd a forrás időzítési gondjait "helyrerakó" USB-transzporttal, végül egy nagyon komoly ultraalacsony zajú lineáris táppal), úgy jelentéktelenedtek el a különböző mintavételezési frekvenciák és bitmélységek okozta hangzásbeli különbségek, és ma már nem látom semmi értelmét sem a DSD-be konverziónak, sem a PCM-(2-hatványú)-felskálázásnak. Ezek jótékony hatásai korábban érzékelhetőek voltak nálam is, de ma már leszoktam róluk (plusz erős kétségeim vannak, hogy vakteszten a résztvevők akár 1%-a is biztonsággal kihallaná a különbséget egy DSD256 és egy 24bit/192kHz között, ezért a 2-hatványú PCM-felskálázásnál nagyságrendekkel számításigényesebb DSD-konverzióról sokkal korábban lemondtam az előbbi javára).

A fentiek viszont azt is jelentik, hogy ma még mindig a High-Res használata közepes képességű DAC-kal (legen az külső DAC vagy hálózati lejátszóba épített) az olcsóbb megoldás az audiofil digitális hangzáshoz. Egy dolgot tartok igazi parasztvakítós átverésnek: az MQA-t, ami egyébként egy veszteséges tömörítés, és elég sok szó esett már róla.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

venndi írta:
2020.12.21., hétf. 09:12
Doky írta:
2020.12.20., vas. 18:39
venndi írta:
2020.12.18., pén. 22:52
Sziasztok!

Ma végre megérkezett az erősítő (HK 3490) a JBL E100-as hangfalak közé. Gondolkodtam CD lejátszó beszerzésén, aminek USB bementje van, aztán mégis csak lemondtam róla, mert vannak (szerintem jobb megoldások). Első megoldás lenne összekötni a számítógéppel, van egy külső hangkártyám, apogee duet 2, ami szerintem nem rossz. Tény, hogy nem kifejezetten erre találták ki, hanem inkább gitársávok, ének felvételére, mixelés stb, de megteszi. A gond az ezzel, hogy nem akarom állandóan bekapcsolni a számítógépet, amikor zenét akarok hallgatni, kábeleket sincs kedvem egyik szoba végéből a másikba vezetni.
Van egy Synology NAS-em, amire a zenéket pakolom. Jelenleg eléggé amatőr megoldás, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval a Synologyt összekötöttem egy régi iPhone SE-vel, az iPhone-t pedig mint lejátszót rákötöttem az erősítőre. Így használom jelenleg.
A CD lejátszót azért is dobtam, mert CD-m szinte alig van, az USB-jét használtam volna, viszont az miatt lehet nem éri megvenni, és minőségben nem tudom milyen jó az az USB-n keresztül lejátszott zene (nyilván jobb mint az iPhone...).
Szerintetek mennyit nyerek minőségében, ha az iPhone-t lecserélem egy Bluesound node i2-re? Megérné a befektetés? Van valami olcsóbb esetleg alternatív megoldás?
Még egy kérdés, így iPhone-on keresztül hallanom kellene a Flac és mp3 közötti különbséget, vagy csak az én füleim nem veszik észre?
Mint írták is, több megoldas van!
Mivel évekig használtam az adott HK erősítőt nagy megelégedettséggel így ismét a tapasztalatomat írom le.
Szerencsés vagy ha adott a nas, igy valóban csak egy hálózatos lejátszó kell (nem kell dedikált audio lejátszó)!
Mivel a HK-ban nem rossz kis dac van (sok jóval drágább készülékben is ezeket az AKM csipszeket), így csak egy olyan lejátszó kell aminek van digitalis (spdif) kimenete.
És ugye akkor jön a fekete leves, hogy vezérlem ha nem akarok monitort kapcsolni... hát kell keresni olyan készüléket aminek értelmes app-ja van (sajnos ez a nehezebb mert sok app nem frissül, de kell venni egy régebbi mobilt amin fut az app)!
Mivel nagy a szórás a lejátszók közt is így van miből választani!
Én valszeg keresnék egy Dune D1-et (itt van kis kijelző is) és ha minden ok a hálózattal akkor mehet a zene!
De a WD tv (live) készülékek is stabilak, viszont nem tudom app oldalról mi a helyzet.

Mindenképpen kellene hallanod a különbséget az mp3 és veszteségmentes között!
Viszont nem tudom mi fut a harapottalmán, így a ludas nyilván ő!
Szoval, a HK és a JBL-ed jó páros!
Megvettem egy használt Apple TV3-at, mert jónak tűnik a dolog. Telefonnal tudom a zenéket küldeni airplay-en, az aztán pedig továbbítja az erősítő digitális bemenetébe. Az airplay ledegradálja a zenét 16 bit-re és 44,100 kHz-re (CD minőség), de ez olyan kis különbség a 48.000 kHz-hez képest, hogy ezt már szerintem nem is lehet észrevenni, a 96.000 kHz pedig teljesen felesleges (állítólag).
Ha megérkezett, akkor letesztelem és írok ide egy rövid választ, hogy hogy működik, van-e valami probléma.
Az Airplay az Apple TV3-al teljesen jo megoldas... en szemelyszerint normalis CD lejatszott nem lattam USB-vel ..... mondjuk nem is nagyon hasznalok 30 evesnel fiatalabb cuccokat :D
az hogy 44,1 vagy 48Khz hidd el teljesen mindegy... nem a felbontas miatt halljuk masnak az anyagot hanem a kulonbozo tipusu dac es szuro hasznalata miatt. en egy regi Airprot express-t vettem 2gen es az is tudja az Airlplayt 5000Ft-ert.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”