Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

rTom írta:
2022.06.04., szomb. 19:53
juliush írta:
2022.06.04., szomb. 16:57
denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
Ezt a "szertartásos" dolgot továbbgondolva el tudnék képzelni egy hálózati lejátszót beépített kamerával/szkennerrel, amely a polcról leemelt LP-t azonosítja és azt LP-lejátszóra helyezve el is indul ugyanannak az anyagnak a lejátszása Tidalról/Spotifyról/ki-tudja-miről...a lemezjátszónak nem is kell bekötve lennie, elég ha csak a "feeling" kedvéért ott forog a lemez az orrunk előtt közben...DSP-vel tetszés szerint alákeverhetünk egyes analóg lejátszókra jellemző hangzási jelleget, barázdazajt, pattogást...legyen a neve Ultimate Analogue Streamer vagy egyszerűen UAS! (Copyright by juliush)
Nagyonavitt elgondolás.
Nemsoká' Musk-nál lehet majd venni csippet az agyba ad hozzá inygyé netet, Zukker-nél meg VR szemlencsét.
Ezen kívül már csak az intravénás sört kell feltalálni, katéter úgy is van már.

Jó lesz meglátjátok!
Esélyes a történet! Remélem az én korosztályom már nem fogja meglátni....
A gondolkodás nem megerőltető...

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rTom »

juliush írta:
2022.06.04., szomb. 16:57
denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
Ezt a "szertartásos" dolgot továbbgondolva el tudnék képzelni egy hálózati lejátszót beépített kamerával/szkennerrel, amely a polcról leemelt LP-t azonosítja és azt LP-lejátszóra helyezve el is indul ugyanannak az anyagnak a lejátszása Tidalról/Spotifyról/ki-tudja-miről...a lemezjátszónak nem is kell bekötve lennie, elég ha csak a "feeling" kedvéért ott forog a lemez az orrunk előtt közben...DSP-vel tetszés szerint alákeverhetünk egyes analóg lejátszókra jellemző hangzási jelleget, barázdazajt, pattogást...legyen a neve Ultimate Analogue Streamer vagy egyszerűen UAS! (Copyright by juliush)
Nagyonavitt elgondolás.
Nemsoká' Musk-nál lehet majd venni csippet az agyba ad hozzá inygyé netet, Zukker-nél meg VR szemlencsét.
Ezen kívül már csak az intravénás sört kell feltalálni, katéter úgy is van már.

Jó lesz meglátjátok!

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

denesdr írta:
2022.06.04., szomb. 16:14
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)
Ezt a "szertartásos" dolgot továbbgondolva el tudnék képzelni egy hálózati lejátszót beépített kamerával/szkennerrel, amely a polcról leemelt LP-t azonosítja és azt LP-lejátszóra helyezve el is indul ugyanannak az anyagnak a lejátszása Tidalról/Spotifyról/ki-tudja-miről...a lemezjátszónak nem is kell bekötve lennie, elég ha csak a "feeling" kedvéért ott forog a lemez az orrunk előtt közben...DSP-vel tetszés szerint alákeverhetünk egyes analóg lejátszókra jellemző hangzási jelleget, barázdazajt, pattogást...legyen a neve Ultimate Analogue Streamer vagy egyszerűen UAS! (Copyright by juliush)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Alex_Aston írta:
2022.06.04., szomb. 12:57
Gondolom van az a vásárló közönség, aki erre ugrik, és ez nekik a fő szempont.
Ezzel valószínűleg meg is válaszoltad a kérdést. Gondolom pont az a lényege, hogy nem feltétlenül kell hozzá okosteló, ez a készülék ezzel tűnik ki a tömegből. Így megmarad a szertartás, odasétálunk a készülékhez, bepötyögjük amit hallani szeretnénk, elindítjuk, majd visszülünk a helyünkre. :)

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Egy ilyen készülékre minek ekkora kijelző, főleg tapi funkcióval, ha egyszer úgy is telefon/tablet/PC úgy is, amiről kezeli az ember?

Ez persze csak a saját véleményem, de ennek az árával lehetne olcsóbb a készülék, vagy ennek az árában jobb minőségű alkatrészek kerülhetnének bele szerintem.

Gondolom van az a vásárló közönség, aki erre ugrik, és ez nekik a fő szempont.
Csak a Marantz! :-D

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

alto írta:
2022.06.04., szomb. 11:08
Én is meghallgattam ezt a setupot. Nagyon nehéz ilyen kiállítási körülmények között megítélni a hangot.....
Mi 3 hónapot éltünk velük együtt. Próbáltuk megkedvelni. Nem ment. A LUMIN mellett esélye se volt egyiknek sem, ami a hangjukat illeti. Kb. a Cocktail szintjét képviseli.
Elképesztően látványos a nagy kijelző panelje. 10 percig is lehet válogatni a különböző megjelenítési formák között. Szuper virtuális deprez műszerek, komplett panelek, órák sokasága. A lejátszott video kép egy keskeny sávja jelenik meg az előlapon, vagy ha a teljes képet látni akarod, akkor a kijelző nagy része üres, a kép meg apróka.
Jók a szolgáltatásai.
A video lejátszó képessége egyenlő a nullával. Arra jó, hogy a telefonos felvételeket lejátszd rajta keresztül.
A Youtube helyett valami koreai video megosztóban lehet csak tallózni.....Látszik rajta, hogy nagyon a keleti piacra tervezték.
Valami elérhető árú lejátszót kerestünk, de ez nekünk nem vált be. Így 3 hónap után lemondtunk a forgalmazásáról.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tctronic írta:
2022.06.04., szomb. 08:11
dbrnsk írta:
2022.06.03., pén. 22:55
Vélemény, tapasztalat?

Kép

https://audiophile-szalon.hu/termek/ros ... -lejatszo/
HES-en hallgattam saját (ROSE) erősítő + B&W hangfalak társaságában. A teljes lánc hang tekintetében nem győzött meg.... Hogy ebből mi róható fel a lejátszónak azt ebből nem tudtam megítélni. Szolgáltatások tekintetében szerintem nagyon jó, meg a kinézete is tetszik.
Én is meghallgattam ezt a setupot. Nagyon nehéz ilyen kiállítási körülmények között megítélni a hangot, szerintem a Bowersek voltak a gyenge láncszem, legalábbis nálam a bemutatóteremben Fyne Audio-val vagy Sonus Faberrel sokkal jobban szól, igaz a Rose erősítője helyett (ami még nem kapható itthon) Luxmannal hajtva.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

dbrnsk írta:
2022.06.03., pén. 22:55
Vélemény, tapasztalat?

Kép

https://audiophile-szalon.hu/termek/ros ... -lejatszo/
Ha egyetlen szempont a hangminőség, akkor én hasonló árban a Lumin D2-t választanám, bár nincs közöttük hatalmas különbség. Viszont a Rose-ba be lehet kötni külső digitális forrásokat is, az előlap 90%-át elfoglaló hatalmas szines LCD baromi jól néz ki és nem mellesleg funkcionálisan is jól használható, továbbá a Rose videolejátszó is, így filmnézésre is használható. A beépített Tidal kliens is tudja a videót, érdekes ahogy a front panel LCD-jén megjelenik a Tidal video. Öszsességében szerintem remek kütyü. Bónusz, hogy Roon végpontként is használható.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dbrnsk írta:
2022.06.03., pén. 22:55
Vélemény, tapasztalat?

Kép

https://audiophile-szalon.hu/termek/ros ... -lejatszo/
HES-en hallgattam saját (ROSE) erősítő + B&W hangfalak társaságában. A teljes lánc hang tekintetében nem győzött meg.... Hogy ebből mi róható fel a lejátszónak azt ebből nem tudtam megítélni. Szolgáltatások tekintetében szerintem nagyon jó, meg a kinézete is tetszik.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egy érdekesség, hátha más is belefut ebbe problémába: korábban kérdeztem, hogy Aries Mini esetében bizonyos nagy felbontású zenék csak 44,1Khz-en érkeznek a DAC-ra, NAS-ról lejátszva. Kaptam olyan tanácsot, hogy a szerver beállításai között nézzek szét. Hát sokkal prózaibb volt az ok, aminek a gyökerét még nem értem: az ilyen zenék olyan mappa szerkezetben voltak, hogy a mappán belül volt még egy almappa, és ott voltak a fájlok. Hogy miért? Mert így kaptam őket. Felmásoltam őket a főmappába, és azonnal látja a rendszer az eredeti felbontást....

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. Egy ideje nem használtam a volumio-t a rpi-n fut., és mosz azt észleltem, hogy a spotify plugin nem működik. Próbáltam, upgradelni a rendszert, de úgy tűnik, mintha megszűnt volna a free spotify támogatás, mert az upgrade után állandóan a fizetős my-volumio felé terelget. Kikapcsoltam az egészet, majd visszakapcsolva installáltam a spotify plugin-t, de nem tudom aktiválni, tudja esetleg valaki, miért? (Volumio 2-höz találtam csak spotify plugint, és úgy tűnik, az uőpgrade után volumio 3 van a pi-n. De pl. az újnak tűnő youtube plugin az tökéletesen működik.) Van valakinek tapasztalata? Vagy máshol kérdezzem?
Köszi
Laci

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

audioline írta:
2022.05.23., hétf. 22:52
Amelyik rendszeren az "ősi" 44,1kHz /16bit PCM nem szól élvezhetően, azt megette a fene. A varázslatos számok és modern formátumok biztos jó célt szolgálnak az új termékek értékesítése kapcsán, de a zene élvezetéhez az CD minőség is elegendő. Csak legyen mivel kibontani a benne rejlő értéket... Persze a jó reszelgethető tovább, de ha a 'mezei' 44,1/16 nem szól jól a cájgon, az nem a mintavételi frekvencia vagy a szerény bitmélység kudarca...
Pontosan így van. Én is azt szoktam mondani a vevőimnek, nem azt kell nézni, hogy egy DAC vagy streamer a legújabb csúcs AKM vagy Sabre chippel van-e felszerelve, és tudja-e az MQA-t, hanem azt, hogy hogyan szól normál CD felbontáson. Ha ez rendben van, akkor jól fog szólni MQA-val is, akkor is, ha nincs benne MQA dekóder. Persze ha van benne, az külön bónusz.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

sainz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.03.22., kedd 17:49
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sainz »

Sziasztok!

Hozzá értőbbek véleményére lenne szükségem.
Hálózati lejátszóval fejleszteném a rendszerem,de bizonytalan vagyok...
3 lehetőség között vacillalok egyenlőre:
Matrix audio element i (330e)
Lindemann limetree network ll (365e)
Bluesound node 2021+külső dac (230e+ ?)
Szerintetek?
Előnyök -hátrányok?

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Nem akarok offolni, de egy kicsit mindenkinek igaza van.

A lime-tree a hársfa, de pl. múltkor a Spektrum Home-on is tévesztették, lime fának fordították (szerintem nincsen szaklektoruk, gyalázatos a Kertész kertjének magyarítása)

A lime nem a sima, hanem a zöldcitrom, ugye ami a Mojito koktélba kell. Igazából nem fa, hanem cserje. Ezt viszont csak úgy használják simán, hogy lime.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

mishow írta:
2022.05.24., kedd 10:28
La_Valse írta:
2022.05.23., hétf. 16:30
Biztos, hogy citromfa az a limetree?
Nem biztos :D
https://dictzone.com/angol-magyar-szotar/lime-tree
https://topszotar.hu/angolmagyar/lime+tree
És tényleg! :smile53:

Lemon tree a citromfa. :smile51:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A csavar csak az benne, hogy a Lindemann egybe írja.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

La_Valse írta:
2022.05.23., hétf. 16:30
Biztos, hogy citromfa az a limetree?
Nem biztos :D
https://dictzone.com/angol-magyar-szotar/lime-tree
https://topszotar.hu/angolmagyar/lime+tree

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Amelyik rendszeren az "ősi" 44,1kHz /16bit PCM nem szól élvezhetően, azt megette a fene. A varázslatos számok és modern formátumok biztos jó célt szolgálnak az új termékek értékesítése kapcsán, de a zene élvezetéhez az CD minőség is elegendő. Csak legyen mivel kibontani a benne rejlő értéket... Persze a jó reszelgethető tovább, de ha a 'mezei' 44,1/16 nem szól jól a cájgon, az nem a mintavételi frekvencia vagy a szerény bitmélység kudarca...
.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

denesdr írta:
2022.05.23., hétf. 18:32
vlaca írta:
2022.05.23., hétf. 14:04
Az MQA nélküli új csomag, az nem a hifi fórumos “vihar egy pohár vízben” miatt lett, inkább az Apple lossless szolgáltatás indulása volt a kiváltó ok.
Aztán most lehet hallgatni az MQA albumokat, a kicsomagolás lehetősége nélkül :napsut:
Nyilván azért dobták be a Tidal MQA nélküli hi-fi csomagját, hogy kevesebb felhasználó vándoroljon el, de a lényegen akkor sem változtat, be kellett dobniuk vagy legalábbis ők így gondolták.
Nekem nincs bajom a kicsomagolatlan MQA tartalommal, abszolút nem zavar, hogy ki lehetne még szedni belőle valami ultraszonikus katyvaszt, teljesen élvezhető enélkül is szerintem. Persze azt is el tudom képzelni, hogy ez valakinél nem hagyja nyugodni a hifibogarat.
Jaja, én is kicsomagolatlanul hallgatom az mqa-t vintage dac-okkal.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

vlaca írta:
2022.05.23., hétf. 14:04
Az MQA nélküli új csomag, az nem a hifi fórumos “vihar egy pohár vízben” miatt lett, inkább az Apple lossless szolgáltatás indulása volt a kiváltó ok.
Aztán most lehet hallgatni az MQA albumokat, a kicsomagolás lehetősége nélkül :napsut:
Nyilván azért dobták be a Tidal MQA nélküli hi-fi csomagját, hogy kevesebb felhasználó vándoroljon el, de a lényegen akkor sem változtat, be kellett dobniuk vagy legalábbis ők így gondolták.
Nekem nincs bajom a kicsomagolatlan MQA tartalommal, abszolút nem zavar, hogy ki lehetne még szedni belőle valami ultraszonikus katyvaszt, teljesen élvezhető enélkül is szerintem. Persze azt is el tudom képzelni, hogy ez valakinél nem hagyja nyugodni a hifibogarat.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Biztos, hogy citromfa az a limetree? Az a stilizált rajz a dobozon engem inkább a hársfa levelének
erezetére emlékeztet. :D
Van egyébként egy kísérleti? japán oldal, a https://primeseat.net/en/, amelyik szolgáltat DSD tartalmat. Sajnos
csak saját alkalmazással hozzáférhető, úgy tudom.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2022.05.23., hétf. 14:37

Nyilván önmagában egy PCM anyag felkonvertálása DSD-be nem tesz hozzá új zenei információt a felvételhez. Viszont a mai DSD képes DAC chipek túlnyomó többsége a DSD digitális jelet a chipen belül egy másik útvonalra küldik, másképpen alakítják át analóg jellé, mint a PCM jelet. És itt jöhet az értelme a felkonvertálásnak, mert ezek a DAC chipek DSD vonalon (legyen az AKM vagy Sabre) egy picivel jobban, "kerekebben" szólnak. Persze még ennek a megítélése is lehet szubjektív, nekem személy szerint bejön, én mindegyik Lumint így használom (a Luminokban be lehet állítani egy belső felkonvertálást a készüléken belül).
Tegnap kapcsolgattam párszor, de azóta sem volt még időm rendesen tesztelni.
Viszont pont ugyanezt vettem elsőre észre, hogy a magas tartományt egy kicsit mintha jobban "kordában tartaná". Majd meghallgatok pár nagyon jól ismert felvételt, ha lesz időm. Amióta megvan a Citromfa, azóta be volt kapcsolva, és nem foglalkoztam vele. Lehet jobb is volt a boldog tudatlanság... :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Alex_Aston írta:
2022.05.23., hétf. 14:22
vlaca írta:
2022.05.23., hétf. 14:04

Az MQA nélküli új csomag, az nem a hifi fórumos “vihar egy pohár vízben” miatt lett, inkább az Apple lossless szolgáltatás indulása volt a kiváltó ok.
Aztán most lehet hallgatni az MQA albumokat, a kicsomagolás lehetősége nélkül :napsut:
Meg szerintem a Deezert se feledjük, hisz neki is ott a hifi csomagja, most már röhejesen kevés pénzért. Mindezt úgy, hogy több zeneszám elérhető náluk, mint a Tidal esetében.
Nem feledjük, tudjuk hogy az a kedvenced ;peace;
De ha menekülni kellene a Tidal-ról, akkor inkább az Apple music lenne nekem opció.
Az tart csak vissza hogy kizárólag saját app-ból hallgatható, nem tudom hogy engedik-e majd valaha, beépülő modulokból használni.
(Az Apple bevételeinél már egy ideje fontosak a szolgáltatások, ha véletlenül úgy vélik majd hogy ezzel a “felszabadítással” eleget nőnek a bevételeik, akkor talán van rá esély.)
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Alex_Aston írta:
2022.05.23., hétf. 13:37
fapaci írta:
2022.05.23., hétf. 13:15
Alex_Aston írta:
2022.05.22., vas. 18:27
Valaki meg tudja mondani, hogy Limetree esetén, hogy tudom a DSD funkciót tesztelni? Meg sosem láttam, hogy aktív lett volna, miközben be van kapcsolva. Deezert használok egyedül, semmi mást vele, de sosem láttam, hogy a sárga LED narancsra, vagy, lilára váltott volna. Vagy ilyen esetben ez a normális, csak ez a funkció van Deezer esetében, és egyedül USB zenefileoknál lehetne magasabb szintű?
Tudtommal egyik streaming szolgáltató sem kínál DSD tartalmat, a Deezer sem. Ha ilyen formátumú anyagot szeretnél hallgatni, azt offline kell beszerezned, tárolnod és beadagolnod a citromfába. Amúgy a Limetree képes minden anyagot DSD-be konvertálni real-time, ha bekapcsolod ezt a funkciót, de az eredmény persze nem lesz teljes értékű DSD anyag.
Aha, köszi.
És egy nem DSD anyag "felkonvertálás", az mire jó? Mi változik, ha az alapok nem olyanok? Van értelme?
Próbából átkapcsolgattam, és a magas tartományban hallani elsőre némi különbséget.
Nyilván önmagában egy PCM anyag felkonvertálása DSD-be nem tesz hozzá új zenei információt a felvételhez. Viszont a mai DSD képes DAC chipek túlnyomó többsége a DSD digitális jelet a chipen belül egy másik útvonalra küldik, másképpen alakítják át analóg jellé, mint a PCM jelet. És itt jöhet az értelme a felkonvertálásnak, mert ezek a DAC chipek DSD vonalon (legyen az AKM vagy Sabre) egy picivel jobban, "kerekebben" szólnak. Persze még ennek a megítélése is lehet szubjektív, nekem személy szerint bejön, én mindegyik Lumint így használom (a Luminokban be lehet állítani egy belső felkonvertálást a készüléken belül).
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”