Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »



Ha a net sebessége rendben van, esetleg próbáld meg frissíteni a Yamaha eszközt. Lehet, hogy újabb firmware-rel jobban fog viselkedni.
Nekem papíron a tiednél gyengébb net kapcsolatom van, de a Yamaha RN500 jól hasít az online Bartókkal és hasonlókkal.
 
Ha régi a szolgáltató modeme, kérj belőle újabb és gyorsabb készüléket. Lehet az is segítehet. Én is kértem egy újabb korszerűbb modem/router kombót.

Firmware természetesen a legújabb. A modem az új, reklámozott Connect Box. Egyébként sokkal butább, mint a régi. Nem tud tartalomszűrést, wifi nem kapcsolható ki, vendég hálózat manuálisankapcsolható ki-be stb.
Szóval az általad megadott jhibalehetőségek kilőve.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: BLX »



Tisztelt Mindenki!
Segítséget szeretnék kérni: 
Már a második lejátszóm produkálja azt, hogy netrádión a Bartók adó adása szakadozik.
Igazán nincs összehasonlítási alapom, mert a hasonló bitrátájú adók (320K) szerintem nem élőben mennek.
Netem elvileg UPC 500Mbps, 200 alá nem megy, természetesen kábelen, minőségi (Audioquest) kábelen csatlakozom.
 
Az előző készülék Yamaha RN500 volt, most WXC 50. 
 
Mi lehet az ok, lehet szűrni, lehet emiatt a szolgáltatónál reklamálni? Szerintem egy átlag szerelő azt fogja mondani, hogy nem talált semmit, hallgassam számítógépről...

 
Ha a net sebessége rendben van, esetleg próbáld meg frissíteni a Yamaha eszközt. Lehet, hogy újabb firmware-rel jobban fog viselkedni.
Nekem papíron a tiednél gyengébb net kapcsolatom van, de a Yamaha RN500 jól hasít az online Bartókkal és hasonlókkal.
 
Ha régi a szolgáltató modeme, kérj belőle újabb és gyorsabb készüléket. Lehet az is segítehet. Én is kértem egy újabb korszerűbb modem/router kombót.

Avatar
gianni85
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2016.03.17., csüt. 13:06
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gianni85 »


a 119$ éves és 499$ örökéletű hozzáférési díj nem bejövős (vagyis inkább nem opció)
azért utánaolvasok, köszi

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Patice »



Sziasztok!
Hátha a tapasztaltak tudnak segíteni. Adott egy Raspi-s Allo DigiOne, és érdeklődnék, hogy össze lehet-e hozni Tidal-lal. Amit tudok:
Az Allo board DietPI/Volumio/Max2Play OS-eken működik a gyártó szerint. 20 perc guglizás alatt nem találtam hivatalos plugin-es megoldást egyikre se. Volumio állítólag rajta van a témán. Én Max2Play OS-t használok, az tud futtatni Squeezebox Servert/Lejátszót, tud Airplay-t, tud DLNA-t. Ezek közül bármelyik megoldással használható Raspin valahogy Tidal (ne adj Isten Master) streamingre?

Roon?

Avatar
gianni85
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2016.03.17., csüt. 13:06
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gianni85 »


Sziasztok!
Hátha a tapasztaltak tudnak segíteni. Adott egy Raspi-s Allo DigiOne, és érdeklődnék, hogy össze lehet-e hozni Tidal-lal. Amit tudok:
Az Allo board DietPI/Volumio/Max2Play OS-eken működik a gyártó szerint. 20 perc guglizás alatt nem találtam hivatalos plugin-es megoldást egyikre se. Volumio állítólag rajta van a témán. Én Max2Play OS-t használok, az tud futtatni Squeezebox Servert/Lejátszót, tud Airplay-t, tud DLNA-t. Ezek közül bármelyik megoldással használható Raspin valahogy Tidal (ne adj Isten Master) streamingre?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Nem annak a nevén van akitől én vettem. A készülékben lévő e-mail címre írtam már de az visszapattan.
Érdeklødj a Logitch-nél, hátha mákod lesz.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Tisztelt Mindenki!
Segítséget szeretnék kérni: 
Már a második lejátszóm produkálja azt, hogy netrádión a Bartók adó adása szakadozik.
Igazán nincs összehasonlítási alapom, mert a hasonló bitrátájú adók (320K) szerintem nem élőben mennek.
Netem elvileg UPC 500Mbps, 200 alá nem megy, természetesen kábelen, minőségi (Audioquest) kábelen csatlakozom.
 
Az előző készülék Yamaha RN500 volt, most WXC 50. 
 
Mi lehet az ok, lehet szűrni, lehet emiatt a szolgáltatónál reklamálni? Szerintem egy átlag szerelő azt fogja mondani, hogy nem talált semmit, hallgassam számítógépről...

Avatar
wigand
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2008.10.04., szomb. 12:33
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wigand »

Nem annak a nevén van akitől én vettem. A készülékben lévő e-mail címre írtam már de az visszapattan.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Sziasztok, Squeeezebox Classic regisztrációját szeretném törölni, ill. újra regisztrálni. A régi címhez, amire regisztrálva van, nincs hozzáférésem, használtan vettem. Tud valaki segíteni?Kérd meg az eladót hogy törölje a készüléket a fiókjából.És mintha a készüléknél is be kellene jelentkezni... de ez nem biztos.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
wigand
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2008.10.04., szomb. 12:33
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wigand »

Sziasztok, Squeeezebox Classic regisztrációját szeretném törölni, ill. újra regisztrálni. A régi címhez, amire regisztrálva van, nincs hozzáférésem, használtan vettem. Tud valaki segíteni?

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Sziasztok!
 
Egy Squeeezebox Classic lejátszóm van és azon használok TIDAL-t. Az SB távirányítójával nagyon macerás keresni, ennyi bajom van csak az egésszel.
Nem létezik Androidra, vagy IOS-ra valami app amivel tudnám vezérelni az SB-n lévő TIDAL-t?

 
Ebben a blogbejegyzésemben a végső táblázatban látod az ajánlott app-okat.
Én a Squeeezebox Classicomon telepítettem LMS alá egy Ickstream nevű plugin-t, amellyel nagyon baráti módon használható a TIDAL.
Van LMS-re TIDAL Plugin is, de az Ickstream-et jobban szeretem.
Blogom

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Kipróbáltam, és szuperül működik a squeezer!
Örülök.
 
Royd 4ever!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Holnap este lesz lehetőségem mindenképpen kipróbálom!
Kipróbáltam, és szuperül működik a squeezer! 
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Androidra viszont van.
Holnap este lesz lehetőségem mindenképpen kipróbálom!
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Szia
 
Biztos én nézek nagyon be valamit de az Apple storeban ban nincs találat a squeezer kifejezésre....

Androidra viszont van.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Squeezer?
Szia
 
Biztos én nézek nagyon be valamit de az Apple storeban ban nincs találat a squeezer kifejezésre....
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: study »


Ha valaki ilyenre vágyna, de az ára eddig visszatartotta, a TEAC NT-503  most gyári akcióban, utolsó darabok 130.000 Ft kedvezménnyel!
Kár hogy TIDAL-t nem tudja.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2518
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Ha valaki ilyenre vágyna, de az ára eddig visszatartotta, a TEAC NT-503  most gyári akcióban, utolsó darabok 130.000 Ft kedvezménnyel!
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Sziasztok!
 
Egy Squeeezebox Classic lejátszóm van és azon használok TIDAL-t. Az SB távirányítójával nagyon macerás keresni, ennyi bajom van csak az egésszel.
Nem létezik Androidra, vagy IOS-ra valami app amivel tudnám vezérelni az SB-n lévő TIDAL-t?

Squeezer?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Sziasztok!
 
Egy Squeeezebox Classic lejátszóm van és azon használok TIDAL-t. Az SB távirányítójával nagyon macerás keresni, ennyi bajom van csak az egésszel.
Nem létezik Androidra, vagy IOS-ra valami app amivel tudnám vezérelni az SB-n lévő TIDAL-t?
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
ZZZolika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2016.05.18., szer. 13:07
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Bergen, Norvégia

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZZZolika »


Ma megjelent az új fimware és megszűntek a flac lejátszással kapcsolatos problémák.
Nálam drámaian meggyorsította a chromecast kapcsolódást, így a Tidal app nagyon is használható. Amut meg megfigyeltem, hogy a display gombot nyomigatva a távirányítón nem jelzi mar ki a forras minőségét mint eddig.
<p> Onkyo NS 6170 -> Anthem STR integrated-> Tellurium Q Black II -> Elac FS 267/B&W 603S2

Avatar
Kabóca
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.17., szer. 20:23
Értékelés: 15

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kabóca »


 Köszi a tapasztalatokat és tanácsokat! Akkor összegzés képpen mondhatjuk, hogy nagyon nem lőnék mellé az NS-6130-al!
Ma megjelent az új fimware és megszűntek a flac lejátszással kapcsolatos problémák.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bocs, hogy belevau, de a helyedben egy használt Pioneer N50A-n is elgondolkoznék. Árban kb ugyanannyi, de szolgáltatásban és megepítesben komolyabb.

Avatar
Pityi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.01.20., szomb. 20:47
Értékelés: 0

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pityi »



Szia!
Nekem egy 6130-sem van. Spotify apról nagyon kényelmesen használható, egy hálózaton lévő okosteló/tablet felkínálja elérhető más eszközként. Hangminőségben a Spotify nagyon elmarad a Tidaltól, utóbbi kezelhetősége az Onkyo apról mint ahogy ZZZolika is írta körülményesebb, de szerintem a hangminőség kárpótol. Ha veszel egyet figyelj, hogy ne telepítsd a legújabb firmware-t, gondjai vannak a flac lejátszással, hálózatról és stream-röl is. A metaadatok frissítése saját zenéknél megoldja a problémát, de ha Tidalon belefutsz ilyenekbe (pl. a Dire Straits albumok) azok sajnos nem mennek. A legutolsó firmware-t hálózaton már nem kinálja fel, az így elérhető az egy korábbi, de az Onkyo oldalán ez van fent és ez letöltve USB-ről feltelepíthető. Én sajnos beleszaladtam, most várok egy újabb frissítést remélve, hogy megoldódik a probléma. Kíváncsi vagyok ZZZolika 6170-sén melyik firmware van, mert ebben a problémában érintettek más Onkyo/Pioneer készülékek is. A gyári firmware-ről érdemes újabbra váltani, mert így elérhetővé válik az USB-n csatlakoztatott külső HDD kezelése pc-ről. A 2017 10 30-n kiadott 2089-6000-0000-0008-s verziót kell kerülni, letöltéskor 116-ra végződő fájl, a 115-s még jó.

 Köszi a tapasztalatokat és tanácsokat! Akkor összegzés képpen mondhatjuk, hogy nagyon nem lőnék mellé az NS-6130-al!

Avatar
Kabóca
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.17., szer. 20:23
Értékelés: 15

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kabóca »


A 6130-on is tudsz a dac-nak filtert modositani? Melyiket hasznalod ha igen? En maradtam a sharp/gyari-nal de neha azert jatszok vele
Igen, ezen is változtatható. Én is a sharp-ot használom. Nem igazán teszteltem a többit csak futólag kipróbáltam és maradtam a gyári beállításnál.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”