Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

alto írta:
2023.11.30., csüt. 07:09
Az M11 Plus Pentacon csatlakozójának két üzemmódja van: Line Out és Headphone out. Értelemszerűen a Line out-ot kell választani, különben könnyen túlvezérelheti a Marantzot a magasabb szintű jel.
A 8801 hátoldalán egy kis ábra jelzi az XLR bemenet pár pin kiosztását. Erre ügyelni kell a Pentacon-dupla XLR (papa) kábel átalakítónál.
Esetleg érdemes lenne kipróbálni a digitális összekötést is a Fiio és a Marantz között, hátha a Marantz dacja szebben szól.
Köszönöm a választ!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.11.30., csüt. 15:18-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Blondsztyú írta:
2023.11.29., szer. 21:15
Üdv a szakembereknek!
Beírom ide is a dilemmám,hátha tudtok segíteni.
Előre elnézést kérek ha nagyon láma kérdést tennék fel,de hátha járható az út,így megkérdezem.
Adott egy Fiio M11 Plus Ltd. hordozható lejátszó. Az ezen futtatot Tidal-on elérhető hanganyagot a Pentacon 4.4mm-es kimenetére csatlakoztatott Pentacon- XLR (papa)átalakítót, XLR kábelhoz kötve,menne a jel a Marantz AV 8801 processzorom analóg XLR bemenetére. Használhatom-e így,illetve mire kell figyelnem,hogy ne nyírjam ki az eszközeimet?
A Fiio-ról egy teszt(kimeneti adatok a teszt 2.oldalán)
https://www.av-online.hu/lejatszo/fiio- ... teszt_3497
Köszönöm a választ előre is.
Az M11 Plus Pentacon csatlakozójának két üzemmódja van: Line Out és Headphone out. Értelemszerűen a Line out-ot kell választani, különben könnyen túlvezérelheti a Marantzot a magasabb szintű jel.
A 8801 hátoldalán egy kis ábra jelzi az XLR bemenet pár pin kiosztását. Erre ügyelni kell a Pentacon-dupla XLR (papa) kábel átalakítónál.
Esetleg érdemes lenne kipróbálni a digitális összekötést is a Fiio és a Marantz között, hátha a Marantz dacja szebben szól.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Üdv a szakembereknek!
Beírom ide is a dilemmám,hátha tudtok segíteni.
Előre elnézést kérek ha nagyon láma kérdést tennék fel,de hátha járható az út,így megkérdezem.
Adott egy Fiio M11 Plus Ltd. hordozható lejátszó. Az ezen futtatot Tidal-on elérhető hanganyagot a Pentacon 4.4mm-es kimenetére csatlakoztatott Pentacon- XLR (papa)átalakítót, XLR kábelhoz kötve,menne a jel a Marantz AV 8801 processzorom analóg XLR bemenetére. Használhatom-e így,illetve mire kell figyelnem,hogy ne nyírjam ki az eszközeimet?
A Fiio-ról egy teszt(kimeneti adatok a teszt 2.oldalán)
https://www.av-online.hu/lejatszo/fiio- ... teszt_3497
Köszönöm a választ előre is.
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
bendeguz76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2006.12.01., pén. 18:53
Értékelés: 10

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bendeguz76 »

Van már esetleg valakinek tapasztalata az új zidoo eversolo dmp-6 lejátszóval?

Online
zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zebo »

Köszönöm!
Úton egy 12V.
Ear írta:
2023.11.25., szomb. 19:24
Jó terv.

Extraként kérhető egy bemenet, ami külső, nagyon pontos órajelet tud fogadni. Talán erről van szó. Az, ha jó, tud emelni a hangzáson érezhetően. A 12 voltról járatás dettó, de abban kisebb a difi.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2023.11.22., szer. 13:52
firka0511 írta:
2023.11.21., kedd 09:36
Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják.
A legutóbbi frissítés 10.28-án érkezett, szerintem ez elég biztató.
A Spotify hi-res meg lassan olyan lesz, mint a Messiás, vagy legalábbis Godot. Vagy mint Columbo felesége?
Korábban én is szkeptikus voltam az Aries jövő-kompatibilitásával kapcsolatban, de látom a kollégáknál, hogy azóta is folyamatosan frissül a Lightning DS - ami egyébként alapból is jól használható, de amikor lett Tidal Connect, már csak beállításra használtam.
Az Aries Mini ára mostanra olyan mértékben bezuhant, hogy ennyiért - főleg bármilyen lineáris táppal - megint kevés ellenfele van (őszintén szólva az már szerintem irreálisan alacsony ár, amennyiért a hirdetőben látom, de ez nem ide tartozik).
A WiiM-ről - így, hogy megvan - már nem váltanék vissza, de a Pro Plusnak ezen az áron komoly vetélytársa lehet, hiszen külső táp ahhoz is javasolt, anélkül nem futja ki magát. Belső kártyával bővítve elég sok zene ráfér + ott az usb csati - szóval ha most keresnék valami megfizethető komolyat, akkor nálam ennyiért újra felkerült a térképre. Az alap Lindemannoknál nekem jobban tetszett (összehallgattam Bridge-el), amúgy szerintem azoknak is hamarosan beszakad az ára, ugyanezen okból.
A Yamaha kezelőfelülete botrányos, és egy barátomnak segítettem az erősítős WXA-50-et venni pár éve, és már akkor is gagyi volt. Hangban tetszik, de az az app 2023-ban ... :smile30:

Spotify HiRes gondolkodik.gif gondolkodik.gif gondolkodik.gif nem várnék rá, de ezt a vonatkozó topicban kibeszéltük :smile53:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

firka0511 írta:
2023.11.21., kedd 09:36
Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják.
A legutóbbi frissítés 10.28-án érkezett, szerintem ez elég biztató.
A Spotify hi-res meg lassan olyan lesz, mint a Messiás, vagy legalábbis Godot. Vagy mint Columbo felesége? 31_1_21.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zebo »

Sziasztok!
Help!

Arra jutottam streamer kérdésben,hogy Roon végpontnak,vennék egy SotM sms 200 ulra neot, Namost minél többet olvasok róla annál inkább homályosul a kép. :(
Szóval,nagyok e a hangi különbségek a 9 vs 12 VA -es típusok között? Ahogy olvasom van sms ulra és ultra neo. Ez milyen különbséget takar?
Lenne lehetőségem,egy használt,de még 2 év garanciával rendelkező készülék vásárlására.(9V)
Ami kb 100e ft-al drágább mint az álltalános használt piaci ár(kb360e).
A 100e ft többletet az hozza,hogy ez a készülék "órajeles" (ami az új árban is 100e-rel drágább,ha minden igaz),de,hogy ez pontosan mit jelent az eladó sem tudja megmondani.
Ha valaki segítene tisztába tenni a dolgokat, nagyon hálás lennék.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 147

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: frankoo »

A Wiim-hez nem kell NAS, elég ha megy egy PC vagy laptop, rá lát a hálózaton levő eszközökre!

firka0511 írta:
2023.11.21., kedd 09:36
mishow írta:
2023.11.20., hétf. 18:36
firka0511 írta:
2023.11.20., hétf. 12:50
Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.
Nem te vagy az első, aki ezt írja gondolkodik.gif
Lehet kivárok még, hátha lesz Spotify hi-res és akkor maradhatna a Yamaha.:) WiiM pro plust kihagyom, mert túl sok albumom van pendrive-on és azokról nem mondanék le. NAS-ra sem szeretnék beruházni. Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják. Meg azt sem tudom, a Yamahához képest mekkora előrelépés lenne a hangja a saját dacjával. Limetree Network már volt nálam, számomra a Yamaha kellemesebb, melegebb hangzású volt.
www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

mishow írta:
2023.11.20., hétf. 18:36
firka0511 írta:
2023.11.20., hétf. 12:50
Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.
Nem te vagy az első, aki ezt írja gondolkodik.gif
Lehet kivárok még, hátha lesz Spotify hi-res és akkor maradhatna a Yamaha.:) WiiM pro plust kihagyom, mert túl sok albumom van pendrive-on és azokról nem mondanék le. NAS-ra sem szeretnék beruházni. Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják. Meg azt sem tudom, a Yamahához képest mekkora előrelépés lenne a hangja a saját dacjával. Limetree Network már volt nálam, számomra a Yamaha kellemesebb, melegebb hangzású volt.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

firka0511 írta:
2023.11.20., hétf. 12:50
Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.
Nem te vagy az első, aki ezt írja gondolkodik.gif

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

mishow írta:
2023.11.19., vas. 21:15
firka0511 írta:
2023.11.19., vas. 07:38
Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)
A Pro Plus nem kapható még nálunk, de a tesztek szerint az AKM chip nagyon passzol bele. Venni az audiophonics.fr oldalon tudsz, 250 EUR az ára, ami fele az akciós Bluesoundnak. Ha veszel a WiiM-hez egy jó tápot, még azzal is olcsóbb, de akkor már hangban elég erős liga lehet, ha abból indulok ki, hogy nálam a PRO mennyit lépett a TMP táppal. Viszont én csak bridge üzemmódban használom.
Ha usb kell, akkor a WiiM kiesik, mert nem tud usb-t fogadni.
Ebben az esetben a hirdetőben található valamelyik Auralic Minit ajánlanám, az egész biztosan más szint, mint a Bluesound, és remekül szól a saját belső ESS dacjával :smile53:
A Wiim Pro Plusból 10 nap múlva érkezik az első szállítmány, nálunk is kapható lesz 97.800 Ft-ért.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

mishow írta:
2023.11.19., vas. 21:15
firka0511 írta:
2023.11.19., vas. 07:38
Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)
A Pro Plus nem kapható még nálunk, de a tesztek szerint az AKM chip nagyon passzol bele. Venni az audiophonics.fr oldalon tudsz, 250 EUR az ára, ami fele az akciós Bluesoundnak. Ha veszel a WiiM-hez egy jó tápot, még azzal is olcsóbb, de akkor már hangban elég erős liga lehet, ha abból indulok ki, hogy nálam a PRO mennyit lépett a TMP táppal. Viszont én csak bridge üzemmódban használom.
Ha usb kell, akkor a WiiM kiesik, mert nem tud usb-t fogadni.
Ebben az esetben a hirdetőben található valamelyik Auralic Minit ajánlanám, az egész biztosan más szint, mint a Bluesound, és remekül szól a saját belső ESS dacjával :smile53:
Köszönöm!
Megfontolom akkor. Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Mézga Aladár írta:
2023.11.19., vas. 14:04
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Auralic LightingDS-be integrált Tunein használata közben hogyan tudom beállítani, hogy magasabb bitrátás srteam-et játsza le.
Pl. a Bartóknak van 320 kbs adása viszont a tunein csak a 192 kbs játsza le. Az Anroidos apban lehet váltani.
Köszönöm a válaszokat, az url beillesztése természetesen ismert, itt kifejezetten a Tunein integráció volt a kérdés.
Mindig, mindennél van jobb!

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

Mézga Aladár írta:
2023.11.19., vas. 14:04
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Auralic LightingDS-be integrált Tunein használata közben hogyan tudom beállítani, hogy magasabb bitrátás srteam-et játsza le.
Pl. a Bartóknak van 320 kbs adása viszont a tunein csak a 192 kbs játsza le. Az Anroidos apban lehet váltani.
Csak érdekesség képpen jegyzem meg - bár lehet, hogy mindneki tudja (ebben az esetben már nem mint "érdekesség" , hanem a "mint az közismert" jelzővel kéretik kezelni :rolleyes: ) -, hogy a Lightning DS- ben meg lehet adni egyedi url címeket is, (akár 24/192 flac-t is lejátszik) nem csak a TuneIn vagy az egyéb mp3-as adókat tudod hallgatni. (De azt sajnos nem tudom honnan tudod megszerezni a Bartók rádio 320-as adásának az url címét.)
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

firka0511 írta:
2023.11.19., vas. 07:38
Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)
A Pro Plus nem kapható még nálunk, de a tesztek szerint az AKM chip nagyon passzol bele. Venni az audiophonics.fr oldalon tudsz, 250 EUR az ára, ami fele az akciós Bluesoundnak. Ha veszel a WiiM-hez egy jó tápot, még azzal is olcsóbb, de akkor már hangban elég erős liga lehet, ha abból indulok ki, hogy nálam a PRO mennyit lépett a TMP táppal. Viszont én csak bridge üzemmódban használom.
Ha usb kell, akkor a WiiM kiesik, mert nem tud usb-t fogadni.
Ebben az esetben a hirdetőben található valamelyik Auralic Minit ajánlanám, az egész biztosan más szint, mint a Bluesound, és remekül szól a saját belső ESS dacjával :smile53:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mishow 2023.11.19., vas. 21:16-kor.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Nekem Aries Mini-n vTuner Radio jön be, és 320-as a Bartók.

OFF: Gomolalaci: én is szívesen hallgatnám éppen a Bartókot tuneren, de nálunk (Szombathely belváros)
annyira gyér a vétel (egy TU 1500 van bedobozolva), hogy csak ez maradt.
Amúgy élvezhető hang, főleg élő közvetítéseknél.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Mézga Aladár írta:
2023.11.19., vas. 14:04
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Auralic LightingDS-be integrált Tunein használata közben hogyan tudom beállítani, hogy magasabb bitrátás srteam-et játsza le.
Pl. a Bartóknak van 320 kbs adása viszont a tunein csak a 192 kbs játsza le. Az Anroidos apban lehet váltani.
KI
Bartók rádiót - ha van rá mód - inkább FM-en érdemes hallgatni. Sokkal jobb egy jobb FM adás, mint az internetes. Hogy mi az oka, azt nem tudom, mert nyilván digitális felvételt sugároznak a földi adók is....
BE
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Auralic LightingDS-be integrált Tunein használata közben hogyan tudom beállítani, hogy magasabb bitrátás srteam-et játsza le.
Pl. a Bartóknak van 320 kbs adása viszont a tunein csak a 192 kbs játsza le. Az Anroidos apban lehet váltani.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Hi!

Linn DS streamerekre is megjött a Tidal hires támogatás ;peace;
(Mondjuk a 15 éves Majik DS-en a 192khz-stream néha beszaggat, kell még hibajavító update :napsut: A 96khz az ok.)
Csatolmányok
IMG_0303.jpeg
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

mishow írta:
2023.11.16., csüt. 07:58
Rotox írta:
2023.11.14., kedd 21:26
-KP- írta:
2023.11.14., kedd 17:54
Mit takar a családi házimozi erősítő? Milyen típus?
...
Sony STR-DG510 ("csak" sztereoban használjuk...
...
Mivel úgy látom, ennek az erősítőnek van saját dacja, én biztosan tennék egy próbát azzal is..
Köszönöm a tippet. :smile53: Egyelőre nem tudnék állást foglalni, hogy melyik kimeneten keresztül van jobb hangja; most épp az optikain keresztül muzsikál - és igencsak élvezem! :D :smile32:

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

mishow írta:
2023.11.16., csüt. 07:58
Rotox írta:
2023.11.14., kedd 21:26
Olyan, amit ezen a fórumon meg sem szabadna említeni.
Sony STR-DG510 ("csak" sztereoban használjuk és feleségem azt mondta/mondja, Neki teljesen megfelel).
OFF!
Szerintem meg nagyon is meg szabad említeni. Ha valaki kezdő / másodrendszerhez tervezett / olcsó, de használható hifi erősítő vásárlására kér tanácsot, szoktam neki ajánlani egyik lehetőségként, hogy vegyen egy régebbi, lehetőleg a maga korában nem alsókategóriás házimozi erősítőt, az sem baj, ha még a ProLogic korszakból, és azt használja sztereóban 2.0 beállításon. Az áruk ma filléres, a hangjuk pedig azért jobb sok esetben, mint a hasonló alap-erősítőké, mert a sok csatorna miatt nagyobb, stabilabb táp van bennük, amit igencsak meg lehet hallani!
ON!
Lassan negyed évszázadnyi szolgálati idővel a háta mögött ez az AC3/DTS korszak hajnaláról származó, diszkrét alkatrészekből korrektül megépített rádióerősítő hangosít a nappaliban, 2.1-ben egy korabeli Energy Take 5.1 kanadai szett frontjait és szubját hajtva, a család legnagyobb örömére.
https://www.petervis.com/Amplifiers/she ... 95rds.html
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”