Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Erre van valami megoldás?

Kép

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

vt05 írta:
2021.02.28., vas. 14:43

Az MC210CS csak 1000Mbps SC/UPC csatlakozóval rendelkezik.
Ennek ellenére jobb lehet SFP+ modullal indulni a swichből ha, MC210CS -el állunk vissza rj45-re?
Vagy szerinted érdemes a Tp-Link MC210CS -t leváltani a Lumin előtt pl egy CRS305-1G-4S+IN -re?
A TP-link-nél megáll a tudomány, nagyon alját kínálja az SFP üveg technikának, nem is látok nála SFP+ képes modulokat, média konvertereket. A nagyobb házméretű és kapacitásra képes modul technika eszközökből már semmit. (SFP modul forma max 25Gbps technikáig használatos)
Az MC210CS ráadásul nem SFP slotos, hanem bele van építve a "modul" fixen, tehát az csak azt tudja. Végül is költség takaros, tehát az fixen 1Gbps SC/UPC csatlakozós, ezt a kábel végződést, 1310nm OS kábelt fogadja. A kábel mindkét végén 1310nm OS kábel fogadó eszköz kell.

Arra én nem tudok határozott választ, hogy ha TP-Link média konverter helyett beraksz egy Mikrotik CRS305-öt, azzal biztosan jobb lesz nálad a hangi végeredmény. Technika háttere ennek a Mikrotik megoldásnak lányegesen komolyabb, szerintem. Abba épített Marvell hálózati proci 24db 1Gbps RJ45 és 4db SFP+ port kezelésre képes, az SRC305-ben csak a 4db SFP+ portot kezeli.

A hangzás minőségben fekete öves high-endesek azonos protokoll és forma, eltérő márka-gyártmány (vagy csupán modulon cimke(?) modulok között "hallják" azok hangzás minőségi eltéréseit is. Talán ez is tényező, ellenben az SFP (1Gpbs) és SFP+ (10Gbps) lépés technikai, zaj és jitter szempontból előre lépés. Olvasok olyanokat is, próbálkoznak 25-100Gbps modulokkal is, nem csak SFP+-al, de egyértelmű véleményt nem látok az írásaikból.

Abban nem vagyok jártas, hogy többféle, márkájú, rendszerű hálózati útválasztók, router, média konverterek, hubok stb szeretik-e egymást, a sokféle eszköz egymás felé konfigurálása, főleg finom hangolása nehézségekbe ütközhet. Ezt LAN hálózat építős emberkétől kéne megkérdezni. Igaz, az otthoni struktúra nem bonyolult, felesleges bonyolítani, ellenben falba mégis lehet ütközni.

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

István, köszönöm a válaszod!
Igen Lumin, de csak az U1 MINI, úgyhogy a lejátszó előtt közvetlenül egy Tp-Link MC210CS -el visszaállunk rézre. Azt írtam, hogy ennek kell egy jó analóg tápegység. Erre írtam, hogy nagyságrenddel jobb lett mint az AQ Carbon cat7, úgy hogy a médiakonverterből szintén AQ Carbon cat7 catlakozott a Luminba akkor még. Azóta lett jobb cat kábel erre a rövid szakaszra. Egyébként csak NAS-ról jászok le, és az is hasonlóan csatlakozik a switch sfp portjához. Gyakorlatilag a switchnek csak a 4 db otikai portját használom.
Az MC210CS csak 1000Mbps SC/UPC csatlakozóval rendelkezik.
Ennek ellenére jobb lehet SFP+ modullal indulni a swichből ha, MC210CS -el állunk vissza rj45-re?
Vagy szerinted érdemes a Tp-Link MC210CS -t leváltani a Lumin előtt pl egy CRS305-1G-4S+IN -re?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

vt05 írta:
2021.02.28., vas. 09:28
Egész egyszerűen azért, mert nekem adta egy barátom ajándékba a swich-et. Ha nem így lett volna, én is az általad ajánlott Mikrotik típusban gondolkodtam. Egyébként annak mekkora az áramfelvétele?
Az optikai média átalakítókat és a Single módot Peter Lie (LUMIN Firmware Lead) ajánlotta az https://www.audioshark.org/lumin-169/lu ... 14265.html fórumon. Én nem akartam és nem is tudtam ezzel kísérletezni, ha már ők megtették. Ha tudsz konkrét típust ajánlani Single módra az érdekelne :D
Köszönöm!
A Mikrotik CRS305 2db kb 1W-ot fogyasztó modullal, (RJ45, SFP+) 230V konnektor oldalon 8W felvétele. Ezt a saját DIY 63% hatásfokú, 12VDC kimenetű tápommal veszi fel. A DC oldalon lehet kb 5W. A gyári SMPS dugasztápja 24V DC-t ad le, max 0,8A képességgel, de ezt nem használom.
Ha 10Gbps SMF modulra kérdezel, akkor melegen tudok ajánlani az FS választékából. (FS valódi eredeti gyártó, OM modulokat kevesen gyártanak a világban). FS rengeteg hálózati eszközgyártóval kompatibilis modult gyárt, vagy ha nincs egy modulnál a márka kompatibilitás jelölve, akkor a "generic" jelölésű fog nagy valószínűséggel hibátlanul működni.
D-Link kompatibilisben SM, LC-duplex csatlakozósban 10km-est találtam, ennél még talán nem kell beiktatni csillapítót 100m alatti SM kábelhez. De 2m-nél soha nem ajánlott rövidebb üveg kábel.

https://www.fs.com/de-en/products/29375.html

Generic, márka függetlenben van 2km SM (ennél rövidebb SM modult nem gyártanak)
https://www.fs.com/de-en/products/74673 ... &id=219436

Ehhez hasonló tudású modulokat D-Link talán kínál 5xszörös áron. (Szerintem a D-Link sem maga gyártja az optika modulokat). Sokan a Finisar modulokat tartják favoritnak, ellenben a kompatibilitás náluk nem magától értetődő, és nem annyira széles választékú mint itt az FS-nél, ezért kockázatos ebből a szempontból.

Lumint emlegeted. Ha neked az lenne (?), akkor abban az SFP port szerintem fix 1Gbps, ezért abban nem fog menni a 10Gbps modul. A dual módú 1Gbp/10Gbps az menne, de SM módban most nem látok dual módút.

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Egész egyszerűen azért, mert nekem adta egy barátom ajándékba a swich-et. Ha nem így lett volna, én is az általad ajánlott Mikrotik típusban gondolkodtam. Egyébként annak mekkora az áramfelvétele?
Az optikai média átalakítókat és a Single módot Peter Lie (LUMIN Firmware Lead) ajánlotta az https://www.audioshark.org/lumin-169/lu ... 14265.html fórumon. Én nem akartam és nem is tudtam ezzel kísérletezni, ha már ők megtették. Ha tudsz konkrét típust ajánlani Single módra az érdekelne :D
Köszönöm!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

vt05 írta:
2021.02.27., szomb. 08:16

Egyébként én is átálltam optikára. D-Link DGS-1510-52X Switch, Tp-Link TL-SM311LS modulokkal és a lejátszó oldalon egy Tp-Link MC210CS médiakonverter Single-módú. Az MC210CS jó minőségű analóg tápegységgel. Nálam 10 méter Audioquest Carbont váltott le, és persze SOKKAL jobb lett.
Ha már ekkora és SFP+ (48db RJ45, 4db SFP+ port) switch-et tettél az otthoni hálózatra(?), akkor a hifi közelébe miért nem SFP+, 10Gbs képes média konvertert tetté, vagy egy kevés portos SFP+ switchet?

Szerény tapasztalatom szerint az SFP+ (10Gbps) eszközök precízebb órával, meghajtással bírnak mint az SFP (1Gbps) eszközök. Ezért az SFP+ portra SFP modult téve kevéssel lerontjuk annak képességét. Ezt én le is próbáltam, lecseréltem az SFP modulomat dual módú 1Gbps/10Gbps MM SFP+ modulra. Ez a modul kapcsolható a két sebesség között, viszont mindkét sebességen "szebben" zenélt mint az egy sebességű 1Gbps MM modul.

/Ellenben a médiakonvertereknél vigyázni kell, főleg a nem menedzselhetőnél, hogy az RJ45 oldalon képes-e autosebességre, mert a zene médiajátszók 99%-a max 100Mbps protokollt visz. Az optika oldalon nincs autónegotation/

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Én az avx-től teljesen függetlenül léptem meg az optikára váltást, ráadásul nem is tegnap. Gondoltam egyet, és hozzászóltam... Na de mindegy is, túlteljesítettem az eddigi 4 hozzászólásomat/év, úgyhogy Sziasztok! 🙂

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Picabia »

vt05 írta:
2021.02.27., szomb. 08:16
Az igaz, hogy ő egy elég komoly rendszerben tesztelte, nem is azért írtam. Viszont úgy gondolom, elég sokan próbálkozunk a hálózat fejlesztésével, csak kevesen jelzik itt, mert hamar leszólják azok, akik nem hallgatják...
Egyébként én is átálltam optikára. D-Link DGS-1510-52X Switch, Tp-Link TL-SM311LS modulokkal és a lejátszó oldalon egy Tp-Link MC210CS médiakonverter Single-módú. Az MC210CS jó minőségű analóg tápegységgel. Nálam 10 méter Audioquest Carbont váltott le, és persze SOKKAL jobb lett.
Akik leszólják, nem biztos, hogy azért teszik, mert nem akarják hogy neked jó legyen, hanem lehet, hogy a technológiai bulvárnál mélyebb tudásuk van éppen azon a területen. Amikor a fórum a 1000+ eurós UTP kábelek lázában égett, megjegyeztük egy páran, hogy az optikai kapcsolat talán jobb megoldás lehet - de nem voltunk nagyon népszerűek :) Most meg "10 méter Audioquest Carbont váltott le, és persze SOKKAL jobb lett." De hidd el, örülök, hogy sokkal jobb lett :D

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

robi20064 írta:
2021.02.27., szomb. 13:14
Es ugy teszteltel hogy megvettel egy albumot Tidal-rol azt felmasoltad a NAS-ra majd Roon-al osszehasonlitottad a streamelt es a NAS-os lejatszast?
:rolleyes:
Én nem teszteltem. Csak kíváncsiságból meghallgattam a Tidalról olyan zenéket, amik a NAS-omon is megvannak, esetleg akár több verzióban is.

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

marconi írta:
2021.02.27., szomb. 11:39
Van valakinek olyan gépe aminél a teljes oprendszer mindenestül betöltődik a ramba, onnan történik minden lejátszás roon/hqplayer alól, és így is hall (mondjuk nagyobb mértékű) különbséget a file lejátszás vs tidal között, illetve így is hallani a switchek kábelek modemek hangját? - persze ilyenkor garantáltan ugyan azt a mastert kellene hallgatni.
Van ilyen tapasztalat valakinél?
Egy igen alapos teszt korrekt leírása:
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?p=2400545#p2400545

A saját tapasztalatom különböző streamer/PC/DAC kombinációkat használva az, hogy van, ami a Tidalról szól jobban, van, ami a NAS-ról. Ez függ a szerver ill. lejátszó szoftverektől is. Jelenleg Roont hallgatva teljesen elégedett vagyok a Tidal hangminőségével is.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

Van valakinek olyan gépe aminél a teljes oprendszer mindenestül betöltődik a ramba, onnan történik minden lejátszás roon/hqplayer alól, és így is hall (mondjuk nagyobb mértékű) különbséget a file lejátszás vs tidal között, illetve így is hallani a switchek kábelek modemek hangját? - persze ilyenkor garantáltan ugyan azt a mastert kellene hallgatni.
Van ilyen tapasztalat valakinél?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Azért nem biztos, hogy annyira "szir-szar" az a TP-Linkes, mármint konkrétan az MC210CS és TL-SM311LS, ha a Lumin is ezt ajánlja. Legalábbis erre a célra.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

És Ti ezt a szir-szar TP-Linkes (de lehet D-Link is) kacatok egymásba dugdosását fejlesztésnek hívjátok? Ha már... akkor legalább csinálnátok minőségi eszközökkel. Ezek mind informatikai (nyitott "kapuk"), mind elektronikai szempontból hulladék eszközök. Bocsánat, nem a mások lelkébe taposás a cél, hanem a realitás alapszintű fenntartása.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Az igaz, hogy ő egy elég komoly rendszerben tesztelte, nem is azért írtam. Viszont úgy gondolom, elég sokan próbálkozunk a hálózat fejlesztésével, csak kevesen jelzik itt, mert hamar leszólják azok, akik nem hallgatják...
Egyébként én is átálltam optikára. D-Link DGS-1510-52X Switch, Tp-Link TL-SM311LS modulokkal és a lejátszó oldalon egy Tp-Link MC210CS médiakonverter Single-módú. Az MC210CS jó minőségű analóg tápegységgel. Nálam 10 méter Audioquest Carbont váltott le, és persze SOKKAL jobb lett.

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Azért akit TÉNYLEG érdekel a "Switch téma" , és nem csak kötekedni, vagy megmagyarázni akarja, hogy miért nem működhet, érdemes elovasnia legalább a 163-as hozzászólást a linkelt fórumról:
https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... 455/page-9

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

fapaci írta:
2021.02.23., kedd 14:17
juliush írta:
2021.02.23., kedd 09:58
Valós növekedést pont attól a hangminőségre érzékeny rétegtől remélhet, akik jó eséllyel Roonhoz vagy épp jRiverhez hasonló szoftverkörnyezettel élnek és értékelik az integráció nyújtotta előnyöket is.
Azt hiszem, a Spotify szemében ez egy elhanyagolható szegmens és itt nem is reménykednek növekedésben. Szerintem csak azért nyitnak a magasabb minőség felé, hogy stabilizálják a helyzetüket, lefedjék a teljes spektrumot és nehogy elbízza magát a többi aprócska szolgáltató, mint pl. Qobuz, Tidal. Azt csak mi felhasználók gondoljuk, hogy minden piaci lépés a fejlesztésről szól.
A linkelt cikkben olvasható, hogy a Spotify jelenlegi üzleti modellje nem működik, óriási veszteséget termeltek tavaly annak ellenére, hogy az előfizetők száma jelentősen nőtt. A cikk írója még nem tudta a tegnapi bejelentés tartalmát, de azt írta, hogy egyértelműen olyan dolgot kell kitalálniuk, amivel jelentősen tudják növelni a bevételüket. Ehhez viszont lehet kapóra jöhet a Roon, mert itt olyan előfizetők vannak, akik hajlandóak fizetni a minőségért. Mindenesetre izgalmas a sztori, meglátjuk mi lesz. Ami biztos, hogy ez a beszélgetés a döntéshozókat nem fogja befolyásolni... 😄
https://www.musicbusinessworldwide.com/ ... .%E2%80%9D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

juliush írta:
2021.02.23., kedd 09:58
Valós növekedést pont attól a hangminőségre érzékeny rétegtől remélhet, akik jó eséllyel Roonhoz vagy épp jRiverhez hasonló szoftverkörnyezettel élnek és értékelik az integráció nyújtotta előnyöket is.
Azt hiszem, a Spotify szemében ez egy elhanyagolható szegmens és itt nem is reménykednek növekedésben. Szerintem csak azért nyitnak a magasabb minőség felé, hogy stabilizálják a helyzetüket, lefedjék a teljes spektrumot és nehogy elbízza magát a többi aprócska szolgáltató, mint pl. Qobuz, Tidal. Azt csak mi felhasználók gondoljuk, hogy minden piaci lépés a fejlesztésről szól.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

alto írta: Amíg nem engedik meg a Roon-nak, hogy beintegrálják a Spotify-t, úgy mint a Tidal-t, addig ez engem cseppet sem izgat fel.
Bodnapet írta: Szerintem is ez inkább a Roon-nak lenne fontosabb, már ha csak az előfizetők számát nézzük.
Roon bő 100.000, Spotify 280 millió (mondjuk ebből csak 130 millió fizet) user. Szóval ha csak a 10%-át megszereznék a Roon-osok, már minimum dupláznák az előfizetők számát. Van kérdés? Sajnos én kevés esélyt látok középtávon is az integrációra.
alto írta: A Roon szeretné, de az ipari pletykák szerint a Spotify szóba sem áll velük.
Roon integráció nélkül engem se izgat.
Csak remélni tudom, hogy a Spotify előbb-utóbb belátja, hogy annak a 130 millió előfizetőnek max. pár százalékától várhat el annyi minőségi elvárást, hogy hajlandó legyen feláras díjat fizetni érte, már az is sokat elmond, hogy a felhasználók kevesebb mint fele hajlandó egyáltalán fizetni érte! Túlnyomó többségük szerintem tökéletesen elégedett a jelenlegi tömörített minőséggel mobil eszközein vagy épp otthoni low-fi berendezésein keresztül hallgatva - mint ahogy én is a nyaralóban! :D
Valós növekedést pont attól a hangminőségre érzékeny rétegtől remélhet, akik jó eséllyel Roonhoz vagy épp jRiverhez hasonló szoftverkörnyezettel élnek és értékelik az integráció nyújtotta előnyöket is.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2021.02.23., kedd 09:18
Mielőtt itt mindenki elolvad a boldogságtól, felhívnám egy apróságra a figyelmet:
Beginning later this year, Premium subscribers in select markets will be able to upgrade their sound quality to Spotify HiFi and listen to their favorite songs the way artists intended.
Kérdés, hogy mit jelent a “select markets”, mert ha én ilyent látok, akkor rögtön van egy rossz érzésem azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon ez mikor lesz elérhető.

Továbbá számomra két fontos dolog nem derül ki a közleményből:
- mit jelent pontosan a “the way artists intended” marketingduma, mert ezt eddig az MQA kapcsán láttam/hallottam. Talán a Spotify is beszáll az MQA-bizniszbe?
- azt sehol nem melítik, hogy a Spotify-választék hány százaléka lesz elérhető HiFi minőségben, vagy csak én nem voltam figyelmes?
Maradok a Tidalnál, a Spotify-t meghagyom a "hanyatló Nyugat" mételyének. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mielőtt itt mindenki elolvad a boldogságtól, felhívnám egy apróságra a figyelmet:
Beginning later this year, Premium subscribers in select markets will be able to upgrade their sound quality to Spotify HiFi and listen to their favorite songs the way artists intended.
Kérdés, hogy mit jelent a “select markets”, mert ha én ilyent látok, akkor rögtön van egy rossz érzésem azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon ez mikor lesz elérhető.

Továbbá számomra két fontos dolog nem derül ki a közleményből:
- mit jelent pontosan a “the way artists intended” marketingduma, mert ezt eddig az MQA kapcsán láttam/hallottam. Talán a Spotify is beszáll az MQA-bizniszbe?
- azt sehol nem melítik, hogy a Spotify-választék hány százaléka lesz elérhető HiFi minőségben, vagy csak én nem voltam figyelmes?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2021.02.22., hétf. 21:57
Ebben a Spotify nem enged? A Roon szeretné?
(Sajna hasonlóképp vagyok én is. Ha 2 éve kérdezi valaki, mi az a Roon.. :D Ma meg már kábé egybeolvadt a hifivel, a rendszere(i)m legbiztosabb része.)
A Roon szeretné, de az ipari pletykák szerint a Spotify szóba sem áll velük.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Tul írta:
2021.02.22., hétf. 21:57
Ebben a Spotify nem enged? A Roon szeretné?
Szerintem is ez inkább a Roon-nak lenne fontosabb, már ha csak az előfizetők számát nézzük.
Roon bő 100.000, Spotify 280 millió (mondjuk ebből csak 130 millió fizet) user. Szóval ha csak a 10%-át megszereznék a Roon-osok, már minimum dupláznák az előfizetők számát. Van kérdés? Sajnos én kevés esélyt látok középtávon is az integrációra.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ebben a Spotify nem enged? A Roon szeretné?
(Sajna hasonlóképp vagyok én is. Ha 2 éve kérdezi valaki, mi az a Roon.. :D Ma meg már kábé egybeolvadt a hifivel, a rendszere(i)m legbiztosabb része.)
alto írta:
2021.02.22., hétf. 21:46
vlaca írta:
2021.02.22., hétf. 21:25
Nnna, Spotify Hifi coming: :napsut:

https://newsroom.spotify.com/2021-02-22 ... tify-hifi/
Amíg nem engedik meg a Roon-nak, hogy beintegrálják a Spotify-t, úgy mint a Tidal-t, addig ez engem cseppet sem izgat fel.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

vlaca írta:
2021.02.22., hétf. 21:25
Nnna, Spotify Hifi coming: :napsut:

https://newsroom.spotify.com/2021-02-22 ... tify-hifi/
Amíg nem engedik meg a Roon-nak, hogy beintegrálják a Spotify-t, úgy mint a Tidal-t, addig ez engem cseppet sem izgat fel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”