Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

SSS írta:
2021.01.20., szer. 20:11
az egy asus thinkerboard, plusz valamilyen dac hat. miert nem veszek akkor egy asust es probalod ki a sajat dacoddal...


[quote=Kocka07 post_id=2572305 time=1610989251

Amúgy egy Volumio Primoval szemezgettem. Kell nekem streamer?

Zoli.
Jól látom az árát, vagy csak a szemem káprázik?! Atya ég... :(
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

az egy asus thinkerboard, plusz valamilyen dac hat. miert nem veszek akkor egy asust es probalod ki a sajat dacoddal...

Kocka07 írta:
2021.01.18., hétf. 18:00

Amúgy egy Volumio Primoval szemezgettem. Kell nekem streamer?

Zoli.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2021.01.28., csüt. 11:02-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

tmboy írta:
2021.01.18., hétf. 13:21
Sziasztok! Aki használ(t) Auralic hálózati lejátszót és Tidalt meg tudná mondani, hogy viszonyul a készülék az MQA zenékhez? A gyártó ugye nem támogatja az MQA-t, de van egy házon belüli megoldása a lejátszásukra, amiről egyes tesztelők azt állítják, semmivel sem rosszabb a kapott eredmény, mint akik licensz alapján dekódolják ugyanezt. Van erről tapasztalata valakinek? Köszi!
Használok és nincs gond az MQA-val.

Avatar
Kocka07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.01.27., csüt. 18:43
Értékelés: 19

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kocka07 »

Sziasztok!

Tidal hifi csomagomat jelenleg úgy használom, hogy az Mconnect programot futtatom hálózaton az Ipadon a CXUHD-hoz csatlakozva Primare erősítő DAC-ját használva! Szerintem jól szól. Amúgy egy Volumio Primoval szemezgettem. Kell nekem streamer?

Zoli.

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tmboy »

Sziasztok! Aki használ(t) Auralic hálózati lejátszót és Tidalt meg tudná mondani, hogy viszonyul a készülék az MQA zenékhez? A gyártó ugye nem támogatja az MQA-t, de van egy házon belüli megoldása a lejátszásukra, amiről egyes tesztelők azt állítják, semmivel sem rosszabb a kapott eredmény, mint akik licensz alapján dekódolják ugyanezt. Van erről tapasztalata valakinek? Köszi!
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz - HRA • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Deadpool írta:
2021.01.17., vas. 19:17
PgSpa írta:
2021.01.17., vas. 17:44
Wxc 50 van. Csorvás nem a környéken van... hogyan tudnánk cserélni?
Nyilván futár, vagy foxpost. Bár úgy látszik van aki szerint nem sok értelme van.
Köszönöm a felajánlást, de kicsit átgondolom a dolgot, a PC-s vonalat is megnézem, mert pl. ott tartok, hogy még egy laptopot sem dugtam az Abacusra, azaz olyan dolgokról elmélkedem, amelyekről fogalmam sincs... :D

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

PgSpa írta:
2021.01.17., vas. 17:44
Wxc 50 van. Csorvás nem a környéken van... hogyan tudnánk cserélni?
Nyilván futár, vagy foxpost. Bár úgy látszik van aki szerint nem sok értelme van.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2021.01.17., vas. 18:23
alto írta:
2021.01.17., vas. 06:55
Így - bár én általában a hálózati lejátszókat favorizálom a pc alapú lejátszással szemben - a te esetedben inkább egy Mac mini lehetne az optimális megoldás. Érdemes olyan lejátszó szoftvert választani hozzá, pl. HQPlayer, ami képes a DSD felkonverzióra, az Abacus hálás lesz érte.
Egy dolgot azért tegyünk hozzá: a DSD felkonverzió nagyon számításigényes művelet, amivel egyetlen új Mac Mini-nek sem lesz problémája, de a használt Mininél már oda kell figyelni, hogy mit vesz az ember, ha PCM-»DSD konverziót szretne, főleg HQPlayerrel.

(Audirvana és SoX: nálam a PCM44.1 -» DSD256 "röptében-konverzió" kb 65%-ra pörgeti ki a négymagos i5 7600K-t /ami tudtommal a legerősebb 7. generációs i5-ös proci, 3.8-4.3GHz órajellel, és a 2017-es Mac-ekbe tették a 7. generációt/), tehát mondjuk egy régebbi (pl. kétmagos processzoros, lassabb alaplapi busszal rendelkező, stb) i3-as Mac Mini nem biztos hogy "elviszi" ezt a konverziót (sőt én inkább arra fogadnék, hogy nem).
Nincs is szükség DSD256-ra, az Abacus DSD128-at tud, azt talán még a gyengébb procik is abszolválják.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2021.01.17., vas. 06:55
Így - bár én általában a hálózati lejátszókat favorizálom a pc alapú lejátszással szemben - a te esetedben inkább egy Mac mini lehetne az optimális megoldás. Érdemes olyan lejátszó szoftvert választani hozzá, pl. HQPlayer, ami képes a DSD felkonverzióra, az Abacus hálás lesz érte.
Egy dolgot azért tegyünk hozzá: a DSD felkonverzió nagyon számításigényes művelet, amivel egyetlen új Mac Mini-nek sem lesz problémája, de a használt Mininél már oda kell figyelni, hogy mit vesz az ember, ha PCM-»DSD konverziót szretne, főleg HQPlayerrel.

(Audirvana és SoX: nálam a PCM44.1 -» DSD256 "röptében-konverzió" kb 65%-ra pörgeti ki a négymagos i5 7600K-t /ami tudtommal a legerősebb 7. generációs i5-ös proci, 3.8-4.3GHz órajellel, és a 2017-es Mac-ekbe tették a 7. generációt/), tehát mondjuk egy régebbi (pl. kétmagos processzoros, lassabb alaplapi busszal rendelkező, stb) i3-as Mac Mini nem biztos hogy "elviszi" ezt a konverziót (sőt én inkább arra fogadnék, hogy nem).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

PgSpa írta:
2021.01.17., vas. 17:44
Wxc 50 van. Csorvás nem a környéken van... hogyan tudnánk cserélni?
Hidd el, semmi értelme kipróbálnod, rosszabb futóműnek a Node2.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Wxc 50 van. Csorvás nem a környéken van... hogyan tudnánk cserélni?

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

PgSpa írta:
2021.01.17., vas. 15:14
Hálásan köszönöm a korrekt véleményeket, bejött amitől tartottam, hogy nem érdemes jobbra-balra lépkedni, a lépcsőn fel kell lépni. ...
A másik gond, amit Deadpool fórumtárs felvetése hoz elő: én Szombathelyen honnan szerezzek kipróbálni ilyen készülékeket? Lidl, Tesco, Penny? :smile29:
Milyen yamahád van? Ha gondolod, cserélhetünk lejátszót egy hétre például. (Node 2)
Ha ez segítség, addig én is tesztelek.
Wxad-10-em volt korábban. Szerettem, de az elég beugró szint volt.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Hálásan köszönöm a korrekt véleményeket, bejött amitől tartottam, hogy nem érdemes jobbra-balra lépkedni, a lépcsőn fel kell lépni. Egy kicsit régimódi vagyok, nálam még mindig a CD SACD) és az LP kézzel foghatósága a fontos, orosz barátainktól nem töltögetek le (képmutató vagyok, a barátaim teszik helyettem), a Tidalt igazából arra használom, hogy az adott kiadó újdonságait meghallgatom, aztán megrendelem a CD-t. A másik vonal a webrádió, az meg inkább háttérzene, illetve a Bartók, ami meglepően jó tud lenni.
Szóval egyenlőre marad a kis Yamaha- ami árában, szolgáltatásaiban nagyon jó- és kivárok, gyűjtögetek, és eldől, hogy elkap-e az online hallgatás szele...
A másik gond, amit Deadpool fórumtárs felvetése hoz elő: én Szombathelyen honnan szerezzek kipróbálni ilyen készülékeket? Lidl, Tesco, Penny? :smile29:

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

PgSpa írta:
2021.01.16., szomb. 16:44
Egy kicsit tanácstalan vagyok, ezért kérnék véleményeket, ha arra méltattok: Adott egy karácsony előtt beüzemelt Heed Abacus Dac+ Elixir duo. A hálózati lejátszást két féle módon tudom megoldani: elsőként van egy Yamaha wxc 50 készülék, ami eddig tisztességesen szolgált, de a külső dac-on is érezhetően kilóg negatíve a rendszerből. Mellette szól, hogy praktikus, okos, jól kezelhető, a webrádió egész jól szól rajta. A másik lehetőség egy Marantz UD7007 BD lejátszó, ami vezetékes hálózatról DSD kivételével lejátszik mident, a Yamahánál sokkal jobban szól (coax kimenet), de a kezelés, a menü katasztrófa- nyilván nem erre találták ki.
Megfogalmazódott bennem a váltás gondolata, és elkezdetem keresgélni első körben olyam hálózati lejátszót, amiben nincs dac, hiszen erre nincs szükségem, és USB kimenete van. Egy számomra elérhető darab jött szembe, a ProJect Streambox DS2 Ultra, amiről jó tesztek vannak, de érik kritikák is, hogy a menüje, kezelése katasztrofális, meg az is visszatart, hogy bevallottan egy bedobozolt, pimpelt RPi.
A másik utca egy Auralic Aries Mini lenne- ha még gyártják, ja meg nincs almás cuccom, amivel vezérlhetném, vagy egy Bluesound Node 2i. Ezeknél attól tartok, hogy a kis Yamahához képest nem hoznak annyit, mint amit elvárnék.
Utolsó eshetőségként már Mac Miniben gondolkodnék, használtan az előzők kategóriájában tudnék lőni valamit (bocs, tudom, hogy ez már másik topikra tartozik).
Zenében nagyrész komolyzene, barokk, régizene, meg jazz az irányvonalam.
Az Abacus hangminősége - főleg DSD üzemmódban - jóval túlmutat az árán, így meghálálja, ha rendes digitális futóművet kap maga elé. Igazából szerintem egy Lumin U1 Mini szintű eszköz volna ideális, abszolút profi vezérelhetőség, USB kimenet, DSD felkonverzió lehetősége, kiváló hangminőség miatt. De az ára nem az, amiben gondolkodsz. Így - bár én általában a hálózati lejátszókat favorizálom a pc alapú lejátszással szemben - a te esetedben inkább egy Mac mini lehetne az optimális megoldás. Érdemes olyan lejátszó szoftvert választani hozzá, pl. HQPlayer, ami képes a DSD felkonverzióra, az Abacus hálás lesz érte.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Egyetértek Deadpoollal, érdemes megnézni egy Node2i-t. Viszont DSD-t az sem tud. Nekem volt WXC is, meg Node2 is. Utóbbi kezelhetősége jobb, viszont hangban nincs érdemi, inkább csak ízlésbeli különbség. Persze, ha a Node kicsit szárazabb, csilingelőbb hangja abba az irányba mutat, amit keresel, egyértelmű a javulás, de ha a Yamaha nyugodtabb hangja a preferált, akkor nem.

Részemről az Auralicra szavaznék. Futóműként használva szerintem az a legkomolyabb hang, egy jobb táppal. Ebben a kategóriában csoda nincs, csak az előbb említett szerencsés egybeesések a saját preferenciákkal. Ezért is lehet, hogy sokan szeretik, míg mások lenézik ugyanazt a modellt. A kezelhetőség fontos szempont, ott egyértelmű a Node fölénye, hacsak nem Roonolsz.

Szóval, mint Node tulaj, feltétlenül ajánlom, de mint ex Yamaha tulaj, bizton állítom, nincs hatalmas különbség. Ezért mennék Auralic irányba, a plusz táppal :)

Ugyanakkor az is tény, hogy a fejhallgatós rendszerem olyan szuperül elvan egy olcsó laptopról egy jó DAC-kal, hogy nem vetném el ezt a lehetőséget sem, ha a vezérléshez belefér neked az, hogy laptopot/Mac minit nyomkodsz.
PgSpa írta:
2021.01.16., szomb. 16:44
Egy kicsit tanácstalan vagyok

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

PgSpa írta:
2021.01.16., szomb. 16:44
... Bluesound Node 2i. ...
Erre gyorsan reagálnék. Most számítottam be egy Node 2-t. Van itthon Lumin is, ami nyilván más kategória, de az irányítása a Bluesoundnak parádésan jó. A hangminősége messze jobb, mint gondoltam. Szerintem vigyél haza egyet és hallgasd meg, mert iszonyat jó cucc.

Aztán ezt csak vedd erős instrukciónak. A döntést előzze meg egy teszt. Szívesen ajánlom.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egy kicsit tanácstalan vagyok, ezért kérnék véleményeket, ha arra méltattok: Adott egy karácsony előtt beüzemelt Heed Abacus Dac+ Elixir duo. A hálózati lejátszást két féle módon tudom megoldani: elsőként van egy Yamaha wxc 50 készülék, ami eddig tisztességesen szolgált, de a külső dac-on is érezhetően kilóg negatíve a rendszerből. Mellette szól, hogy praktikus, okos, jól kezelhető, a webrádió egész jól szól rajta. A másik lehetőség egy Marantz UD7007 BD lejátszó, ami vezetékes hálózatról DSD kivételével lejátszik mident, a Yamahánál sokkal jobban szól (coax kimenet), de a kezelés, a menü katasztrófa- nyilván nem erre találták ki.
Megfogalmazódott bennem a váltás gondolata, és elkezdetem keresgélni első körben olyam hálózati lejátszót, amiben nincs dac, hiszen erre nincs szükségem, és USB kimenete van. Egy számomra elérhető darab jött szembe, a ProJect Streambox DS2 Ultra, amiről jó tesztek vannak, de érik kritikák is, hogy a menüje, kezelése katasztrofális, meg az is visszatart, hogy bevallottan egy bedobozolt, pimpelt RPi.
A másik utca egy Auralic Aries Mini lenne- ha még gyártják, ja meg nincs almás cuccom, amivel vezérlhetném, vagy egy Bluesound Node 2i. Ezeknél attól tartok, hogy a kis Yamahához képest nem hoznak annyit, mint amit elvárnék.
Utolsó eshetőségként már Mac Miniben gondolkodnék, használtan az előzők kategóriájában tudnék lőni valamit (bocs, tudom, hogy ez már másik topikra tartozik).
Zenében nagyrész komolyzene, barokk, régizene, meg jazz az irányvonalam.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2021.01.02., szomb. 11:57

... egyéb okok miatt terveznem kell egy 20m-es mezei CAT7 kábelt üvegre cserélni, aminek a két végére komolyabb és menedzseres switch illik. Valószínűnek látszik egyik MikroTik SFP-s vagy SFP+ os switch. Tehát én a halmozást nem egymás hegyén-hátán switch-el, hanem egymástól jó messzire, EMC-RFI térben elválasztva és az üveg miatt galvanikusan is független formában kísérlem. Hangzás változást okoz-e? Majd meglátjuk, ja nem, halljuk :)
Megérkeztek az üveg kábelre alkalmas switchek, kábel és az SFP slotba való modulok. Mikrotik CRS305-1G-4S+ 5portos útválasztóra esett a választás, ami 4db SFP+ aljzatos, amibe én egy db CAT kábeles és egy db SFP LC-LC OM3 üvegkábeles modult dugok. Első indító menedzseléshez a switch ethernet portját kell használni, azért hogy az IPcímét átállítsuk a saját tartományunkra. Ezután mind az 5port egyenrangúan használható, persze az ethernet csak rézkábellel. Ezután belépve a switchbe a RouterOS repülővizsgás felület jelentkezik be, ami mindenféle eszköz konfigurálásra alkalmas, ami egy hálózaton elérhető. Ha csak a switchet kell használni művészkedés nélkül, akkor át kell állítani a sokkal egyszerűbb SwOs bootolásra, továbbiakban lehet nézegetni az adatmozgásokat, jelszinteket, stb felesleges rajta állítgatni.

Tettem próbát, a 20m CAT7 S/FTP (LogLink) kábelem képes-e a Mikrotik SW-ek között menni 1Gbps-el, de nem. Ez a 20m CAT kábel a TP-Link routerbe dugva sem volt képes 1Gbps-el menni, ami persze szükségtelen a 851N médiajátszóhoz, mert az csak 100Mbps üzemmódot tud max, ezért tudtam vele zenélni zavartalanul.

Az új felállásban a TP-Link egyik portja 50cm-es CAT6 kábellel megy a Mikrotik ethernet portjára. Ennek az SFP portjából 20m OM3 üvegkábellel a hifi melletti Mikrotik SFP portjára. Ebből egy újonnan beszerzett 2m CAT8.1 a 851N média játszó ethernet aljzatára. Ezt a 2m mezei CAT8.1 kábelt a 851N bemenetére külön is próbáltam hangzásra hasonlítva egy 2m LogLink CAT7-el. Bizony ez a CAT8.1 egy kevéssel szebben zenélt, nem csak talán, hanem egyértelműen.

A CRS305 -> 20m OM3 kábel -> CRS305 -> 2m CAT8.1 kábel -> 851N zenejátszó felállásban a zenei javulás eredőben?
Mielőtt belevágtam volna ebbe az üveges switch megoldásba, tettem kísérletet, mi lenne ha CAT kábel helyett USB-WIFI stickkel menne a hálózatról a zene a 851N-re. Ezt akkor egy határozott visszalépésnek halottam. Szőrösebb, kevésbé folyékony lett a zene ezzel a gyári 851N-hez adott USB-WIFI stickkel. Az akkori próbánál tapasztalt hangzás lépcső lefelé mértéket az üvegkábeles felépítéssel kettővel szorozva javult, finomodott a hangzás tisztaságban, dinamikában, folyékony-analógosságban a korábbi 20m CAT7 felépítéshez képest. Ezt normál 16b/44k zenékkel is egyértelműen mutatja.

Mivel ez a switch fémházas, van rajta földelő csavar, ott leföldeltem. Mindkét routert megkínáltam saját DIY analóg 12VDC tápommal. Elég szokatlan módon, ez a switch három párhuzamos vagy alternatív ponton tápolható. Kettő DC csatlakozó, egy pedig az ethernet portján inputként PoE-vel, mindhárom 12-57V tartományban.
Csatolmányok
crs305.jpg
crs305.jpg (269.31 KiB) Megtekintve 2807 alkalommal

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sssggg »

Sziasztok!
Tidal vezérléshez tud valaki win 10-re szoftvert? (málna+moode audio)
A mobilon keresgélni nem valami jó,a szemem kifolyik.
Köszi!

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 18:35
istvan01 írta:
2021.01.13., szer. 17:48
Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Tegyél már egy próbát, 10/100/1000 Mbps üzemmódokat viszi-e, főleg az 1000Mbps (1Gbps). A honlapon szégyenlősen hiányzik ez az adat, továbbá Cat5, Cat6a, Cat7 kábelekkel is kompatibilis-e?
Az 1Gbps egyszerű fájlmásolással is tesztelhető.
Ha izolátor, akkor vélhetően csatoló trafókat tartalmaz Rx, Tx ágon. A PoE vezetéket vélhetően átviszi, szűrve, vagy szűrés nélkül.
Érdekelne az ára is.
Szia,

Az első és az utolsó kép a szűrő nélküli eredmény a 2. és 3. fotó, amikor betettem az Isolatort.
Sima egyszerű valószínű Cat5 kábellel van bekötve.
57.000ft az ára.


309FC82E-BD6D-4592-998D-F10E09CD3953.jpeg

8C628649-1721-4E53-84FA-04A6C53253E4.jpeg

D9E49E17-E93F-4FC8-9A30-A8FFE9D2D605.jpeg

1E0EEDC5-E385-43E1-BE01-EE4CB6478D8B.jpeg

9696D560-8AA2-4153-93D4-ABF8C58AAC46.jpeg

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: chopper »

Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Ez, egy nagyon egyszerű upgrade, bedugok két kábelt és már kész is. Nincs mit állítgatni, csak működik.
Jól érzékelhetően nyugodt, kisimult lett a hang.
A rendszer: Auralic Vega 2.1, Audioqest Carbon LAN kábelek.
Jó szívvel ajánlom, ráadásul magyar termék. Az ára is kedvező, személyes érdeklődés ajánlott.

https://www.etalonacoustics.com/termek/isolator


3FAB56F9-7174-4529-9351-5B4457916302.jpeg
Kedvező az ára... Ha nem titok (a honlap nem írja!), mennyit kérnek érte?

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

istvan01 írta:
2021.01.13., szer. 17:48
Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Tegyél már egy próbát, 10/100/1000 Mbps üzemmódokat viszi-e, főleg az 1000Mbps (1Gbps). A honlapon szégyenlősen hiányzik ez az adat, továbbá Cat5, Cat6a, Cat7 kábelekkel is kompatibilis-e?
Az 1Gbps egyszerű fájlmásolással is tesztelhető.
Ha izolátor, akkor vélhetően csatoló trafókat tartalmaz Rx, Tx ágon. A PoE vezetéket vélhetően átviszi, szűrve, vagy szűrés nélkül.
Érdekelne az ára is.
Szia,

Az első és az utolsó kép a szűrő nélküli eredmény a 2. és 3. fotó, amikor betettem az Isolatort.
Sima egyszerű valószínű Cat5 kábellel van bekötve.
57.000ft az ára.
309FC82E-BD6D-4592-998D-F10E09CD3953.jpeg
309FC82E-BD6D-4592-998D-F10E09CD3953.jpeg (5.87 MiB) Megtekintve 2645 alkalommal
8C628649-1721-4E53-84FA-04A6C53253E4.jpeg
8C628649-1721-4E53-84FA-04A6C53253E4.jpeg (5.79 MiB) Megtekintve 2645 alkalommal
D9E49E17-E93F-4FC8-9A30-A8FFE9D2D605.jpeg
D9E49E17-E93F-4FC8-9A30-A8FFE9D2D605.jpeg (5.72 MiB) Megtekintve 2645 alkalommal
1E0EEDC5-E385-43E1-BE01-EE4CB6478D8B.jpeg
1E0EEDC5-E385-43E1-BE01-EE4CB6478D8B.jpeg (5.47 MiB) Megtekintve 2645 alkalommal
9696D560-8AA2-4153-93D4-ABF8C58AAC46.jpeg
9696D560-8AA2-4153-93D4-ABF8C58AAC46.jpeg (2.89 MiB) Megtekintve 2645 alkalommal

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Bodnapet írta:
2021.01.13., szer. 18:08
Pooli1971 írta:
2021.01.13., szer. 14:37
Tegnap, egészen véletlenül akadtam a neten ebbe a fájlba, letöltöttem, meghallgattam és egy kicsit megdöbbentem.
Szia, tudnál küldeni egy linket, ahol elérhető? Én szívesen tesztelném szintén, jöhet privátban is. Köszi
Szia!
Termeszetesen!
Holnap elküldöm, a céges gépen van :rolleyes: a link.3 ilyen karakterű és minőségű nóta van ott. Teljesen hivatalos.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Pooli1971 írta:
2021.01.13., szer. 14:37
Tegnap, egészen véletlenül akadtam a neten ebbe a fájlba, letöltöttem, meghallgattam és egy kicsit megdöbbentem.
Szia, tudnál küldeni egy linket, ahol elérhető? Én szívesen tesztelném szintén, jöhet privátban is. Köszi

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Hat Te írta:
2021.01.13., szer. 17:19
Egy hete került be a rendszerembe az alábbi kis készülék: Etalon Isolator és most már marad is.
Tegyél már egy próbát, 10/100/1000 Mbps üzemmódokat viszi-e, főleg az 1000Mbps (1Gbps). A honlapon szégyenlősen hiányzik ez az adat, továbbá Cat5, Cat6a, Cat7 kábelekkel is kompatibilis-e?
Az 1Gbps egyszerű fájlmásolással is tesztelhető.
Ha izolátor, akkor vélhetően csatoló trafókat tartalmaz Rx, Tx ágon. A PoE vezetéket vélhetően átviszi, szűrve, vagy szűrés nélkül.
Érdekelne az ára is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”