Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: chopper »

Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Ez, egy nagyon egyszerű upgrade, bedugok két kábelt és már kész is. Nincs mit állítgatni, csak működik.
Jól érzékelhetően nyugodt, kisimult lett a hang.
A rendszer: Auralic Vega 2.1, Audioqest Carbon LAN kábelek.
Jó szívvel ajánlom, ráadásul magyar termék. Az ára is kedvező, személyes érdeklődés ajánlott.

https://www.etalonacoustics.com/termek/isolator


3FAB56F9-7174-4529-9351-5B4457916302.jpeg
Kedvező az ára... Ha nem titok (a honlap nem írja!), mennyit kérnek érte?

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

istvan01 írta:
2021.01.13., szer. 17:48
Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Tegyél már egy próbát, 10/100/1000 Mbps üzemmódokat viszi-e, főleg az 1000Mbps (1Gbps). A honlapon szégyenlősen hiányzik ez az adat, továbbá Cat5, Cat6a, Cat7 kábelekkel is kompatibilis-e?
Az 1Gbps egyszerű fájlmásolással is tesztelhető.
Ha izolátor, akkor vélhetően csatoló trafókat tartalmaz Rx, Tx ágon. A PoE vezetéket vélhetően átviszi, szűrve, vagy szűrés nélkül.
Érdekelne az ára is.
Szia,

Az első és az utolsó kép a szűrő nélküli eredmény a 2. és 3. fotó, amikor betettem az Isolatort.
Sima egyszerű valószínű Cat5 kábellel van bekötve.
57.000ft az ára.
309FC82E-BD6D-4592-998D-F10E09CD3953.jpeg
309FC82E-BD6D-4592-998D-F10E09CD3953.jpeg (5.87 MiB) Megtekintve 2667 alkalommal
8C628649-1721-4E53-84FA-04A6C53253E4.jpeg
8C628649-1721-4E53-84FA-04A6C53253E4.jpeg (5.79 MiB) Megtekintve 2667 alkalommal
D9E49E17-E93F-4FC8-9A30-A8FFE9D2D605.jpeg
D9E49E17-E93F-4FC8-9A30-A8FFE9D2D605.jpeg (5.72 MiB) Megtekintve 2667 alkalommal
1E0EEDC5-E385-43E1-BE01-EE4CB6478D8B.jpeg
1E0EEDC5-E385-43E1-BE01-EE4CB6478D8B.jpeg (5.47 MiB) Megtekintve 2667 alkalommal
9696D560-8AA2-4153-93D4-ABF8C58AAC46.jpeg
9696D560-8AA2-4153-93D4-ABF8C58AAC46.jpeg (2.89 MiB) Megtekintve 2667 alkalommal

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Bodnapet írta:
2021.01.13., szer. 18:08
Pooli1971 írta:
2021.01.13., szer. 14:37
Tegnap, egészen véletlenül akadtam a neten ebbe a fájlba, letöltöttem, meghallgattam és egy kicsit megdöbbentem.
Szia, tudnál küldeni egy linket, ahol elérhető? Én szívesen tesztelném szintén, jöhet privátban is. Köszi
Szia!
Termeszetesen!
Holnap elküldöm, a céges gépen van :rolleyes: a link.3 ilyen karakterű és minőségű nóta van ott. Teljesen hivatalos.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Pooli1971 írta:
2021.01.13., szer. 14:37
Tegnap, egészen véletlenül akadtam a neten ebbe a fájlba, letöltöttem, meghallgattam és egy kicsit megdöbbentem.
Szia, tudnál küldeni egy linket, ahol elérhető? Én szívesen tesztelném szintén, jöhet privátban is. Köszi

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Tegyél már egy próbát, 10/100/1000 Mbps üzemmódokat viszi-e, főleg az 1000Mbps (1Gbps). A honlapon szégyenlősen hiányzik ez az adat, továbbá Cat5, Cat6a, Cat7 kábelekkel is kompatibilis-e?
Az 1Gbps egyszerű fájlmásolással is tesztelhető.
Ha izolátor, akkor vélhetően csatoló trafókat tartalmaz Rx, Tx ágon. A PoE vezetéket vélhetően átviszi, szűrve, vagy szűrés nélkül.
Érdekelne az ára is.

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Ez, egy nagyon egyszerű upgrade, bedugok két kábelt és már kész is. Nincs mit állítgatni, csak működik.
Jól érzékelhetően nyugodt, kisimult lett a hang.
A rendszer: Auralic Vega 2.1, Audioqest Carbon LAN kábelek.
Jó szívvel ajánlom, ráadásul magyar termék. Az ára is kedvező, személyes érdeklődés ajánlott.

https://www.etalonacoustics.com/termek/isolator

3FAB56F9-7174-4529-9351-5B4457916302.jpeg
3FAB56F9-7174-4529-9351-5B4457916302.jpeg (3.37 MiB) Megtekintve 2108 alkalommal

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Pooli1971 írta:
2021.01.13., szer. 14:37
Tegnap, egészen véletlenül akadtam a neten ebbe a fájlba, letöltöttem, meghallgattam és egy kicsit megdöbbentem. Én aki szinte csak a Tidalon kötődök a "Hi-Fi" világához, tehát túl sok zenei háttéranyagom nincs. Tátva maradt a szám.
Ezek szerint MQA és MQA között is igen nagy a különbség /én elégedett vagyok a Tidal minőséggel, de kezdek rájönni van jobb. Tudooom, későn :D
Screenshot_20210112_230453_com.mkulesh.onpc.jpg

Szóval a Tidal MQA-t leültette 1-es el! Úgy éreztem a bácsi ott énekel a szobába.

Szóval biztos igaza van itt a régi nagy motorosoknak /nem feltétlenül korban értem, mert akkor én is kezdek az lenni hanem/ a Hi-Fi házatáján lévő tapasztalatban, mást is meg kell hallgatni a Stream-en kivűl.
Kaptam kölcsön egy SACD lejátszót, a régi CD készletből előkaptam az EAST-Rések a falon című albumát, párhuzamosan ment a Tidalon is és.... bizony volt különbség a CD javára,/igaz csak kicsi/ mintha egy vékony fátyol lekerült volna a nótáról. Persze ez adódhat a középszerű lejátszómból is/Streamer/
Úgyhogy cserélgetem a kábeleket a biztiket és keresem a forrást, :rolleyes: minél jobban belecseppenek ebbe a dologba annál jobban látom, nagyon sokat kell még olvasnom és megtapasztalnom ahhoz, hogy tudjam mi az amit keresnem kell! :rolleyes:
Na de én azért az itt olvasottakból úgy látom nem vagyok egyedül........
Sok sikert mindenkinek az úton!
Hmm, ez tényleg érdekes. Rákerestem, több fórumon is felfedezték.
Elvileg 2017-ben “csatlakozott” a deezer az mqa supporterek csapatához:

https://www.whathifi.com/news/deezer-pa ... -streaming

Lehet hogy mostanra sikerült nekik implementálni :D
Hivatalos nagy csinnadrattás bejelentést még nem találtam, talán még teszt időszaknak tekintik.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Tegnap, egészen véletlenül akadtam a neten ebbe a fájlba, letöltöttem, meghallgattam és egy kicsit megdöbbentem. Én aki szinte csak a Tidalon kötődök a "Hi-Fi" világához, tehát túl sok zenei háttéranyagom nincs. Tátva maradt a szám.
Ezek szerint MQA és MQA között is igen nagy a különbség /én elégedett vagyok a Tidal minőséggel, de kezdek rájönni van jobb. Tudooom, későn :D
Screenshot_20210112_230453_com.mkulesh.onpc.jpg
Screenshot_20210112_230453_com.mkulesh.onpc.jpg (639.69 KiB) Megtekintve 2085 alkalommal
Szóval a Tidal MQA-t leültette 1-es el! Úgy éreztem a bácsi ott énekel a szobába.

Szóval biztos igaza van itt a régi nagy motorosoknak /nem feltétlenül korban értem, mert akkor én is kezdek az lenni hanem/ a Hi-Fi házatáján lévő tapasztalatban, mást is meg kell hallgatni a Stream-en kivűl.
Kaptam kölcsön egy SACD lejátszót, a régi CD készletből előkaptam az EAST-Rések a falon című albumát, párhuzamosan ment a Tidalon is és.... bizony volt különbség a CD javára,/igaz csak kicsi/ mintha egy vékony fátyol lekerült volna a nótáról. Persze ez adódhat a középszerű lejátszómból is/Streamer/
Úgyhogy cserélgetem a kábeleket a biztiket és keresem a forrást, :rolleyes: minél jobban belecseppenek ebbe a dologba annál jobban látom, nagyon sokat kell még olvasnom és megtapasztalnom ahhoz, hogy tudjam mi az amit keresnem kell! :rolleyes:
Na de én azért az itt olvasottakból úgy látom nem vagyok egyedül........
Sok sikert mindenkinek az úton!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Köszi!

Ha csak beütöd a Googliba, hogy Deezer, MQA vagy + 352,8khz akkor már dobja is ezeket a dolgokat!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Én egy hete regisztráltam a Deezer-re. Előfizetésem még nincs, de tervezem.
A honlap szerint előfizetés nélkül 128kb/s a sávszélesség és gyakran megszakítják reklámokkal.
Ehhez képest nekem reklámok nélkül és 320kb/s-sel jön. A Daphilból hallgatom.
Kb mindent elolvastam a honlapon, de se HD anyagról, se MQA-rol nem írnak.
Fórumokon olvastam összehasonlítást a Tidal-lal, szerintük a Tidal kicsit szinez, a Deezer semleges, közelebb van a valóságos megszólaláshoz. Ezért választottam.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!

Szerintem itt helyénvaló a téma : /remélem/
Deezer-t, előfizetéssel használ valaki? Most olvasok róla, hogy már Ők is használnak akár magasabb minőségű Flac fájlokat is - sőt a kicsit mumus MQA -t is -- igaz ez? Nem akarok lavinát indítani vele mert kb 1 hónapja is jól ki lett ez tárgyalva a téma egy része, de ha így van esetleg érdemes megpróbálni? Milyen a minőség a hasonló általánosan Mo.-ról elérhető Streamerhez képest és ez csak a Tidal lehet./szerintem/ Olvastam sok mindent pro-kontra, de kifejezetten csak a fülek által hallott élményre kérdeznék rá és csak Flac fájloknál ki-mit hall a Deezeren, ha van valóbban ilyen elérhetőség!
Előre is köszönöm!
itt is olvasgattam :
https://en.deezercommunity.com/features ... ezer-67273
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kakaox »

greenbio írta:
2021.01.11., hétf. 08:42
sziasztok!

hogyan tudom elérni azt, hogy a uPnP Bubble mutassa a "Now Playing" ablakban a lemezborítót? helyi fájl lejátszásról van szó, nem streaming szolgáltatásról. köszönöm
Szia Greenbio!
Létre kell hoznod annak az albumnak a gyökérkönyvtárában egy "folder", vagy "cover" nevű
képfájlt, ami lehetőség szerint kb 500...600 pixel (ennél nagyobb felesleges, ennél kisebb meg kivehetetlen).
Értelem szerűen ez a kép az albumborító legyen :-)
Remélem tudtam segíteni!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

hogyan tudom elérni azt, hogy a uPnP Bubble mutassa a "Now Playing" ablakban a lemezborítót? helyi fájl lejátszásról van szó, nem streaming szolgáltatásról. köszönöm

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

alto írta:
2021.01.08., pén. 18:16
Enged meg hogy megjegyezzem, hogy amit csinálsz, az visszaélés a 14 napos elállási joggal.
Egyetértek, ez egy nagy trauma az online kereskedőknek, viszont én még soha nem éltem ezzel a joggal, ami viszont van.
Persze azt te nem látod, hogy az én 2 éves eszközeim is úgy néznek ki, mint az új. De valóban senkit nem szeretnék bíztatni erre a lehetőségre.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Bodnapet írta:
2021.01.08., pén. 18:05
Sziasztok, pörög a quad switch/Cat7-8 kábel téma nagyon, így megosztom a tapasztalatimat én is nyílván a saját szubjektivitásommal.

Miután először olvastam itt a fórumon a switchek sokszorozásának jótékony hatásáról, így mint sokminden mást, ezt is kipóráltam. Vettem 3db D-Link drg108-ast a meglévő switchek mellé. 1 hetes működés után ejtettem meg az első A-B tesztet. Kellett eddig várni, mert az az igazság, hogy azért ez eléggé nyers volt az első napokban. Új kábel is került a rendszerbe, egy szerelt AQ carbon telegartner dugókkal, erről majd később. Az összes átkötést min. Cat7 noname, illetve Supra CAT8 kábellel oldottam meg, plusz a Carbon (az egységesítés még hiányzik).

A bejövő oldalon a router mellet van a NAS és egy Netgear Nighthawk S8000 switch (szintén itt a fórumon olvastam erről, az Amazon.uk-ről tudtam még 2 db-ot rendelni), utána 12 méter noname CAT7 kábel szerszám nélkül szerelhető dugókkal (mint az AQ Telegartner), a túloldalon a streamer előtt egy újabb Netgear Nighthawk S8000 switch.

A streamer elé raktam be először az új 3 db D-Link-et. Nálam az új konfig nem rontott a hangon. Hogy mennyit hozott, abban bizonytalan voltam. Lehet placebó, lehet hogy valóban egy paraszt hajszállal jobb lett, de ami biztos, hogy hallgathatóbb a produktum, és kicsit nagyobb a tér. Itt még nem voltam biztos, hogy megtartom-e vagy visszaküldöm az Alza-nak.

Amit kipróbáltam még, hogy egy darab D-link mit tud a mostani switch-hez képest. Hát azért azt hallani, a D-Link gyengébb jelentősen, fedettebb hang, kevesebb részlet. Szerintem az az upgrade jobb döntés volt, mint ez, igaz a Netgear már gyárilag lineáris táppal van.

Tettem még egy próbát, beraktam a 3 új switch-et a router után, mindkettő Netgear elé a rendszer elejére, na és így már tetszik. Csendesebb az egész, a kapcsoló üzemű tápok nem zavarnak be annyira, illetve a tér egy picit még jobb lett, a hallgathatóság tovább javult, egyértelműen marad a döntés.

Szóval én nem feltétlenül javaslom a switch-ek halmozását első körben, mert nálam is nagyobb ugrást jelentett a minőségi switch, próbálkozzatok egy komolyabb gamer switch-csel (élve a visszaküldés jogával) vagy beszerezni egy valódi audiophil switch-et. Ami nálam még hiányzik, az a lineáris tápok a D-Link-ekhez. Itt korábban feltettem egy kérdést a fórumon, hogy tud-e valaki 5V-os lineáris tápot kereskedelmi forgalomban kaphatót, sajnos nem jött válasz.

Kábelezés is izgalmas téma. Biztos itt is vannak olyan márkás kábelek, amivel valóban nagy ugrást lehet elérni. Amit én látok, hogy az Audioqest Carbon Telegartner csatlakozókkal egy jó kábel, de kábelfutártól rendelt Cat7-es kábel szerszám nélkül szerelhető dugókkal közel ugyan azt tudja harmad áron, érdemes egy próbát tenni vele. A standard Cat5e kábelektől viszont kategóriákkal jobb, az biztos. Az is biztos, hogy az utolsó méter a switch-streamer között is nagyon fontos, ott érdemes egy jobb kábelt használni, nálam egyelőre a Carbon van, de oda még lehet, hogy keresek egy jobbat.

Összegezve jó kis hobbi ez, sosincs vége... Szerencsére a feleségem csak röhög rajtam, nem pedig cseszeget...
Enged meg hogy megjegyezzem, hogy amit csinálsz, az visszaélés a 14 napos elállási joggal.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Sziasztok, pörög a quad switch/Cat7-8 kábel téma nagyon, így megosztom a tapasztalatimat én is nyílván a saját szubjektivitásommal.

Miután először olvastam itt a fórumon a switchek sokszorozásának jótékony hatásáról, így mint sokminden mást, ezt is kipóráltam. Vettem 3db D-Link drg108-ast a meglévő switchek mellé. 1 hetes működés után ejtettem meg az első A-B tesztet. Kellett eddig várni, mert az az igazság, hogy azért ez eléggé nyers volt az első napokban. Új kábel is került a rendszerbe, egy szerelt AQ carbon telegartner dugókkal, erről majd később. Az összes átkötést min. Cat7 noname, illetve Supra CAT8 kábellel oldottam meg, plusz a Carbon (az egységesítés még hiányzik).

A bejövő oldalon a router mellet van a NAS és egy Netgear Nighthawk S8000 switch (szintén itt a fórumon olvastam erről, az Amazon.uk-ről tudtam még 2 db-ot rendelni), utána 12 méter noname CAT7 kábel szerszám nélkül szerelhető dugókkal (mint az AQ Telegartner), a túloldalon a streamer előtt egy újabb Netgear Nighthawk S8000 switch.

A streamer elé raktam be először az új 3 db D-Link-et. Nálam az új konfig nem rontott a hangon. Hogy mennyit hozott, abban bizonytalan voltam. Lehet placebó, lehet hogy valóban egy paraszt hajszállal jobb lett, de ami biztos, hogy hallgathatóbb a produktum, és kicsit nagyobb a tér. Itt még nem voltam biztos, hogy megtartom-e vagy visszaküldöm az Alza-nak.

Amit kipróbáltam még, hogy egy darab D-link mit tud a mostani switch-hez képest. Hát azért azt hallani, a D-Link gyengébb jelentősen, fedettebb hang, kevesebb részlet. Szerintem az az upgrade jobb döntés volt, mint ez, igaz a Netgear már gyárilag lineáris táppal van.

Tettem még egy próbát, beraktam a 3 új switch-et a router után, mindkettő Netgear elé a rendszer elejére, na és így már tetszik. Csendesebb az egész, a kapcsoló üzemű tápok nem zavarnak be annyira, illetve a tér egy picit még jobb lett, a hallgathatóság tovább javult, egyértelműen marad a döntés.

Szóval én nem feltétlenül javaslom a switch-ek halmozását első körben, mert nálam is nagyobb ugrást jelentett a minőségi switch, próbálkozzatok egy komolyabb gamer switch-csel (élve a visszaküldés jogával) vagy beszerezni egy valódi audiophil switch-et. Ami nálam még hiányzik, az a lineáris tápok a D-Link-ekhez. Itt korábban feltettem egy kérdést a fórumon, hogy tud-e valaki 5V-os lineáris tápot kereskedelmi forgalomban kaphatót, sajnos nem jött válasz.

Kábelezés is izgalmas téma. Biztos itt is vannak olyan márkás kábelek, amivel valóban nagy ugrást lehet elérni. Amit én látok, hogy az Audioqest Carbon Telegartner csatlakozókkal egy jó kábel, de kábelfutártól rendelt Cat7-es kábel szerszám nélkül szerelhető dugókkal közel ugyan azt tudja harmad áron, érdemes egy próbát tenni vele. A standard Cat5e kábelektől viszont kategóriákkal jobb, az biztos. Az is biztos, hogy az utolsó méter a switch-streamer között is nagyon fontos, ott érdemes egy jobb kábelt használni, nálam egyelőre a Carbon van, de oda még lehet, hogy keresek egy jobbat.

Összegezve jó kis hobbi ez, sosincs vége... Szerencsére a feleségem csak röhög rajtam, nem pedig cseszeget...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Indy írta:
2021.01.08., pén. 08:09
istvan01 írta:
2021.01.08., pén. 08:03
CAT6 környékén még előfordulhat UTP S/FTP variáció, de szerintem ritka.
Nekem pont ilyenem van. :)
A fémházas csatlakozó még jelent automatikusan árnyékolást. Nekem is van CAT5e ilyen és nem árnyékolt. A két végét lehet ohm mérőzni, vagy ketté vágni, kibontani.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

istvan01 írta:
2021.01.08., pén. 08:03
CAT6 környékén még előfordulhat UTP S/FTP variáció, de szerintem ritka.
Nekem pont ilyenem van. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Indy írta:
2021.01.07., csüt. 19:20
, két egyforma típusú Cat6-os, 3 méter hosszú árnyékolt, fém csatlakozós ethernet kábel. Csak nagyon röviden: a Cat5-ről Cat6-ra váltás nálam nagyobb különbséget hozott a hangban, mint a switch közbeiktatása.
árnyékolt CAT6 az már CAT6a. Ez alatt árnyékolatlanok, felette árnyékoltak a CAT kábelek. CAT6 környékén még előfordulhat UTP S/FTP variáció, de szerintem ritka. Jó kis összefoglaló a CAT kábelekről, elvi határértékeiről:
https://www.youtube.com/watch?v=FYl9SAeGdyQ
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2021.01.08., pén. 08:10-kor.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Aszpirin írta:
2021.01.07., csüt. 19:40
Szia, nálam sajna két switch is van a PC-ig (és ez adottság, egy switch-nyivel lehet "rövidebbre" tudnám venni, de a másodikat tuti nem tudom kiiktatni), a két switch között pedig 20 m-nyi kábel, minden Cat5e. Jól értem, hogy az utolsó switch után ha cat6-ra cserélem, már az érzékelhető kell legyen? vagy a modem/routertől az első switch-ig, a két switch között, majd a második switch-től a pc-ig is mind Cat6-ra kellene cserélnem, hogx érezhető legyen a hatás?
Két dolgot próbáltam ki:

- a router és a Daphile PC között cseréltem Cat5-ről árnyékolt Cat6-ra: azonnal meghallani hogy máshogy szól
- betettem a switchet a router és a PC közé, a Cat6 maradt a router és a switch között, de a PC egy 20 éves 50 cm-es Cat5-el volt a switchel összekötve: kevésbé, de azért jól detektálható a változás, jobban, mint önmagában a switch csere 2 egyforma Cat6-al.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Indy írta:
2021.01.07., csüt. 19:20
Én maradok a switchmentes életnél, a router és a PC között viszont kipróbálok majd valami hifis LAN kanócot. :)
Én már megtettem. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Indy írta:
2021.01.07., csüt. 19:20
Kíváncsiságból tettem ma én is egy próbát. Az alany egy TP-Link TL-SG108 gigabites, 8 portos switch, két egyforma típusú Cat6-os, 3 méter hosszú árnyékolt, fém csatlakozós ethernet kábel. Csak nagyon röviden: a Cat5-ről Cat6-ra váltás nálam nagyobb különbséget hozott a hangban, mint a switch közbeiktatása. Nálam a switch alkalmazása kicsit kerekített a hangon, a sávszélek kicsit, de hallhatóan beszűkültek, a basszus zsírosabb lett. Nagyon kicsi változásra kell gondolni, de azért detektálható volt. Ha a switch-ből kijövő és a PC-be bemenő kábelt egy fél méteres nagyon régi Cat5-re cseréltem, az sokkal hallhatóbb változást okozott. Én maradok a switchmentes életnél, a router és a PC között viszont kipróbálok majd valami hifis LAN kanócot. :)
Szia, nálam sajna két switch is van a PC-ig (és ez adottság, egy switch-nyivel lehet "rövidebbre" tudnám venni, de a másodikat tuti nem tudom kiiktatni), a két switch között pedig 20 m-nyi kábel, minden Cat5e. Jól értem, hogy az utolsó switch után ha cat6-ra cserélem, már az érzékelhető kell legyen? vagy a modem/routertől az első switch-ig, a két switch között, majd a második switch-től a pc-ig is mind Cat6-ra kellene cserélnem, hogx érezhető legyen a hatás?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Kíváncsiságból tettem ma én is egy próbát. Az alany egy TP-Link TL-SG108 gigabites, 8 portos switch, két egyforma típusú Cat6-os, 3 méter hosszú árnyékolt, fém csatlakozós ethernet kábel. Csak nagyon röviden: a Cat5-ről Cat6-ra váltás nálam nagyobb különbséget hozott a hangban, mint a switch közbeiktatása. Nálam a switch alkalmazása kicsit kerekített a hangon, a sávszélek kicsit, de hallhatóan beszűkültek, a basszus zsírosabb lett. Nagyon kicsi változásra kell gondolni, de azért detektálható volt. Ha a switch-ből kijövő és a PC-be bemenő kábelt egy fél méteres nagyon régi Cat5-re cseréltem, az sokkal hallhatóbb változást okozott. Én maradok a switchmentes életnél, a router és a PC között viszont kipróbálok majd valami hifis LAN kanócot. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

greenbio írta:
2021.01.07., csüt. 08:41
halfej1980 írta:
2021.01.07., csüt. 08:32
greenbio írta:
2021.01.07., csüt. 08:18
sziasztok!

tegnap a következőt tapasztaltam: ugyanazon (!) fáljokat lejátszva egyszer hagyományos (nem SSD) hordozható HDD-ről, majd pen driver-ról, a pen drive-os hangzás tetszetősebb eredményt adott nekem. a HDD-ről kicsit "laposabb" volt a hang, mint a szilíciumos adathordozóról.
na erre azért nem számítottam, pedig azt már tudom, hogy minden IS számít :D
valaki tapasztalt már hasonlót?
Igaz nem otthoni hifi, de pl auto hifiben, a Pioneer DEH-80PRS fejegyseg peldaul az sd kartyarol szolt a legjobban. Sokan voltak/vannak ezen a velemenyen. Gondolom akkor itt sem lehetetlen.
sd kártya kontra optikai adathordozó (cd) a te esetedben?
SD kartya kontra cd es USB. Eleg jo rendszerem volt, szoval megmutatta a kulonbsegeket. Ugyan azon file-ok USB-rol nem szoltak olyan jol, mint sd-rol. Mintha reszletek vesztek volna el. Nem tudom megmagyarazni, de igy van.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »

halfej1980 írta:
2021.01.07., csüt. 08:32
greenbio írta:
2021.01.07., csüt. 08:18
sziasztok!

tegnap a következőt tapasztaltam: ugyanazon (!) fáljokat lejátszva egyszer hagyományos (nem SSD) hordozható HDD-ről, majd pen driver-ról, a pen drive-os hangzás tetszetősebb eredményt adott nekem. a HDD-ről kicsit "laposabb" volt a hang, mint a szilíciumos adathordozóról.
na erre azért nem számítottam, pedig azt már tudom, hogy minden IS számít :D
valaki tapasztalt már hasonlót?
Igaz nem otthoni hifi, de pl auto hifiben, a Pioneer DEH-80PRS fejegyseg peldaul az sd kartyarol szolt a legjobban. Sokan voltak/vannak ezen a velemenyen. Gondolom akkor itt sem lehetetlen.
sd kártya kontra optikai adathordozó (cd) a te esetedben?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”